Středa 01. prosinec 2021 20:39
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Dluhopisoví investoři

img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

High-yield dluhopisy poprvé se záporným reálným inflačně očištěným výnosem

14.09.2021 Agentura Bloomberg minulý týden informovala, že průměrný reálný inflačně očištěný výnos do doby splatnosti na indexu vysoce úročených spekulativních korporátních dluhopisů (high-yield), denominovaných v euru, se poprvé v historii dostal do záporu. Jak ukazuje graf níže, průměrný nominální výnos do doby splatnosti těchto nejrizikovějších korporátních dluhopisů (po očištění o aktuální míru inflace v eurozóně, která byla v srpnu 3,0 % meziročně) se nyní pohybuje kolem -0,7 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.5.2021

24.05.2021 Na kryptoměnách jsme v uplynulých dnech byli svědky výrazných pohybů. Ty pravděpodobně přetrvají i v následujících dnech. Faktorem, který spustil otřesy na bitcoinu bylo rozhodnutí čínských autorit zakázat tamním finančním institucím podílet se na transakcích s kryptoměnami. Lokální vlády v Číně se také snaží podnikat kroky proti těžbě bitcoinů – Čína patří mezi velmoci v těžbě bitcoinů. Další ze série negativních zpráv pro virtuální mince je plán Bidenovy administrativy, aby transakce s kryptoměnami nad $10k byly součástí daňových přiznání. V posledních týdnech se také množí studie centrálních bank ohledně možnosti vývoje vlastních digitálních měn – tzv. central bank digital currency (CBDC). Lze očekávat, že CBDC by měly výraznější podporu ze strany vlád a proto by mohly vést k omezení zájmu o soukromé kryptoměny. Tj. vidíme více negativních faktorů, které promlouvají do propadů na trzích kryptoaktiv. Přestože kryptoměny stále představují poměrně okrajový trh, bylo patrné, že otřesy na této třídě aktiv promlouvaly do širšího negativního sentimentu na trzích.
img

Fidelity International: Bidenovy ambiciózní klimatické plány by mohly změnit americký trh s dluhopisy

03.05.2021  Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Týdenní tržní výhled: FOMC a BOE v centru pozornosti

15.03.2021 Zprávy centrálních bank tento týden budou hlavní událostí týdne, přičemž ve středu 17. března budou zveřejněny zápisy ze zasedání rady amerického Federálního rezervního systému FOMC, po nichž bude následovat tisková konference s předsedou Fedu Jerome Powellem.
C:\fakepath\koruna-08032021.jpg

EUR/CZK: Oslabila už koruna dostatečně?

08.03.2021 Jak jsem zmiňoval ve forexovém výhledu na rok 2021, velkou roli hrají v letošním roce výnosy amerických vládních dluhopisů. Jejich růst nyní ovlivňuje snad téměř všechna obchodovatelná aktiva od zlata, přes měnové páry, akcie až samozřejmě po samotné dluhopisy. A ani měnový pár EUR/CZK, který zdánlivě s dolarem a jeho úrokovými sazbami nemá nic společného, nebyl této vlny ušetřen.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.2.2021

22.02.2021 Výnosy delších amerických vládních dluhopisů se vydaly prudce nahoru. Vzhledem k dolarocentrické povaze globálního finančního systému se vývoj na amerických vládních bondech propisuje do výnosů státních obligací po celém světě. Výnos desetileté splatnosti se aktuálně nachází těsně pod 1,4 %. Většina investičních bank v prosinci 2020 předpokládala, že se výnos desetiletého papíru vyšplhá na tuto úroveň až konci letošního roku. Nyní Wall Street cílovou úroveň výnosů reviduje směrem nahoru. Prognóza do konce roku činí 1,75 % - 2%. Návrat růstu a inflačních tlaků vládní dluhopisy s fixním kupónem znehodnocuje. Nárůst výnosů souvisí i se stimuly Bidenovy administrativy. Ta k jejich financování využívá emisí delších splatností. Z tohoto důvodu dochází k významnému steepeningu výnosové křivky. Rozdíl mezi výnosy desetileté a dvouleté splatnosti se aktuálně nachází na úrovni 1,27 procentního bodu, nejvýše od ledna 2017. Tento vývoj stojí i za poklesem akcií z posledních dní. Dlouhodobě platilo, že se konkurenční vztah mezi akciovými a dluhopisovými trhy projevoval až v momentě, kdy se výnosy 10Y US GB nacházely nad úrovní 3 %. Vzhledem k obrovskému nárůstu zadlužení však existují obavy, že i nárůst výnosů ke 2 % může být pro řadu firem nebezpečný.
C:\fakepath\fed-usa-250120201-2.png

Co řekne Fed na všechny stimuly?

25.01.2021 Nově zvolený prezident Joe Biden se hned po inauguraci vrhnul do prosazování nového stimulačního balíku ve výši 1,9 bilionu dolarů. Akcie sice ještě pořád hýří optimismem, dluhopisoví investoři a měny emerging markets už jsou ale velice nervózní. S takovou dávkou nových peněz na účtech domácností totiž rostou inflační očekávání a všichni jsou zvědaví, jak se k takovému makroekonomickému mixu postaví americká centrální banka (Fed).
img

Dluhopisové výnosy do doby splatnosti jsou rekordně nízké

18.01.2021 Z celkového globálního pohledu jsou dluhopisové výnosy do doby splatnosti rekordně nízké. Jak ukazuje tento graf, 30 % všech globálně emitovaných dluhopisů nese záporný výnos do doby splatnosti. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti znamená, že pokud si investor takový dluhopis koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
C:\fakepath\burza.jpg

Bidenův stimulační balík a jeho dopad na trhy

18.01.2021 Tento týden nastupující americký prezident Joe Biden již představil seznam opatření, kterými chce dále v obrovském objemu podporovat oživení největší světové ekonomiky. Po nedávném balíku ve výši 900 mld. dolarů schváleném ještě za prezidenta Trumpa se chystá Bidenova administrativa napumpovat do systému dalších 1 900 mld. dolarů (9 % HDP). Oproti této fiskální kadenci vypadá i Babišovo snížení daní ve výši 2 % HDP jako drobné.
C:\fakepath\koruna-23122020.jpg

Koruna a český daňový řez

23.12.2020 Někdo to může nazvat správně načasovanou fiskální stimulací cíleně snižující cenu práce, jiní zase neúčelným rozhazováním upřednostňujícím bohaté. Řeč je samozřejmě o historickém balíku snižujícím daně, který včera schválila sněmovna a který by měl v příštím roce vyjít státní kasu na 98 mld. Kč (cca 1,8 % HDP). Pojďme se podívat na jeho dopad kurz koruny.
img

Top investiční tipy šéfů globálních společností

24.04.2020 Do čeho investovat, když se ekonomika hroutí? A skutečně se hroutí nebo není třeba propadat panice? Vypadá to, že díky pandemii koronaviru směřuje světová ekonomika do hluboké recese. Došlo dokonce k většímu výprodeji aktiv než při finanční krizi v roce 2008. Časopis Financial Times oslovil investiční šéfy předních světových společností jako JPMorgan, HSBC, LGIM, Invesco a Amundi, aby se podělili o své investiční tipy.
img

Děravá česká legislativa nahrává podvodníkům. Oddlužení jako výnosný business?

10.03.2020 Zákony by měly být především pro lidi, protože jak praví definice státu, je vymezen mj. státním lidem (státním občanstvím), který tvoří jeden z jeho hlavních pilířů. Pojem „lidi“ je však v tomto ohledu značně relativní. Představíme-li si pod ním vychytralé spekulanty, kteří se v legislativě orientují jako ryby ve vodě, pak ano, zákony jsou skutečně pro lidi, ovšem pro ty špatné.
img

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?

27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
img

Po optimismu přichází konsolidace. Trhy dnes čekají data z USA a vystoupení šéfa Fedu, které se jim nemusí líbit

06.09.2019 Německo dodalo další slabá čísla z průmyslu. Po průmyslových objednávkách vykázala za červenec propad také výroba. Klíčové odvětví tak znovu odkazuje na možnost, že německá ekonomika už zamířila do recese. Data mohou přispívat k dnešnímu ochlazení nálady na hlavních trzích. Přisuzujeme jim však pouze malý vliv. Trhy se i bez nich potřebují konsolidovat po vlně optimismu, která včera smetla dluhopisy a akcie poslala nahoru.
img

Akcie lámou další rekordy, očekávaný pád stále nepřichází

28.08.2018 Akciový index SP500 dosáhl v pondělí na nová historická maxima. Tzv. „smart money“ ale nikdo neoslavuje. Důvod je prostý – na poslední „rally“ se totiž skoro vůbec nepodíleli velcí investoři. Data společnosti Bloomberg nasvědčují, že hedge fondy a jiní giganti ztrácejí již 5 týdnů, čemuž nezabrání ani dosahování rekordů na indexu SP500 i dalších.
img

Rozbřesk: Dluhopisové výprodeje nabírají po americké inflaci na síle

15.02.2018 Vyšší americká inflace jenom přilévá do ohně dluhopisových výprodejů. Desetiletý americký výnos se znovu přibližuje 3% hranici, zatímco dvouletý atakuje skoro desetiletá maxima. Dluhopisoví investoři mají strach, že pod taktovkou vyšší inflace Fed v březnu nejen zvýší sazby, ale nakonec i odhadovanou trajektorii růstu sazeb pro tento rok. A po pravdě s podobnými čísly v zádech k tomu může mít důvod….
img

Rozbřesk: Proč české dluhopisy procházejí „těžkým? obdobím?

11.07.2017 České dluhopisy upadly v nemilost. Za posledních čtrnáct dní ztratil desetiletý český dluhopis přes 3 % a jeho výnos v důsledku toho atakoval úroveň 1,20 % - nejvyšší úroveň za poslední dva roky. Ještě před rokem se přitom pohyboval zhruba o 1 procentní bod níže v těsné blízkosti nuly. Až pondělní obchodování přineslo určitou stabilizaci. Co se stalo?
img

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International

27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset
img

Mobius: Čeká nás horská dráha, konec QE ale nevyvolá úprk z emerging markets

19.08.2013 Rozvíjející se trhy se budou dál těšit přílivu investic a konec QE ze strany amerického Fedu na tom nic nezmění. Je o tom přesvědčen investor Mark Mobius, jehož skupina spravuje 834 miliard dolarů aktiv. Ve Spojených státech se ale očekávání konce QE již projevilo růstem výnosů na dluhopisech a opouštěním pozic v dluhopisových fondech, odhalila analýza TrimLabs. Čekat lze volatilní týdny kvůli Fedu, ale i Japonsku.
img

Roubini o příštím roce: Může přijít chaotická restrukturalizace a odchody z eurozóny

19.12.2011 Výhled pro globální ekonomiku pro rok 2012 je jasný, ale nehezký: Recese v Evropě, nanejvýš anemický růst v USA, prudké zpomalení v Číně a většině dalších rozvíjejících se ekonomik. Asijské ekonomiky závisejí na Číně, Latinská Amerika na cenách komodit, střední a východní Evropa na eurozóně. Nestabilita na Blízkém východě pak zvyšuje geopolitické riziko a následně i cenu ropy, což omezuje globální růst.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Bund | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | Grafy | Hedge | High | ISIN | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Long | MT4 | Risk | MetaTrader | Měna | Měna fondu | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Rally | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Smart money | Splatnost | Spread | Stagflace | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | VIX | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | FTSE | Patria | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | ČSOB | Obchodovat | CAC 40 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | Makrodata | Conseq | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Index strachu | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cyrrus | CZK | DAX 30 | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Fondy | Forex kalendář | FXstreet.cz | Graf | HSBC | Index S&P 500 | Investice do dluhopisů | Investiční | Investiční poradenství | Jádrová inflace | Jak investovat | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Management | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | TopForex | Trh | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | EUR/PLN | CNBC | EIA | Trading Central | Dluhopisový index | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | P.A. | Redukce | ROCE | Small caps | Itálie | Spojené státy | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Zhodnocení kapitálu | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Currency | Investment | Markit | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | Reálný obchodní účet | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Podnikatel | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Pro tradery | Globální akciové trhy | Otřesy na trzích | Přehled | Odvaha | Referendum | Helicopter money | Fidelity International | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnová autorita | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Finančnictví | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Historická maxima | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Poplatky | Chevron | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Měny emerging markets | Britské referendum | Index amerických akcií | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Odliv kapitálu | Příjmy | Měny&Sazby | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | J.P. Morgan | Alokace aktiv | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | JPMorgan Asset Management | Zahraniční FX | Virtuální mince | Invesco | Výnosy tuzemských dluhopisů | Inteligentní investor | Binance | NEST | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové výnosy | Globální akcie | Trhy dnes | Obchodní války | Krypto | Peter Bukov | Analytik TopForex | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Úrokový výnos | Akciový výhled | Výprodej akcií | Next Generation | Hodnota amerického dolaru | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Daňové úlevy | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Růst zisků | Náklady na úvěry | Úroková sazba v USA | Michal Stupavský | Majetek | Obchodovat s akciemi | Slabší euro | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | CNY | Nejznámější kryptoměny | Americké společnosti | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Záporný úrok | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Dot plot | Snížení daní | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Český HDP | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Geopolitické riziko | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Rozpočtová politika | Investment Management | Rozpočet | Politická situace | Trinity | Objem | Data z USA | Obchod | FRED | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Recese v Evropě | PLN/EUR | Hlavní události | BAT | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Trh s dluhopisy | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Legislativa | Americká data | 5G | Naše ekonomika | České dluhopisy | Vládní bondy | Financovat | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | CBDC | Hospodářský výsledek | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Prognózy | Nejistoty | Prohlášení | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Rozpočtové politiky | NERV | Stratég | Miliardy korun | Koruna posílila | Ceny dluhopisů | Hospodaření | CFA | Poradenství | Vyšší inflace | Vývoj meziroční inflace | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Prezident | Michal Stupavský, CFA | Google | 100 miliard dolarů | Anglie | Trhy | Impérium | Asijské indexy | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rozhodování | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Slábnutí koruny | Vývoj | Index čínských akcií | Česká legislativa | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Třída aktiv | Stimul | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zotavení ekonomiky | Aktuální situace | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Hotovost | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Růst | Objem dluhopisů | Poslanci | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Ekonomiky | Globální dluhopisový index | CECEEUR | Práce | Vláda USA | Údaje | Novela zákona | Hluboké recese | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Novela zákona o dluhopisech | Trh dluhopisů | Posílení | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Joe Biden | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Růst výnosů | Dlouhodobý trend | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | Obchodní platformy Metatrader | Investment management | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Sentiment na trzích | PEPP | Vysoké valuace | Stimulační balík | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Ocenění | Ceny | Znovuotevření ekonomiky | Forward guidance | Plynárenské společnosti | Cenové hladiny | Setkání v Jackson Hole | Zasedání FED | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Elektromobily | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Udržitelné investování | Jitan Solanki | Moneta | Tržní výhled | Podvážení | Finanční represe | Týdenní tržní výhled | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Vakcinace | Vývoj spreadu | Vývoj meziroční inflace v ČR | Zlepšení ekonomického výhledu | DOT | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Bidenův stimulační balík | Vývoj meziroční jádrové inflace (PCE) | Vývoj inflačních očekávání v USA | Vývoj inflačních očekávání | Vývoj vládního dluhu | Vývoj vládního dluhu v USA | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Tržní ceny | Rostoucí výnosy | Korekce na dluhopisových trzích | Naplnění inflačního cíle | Vývoj spreadu výnosu | Vývoj české obchodní bilance | Fidelity | Řecká vláda | Jobs Plan | Emise skleníkových plynů | Očekávané zhodnocení | Meziroční růst cen | Cíle | UST | High-yield | High-yield dluhopisy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Dluhopis (Bond, obligace)
Dluhopis je půjčka
Dluhopis obligace
Dluhopisová ETF
Dluhopisová výkonnost
Dluhopisové emise
Dluhopisové ETF
Dluhopisové fondy
Dluhopisové trhy
Dluhopisové výnosy

Následující klíčová slova

Dluhopisoví tradeři
Dluhopisový fond
Dluhopisový fond Pimco
Dluhopisový guru
Dluhopisový index
Dluhopisový král
Dluhopisový trh
Dluhopis Republiky
Dluhopis s diskontem
Dluhopis s prémií
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít