Pátek 14. srpen 2020 09:20
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Emitent

img

Vstupem na burzu chce Česká zbrojovka posílit svou důvěryhodnost

31.05.2020 Vstupem na pražskou burzu chce holding CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) posílit svou důvěryhodnost pro partnery. V tiskové zprávě to dnes uvedl prezident holdingu Lubomír Kovařík. Akcie jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní se na akciovém trhu pražské burzy objeví od pondělí. Holding zatím neuskuteční veřejnou nabídku akcií. Bude ale reportovat své výsledky jako obchodované společnosti. Jde o takzvaný technický listing akcií.
img

Akcie společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE budou zapsány na Burze cenných papírů Praha

31.05.2020 Akcie společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG” nebo „Společnost”), jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní, byly s účinností od 1. června 2020 přijaty k obchodování na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha („Prime Market“). Zapsány budou formou tzv. technického listingu bez předchozí veřejné nabídky akcií. V souvislosti se zápisem na burze Společnost zpracovala prospekt, který dnes zveřejnila na svých webových stránkách.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Koronavirus je hrozbou pro přežití Evropské unie

22.05.2020 Evropská unie by nemusela přežít problémy způsobené současnou koronavirovou krizí, pokud těžce zasažené členské země, jako například Itálii, nepodpoří prostřednictvím vydávání věčných dluhopisů. Myslí si to americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros.
img

Děravá česká legislativa nahrává podvodníkům. Oddlužení jako výnosný business?

10.03.2020 Zákony by měly být především pro lidi, protože jak praví definice státu, je vymezen mj. státním lidem (státním občanstvím), který tvoří jeden z jeho hlavních pilířů. Pojem „lidi“ je však v tomto ohledu značně relativní. Představíme-li si pod ním vychytralé spekulanty, kteří se v legislativě orientují jako ryby ve vodě, pak ano, zákony jsou skutečně pro lidi, ovšem pro ty špatné.
img

Manuál opatrného investora aneb Pozor na nešvary kapitálového trhu

27.02.2020 Kapitálový trh od svého vzniku v devadesátých letech prošel turbulentním vývojem. Ač tento vývoj vedl jednoznačně pozitivním směrem a spotřebitel si dnes může být mnohem jistější svým postavením a právy, než tomu bylo před lety, stále zde najdeme problémová místa, kde je třeba být ostražitý.
img

Na trhu START se bude obchodvat denně

27.02.2020 Burza se rozhodla na základě poptávky od investorů zvýšit frekvenci obchodování na trhu START z původně měsíční frekvence na denní. Od 12. 3. 2020 bude nově probíhat obchodování každý všední den v rámci pravidelných dopoledních aukcí. Úprava frekvence obchodování však není jedinou změnou, kterou trh START přináší.
C:\fakepath\trading-3.png

Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch

21.02.2020 V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

IPO Saudi Aramca se blíží. Zájem investorů překonal předpoklady

06.12.2019 O IPO Saudi Aramco se mluví už od roku 2016 a zdá se, že se ho investoři už za pár dní dočkají. Informaci o tom, že státní ropná společnost dostala povolení uvést svoje akcie na domácí burze v Rijádu, potvrdil samotný největší producent ropy na světě ještě začátkem listopadu. Od té doby velcí investoři předložili podle agentury Reuters objednávky na jejich akcie v hodnotě přibližně 50,4 miliardy USD, což představuje téměř dvojnásobek původních odhadů.
img

Sedm kroků, jak bezpečně nakoupit firemní dluhopisy

19.11.2019 Dluhopis bývá označován za jednu z nejbezpečnějších investic. Odborníci se ovšem shodují, že není všechno zlato, co se třpytí. Důležité také je, abyste odvětví, do kterého investujete, rozuměli a neřídili se pouze výší úroku. Vaší investici totiž může ovlivnit řada faktorů od politiky, přes ekonomický vývoj na světových trzích. Tomu všemu je nutné věnovat náležitou pozornost. Zde je našich sedm základních kroků na vaší cestě k bezpečné dluhopisové investici, abyste nenaletěli finančním šmejdům a nepřišli o pracně nastřádané úspory.
img

7+1 rada pro začínajícího investora do korporátních dluhopisů

25.10.2019 Firemní, nebo také korporátní dluhopisy jsou v poslední době hojně skloňovaným pojmem. Na internetu naleznete řadu lákavých nabídek s velmi zajímavými úroky, z poslední doby ovšem pamatujeme i odstrašující případy, kdy emitent drobným investorům dluhopis nesplatil. Proto je užitečné zejména u těchto nabídek postupovat obezřetně. Korporátní dluhopisy vydané obchodní společností jsou spíše rizikové investice, a proto jsou vhodné pro investory, kteří již mají nějaké zkušenosti s investováním.
img

Co je to likvidita, a proč na ni při nákupu dluhopisů myslet?

23.10.2019 Likvidita je jedním z hlavních pojmů, které byste měli vzít v úvahu, pokud investujete do cenných papírů – např. dluhopisů. Zjednodušeně řečeno, pokud je dluhopis, který kupujete, likvidní, nebudete mít problém ho, v případě nutnosti, prodat někomu jinému a získat svoje peníze zpět ještě před uplynutím doby splatnosti. To je možné např. u dluhopisů, které jsou obchodovatelné na burze. Kdykoliv v obchodních hodinách burzy je můžete prodat nebo nakoupit.
C:\fakepath\ipo.jpg

Co je to IPO?

10.09.2019 Jak obchodovat IPO? To se dozvíte v tomto článku. IPO je zkratka pro “Initial Public Offering”, tedy v překladu počáteční veřejná nabídka akcií společnosti na akciovém trhu. Jinými slovy, prostřednictvím IPO vstupují společnosti na kapitálový trh, kde se může kdokoliv stát investorem – a to jednoduše, nákupem jejích akcií. IPO lze provést dodatečným vydáním akcií nebo prodejem těch stávajících.
C:\fakepath\argentina.jpg

S&P snížila rating Argentiny hluboko do neinvestičního pásma

30.08.2019 Ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Argentiny o další tři stupně hlouběji do neinvestičního pásma. Své rozhodnutí odůvodnila plánem vlády jednostranně prodloužit splatnost části dluhopisů, což znamená krátkodobé nedodržení povinnosti splácet závazky. Krok S&P okamžitě stáhnul dolů cenu argentinských státních dluhopisů, protože rozhodnutí spustilo automatický prodej ze strany některých velkých penzijních fondů v Německu.
img

Nezajištěné dluhopisy, a proč se jich vyvarovat

28.08.2019 Pojem dluhopis se, v posledních měsících, objevuje čím dál častěji, ale ne všichni si plně uvědomují jeho význam. Následky, které může neuvážené investování do dluhopisů způsobit, přitom mohou být nedozírné. A jak vlastně tato dluhopisová investiční chiméra vznikla?
img

Dluhopisy ano, ale jen ty zajištěné!

19.08.2019 Dluhopisy jsou, bezpochyby, jedním z hlavních investičních nástrojů, který by neměl chybět v portfoliu žádného investora. Než však do nějakého projektu vložíte své finance, měli byste pamatovat na nejhorší. Někdy, i přes ty nejlepší úmysly emitenta, nemusí jít vše podle plánu. A právě zajištění v tu chvíli ochrání vaše úspory.
img

Firmy s obchodovanými akciemi budou muset mít zásady odměňování

12.08.2019 Společnosti, jejichž akcie se veřejně obchodují na regulovaném trhu, pravděpodobně budou muset vypracovat zásady odměňování členů volených orgánů firmy a zveřejňovat zprávy obsahující výši odměn členů orgánu společnosti. Počítá s tím zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s podporou výkonu práv akcionářů a který dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
C:\fakepath\recko vlajky.jpg

Der Spiegel: Řecko si půjčuje levněji než USA

26.07.2019 Řecko si na volném trhu půjčuje tak levně jako ještě nikdy a dokonce levněji než Spojené státy. Výnos desetiletých vládních dluhopisů země, která se v roce 2010 ocitla na pokraji kolapsu a byla nucena požádat o záchranný úvěr, klesl na 1,9 procenta. Americké dluhopisy nyní investorům vynášejí něco přes dvě procenta. Všiml si toho na svém webu německý týdeník Der Spiegel, který tento nový ekonomický fakt zdůvodňuje členstvím Řecka v eurozóně.
img

Fidelity představuje vlastní ratingy udržitelnosti

03.07.2019 Ratingy udržitelnosti, které zahrnují údaje od 3000 emitentů akcií a dluhopisů, využijí rozsáhlý výzkum Fidelity a práci manažerských týmů, aby poskytly přehled a výhledy v jednom ze sektorů, na který se Fidelity International zaměřuje – v problematice ESG (Environmental, Social and Governance), tedy v oblasti odpovědného investování. Ratingový rámec rozděluje tento investiční prostor do 99 subsektorů, z nichž každý má specifická kritéria podle daného průmyslu. Každý emitent je posuzován ve vztahu k podobným firmám použitím škály ratingu A až E.
img

Jak bezpečně nakoupit firemní dluhopisy

14.06.2019 Prodávat dluhopisy mohou jen osoby či subjekty s licencí České národní banky. Existuje však několik výjimek, kdy mohou tyto cenné papíry veřejně nabízet také přímo emitenti. Bohužel, řada z nich toho využívá a tzv. podlimitní emise vydává za účelem vlastního obohacení. Peníze ze společnosti následně vyvedou a investorům zbydou jen oči pro pláč.
img

Nabídka dluhopisů po telefonu? Nikdy!

07.05.2019 Určitě to sami znáte, zazvoní telefon a na druhé straně se ozve servilní hlas s otázkou, jestli by vás mohl na chviličku vyrušit. Operátoři aktivního telemarketingu tímto způsobem nabízejí účast na různých průzkumech, předváděcích akcích, změnu mobilního operátora, půjčky, ale nezřídka kdy také možnost „lákavé investice“. Tzv. finanční šmejdi se totiž nezastaví před ničím, včetně uzavírání smluv v hodnotě až několika desítek tisíc korun po telefonu. Tato forma investiční nabídky je však, přinejmenším, neetická, nemluvě o tom, že investované, resp. spíše proinvestované úspory, už pravděpodobně nikdy neuvidíte.
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Řecko se vrátilo na trh dluhopisů, poptávka vysoko převýšila plán

30.01.2019 Řecko se vrátilo na trh dluhopisů. V první emisi od loňského srpna, kdy Atény opustily mezinárodní záchranný program, získalo prodejem cenných papírů 2,5 miliardy eur (64,4 miliardy Kč). Poptávka přitom byla více než čtyřikrát vyšší, než byl plánovaný výnos, uvedla agentura Reuters. Země tak učinila malý, ale podstatný krok k refinancování dluhu tržními prostředky.
C:\fakepath\2817870_v0.jpg

Řecko se vrátilo na trh dluhopisů

29.01.2019 Řecko se vrátilo na trh dluhopisů. V první emisi od loňského srpna, kdy Atény opustily mezinárodní záchranný program, získalo prodejem cenných papírů 2,5 miliardy eur (64,4 miliardy Kč). Poptávka přitom byla více než čtyřikrát vyšší, než byl plánovaný výnos, uvedla agentura Reuters. Země tak učinila malý, ale podstatný krok k refinancování dluhu tržními prostředky.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko plánuje emisi dluhopisů

28.01.2019 Řecká vláda se chystá vydat emisi pětiletých dluhopisů. Podle agentury Reuters půjde o první pokus této jihoevropské země opatřit si peníze na finančních trzích od loňského srpna, kdy Atény opustily třetí mezinárodní záchranný program. Řecké úřady uvedly, že emise dluhopisů se uskuteční "v blízké budoucnosti, v závislosti na podmínkách na trhu".
img

Firemní dluhopisy a jejich rizika

14.01.2019 Firemní dluhopisy patří mezi jedny z nejbezpečnějších investic, pokud ovšem dobře víte, komu vlastně půjčujete. Jedná-li se o firmu s dlouholetou tradicí a renomé nebo společnost, která nabízí své dluhopisy na burze a obdržela pozitivní hodnocení od ratingové agentury, není se čeho obávat. Mnohem častěji ale narazíte na společnosti, které vydávají dluhopisy jen proto, že jim kvůli nízké bonitě odmítla půjčit banka.
img

Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti

19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.
img

Velký přehled zahraničních dluhopisů

25.10.2018 Společnost se může rozhodnout pro vstup a zahraniční trh, pokud se domnívá, že na něm získá atraktivní úrokové sazby nebo pokud potřebuje cizí měnu. Může tak učinit vydáváním zahraničních dluhopisů, které jsou denominované v měně zahraničního trhu. Jednoduše řečeno, zahraniční emitent vydá na domácím trhu zahraniční dluhopis v měně domácí země. Zahraniční dluhopisy se používají hlavně k tomu, aby poskytly emitentům přístup k jinému kapitálovému trhu.
img

Druhý START Day: 5 milionů pro Prabos, +6,7 % Fillamentum. Šéf pražské burzy avizuje zájem fondů

26.06.2018 Růst hodnoty akcií Prabos a Fillamentum a nových 5 milionů korun ve výsledku dodatečné emise akcií pro Prabos. To je výsledek historicky druhého START Day, který se v úterý uskutečnil v žižkovské věži. Generální ředitel pražské burzy Petr Koblic pro Patria.cz naznačil budoucí vzpruhu pro celý trh v podobě možnosti zapojení nového typu investorů z řad zahraničních i tuzemských specializovaných fondů.
img

Ultimátní průvodce pro obchodování ETF

08.06.2018 Pojem ETF se v posledních letech stále více objevuje ve spojení s obchodováním na burze. Ale rozumí obchodníci, co se pod pojmem obchodování ETF skutečně skrývá?
img

Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování

01.06.2018 Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt, do centra pozornosti se dostává díky nesmírně vysokému tempu, jakým se do těchto fondů hrnou peníze.
img

Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování

30.05.2018  Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt...
img

Investice do Bitcoinu: bitcoinové akcie vzrostly o více než 1000 %

12.01.2018 Bitcoinová horečka pokračuje i přesto, že Bitcoin prošel v posledním měsíci výraznou korekcí. Od doby, kdy americká derivátová burza CME spustila obchodování s futures na Bitcoin, se cena nejpopoluárnější kryptoměny výrazně propadla.
img

Forex: Dolar o třetinu procenta levnější

26.04.2016 Kurz společné evropské měny proti americkému dolaru včera znovu posiloval a z ranních hodnot okolo 1,1240 EUR/USD až blízko hranici 1,1280. Dnes ráno euro své včerejší zisky mírně korigovalo a evropské obchodování otevírá na hladině 1,1260 EUR/USD. Včerejšek nebyl z pohledu dat výrazně zajímavý. Na obou březích Atlantiku jsme zaznamenali mírná zklamání. Ve Spojených státech nepotěšil trh nemovitostí, když prodeje nových residenčních staveb v březnu poklesly o 1,5 % m/m a k horšímu byl revidován i únorový údaj. Oproti očekávání skončil hůře i index průmyslové aktivity dallaského Fedu. Nicméně v detailech tohoto ukazatele nalezneme i dobré zprávy. Mezi ně patří i růst objemu nových objednávek. V Německu mírně zklamal Ifo index ve složce hodnocení současné situace, zatímco složka očekávání doznala mírného zlepšení. Celkově se index stále nachází vysoko nad dlouhodobým průměrem a indikuje tak slušný ekonomický růst.
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Akcie Starbucks se blíží historickým $100

19.03.2015 Americké akcie se včera podívaly nad 2 100 bodů jen, aby index S&P 500 ukončil obchodní seanci těsně pod touto hranicí na 2 099 se ziskem 1,24 %. O trochu lépe se dařilo indexu Dow Jones, který si připsal 1,27 % a zavřel na 18 076 bodech. Důvodem bylo rozhodnutí Fedu a slova Janet Yellen, která posunula koncenzus růstu sazeb z června na podzim. Yellen opět zdůraznila, že pro růst sazeb je klíčové zvýšení inflace na 2% cíl a také, že růst sazeb bude velmi pozvolný.
img

Souboj o technologická IPO přituhuje. NYSE letos vede nad Nasdaqem

11.06.2013 Když dvě největší americké burzy lákají zájemce o IPO, jdou si tvrdě po krku. Přímým svědkem narážek na chyby v systémech konkurence byl loni David Callisch, který jako šéf marketingu společnosti Ruckus Wireless dohlížel na výběr burzy pro primární emisi. „Nasdaq i NYSE byly ochotné přihodit cokoli, jen aby získali naši firmu. Obě měly po ruce příklady emisí na konkurenční burze, které potkaly problémy s obchodováním,“ tvrdí manažer kalifornské firmy vyrábějící zařízení pro bezdrátovou komunikaci.
img

WSJ: Pád jenu Sorosovi vynesl 1 mld. USD. Pohádkově vydělaly další fondy

14.02.2013 Známý investor Geroge Soros opět projevil dobrý čuch na investiční příležitost. Sázka proti japonskému jenu, který za poslední čtyři měsíce oslabil o 20 %, šéfovi hedgeového fondu Soros Fund Management vynesla zhruba 1 miliardu USD. Informaci dnes přinesl deník Wall Street Journal (WSJ).
img

Rok 2012 rokem korporátních dluhopisů. Firmy získaly nejvíce za nejméně v historii

17.12.2012 Společnosti různých sídel i zaměření po celém světě si letos prodejem korporátních dluhopisů přišly na rekordních 3,89...
img

Supy sa už zbiehajú okolo Grécka

30.11.2012 Akciové trhy v US si včera opäť polepšili, nakoľko týždenné žiadosti o podporu v nezamestnanosti s...
img

EFSF odsune emisi pro Irsko za 3 mld. EUR, trhy se opět červenají

02.11.2011 Ještě v pondělí Evropský fond finanční stability (EFSF) plánoval první emisi dlu...
Picture-022.jpg

Deník obchodníka: Část 3. technická analýza

11.10.2010 Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Fibonacci | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Spekulace | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | ADX | Transakce | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | High | High Yield | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Long | Low | MMF | Obchodní příkazy | Market Maker | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Národní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obligace | Opce | Oscilátor | P/E | PTR | Platforma | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Primární příkaz | Profil investora | Profit Target | Provize | Prémie | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | Quote | RSI | Rate of change (ROC) | Rating | Ratingová agentura | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Růstový fond | S&P 500 | Samurai bond | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Short | Short Term | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Splatnost | Spot | Spot Market | Spotová měnová transakce | Spread | Svíčkový graf | TER (Total Expense Ratio) | Tenký trh | Termínovaný vklad | Ticker | Trader | Trading | Trigger | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Tvrdá měna | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výnosový fond | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Maturity | Yield | ZEW index | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Goldman Sachs | Regulátor | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aukce | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Ken Veksler | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Investiční příležitost | London Stock Exchange | Euronext | ČSOB | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Dark pools | Nasdaq Composite | Index cen | Facebook | LYNX | Index strachu | Burzy | BCPP | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Bollingerovy pásy | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Britské libry | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CISCO | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Dlouhodobé investice | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Emise cenných papírů | ETF fond | ETF fondy | Eura | Euro cena | Euro CZK | Euro CZK převod | Euro historie kurzů měn | Euro kurs | Euro kurzy | Euro licence | Euro prodej | Euro účet | Euro účet zdarma | Evropská centrální banka kurz | Evropská centrální banka kurzy | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Expirační doba | Fibonacci trading jednoduše a přehledně | Fibonacciho posloupnost | Fibonacciho posloupnost zlatý řez | Finanční fondy | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex obchodování | FX Trading | GfK | Graf | Historie kurzů | Historie kurzů měn | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční majetek | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investoři na investici | Investování do akcií | Irsko | Jak investovat | Jak nejlépe investovat | Jak nejlépe investovat milion | Jak nejlépe spořit peníze | Jak nejlépe uložit peníze | Jak nejlíp investovat peníze | EBay | Jak si otevřít obchod | Jak si vydělat | Jak si vydělat na YouTube | Jak si vyrobit robota | Jak vydělat | Jak vypadá americký dolar | Jak vypadá libra | Jak vypadají britské libry | Jak vypočítat marži | Jak vyrobit robota | Jak vytvořit graf | Jaký je kurz dolaru | Jaký je kurz eura | Jedna libra | Jednání u penzijních záležitostí | Kapitálové trhy | Kdy odejít z práce | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy podílových fondů | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Nákup akcií | Nemovitosti | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Oslabení měny | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Rate Of Change | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Řecká ekonomika | Seminář | Slovník pojmů | Smíšené fondy | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Tesla Motors | TopForex | Trading platform | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | US dollar | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webinář | XM | Zkušenost | Zlatý řez | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Komise pro cenné papíry | Average Directional Index (ADX) | Bezkupónový dluhopis | Centrální depozitář | CEPS | Depozitář | Emisní ážio | Emitent (vystupuje jako vypůjčující) | Emitent při IPO | Enterprise value (EV) | Equal weight | Euroobligace | EV | Ex-day | Index relativní síly | Itálie - burza | Jak dluhopis koupit? | Janet Yellen | Jannis Samaras | John Arthur Hollows | Junk bonds | Kdo si půjčuje - emitent | Kdy cena dluhopisů roste, kdy klesá? | Ministerstvo financí | Prospekt | ROCE | Small caps | Upisovací období | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Jmenovitá hodnota | Knock-out certifikáty | Míra alokace | Primární emise | Cenová hladina | Factoring | Tržby | Výsledek hospodaření | Clearing | Investiční dotazník | Úvěr | Miliardář | eBook | Average directional movement index (ADX) | Komise | Kontrakt | Expert Advisor (EA) | Technická analýza (TA) | Volby | Fibonacci trading | Eurobunds | Vzdělání | 1 milion | Burze | Expert Advisor | Financial trading | FX trading platform | Investment | Kurz USD/CZK | Německá burza | Traders | Evropské obchodování | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | ABN Amro | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | U.S. Global Investors | NATO | Agentura AP | Technické indikátory | Petr Koblic | Akcie Starbucks | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Stock Exchange | Velcí investoři | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Global Advisors | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Bezpečné investice | Sázení | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Na volné noze | Xetra | IBEX | JPMorgan Chase | Kolísání směnných kurzů | Soros Fund Management | Greenlight Capital | Third Point LLC | Hayman Capital Management | Sázení proti jenu | Program nákupu dluhopisů | Veterán finančních trhů | Zhodnocení japonských akcií | Portfolio fondu | Známý investor | Daňové příjmy | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Index volatility VIX | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Růst akcií | AAA | Americké burzy | Tržní aktuality | Walmart | Burzovní rozcvička | Propad | Indexové ETF | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Specifika kontraktu | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zahraniční investice | Ztráty | Bezpečné útočiště | Philip Morris | Ředitel pražské burzy | Akcionáři | Zajištění | Finanční poradce | Investiční divize | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Futures na VIX | Dosahovat zisku | General Electric | Krize | Makroekonomika | Migrační krize | Výnosy | Trading jednoduše | Rizikové investice | Institucionální investor | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Index ekonomické aktivity | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Belgie | Tisková konference ECB | Výkyvy na finančních trzích | Zobchodované objemy | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | ABN AMRO Bank | Bridgewater | Zajištění proti kurzovému riziku | ex | Akcie firem | State Street Global Advisors | Bridgewater Associates | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | Obchodování ETF | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Podnikové dluhopisy | Investovat do Bitcoinu | Bitcoin futures | Burzovní trhy | Investice do bitcoinu | IPO Facebooku | Největší hedgeový fond | Dealogic | CEESEG | XBT | Bitcoinová horečka | RoboMarkets | Drobní investoři | Obchodování Futures | R Trader | Stock-picking | Index-tracking | Pasivní (indexové) investování | Výkonnost indexů | Vstupní poplatek | LYNX webinář | Řízení měnového rizika | Investování do ETF | Co jsou ETF | Raytheon | Lockheed Martin | Přijetí eura | McDonald's | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Pokles ceny | ZISIF | RDSA | Royal Dutch Shell | Start Days | Trh Start | Trh s ropou | Buldočí dluhopisy | Bulldog bonds | Matadoří dluhopisy | Javorové dluhopisy | Yankee dluhopisy | Pandí dluhopisy | Samurajské dluhopisy | Islámské dluhopisy | Sukuky | Klokaní dluhopisy | Cangaroo bonds | Svlečené dluhopisy | Podílové dluhopisové fondy | Kotované dluhopisy | Rizikovedluhopisy.cz | Tlak na akcie | Akciový index PX | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Zkušenost s investováním | Sazby Fedu | Majetek | Vysoké zisky | Vysoký výnos | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Uber Technologies | Beyond Meat | Bondster | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Firemní dluhopis | Ratingy udržitelnosti | Coffee | Firmy s obchodovanými akciemi | Pokles cen | SIX | Nezajištěné dluhopisy | Nové akcie | Frekvence obchodování | AMZN | Volby v Británii | Thyssenkrupp | Výhody IPO | Cíle IPO | Nevýhody IPO | Druhy IPO | Upisování | Přímý zápis | Rizika přímého zápisu | Kótování | Road Show | Jak na IPO vydělat | Co je to IPO | Jak obchodovat IPO | Saudi Aramco | AKAT | MetLife | GOOGL | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | TSX30 | Státní ropná společnost | Očekávané Earnings | Co je to likvidita | Čistý zisk | AKAT ČR | Emitent dluhopisu | Jana Brodani | Německá vláda | PXE | CEESEG AG | Rijád | MSFT | Vyšší sazby | Tadawul | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Olívia Lacenová | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Dluhopis je půjčka | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Bilance | Avast | Generální ředitel | GM | IPO Saudi Aramco | Ukrajina | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Legislativa | INTC | Walt Disney | Ředitelka AKAT ČR | Dluhopisoví investoři | Financovat | ADP | Na burze | IPO Saudi Aramca | Očekávání IPO | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Enel | Nově zahájené stavby domů | Problémy | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Česká zbrojovka | Miliardy korun | Hospodaření | Zbrojovky | Miliardy eur | Poradenství | Spotřebitel | Prezident | Koronavirus | Americký miliardář | Filantrop | Pražské burzy | Impérium | Virus | Pokles | Směrnice EU | Úsilí | Výdaje | Dopady koronaviru | Bez rizika | Goldplating | Vývoj | Česká legislativa | Burzy cenných papírů | Mimořádná opatření | Členské země | Přežití Evropské unie | JDE | ČR | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Akcie společnosti CZG | Prime Market | Akcie společnosti Česká zbrojovka | EXIMAT | Holding CZG | CZ-USA | Zbrojovka Brno | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Emise cenných papírů
Emise leteckého průmyslu
Emise oxidu uhličitého
Emise virtuálních měn
Emisní ážio
Emisní cena
Emisní cena akcií
Emisní cena akcií podniku
Emisní kurz
Emisní povolenky

Následující klíčová slova

Emitent dluhopisu
Emitenti
Emitent při IPO
Emitent (vystupuje jako vypůjčující)
Emmanuel Macron
EMMA OMEGA
E-Mobility Sales Review
Emoce
Emoce v obchodování
Emoce v tradingu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít