Pátek 16. duben 2021 00:51
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Emitent

img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

23.02.2021 SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na Burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální výše investice je 1 milion Kč s doporučeným investičním horizontem alespoň 3 roky.
img

Bitcoin poprvé v historii stojí více než 20 tisíc dolarů. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

16.12.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord a také poprvé v historii překonala psychologickou cenovou hranici 20 tisíc dolarů za kus. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin překonal tuto hranici dnes odpoledne středoevropského času, krátce před 14:45.
img

Karo Invest úspěšně upsalo své akcie

14.12.2020 Dnes byl ukončen úpis akcií společnosti Karo Invest a.s. na trhu START. Už objednávková kniha naznačila velký zájem o akcie, emise byla nakonec přeupsána o 122.45 %.
img

Bitcoin právě překonal historický cenový rekord, prodává se i za více než 19 850 dolarů za kus. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

30.11.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord z konce roku 2017. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin stál dnes odpoledne středoevropského času více než 19 850 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činil 19 665,39 dolaru.
img

Bitcoin má našlápnuto k překonání historického cenového rekordu, padnout může už dnes odpoledne. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

24.11.2020 Cena bitcoinu dnes vzrostla až o 860 dolarů za kus, tedy od historického cenového rekordu jej dělilo necelých 400 dolarů. Podle údajů serveru Coindesk stál dnes před půl třetí středoevropského času jeden bitcoin více než 19 271 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činí 19 665,39 dolaru.
img

Bitcoin už prolomil hranici 17 tisíc dolarů, stoupá k novému historickému rekordu – naposledy byl takto drahý počátkem ledna 2018. Svět se bojí inflace a zadlužování vlád, což bitcoinu nahrává

17.11.2020 Nejrozšířenější světová kryptoměna bitcoin dnes odpoledne středoevropského času, krátce před jednou hodinou, prolomila cenovou úroveň 17 tisíc dolarů za jeden kus. Celková tržní kapitalizace této kryptoměny tak nyní činí bezmála 316 miliard dolarů.
img

Světový dluh vykazuje v historicky rekordní míře záporný výnos. Investoři se proto obávají vzedmutí inflace, což pomáhá bitcoinu k cenovému růstu až takřka na rekord

16.11.2020 Celkový celosvětový objem dluhu, který vykazuje záporný výnos, se právě teď nachází nejvýše v historii. Vyplývá to z ukazatele Global Negative-Yielding Debt Index, který sestavují společnosti Bloomberg a Barclays (viz graf níže).
img

Investoři již objednali celou emisi Pilulka.cz na nejvyšší ceně, úpis ale naplno pokračuje

14.10.2020 Investoři již pohledem knihy objednávek emise akcií Pilulka.cz, která míří v dosud nejúspěšnějším úpisu na trh START pražské burzy, objednali celou emisi a to na nejvyšší ceně upisovacího pásma. Z aktuálního stavu knihy objednávek vyplývá, že na ceně 424 Kč je 911 nákupních pokynů na celkem 886.960 ks akcií Pilulka.cz. Nabízeno je 800 tisíc akcií. Úpis akcií Pilulka.cz pokračuje do 20. října, dle níže popsaného procesu zřejmě dojde na krácení jednotlivých objednávek.
img

Index: Většina podílových fondů zůstává letos ve ztrátě

23.09.2020  V srpnu letošní výkonnost naprosté většiny podílových fondů zůstávala hluboko pod nulou. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu pět procent, dluhopisové fondy 1,7 procenta a v minusu 0,9 procenta byly i fondy peněžního trhu. V samotném srpnu byly spíše v plusu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za srpen, který má ČTK k dispozici.
img

Vstupem na burzu chce Česká zbrojovka posílit svou důvěryhodnost

31.05.2020 Vstupem na pražskou burzu chce holding CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) posílit svou důvěryhodnost pro partnery. V tiskové zprávě to dnes uvedl prezident holdingu Lubomír Kovařík. Akcie jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní se na akciovém trhu pražské burzy objeví od pondělí. Holding zatím neuskuteční veřejnou nabídku akcií. Bude ale reportovat své výsledky jako obchodované společnosti. Jde o takzvaný technický listing akcií.
img

Akcie společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE budou zapsány na Burze cenných papírů Praha

31.05.2020 Akcie společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG” nebo „Společnost”), jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní, byly s účinností od 1. června 2020 přijaty k obchodování na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha („Prime Market“). Zapsány budou formou tzv. technického listingu bez předchozí veřejné nabídky akcií. V souvislosti se zápisem na burze Společnost zpracovala prospekt, který dnes zveřejnila na svých webových stránkách.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Koronavirus je hrozbou pro přežití Evropské unie

22.05.2020 Evropská unie by nemusela přežít problémy způsobené současnou koronavirovou krizí, pokud těžce zasažené členské země, jako například Itálii, nepodpoří prostřednictvím vydávání věčných dluhopisů. Myslí si to americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros.
img

Děravá česká legislativa nahrává podvodníkům. Oddlužení jako výnosný business?

10.03.2020 Zákony by měly být především pro lidi, protože jak praví definice státu, je vymezen mj. státním lidem (státním občanstvím), který tvoří jeden z jeho hlavních pilířů. Pojem „lidi“ je však v tomto ohledu značně relativní. Představíme-li si pod ním vychytralé spekulanty, kteří se v legislativě orientují jako ryby ve vodě, pak ano, zákony jsou skutečně pro lidi, ovšem pro ty špatné.
img

Manuál opatrného investora aneb Pozor na nešvary kapitálového trhu

27.02.2020 Kapitálový trh od svého vzniku v devadesátých letech prošel turbulentním vývojem. Ač tento vývoj vedl jednoznačně pozitivním směrem a spotřebitel si dnes může být mnohem jistější svým postavením a právy, než tomu bylo před lety, stále zde najdeme problémová místa, kde je třeba být ostražitý.
img

Na trhu START se bude obchodvat denně

27.02.2020 Burza se rozhodla na základě poptávky od investorů zvýšit frekvenci obchodování na trhu START z původně měsíční frekvence na denní. Od 12. 3. 2020 bude nově probíhat obchodování každý všední den v rámci pravidelných dopoledních aukcí. Úprava frekvence obchodování však není jedinou změnou, kterou trh START přináší.
C:\fakepath\trading-3.png

Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch

21.02.2020 V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

IPO Saudi Aramca se blíží. Zájem investorů překonal předpoklady

06.12.2019 O IPO Saudi Aramco se mluví už od roku 2016 a zdá se, že se ho investoři už za pár dní dočkají. Informaci o tom, že státní ropná společnost dostala povolení uvést svoje akcie na domácí burze v Rijádu, potvrdil samotný největší producent ropy na světě ještě začátkem listopadu. Od té doby velcí investoři předložili podle agentury Reuters objednávky na jejich akcie v hodnotě přibližně 50,4 miliardy USD, což představuje téměř dvojnásobek původních odhadů.
img

Sedm kroků, jak bezpečně nakoupit firemní dluhopisy

19.11.2019 Dluhopis bývá označován za jednu z nejbezpečnějších investic. Odborníci se ovšem shodují, že není všechno zlato, co se třpytí. Důležité také je, abyste odvětví, do kterého investujete, rozuměli a neřídili se pouze výší úroku. Vaší investici totiž může ovlivnit řada faktorů od politiky, přes ekonomický vývoj na světových trzích. Tomu všemu je nutné věnovat náležitou pozornost. Zde je našich sedm základních kroků na vaší cestě k bezpečné dluhopisové investici, abyste nenaletěli finančním šmejdům a nepřišli o pracně nastřádané úspory.
img

7+1 rada pro začínajícího investora do korporátních dluhopisů

25.10.2019 Firemní, nebo také korporátní dluhopisy jsou v poslední době hojně skloňovaným pojmem. Na internetu naleznete řadu lákavých nabídek s velmi zajímavými úroky, z poslední doby ovšem pamatujeme i odstrašující případy, kdy emitent drobným investorům dluhopis nesplatil. Proto je užitečné zejména u těchto nabídek postupovat obezřetně. Korporátní dluhopisy vydané obchodní společností jsou spíše rizikové investice, a proto jsou vhodné pro investory, kteří již mají nějaké zkušenosti s investováním.
img

Co je to likvidita, a proč na ni při nákupu dluhopisů myslet?

23.10.2019 Likvidita je jedním z hlavních pojmů, které byste měli vzít v úvahu, pokud investujete do cenných papírů – např. dluhopisů. Zjednodušeně řečeno, pokud je dluhopis, který kupujete, likvidní, nebudete mít problém ho, v případě nutnosti, prodat někomu jinému a získat svoje peníze zpět ještě před uplynutím doby splatnosti. To je možné např. u dluhopisů, které jsou obchodovatelné na burze. Kdykoliv v obchodních hodinách burzy je můžete prodat nebo nakoupit.
C:\fakepath\ipo.jpg

Co je to IPO?

10.09.2019 Jak obchodovat IPO? To se dozvíte v tomto článku. IPO je zkratka pro “Initial Public Offering”, tedy v překladu počáteční veřejná nabídka akcií společnosti na akciovém trhu. Jinými slovy, prostřednictvím IPO vstupují společnosti na kapitálový trh, kde se může kdokoliv stát investorem – a to jednoduše, nákupem jejích akcií. IPO lze provést dodatečným vydáním akcií nebo prodejem těch stávajících.
C:\fakepath\argentina.jpg

S&P snížila rating Argentiny hluboko do neinvestičního pásma

30.08.2019 Ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Argentiny o další tři stupně hlouběji do neinvestičního pásma. Své rozhodnutí odůvodnila plánem vlády jednostranně prodloužit splatnost části dluhopisů, což znamená krátkodobé nedodržení povinnosti splácet závazky. Krok S&P okamžitě stáhnul dolů cenu argentinských státních dluhopisů, protože rozhodnutí spustilo automatický prodej ze strany některých velkých penzijních fondů v Německu.
img

Nezajištěné dluhopisy, a proč se jich vyvarovat

28.08.2019 Pojem dluhopis se, v posledních měsících, objevuje čím dál častěji, ale ne všichni si plně uvědomují jeho význam. Následky, které může neuvážené investování do dluhopisů způsobit, přitom mohou být nedozírné. A jak vlastně tato dluhopisová investiční chiméra vznikla?
img

Dluhopisy ano, ale jen ty zajištěné!

19.08.2019 Dluhopisy jsou, bezpochyby, jedním z hlavních investičních nástrojů, který by neměl chybět v portfoliu žádného investora. Než však do nějakého projektu vložíte své finance, měli byste pamatovat na nejhorší. Někdy, i přes ty nejlepší úmysly emitenta, nemusí jít vše podle plánu. A právě zajištění v tu chvíli ochrání vaše úspory.
img

Firmy s obchodovanými akciemi budou muset mít zásady odměňování

12.08.2019 Společnosti, jejichž akcie se veřejně obchodují na regulovaném trhu, pravděpodobně budou muset vypracovat zásady odměňování členů volených orgánů firmy a zveřejňovat zprávy obsahující výši odměn členů orgánu společnosti. Počítá s tím zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s podporou výkonu práv akcionářů a který dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
C:\fakepath\recko vlajky.jpg

Der Spiegel: Řecko si půjčuje levněji než USA

26.07.2019 Řecko si na volném trhu půjčuje tak levně jako ještě nikdy a dokonce levněji než Spojené státy. Výnos desetiletých vládních dluhopisů země, která se v roce 2010 ocitla na pokraji kolapsu a byla nucena požádat o záchranný úvěr, klesl na 1,9 procenta. Americké dluhopisy nyní investorům vynášejí něco přes dvě procenta. Všiml si toho na svém webu německý týdeník Der Spiegel, který tento nový ekonomický fakt zdůvodňuje členstvím Řecka v eurozóně.
img

Fidelity představuje vlastní ratingy udržitelnosti

03.07.2019 Ratingy udržitelnosti, které zahrnují údaje od 3000 emitentů akcií a dluhopisů, využijí rozsáhlý výzkum Fidelity a práci manažerských týmů, aby poskytly přehled a výhledy v jednom ze sektorů, na který se Fidelity International zaměřuje – v problematice ESG (Environmental, Social and Governance), tedy v oblasti odpovědného investování. Ratingový rámec rozděluje tento investiční prostor do 99 subsektorů, z nichž každý má specifická kritéria podle daného průmyslu. Každý emitent je posuzován ve vztahu k podobným firmám použitím škály ratingu A až E.
img

Jak bezpečně nakoupit firemní dluhopisy

14.06.2019 Prodávat dluhopisy mohou jen osoby či subjekty s licencí České národní banky. Existuje však několik výjimek, kdy mohou tyto cenné papíry veřejně nabízet také přímo emitenti. Bohužel, řada z nich toho využívá a tzv. podlimitní emise vydává za účelem vlastního obohacení. Peníze ze společnosti následně vyvedou a investorům zbydou jen oči pro pláč.
img

Nabídka dluhopisů po telefonu? Nikdy!

07.05.2019 Určitě to sami znáte, zazvoní telefon a na druhé straně se ozve servilní hlas s otázkou, jestli by vás mohl na chviličku vyrušit. Operátoři aktivního telemarketingu tímto způsobem nabízejí účast na různých průzkumech, předváděcích akcích, změnu mobilního operátora, půjčky, ale nezřídka kdy také možnost „lákavé investice“. Tzv. finanční šmejdi se totiž nezastaví před ničím, včetně uzavírání smluv v hodnotě až několika desítek tisíc korun po telefonu. Tato forma investiční nabídky je však, přinejmenším, neetická, nemluvě o tom, že investované, resp. spíše proinvestované úspory, už pravděpodobně nikdy neuvidíte.
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Řecko se vrátilo na trh dluhopisů, poptávka vysoko převýšila plán

30.01.2019 Řecko se vrátilo na trh dluhopisů. V první emisi od loňského srpna, kdy Atény opustily mezinárodní záchranný program, získalo prodejem cenných papírů 2,5 miliardy eur (64,4 miliardy Kč). Poptávka přitom byla více než čtyřikrát vyšší, než byl plánovaný výnos, uvedla agentura Reuters. Země tak učinila malý, ale podstatný krok k refinancování dluhu tržními prostředky.
C:\fakepath\2817870_v0.jpg

Řecko se vrátilo na trh dluhopisů

29.01.2019 Řecko se vrátilo na trh dluhopisů. V první emisi od loňského srpna, kdy Atény opustily mezinárodní záchranný program, získalo prodejem cenných papírů 2,5 miliardy eur (64,4 miliardy Kč). Poptávka přitom byla více než čtyřikrát vyšší, než byl plánovaný výnos, uvedla agentura Reuters. Země tak učinila malý, ale podstatný krok k refinancování dluhu tržními prostředky.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko plánuje emisi dluhopisů

28.01.2019 Řecká vláda se chystá vydat emisi pětiletých dluhopisů. Podle agentury Reuters půjde o první pokus této jihoevropské země opatřit si peníze na finančních trzích od loňského srpna, kdy Atény opustily třetí mezinárodní záchranný program. Řecké úřady uvedly, že emise dluhopisů se uskuteční "v blízké budoucnosti, v závislosti na podmínkách na trhu".
img

Firemní dluhopisy a jejich rizika

14.01.2019 Firemní dluhopisy patří mezi jedny z nejbezpečnějších investic, pokud ovšem dobře víte, komu vlastně půjčujete. Jedná-li se o firmu s dlouholetou tradicí a renomé nebo společnost, která nabízí své dluhopisy na burze a obdržela pozitivní hodnocení od ratingové agentury, není se čeho obávat. Mnohem častěji ale narazíte na společnosti, které vydávají dluhopisy jen proto, že jim kvůli nízké bonitě odmítla půjčit banka.
img

Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti

19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.
img

Velký přehled zahraničních dluhopisů

25.10.2018 Společnost se může rozhodnout pro vstup a zahraniční trh, pokud se domnívá, že na něm získá atraktivní úrokové sazby nebo pokud potřebuje cizí měnu. Může tak učinit vydáváním zahraničních dluhopisů, které jsou denominované v měně zahraničního trhu. Jednoduše řečeno, zahraniční emitent vydá na domácím trhu zahraniční dluhopis v měně domácí země. Zahraniční dluhopisy se používají hlavně k tomu, aby poskytly emitentům přístup k jinému kapitálovému trhu.
img

Druhý START Day: 5 milionů pro Prabos, +6,7 % Fillamentum. Šéf pražské burzy avizuje zájem fondů

26.06.2018 Růst hodnoty akcií Prabos a Fillamentum a nových 5 milionů korun ve výsledku dodatečné emise akcií pro Prabos. To je výsledek historicky druhého START Day, který se v úterý uskutečnil v žižkovské věži. Generální ředitel pražské burzy Petr Koblic pro Patria.cz naznačil budoucí vzpruhu pro celý trh v podobě možnosti zapojení nového typu investorů z řad zahraničních i tuzemských specializovaných fondů.
img

Ultimátní průvodce pro obchodování ETF

08.06.2018 Pojem ETF se v posledních letech stále více objevuje ve spojení s obchodováním na burze. Ale rozumí obchodníci, co se pod pojmem obchodování ETF skutečně skrývá?
img

Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování

01.06.2018 Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt, do centra pozornosti se dostává díky nesmírně vysokému tempu, jakým se do těchto fondů hrnou peníze.
img

Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování

30.05.2018  Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt...
img

Investice do Bitcoinu: bitcoinové akcie vzrostly o více než 1000 %

12.01.2018 Bitcoinová horečka pokračuje i přesto, že Bitcoin prošel v posledním měsíci výraznou korekcí. Od doby, kdy americká derivátová burza CME spustila obchodování s futures na Bitcoin, se cena nejpopoluárnější kryptoměny výrazně propadla.
img

Forex: Dolar o třetinu procenta levnější

26.04.2016 Kurz společné evropské měny proti americkému dolaru včera znovu posiloval a z ranních hodnot okolo 1,1240 EUR/USD až blízko hranici 1,1280. Dnes ráno euro své včerejší zisky mírně korigovalo a evropské obchodování otevírá na hladině 1,1260 EUR/USD. Včerejšek nebyl z pohledu dat výrazně zajímavý. Na obou březích Atlantiku jsme zaznamenali mírná zklamání. Ve Spojených státech nepotěšil trh nemovitostí, když prodeje nových residenčních staveb v březnu poklesly o 1,5 % m/m a k horšímu byl revidován i únorový údaj. Oproti očekávání skončil hůře i index průmyslové aktivity dallaského Fedu. Nicméně v detailech tohoto ukazatele nalezneme i dobré zprávy. Mezi ně patří i růst objemu nových objednávek. V Německu mírně zklamal Ifo index ve složce hodnocení současné situace, zatímco složka očekávání doznala mírného zlepšení. Celkově se index stále nachází vysoko nad dlouhodobým průměrem a indikuje tak slušný ekonomický růst.
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Akcie Starbucks se blíží historickým $100

19.03.2015 Americké akcie se včera podívaly nad 2 100 bodů jen, aby index S&P 500 ukončil obchodní seanci těsně pod touto hranicí na 2 099 se ziskem 1,24 %. O trochu lépe se dařilo indexu Dow Jones, který si připsal 1,27 % a zavřel na 18 076 bodech. Důvodem bylo rozhodnutí Fedu a slova Janet Yellen, která posunula koncenzus růstu sazeb z června na podzim. Yellen opět zdůraznila, že pro růst sazeb je klíčové zvýšení inflace na 2% cíl a také, že růst sazeb bude velmi pozvolný.
img

Souboj o technologická IPO přituhuje. NYSE letos vede nad Nasdaqem

11.06.2013 Když dvě největší americké burzy lákají zájemce o IPO, jdou si tvrdě po krku. Přímým svědkem narážek na chyby v systémech konkurence byl loni David Callisch, který jako šéf marketingu společnosti Ruckus Wireless dohlížel na výběr burzy pro primární emisi. „Nasdaq i NYSE byly ochotné přihodit cokoli, jen aby získali naši firmu. Obě měly po ruce příklady emisí na konkurenční burze, které potkaly problémy s obchodováním,“ tvrdí manažer kalifornské firmy vyrábějící zařízení pro bezdrátovou komunikaci.
img

WSJ: Pád jenu Sorosovi vynesl 1 mld. USD. Pohádkově vydělaly další fondy

14.02.2013 Známý investor Geroge Soros opět projevil dobrý čuch na investiční příležitost. Sázka proti japonskému jenu, který za poslední čtyři měsíce oslabil o 20 %, šéfovi hedgeového fondu Soros Fund Management vynesla zhruba 1 miliardu USD. Informaci dnes přinesl deník Wall Street Journal (WSJ).
img

Rok 2012 rokem korporátních dluhopisů. Firmy získaly nejvíce za nejméně v historii

17.12.2012 Společnosti různých sídel i zaměření po celém světě si letos prodejem korporátních dluhopisů přišly na rekordních 3,89...
img

Supy sa už zbiehajú okolo Grécka

30.11.2012 Akciové trhy v US si včera opäť polepšili, nakoľko týždenné žiadosti o podporu v nezamestnanosti s...
img

EFSF odsune emisi pro Irsko za 3 mld. EUR, trhy se opět červenají

02.11.2011 Ještě v pondělí Evropský fond finanční stability (EFSF) plánoval první emisi dlu...
Picture-022.jpg

Deník obchodníka: Část 3. technická analýza

11.10.2010 Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Intradenní obchodování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Spekulace | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | ADX | Transakce | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční trh | Finanční trhy | Floating | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | Grafy | High | High Yield | IFO index | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Long | Lot | Low | MMF | Obchodní příkazy | Market Maker | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Národní fond | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Oscilátor | P/E | PTR | Platforma | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Primární příkaz | Profil investora | Profit Target | Provize | Prémie | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | Quote | RSI | Rate of change (ROC) | Rating | Ratingová agentura | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Růstový fond | S&P 500 | SICAV | Samurai bond | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Short | Short Term | Short selling | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Splatnost | Spot | Spot Market | Spotová měnová transakce | Spread | Svíčkový graf | Swing | Swingový obchodník | TER (Total Expense Ratio) | Tenký trh | Termínovaný vklad | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Tvrdá měna | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výnosový fond | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Ken Veksler | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Trpělivost | Contract for Difference | Investiční příležitost | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | ČSOB | Expirace opce | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Dark pools | Nasdaq Composite | Index cen | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Bollingerovy pásy | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Vnitřní hodnota | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Britské libry | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD kontrakty | CISCO | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Česká spořitelna | České koruny | Day trading | Dlouhodobé investice | Dluh Řecka | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Emise cenných papírů | ETF fond | ETF fondy | Eura | Euro cena | Euro CZK | Euro CZK převod | Euro historie kurzů měn | Euro kurs | Euro kurzy | Euro licence | Euro prodej | Euro účet | Euro účet zdarma | Evropská centrální banka kurz | Evropská centrální banka kurzy | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Expirační doba | Fibonacci trading jednoduše a přehledně | Fibonacciho posloupnost | Fibonacciho posloupnost zlatý řez | Finanční fondy | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex obchodování | Forexu | FX Trading | GfK | Graf | Historie kurzů | Historie kurzů měn | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční majetek | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investoři na investici | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování na burze | Irsko | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | Jak nejlépe investovat | Jak nejlépe investovat milion | Jak nejlépe spořit peníze | Jak nejlépe uložit peníze | Jak nejlíp investovat peníze | EBay | Jak si otevřít obchod | Jak si vydělat | Jak si vydělat na YouTube | Jak si vyrobit robota | Jak vydělat | Jak vypadá americký dolar | Jak vypadá libra | Jak vypadají britské libry | Jak vypočítat marži | Jak vyrobit robota | Jak vytvořit graf | Jak zhodnotit peníze | Jaký je kurz dolaru | Jaký je kurz eura | Jedna libra | Jednání u penzijních záležitostí | Investujme | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kdy odejít z práce | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy podílových fondů | Libra | Makléři | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Oslabení měny | Patria Finance | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rate Of Change | Ratingové hodnocení | Recenze | Reuters | Ropy | Řecká ekonomika | Seminář | Slovník pojmů | Smíšené fondy | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Tesla Motors | TopForex | Trading platform | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | US dollar | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | XM | Zemní plyn | Zkušenost | Zlatý řez | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Average Directional Index (ADX) | Bezkupónový dluhopis | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Depozitář | Emisní ážio | Emitent (vystupuje jako vypůjčující) | Emitent při IPO | Enterprise value (EV) | Equal weight | Euroobligace | EV | Ex-day | Ex-dividend | Index relativní síly | Itálie - burza | Jak dluhopis koupit? | Janet Yellen | Jannis Samaras | John Arthur Hollows | Junk bonds | Kdo si půjčuje - emitent | Kdy cena dluhopisů roste, kdy klesá? | Ministerstvo financí | Obchodní den | Prospekt | REIT | ROCE | Small caps | Upisovací období | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Akcie na majitele | Akciová společnost | Jmenovitá hodnota | Kmenové akcie | Knock-out certifikáty | Míra alokace | P/E Ratio | Primární emise | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Factoring | Tržby | Výsledek hospodaření | Clearing | Investiční dotazník | Úvěr | Miliardář | eBook | Jan Kovalovský | Average directional movement index (ADX) | Komise | Contract | Kontrakt | Expert Advisor (EA) | Technická analýza (TA) | Volby | Fibonacci trading | Eurobunds | Vzdělání | 1 milion | Burze | Day trader | Expert Advisor | Financial trading | FX trading platform | Investment | Kurz USD/CZK | Německá burza | Traders | Evropské obchodování | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | ABN Amro | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | U.S. Global Investors | NATO | Agentura AP | Technické indikátory | Reporty | Petr Koblic | Akcie Starbucks | Expanzivní měnová politika | Short squeeze | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Stock Exchange | Velcí investoři | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Jak zhodnotit své peníze | KBC | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Global Advisors | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Obchodní styl | Bezpečné investice | Sázení | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Ekonomické dopady | Na volné noze | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Kolísání směnných kurzů | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Greenlight Capital | Third Point LLC | Hayman Capital Management | Sázení proti jenu | Program nákupu dluhopisů | Veterán finančních trhů | Zhodnocení japonských akcií | Portfolio fondu | Známý investor | Daňové příjmy | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Index volatility VIX | Styl obchodování | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Americké burzy | Tržní aktuality | Walmart | Alibaba | Burzovní rozcvička | Propad | Indexové ETF | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Specifika kontraktu | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zahraniční investice | Ztráty | Bezpečné útočiště | Philip Morris | Ředitel pražské burzy | Akcionáři | Zajištění | Finanční poradce | Investiční divize | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Futures na VIX | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Dosahovat zisku | Akcie na burze | General Electric | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Migrační krize | Velké zisky | Investovat do akcií | Výnosy | Trading jednoduše | Rizikové investice | Institucionální investor | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Index ekonomické aktivity | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Belgie | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Výkyvy na finančních trzích | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | ABN AMRO Bank | Bridgewater | Zajištění proti kurzovému riziku | ex | Akcie firem | State Street Global Advisors | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | BBVA | Intradenní obchody | Credit Agricole SA | ING Groep NV | CoinDesk | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Jack Schwager | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Podnikové dluhopisy | Investovat do Bitcoinu | Bitcoin futures | Burzovní trhy | Investice do bitcoinu | IPO Facebooku | Největší hedgeový fond | Dealogic | CEESEG | XBT | Inteligentní investor | Bitcoinová horečka | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Výkonnost fondů | Drobní investoři | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Airbnb | Začít investovat | R Trader | Obchodní války | FinTech | Stock-picking | Index-tracking | Pasivní (indexové) investování | Výkonnost indexů | Vstupní poplatek | LYNX webinář | Řízení měnového rizika | Investování do ETF | Co jsou ETF | Raytheon | Lockheed Martin | Přijetí eura | Podniky | Technologické akcie | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Výplaty dividend | ZISIF | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Start Days | Trh Start | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Trh s ropou | Buldočí dluhopisy | Bulldog bonds | Matadoří dluhopisy | Javorové dluhopisy | Yankee dluhopisy | Pandí dluhopisy | Samurajské dluhopisy | Islámské dluhopisy | Sukuky | Klokaní dluhopisy | Cangaroo bonds | Svlečené dluhopisy | Podílové dluhopisové fondy | Kotované dluhopisy | Rizikovedluhopisy.cz | Tlak na akcie | Anticyklické akcie | Akciový index PX | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Zkušenost s investováním | Kryptoměna Bitcoin | Sazby Fedu | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Profesionální trader | Obchodní rozhodnutí | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Hodnotové investování | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Instacart | Uber Technologies | Beyond Meat | Zákaznická podpora | Bondster | Jak na obchodování | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | NVDA | Začít obchodovat | Nabídka akcií | iFX | Firemní dluhopis | Ratingy udržitelnosti | Akcie a ETF | Svět investování | Coffee | Firmy s obchodovanými akciemi | Pokles cen | Ředitel Patria Finance | SIX | Nezajištěné dluhopisy | Prodej na krátko | Nové akcie | Intradenní trader | Frekvence obchodování | AMZN | Volby v Británii | Thyssenkrupp | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Výhody IPO | Cíle IPO | Nevýhody IPO | Druhy IPO | Upisování | Přímý zápis | Rizika přímého zápisu | Kótování | Road Show | Jak na IPO vydělat | Co je to IPO | Jak obchodovat IPO | Saudi Aramco | Vlastní akcie | Výše dividendy | Úpis akcií | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Přístup k investování | Investování na Forexu | MetLife | GOOGL | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | TSX30 | Státní ropná společnost | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Výše investice | Co je to likvidita | Čistý zisk | AKAT ČR | Emitent dluhopisu | Jana Brodani | Káva | Německá vláda | Trinity | PXE | CEESEG AG | Objem | Rijád | MSFT | Obchod | Jak začít investovat | Vyšší sazby | Tadawul | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Olívia Lacenová | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Dluhopis je půjčka | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Ekonomický vývoj | Avast | Generální ředitel | GM | IPO Saudi Aramco | Ukrajina | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Legislativa | INTC | Walt Disney | Ředitelka AKAT ČR | Dluhopisoví investoři | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | ADP | KARO Invest | Na burze | IPO Saudi Aramca | Očekávání IPO | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Aramco na burze | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Konzervativci | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Biotechnologické společnosti | Nike | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Shortování akcií | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Zbrojovky | Dlouhodobí investoři | Netflix | Analýza společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Výplaty dividendy | Poradenství | Ukazatele | Spotřebitel | Broker Consulting Index podílových fondů | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Americký miliardář | Filantrop | Pražské burzy | Impérium | Pohyby cen | Virus | Pokles | Situace | Pandemie | Boeing | Vstupy | Výstupy | Směrnice EU | Přijmout ztrátu | Úsilí | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | Taleb | 4fin | Rozhodování | Co je IPO? | Prodávající | Politika centrálních bank | Valuace | Kukuřice | Bez rizika | FinTech akcie | Goldplating | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Obchodní myšlenky | Patrie | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Vývoj | Guru | Česká legislativa | Nejrozšířenější kryptoměna | Profitovat | Nákupy akcií | Stimuly | Letectví | Největší pády | Vratislav Jůza | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Burzy cenných papírů | Historie | Dluhopisy řecké vlády | Mimořádná opatření | Domácnosti | Asociace | Růst | Potenciál | Výhody obchodování | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Akcie Nvidia | Údaje | Dlužník | Lukáš Vokel | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | Majitel | Reddit | 3M | Bitcoin dnes | Shell | Zaměstnanci | PEPSICO | Zadlužení | Členské země | Auta | Spekulovat | Potenciální zisk | Zhodnotit své peníze | Přežití Evropské unie | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | JDE | Unie | ČR | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Soubor pravidel | Akcie společnosti CZG | Prime Market | Akcie společnosti Česká zbrojovka | EXIMAT | Holding CZG | CZ-USA | Zbrojovka Brno | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Býčí trend | Český investor | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | FANMAG | Počet akcií | Coca-Cola | Zhodnocení akcií | Měnová politika Evropské centrální banky | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Majetek ve fondech | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Chování ceny | Investice do solární energie | Solární energie | Pravidelný příjem | Akciové investování | Cena bitcoinu dnes | Daňový balíček | NextEra Energy | GME | GameStop | Karo Invest | IPO společnosti | Růst ceny | Salutem | Salutem Fund | Držení pozice | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021 | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Emise oxidu uhličitého
Emise Pilulka
Emise společnosti Pilulka Lékárny
Emise virtuálních měn
Emisní ážio
Emisní cena
Emisní cena akcií
Emisní cena akcií podniku
Emisní kurz
Emisní povolenky

Následující klíčová slova

Emitent dluhopisu
Emitenti
Emitent při IPO
Emitent (vystupuje jako vypůjčující)
Emmanuel Macron
EMMA OMEGA
Emma Townshendová
E-Mobility Sales Review
Emoce
Emoce v obchodování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít