Úterý 19. říjen 2021 21:27
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Německý ministr financí

C:\fakepath\g20 summit.jpg

Skupina G20 podpořila společný postup proti nadnárodním firmám

11.07.2021 Skupina G20 včera při setkání v Benátkách podle očekávání podpořila společný postup proti nadnárodním firmám, které daní zisky v daňových rájích. Ministři financí členských zemí podpořili plán na globální minimální daň ze zisku ve výši 15 procent. V závěrečném prohlášení členské státy také varují před ohrožením globálního oživování ekonomiky novými variantami koronaviru a zmiňují potřebu zjednat spravedlivý přístup k vakcínám.
C:\fakepath\money.jpg

Celkem 130 zemí podpořilo dohodu o minimální dani ze zisku nadnárodních firem

02.07.2021 Většina zemí, které na on-line zasedání pořádaném Organizací zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jednaly o globální minimální firemní dani, dnes podpořila plán sazby 15 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Tato minimální sazba by podle OECD mohla celosvětové daňové příjmy zvýšit o přibližně 150 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč) ročně.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda plánuje na příští rok rozpočtový schodek téměř 100 miliard eur

23.06.2021 Státní rozpočet Německa v příštím roce skončí deficitem ve výši 99,7 miliardy eur (2,5 bilionu Kč). Německý ministr financí Olaf Scholz na dnešní tiskové konferenci oznámil, že návrh rozpočtu vláda jednomyslně schválila. Rychlé zadlužování, které souvisí se snahou zmírnit hospodářské dopady pandemie, se zastaví v roce 2023, kdy Německo opět zatáhne za takzvanou dluhovou brzdu.
img

Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024

16.06.2021 Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 procenta, vláda čeká další růst

15.06.2021 Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 procenta z dubnové hodnoty dvou procent. Dnes to v konečné zprávě oznámil německý statistický úřad, který tak potvrdil svůj předběžný odhad. Květnový růst spotřebitelských cen výrazně překračuje dlouhodobý cíl Evropské centrální banky (ECB), což vyvolává spekulace o dalším nepříznivém vývoji. Německé ministerstvo hospodářství je ale ve své měsíční zprávě optimistické, i když upozorňuje na možnost, že inflace přechodně vystoupí až ke třem procentům.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
C:\fakepath\dolary.jpg

Nadnárodní společnosti často platí ze zisků jen minimální daně

06.06.2021 Výběr informací o zdaňování největších světových firem (členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent):
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.3.2021)

29.03.2021 Minulý týden jsme se na měnovém páru nedočkali žádného obchodu podle předem nastavených vstupních S/R zón z mého týdenního komentáře. Týden tak na tomto měnovém páru a této strategii byl bez obchodu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý ministr financí počítá s dalším zadlužováním země

22.03.2021 Německý ministr financí Olaf Scholz chce kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 zvýšit schodek letošního rozpočtu o dodatečných 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu korun), čímž se letošní zadlužení zvýší na 240 miliard eur (6,3 bilionu korun). V roce 2022 pak Scholz počítá s dluhem 81,5 miliardy eur (2,1 bilionu korun). Dnes o tom s odkazem na sdělení ministerstva financí informovala agentura DPA.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americkou ministryní financí byla potvrzena Janet Yellenová

26.01.2021 Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM

01.12.2020 Státy eurozóny se včera po několikaletém vyjednávání shodly na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), který poskytuje asistenci zemím ve finančních problémech. Po jednání ministrů financí zemí Evropské unie to oznámil šéf euroskupiny Paschal Donohoe. Fond má nově od roku 2022 sloužit také jako pojistka pro krajní případy záchrany bank. Dohodu musí příští rok stvrdit parlamenty zemí platících eurem.
C:\fakepath\n-26112020-lv.gif

Reuters: Německo by si napřesrok mohlo půjčit přes 180 miliard eur

26.11.2020 Německá vláda by si v příštím roce mohla půjčit přes 180 miliard eur (zhruba čtyři biliony Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96 miliard eur. Informovaly o tom dnes zdroje agentury Reuters. Vláda peníze potřebuje k financování opatření, která mají zmírnit hospodářské dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\ekonomika-eu.jpeg

Státy EU chtějí rychlé schválení krizového fondu, jednání váznou

03.11.2020 Státy Evropské unie potýkající se s druhou vlnou covidové nákazy by chtěly rychle začít čerpat peníze z fondu obnovy ekonomik, o jehož podmínkách se již od léta dohadují s Evropským parlamentem. Před dnešním jednáním ministrů financí zemí platících eurem to řekl šéf euroskupiny Paschal Donohoe. Europoslanci však v jednáních nehodlají ustoupit ze svých požadavků a podle diplomatů hrozí, že se první výplaty plánované na leden zpozdí.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo na pomoc podnikům v listopadu vydá až deset miliard eur

29.10.2020 Německo je připraveno na pomoc podnikům zasaženým nadcházející listopadovou karanténní uzávěrou poskytnout až deset miliard eur (274 miliard Kč). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr financí Olaf Scholz. Jeho kolega Peter Altmaier, který vede ministerstvo hospodářství, řekl, že Německo je díky dosavadnímu dobrému hospodaření na krizi připraveno lépe než jiné evropské státy.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Berlín chystá balík deseti mld. eur pro firmy stižené restrikcemi

28.10.2020 Balík deset miliard eur (přes 274 miliard Kč) pro německé podniky postižené novou vlnou karanténních opatření chystá ministr financí Olaf Scholz. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje.
img

Ministr Scholz: Návrh OECD na reformu daní má širokou podporu

09.10.2020 Více než 130 zemí se shodlo na plánu zavedení nových globálních pravidel zdanění firem, o kterém budou příští týden jednat ministři financí skupiny 20 největších zemí k světa známé jako G20. Uvedl to dnes německý ministr financí Olaf Scholz. Jednání o reformě organizuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a součástí návrhu je i nový způsob zdanění velkých digitálních společností.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ministr financí v parlamentu hájil zadlužení země

29.09.2020 Zadlužení Německa kvůli výdajům na překonání následků pandemie nemoci covid-19 nepřesáhne úroveň, které země dosáhla po finanční krizi před deseti lety. Dnes to ve Spolkovém sněmu prohlásil německý ministr financí Olaf Scholz, který poslancům představil návrh rozpočtu na rok 2021 s očekávaným schodkem 96,2 miliardy eur (2,6 bilionu Kč).
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky žádá další kroky na pomoc chudým zemím

19.07.2020 Prezident Světové banky David Malpass dnes vyzval ekonomicky významné státy skupiny G20, aby kvůli koronavirové krizi do konce příštího roku prodloužily svou nabídku zmrazit nejchudším zemím splátky dluhů. Malpass rovněž uvedl, že státy G20 by měly začít jednat o snížení dluhu některých zemí, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\euro penize.jpg

EK by mohla půjčit zemím první peníze na kurzarbeit v září

10.07.2020 Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po dnešním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\\fakepath\\ecb dluhopis.jpg

Německý parlament ukončil soudní spor o záchranný program ECB

03.07.2020 Německý parlament včera ukončil spor se soudem o záchranný program Evropské centrální banky (ECB) na podporu eurozóny. Ústavní soud v Karslruhe dříve uvedl, že Bundesbank se nebude moci účastnit jejího programu nákupu dluhopisů, pokud ECB neprokáže, že nákupy nejsou nepřiměřené. Poslanci Bundestagu ale včera záchranný program většinou hlasů schválili, informovala agentura AFP.
C:\fakepath\Německo2.jpg

V Německu se v květnu vybralo na daních o 20 procent méně

19.06.2020 V Německu se v květnu vybralo na daních meziročně o téměř 19,9 procenta méně. Kvůli koronavirové krizi klesly zisky firem a projevily se i daňové škrty, které vláda zavedla na podporu ekonomiky. Za prvních pět měsíců pak klesly příjmy vládní pokladny meziročně o 6,3 procenta, uvedlo dnes podle agentury Reuters ministerstvo financí.
img

Forex: Růst cen v domácí ekonomice zpomalí, částečně již vlivem nižší poptávky

10.06.2020 Dnešek bude o datech květnové inflace, která budou zveřejněna jak v České republice, tak i v USA. Zatímco česká inflace by měla dále zpomalit a dostat se již pod 3 %, ta americká pravděpodobně setrvá na dubnových hodnotách. Na pomalejší růst spotřebitelských cen budou v obou případech stále působit především nižší ceny pohonných hmot. V opačném směru zaúřadují vyšší ceny potravin. Ač v případě ČR se již očekává i vliv nižší poptávky, ten bude zesilovat hlavně v následujících měsících. Dnes také zasedá americký Fed, který by měl pokračovat v nákupech aktiv. Změna sazeb se však neočekává.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Portugalský ministr financí Centeno oznámil rezignaci

09.06.2020 Portugalský ministr financí Mário Centeno příští týden rezignuje. Informoval o tom dnes portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa. Centeno, který je současně šéfem euroskupiny, tedy skupiny zemí EU platících eurem, prezidenta požádal o uvolnění z funkce a ten mu vyhověl. Důvod jeho odchodu prezidentská kancelář neupřesnila.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
C:\fakepath\g20-15042020-lv.jpg

Státy G20 odložily nejchudším zemím splátky dluhů

15.04.2020 Ministři financí a centrální bankéři největších ekonomik světa sdružených ve skupině G20 odložili počínaje 1. květnem do konce letošního roku 77 nejchudším zemím splátky dluhů. Chtějí jim tak vytvořit větší prostor pro boj s koronavirovou nákazou. Vyplývá to ze sdělení, které uveřejnili po skončení své dnešní videokonference.
img

Obrat sentimentu se nekoná. Akcie smíšené, eurodolar odvrátil pokles

08.04.2020 Dnešek není pro akcie už tak dobrý, ale ani tak to nakonec nevypadá na nějaké podstatné zhoršení nálady. Zatímco evropské trhy ještě dohánějí včerejší negativní seanci v USA a zdejší indexy klesají asi o procento, zámoří po začátku nového obchodního dne už znovu lehce roste.
img

Okénko trhu - Sentiment podnikatelů i spotřebitelů klesá

20.03.2020 ČSÚ dnes v předstihu publikoval data z březnového konjunkturálního šetření. Dřívějším zveřejněním tak chtěl uživatelům poskytnout co nejaktuálnější data o dopadech Covid19 na sentiment spotřebitelů a podnikatelů. Ze šetření vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomického sentimetu poklesl oproti únoru o 3,2 a zastavil se na 94,4. O stejnou hodnotu se snížil i ukazatel sentimentu mezi podnikateli, když index vykázal v březnu hodnotu 93,1 bodu. Pokud se podíváme na jednotlivá odvětví, nejvýraznější pokles nálady byl zaznamenán v průmyslu, zatímco stavebnictví udrželo předchozí úrovně. Ve službách a obchodu poklesl index o 2,5 resp. 2,3 bodu, což vzhledem k současné situaci není mnoho. Sběr dat mezi podnikateli byl ukončen 17. března a v aktuálních číslech se tak zřejmě ještě plně neprojevil vliv posledních vládních opatření. Mezi spotřebiteli poklesl indikátor důvěry v ekonomiku o 3,6 bodu, když respondenti vyjadřovali starost především ze zhoršení celkové ekonomické situace během následujících 12 měsíců. Jejich obavy z růstu nezaměstnanosti se oproti únoru nezměnily, obávají se však zhoršení své finanční situace. Výraznější pokles sentimentu lze nejspíš očekávat až v dubnových číslech, která budou ve větší míře odrážet zesilující dopady epidemie.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Čína | Japonsko | Peníze | Moody's | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | New York | Spekulace | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Downtrend | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | High | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Low | MMF | Margin | Finanční instituce | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Příkaz | RSI | Ropa | Sentiment | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výnos | WTO | Zlato | ČNB | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Cenový graf | Business | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Výsledky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Index cen | Index CPI | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Akcie Lufthansa | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Finanční plán | Finanční služby | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Irsko | ISM | EBay | Kurzy | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | PayPal | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Trh | Volkswagen | Webináře | XM | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Cenové rozpětí | EBITDA | Ex-dividend | Indie | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | ROE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Bailout | Komise | Dividendové akcie | Investment | Traders | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | Agentura AP | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Earnings | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Globální ekonomiky | Britský ministr financí | Walmart | Propad | Ztráty | Finanční injekce | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Daně z příjmů | Výrobní index PMI | Baidu | Tesla | Agentura AFP | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Úspěšné obchodování | Summit G20 | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Zisky firem | Výnosy | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Švédsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | ABN AMRO Bank | ex | Okénko trhu | Vstup na burzu | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Palladium | Capitalinked | Ekonomické výsledky | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | McDonald's | RDSA | Royal Dutch Shell | Dluhopisové výnosy | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | EK | Evropská komise | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Majetek | Obchodovat s akciemi | Palladiové akcie | Inflace v ČR | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Splácení dluhu | CNY | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | NVDA | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | STAR | Digitální daň | Odvetná cla | Řešení krizí | Akcie týdne | AMZN | Thyssenkrupp | Globální recese | Finanční situace | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Hospodářské dopady | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Následky krize | Hospodářské krize | Automobilky | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Propad ceny akcií | Německá vláda | MSFT | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Zavedení digitální daně | Bilance | Americký Senát | GM | Největší pokles | Vyšetřování | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | INTC | Federální rezervní banky | Walt Disney | 5G | AFP | Valdis Dombrovskis | Too Big to Fail | Financovat | ADP | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Problémy | Total | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Prezident Světové banky | David Malpass | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Bilance běžného účtu | Francouzská centrální banka | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | AXA | Europoslanci | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Uber | Ztráta | Úbytek | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Wirecard | Stabilní společnosti | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Indikátor důvěry v ekonomiku | Miliardy eur | Ministr energetiky | Sodexo | RBA | ASML | ASML Holding NV | Česká inflace | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Meziroční růst spotřebitelských cen | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | DISH | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | SBUX | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Fresenius Medical | FME | Adidas | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Firemní sektor | Medvědi | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Prudký propad | PHIA | Americký Fed | Jižní Korea | Vývoj | Martin Gürtler | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Povzbuzení ekonomiky | Opatření ECB | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Medvědí trend | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Fiskální balíček | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Dopady pandemie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Větší podniky | Texas | PYPL | Prodeje domů | Ministr financí Scholz | Situace v Číně | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Rozpočet Německa | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Německý parlament | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Schodek | Organizace | Nvidia Corp | Práce | Údaje | DPH | Mexiko | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Znovuotevřít ekonomiku | Ministři | Oživení ekonomik | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Finanční představitelé | Více peněz | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Státy G20 | EP | Propad ceny | Posílení | Cestování | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zaměstnanci | Gilead | Dopravci | Soud | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Státy eurozóny | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | NKE | Merck | Expedia | Royal Caribbean | Sektor služeb | Spekulovat | Advance Auto Parts | Argentina | Propad příjmů | Ekonomické zotavení | Společnost Lufthansa | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Inflace v Německu v květnu | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | PEPP | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Francouzský ministr | Berlín | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Pokles evropské ekonomiky | Místopředseda Evropské komise | Stimulační balík | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Snížení nákladů | Pomoc podnikům | Program ECB | Peníze na kurzarbeit | Ceny | Praha | Květnový růst | Verizon Communications | Merkelová | Společnost Amazon | Ekonomická aktivita v eurozóně | Následky pandemie | Mezinárodní firmy | Důvěra | Indonésie | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Akcie Airbus | Coca-Cola | Výrobní index | Rentabilita | Zdanění | Qualcomm | Korporátní daň | Zadlužení Německa | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Zadlužení země | Marathon | Pracovní místa | Česká republika | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Plošná karanténa | Pandemický program | SAP AG | CSCO | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | MCD | QCOM | Praktické tipy | BIDU | Očkování | Zadlužování | MGM | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | WU | PEP | Deliveroo | Express | ADP report zaměstnanosti | Finanční výsledky | UNH | Akcie 2021 | Tyson Foods | Trendové linie | AIG | SPWR | Air | Míra inflace v Německu | Akcie Boeing | Oživování ekonomiky | Technologické podniky | Tempo očkování | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | IPO Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Korporátní daně | Internetové společnosti | Verizon | Comcast | Kellogg | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | FAST | Plány | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Německý exportní průmysl
Německý export v březnu
Německý HDP
Německý hospodářský institut
Německý hospodářský institut DIW
Německý Ifo index
Německý index DAX
Německý index IFO
Německý index podnikatelského IFO
Německý maloobchod

Následující klíčová slova

Německý ministr hospodářství
Německý ministr vnitra
Německý ministr zahraničí
Německý ministr zdravotnictví
Německý obchodní svaz
Německý obchodní svaz BGA
Německý parlament
Německý plán obnovy
Německý PMI
Německý průmysl
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít