Neděle 18. duben 2021 22:08
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Finanční injekce

C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělská vláda výrazně zhoršila výhled růstu ekonomiky na letošní rok

09.04.2021 Španělská vláda zhoršila výhled růstu ekonomiky na letošní rok, přinutil ji k tomu nečekaně špatný vývoj v prvním čtvrtletí. Růst podle aktualizovaného výhledu tak letos dosáhne jen asi 6,5 procenta, zatímco původně vláda počítala s růstem o 7,2 až 9,8 procenta. Ministryně hospodářství Nadia Calviñová dnes řekla, že výhled počítá i s penězi z fondu obnovy, na kterém se kvůli pandemii dohodly země Evropské unie.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko podpoří malé a střední firmy částkou 11 miliard eur

12.03.2021 Španělská vláda dnes schválila soubor opatření za 11 miliard eur (přes 288 miliard Kč) na pomoc malým a středním podnikům. Balík, který má firmám pomoci vypořádat se s dopady koronavirové krize, zahrnuje mimo jiné sedm miliard eur přímé podpory. Informoval o tom dnes španělský kabinet.
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Bitcoin dnes prvně v historii zdražil nad 41 tisíc dolarů za kus, veze se na „modré vlně“ v USA. Kryptoměně svědčí vítězství demokratů ve volbách do Senátu amerického Kongresu

08.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami včera poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes poprvé v historii obchodoval za více než 41 tisíc dolarů, v korunovém vyjádření až takřka na 885 tisíc korun, jak plyne z údajů společností Morningstar a Coindesk. Přitom cena kryptoměny citelně rostla v době středečního útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin dnes večer prvně v historii zdražil nad 40 tisíc dolarů za kus, veze se na „modré vlně“ v USA. Kryptoměně svědčí vítězství demokratů ve volbách do Senátu amerického Kongresu

07.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami dnes poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes v podvečer poprvé v historii obchodoval za více než 40 tisíc dolarů, v korunovém vyjádření až takřka za 860 tisíc korun, jak plyne z údajů společností Morningstar a Coindesk. Přitom cena kryptoměny citelně rostla v době včerejšího útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin dnes prvně v historii zdražil nad 800 tisíc korun za kus. Jeho cena citelně rostla v době útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol

07.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami dnes poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes obchodoval i za více než 800 tisíc korun, přičemž cena citelně rostla v době útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Ropa zdražuje na jedenáctiměsíční maxima, čeští řidiči se musí připravit na dražší benzín i naftu. Útok Trumpových příznivců na Kapitol investoři „poměřují“ s demokratickým ovládnutím Senátu

07.01.2021 Ropa Brent dnes ráno zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se nyní jeden její barel prodává za bezmála 55 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu zlevnily. Benzín Natural 95 je levnější o 12 haléřů než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o 17 haléřů a činí nyní 27,32 koruny.
img

Akcie NIO – Nový leader elektromobility?

17.09.2020 Akcie NIO působivě posiluje. Chvíli to vypadalo, že čínský výrobce elektromobilů zbankrotuje, ale společnost následně povstala z popela jako fénix. Stále více společností se aktivně soustředí na výrobu elektromobilů. Tesla je stále favoritem na trhu, ale protože cena jejích akcií během velmi krátké doby extrémně posílila, investoři hledají levnější alternativy. Je NIO novým vyzyvatelem Tesly o prvenství na trhu s elektromobily?
img

Aerolinky jsou i přes masívní státní podporu stále „dole“

09.09.2020 Letecká doprava je v důsledku pandemie koronaviru i vzhledem ke svému objemu nejpostiženějším odvětvím vůbec. V týdnech, kdy se téměř kompletně zavřelo světové nebe, zaznamenaly aerolinie pokles příjmů o osmdesát až devadesát procent. Špatná ekonomická situace se okamžitě promítla do ceny akcií leteckých společností. Pokles hodnoty deseti největších světových přepravců činil padesát až osmdesát procent v prvních týdnech po zavedení restriktivních opatření.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA za týden citelně ubylo

06.08.2020 Ve Spojených státech si minulý týden požádalo o podporu v nezaměstnanosti dalších 1,19 milionu lidí. To je výrazné zlepšení proti předchozímu týdnu, kdy žadatelů bylo zhruba 1,44 milionu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Výsledek je také lepší, než čekali analytici, což bezprostředně ovlivnilo ceny akcií, které začaly klesat.
img

Akcie v Evropě klesají, v hledáčku investor je hlavně summit EU

20.07.2020 Evropské akcie zahajují týden korekcí. Pod tlak je dostávají hlavně zprávy o stále neúspěšném evropském summitu, kde se lídři EU zatím nebyli schopni dohodnout na schválení finanční injekce ve výši 750 mld. euro pro země zasažené koronavirem. Problematický je hlavně postoj Nizozemska a Rakouska, které chtějí omezit objem prostředku přerozdělených ve formě grantů. Jednání budou pokračovat dnes odpoledne. DE30 dopoledne klesá o 1 %.
img

Exprezident Klaus kritizuje finanční krizový plán Evropské komise

29.05.2020 Bývalý prezident Václav Klaus a jeho institut vyzvali vládu, aby nedovolila přijetí plánu Evropské komise na rozdělení peněz v souvislosti s řešením následků krize způsobené pandemií nového koronaviru. Uvedli to v prohlášení, které poskytli ČTK. Za plánem vidí prostředek k nové fázi centralizace Evropské unii či k posílení politické unie.
img

Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené

20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
C:\fakepath\px-30042020-lv.jpg

České akcie ztratily v době pandemie od března desetinu hodnoty

30.04.2020 České akcie v době pandemie od počátku března do dneška ztratily podle indexu PX deset procent hodnoty. ČTK to řekl analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík. Hluboké propady na zahraničních burzách se zastavily 23. března, kdy americká centrální banka Fed oznámila masivní finanční injekce na podporu ekonomiky.
img

Okénko trhu - Evropské PMI na historickém dně

23.04.2020 Evropské indexy nákupních manažerů v dubnu vykázaly ještě výraznější propad, než se očekávalo. V Německu souhrnný indikátor sletěl z březnových 35,0 až na 17,1 bodu (pro srovnání, během krize z let 2008-09 klesl pouze na 36,3 bodu), přičemž výrazně větší propad nastal u služeb (pokles z 31,7 na 15,9) než u zpracovatelů (ze 45,4 na 34,4). Za celou eurozónu pak souhrnný index poklesl na 13,5 bodu, když služby zaznamenaly 11,7 bodu a zpracovatelé 33,6. Ve všech případech se jedná o nejnižší zaznamenané hodnoty buďto v historii měření, nebo alespoň od krize z let 2008-09. Zároveň jde o nejstrmější naměřené meziměsíční propady, které ve většině případů překonaly i ty nejpesimističtější tržní odhady. Mrazivá nálada se týká prakticky všech sledovaných aspektů od objemu výroby, přes nové zakázky až po zaměstnanost. Suverénně nejdramatičtější zaznamenané zhoršení podnikatelského prostředí naznačuje mezičtvrtletní pokles HDP eurozóny na úrovni zhruba 7,5 %. Ještě o něco děsivější výsledky dorazily z Francie, kde souhrnný index vykázal jen 11,2 bodu. Důvod je ve všech případech samozřejmě nasnadě – kompletní hibernace ekonomiky vlivem preventivních opatření při boji proti virové pandemii.
img

Dohoda na obřím fiskálním balíčku USA může být dosažena už dnes

24.03.2020 Šéf demokratů v Senátu Chuck Schumer a americký ministr financí Steven Mnuchin včera večer podle deníku Politico informovali amerického prezidenta o tom, že by dnes mohli dosáhnout dohodu ohledně schválení stimulačního balíčku na boj s následky koronaviru. Ten by měl dosahovat až 2 bln. USD a vedle přímé finanční injekce pro americké domácnosti má obsahovat i podpůrná opatření pro krizí nejvíce zasažená odvětví, půjčky a vládní garance.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Demokraté zatím zablokovali zákon o pomoci ekonomice USA

23.03.2020 Demokraté v americkém Senátu zatím zablokovali další projednávání zákona o obrovské finanční pomoci americké ekonomice podlomené koronavirovou krizí. Informovala o tom agentura AP. Vyjednávání mezi demokraty a republikány nicméně i nadále pokračují. Šéf demokratické frakce v Senátu Chuck Schumer se domnívá, že se neshody podaří odstranit v příštích 24 hodinách. Demokraté mimo jiné požadují mnohem větší podporu pro pracovníky ve zdravotnictví.
C:\fakepath\usa33.jpg

Republikáni a demokraté se přou o podobě pomoci ekonomice USA

22.03.2020 Zákon o mamutí finanční pomoci americké ekonomice podlomené koronavirovou krizí se může stát obětí mezistranických půtek. Vyplývá to z dnešní informace předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, podle níž jsou navzdory vytrvalému jednání názory republikánů a demokratů stále vzdálené a demokratická opozice předloží vlastní návrh. Podle informací amerických médií by se výška podpůrné finanční injekce měla pohybovat mezi jedním a dvěma biliony dolarů.
C:\fakepath\fr-17032020-lv.jpg

Francouzská vláda vyčlení na podporu firem 45 miliard eur

17.03.2020 Francie uvolní na podporu firem zasažených opatřeními proti šíření koronaviru 45 miliard eur (více než 1,2 bilionu Kč). Oznámil to dnes ministr financí Bruno Le Maire. Vláda je podle něj připravena použít "všechny nástroje" ke zmírnění ekonomických dopadů pandemie, včetně zestátňování velkých společností.
img

Světové trhy jsou v šoku, hrozba krize v ČR se zvyšuje. Trump „hodil vidle“ do jednání s Číňany

06.05.2019 Čínská měna dnes oslabila nejvýrazněji za poslední tři roky, asijské akciové trhy se propadly, například ten šanghajský nejvíce od října 2018, a termínové kontrakty na dnešní americké akciové obchodování padají též. Dnes lze očekávat celosvětový burzovní „výplach“. Jedná se o výsledek včerejšího tweetování amerického prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu na Twitteru oznámil, že od pátku uvalí na čínský dovoz do USA další cla. Jednání s Číňany o smíru ve vzájemné celní válce dvou největších světových ekonomik se totiž podle něj až příliš vlečou.
C:\fakepath\42033-ipo-primarni-upis-akcii-ilustracni-foto.jpg

Primární nabídky akcií v Evropě výrazně klesly

27.03.2019 Primární nabídky akcií v Evropě v prvním čtvrtletí letošního roku klesly nejníže od doby, kdy se region potýkal s důsledky finanční krize z roku 2008. Nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie a obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou přiměly firmy, aby se vstupem na trh raději počkaly. Výnosy z nabídek v Evropě v prvním čtvrtletí klesly na 242 milionů USD (5,6 miliardy Kč) z 13,9 miliardy USD ve stejném období předchozího roku. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila agentura Refinitiv.
img

Rozbřesk: Řecku hrozí zastavení evropského financování

28.02.2019 Řecko ve světle Brexitu, italské recese a dalších evropských událostí vypadá jako dávná krize uložená hluboko v evropském podvědomí. V tomto týdnu se ale opět připomněla. Řecko pravděpodobně nedostane finanční injekce, které mu slíbili evropští věřitelé postupně uvolňovat po ukončení posledního záchranného balíku v uplynulém roce. Proč?
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2019

04.12.2018 Čeho se dočkáme v příštím roce? Recese v Německu, finanční injekce od Apple pro potápějící se Teslu, odchod Jerome Powella z pozice guvernéra Fedu nebo jmenování Jeremyho Corbyna britským premiérem a pád měnového páru GBP/USD až na paritu? Společnost Saxo Bank zveřejnila svých 10 šokujících předpovědí pro rok 2019. Předpovědi se zaměřují na sérii nepravděpodobných, a proto podhodnocených událostí, které by mohly na finančních trzích vyvolat vlnu paniky. Tyto předpovědi nejsou oficiální prognózy Saxo Bank, ale jde o varování před možným nesprávným sdílením rizik investory.
img

IPO ROVIO – Angry Birds

30.09.2017  Finská IT firma, tvůrce filmu a populární hry Angry Birds nabízejí po obnovení popularity 30 milionů dolarů formou primárního úpisu svých akcií (IPO).
cina 21072013.png

Čínské akcie se propadly o šest procent

26.01.2016 Čínské akciové trhy odpoledne zrychlily propad a skončily se ztrátou šest procent. Důvodem byl obnovený...
img

Forex: Dolar dobývá ztracené pozice

27.08.2015 Americký dolar včera těžil z uklidňující se situace na finančních trzích. Postupně během dne posiloval až k hladině 1,1300 EUR/USD...
recko 14122014.png

Juncker: Dohoda o Řecku bude brzy

23.06.2015 Nové návrhy, které řecká strana předložila svým evropským partnerům v noci na dnešek, jdou správným směrem...
cina ekonomika.jpg

Čína pumpuje 500 miliard do státních bank

17.09.2014 Čínská centrální banka přesouvá celkem 500 miliard jüanů do velkých státem vlastněných bank, aby...
mmf 132.jpg

MMF: Velké banky spoléhají na pomoc vlád

01.04.2014 Velké banky po celém světě stále těží z předpokladu, že vlády je při případných problémech zachrání. Uvedl...
cinsky juan.jpg

Čína podpořila finanční systém další sumou

21.01.2014 Čínská centrální banka (PBOC) vložila do finančního systému další peníze, aby tak zmírnila obavy z nové...
img

ČNB: Nejčastější mýty opřádající intervence

12.11.2013 Rozhodnutí České národní banky začít používat jako nástroj měnové politiky kurz koruny, oznámené minulý čtvrtek, vyvolalo bouřlivou diskuzi odborné i široké veřejnosti. Ve veřejné debatě, která se rozpoutala na toto téma, se ale podle ČNB objevuje řada mýtů, které centrální banka cítí potřebu vyvrátit. Zprostředkováváme Vám proto níže v nezměněné podobě dokument ČNB, kde centrální banka mýty identifikuje a vyvrací. ČNB v úvodu dokumentu říká, že sílu veřejné diskuse nepovažuje za překvapivou, protože se jedná o jedno z nejzásadnějších rozhodnutí měnové politiky za poslední desetiletí. Zároveň jde podle autorů - Tomáš Holub a Petr Král ze Sekce měnová a statistiky ČNB - o krok, který má v první fázi své nepříjemné důsledky pro občany v podobě zvýšení cen dováženého zboží, v delším období však nad nimi převáží pozitivní důsledky oslabení kurzu v podobě udržení cenové stability a rychlejšího oživení hospodářského růstu.
img

Komentář: Hlavní očekávané ekonomické události 46. týdne

13.11.2012 Další finanční pomoc Řecku V pondělí se pozornost investorů soustředila na Řecko a na schůzi minist...
img

Otazníky následujících týdnů

17.09.2012 Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, ovšem globální ekonomika ještě rozhodně není z nejhoršího venku.
img

Otazníky následujících týdnů

17.09.2012 Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, o...
spanelsko 123.jpg

Finská média: Španělsko asi požádá ECB o pomoc

12.09.2012 Španělsko zvažuje, že požádá o pomoc, kterou ve formě intervencí na sekundárním trhu dluhopisů začala zadluženým...
Související klíčová slova: FOREX | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Americký dolar | Ben Bernanke | Bod | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Dividenda | ECB | ECOFIN | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Hedging | Holubice | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | MMF | Margin | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spread | Support | Tištění peněz | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Evropa | Index CSI300 | Finanční krize | Hospodářský růst | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Investment Banking | Stoxx 600 | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Index cen | Výrobní ceny | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Raiffeisenbank | Delta | Index | Odpor | Podpora | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Bossa.cz | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Expirace | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do podnikání | Investice do stříbra | Investiční | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | Kurz ČNB | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Španělská ekonomika | TopForex | Trh | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | EIA | Benzín | Andrej Babiš | Čistý dluh | EBITDA | ISM indexy | Obchodní den | ROCE | Tranše | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Hlavní trh | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Rozhovor | Burze | Podvědomí | Investment | Evropské obchodování | Markit | Dow Jonesův index | Bankovní sektor | CSI300 | TLTRO | Agentura AP | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Cizí měny | Evropské banky | Výnosová křivka | Energie | Podnikatelé | Znalost | Agentura Reuters | Referendum | City | Ministři financí eurozóny | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Kapitálové rezervy | Economist | Měnová autorita | Globální finanční krize | Velké banky | Pád měnového páru GBP/USD | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Nervozita | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Index burzy | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Index burzy v Šanghaji | PetroChina | Sinopec | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Úvěrová krize | Úvěrové krize | Tesla | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Mzdy | Ekonomická situace | General Electric | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Politico | Devizy | Morningstar | Okénko trhu | Vstup na burzu | Zahraniční forex | CoinDesk | Jerome Powell | IPO Facebooku | Investice do kryptoměn | Tržní očekávání | Cena bitcoinu | Saxo | Obchodní války | FinTech | Podniky | Asijské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Objem obchodování | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Czech Fund | Nové peníze | Akcie v Evropě | Předpovědi Saxo Bank | Starteepo | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Německé akcie | Refinitiv | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Obchodovat s akciemi | Primární nabídky akcií | Statistický úřad | Slabší dolar | Ceny pohonných hmot | DE30 | Čínský trh | Pokles cen | Aston Martin | Poskytování úvěrů | Pohonné hmoty | ISM index | Tisk peněz | Růst ceny ropy | Finanční údaje | Kurzarbeit | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Obchodujte | Trinity Bank | Automobilky | Deficit | Prezident Donald Trump | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Primární nabídky | Firma | Olívia Lacenová | USA a Čína | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Jeremy Corbyn | Studie | Zasedání vlády | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Souhrnný index | Labouristická strana | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | AFP | EUR Index | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | ADP | PLN | Rostoucí náklady | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Úroky | Měnové politiky | Smartwings | Investujte | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Demokratické strany | Peking | Evropské PMI | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Analytik Raiffeisen | Martin Zezula | Nízké ceny ropy | Bruno Le Maire | Netflix | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo | Velké firmy | Akcie HP | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Souhrnný indikátor | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Pokles | Situace | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Akceptovat ztráty | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zpřesněný odhad | Vývoj | Výkyvy | WP | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Restrikce | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Tencent | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Tržby společnosti | Finanční válka | Stimul | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Koronavirová krize | Kongres | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Pat Toomey | NBC | Projednání v Kongresu | Návrh zákona | Domácnosti | Zákon o pomoci ekonomice USA | Zákon o pomoci ekonomice | Hotovost | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Bulharsko | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | British Airways | Letecká společnost | Práce | Údaje | Dopady koronavirové krize | Oživení ekonomik | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělská vláda | Statistiky | Madrid | Finanční pomoc | Premiér Andrej Babiš | Surové ropy | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Air France | Posílení | Bitcoin dnes | V-obrat | Letečtí dopravci | Dopravci | Zdražení ropy | Růst zadlužení | Zadlužení | Členské země | RBI | Auta | Prodej elektromobilů | Fiskální stimul | JDE | Unie | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Exprezident Klaus | Exprezident | Václav Klaus | Bývalý prezident | Prezident Václav Klaus | Finanční krizový plán | Krizový plán | Plán Evropské komise | Krizový plán Evropské komise | Oklahoma | Podpůrné programy | Covid | Restrukturalizace | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Koronavirové epidemie | KLM | DS | Ceny | Spotřební daně | Akcie těžařů | Čínská společnost | Slabý dolar | Pandemická situace | Ceny v eurozóně | China Eastern | Delta Airlines | Southwest Airlines | Inspirace | Nvidia | Snížení emisí | Akcie NIO | Biden | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Španělská centrální banka | Měnový fond | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Emise dluhopisů | Růst ceny | Dobrý výsledek | Modrá vlna | Počet pracovních míst | Rozvolnění | Třetí vlna | Výrobní ceny v eurozóně | Výhled růstu ekonomiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Finanční činitelé
Finanční činitelé G20
Finanční derivát
Finanční deriváty
Finanční domy
Finanční dopady koronaviru
Finanční emise
Finanční firma
Finanční fondy
Finanční gramotnost

Následující klíčová slova

Finanční instituce
Finanční instrumenty
Finanční inteligence
Finanční investice
Finančník
Finanční kapacita
Finanční kapitál
Finančník cz
Finančník George Soros
Finanční konference
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
Potvrďte prosím... Zavřít