Čtvrtek 21. říjen 2021 03:56
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Generální ředitel

img

Facebook podle médií plánuje změnit své jméno

20.10.2021 Americká společnost Facebook plánuje příští týden představit své nové jméno. Uvedl to server The Verge s odvoláním na informovaný zdroj. Facebook v reakci na zprávu uvedl, že spekulace nekomentuje.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Nabídka akcií AutoStore se stala největší v Norsku za posledních 20 let

20.10.2021 Primární veřejná nabídka akcií (IPO) norské robotické společnosti AutoStore se stala největší nabídkou v zemi za posledních 20 let. Firma dnes stanovila cenu akcií na 31 norských korun za kus, což celou společnost ohodnocuje na 103,5 miliardy norských korun (NOK; 270,3 miliardy Kč). AutoStore se tak stala nejhodnotnějším novým vstupem na burzu od roku 2001, kdy firma Statoil byla v primární nabídce oceněna na 151 miliard NOK.
img

Jmění Elona Muska činí 861 miliard DOGE, chce ho použít na stavbu kolonie na Marsu

19.10.2021 Miliardář Elon Musk se stal prvním nejbohatším mužem planety. Hodnota jeho jmění činí 209 miliard dolarů, to je 861 miliard DOGE. Musk doufá, že tato částka bude dostatečné na zřízení trvalé kolonie na Marsu. DOGE by se tak mohl stát v budoucnu měnou rudé planety.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

PPF prodává 30procentní podíl v CETIN Group investičnímu fondu GIC

18.10.2021 Skupina PPF prodává 30procentní podíl v provozovateli sítí CETIN Group investičnímu fondu GIC s centrálou v Singapuru. PPF si ve skupině CETIN zachová majoritu 70 procent. PPF to uvedla na webu. Vypořádání transakce podléhá schválení příslušných regulačních úřadů. Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti o její finanční stránce. Nový menšinový vlastník získá odpovídající zastoupení v představenstvu CETIN Group.
img

Fond OK Smart Opportunity má po svém prvním roce na trhu ve správě už 208 milionů korun

18.10.2021 V srpnu oslavil své první výročí fond OK Smart Opportunity, který před rokem uvedla na trh jako svůj vůbec první fond MONECO investiční společnost spadající do skupiny Broker Consulting. Fond je určen zkušeným investorům, kterým dnes spravuje finanční prostředky v celkovém objemu 208 milionů korun.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Fixed.zone dnes obdržela souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií

15.10.2021 Společnost Fixed.zone dnes obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Akcie výrobce příslušenství pro mobilní zařízení bude možné upsat v rámci veřejné nabídky (IPO) burzy v termínu od 19. října do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu Start pražské burzy. Fixed.zone to dnes sdělila ČTK. Start je určen pro malé a střední podniky.
img

Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Odpoví Pavel Tykač, majitel Sev.en Energy, 8. nejbohatší Čech

14.10.2021 Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Kdy skončí energetická krize? Pavel Tykač, většinový majitel Sev.en Energy a 8. nejbohatší Čech dle Forbesu odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“.
img

Největší banka na Středním Východě a v Africe se připojuje k síti Ripple

09.10.2021 Katarská národní banka plánuje použít technologii blockchainu Ripple ke zpracování mezinárodních plateb. Firma Ripple uzavřela novou spolupráci. Dle podmínek smlouvy přijme QNB řešení RippleNet, které společnosti Ripple poskytuje pro okamžité platby. Po připojení k RippleNet budou moct společnosti vytvořit nový kanál k převodu peněz.
img

Automobilka Tesla přesune sídlo z Kalifornie do Texasu, oznámil Musk

08.10.2021 Tesla oficiálně přesune své sídlo z kalifornského Silicon Valley do Texasu. Na valné hromadě akcionářů americké automobilky to oznámil generální ředitel společnosti Elon Musk. Výrobu na západním pobřeží Spojených států podle něj ale firma zachová.
C:\fakepath\trader-08102021-18-zm.gif

5 Událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2021 1) V ekonomice Spojených států mimo zemědělství v září vzniklo 194 tisíc pracovních míst. Analytici čekali přírůstek asi 500 tisíc míst po vzniku 366 tisíc míst v srpnu (revidováno z 235 tisíc). Míra nezaměstnanosti se snížila na 4,8 % z 5,2 % v srpnu, čekal se pokles na 5,1 %. Data zveřejnilo dnes americké ministerstvo práce.
img

Adopce kryptoměn ve Španělsku stoupá

06.10.2021 Na základě posledního průzkumu se chystají v příštích pár týdnech vstoupit na krypto trh 38% Španělé ve věkové kategorii od 25 do 40 let. 21% španělských účastníků investovalo do nejznámější kryptoměny, Bitcoinu nebo do jiných altcoinů. Mezi Španěly patří digitální mince do nejpopulárnějších investic.
img

Elon Musk prohlásil crypto za nezničitelné

29.09.2021 Vzhledem k tomu, že světové regulační orgány stále prozkoumávají odvětví kryptoměn, Elon Musk označil kryptoměnu za nezničitelnou. “Myslím si, že zničit krypto není možné, je však možné, že vlády zpomalí jeho postup,“ prohlásil generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk na konferenci Code v Kalifornii.
img

Centrální depozitář usnadní lidem dohledání cenných papírů

29.09.2021 Společnost Centrální depozitář cenných papírů (CDCP), která vede evidenci zaknihovaných cenných papírů a vypořádává obchody na pražské burze, spustila novou online službu, pomocí které lidé získají informace především o akciích nabytých v rámci kuponové privatizace.
img

Firemní zájem o Bitcoin a Ethereum nikdy nebyl vyšší

27.09.2021 Mike Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Digital, poznamenal, že zájem firem o BTC a ETH nikdy nebyl vyšší než v poslední době.
img

Společnost Paypal oznámila novou aplikaci

25.09.2021 Nová aplikace od společnosti Paypal nabízí více finančních služeb, které na platformě dříve chyběly, včetně kryptoměn.
img

Správce aktiv VanEck chce vytvořit Solana ETF v Německu

23.09.2021 ETF gigant VanEck chce nabídnout v Německu fond Solana, který se bude obchodovat na burze. Cena Solany poslední dobou rostla a od začátku roku si vzrostla o téměř 7 000%.
img

MicroStrategy bohatne na bitcoinech, zisk činí již 2 miliardy dolarů

21.09.2021 Softwarová společnost MicroStrategy pokračuje v nakupování bitcoinů. Momentálně jich vlastní již za několik miliard dolarů. Z firmy toto činí největšího investora do primární kryptoměny z korporátní sféry.
img

Shiba Inu má 900 000 sledujících na Twitteru, předběhla tím Solanu či Litecoin

21.09.2021 16. září cena Shiba Inu výrazně vzrostla a prorazila tak spoustu úrovní odporu. Nárůst ceny následoval po přidání kryptoměny na Coinbase. Během 24 hodin bylo do kryptoměny investováno 870 milionu dolarů.
img

Mastercard získal blockchain security start-up CipherTrace

20.09.2021 Gigant Mastercard podepsal smlouvu k získání start-upu pro CipherTrace, a zatím to vypadá tak, že tím vylepší svou kryptoměnovou strategii. Platební společnost uvádí, že zabezpečení a detekce podvodů CipherTrace poskytují další transparentnost a podporu pro ekosystém digitálního aktiva.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie mediální firmy Lagardere prudce zpevňují, spekuluje se o spojení s Vivendi

16.09.2021 Akcie francouzské mediální společnosti Lagardere dnes na burze v Paříži přidávají více než 20 procent. Podle analytiků je to výsledek spekulací, že by tuto firmu mohla převzít konkurenční společnost Vivendi. Spojením obou podniků by tak vznikla jedna z největších mediálních skupin v Evropě, uvedla agentura Reuters.
img

Jak moc zdraží elektřina a plyn, odpoví experti v pořadu Naše Česko

16.09.2021 Co je důvodem zdražování elektřiny a plynu a jak moc ceny energií na podzim porostou? V Evropě se navíc objevuje hrozba plošných blackoutů, které mohou připravit o elektrický proud miliony domácností. Jak reálná je tato hrozba pro Česko? V pořadu Naše Česko odpoví experti Václav Bartuška a Petr Kusý v 17:30 na TN LIVE.
img

Nový poradce na trhu START

15.09.2021 Liberecká LIFTIA se stává devátým autorizovaným poradcem pro uvádění firem na trh START Burzy cenných papírů Praha.
img

Online platforma Bondster.cz jako první umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

13.09.2021 Česká investiční platforma Bondster.cz přichází s unikátním řešením na poli P2P investic nejen v Česku, ale také v Evropě. Způsoby zajištění půjček pro investory obohatila o bitcoiny, od čehož si slibuje ještě větší zájem o P2P investování.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Fond Pro arte, který investuje do umění, vstupuje na pražskou burzu

13.09.2021 Fond kvalifikovaných investorů Pro arte, který se zabývá investicemi do umění, vstupuje dnes na regulovaný trh pražské burzy. Burza cenných papírů Praha o tom dnes informovala ČTK. Celkem se na něm obchoduje 33 fondů.
img

Fond Pro arte vstupuje na pražskou burzu

13.09.2021 Fond zabývající se investicemi do umění, Pro arte (ISIN CZ0008044674), vstupuje na Burzu cenných papírů Praha.
img

Čistý zisk Sazka Group v 1. pololetí vzrostl více než čtyřnásobně na 4,5 miliardy Kč

09.09.2021 Čistý zisk sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka v prvním pololetí meziročně vzrostl více než čtyřnásobně na 177,1 milionu eur (4,5 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 94 procent na 1,27 miliardy eur (32,2 miliardy korun). Společnost to oznámila na svém webu.
img

Jak s peněženkou běžných Čechů zamává dramaticky rostoucí státní dluh? Eva Zamrazilová a Vladimír Dlouhý dnes odpoví v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“

09.09.2021 Jak na peněženku běžného Čecha dolehne dramaticky rostoucí český státní dluh. Které daně, kdy a kolik se budou zvyšovat nejdříve. Zhorší se dostupnost veřejně poskytované zdravotní péče? Omezí se navyšování starobních důchodů či dalších sociálních dávek?
img

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes vystoupí v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“

02.09.2021 Pořad Naše Česko ve čtvrtek 2. září přivítá guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE. Guvernér se v něm vyjádří k aktuálním otázkám vztahujícím se k měnové politice. Věnovat se bude zejména současné a vyhlížené inflaci v České republice i v zahraničí, předpokládanému vývoji klíčových úrokových sazeb ČNB či situaci na hypotečním a nemovitostním trhu v ČR.
img

Skupině DRFG vzrostl v roce 2020 zisk a zaměřila se na development logistiky a rezidenčních nemovitostí

01.09.2021 Skupině DRFG vzrostl meziročně zisk bezmála o tři čtvrtiny. Celková EBITDA dvou konsolidačních celků – DRFG a nově vyčleněné entity DRFG Telco – překročila za rok 2020 v součtu hodnotu 478 milionů korun. Vedle nákupu již existujících nemovitostí se skupina pustila do developerských projektů, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky. DRFG spravuje v Česku a v Polsku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě 10 miliard korun. Hodlá vstoupit na nemovitostní trh i v dalších zemích EU. V telekomunikacích soustředí své aktivity na telekomunikační infrastrukturu.
img

Ciklum kupuje CN Group od Genesis Capital a rozšiřuje tím svou působnost v rámci Evropy. Akvizice posílí pozici Ciklumu na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.

31.08.2021 Ciklum, globální společnost specializující se na vývoj softwaru a digitální služby, dnes oznámila akvizici společnosti CN Group, české firmy pro vývoj softwaru, od Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě. V rámci právě dokončené transakce prodal Genesis Capital, jenž investoval do CN Group v roce 2019, 100 % svého podílu společnosti Ciklum.
img

VW už má aféru Dieselgate dávno za sebou

24.08.2021 Dne 29. července 2021 oznámil VW výsledky za první pololetí letošního roku - i přes pandemii dosahuje provozní výsledek rekordní úrovně 11,4 miliardy eur. Výnosy jsou o 10 % vyšší a zisk na akcii je o 30 % lepší, než se čekalo. Díky vynikajícím výsledkům nemají pozůstatky minulosti tak velký vliv na cenu akcií. Porsche čelí v USA soudnímu sporu. Důvodem jsou nároky související s emisním skandálem spojeným s Volkswagenem, protože Porsche je největším akcionářem Volkswagenu.
img

Madeta loni téměř zdvojnásobila zisk po zdanění na 311 milionů Kč

23.08.2021 Největší česká mlékárna Madeta loni téměř zdvojnásobila zisk po zdanění na 311,4 milionu korun. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží stouply o 1,2 procenta na 5,61 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy. Firma považuje výsledky vzhledem ke koronavirové pandemii za úspěch. Letos chce mít tržby kolem šesti miliard korun, řekl dnes ČTK generální ředitel Madety Milan Teplý.
img

Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca

19.08.2021 Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Růst poptávky po oceli v EU a Británii na počátku roku zpomalil

17.08.2021 Růst poptávky po oceli v Evropské unii a Británii se v prvním čtvrtletí letošního roku téměř zastavil. Mohla za to pandemie nemoci covid-19 a ekonomická nejistota. Zjevná poptávka po oceli se za leden až březen meziročně zvýšila jen o 0,9 procenta na 36,3 milionu tun, když v posledních třech měsících loňského roku díky zrušení některých koronavirových restrikcí stoupla o 3,6 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila evropská asociace výrobců ocele Eurofer.
img

Skupině Air Bank v pololetí stoupl čistý zisk o čtvrtinu na 877 milionů Kč

16.08.2021 Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, Benxy a český a slovenský Home Credit, v pololetí vykázala čistý zisk 877 milionů korun. To je meziroční nárůst o 25 procent. Air Bank o tom dnes informovala ČTK. Skupina Air Bank patří do skupiny PPF, která jedná o jejím spojení s Moneta Money Bank. Za nárůstem zisku jsou především obchodní výsledky firem ze skupiny. Celková aktiva skupiny stoupla meziročně o 13 procent na 148,3 miliardy korun.
img

Avast a NortonLifeLock se spojí, vznikne společný gigant

11.08.2021 Česká nadnárodní antivirová společnost Avast se spojí s firmou NortonLifeLock z USA. Z oznámení obou společností vyplývá, že za spojení hodlá americká kybernetická firma zaplatit 8,1 až 8,6 miliardy dolarů (asi 175,6 až 186,4 miliardy Kč). Generální ředitel Avastu Ondřej Vlček dnes zdůraznil, že jde o fúzi, nikoliv o akvizici jedné z firem - po spojení podle něj půjde o jednu z dvaceti největších softwarových společností na světě. Uvedl, že fúze by měla být dokončena nejdříve za devět až deset měsíců a nová společná firma ponese jméno, o kterém zatím nebylo rozhodnuto.
C:\fakepath\top-11082021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2021 1) Americký Senát dnes nad ránem nejtěsnější možnou většinou schválil nezávazné rozpočtové opatření, které bude sloužit jako základ pro masivní plán investic v objemu 3,5 bilionu dolarů prosazovaný prezidentem Joem Bidenem. Návrh opatření nyní poputuje do Sněmovny reprezentantů, která jej podle amerických médií zřejmě schválí bez větších problémů. Demokraty následně čekají měsíce diskusí o finální podobě legislativního návrhu tohoto investičního souboru, proti němuž hlasitě protestují opoziční republikáni.
C:\fakepath\k-09082021-lv.gif

Těžařská firma podporovaná Bezosem a Gatesem bude hledat kovy v Grónsku

09.08.2021 Společnost KoBold Metals, kterou podporují miliardáři Jeff Bezos a Bill Gates a která se věnuje těžařskému průzkumu, podepsala s firmou Bluejay Mining smlouvu o průzkumu v Grónsku. Bude tam hledat klíčové suroviny, které se používají při výrobě elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

AMISTA a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství

09.08.2021 Investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.
img

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 pct na 6,6 mld. Kč

05.08.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 procent na 6,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 13 procent na 268 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly rovněž nárůst zisku.
img

Raiffeisenbank stoupl letos čistý zisk o 26 procent na 1,69 mld. Kč

30.07.2021 Raiffeisenbank v letošním prvním pololetí stoupl čistý zisk meziročně o 26 procent na 1,69 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 24 procent na 513 miliard Kč. Provozní výnosy klesly o 6,8 procenta na 5,04 miliardy Kč. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.
img

Analytici: Globální dodávky čipů pro automobilky by se ještě letos mohly zlepšit

29.07.2021 Nedostatek mikročipů, který už delší dobu trápí celý svět, možná přetrvá do příštího roku. Letos nejvíce zasáhl automobilový průmysl, dodávky pro toto odvětví by se ale mohly relativně brzy zlepšit, myslí si analytici. Čína totiž převezme část výroby, kterou nedokázali uspokojit výrobci z Tchaj-wanu. V jiných odvětvích ale problémy vydrží déle a jako další by nedostatek čipů mohl brzy zasáhnout výrobce chytrých telefonů.
img

ČEZ: Gigafactory v ČR by mohla vyrobit baterie pro 400.000 až 800.000 aut ročně

28.07.2021 Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400.000 až 800.000 osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová. V současném plánu projektu těžby lithia společnosti Geomet, ve které má polostátní ČEZ majoritní podíl, je podle ní vytěžení a následné zpracování 34,5 milionu tun rudy během 21 let od začátku těžby, která se plánuje na rok 2025.
img

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 %

28.07.2021 Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118.480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.
img

Golden Gate CZ stouply v prvním pololetí 2021 tržby o 29 procent na 2,57 mld. Kč

27.07.2021 Společnost Golden Gate CZ prodala za první pololetí 2021 investiční drahé kovy za 2,57 miliardy Kč. To představuje meziroční nárůst tržeb o 29 procent. Firma prodala za toto období 1268 kilogramů investičního zlata, 26,4 tuny stříbra a 15 kilogramů platiny. Golden Gate CZ, která si udržuje pozici největšího prodejce drahých kovů na českém trhu, to dnes sdělila ČTK.
img

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily

26.07.2021 Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne.
img

Zveřejňování dezinformací komplikuje růst Facebooku

21.07.2021 Na gigantickou sociální síť začíná platit rčení „Co zaseješ, to sklidíš!“. Ignorování hoaxů, antivaxerů a šíření dezinformací plodilo shnilé ovoce na trzích pro společnost Facebook. CEO Mark Zuckerberg opět čelí kritice, a to ne ledajaké, ale přímo z Bílého domu.
C:\fakepath\xtb-19072021.jpg

Společnost XTB MENA Limited získává licenci od Dubai Financial Services Authority a otevírá novou regionální pobočku pro trh MENA

19.07.2021 Po získání licence kategorie 3a od DFSA začne od července společnost XTB MENA Limited poskytovat globální investiční možnosti klientům z Blízkého východu a severní Afriky.
C:\fakepath\wall street.jpg

Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna vstoupí na burzu v USA

19.07.2021 Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna se dohodla, že v letošním roce vstoupí na burzu ve Spojených státech prostřednictvím spojení se speciální společností pro akvizice, tzv. SPAC. Hodnota firmy by měla činit 3,2 miliardy USD (69,4 miliardy Kč). Oznámila to dnes společnost.
img

Je Alibaba vhodný ke koupi?

16.07.2021 Dne 13. května 2021 oznámila společnost Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA) své výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Dle jejich nedávno zveřejněné tiskové zprávy zaznamenala společnost růst výnosů o 64% v porovnání s minulým rokem. Současně firma dosáhla jednoho milionu aktivních uživatelů ročně, včetně 891 milionů uživatelů na čínském maloobchodním trhu.
img

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

12.07.2021 Biotech akcie jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy lákají mnoho investorů. Biotechnologické akcie se dostaly do popředí zájmu investorů zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, která trvá již déle než rok a půl.
img

Společnost Philip Morris International oznámila dohodu o převzetí společnosti Fertin Pharma

09.07.2021 Akvizice přibližuje společnost PMI k cíli, aby do roku 2025 prodej bezdýmných výrobků utvářel více než polovinu celkových tržeb z jejího podnikání a zároveň vytváří příležitost pro další růst PMI mimo oblast nikotinu.
img

Prodej hybridů v pololetí stoupl o 174 procent na 11.063 aut

08.07.2021 Prodej nových vozů s hybridním pohonem se v prvním pololetí zvýšil meziročně o 174 procent na 11.063 aut. Z toho plug-in hybridy do zásuvky rostly trojnásobně na 2187 vozů. Naopak odbyt elektromobilů v porovnání s loňskem stagnoval na 1262 vozech, což je jen o osm více než loni. Vozy s plně nebo částečně elektrickým pohonem se na celkových prodejích nových aut v ČR podílely téměř 11 procenty. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
img

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos předá žezlo nástupci, bude jím Andy Jassy

05.07.2021 Novým šéfem americké internetové společnosti Amazon se dnes stane Andy Jassy. Třiapadesátiletý manažer je teprve druhým šéfem podniku, ve vedení střídá zakladatele společnosti Jeffa Bezose. Ten se rozhodl funkci opustit a zůstat jen výkonným předsedou správní rady. Výměna na nejvyšším postu přichází v den, kdy firma slaví 27 let od svého založení.
img

MetLife se zavázala do roku 2030 investovat 500 milionů dolarů do sociální a environmentální oblasti

30.06.2021 Pojišťovna MetLife vydala minulý týden výroční zprávu o udržitelnosti, v níž se zavázala k novým investicím se společenským přesahem. V následujících deseti letech (do roku 2030) do nich plánuje investovat 500 milionů dolarů. Čtvrtina této částky je zamýšlena pro environmentální oblast, konkrétně pro otázku změny klimatu, další finanční prostředky potom poputují zejména na podporu finanční gramotnosti sociálně znevýhodněných lidí, což zahrnuje podporu rasové a genderové rovnosti v komunitách s nízkými příjmy a etnicky odlišných komunitách.
img

Třinecké železárny loni dosáhly nejhoršího výsledku za dekádu

29.06.2021 Třinecké železárny (TŽ) dosáhly loni zisku 469 milionů korun, což bylo o 141 milionů (23,1 procenta) méně než v roce 2019. Jde o nejhorší výsledek za poslední dekádu, firma ale dosáhla pozitivního výsledku hospodaření i přes nejistoty na trhu s ocelí a dopady koronavirové pandemie. Tržby za prodej výrobků a služeb firmě klesly meziročně o tři miliardy na 35,1 miliardy korun. ČTK to dnes řekla mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
img

Británie žije fotbalem a frustrací ze zvládání pandemie

25.06.2021 Velká Británie nyní žije fotbalem a měla by hostit semifinále i finále Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2020. Jak se však ukazuje, fotbalový svátek je jen slabou náplastí na upadající ekonomiku. Země, která se před pěti lety v referendu rozloučila s Evropskou unií a v současné době je půl roku po brexitu, stále ještě nepocítila plné dopady odluky od EU. Ty byly přehlušeny pandemií a frustrací obyvatelstva z toho, jak se vláda vypořádává s Covid-19. „Ekonomický dopad pandemie je tak velký, že je velmi obtížné určit dopad brexitu," říká Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Společnost SAB o.c.p bude od července 16. členem Burzy cenných papírů Praha

24.06.2021 Novým členem Burzy cenných papírů Praha bude od 1. července společnost SAB o.c.p., licencovaný obchodník s cennými papíry se sídlem v Bratislavě a s pobočkou v České republice. ČTK to dnes sdělila Marie Mühlhoferová z tiskového oddělení burzy. Společnost SAB o.c.p. je tak šestnáctým členem burzy. Členové burzy jsou oprávněni k uzavírání burzovních obchodů.
img

SAB o.c.p., a.s se stává novým členem Burzy cenných papírů Praha a je tak 16. členem burzy

24.06.2021 Pražská burza bude mít od 1.7. 2021 nového člena. Stává se jím společnost SAB o.c.p., a.s, která se stává již celkově 16. členem na pražském trhu.
img

Do dozorčí rady ČEZ míří bývalý ministr dopravy Dan Ťok

18.06.2021 Do dozorčí rady energetické společnosti ČEZ míří bývalý ministr dopravy Dan Ťok. Upozornil na to dnes server SeznamZprávy. Návrh nominace Ťoka potvrzují informace o nominacích do řídících a dozorčích firem s majetkovou účastí státu na webu ministerstva financí (MF). Prostřednictvím MF stát vlastní 70 procent akcií ČEZ. Hlasování na valné hromadě firmy tak vesměs končí podle přání resortu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

CBI: Výkon britské ekonomiky se již letos vrátí na předcovidovou úroveň

18.06.2021 Výkon britské ekonomiky se do konce letošního roku vrátí na úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. Předpověděla to dnes Konfederace britského průmyslu (CBI). V předchozí prosincové prognóze přitom návrat ekonomiky na předcovidovou úroveň očekávala až o rok později.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
img

Zisk Sazka Group z Komárkovy KKCG v 1. čtvrtletí stoupl o 44 pct na 887 mil. Kč

14.06.2021 Čistý zisk společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 44 procent na 35 milionů eur (887 milionů korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 30 procent na 526 milionů eur (13,3 miliardy korun). Společnost to dnes oznámila na svém webu.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Nejbohatší člověk planety ji opustí, Bezos se chystá do vesmíru. Letenka na cestu s ním se teď prodává za 62 milionů korun

07.06.2021 Nejbohatší člověk planety se ji chystá opustit. Mělo by se tak stát letos 20. července, v den 52. výročí prvních kroků člověka – Neila Armstronga – na Měsíci.
C:\fakepath\p-02062021-lv.gif

V Petrohradu ve středu začíná ekonomické fórum přezdívané ruský Davos

01.06.2021 Ve středu začíná Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (SPIEF). Po roce virtuálního setkávání kvůli pandemii covidu-19 se bude tato akce konat fyzicky. Na setkání, kterému se přezdívá ruský Davos, promluví ruský prezident Vladimir Putin. Vedle něj na akci, která skončí v sobotu, zavítají tisíce lidí ze světa politiky i byznysu, napsala dnes agentura Reuters. Moskva roky fórum využívá jako vábničku na zahraniční investice i jako platformu, na které se probírá hospodářská politika. Loni byla akce kvůli pandemii covidu-19 zrušena.
img

Interactive Brokers Central Europe expanduje ve střední a jihovýchodní Evropě

01.06.2021 Interactive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), globální makléřská společnost, dnes oznámila, že její maďarský subjekt se připojí k Budapešťské burze cenných papírů (BSE), druhé největší burze ve střední a východní Evropě podle tržní kapitalizace a likvidity, jako registrovaný makléřský subjekt od 12. prosince 2020 s licencí Magyar Nemzeti Bank (MNB). Jedná se o součást strategických plánů firmy expandovat ve střední a jihovýchodní Evropě prostřednictvím maďarského subjektu Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE).
C:\fakepath\nepokoje.jpeg

Coface: riziko občanských nepokojů se může zvýšit až desetinásobně

31.05.2021 Sociální napětí a z toho pramenící riziko občanských nepokojů se může ve světě zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika, tedy zejména zvýšený protekcionismus a dopady brexitu nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečí teroru. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Coface.
img

Politická rizika jsou časovanou bombou

31.05.2021 Sociální napětí, a z toho pramenící riziko občanských nepokojů, se může ve světě – včetně Evropy – zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika – zejména pak zvýšený protekcionismus a dopady Brexitu – nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečím terorismus. Tato rizika však nezmizela. „Vliv nestabilními politického prostředí na ekonomiku se stal velmi zásadním. Pandemie Covid-19 sice odsunula politická rizika do pozadí. To neznamená, že přestala existovat. Naopak vinou koronavirové krize se mohou ještě prohloubit. Podle analýzy Coface se například riziko občanských nepokojů může zvýšit až desetinásobně,“ upozorňuje Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let

18.05.2021 Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních deset let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 procentního bodu. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 procentního bodu. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky, jehož výsledky zveřejnila na webových stránkách. Základní hodnotu indexu 100 bodů představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010.
img

AT&T v miliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

17.05.2021 Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney, oznámily firmy. AT&T podle dohody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) ve formě hotovosti, dluhových cenných papírů a převzetí dluhu. Akcionáři AT&T budou mít v nově firmě podíl 71 procent, akcionáři Discovery pak 29 procent.
img

ČNB vydala souhlas ke koupi Equa bank ze strany Raiffeisenbank

14.05.2021 Česká národní banka vydala souhlas ke koupi Equa bank ze strany Raiffeisenbank. Společně se souhlasem antimonopolního úřadu jsou nyní splněny veškeré základní podmínky pro uskutečnění transakce. Následovat bude vypořádání dohodnutých kroků mezi akcionáři obou bank, převod akcií a příprava na samotnou právní fúzi obou společností, sdělila Raiffeisenbank ČTK.
C:\fakepath\a-13052021-lv.gif

Čínský internetový prodejce Alibaba se kvůli pokutě propadl do ztráty

13.05.2021 Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding se ve čtvrtém čtvrtletí svého finančního roku propadl do ztráty 5,48 miliardy jüanů (18 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 3,16 miliardy jüanů ve stejném období předchozího roku. Důvodem byla pokuta od čínských úřadů. Tržby naopak o 64 procent vzrostly, zejména díky tomu, že více lidí nakupovalo kvůli koronavirové pandemii na internetu, oznámila dnes firma. Finanční rok 2021 skončil v březnu.
C:\fakepath\top-13052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2021 1) Asijské akcie dnes navázaly na výprodeje ve Spojených státech v důsledku prudkého růstu americké inflace a strachu z růstu úrokových sazeb. Investoři očekávají výsledky technologického Giganta Alibaba, které ovlivní páteční obchodování.
img

Provozní zisk Křetínského EPH loni stagnoval na 53,8 mld. Kč, tržby mírně klesly

10.05.2021 Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského loni meziročně stagnoval na 2,1 miliardy eur (53,8 miliardy korun). Konsolidované tržby klesly o 1,2 procenta na 8,5 miliardy eur (217,6 miliardy korun). Holding to dnes ČTK oznámil v tiskové zprávě.
img

Primagas nově nabízí zemní plyn za aktuální tržní cenu na burze. Jedinou přirážkou dodavatele je 0,16 Kč/kWh

10.05.2021 Dodávky energií za velkoobchodní ceny jsou alternativou ke klasickým pevným tarifům. I když zákazník nemá jistotu v podobě fixní platby, protože takzvaná spotová cena na burze se neustále mění, může výrazně ušetřit za marži dodavatele. Cena produktů ze spotového trhu se kromě aktuální ceny komodity a distribuce obvykle skládá z platby za dodané množství energie a fixní platbu za den či měsíc. Společnost Primagas v rámci nového produktu Transparent účtuje ke spotové ceně zemního plynu pouze 16 haléřů za každou kilowatthodinu dodané energie.
img

Čistý zisk Sazka Group loni klesl o 28 procent na 5,8 mld. Kč

30.04.2021  Čistý zisk společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka loni meziročně klesl o 28 procent na 224 milionů eur (5,8 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o šest procent na 2,02 miliardy eur (52,3 miliardy korun). Společnost to dnes oznámila na svém webu.
img

PPF koupila v Atlantě kancelářský komplex za 2,1 miliardy korun

21.04.2021 Společnost PPF Real Estate Holging koupila v americké Atlantě kancelářský komplex Mansell Overlook. Prodejní cena podle ní dosáhla 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy korun). Jde o první realitní transakci firmy v USA. PPF to uvedla na svých webových stránkách. Informaci jako první přinesl server E15.cz. Transakce byla jednou z posledních, kterou dojednával zakladatel PPF Petr Kellner. Ten zemřel na konci března při zřícení vrtulníku na Aljašce. Řízením veškerých aktivit ve skupině byl pověřen jeden z akcionářů skupiny Ladislav Bartoníček.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bloomberg: Oblíbenému místu pro ekotěžbu bitcoinů dochází přebytek elektřiny

20.04.2021 Skandinávii, která se stala oblíbeným evropským regionem pro ekologickou těžbu bitcoinů, dochází přebytek elektřiny. Island, Švédsko a Norsko jsou oblíbenými těžebními místy díky hojnosti geotermální, vodní a větrné energie, zatímco Čína, kde se těží většina mincí, je při těžbě závislá hlavně na uhlí. Přebytek elektřiny ve Skandinávii se ale bude postupně zmenšovat, protože elektřinu z obnovitelných zdrojů chtějí i hliníkárny, ocelárny a ropné plošiny, upozornila agentura Bloomberg.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
C:\fakepath\krypto-20042021.png

Škodia firmám Bitcoiny na balance sheetoch?

20.04.2021 Mít v rozvaze (balance sheet) více než 90 000 BTC ukazuje, že akcie společnosti jsou na černé listině bank. Jsou zaměřené převážně na kryptoměny.
img

Evropa žije v iluzi nízkého počtu krachujících firem. Realita ji však brzy probudí

13.04.2021 Hospodářská krize způsobená pandemií Covid-19 měla přinést krachy firem a růst platební neschopnosti v celé eurozóně. Loni však překvapivě došlo k poklesu úpadků firem ve všech hlavních evropských ekonomikách. „Podle naší analýzy existuje vysoký počet tzv. skrytých insolvencí. Ty byly spíše odloženy, než aby se jim skutečně zabránilo. V Evropě je velký počet neživotaschopných společností, jejichž bankrot je jen otázkou času,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
C:\fakepath\krypto-13042021.jpg

MobileCoin bombarduje Signal i přes jejich partnerství

13.04.2021 Společnost Signal čelí kritice ohledně své integrace s MobileCoin. Nedávno ohlášená integrace společnosti MobileCoin obklopuje kontroverze, přičemž uživatelé vyjadřují znepokojení nad vazbami mezi zakladatelem společnosti Signal a kryptoměnu MOB. Neprůhlednost kolem vydávání mincí a podezřelými zisky vedoucími k oznámení partnerství.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily

12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
img

Výrobce dronů Primoco vydá víc akcií, v Písku chce stavět centrálu

08.04.2021 Český výrobce dronů Primoco UAV emituje dalších 655.000 akcií. O ceně akcií rozhodne představenstvo, pohybovat se bude mezi 260 a 360 korunami za akcii. Úpis začne 1. května a potrvá čtrnáct dnů. E15 to sdělil zakladatel a generální ředitel podniku Ladislav Semetkovský. Od emise si slibuje získat 100 až 150 milionů korun. Získané peníze chce Primoco investovat mimo jiné do přípravy výstavby centra v Písku.
img

Vítkově CPI stoupl provozní zisk o 16 pct, tržby klesly o 7,3 pct

01.04.2021 Provozní zisk EBITDA realitní skupiny CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, loni meziročně vzrostl o 15,9 procenta na 338 milionů eur (8,8 miliardy korun). Tržby klesly o 7,3 procenta na 623 milionů eur (16,3 miliardy korun). Čistý příjem z obchodních činností stagnoval na 344 milionech eur (devět miliard korun). Firma to dnes sdělila ČTK.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Developer CTP dnes vstoupil na akciovou burzu v Amsterodamu

25.03.2021 Průmyslový developer CTP Group, který působí převážně na českém trhu, dnes vstoupil na akciovou burzu v Amsterodamu. Do nabídky dal zhruba 61 milionů akcií s nabídkovou cenou 14 eur (v přepočtu 367 korun) za akcii. Je to 15,4 procenta všech akcií společnosti. Skupina tak vstupem na burzu získá 854 milionů eur (22,4 miliardy korun), peníze chce použít k další expanzi. CTP o tom dnes informovala ve zprávě. Jediným akcionářem byl dosud zakladatel a generální ředitel společnosti Remon Vos.
C:\fakepath\krypto-23032021.png

Největší banka světa? Bitcoin!

23.03.2021 Bitcoin na svém dosavadním „ATH 61 000 $“ překročil tržní kapitalizací tří největších bank na světě. Dále se dostal v tržní kapitalizaci před firmy jako jsou (Facebook, Mastercard a VISA dohromady, Walmart, disney).
img

FIDELITY INTERNATIONAL a MOONFARE uzavřeli strategické partnerství

18.03.2021 Společnosti Fidelity International a Moonfare spojily své síly ve strategickém partnerství, aby investorům rozšířily přístup k investování na neveřejných trzích. Moonfare bude poskytovat profesionálním klientům společnosti Fidelity International v Evropě přístup k nabídce spravovaných fondů privátního trhu. Společnost Fidelity převezme minoritní kapitálový podíl a zaujme místo v dozorčí radě platformy Moonfare. Partnerství posílí ambice společnosti Fidelity International na alternativních trzích a prohloubí spojení Moonfare s předními manažery aktiv a bankami.
img

GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství?

18.03.2021 GameStop se v lednu roku 2021 zapsal do historie. Investoři ze skupiny WallStreetBets na sociální síti Reddit se tehdy rozhodli ve velkém nakupovat akcie GameStop a způsobit tak obrovský Short Squeeze, který dostal do problému velké investiční fondy. Ačkoliv cena poté prudce spadla, akcie GME ještě neřekly své poslední slovo.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Developer CTP Group chce vstoupit na burzu v Amsterdamu

04.03.2021 Developerská skupina CTP Group, která se specializuje na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí a působí převážně na českém trhu, chce vstoupit v následujících týdnech na burzu cenných papírů v Amsterdamu. Hrubý výnos by měl dosáhnout zhruba 900 milionů eur (23,5 miliardy korun). Skupina to dnes ČTK sdělila ve své zprávě.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Anghami bude první arabskou technologickou firmou na Nasdaqu

04.03.2021 Rival Spotify, streamovací společnost Anghami, vstoupí jako první arabská technologická firma na americkou burzu Nasdaq. Anghami, která je populární na Blízkém východě a v severní Africe, to podle agentury Reuters uvedla ve svém včerejším sdělení. Vstup na burzu se uskuteční prostřednictvím firmy SPAC.
img

PPF Telecom loni zvýšila zisk o 16 procent na 432 milionů eur

02.03.2021  Telekomunikační skupina PPF Telecom Group loni zvýšila čistý zisk o 16,1 procenta na 432 milionů eur, tedy asi 11,3 miliardy Kč. Konsolidované výnosy skupiny zahrnující například operátory O2, CETIN nebo Telenor stagnovaly na 3,2 miliardy eur, tedy 83,5 miliardy Kč. Firma to uvedla na svých stránkách. Na zprávu o výsledcích upozornil web E15.
img

Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2020

25.02.2021 Skupina Saxo Bank Group přivítala v loňském roce rekordních 238 000 nových aktivních klientů a zaznamenala trvalý příliv klientských aktiv. Celkový počet klientů skupiny se tak vyšplhal na rekordních více než 660 000 aktivních klientů. Celková klientela se od roku 2018 rozrostla o více než 230 % a zejména v minulém roce došlo k významnému urychlení organického růstu. Celkový objem aktiv klientů činil ke konci loňského roku 478 miliard DKK a dnes již přesahuje 500 miliard DKK.
img

Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce

25.02.2021 Plošná karanténa z loňského jara sice připomněla, že je třeba stále počítat s americkým dolarem, současně ale potvrdila odolnost eura. Počátkem loňského dubna totiž nastal obrat trendu a euro začalo vůči dolaru opětovně posilovat. Koncem listopadu prolomilo hranici 1,2 dolaru za euro a přelom roku zakončilo ještě silnější. V současnosti je euro na nejvyšších úrovních od března 2018 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo vydat směrem ke slabším hodnotám. Do bezpečného přístavu však promlouvá stále významnější faktor ovlivňující hodnotu tradičních světových platidel, kterým je dominantní kryptoměna bitcoin.
img

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

23.02.2021 SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na Burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální výše investice je 1 milion Kč s doporučeným investičním horizontem alespoň 3 roky.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Grexit | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | BRICS | Transakce | Balance | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Grafy | Hedging | High | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Long | Lot | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Open | Opening bell | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Split | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uplatnění opce | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Strach | Arbitráže | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | XTB Group | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Portugalsko | Forexové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | MultiCharts | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Zlatý důl | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Čínská banka | Čínský obchod | DAX 30 | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emise cenných papírů | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do stříbra | Investice do umění | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investování na burze | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jak investovat | EBay | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurs eura | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz franku | Kurz ropy | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup komodit | Nemovitosti | Ninja Trader | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Online burza | Online obchodování | Oslabení koruny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Plus500 | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej zlata | Prognóza | Převod akcií | Převodník měn | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj akcií | Vývoj ceny stříbra | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | X-Trade | Zdanění výnosů | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Opční prémium | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Black-Scholes | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buyout | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Free float | Hold | Indie | Intermediate | Jannis Samaras | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Matthias Müller | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | REIT | Roadshow | ROCE | Tim Cook | Úvěry klientům | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Člen burzy | Hlavní trh | Kmenové akcie | Minimální množství | Převis | Primární emise | Regulovaný trh | Factoring | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | IC Markets | WebTrader | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Contract | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | IG Group | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Currency | Dividendové akcie | Investment | Penny stock | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Sky News | BPI | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Again Capital | The New York Times | PVM Oil Associates | Crowdfunding | KPMG | CNN | RBS | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | UniCredit Bank | Home Credit | ANZ | Sentix | Guvernér centrální banky | London Capital Group | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | Cantor Fitzgerald | BNY Mellon | PwC | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Rothschild | Reporty | Petr Koblic | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Finanční ukazatele | Creditas | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Multi-Asset obchodování | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Bloomberg TV | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Zadlužené Řecko | Modrá pyramida | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Program OMT | Fidelity International | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Akcie těžařských společností | České firmy | Economist | Economic | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Algoritmus | Die Welt | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Americký ministr financí | Akcie Credit Suisse | Růst akcií | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Akcie Walmart (WMT) | Propad | Burzovní parket | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index AEX | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | CzechInvest | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení eura | Nálada na trhu | SaxoSelect | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Objemy obchodů na akciovém trhu | Ředitel pražské burzy | Prodej aut | Akcionáři | Obchody na pražské burze | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | Investiční divize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Finance Magnates | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Spotové obchody | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Automatické obchodování | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Světový obchod | General Electric | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Vývoj indexu S&P 500 | Zpomalení čínské ekonomiky | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Libra k americkému dolaru | Softbank | ARM Holdings | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Makléř Fio banky | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Aktuální cena | Internetové firmy | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | J&T Finance Group | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Bitfinex | Politico | Business Insider | Boston Private Wealth | IHS Markit | Morningstar | SaxoTraderGO | Bridgewater | Venture Capital | TPG Capital | ČSOB Asset Management | Obchody s akciemi | Spekulativní investoři | FX FORECAST | Makléřské firmy | Akcie Kofoly | Bankovní emise | Tržní kapitalizace společnosti | Keystone XL | Gain Capital | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | IBKR | Coinbase | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Investiční firmy | Obchodování na pražské burze | Nejpopulárnější kryptoměny | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | Jak obchodovat akcie | Investovat do Bitcoinu | Multicharts | Digitální zlato | LYNX Trading | ETH | ETC | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Největší hedgeový fond | Ray Dalio | Dealogic | CEE Stock Exchange Group (CEESEG) | CEESEG | Fincentrum | Dominik Stroukal | Binance | Roman Koděra | Robinhood | Crypto | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Možnost diverzifikace | Ceny lithia | Automatizované obchodování | Obchodování na trzích | Altcoiny | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Vzácné kovy | TRON | Kobalt | Zájem o digitální měny | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Primární emise akcií | Renaissance Capital | Čínské měny | Globální růst | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Netflix (NFLX) | Akcie společnosti | Investiční platforma | Objem obchodování | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplata dividend | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | KLB Legal | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Start Days | Trh Start | Czech Fund | Ríjál | USMCA | Nové peníze | CipherTrace | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | FKI | Islámské dluhopisy | Sukuky | Výsledky firem | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Marihuanové akcie | Goldenburg Group Ltd | IG | Konzultační společnosti | AETOS | Primární nabídka | Daňové úlevy | Starteepo | Průzkum společnosti | BinckBank | Kim Fournais | Jiné měny | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Denní objem obchodů | Šéf ECB | Akciový index PX | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Česká firma | Nový člen burzy | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Úvěrové portfolio | Sazby Fedu | Fidelity Investment | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Nemovitostní trh | Budoucnost Bitcoinu | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Jak se obchoduje | Inven Capital | Globální dluh | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | IPO Uber | OKEx | Platforma OKEx | Martin Sklenář | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | IPO Pinterest | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO Palantir | IPO 2019 | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Akcie Pinterest | PINS | Pinterest (PINS) | Uber Technologies | Odchod z eurozóny | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Graf indexu S&P 500 | Obchodování platiny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Akcie Uberu | Růst cen ropy | CNY | IPO Luckin Coffee | Nejznámější kryptoměny | Bondster | Jak na obchodování | Infineon | AMS | Německé firmy | Snahy investorů | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Globální HDP | BrandZ | NVDA | Začít obchodovat | Nabídka akcií | iFX | Token | Americké společnosti | Nové digitální měny | IFSC | South China Morning Post | Čínský trh | Volný čas | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Svět investování | STAR | Investiční bublina | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Coffee | Saxo Bank Group | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Indická ekonomika | Frekvence obchodování | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | WeWork | Akcie podniku | MDAX | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Stříbrné mince | KB | SAB Finance | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Globální recese | Denní graf | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Thomas Cook | EMIR | UCITS | IPO Home Credit | Obchodní praktiky | Finanční údaje | Tamás Varga | The Washington Post | TeamViewer | Obchodování jedním kliknutím | Přístup k investování | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Pojišťovna MetLife | MetLife | ESG | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Formule 1 | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Profesionální obchodníci | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Ochrana před inflací | Státní ropná společnost | Equinor | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Loterie | Cena akcie | IPO TeamViewer | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Výše investice | Investice do fondu | Hospodářské krize | McKinsey | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Alipay | Platební společnost | TikTok | Huawei | Ředitel Saxo Bank | Digitalizace | Trump dnes | S&P 500 Index | Střadatelé | Prodávat své akcie | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Michal Dvořák | Ropný gigant | Německá vláda | IOT | Hongkong | AEX index | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | Radomír Lapčík | PXE | CEESEG AG | LNG | Objem | Rijád | Call centra | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Každodenní analýzy | Cennější než zlato | Společnost SAB Finance | Jak začít investovat | SAB Finance a.s. | Český trh práce | Trh práce | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Myšlenka | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | CETA | UCITS ETF | Alibaba Group | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Trader 2.0 | SAB o.c.p. | Vyšší riziko | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | IIF | USA a Čína | Obchodovat na burze | Pravděpodobnost úspěchu | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Studie | 4G | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Zavedená cla | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Akcie FCA | Společnost PSA | Automobilka FCA | United Auto Workers (UAW) | United Auto Workers | UAW | Mike Manley | Generální ředitel FCA | Společnost GM | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | IPO Saudi Aramco | Obchodování akcií u LYNX | IPO Alibaba | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Citadel | Úvěrové produkty | Placebo | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Přeshraniční platby | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Hong Kong | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fintech společnost | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | Na burze dnes | Finanční rezervy | Dlužníci | Předseda Evropské komise | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Akcie Saudi Aramco | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Hospodářský výsledek | Abkajk | Churajs | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | CFD World | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Burza OKEx | Platforma OKEx Options | OKEx Options | C2C | Swapové obchody | Obchody s cennými papíry | Druh derivátových obchodů | Kolísání ceny | NAFTA | Finanční ztráty | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Zbývající akcie | Total | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Cena za akcii | Goldenburg | Největší producent ropy | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Členské země WTO | Země WTO | Pokračující protekcionismus | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Konzervativci | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Karlovarská Korunní | Kofola | Ondrášovka | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | První den obchodování | Společnost Huawei | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Allergan | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Goldcorp | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Geely Holding Group | Fintech podnik | Geely | Saxo Bank A/S | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | Skupina Kofola | Evoluce | Zpracování kovů | Automobil | Adiquit | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Bankovní vklady | MasterCard | FB | Roku Inc | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Dot-com | Bydlení | Dovozní cla | Travis Kalanick | Penn Mutual Asset Management | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | EY | Předvánoční obchodování | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Zmírnění obchodního napětí | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Přelom roku | ACEA | Miliardy korun | Předsevzetí | Demokratické strany | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Josef Dudek | Průmyslové podniky | Peking | Eurobank | Investiční platformy | Investiční ředitel | Wirecard | Šéfové amerických podniků | Růst hrubého domácího produktu | Řecké banky | Největší řecké banky | Akciová burza v Aténách | Shortování akcií | Singapur | Obchody s akciemi na BCPP | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Růst poptávky | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Chris Williamson | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Odškodné | Netflix | NFLX | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Výrobce elektrických aut | Americké dolary | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | O2 | O2 Czech Republic | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Qantas | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Čeští exportéři | T. Rowe Price | Ministr zahraničí | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zahraniční obchod ČR | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Soukromí investoři | ProfitLevel | OX Capital Markets Ltd | Hodnota investic | Experti | Kapitálová přiměřenost | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Tchajwanský dolar | TWD | KRW | INR | Tchajwanský dolar (TWD) | Jihokorejský won (KRW) | Východoasijské trhy | ASML | Peter Wennink | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Nové metody | Emisní cena | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Velikost ztráty | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nejobchodovanější akcie | Akcie v Saxo Bank | Facebook Inc. | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Zasedání v Davosu | Krach | Komunikace | HN | Astrazeneca | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Globální míra nezaměstnanosti | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Změny ve WTO | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Cena akcií společnosti Tesla | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Nejbohatším mužem planety | Impérium | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Vir | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | České měny | Finance Group | Odhad letošního růstu | Jindřich Fremuth | O2 Jindřich Fremuth | Generální ředitel O2 | Ředitel O2 | Investice v roce 2018 | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Firmy v ČR | Výnosy firmy v ČR | Mobilní operátor | Tomáš Kouřil | Finanční ředitel | Meziroční růst | IFRS 16 | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Epidemie SARS | Jumpshot | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Boeing | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Lukáš Baloga | BABA | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Nový fiskální rok | Peníze na financování | DRFG | Výdaje | Platit daně | Správce daně | Čínská vláda | Iris Pangová | Deník The Wall Street Journal | Pokles akcií Tesly | Investoři sázejícící na pokles | S3 Partners | Akcie automobilky Tesla | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Free cash flow | Cena akcií Tesly | BP | Student Agency | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Kuvajtský dinár | Dinár | Íránský ríjál | Interchange | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | 4fin | Warner Music | Žádost o vstup na burzu | Warner Music Group | Universal Music Group | SEC | America first | Rozhodování | Dnes ČNB | Postmates | Snowflake | Palantir | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Formace technické analýzy | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Firemní sektor | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Státní dluh ČR | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tým XTB | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Bentley | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Noviny | FinTech akcie | Střední podniky | Akcionáři CME | Rizika globální ekonomiky | Rizika globální | TARGET2 | Čínské banky | Průměrná mzda | Akcie Netflix (NFLX) | Stabilita | Jižní Korea | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Analytická společnost | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Obrovské ztráty | WP | Cenové války | Videokonference | Restrikce | Těžební kapacity | Amín Násir | Objemy ropy | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Investovat do fondů | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Indické akcie | Asijské akcie dnes | Deficit státního rozpočtu | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Největší pády | Masivní propad | Kabinet | Moore Czech Republic | Zisk společnosti ČEZ | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Česká energetická firma | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Akcie Exxonu | Oznámení firmy | Tudor | Matt Murphy | Tudor, Pickerin, Holt & Co | Společnost Saudi Aramco | Obchodovaná ropná společnost | Snížení dividendy | Šíření viru | Stimul | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Obavy trhu | Vedlejší účinky | Justin Trudeau | Propad poptávky | Epidemie nového koronaviru | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Pád ceny | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Spiegel | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Národní rozvojový fond | Algoritmy | Koronavirová krize | Unilever | Salmán | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Daňové povinnosti | Američtí senátoři | Kalifornie | Gavin Newsom | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Američtí demokraté | Německý akciový index | Enormní zájem | Spoření | Uložení svých peněz | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Největší zisk | Největší zisk za seanci | Zisk za seanci | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Olympijské hry | Německý parlament | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Šéf WTO | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | KNF | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Člen představenstva | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | LTV | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Cloud Computing | Vášeň | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Vláda USA | Autoprůmysl | Britský autoprůmysl | Britský automobilový průmysl | Podíl na trhu | Model Y | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Signály oživení | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Společnost Coface | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Mezinárodní patenty | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví | WIPO | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO) | Patenty | Organizace ILO | Prezident Vladimir Putin | IT poradenství | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Koronavirová epidemie | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Španělská vláda | Španělé | Nadprodukce | Německé automobilky | Abdalazíz bin Salmán | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | FANG | DAWN | DAWN akcie | Akcie Domino’s Pizza | Akcie Domino’s Pizza (DPZ) | Domino’s Pizza | Domino’s Pizza (DPZ) | DPZ | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Akcie Walmart | Walmart (WMT) | WMT | Activision Blizzard | Massachusetts | Více peněz | Vedení ČEZ | Vedení energetické společnosti ČEZ | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Zasedání akcionářů | Premiér Justin Trudeau | Akcie Saxo Bank | Lloyds Banking Group | Boeing Co. | Anglo American | Credit Suisse Group AG | LafargeHolcim | USB Group | Microsoft Corp | NOVACYT | Předseda ČEZ | Dodavatelské řetězce | IIPR | Innovative Industrial Properties | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prodej aut v EU | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Uzavření továren | Američtí Demokraté a Republikáni | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | Colorado | USD za barel | Madrid | Cena americké ropy | Propad ceny | Trade | S&P500 | Dílčí index | Největší ekonomika eurozóny | Ropný a plynárenský průmysl | Chesapeake Energy | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Postavení USA | Poptávka po pohonných hmotách | Ministr pro energetiku | Reddit | Sociální síť | Air France | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Propad poptávky po ropě | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Zisk automobilky | Bitcoin dnes | 737 MAX | Experimentální lék | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Prudké pohyby | Analytik ProfitLevel | BCM | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Čistý zisk Sazka Group | Zisk Sazka Group | Zisk Sazka | OPAP | Stoiximan | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | ATH | Michael O'Leary | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Výnosy ropných firem | Čistá ztráta | Zisk Chevronu | Zisk firmy | Ředitel Exxonu | Darren Woods | Společnost Gilead | Blízký východ | Tweet | Dopravci | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Úvěry a hypotéky | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Dosáhnout zisku | Alternativní taxislužby | Euronav | Provozovatel tankerů | Skladování ropy | Rekordní zisk | Provozovatel tankerů Euronav | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | De Stoop | VLCC | Megatankery | Suezmax | Uložení ropy v tankerech | EBITDA firmy | Poptávka po skladování ropy | Hugo | Hugo De Stoop | Regulační orgány | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Leasing | Obchodování na globálních trzích | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Průzkum KPMG | Společnost Avast | Členské země | Technologický pokrok | ONE | Merck | RBI | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Výzkumné společnosti | Preqin | Zisk Raiffeisen Bank | Českomoravská stavební spořitelna | Hypoteční banka | ČSOB Penzijní společnost | ČSOB Leasing | ČSOB Factoring | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | Operátor T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Global 2000 | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Scénáře vývoje české ekonomiky | Ruský ropný gigant | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Experimentální vakcína | Oživení globální poptávky | Martin Winterkorn | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Společnost Facebook | Americká média | Aktivity společnosti | Dobývání lithia | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Propad příjmů | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jan Sýkora | OKD | Kia | Euromonitor International | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Japonský výrobce aut | Výrobce aut | Nissan | Automobilka Nissan | Výsledky Nissanu | Makoto Učida | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Jaroslav Palát | František Bostl | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Akcie společnosti CZG | Prime Market | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Uzavírání pozic | Prodej podílů | Genesis Capital | Střední Evropa | Londýnské burzy | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Německé vládní strany | Býčí trend | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | VectoIQ | Rozpočtový deficit USA | Teorie černé labutě | Premier League | Národní rozpočtová rada | Nikola Corporation | Období krize | Amyris | Arena Pharmaceuticals | Canopy Growth | Cara Therapeautics | Cronos | OrganiGram Holdings | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Tržní hodnota BP | Plán investic | Akcie FAANG | Nestlé | Novo Nordisk | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Dluh Británie | Rostoucí trend | Německé finanční společnosti | Wirecard Markus Braun | Markus Braun | Sentiment na trhu | Per rollam | Covid | Akciové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Správce aktiv | ZIL | INEOS | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Bank of Philippine Islands (BPI) | Bank of Philippine Islands | BDO Unibank | Filipínská centrální banka | Výhled hospodaření | Budoucnost firmy | Vstřícnosti bank | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Akcie společnosti Wirecard | Pátrání po penězích | Bankovní certifikát | Firma ČEZ | Instinkt | Nízké sazby | Akcie Wirecard | Práce z domova | Civilní letectví | PT. PROFITFXLEVEL | Chesapeake | Skupina Smartwings | Objem aktiv | UnityCard | Loyaltek | Paynovate Unity Card | Fintech společnosti | Oživit podnikání | Den obchodování | Majetek šéfa Amazonu | Společnost Uber | Dopad pandemie | Ant | Sony | Japonská společnost | Výrazný propad | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | KPMG Global Automotive Executive Survey | Ceny emisních povolenek | Zájem o investování | NEXO | Americký výrobce letadel | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Průměrný příjem | Spotřební daně | Brad Smith | Microsoft Brad Smith | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Zakladatel Amazonu | Bloomberg FX forecast | Bloomberg FX | FX forecast rank | Nejlepší forexové předpovědi | Forexové předpovědi | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Analytický tým XTB | Společnost XTB | Salesforce.com | Salesforce.com (CRM) | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Masivní intervence | Investování do biotechnologií | SPDR ETF XBI | SPDR ETF XBI fond | Biotechnologický SPDR ETF | Burzovní hodnota | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Podílníci | Následky pandemie | Index Ventures | Insolvence | COVID III | John Kilduff | OMV | Konkurenční společnosti | DeFi | Nikl | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Důvěra | Velké technologické firmy | IPO Ant Group | Ant Group | Známky oživení | Výzkumy | Poptávka po oceli | Poptávka po oceli v EU | Spotřeba oceli v Evropské unii | Spotřeba oceli | Eurofer | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Blue Origin | Společnost Blue Origin | Vesmírné společnosti | WeCHat | PPF Petra Kellnera | Časový horizont | Hyundai Motor | Společnost Hyundai | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | SK Securities | Napětí mezi Čínou a USA | Vývoj léků | Sputnik V | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Vstup Airbnb na burzu | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | VHM | eMan | Podhodnocený | Capital.com | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Bitstock.com | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Veřejný dluh Británie | Počet akcií | Globální pandemie | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výpadek příjmů | Americký soud | Holdingová společnost | Průměrné mzdy | SPAC | Akcie SPAC | Společnost eMan | Elektrická auta | Klimatické změny | Larry Ellison | Steve Ballmer | Larry Page | Sergey Brin | Alice Waltonová | Badger | Měnová politika Evropské centrální banky | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prezidentské volby v USA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | VOW3 | Firma Snowflake | Nabídka Snowflake | Primární nabídka akcií společnosti Snowflake | Frank Slootman | Altimeter Capital | ICONIQ Capital | ICONIQ | Redpoint Ventures | Sequoia | Sutter Hill | Firma Berkshire | Výjimečná investice | Snížení emisí | Universal Music | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Zadlužení Německa | Vodíkový pohon | Americký podnik | Program Antivirus | Akcie Nikola Corporation | Elektromobily | Globální příjmy | Globální příjmy pracovníků | Politici | Ambasador | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Snížit emise | Nová Tesla | Biden | Softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Delivery Hero | Česká republika | José Mourinho | Ambasador značky XTB | Partnerství XTB | Cineworld | Společnost Cineworld | Nejvýraznější růst | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Firmy na burzu | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | NextEra | Data centrální banky | Nová data centrální banky | Data centrální banky USA | Centrální banky USA (Fed) | Fyzické akcie | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | Paul Milgrom | Robert Wilson | Ceny bytů | World Energy Outlook | World Energy Outlook 2020 | Akcie Johnson & Johnson | Klinické testy | Výrobce letecké techniky | Dušan Kunovský | Masivní investice | Big Hit Entertainment | Akcie jihokorejské společnosti | Jihokorejské společnosti | BTS | Michael Saylor | MicroStrategy | Skupina BTS | Marketingová firma | Multimilionáři | Celltrion Healthcare | Koncern | Příležitosti k obchodování | Jitan Solanki | Concho | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny, a.s. | Pilulka Lékárny | Platby v kryptoměnách | Defi | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Manager Magazin | Reebok | TPG | Investice do solární energie | Solární energie | Cenovus Energy | Husky Energy | ALV | První obchodní den | Společnost Ant Group | Moneta | ACI Europe | Asociace evropských letišť | Asociace ACI Europe | Plošná karanténa | Bed Bath & Beyond | BBBY | PFE | JNJ | Uniswap | Očekávané výnosy | Burzovní rozhodčí soud | Odklad splátek | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Přebytek zahraničního obchodu | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Obchodní politika | Pinduoduo | Síť restaurací | Coloseum | Síť restaurací Coloseum | Coloseum Holding | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Letecká doprava | Blockchainové technologie | Poptávka po bitcoinech | MRNA | Česká televize | Praktické tipy | Ekonomické nerovnosti | Nové IPO | Proražení | Daňový balíček | Životní prostředí | Nio | Investice do vody | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Lyft | NBE | Akcie Airbnb | Výběr akcií | Norwegian Air Shuttle | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | TABAK | Očkování | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Tony Christoforou | Emise akcií | IPO společnosti | Trh Standard | Trh Standard pražské burzy | Plný úvazek | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Odvětví kryptoměn | Voda | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Přístup na finanční trhy | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Carnival | Emise dluhopisů | P2P | Peer-to-peer | Online prostředí | Růst ceny | Autopůjčovna Hertz | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Vývoj akcie | Zájem o bitcoin | Společnost Tesla | Silné oživení | Bloomberg Markets | Zdravotní péče | Rio Tinto | Salutem | Salutem Fund | TUI | Tržby z prodeje | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | Úpis akcií společnosti Instacart | WU | Jack Ma | Emise na BCPP | Nová emise | Larry Fink | Ředitel BlackRock | Situace na trhu | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Streamovací služby | Deliveroo | Zprostředkovatel devizových obchodů | SABFG | CZ0009009940 | ISIN CZ0009009940 | Akcie AMC | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | Melvin | Citron Research | Melvin Capitals | GameStop (GME) | Co je Reddit | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Manipulace s cenami | Regulační úřad pro cenné papíry | Sociální média | Short Interest | Melvin Capital | Fond Melvin Capitals | Short Interest Ratio | Outstanding shares | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Intradenní pohyby | Aktivity WallStreetBets | Velké investiční fondy | Koss | Akcie TUI | Thomas Peterffy | Tržní ceny | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Velikost společnosti | Mincovny | Vývoj obchodní bilance | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Výsledky XTB | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Proočkování populace | Martin Dozrál | SOLODOOR | Grow Pharma | Prázdná firma | Růst ekonomické nerovnosti | Růst nerovnosti ve světě | Nákup bitcoinu | Humana | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | FTX | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Spotify | Fosilní paliva | Vakcíny proti COVID-19 | Růstový trend | CETIN | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | Americká pojišťovna | FinTech akcie 2021 | Súdán | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Nový kapitál | Investování do Bitcoinu | Bank of America Global Research | Finanční zdraví | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Zakladatel Alibaby | PPF Telecom | Anghami | Společnost Anghami | CTP Group | Developerská skupina | Developer CTP Group | Špinavá energie | Silný růst | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | Záchranný plán | Akcie třídy A | Investice společnosti | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | Největší americká kryptoměnová burza | Společnost Square | CTP | GameStop akcie | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Koss Corporation | Akcie Koss Corporation (KOSS) | Moonfare | Zájem institucí | IPO Deliveroo | Developer CTP | Remon Vos | Discovery | PPF Group | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Akcie Deliveroo | CPI Property Group | CPI Property | Nejvyšší růst | Společnost MicroStrategy | Společnost BlackBerry | Umění | Primoco | Výrobce dronů Primoco | Special Purpose Acquisition Company | Čínský internetový gigant | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | xStation Mobile | MobileCoin | Společnost Signal | Joshua Goldbard | GitHub | Open Whisper Systems | Ján Čarný | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Křetínského EPH | Power Exchange Central Europe | Krypto trh | Akvizice BTC | Akcie MicroStrategy | Nikotin | Landsvirkjun | Hördur Arnarson | Island | GreenBlocks | Daniel Fannar Jonsson | Statnett SF | Emise skleníkových plynů | PPF Real Estate Holging | Mansell Overlook | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Robert Chvátal | Keith Mills | Objednávky | Potenciální výnosy | Internetové společnosti | Problém s nedostatkem čipů | XTB MENA | XTB MENA Limited | Cena emisních povolenek | DOGE | Benxy | Akcionáři Avastu | Společnost Primagas | Primagas | Interactive Brokers Group | flatexDEGIRO | Shiba Inu | WEN | Wendy’s | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Pandemie COVID | HB Index | Ceny realit | Ceny realit v ČR | Xella | Peter Markovič | Tržní ceny bytů | Diverzifikace investičního portfolia | Palo Alto | Colt Canada Corporation | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Ochrana investorů | Meme akcie | ZS | Jan Drahota | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Prodejní ceny | René Holečka | Lubomír Kovařík | René Holeček | Dennis Veilleux | Politická rizika | Riziko občanských nepokojů | Interactive Brokers Central Europe | Nasdaq: IBKR | IBCE | Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE) | Magyar Nemzeti Bank | Magyar Nemzeti Bank (MNB) | MNB | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | SPIEF | Roscongress | Analýza akcie | Nejbohatší člověk | Nejbohatší člověk planety | Akcie společnosti AMC | Cena akcie AMC | Plány | Cíle | Příležitosti | Loterijní společnosti | Central Group | Skanska | Platidlo | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Výkon britské ekonomiky | Dan Ťok | Lucia Žárska | Czech Development Fund SICAV | Skupina DRFG | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | CREIF | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | Graf akcie | Stažení akcií | Stažení akcií operátora O2 | Společnost SAB | Společnost SAB o.c.p | Zvládání pandemie | CO2 | Obchodní výsledky | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Největší kryptoměnové burzy | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Akcie Moderna | Třinecké železárny | Třinecké železárny (TŽ) | | Cenové stability | Technologie | Růst společnosti | Andy Jassy | Skanska Reality | Koncentrace | Chování spotřebitelů | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Rozvolnění restrikcí | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | UST | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Capital Panda | NortonLifeLock | Symantec | Společnost Alibaba | Alibaba Group Holding Limited | NYSE: BABA | Alibaba a čínská vláda | FIXED | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Firma Ermenegildo Zegna | Dubai Financial Services Authority | DFSA | Mobilní aplikace XTB | Aplikace XTB | Achraf Drid | Roger | Roger Dominik Stroukal | Odvětví | Růst Facebooku | Divize | CNN Business | Společnost Golden Gate CZ | Společnost Golden Gate | Rekord | Gigafactory v ČR | Peníze z programu | Bilion | Dodávky čipů | Globální dodávky čipů | Nedostatek mikročipů | Dodávky čipů pro automobilky | Cerebras Systems | Andrew Fieldman | Centrum pro automobilový výzkum | CAR | Centrum pro automobilový výzkum (CAR) | Globální prodej aut | Globální prodej | AKHAN | AKHAN Semiconductor | Adam Khan | Polovodičové společnosti | AMISTA | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Výnosy banky | Provozní náklady | Kapitálová přiměřenost banky | Objem vkladů | Chování | Rodinné vztahy | Pocity | Style | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | Úvěry na bydlení | Výsledky za první pololetí | ČSOB stavební spořitelna | Uvedení na burzu | Ondřej Horák | Vít Vařeka | KoBolt Metals | KoBolt | Společnost KoBolt Metals | Kovy v Grónsku | Bluejay Mining | Disko-Nuussuaq | Strojové učení | Breakthrough Energy Venture | Andreessen Horowitz | Norská státní energetická společnost | Společnost Equinor | Bluejay | Bo Stensgaard | Norilsk | Těžařská firma | Klíčové suroviny | Společnost KoBold Metals | KoBold Metals | KoBold | Tržby Coinbase | SHIB | Pioneer Natural Resources | Scott Sheffield | Stav trhu s ropou | Rusko a OPEC | WIG | BUX | Objem peněz | Skupina Air Bank | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Tokeny | Pascal Soriot | Medián | Střední hodnota | Podíl firem | Mzdové balíčky | Plat šéfa firmy | Střední plat | High Pay Centre | Luke Hildyard | Bonusy | Experian | Brian Cassin | CRH | Albert Manifold | Reckitt Benckiser | Laxman Narasimhan | Berkeley | Rob Perrins | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Milan Teplý | Společnosti | Opatření | Eurowag | Ciklum | CN Group | Globální společnost | DRFG Telco | Telco | ChytrýHonza | ChytrýHonza.cz | Společnost ChytrýHonza.cz | DRFG ENERGY | Peter Hlaváč | Czech Real Estate Investment | Hlavní finanční ukazatele | Evergrande | FibreNet | Roman Řezníček | ANO | Uhlí | NFT | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Solana | Los Angeles | Fond zabývající se investicemi do umění | Fond Pro arte | Pro arte | Pro arte SICAV | Finanční ředitelka | Alexandra Bízková | Fond s proměnným základním kapitálem | Česká společnost | Bondster.cz | Česká investiční platforma | Platforma Bondster | Investiční platforma Bondster | Gucci | LIFTIA | Lagardere | Akcie mediální firmy | Akcie mediální firmy Lagardere | Akcie francouzské mediální společnosti | Francouzské mediální společnosti | Amber Capital | Tržní hodnota Lagardere | Společnost Lagardere | Canal+ | Televizní studio | Editis | Havas | Společnost Havas | Vydavatelství Editis | Vincent Bolloré | Francouzský miliardář | Bolloré | Konglomerát Bolloré | Arnaud Lagardere | Etherea | VanEck | Investice do těžby | Ondřej Dusílek | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Debut akcií | Akcie české společnosti | TUI AG | Akcie TUI AG | RippleNet | QNB | Bohemia Energy | Zvýšení dodávek plynu | Objem obchodů s akciemi | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Fixed.zone | Souhlas ČNB | Společnost Fixed.zone | Souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií | Souhlas ČNB k veřejné nabídce | Výrobce příslušenství pro mobilní zařízení | Tržní segment | Českobudějovická společnost | OK Smart Opportunity | Fond OK Smart Opportunity | Fond MONECO | MONECO investiční společnost | Jiří Šindelář | Ředitel investiční divize | Broker Consulting FKI SICAV | Složení portfolia | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Temasek | Fond Temasek | Vládní fond | AutoStore | Robotické společnosti | Thomas H. Lee Partners | EQT | Karl Johan Lier | Firma AutoStore | Tržby společnosti AutoStore | Statoil | Nabídka akcií AutoStore | The Verge | Horizon | Horizon World | Oculus
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

General Electric (GE)
General Electric (GE.US)
Generali Investments
Generali Investments CEE
General Investment Management
General Media
General Media OU
General Motors
General Motors (GM)
General Motors (GM.US)

Následující klíčová slova

Generální ředitel ČEZ
Generální ředitel FCA
Generální ředitel O2
Generální ředitel XTB
Generální sekretář OPEC
Generické léky
Generovat cash-flow
Generovat zisk
Gene Simmons
Genesis
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít