Klíčová slova - Indie

AlfaOmegaTrhov – výhľad v rozvojových krajinách na nadchádzajúci týždeň (2. december 2019)
02.12.2019 Počas víkendu Čína informovala o mierne silnejších údajoch PMI z novembra 51,8 pri predpoklade 51,5 zatiaľ čo Kórea za to isté obdobie zaznamenala slabšie PMI. Údaje o Čínskych PMI sú vítané, ale kladieme väčší dôraz na kórejské obchodné čísla, ktoré zvyčajne slúžia ako signál pre celý región. Tlačové správy naznačujú, že obchodná dohoda „Phase One“ sa zastavila v dôsledku podniknutých krokov v súvislosti s Hongkongom, ktoré schválil Kongres USA. Do doby finálneho uzavretia „Phase One“ sme v súvislosti s rozvojovými krajinami naďalej opatrní.

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF
28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.

Novinky na trhu s kryptoměnami
19.11.2019 BAKKT nově zavádí bitcoinové futures vypořádané v hotovosti. Země BRICS zase zvažují společnou kryptoměnu. Venezuela vyplatí seniorům vánoční bonusy ve virtuální měně Petra.

9 nejlepších defenzivních akcií současnosti
15.11.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.

Země BRICS se na summitu vyslovily proti protekcionismu
15.11.2019 Země BRICS se na summitu v Brazílii vyslovily proti protekcionismu a unilateralismu. Vyplývá to ze včera zveřejněného závěrečného komuniké. Představitelé rychle rostoucích rozvíjejících se ekonomik Brazílie, Číny, Indie, Ruska a Jihoafrické republiky (JAR) naopak podpořily multilateralismus, který je podle jejich názoru potřeba posílit, zreformovat a více jej otevřít.

Do konce roku lze očekávat mírné zdražování pohonných hmot
13.11.2019 V uplynulém týdnu se ceny pohonných hmot téměř nezměnily. Vysokou stálost v cenách benzínu a nafty lze očekávat i v příštím týdnu. Pumpaři momentálně nezaznamenávají silné tlaky, které by je okamžitě nutily upravovat ceny na čerpacích stanicích. Do Vánoc lze však očekávat, že se ceny mírně zvýší.

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti
31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.

Trh s bateriemi je závislý na Kongu, Číně i Austrálii. Drtivá většina surovin na výrobu akumulátorů pochází z pěti zemí
30.10.2019 Drtivá většina surovin na výrobu lithiových baterií pochází jen z několika zemí světa. Trh s akumulátory je tak závislý na dodávkách z Konga, Číny, Austrálie, Chile a Argentiny. Ceny vzácných kovů může ohrozit politická situace v těchto státech. Nejproblematičtější jsou dodávky vzácného kobaltu, kdy 59 % veškeré produkce pochází z nestabilního Konga.

Na americké akcie opatrně, jsou předražené
24.10.2019 Akciové trhy mají od začátku roku za sebou velice úspěšné období. Nejširší index světových akcií MSCI All Country World zatím připisuje 16% zhodnocení, nejvíce se přitom daří americkým akciím, které se dle indexu S&P 500 pyšní ziskem 20 %. Velmi dobře je na tom také Evropa, jejíž akcie si dle indexu STOXX Europe 600 připisují zhodnocení 17 %. Mírně zaostávají japonské akcie, které dle indexu Nikkei 225 zatím zaznamenaly zisk 13 %. Naopak výrazně zastávají trhy rozvíjejících se ekonomik (Čína, Indie, Brazílie, Rusko, atd.) se ziskem 6 %. Celkově šlo nicméně od začátku roku pro investory o velmi dobrou akciovou periodu.

Čína má nejvíce miliardářských startupů na světě
22.10.2019 Čína má nejvíce tzv. "startupových jednorožců", tedy soukromých začínajících firem, jejichž hodnota přesahuje jednu miliardu USD (23 miliard Kč). Podle průzkumu čínské firmy Hurun má Čína takových podniků 206, zatímco druhé Spojené státy 203, uvedla na svých internetových stránkách BBC. Obě země dohromady se na celosvětovém počtu těchto společností podílejí více než 80 procenty.

10 procent nejbohatších lidí vlastní 82 procent světového bohatství
21.10.2019 „V Evropě roste velikost bohatství nejpomaleji ze všech regionů na světě. Oproti Severní Americe a Číně dosahujeme v Evropě přibližně třikrát nižšího tempa růstu bohatství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Akcie pod vlivem jednání o obchodní dohodě
10.10.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší seanci se ziskem. Průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,7 %, S&P 500 přidal 0,9 % a technologický Nasdaq zakončil o jedno procento výše. Čínští představitelé včera uvedli, že jsou stále otevřeni k částečné obchodní dohodě se Spojenými státy, přestože z počátku týdne se objevovaly nepříznivé signály. Vidina zmírnění napětí na trzích tak poslala akciové tituly výše.

Rozbřesk: Týden ve znamení Brexitu, obchodních válek a komentářů z Fedu
07.10.2019 V uplynulém týdnu čísla z USA ukázala, že geopolitická nákaza pomalu začíná být cítit i v největší světové ekonomice. Mizernou náladu v průmyslu tentokrát doprovodila i horší nálada v sektoru služeb a smíšené zprávy z amerického trhu práce. Poklesy akcií ale v souhrnu nebyly tak výrazné, protože současně rostly sázky na snižování amerických sazeb (v říjnu je pravděpodobnost přes 80 %).

Americký index ISM posílá akcie k ledu
02.10.2019 Reakce akciových trhů na předstihové ukazatele nebývají příliš silné, nicméně u včerejšího indexu ISM se ukázalo, že výjimky potvrzují pravidlo. Americký index popisující aktivitu ve zpracovatelském průmyslu včera klesl na nejnižší úroveň od poslední recese v USA, konkrétně června 2009. To byl silný signál pro obchodníky, kteří vzápětí začali akcie mohutně vyprodávat. O to podstatnější budou zítřejší obdobné indexy ISM ze sféry služeb, které jsou velmi důležitou součástí tvorby celkového HDP v zemi. Zklamání i v tomto ukazateli by propady akcií dále prohloubilo. Index S&P 500 včera přišel o 1,2 %, když hned čtyři sektory klesly o více jak dvě procenta. Nejhůře se dařilo průmyslovým podnikům (-2,4 %), těžařům komodit, energetickým společnostem (obě odvětví -2,3 %) a finančním institucím (-2,1 %), které hlavně oslabovaly pod tíhou padajících dluhopisových výnosů. V plusu neuzavřel žádný sektor, nejmenší ztráty byly patrné u defenzivních titulů jako u prodejců základního spotřebního zboží nebo utilit.

Mezinárodní měnový fond prvně v historii ovládnou ženy z rozvíjejících se ekonomik. Šéfkou bude Bulharka, hlavní ekonomkou již je Indka
25.09.2019 Od příštího týdne povede Mezinárodní měnový fond (MMF) nová šéfka, Bulharka Kristalina Georgievová. Po předchůdkyni Christině Lagardeové je druhou ženou v čele instituce, založené v roce 1945. Vůbec poprvé však bude fond mít hlavu pocházející z takzvané rozvíjející se ekonomiky. Dosud totiž ředitelé a ředitelka MMF pocházeli vždy z bohatší, západní části Evropy. V čele MMF dosud stáli občané Belgie, Švédska, Francie, Nizozemska, Německa a Španělska. V tomto smyslu je možné vnímat zvolení Georgievové jako konsensuální řešení. Fond totiž v posledních letech čelí tlaku, aby přeťal dosavadní neformálně danou tradici nominování vždy evropského šéfa či šéfky, a řídil jej zástupce mimoevropské ekonomiky. Bulharsko pochopitelně není mimoevropskou ekonomiku, ale je hospodářstvím rozvíjejícím se, což jej pojí s ekonomikami typu Číny, Indie, Brazílie, Ruska, Jižní Afriky a dalších. Naproti tomu Světová banka má řádnou hlavu vždy z USA, ať už jde o rodilého Američana či ve dvou případech o Američana naturalizovaného, a to v rámci té samé tradice, na základě níž je do čela MMF nominován vždy Evropan či Evropanka.

IPO Home Credit – dosáhne česká společnost ocenění 1 miliardy USD?
23.09.2019 Home Credit, poskytovatel spotřebitelských půjček, který počítá s Čínou jako s největším trhem pro své aktivity, plánuje koncem letošního roku v Hongkongu realizovat své IPO. Rozhodnutí společnosti Home Credit provést své IPO v Hongkongu však nepřichází v nejlepším čase. Město zažívá týdny protestů, včetně násilných střetů s policií. Ekonomika města byla také zasažena roční obchodní válkou mezi USA a Čínou.

Fed trhy ničím neohromil
19.09.2019 Americký akciový trh včera žádných změn nedoznal. Index S&P 500 oproti úternímu kurzu vzrostl o pouhé tři setiny procenta. I z reakcí jednotlivých sektorů, kde se zisky či ztráty pohybovaly maximálně do půl procenta, je patrné, že včerejší zasedání centrální banky nepřineslo žádné překvapení. Fed dle očekávání snížil úrokové sazby o 25 bb. Makroekonomická prognóza nedoznala prakticky žádných změn a nenaznačuje další uvolňování měnové politiky. Přesto velká skupina centrálních bankéřů vyjádřila názor, že by letos mohly jít sazby dále dolů. Ani na očekávání trhů se nic nezměnilo, když počítají se zhruba 65% pravděpodobností, že letos ještě ke změně dojde. I my patříme do tábora těch, kteří čekají ještě jedno snížení o 25 bb do konce letošního roku.

Zahýbe Fed akciovými trhy?
18.09.2019 Americký akciový trh nakonec včerejší seanci otočil do zeleného, když ke čtvrtprocentnímu zisku se propracoval až v poslední půlhodině obchodování. V plusu uzavřela drtivá většina sektorů v čele s realitními společnostmi (+1,4 %). Průmyslové podniky završily včerejšek s červenou nulou, zatímco energetické společnosti ztratily 1,5 % v reakci na zprávu, že obnova rafinérií v Saudské Arábii po víkendovém útoku bude oproti očekáváním rychlejší. Akcie těchto firem tak zkorigovaly pondělní nárůst.

Forex: Po útoku na saúdskoarabské rafinérie sílí měny ropných vývozců
16.09.2019 Po sobotním útoku na saúdskoarabské rafinérie, který zasadil ránu globálním ropným dodávkám, posilují měny ropných vývozců spolu s japonským jenem a švýcarským frankem považovanými za bezpečné investice v krizových časech. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, přidává kolem 17:05 SELČ 0,4 procenta na 98,61 bodu.

Průzkum: Obchodní spor má dopad na americké firmy působící v Číně
11.09.2019 Obchodní konflikt mezi Washingtonem a Pekingem negativně ovlivňuje vyhlídky pro zisky a investice amerických podniků působících v Číně. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků výročního průzkumu americké obchodní komory v Šanghaji.

Nejlidnatější země světa mají ekonomické problémy
02.09.2019 V Indii žije 17,5 procenta světové populace, což představuje přibližně 1,352 miliardy obyvatel. To je pouze o zhruba 47 milionů lidí méně než v nejlidnatější Číně. Dohromady v obou zemích žije 35,6 procenta lidské populace. Z toho je patrné, že obě nejlidnatější země mají klíčovou roli pro budoucí vývoj na naší planetě.

BBC: Obchodní spor Čína-USA ohrožuje nezúčastněné asijské státy
29.08.2019 Americko-čínská obchodní válka ohrožuje nezúčastněné asijské státy, píše zpravodajský server BBC. Přestože na ně obchodní cla uvalována nejsou, ocitají se menší z nich, jako je Hongkong nebo Singapur, na prahu recese. Větší asijské ekonomiky - Indie, Japonsko a Jižní Korea - pak převážně zpomalují.

Druhý den summitu G7: Jednání o nerovnosti i dvoustranné schůzky
25.08.2019 V přímořském letovisku Biarritz na jihozápadě Francie dnes pokračuje třídenní summit sedmi ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7, který v sobotu odstartoval neformální večeří státníků. Mezi hlavní problémy, které svět, a tudíž i nejmocnější politické představitele aktuálně tíží, patří překážky v globálním obchodě, ekonomické nerovnosti, boj s klimatickou změnou či krize v Íránu, Libyi, Kašmíru a Sýrii.

Neformální večeří začne v Biarritzu summit zemí skupiny G7
24.08.2019 Za rozsáhlých bezpečnostních opatření dnes začne ve francouzském přímořském letovisku Biarritz třídenní summit sedmi ekonomicky vyspělých zemí světa (G7). Schůzka zástupců USA, Kanady, Japonska, Francie, Německa, Itálie, Británie a nově několika dalších zemí a zástupců mezinárodních organizací se bude věnovat nerovnosti, ale i hledání řešení krizí v mnoha částech světa.

Začíná summit G7 v novém formátu
23.08.2019 Ve francouzském přímořském letovisku Biarritz v sobotu začne třídenní summit sedmi nejvyspělejších ekonomik světa (G7). Schůzka zástupců Japonska, Francie, USA, Německa, Kanady, Itálie, Británie a nově několika dalších zemí a rovněž představitelů mezinárodních organizací, které pozval francouzský prezident Emmanuel Macron, bude věnována boji proti nerovnostem. Dá se ale čekat též diskuse o dalších horkých tématech, jako je brexit, politická krize v Itálii, obchodní válka mezi USA a Čínou, Írán, Libye a Kašmír. Na schůzku dorazí mimo jiné indický premiér Naréndra Módí.

Kam směřuje zlato
15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?

Microsoft překonal po 7. letech Apple
13.08.2019 Největší firmou světa je nyní Microsoft. Po 7. letech sesadil z první pozice společnost Apple. Tržní kapitalizace společnosti Microsoft je 905 miliard USD a Apple 896 miliard.

Komodity: Ropa zdražuje navzdory obavám ze zpomalení ekonomiky
12.08.2019 Ceny ropy zahájily týden růstem. Zvyšují se navzdory obavám ze zpomalení tempa hospodářského růstu a trvajícímu americko-čínskému konfliktu, který snížil poptávku po tomto typu surovin. Severomořská ropa Brent kolem 17:05 SELČ přidávala 0,3 procenta na 58,69 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 0,55 procenta na 54,80 dolaru za barel.

Největší firmou světa je Microsoft, sesadil po sedmi letech Apple
12.08.2019 Největší firmou světa je Microsoft, který po sedmi letech sesadil z první pozice Apple. Tržní kapitalizace Microsoftu je 905 miliard USD a Apple 896 miliard. Dominanci amerických technologických firem na čele žebříčku ještě podtrhává umístění Amazonu, Alphabet a Facebooku v první šestce. Vklínit se mezi ně dokázala pouze na páté místo Berkshire Hathaway investora Warrena Buffetta. Vyplývá to z dnes zveřejněného žebříčku PwC Global Top 100.

Uranové akcie – 2 nejlepší tituly v roce 2019
09.08.2019 Uran je materiál používaný především v jaderných elektrárnách pro generování energie. Od problémů jaderného reaktoru Fukushima je tento sektor poměrně hojně kritizován. Své místo si nicméně stále drží.

Rozbřesk: Vstupujeme do německé recese?
08.08.2019 Poslední čísla z Německa vyslala velice nepříjemný a jednoznačně negativní signál. Průmyslová produkce v červnu propadla o dalších 1,5 procenta meziměsíčně (meziročně o více než 5 %). Průmysl tak dokončil kvartál hrůzy, ve kterém kumulativně propadl nejvíce od roku 2012. Tedy od chvíle, kdy vrcholila finanční krize na periferiích eurozóny.

Avast prodá podíl v divizi Jumpshot společnosti Ascential
24.07.2019 Antivirová společnost Avast prodá v divizi Jumpshot podíl za 1,4 miliardy korun, v přepočtu asi za 60,8 milionu dolarů. Jde o 35% podíl, který koupí britská společnost Ascential.

Boeing ve ztrátě kvůli odškodnění
19.07.2019 Společnost Boeing si kvůli odškodnění problémů s letadly 737 Max odepíše 4,9 miliardy dolarů a tím propadne se do hluboké ztráty. Letadla se vyrábí v továrně ve městě Renton ve státě Washington.

3 nejlepší ropné akcie roku 2019
18.07.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.

EY: Primárních úpisů akcií letos přibylo, jejich objem klesl
10.07.2019 Za první pololetí se ve světě uskutečnilo 507 primárních veřejných úpisů akcií (IPO), které emitentům vynesly 71,9 miliardy dolarů. Počet primárních emisí proti stejnému období loni klesl o 28 procent, objem naopak stoupl o víc než 15 procent. Vyplývá to ze studie společnosti EY Global, která mapuje globální trh s primárními úpisy.

Lídři G20 slíbili podporu ekonomiky, protekcionismus ovšem neodsoudili
30.06.2019 Lídři zemí skupiny G20 na summitu v Japonsku varovali před rostoucími riziky pro globální ekonomiku a slíbili, že budou společně pracovat na podpoře hospodářského růstu. Ochranářství ale v závěrečném komuniké včera opět neodsoudili. Součástí závěrů summitu je i závazek boje proti změnám klimatu, ačkoli Spojené státy si nepřály, aby se společné komuniké o tomto tématu zmiňovalo. Pařížskou dohodu o ochraně klimatu v závěrečném dokumentu opět podpořilo jen 19 zemí, zatímco Spojené státy potvrdily své rozhodnutí od dohody odstoupit.

Lagardeová vyzvala G20 ke snížení cel a obchodních bariér
29.06.2019 Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová vyzvala země G20 ke snížení cel a odstranění obchodních bariér. Světová ekonomika se kvůli nim dostala do potíží. Lagardeová to dnes uvedla na summitu G20 v Ósace, kde se největší pozornost na závěr dvoudenních jednání soustředila na schůzku mezi prezidenty Spojených států a Číny.

Začal summit G20, dlouho očekávaná schůze Trump-Xi se blíží
28.06.2019 Americký akciový trh uzavřel čtvrteční obchodování převážně se ziskem. Index Dow Jones se jako jediný pohyboval mírně pod úrovní středeční zavírací ceny, S&P 500 přidal 0,4 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s tím, že nejlépe obchodní seanci zakončily finanční instituce se ziskem 0,9 %. Jediným ztrátovým sektorem se staly energetické společnosti, které odepsaly téměř 0,8 % své hodnoty.

Čínský prezident kritizoval ochranářská opatření vyspělých zemí
28.06.2019 Čínský prezident Si Ťin-pching považuje protekcionistická opatření některých vyspělých zemí za největší hrozbu pro stabilitu světového hospodářství. Prohlásil to podle agentury Reuters na setkání s představiteli zemí BRICS na okraj summitu velkých světových ekonomik G20, který se dnes a v sobotu koná v japonské Ósace.

V pátek začne summit skupiny G20
27.06.2019 Obavy o světový obchod, konflikt na Blízkém východě, boj se změnou klimatu a ochrana životního prostředí budou hlavními tématy dvoudenního summitu velkých světových ekonomik G20, který začne v pátek v japonské Ósace. Setkání budou pravděpodobně dominovat bilaterální jednání státníků, spíše než snaha o společné řešení světových problémů. Nejvíce pozornosti přitahuje oznámená schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, na níž budou oba státníci řešit obchodní spory.

EY: Zájem o fúze a akvizice je ve světě největší za dekádu
20.06.2019 Zájem o fúze a akvizice je ve světě největší za poslední dekádu. Nejoblíbenější investiční destinací je navzdory nejasnostem ohledně brexitu Británie. Globální nejistota akviziční plány spíš posiluje, než brzdí. Fúzi nebo akvizici plánuje 59 procent oslovených společností, vyplývá z Barometru investiční důvěry, který poradenská firma EY zveřejňuje dvakrát ročně.

Komodity: Ceny ropy zahájily týden oslabením
17.06.2019 Ceny ropy zahájily týden poklesem. Trh se obává zejména dopadů zpomalování růstu globální ekonomiky v důsledku obchodních sporů, což převážilo nad obavami ohledně dopadů útoku na tankery v Ománském zálivu z minulého týdne. Ropa dopoledne ztrácela asi jedno procento, později ztráty zmírnila.

Forex: Dolar před zasedáním centrální banky oslabuje
17.06.2019 Americký dolar na začátku nového týdne mírně oslabuje, z části kvůli slabým statistickým údajům. Před zasedáním měnového výboru americké centrální banky (Fed), které budou finanční trhy tento týden pozorně sledovat, ale dolar zůstává blízko dvoutýdenního maxima.

Český lékařský patent vstupuje po celém světě do národních fází
10.06.2019 Vynález revoluční konstrukční platformy pro desítky aplikací v medicíně, například pro bezpečnou katetrizaci močového měchýře, v loňském roce představený týmem společnosti RIOCATH a Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd, vstupuje do další fáze patentové ochrany po celém světě. Hned v první vlně jde o ochranu v těchto zemích: USA, Evropská unie, Kanada, Austrálie, Singapur, Izrael, Jižní Korea, Japonsko, Čína, Indie, Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Egypt, Brazílie, Mexiko, Ruská federace a ostatní Eurasijský region. Registrace národních patentů znamenají první krok pro vstup na příslušné trhy.

Jednání Spojených států s Mexikem bude nečekaně pokračovat i dnes
07.06.2019 Hlavní události, které ovlivňovaly včerejší obchodování na akciových trzích, se opět týkaly obchodní politiky Spojených států. Tou pozitivní bylo jednání mezi zástupci USA a Mexika o nalezení dohody, jak vyřešit imigraci na hranicích. Cílem je předejít pondělnímu uvalení cel na mexické zboží. Jednání skončila až po uzavření trhů, bohužel však k žádné dohodě nedošlo. Nicméně pozitivem zůstává, že neplánovaně budou jednání pokračovat i dnes. I podle slov amerického prezidenta Donalda Trumpa se Mexiko velmi snaží situaci vyřešit. Dále dodal, že případné uvalení cel by nemělo žádný vliv na dojednanou trojstrannou obchodní dohodu mezi USA, Kanadou a Mexikem. Trump to zdůraznil velmi silným tvrzením, když prohlásil, že „My nepotřebujeme Mexiko, ale Mexiko potřebuje nás“. Tou druhou událostí jsou Trumpovy výhrůžky Číně. Té pohrozil, že je připraven rozšířit cla na další čínské zboží v hodnotě 300 mld. USD, nejdříve prý však tak plánuje udělat až po zasedání zemí G20, které se koná koncem června.

Indie přišla o pozici nejrychleji rostoucí ekonomiky světa
31.05.2019 Indie přišla o pozici nejrychleji rostoucí ekonomiky světa. Růst jejího hrubého domácího produktu (HDP) podle dnes zveřejněných vládních údajů v prvním čtvrtletí výrazně zaostal za odhady a zvolnil na 5,8 procenta z 6,6 procenta v předchozích třech měsících. Rychleji rostla Čína, jejíž ekonomika ve stejném období rostla tempem 6,4 procenta.

Investoři zbystřete! Situace na Středním východě se může brzy vyostřit
31.05.2019 Hrozba americko-íránského napětí se trochu vytratila z pozornosti finančních trhů. Investoři by ji však neměli podceňovat. Pokud by se vztahy mezi zeměmi vyhrotily, dopad na trhy by byl tvrdý. Americká média, včetně těch nejvýznamnějších, otevřeně hovoří o riziku válečného konfliktu.

USA neoznačily žádnou zemi za měnového manipulátora
29.05.2019 Žádný z velkých obchodních partnerů Spojených států zatím nesplňuje podmínky, aby mohl být označen za manipulátora s měnou. Devět zemí, včetně Číny, je však potřeba pozorně sledovat. Ve své pravidelné pololetní zprávě zveřejněné v noci na dnešek to uvedlo americké ministerstvo financí.

USA rozšířily seznam zemí monitorujících kvůli možné manipulaci s měnou
29.05.2019 Americké ministerstvo financí zveřejnilo nový report na téma makroekonomické situace a devizového trhu svých největších obchodních partnerů. V tom rozhodlo přidat na list zemí monitorujících kvůli možné manipulaci s měnou pět nových států (Irsko, Itálie, Vietnam, Singapur a Malajsie). Dvě země (Švýcarsko a Indie) ze seznamu naopak odstranilo.

Okénko finančního trhu 24.5.2019
24.05.2019 Britská premiérka Theresa Mayová oznámila svou rezignaci. Termínem jejího odstoupení z funkce bude 7. červen a britští konzervativci tak mají dostatek času, aby ze svých řad vygenerovali jejího nástupce. Jako důvod pro své rozhodnutí Mayová označila neúspěšnou snahu o vyjednání podmínek brexitu, které by byly akceptovatelné pro britský parlament. Otázku odchodu Británie z EU, ke kterému mělo původně dojít již 29. března, tak bude muset dořešit nový předseda vlády. Lze očekávat, že kandidátů na tento post se přihlásí dostatek, největší šance jsou ovšem zatím přisuzovány bývalému ministru zahraničních věcí Borisi Johnsonovi.

USA uvažují o clech pro země s podhodnocenou měnou
24.05.2019 Americké ministerstvo obchodu navrhne nový předpis, podle kterého by bylo možné uvalit antisubvenční cla na zboží ze zemí, které podhodnocují svoji měnu vůči dolaru. Návrh ministerstva představuje další možnost, jak zvýšit cla na čínské zboží. Mohl by se však dotknout i dalších zemí, jako Japonska, Jižní Koreje, Indie, Německa a Švýcarska, uvedla agentura Reuters.

Facebook chce mít vlastní kryptoměnu
24.05.2019 Provozovatel sociální sítě Facebook dokončuje plány na vytvoření vlastní kryptoměny. Do prvního čtvrtletí příštího roku hodlá asi v desítce zemí zřídit digitální platební systém a novou měn, která má zatím pracovní název GlobalCoin, chce začít testovat do konce letošního roku. Uvedl to dnes server BBC, podle kterého už Facebook o této možnosti jednal s guvernérem britské centrální banky. Detaily k nové kryptoměně hodlá zveřejnit v létě.

Rozbřesk: Google a strach z klesajících marží
30.04.2019 Špatné výsledky Googlu jako by nečekaně přerušily jinak velice dobrou výsledkovou sezónu v USA. Hlavní pozornost trhů se soustředila na překvapivě slabé tržby technologického gigantu a stranou zůstala otázka setrvale klesajících marží - ty poklesly meziročně z 25 % na 18 %. Jsou to přitom právě vysoké marže, které jsou podle nedávné (inspirativní) studie Bridgewater klíčové pro udržení současných valuací amerických akcií. Pokud by se měl zlomit více než dvacetiletý trend nárůstu marží na americkém trhu a ty se začaly z okolí 20 % vracet k historickým průměrům, jsou americké akcie pravděpodobně příliš drahé.

Rozbřesk: Příběh iránských sankcí, aneb ropná troika v akci
24.04.2019 Zatímco v minulých týdnech trápil ropný trh eskalující konflikt v Libyi, nejnověji poutá pozornost situace kolem Íránu. Americká administrativa se totiž rozhodla neprodloužit výjimky na import íránské ropy (celkem osmi zemím), což povede k významnému zpřísnění sankcí vůči Teheránu. Takto razantní krok, jenž má íránský režim odstřihnout od klíčového zdroje příjmů, se bezprostředně odráží v cenách ropy, které atakují hranici 75 USD/barel.

USA cílí na Írán, ale následky ponesou i velcí dovozci ropy
23.04.2019 Napjaté vztahy mezi USA a Íránem gradují stále více a více. Zhoršily se poté, co se loni v květnu americký prezident Donald Trump rozhodl odstoupit od mezinárodní dohody o íránském jaderném programu a v listopadu 2018 obnovil protiíránské sankce. Osm zemí však dostalo šestiměsíční výjimku, jejíž platnost již za pár dní skončí. Bílý dům v pondělí oznámil, že prodloužení termínu neplánuje a reakce trhů na sebe nenechala čekat.

Ropa prudce zdražuje
22.04.2019 Ropa na Velikonoční pondělí prudce zdražuje. Nejvýrazněji od letošního ledna. Severomořská ropa Brent se tak ocitla na nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského listopadu, když se dnes jeden její barel prodával i za více než 74 dolarů. Od začátku letošního roku Brent již zdražil o zhruba 37 procent. Zdražování kvůli tomu pociťují i čeští motoristé. Například benzín Natural 95 od svého letošního dna, na něž klesl v polovině února, zdražil do včerejška o 7,5 procenta. Zdražování pohonných hmot přispělo k tomu, že míra spotřebitelské inflace v březnu vystoupala na úroveň tří procent, nejvýše od roku 2012.

3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019
09.04.2019 Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.

Obchodní jednání Spojených států a Číny nabírají na obrátkách
22.03.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v zisku. Index Dow Jones posílil o 0,8 %, S&P 500 získal 1,1 % a Nasdaq si polepšil o 1,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou finančních institucí (-0,3 %). Nejlépe si vedly technologické firmy (+2,5 %) a realitní developeři (+1,8 %). Zajímavostí včerejšího dne bylo zahájení obchodování s akciemi světoznámého výrobce jeanů Levi Strauss. Navrhovaná cena pro IPO byla ve výši 17 USD za akcii (původní výše byla dokonce pouze v rozmezí 14-16 USD). Obchodování s těmito akciemi však zahájilo skokovým růstem na více jak 22 USD za akcii. Jedná se tedy o extrémně vydařený druhý vstup na burzu této společnosti po přibližně 34 letech. Levi Strauss vstoupil na burzu již v roce 1971 a následně ji opustil v roce 1985.

Ranní zpráva z akciového trhu 21.3.2019
21.03.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování spíše se ztrátami. Index Dow Jones oslabil o 0,6 %, S&P 500 ztratil 0,3 % a Nasdaq si jako jediný polepšil, a to o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo finančním institucím (-2,1 %). Na opačné straně se nacházely především telekomunikační firmy se ziskem 1,2 %.

Ranní zpráva z akciového trhu 19.3.2019
19.03.2019 Americký akciový trh vstoupil do nového týdne optimisticky, když indexy Dow Jones a Nasdaq si shodně polepšily o 0,3 % a S&P 500 vzrostl o 0,4 %. V rámci něj se nejlépe dařilo energetickým společnostem (+1,4 %) a výrobcům luxusního zboží (+1,1 %). Na opačné straně se nacházely především telekomunikační firmy (-0,8 %). Společnost Apple včera představila své nové dva produkty (iPad Air a iPad mini), na což akcie zareagovaly jednoprocentním růstem.

Škodovka hlásí klesající zisky
18.03.2019 Automobilka Škoda Auto hlásí za loňský rok pokles zisků na 29 miliard korun. Hospodaření automobilky ovlivnily zejména...

Ropa se právě nyní prodává za letošní nejvyšší cenu
14.03.2019 Pohonné hmoty v minulém týdnu opět zdražily, a to v podobném rozsahu jako předtím o týden dříve. Benzín Natural 95 v posledních sedmi dnech zdražil o jedenáct haléřů na 30,69 koruny za litr. Cena nafty stoupla o čtrnáct haléřů na 31,43 koruny za litr.

Rostoucí americká produkce brzdí růst ceny ropy
13.03.2019 Sankce, které zavedla administrativa Spojených států na dva klíčové vývozce ropy Venezuelu, a Irán způsobily v průběhu roku výkyvy na trhu s ropou, žádných výraznějších výpadků dodávek, ke kterým mohlo dojít, nicméně nedošlo. Jedním z důvodů je rostoucí americká ropná produkce, která by mohla koncem roku atakovat 13 mil. barelů za den. Začátkem nového roku přitom OPEC a jeho spojenci kvůli obavám z příliš velkého množství ropy na trhu opět utáhly kohoutky. Saudská Arábie dokonce čerpá méně ropy, než původně odsouhlasila.

Rozbřesk: Pro ČNB se pomalu vyjasňuje
12.03.2019 Nová data přicházející z tuzemské i evropské ekonomiky dávají pomalu a jistě dohromady obrázek, nad kterým se bude na konci března ČNB rozhodovat o dalším případném zvýšení úrokových sazeb. Už má za sebou test prognózy HDP i mezd, který v prvním případě dopadl lépe, ve druhém hůře, a včera centrální banka mohla opět zjistit, jak přesná je ve svém odhadu inflace. Únorové inflační číslo se podle očekávání přiblížilo horní hranici tolerančního intervalu, nicméně odchylka od prognózy se tentokrát snížila z lednového půl procentního bodu na tři desetiny. I když jádrová inflace už nevzrostla a setrvala na lednových tří procentech, zůstávají inflační tlaky v české ekonomice podle ČNB silné, a to především „díky“ zvyšování mezd a pokračujícímu růstu ekonomiky.

Decentralizované financie: Rozvíjajúca sa alternatíva ku globálnemu finančnému systému
11.03.2019 Globálny finančný systém vytvoril masívne bohatstvo, ale jeho centralizovaná natura znamená, že zisky putovali k ľuďom, ktorí sú spojení najlepšie s finančnými centrami sveta.

Ranní nadhoz finančních trhů 5.3.2019
05.03.2019 Čína snížila odhad svého hospodářského růstu pro letošní rok na 6 – 6,5 %. Přitom spodní hodnota odhadu znamená nejnižší tempo růstu za téměř tři desetiletí. Čínský premiér v souvislosti s tím oznámil daňové škrty, které by měly podpořit ekonomický růst a pomoci čelit obtížnější hospodářské situaci.

Moje obchodní nastavení pro ropu WTI, EUR/CAD a GBP/USD
03.03.2019 Uplynulý obchodní týden byl opět jedním z těch silně volatilnějších, které čas od času na trzích vídáváme a obtížně se obchodují. Nezvykle často v týdnu docházelo k prudkým zvratům intradenních trendů jak na forex párech, tak i na indexech i některých komoditách.

Akcie týdne: Walmart
01.03.2019 Walmart je jedním z největších obchodních řetězců, který drží klíčovou pozici v USA po několik desetiletí. Prostředí na trhu se ale mění a tak se společnost musela od klasického kamenného prodeje začít zaměřovat také na online segment.

Forex: Koruna dnes lehce posílila k euru
27.02.2019 Česká měna dnes k euru lehce posílila, polepšila si o čtyři haléře na 25,65 Kč/EUR. Vůči dolaru zpevnila výrazněji, o osm haléřů na 22,54 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Kde investori vkladali svoje peniaze v roku 2018
22.02.2019 Pre väčšinu investorov bol rok 2018 nepríjemný a plný udalostí. Hrozba obchodnej vojny a rast geopolitickej neistoty. Toto všetko sa deje. Volatilita sa rozbehla a akciový index S&P 500 zakončil rok prvýkrát v mínuse za posledných 10 rokov.

Investiční příležitost v námořní přepravě LNG – 1.díl
18.02.2019 Finanční krize, která začala před deseti lety, přinesla kromě jiného i jednu nečekanou věc – nastartovala změnu ve spotřebě energií. Své pozice začala vyklízet ropa a uhlí ve prospěch obnovitelných či zelenějších energií.

Situace ve Venezuele může mít dopad na kvalitu ropy
18.02.2019 I když jsou dodávky ropy na globální trhy navzdory stupňující se situaci ve Venezuele stále dostatečné, objevuje se vážné riziko týkající se kvality této komodity. Z trhu se totiž pomalu vytrácí těžší ropa s vysokým obsahem síry, která se těží právě v jihoamerickém státě.

Akcie táhnou nahoru pozitivní zprávy o vyjednávání obchodní dohody
18.02.2019 Americké akcie uzavřely uplynulý týden dalšími zisky. Technologický Nasdaq si při páteční seanci polepšil o 0,6 %, index S&P 500 o 1,1 % a průmyslový Dow Jones dokonce vyskočil o 1,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům v čele s finančními tituly, které si polepšily o dvě procenta. Akcie rostou díky rostoucím očekáváním na úspěšné jednání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Jednání by měla během tohoto týdne pokračovat ve Washingtonu a komentáře naznačují, že by finální dohody mohlo být dosaženo do konce února.

Ranní zpráva z akciového trhu 6.2.2019
06.02.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v zisku. Průmyslový index Dow Jones posílil o 0,7 %, S&P 500 rostl o 0,5 % a technologický Nasdaq si připsal 0,7 %. Trhům pomohly k růstu solidní výsledky hospodaření společností. Obzvláště potěšila finanční čísla kosmetické firmy Estée Lauder, kde ziskovost překonala očekávání trhu o téměř 13 %. Akcie společnosti na to reagovaly 11,6% růstem. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo výrobcům luxusního zboží, kteří si polepšili o jedno procento. Následovala je trojice sektorů telekomunikací, informačních technologií a průmyslu. Ta si shodně připsala 0,9 % hodnoty. Na opačné straně spektra se umístily finanční instituce se ztrátou dvou desetin procenta.

Nejlepší start amerických akcií za 30 let
01.02.2019 Dozvuk středečního zasedání Fedu, lepší než očekávané výsledky společností a přívětivé komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa k pokrokům ve vyjednávání s Čínou stály za včerejším růstem indexu S&P 500. Ten si polepšil o 0,9 % za podpory akcií Facebooku nebo General Electric, které trhy za prezentované výsledky ocenily růstem o více jak 10 %. Nejsledovanější index si za první měsíc letošního roku odnesl zisk ve výši 7,9 %, což leden 2019 staví na první příčku nejlepší měsíční výkonnosti od října 2015. Podíváme-li se do historie, tak letošní začátek roku byl nejúspěšnější za posledních 30 let.

Technická analýza: O ropu se přetahuje býk s medvědem. Kdo bude silnější?
30.01.2019 Ten první představuje neustálá obava ze snížení globální poptávky po ropě v kontextu dosažení vrcholu aktuálního ekonomického cyklu. Nejpalčivější otázkou na toto téma je, jak dnes dopadne výsledek dalšího kola jednání mezi USA a Čínou ohledně vzájemného obchodního konfliktu.

Rozbřesk: Pravděpodobnost divokého brexitu vzrostla, Apple ukazuje na slabou Čínu
30.01.2019 Pravděpodobnost divokého brexitu včera opět o něco vzrostla. Britská dolní sněmovna včera nakonec zamítla návrh, který by v případě krachu jednání premiérce Mayové zadal za úkol vyjednat odklad vystoupení Británie z EU. Mayová se tak bude muset vrátit zpátky do Bruselu k jednacímu stolu. A to nehledě na jasné ne, které řekli hlavní evropští státníci na adresu možných změn v dohodnuté smlouvě. Pokud Mayová v Bruselu neuspěje (nevyjedná nic nebo jen drobné symbolické ústupky), bude možná chuť britských poslanců odložit brexit vyšší. Včera ovšem pravděpodobnost odkladu klesla a libra se tak opět dostala pod tlak.

Sankce vůči venezuelské PDVSA zdražují ropu
29.01.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, vliv na jejich růst mají zejména sankce, které vůči venezuelské státní ropné společnosti PDVSA vyhlásily Spojené státy. Tím se zřejmě citelně sníží objem exportu suroviny z Venezuely, která je členem Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), růst cen ropy ale bude podle analytiků zřejmě jen omezený vzhledem k vysoké nabídce a ke zpomalování tempa růstu čínské ekonomiky.

Venezuelu drtí další sankce, ropa zdražuje
29.01.2019 Ropa dnes na světových trzích zdražila. Stalo se tak hlavně kvůli sankcím, které Washington uvalil na venezuelský státní ropný podnik PDSVA. Trh se obává, že sankce sníží export venezuelské ropy. Na místě tedy může být také obava ze zdražování pohonných hmot v České republiky. Nic takového ale zatím nehrozí. Jak benzín, tak nafta v ČR nadále pokračují ve svém cenovém poklesu, který započal loni v říjnu, resp. v listopadu. Předevčírem benzín Natural 95 zlevnil na úroveň 30,72 koruny, nejníže od loňského dubna. Cena nafty zase klesla na 31,14 koruny, čili nejníže od loňského května.

Tento týden možná rozhodne o dalším vývoji obchodní války
28.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech uzavřely páteční obchodování ziskově. Dow Jones vzrostl o 0,8 %, S&P 500 posílil o 0,9 % a technologický Nasdaq si polepšil o 1,3 %. Celkově za zkrácený týden si trhy mírně pohoršily, a to o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se v pátek nejlépe dařilo zpracovatelům komodit (+1,9 %) či technologickým firmám (+1,5 %). Protipólem jim byl především sektor utilit (-1,3 %).

Ranní zpráva z akciového trhu 24.1.2019
24.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech včera alespoň z části odmazaly úterní ztráty. Dow Jones vzrostl o 0,7 %, S&P 500 posílil o 0,2 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo výrobcům nezbytného zboží (+1,2 %) a sektoru utilit (+1,1 %). Největší ztrátu zaznamenaly energetické společnosti, a to o rovné jedno procento. Důvodem byl pokles cen ropy na světových trzích kvůli zveřejnění překvapivě vyšších zásob ropy ve Spojených státech. Celkově však na trzích panovala optimistická nálada, a to především díky velmi slušným hospodářským výsledkům společností, které je včera zveřejňovaly. Nejvíce investory potěšila firma United Technologies, která dodává součástky do leteckého průmyslu. Její ziskovost překonala očekávání o 27 %. Akcie společnosti na to reagovaly více jak 5% růstem. Dobrou náladu investorů podpořil také americký prezident Donald Trump svým vyjádřením o kvalitě probíhajícího vyjednávání obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Zdůraznil, že USA v každém případě z této situace vyjdou jako vítěz. Buď se uzavře obchodní dohoda, nebo se zvýší dovozní cla z 10 % na 25 % na čínské zboží v hodnotě 200 mld. USD.

Rozbřesk: 26 nejbohatších vlastní stejně jako polovina nejchudších, co stojí za novými čísly?
23.01.2019 Stává se z toho skoro tradice. V průběhu ledna dostane světová elita v Davosu varování od nevládní organizace Oxfam - rozdíly mezi majetkem nejbohatších a nejchudších se nadále rozevírají. Podle Oxfamu 26 nejbohatších lidí vlastnilo více než nejchudší polovina světové populace (skoro 3,8 miliardy lidí). Jmění nejbohatšího muže na světě Jeffa Bezose dosahuje skoro 112 miliard dolarů - podle Oxfam pouhé jedno procento z něj je stejně velké jako roční výdaje Etiopie na zdravotnictví (země se 105 miliony obyvatel). Jmění dolarových miliardářů jako Bezose vzrostlo v uplynulém roce o 12 % především kvůli dalšímu růstu akciových trhů (data jsou brána k říjnu 2018). To zní vcelku uvěřitelně. Větší problém má řada ekonomů s odhadem jmění nejchudší poloviny populace.

Investice do zlata v roce 2019
23.01.2019 Cena zlata se v minulém roce v dolarovém vyjádření nezměnila. Letos by podle Světové rady pro zlato – WGC, mělo zlato mít lepší zhodnocení zejména z následujících důvodů.

Světové ekonomické fórum v Davosu bude ovlivněno negativními zprávami
22.01.2019 „Nejistota ohledně budoucího vývoje globální ekonomiky je příliš vysoká a má negativní dopad na trhy. Světové ekonomické fórum v Davosu by proto mělo vyslat jasný signál, jak čelit současným výzvám. Bez účasti lídrů Spojených států, Kanady, Francie, Spojeného království a Indie je to však téměř nemožné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Rozbřesk: Rizika evropské ekonomiky narůstají
15.01.2019 Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře. Možný je tak i nadále odklad hlasování, prodloužení brexitu, nebo dokonce jeho konec či další referendum. Média rovněž zmiňují možnost dalšího hlasování v parlamentu, které tak trochu připomíná někde už osvědčenou metodu opakovaného hlasování, dokud většinová vůle nedospěje k “žádoucímu” výsledku. V tuto chvíli jsou asi všechny možnosti otevřené, což ještě dále zvyšuje riziko pro další vývoj britské a vlastně i evropské ekonomiky. Ani po dnešním hlasování tak nemusí být pro firmy a domácnosti na obou stranách kanálu zřejmé, na co se vlastně připravovat. A to není s ohledem na současnou kondici evropské ekonomiky rozhodně dobrá zpráva.

Čína zdůraznila důležitost spojenectví s USA
11.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech i přes nepříznivé zahájení obchodní seance ukončily včerejší obchodování v ziscích. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně připsaly 0,5 %. Nasdaq si polepšil o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou výrobců luxusního zboží (-0,2 %). Ostatní odvětví si připsala zisky ve výši až 1,6 % v případě realitních developerů. Americké akciové indexy svým 7denním výkonem od počátku roku dosáhly nejlepšího vstupu do nového roku za posledních 13 let. S&P 500 index se od počátku roku zhodnotil o 3,6 %.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.01.2019 1) Vyjednávací týmy z Číny a USA dnes ukončily první osobní jednání o obchodu, které trvalo o den déle, než se původně předpokládalo. Detaily zatím nebyly zveřejněny, mluvčí čínského ministerstva zahraničí slíbil, že oficiální zpráva bude zveřejněna brzy. Agentura Reuters uvedla, že současný vývoj zatím naznačuje, že by se mohlo podařit odvrátit rozsáhlou obchodní válku, která by mohla vážně poškodit globální ekonomiku.

Jak se v roce 2019 bude dařit akciím (a kterým) ovlivní ponejvíce tři konkrétní osoby: Donald Trump, Si Ťin-pching a Jerome Powell
07.01.2019 Dění na akciových trzích v roce 2019 bude ve velké míře odvislé od toho, jak se zachovají dvě konkrétní osoby. Americký prezident Donald Trump a šéf americké centrální banky Jerome Powell. Trump je stále rozhořčenější z Powellových aktuálních kroků. Nelíbí se mu, že americká centrální banka navzdory poměrně nízké inflaci pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb. Vyšší úrokové sazby totiž nepřejí akciovým trhům. Trump se bojí, že s pokračujícími propady akcií klesne jeho popularita u voličů, kteří mají v akciích podstatnou část majetku, a to nakonec zásadně ohrozí jeho šanci na znovuzvolení v roce 2020.

Grafy dňa: Čína robí zmierlivé gestá. Importy sóje z USA prudko poskočili.
03.01.2019 Čína robí určité ústupky voči Trumpovi. Začala znovu dovážať sóju. Exporty sóje do Číny sa vrátili na úrovne z jesene 2017. Popri prísľube zníženia ciel na automobily je to už druhé zmierlivé gesto. Otázne je, či to bude Trumpovi stačiť. Tipol by som is že nie. Čína bude ešte minimálne musieť spraviť určité ústupky v oblasti ochrany duševného vlastníctva (@M_McDonough):

Počet primárních úpisů akcií letos klesl
18.12.2018 Primární veřejné úpisy akcií (IPO) v letošním roce vynesly svým emitentům více než loni. Od začátku roku bylo zaregistrováno 1359 IPO za 204,8 miliardy dolarů (4,6 bilionu Kč). I když se jejich počet proti loňsku snížil asi o pětinu, jejich výnosy byly zhruba o šest procent vyšší. Vyplývá to ze čtvrtletní studie EY Global IPO Trends.

Obchodní příměří mezi USA a Čínou je nestabilní
06.12.2018 Globální akciové trhy prošly ve čtvrtek dalším kolem výprodeje, protože zatčení generálního finančního ředitele (CFO) čínského telekomunikačního gigantu Huawei v Kanadě vyvolalo obavy z porušení nedávného obchodního příměří mezi USA a Čínou. Spojené státy naléhaly na své západní spojence, aby se zbavily zařízení vyrobených čínskou společností – přetrvávající podezření ze špionáže a manipulace osobními daty. Zatím, jak Austrálie tak i Nový Zéland, které jsou součástí americké zpravodajské skupiny „pěti očí“, zablokovaly některým klíčovým domácím společnostem realizace nákupů produktů od společnosti Huawei, která je jedním z největších poskytovatelů telekomunikačních zařízení a služeb na světě , a nedávno předčil Apple, a stala se druhým největším výrobcem smartphonů po společnosti Samsung.

G20 se shodla na nutnosti reformovat WTO
02.12.2018 Předáci dvaceti největších ekonomik světa G20 se na včera skončeném dvoudenním summitu v Buenos Aires i přes řadu odlišných názorů shodli na společném komuniké. V něm mimo jiné podpořili reformu Světové obchodní organizace (WTO), zavázali se chránit životní prostředí či slíbili součinnost při řešení příčin uprchlických krizí. Na okraj summitu se konala řada bilaterálních setkání, která pokračovala i po oficiálním ukončení vrcholné schůzky.

Historie obchodování na burze – jak to začalo?
30.11.2018 Začínající investoři si pravděpodobně nedokáží představit jinou formu obchodování na burze, než současnou formu prostřednictvím platformy. Nicméně burza za svou historii urazila obrovskou cestu, než dorazila ke svojí současné podobě.

Komodity: Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn
27.11.2018 Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn, večer ale měly snahu mírně růst. Přispívají k tomu vyhlídky na omezení těžby ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které by kartel mohl schválit na svém zasedání příští týden. Vyššímu růstu cen ale brání rekordní těžba v Saúdské Arábii.

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?
27.11.2018 Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.

EU zveřejnila návrhy reformace WTO
26.11.2018 Evropská unie dnes zveřejnila návrhy na reformu pravidel pro urovnávání sporů v rámci Světové obchodní organizace (WTO), na kterých se dohodla s Čínou a několika dalšími zeměmi. Doufá, že tímto způsobem překoná výhrady Spojených států, kvůli kterým se WTO dostala do krize. Informuje o tom agentura Reuters.

Stříbro: dlouho přehlížená komodita, které svítá na lepší časy?
26.11.2018 Aktuální vývoj globální ekonomiky a očekávaný nárůst poptávky díky některým technologiím, nahrávají po letech zotavení cen stříbra ze současných nízkých úrovní.

Cenami ropy znovu zahýbe OPEC a spol.
26.11.2018 Volatilita – to je snad jediná jistota pro trh s ropou pro následující dva týdny. Po nekončícím propadu cen, který za minulé dva měsíce zlevnil ropu o 30 %, přichází na řadu diskuze těžkých vah o nastavení trhu. Závěry mohou být velice divoké včetně tweedových útoků či pochval od amerického prezidenta.

Cena ropy kolabuje, cena plynu letí vzhůru
20.11.2018 Cena ropy v posledních týdnech kolabovala. Za pouhých 6 týdnů se ropa Brent propadla zhruba o čtvrtinu z hladiny kolem 85 dolarů za barel na současnou úroveň 63 dolarů za barel. Severoamerická ropa WTI je na tom podobně, její cena se za stejné období propadla ze 75 dolarů za barel na 54 dolarů za barel. Cena plynu naopak letí vzhůru z hodnot pod 3,0 dolary za objemovou jednotku až na současných 4,5 dolaru.

Kde hledat klíč ke konci propadu ropy
20.11.2018 Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce. Všichni aktivní, ale také pasivní účastníci na trhu nyní budou hledat záchytné body, které budou klíčové pro budoucnost ropného trhu. Faktorů, které působí na vývoj ceny ropy je hned několik, my se však podívá na pár nejdůležitějších a to podle jejich aktuální relevance pro trhy.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | GBP/CAD | SGD | EUR/CAD | USD/MXN | USD/BRL | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/IDR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Elliott | Měnové indexy | Robert Kiyosaki | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | ATM | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Auditor | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy and hold | CAPEX | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ERM | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Elasticita | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Exekuce | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floating | Globální fondy | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | ISO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Operace Twist | P/E | Parita | Parita kupní síly | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swiss | T-Bill | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Scoach | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Carry trades | Carry trading | EPS | Index | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie GoPro | Akcie Microsoft | Akcie Shell | Aktuální cena benzínu v USA | Aktuální cena dolaru | Aktuální cena zlata | Aktuální graf zlata | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Čínská banka | DAX 30 | Devalvace měny | Devizový kurz | DJIA | Dlouhodobé investice | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Drachma | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika a finance | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro kurz | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská burza | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex Exchange | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf zlata | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investice do umění | Investice do zlata | Investiční | Investiční certifikát | Investiční kovy | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investování peněz | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak na forex | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat na burze | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kim Kiyosaki | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konec eura | Konfluence | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz ČNB | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurzy devizového trhu | Kurz měny | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Kurzy ČNB | Kurzy ČSOB | Kurzy Česká spořitelna | Kurzy dolar | Kurzy eura | Kurzy euro | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna převodník | Měna převody | Měna v Anglii | Měna v Dánsku | Měna v Chorvatsku | Měna v Japonsku | Měna v JAR | Měna v Kanadě | Měna v Maďarsku | Měna v Norsku | Měna v Polsku | Měna v Rakousku | Měna v Řecku | Měna v Turecku | Měna ve Francii | Měna ve Slovinsku | Měna ve Švédsku | Měna ve Švýcarsku | Měna zlotý kurz | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnové kurzy Česká spořitelna | Měnové kurzy ČNB | Měnové kurzy ČSOB | Měnové kurzy dolar | Měnové kurzy euro | Měnové kurzy kalkulátor | Měnový konvertor | Měnový kurz | Měnový kurz ČNB | Měnový prémiový vklad | Měnový převodník | Měny převodník | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchod s akciemi | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Rating států | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Teorie parity kupní síly | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Tržní zprávy | Twitter | Unce zlata | US dolar | US měna | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj zlata | WTI | XTB.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země BRICS | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlotý kurz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Bill Gates | Book Value | Buy | Cílová cena | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Indie | Elon Musk | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Intermediate | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | OIBDA | Omega | P.A. | P/S | Petr Kellner | Povinné minimální rezervy bank | Profit Taking | Prospekt | Protistrana | Redukce | Revalvace | ROCE | Sell | Small caps | Tier 1 | Tim Cook | Tovární objednávky | Underweight | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | P/E Ratio | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Clearing | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Milionář | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | Know-how | Futures trading | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | RichDad | 1 milion | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Traders | Hedžové fondy | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | TD Securities | Společnost Crédit Agricole | Rabobank | DPA | Jefferies | Bank of America Merrill Lynch | PVM Oil Associates | Natixis | CNN | Petromatrix | Wells Fargo | RBS | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Aberdeen Asset Management | Oxford Economics | ABN Amro | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Powerhouse | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Standard Life Investments | Institut Ifo | Nordea | Prudential Financial | Investing.com | JBC Energy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | Americká mincovna | PwC | Next Finance | Elliott Management | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | EPFR Global | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Agentura DPA | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Bloomberg komoditní index | Bezpečné měny | Short squeeze | IG Markets | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Stock Success System | Andy Tanner | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Stock Exchange | CFETS | Renminbi | Finanční centrum | Evropské banky | Tržní volatilita | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Časování trhu | Trendový kanál | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Seeking Alpha | Earnings | Tržní nálada | Podnikatelé | Investiční stratégové | Bloomberg TV | Malý prostor | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Finanční poradenství | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | US akcie | Obchodované instrumenty | Obchodní styl | Investiční firma | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Bezpečné investice | Kolísání trhu | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie bank | Západoevropské akcie | Japonská burza | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Soros Fund Management | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Růst měn | Styl obchodování | Ekonomika Británie | Globální ekonomický růst | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Britské banky | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Index bank | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Koš hlavních světových měn | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Sinopec | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | CEBR | Index těžařů | Zajištění | Komoditní index DJ-USB | Čínské devizové rezervy | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Investiční divize | Standard Life | FTSE 100 | Guvernér banky | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Race to the bottom | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Britská vláda | BDO | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Lloyds Bank | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Makroekonomika | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Index amerických akcií | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Institucionální investor | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Výnosné investice | Výhodné investice | Indická rupie (INR) | Hlavní indický burzovní index NSE | Index NSE | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Mercedes | Bitfinex | Ekonomické průzkumy | Pew Research Center | Politico | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Morningstar | Bill Gross | Bridgewater | HNonline.sk | ČNB upozornění | ex | ČSOB Asset Management | CentroFX | Oslabování měny | Nejvyšší výnosy | Akcie Kofoly | Bitstamp | Think Markets | Finlord | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Funding currency | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Akciový býk | Sell in May and go away | Kurzy měn rozvíjejících se zemí | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | Cena palladia | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Finanční ředitelé | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Ceny pšenice | Breakout Trader | World Gold Council | Objem zlata | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Návratnost investic | Indická měna | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Zajímavé výnosy | Spekulativní investice | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Palladium | Technologie blockchain | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Průmyslový index Dow Jones | Index BSE | Akcie v Indii | Jerome Powell | Coinmarketcap | Backwardation | LYNX Trading | Online sázení | xPartners | Bitcoinové futures | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Ropné měny | Invesco | Hodnota fúzí a akvizic | Měna Mosambiku | Nemovitostní fondy | Akciové obchody | Kosdaq | Oxfam | Tiberius | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Hlavní světové burzy | Coincheck | Krádež kryptoměn | Tether | Příznivci kryptoměn | Reklamy na kryptoměny | Nebezpečné investice | Tržní hodnota kryptoměn | Obrovský růst cen | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Krypto burza | Centtrip | MSCI World Index | Lithium | Investice do lithia | Jak fungují akcie | Centrum pro ekonomiku a výzkum obchodu (CEBR) | Výkonnost fondů | Výnosy domácích podílových fondů | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Investice do kobaltu | Hospodářské výsledky firem | Inverzní výnosová křivka | Akcie Avastu | Airbnb | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Krypto | Analytik TopForex | Bitcoiny | Zlatý kov | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Rozvojové ekonomiky | Události ve světě | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Pokles jüanu | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | FAANG | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Turecká krize | Úrokové sazby v Turecku | Krize v Turecku | Pokles ceny | Turecká měnová krize | EY Global IPO Trends | Global IPO Trends | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Swedbank | Cena akcií Amazonu | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Jonáš Mlýnek | Hlavní akciový index | Trh Start | Czech Fund | Zasedání OPEC | Patrik Mackových | Ropná rally | Vývoj těžby ropy | I-Trader | Globální investoři | Trh s ropou | Tržby Amazonu | Reakce trhu | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Zisky rafinérií | Pozice velkých fondů | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Long obchod | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | MSCI All Country World | Primární veřejné úpisy akcií (IPO) | EMEIA | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Úroková sazba v USA | Veřejný dluh | Bankomaty | Kongres USA | Refinitiv | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Dění na akciových trzích | Majetek | Ukončení obchodní války | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | PDVSA | Nová kryptoměna | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Akcie herních vývojářů | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO 2019 | Technologický Nasdaq | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | IPO Luckin Coffee | Pokles sazeb | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | GlobalCoin | MSCI Emerging Markets | Nejrychleji rostoucí ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Rostoucí příjmy | Americké společnosti | Snížení sazeb | Facebook Libra | Čínský trh | Blockchainové akcie | Základy obchodování | Akcie a ETF | Asociace Libra | Ropné akcie | Digitální daň | Defenzivní akcie | Coffee | Napětí na trzích | Uranové akcie | Obchodní konflikt | PwC Global Top 100 | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Burzovní svět | Šéfové států | Řešení krizí | Situace na trzích | Recese v USA | Investice amerických podniků | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Akcie týdne | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | WeWork | Sankce proti Íránu | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | Měny ropných vývozců | Reakce měnového trhu | PPF | Očekávání trhu | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Obchodník na finančních trzích | UCITS | IPO Home Credit | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | F1 | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | RISK-ON | Obchodujte | Jednorožec | Alipay | Ant Financial | Investorka | Kapitálová investorka | Aileen Leeová | Hurun | Platební platforma Alipay | Platební společnost | Internetová platební platforma | Bytedance | TikTok | Huawei | Rupert Hoogewerf | Světové akciové indexy | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Cena kobaltu | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Hongkong | Investice do ropy | Obchod s ropou | Objem | Obchod | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Zdražování pohonných hmot | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Tezos | BAT | Risk-off | Bankomaty na kryptoměny | BAKKT | Zavedená cla | Generální ředitel | Čínský prezident | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Úvěrové produkty | Nejbohatší | Miliardy | AlfaOmegaTrhov | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Dluhopisoví investoři | Předpovědi
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor