Úterý 19. březen 2024 06:55
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei ProTrader

Investiční stratég

img

Přehled dění na finančních trzích

18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
img

Oracle mění pravidla hry: S&P 500 dosáhl nevídaného maxima

13.03.2024 Americké akciové trhy vykázaly v úterý výrazný růst: index S&P 500 zaznamenal historický rekord díky růstu ceny akcií společnosti Oracle, zatímco údaje o spotřebitelských cenách neoslabily naděje investorů na možné snížení úrokových sazeb v nadcházejících měsících.
img

Wall Street ožívá: Powell mluví o snižování sazeb

07.03.2024 Přední indexy na Wall Street zakončily středeční obchodování v plusu. Motivovaly je ekonomické indikátory a výroky předsedy Federálního rezervního systému (Fed) Jeroma Powella, které potvrdily spekulace o možném snížení základní federální úrokové sazby v letošním roce.
img

Globální akciové trhy: investoři by měli zůstat velmi selektivní

05.03.2024 Buffettův valuační indikátor globálních akciových trhů je nyní na úrovni 111 %. Tato hodnota výrazně převyšuje úroveň dlouhodobého mediánu s hodnotou 87 % a je dokonce poměrně výrazně i nad další klíčovou úrovní dlouhodobého mediánu plus jedné směrodatné odchylky s hodnotou 105 %. Globální akciové trhy jako celek se proto nyní zdají být dosti nadhodnocené.
img

Český průmyslový sektor pokračuje ve výrazném propadu

05.02.2024 Ve čtvrtek byl zveřejněn klíčový konjunkturální průzkum českého průmyslového sektoru, index nákupních manažerů PMI (Purchasing Managers Index) v průmyslu za leden. Přestože index vzrostl z prosincových 41,8 bodů na 43,0 bodů, stále se nacházel hluboko pod klíčovou 50-bodovou hranicí, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce. V průběhu ledna tak pokračovaly nepříznivé trendy z předchozího období. Průmyslová výroba dále výrazně klesala, stejně jako prodeje průmyslových podniků, a to kvůli velice utlumeným domácím i zahraničním poptávkovým podmínkám.
img

2024: Snižování úrokových sazeb a velký návrat dluhopisů

24.01.2024 Právě začínající rok 2024 na finančních trzích má jedno hlavní, naprosto určující téma - snižování úrokových sazeb hlavních centrálních bank světa. Pojďme se nyní podívat, jak by to mohlo probíhat a jaký vliv to může mít na hlavní třídy aktiv.
img

2023: Rok technologií a vysokých úrokových sazeb

15.01.2024 Ačkoliv to tak při pohledu na zprávy nemusí vypadat, loňský rok (především díky mohutnému finiši) nakonec dopadl výnosově skvěle. Minimálně z pohledu kapitálových trhů.
C:\fakepath\eurusd-11012024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 11.1.2024

11.01.2024 Americké akcie včera zpevnily. Posilovaly zejména velké technologické společnosti. Investoři čekají na dnešní zprávu o inflaci ve Spojených státech, která by měla naznačit, kdy centrální banka USA (Fed) pravděpodobně sníží úroky. Vyhlížejí také čtvrtletní výsledky hospodaření velkých amerických bank.
C:\fakepath\fundament-18122023.png

Úvod do fundamentální analýzy - Fundament pro začátečníky (1. díl)

18.12.2023 V úvodních kapitolách vás seznámím s úplnými základy fundamentální analýzy, aby ji pochopil každý. Jakmile si tyto složky osvojíte, nebudete mít později problém prozkoumat je do větší hloubky a pochopit všechny souvislosti.
img

Období výhodného spoření se chýlí ke konci

04.12.2023 Monetární politika, kterou nejen Česká národní banka (ČNB) momentálně aplikuje skrze vysoké úrokové sazby, je přímou odpovědí na inflační tlaky posledních téměř 24 měsíců. Tento omezující přístup má v ideálním případě donutit banky a další velké hráče na finančních trzích změnit svůj typický styl a využívat výhodnějších sazeb k ukládání volných finančních prostředků u ČNB na úkor jejich nabízení formou dluhových produktů široké veřejnosti.
img

To, jak žijeme, mění podobu rezidenčních nemovitostí

20.11.2023 Většina lidí by pravděpodobně definovala rezidenční nemovitosti jako "místa, kde lidé bydlí". Tato definice však přesně neodráží realitu moderního života, kdy se hranice mezi místem, kde bydlíme, pracujeme a bavíme se, stírají.
img

Houstone, máme problém!

20.11.2023 Houstone, máme problém! I tak by se dala nyní charakterizovat fiskální situace americké vlády. Jak totiž ukazuje následující graf, jehož autorem je Tavi Costa z americké investiční společnosti Crescat Capital, v následujících 12 měsících musí americké ministerstvo financí refinancovat více než 8 bilionu dolarů amerických vládních dluhopisů. Když k tomu navíc připočítáme plánový rozpočtový deficit v příštím roce na úrovni přibližně dvou bilionů dolarů, dostaneme se na hrubou výpůjční potřebu amerického ministerstva financí v následujícím roce na úrovni doslova astronomických 10 bilionů dolarů! A k tomu ještě musíme navíc samozřejmě připočítat kvantitativní utahování (quantitative tightening – QT) centrální banky Fed.
img

Investiční program ivy se rozrostl o nové konzervativní portfolio ivy money. Klientům bude sloužit jako zajímavá alternativa ke spořicím produktům

07.11.2023 Unikátní český investiční program ivy inspirovaný strategiemi zhodnocování peněz prestižních amerických univerzit je bohatší o nové portfolio. K dosavadním vyváženým variantám přibyla také konzervativní volba ivy money. Ta představuje alternativu k běžnému bankovnímu spoření, ve srovnání s ním ale nabízí vyšší výnos, navíc bez horního limitu objemu investice. „Portfolio ivy money je určené jak klientům, kteří si přejí dlouhodobě zhodnocovat hotovost s velmi nízkým rizikem, tak těm, kteří vyčkávají na lepší příležitost pro vstup na trhy s dynamičtějšími aktivy a nechtějí, aby jejich peníze mezitím přicházely o kupní sílu,” říká Patrik Novotný, portfolio manažer programu ivy a investiční stratég společnosti Colosseum, která program ivy založila.
img

Ekonomika eurozóny směřuje do recese

27.10.2023 Ekonomika eurozóny velice pravděpodobně nyní směřuje do recese, naznačuje to kompozitní index nákupních manažerů PMI za říjen, jehož hodnota poklesla ze zářijových 47,2 bodů na 46,5 bodů. Úroveň tohoto veledůležitého indexu se tak dostala ještě hlouběji pod kritickou 50-bodovou hranici, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce, a zároveň se dostala na 35-měsíční minimum. Ekonomický propad eurozóny tak pokračoval pátým měsícem v řadě. Přitom výstup soukromého sektoru klesal nejrychlejším tempem za více než poslední dekádu, pokud bychom abstrahovali od kritického pandemického období.
img

Výrazná globální akciová korekce je nyní hodně pravděpodobná

25.10.2023 Akcie jsou na relativní bázi vůči dluhopisům z celkového globálního pohledu nejdražší od roku 2007. Globální akciová riziková prémie totiž nyní dosahuje velice deprimované hodnoty 1,6 %. Přitom dlouhodobý průměr dosahuje podstatně vyšší úrovně 4,2 %. Extrémní akciové nadhodnocení na relativní bázi vůči dluhopisům je jasně patrné také z toho, že aktuální hodnota 1,6 % se rovněž nachází poměrně výrazně pod důležitou linií dlouhodobého průměru poníženého o jednu směrodatnou odchylku na úrovni 3,1 %.
img

ČNB by zatím o snižování úrokových sazeb uvažovat neměla

13.10.2023 V úterý byla zveřejněna česká inflace za září. Dezinflační trend klesající míry inflace z posledního období v září pokračoval, když meziroční míra inflace poklesla ze srpnových 8,5 % na 6,9 % v září. Zářijové číslo přitom bylo oproti konsenzu trhu výrazně příznivější, když analytici v průměru očekávali zářijovou inflaci na 7,5 %. Česká národní banka a většina trhu v tuto chvíli očekává, že česká inflace v průběhu prvního pololetí příštího roku poklesne až poblíž dvouprocentního cíle ČNB. Já však tak pozitivní nejsem a domnívám se, že spotřebitelské ceny v prvním pololetí 2024 ještě porostou nadprůměrným meziročním tempem kolem 4 %.
img

Wall Street jede na vlně: Pohled na reakci trhu na kroky Fedu a pokles výnosů dluhopisů

12.10.2023 Hlavní indexy z Wall Street vykazovaly po dynamické středeční obchodní seanci růst. Hlavním bodem zájmu bylo zveřejnění zápisu ze zasedání Federálního rezervního systému – vyplynul z něj opatrný pohled tvůrců politiky, který ovlivnil očekávání investorů ohledně sazeb.
img

Wall Street očekává změnu: investoři jsou napjatí kvůli nadcházejícím zprávám o sazbách.

26.09.2023 Dařilo se nejen akciím Amazonu. Působivé výsledky vykazuje také energetický sektor. Mezitím se situace u hlavních potravinářských produktů zdá poněkud nejasná, což naznačuje mírný pokles.
img

Apple zpomaluje S&P a Nasdaq, žádosti o podporu v nezaměstnanosti ovlivňují ceny na trhu

08.09.2023 Apple, ikona technologického průmyslu, opět upoutal pozornost investorů a analytiků. Tentokrát se objevily obavy z možného omezení výroby iPhonů v Číně. A trh to jako vždy nenechal bez povšimnutí. Omamná vůně zisku táhla pozornost i k dohodě mezi McDonald's a Wells Fargo, ale čipový index zároveň mířil dolů. Dnes si povíme o klíčových událostech na trhu, které z něj dělají skutečně dynamickou podívanou. Apple, globální technologický gigant, se ocitl v centru aféry, když vyšlo najevo, že Čína plánuje zakázat používání iPhonů ve státních organizacích a na úřadech.
img

Býk nebo medvěd? Je to jedno Čekají investiční svět další propady, nebo můžeme propadnout optimismu?

15.08.2023 Index největších amerických společností S&P 500 vzrostl od začátku letošního roku zhruba o 17 % a o více než 25 % už tak překonal loňské říjnové minimum. Trh se tím technicky dostal z medvědí do býčí fáze.
img

Spoléhat se dál na lavírující politiky? Zajištění na stáří je potřeba vzít do vlastních rukou. K důstojné penzi stačí překvapivě málo, ale musíte začít včas

15.05.2023 Mimořádné tempo zadlužování České republiky pokračuje. Ke konci letošního dubna činil schodek státního rozpočtu 200 miliard korun. Pokud nepočítáme období od vypuknutí koronavirové pandemie, jde o nejvyšší deficit v samostatné české historii. A to včetně krizového roku 2009 s výsledkem -192 miliard korun. Nicméně tehdy šlo o deficit za celý rok, nikoli za jeho třetinu, jako letos.
C:\fakepath\eurusd-04052023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 4.5.2023

04.05.2023 Americké akcie včera oslabily. Zisky smazaly po vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Ten investory znejistil ohledně toho, jak bude dále Fed postupovat v nastavení úroků. Centrální banka předtím zvýšila podle očekávání základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu. Hlavní indexy po oznámení Fedu posilovaly.
img

Celková výše dluhu USA zhruba 573krát převyšuje roční výkon české ekonomiky, varuje dlouholetý investiční stratég George Sorose. Bankovní krize v USA přitom prý teprve začíná

03.05.2023 Celková výše dluhu USA je zhruba 200 bilionů dolarů, v přepočtu přibližně 4300 bilionů korun, varuje Stanley Druckenmiller, dlouholetý investiční stratég miliardáře George Sorose. Cituje jej agentura Bloomberg. Pro srovnání, letošní celoroční HDP Česka bude zhruba 7,5 bilionu korun. Dluh USA tedy tuto hodnotu převyšuje přibližně 573krát.
C:\fakepath\Michl.jpg

Michl vede ČNB od loňského července, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i Babiše

13.03.2023 Vizitka guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla (45), který podle včerejšího oznámení získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné:
C:\fakepath\michl2.jpeg

Guvernér ČNB Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné

13.03.2023 Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné. Řízení Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) skončilo ve standardní lhůtě a konalo se podle zákona, sdělila včera ČTK ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová. Michlův předchůdce Jiří Rusnok v minulosti uvedl, že by chybějící nejvyšší stupeň prověrky mohl současnému guvernérovi bránit plnohodnotně vykonávat jeho funkci.
img

Inflace se odráží i na výnosech českých státních dluhopisů

07.03.2023 Meziroční inflace podle Českého statistického úřadu v lednu 2023 dosáhla 17,5 procenta. Výnos českých státních dluhopisů na delších splatnostech, jako je například 10letý vládní dluhopis, lze dozajista vnímat jako odraz inflace. Ostatně rekordní propad cen státních dluhopisů, a tedy růst jejich výnosů, který jsme u českých dluhopisů pozorovali v posledních týdnech, odráží jistý neúspěch boje proti růstu všeobecné cenové hladiny.
img

Proč je především důležité investovat

28.02.2023 Klíčovým důvodem je kontinuální růst spotřebitelských cen v ekonomice neboli inflace, která je v čase navíc kumulativní. Jak ukazuje následující graf, za nákup, za který jste v roce 1995 zaplatili 100 korun, jste museli v roce 2022 zaplatit už 257 korun, což odpovídá kumulativní inflaci za uplynulých 27 let na úrovni 157 %!
img

2023: Rok pravdy pro globální ekonomiku a akciové trhy

18.01.2023 Kalendářní předěl mezi starým a novým rokem na nás má určitý psychologický efekt. Avšak stejně jako například covid nevymizel s posledními hodinami roku 2020, ani finanční trhy neuzavřely loňský nepovedený rok úderem silvestrovské půlnoci. Většina problémů s námi přetrvá i po minimálně část roku letošního.
img

2022: Rekordní inflace a návrat vysokých úrokových sazeb

11.01.2023 Loňský rok patřil z pohledu investora mezi nejvolatilnější a nejhorší v historii. Unikátnost však nespočívala v absolutní výši propadů na trzích, ale v synchronizaci výprodejů napříč prakticky všemi třídami aktiv.
img

Dolar na vrcholu

26.12.2022 Miliardář a "dluhopisový král" Jeffrey Gundlach se domnívá, že Federální rezervní systém zvýší v únoru úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů a sazby by mohly příští rok dosáhnout vrcholné úrovně 5 %.
img

Investiční fórum: Kam úspěšně investovat v roce 2023?

07.12.2022 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2023? Nebo co čeká svět alternativních investic a kryptoměn? Jedinečnou možnost máte ve středu 4. ledna 2023 na Investičním fóru, kde v rámci moderovaných diskuzí a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro nový rok.
img

Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru

23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
C:\fakepath\Miroslav-Plojhar-24102022.png

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny

24.10.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor s investičním stratégem České spořitelny Miroslavem Plojharem. Povídali jsme si o tom, jak to funguje v investičním oddělení této největší banky v Česku, nicméně hlavním tématem je aktuální situace na finančních trzích. V rozhovoru se tak dozvíte, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a další trhy v nejbližším období a co na trzích očekávat. Velký prostor v rozhovoru má samozřejmě také česká koruna, která je bedlivě sledovaným trhem v poslední době.
img

Ženy v investování dohánějí muže

21.10.2022 S rostoucí inflací si stále více Čechů začíná uvědomovat, že běžný účet již není nejlepší místo pro jejich úspory, které zde ztrácejí na své hodnotě. Současná situace na trzích a v ekonomice tak nutí lidi více přemýšlet, jak se svými investičními prostředky naložit a pokusit se alespoň vykompenzovat současnou dvojcifernou inflaci. Platí to samozřejmě i pro ženy, o kterých se tradičně říká, že investují spíše nerady a když už, jsou výrazně opatrnější. Je to stále pravda nebo spíš jen přežitý stereotyp?
img

DBS Bank: Bitcoin je stále skvělou příležitostí

17.10.2022 Singapurská společnost poskytující finanční služby DBS Bank věří, že BTC je i nadále bezprecedentní příležitostí navzdory obavám z vysoké volatility na krypto trhu.
C:\fakepath\eurusd-14102022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.10.2022

14.10.2022 Akcie ve Spojených státech po zprávě o zářijové inflaci po počátečních ztrátách posílily. Na forexovém trhu oslaboval americký dolar.
img

Propad evropského akciového trhu

26.09.2022 V období výprodeje vyvolaného rostoucím rizikem recese se evropské akciové indexy dostaly na nová roční minima a hlavní britský index prorazil letní minimum.
img

Eurozóna směřuje do mírné recese

04.08.2022 V pátek byl v eurozóně zveřejněn velice důležitý předstihový makroekonomický indikátor, který indikuje očekávaný hospodářský vývoj na příští dvě čtvrtletí. Konkrétně šlo kompozitní index nákupních manažerů (Composite Purchasing Managers Index – PMI). Z červnové hodnoty 52,0 bodů došlo v červenci k masivnímu poklesu na 49,4 bodů. Přitom hranice 50 bodů odděluje zrychlující se makroekonomickou dynamiku od klesající dynamiky. Hodnota indexu na 49,4 bodech jednoznačně indikuje, že eurozóna téměř s jistotou rychle směřuje minimálně do mírné ekonomické recese.
img

Přelomové zasedání ECB

25.07.2022 Ve čtvrtek proběhlo řádné zasedání Evropské centrální banky a zasedání to bylo do značné míry přelomové. ECB totiž poprvé od roku 2011 zvedla základní úrokové sazby o půl procentního bodu. Hlavní depozitní sazba tak byla zvýšena z -0,5 % na nulu. Přitom ECB ve své tiskové zprávě indikovala, že další zvyšování úrokových sazeb bude na dalších zasedáním pravděpodobně následovat.
img

Globální akciové trhy budou růst

22.07.2022 Na Investičním výboru ve čtvrtek 21. července jsme se rozhodli zvýšit váhu akcií, a to napříč všemi akciovými regiony. Globální akciovou alokaci jsme tak posunuli z mírného podvážení na neutrální váhu. K tomuto rozhodnutí nás vedlo několik důvodů.
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
C:\fakepath\cnb-30062022-6-zm.jpg

Michl je v radě ČNB od roku 2018, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i pro Babiše

30.06.2022 Vzdělání: vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE; 2002, Ing.), kde v roce 2020 získal i titul Ph.D. v oboru finance; v roce 2005 absolvoval vzdělávací program Teorie her a psychologie rozhodování na letní univerzitě London School of Economics and Political Science, v roce 2009 absolvoval kurs řízení investičního portfolia na Wharton ve Filadelfii.
img

Vývoj na trzích 20.-26.6.2022

27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
img

Vývoj na trzích 13.-19.6.2022

20.06.2022 Klíčovou událostí minulého týdne bylo středeční zasedání americké centrální banky Fed. Fed zvýšil cílové pásmo základní úrokové sazby, fed funds rate, o tři čtvrtě procentního bodu (0,75 %) na 1,50-1,75 %. Jednalo se tak o nejrazantnější zvýšení úrokových sazeb od roku 1994. Ekonomové přitom očekávali zvýšení pouze o půl procentního bodu (0,50 %). Na druhou stranu se nemůžeme Fedu vůbec divit, protože inflace je v USA nejvyšší za posledních 40 let. Šéf Fedu Jerome Powell navíc upozornil, že na dalším zasedání koncem července očekává další zvýšení o půl až tři čtvrtě procentního bodu.
C:\fakepath\eurusd-16062022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.6.2022

16.06.2022 Akcie ve Spojených státech včera zpevnily. Výrazně posílily po oznámení americké centrální banky (Fed), která zvýšila základní sazbu o 0,75 procentního bodu. Index S&P 500 zlomil předchozích pět ztrátových seancí v řadě.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
img

Vývoj na trzích 30. 5. - 5. 6. 2022

06.06.2022 V minulém týdnu se příliš nedařilo akciím ani dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž odepsal 0,6 %. Nám dělalo nicméně velkou radost, že se podstatně více dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +1,7 %) než trhům rozvinutým (MSCI World -0,8 %). Rovněž nám dělalo radost, že se nadstandardně dařilo japonským akciím (Nikkei +3,7 %) a akciím ve střední Evropě (CECEEUR +2,1 %). V neposlední řadě nás „potěšilo“, že si nadprůměrné ztráty připsaly americké akcie (S&P 500 -1,2 %), které máme v rámci naší globální akciové alokace vůči benchmarkům výrazně podvážené.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
C:\fakepath\michl2.jpeg

Michl je v radě ČNB od roku 2018, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i pro Babiše

11.05.2022 Vzdělání: vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE; 2002, Ing.), kde v roce 2020 získal i titul Ph.D. v oboru finance; v roce 2005 absolvoval vzdělávací program Teorie her a psychologie rozhodování na letní univerzitě London School of Economics and Political Science, v roce 2009 absolvoval kurs řízení investičního portfolia na Wharton ve Filadelfii.
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Shrnutí dění na trzích

25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
img

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let

11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.
img

ČNB bude muset zvedat sazby dál, budeme žít s dvoucifernou inflací

31.03.2022 ČNB zvedla sazby půl procentního bodu. Reaguje na další růst inflace, který je vyvolán zejména válkou na Ukrajině. Růst sazeb bude mít dopad jak na úvěry, tak na spořicí produkty. Průměrná sazba hypotečních úvěrů se dá očekávat v krátkém horizontu okolo pěti procent. Úročení spořících účtu a depozit bude atakovat čtyři procenta.
img

Válka může nastartovat stagflaci. Poprvé v historii

14.03.2022 Stagflace se vyznačuje poklesem HDP, dvoucifernou inflací a vysokou nezaměstnaností. Česko se v ní naštěstí zatím nenachází. Nezaměstnanosti je v Česku naštěstí stále nízká. Za leden dosáhla 3,6 procenta, což je oproti loňskému lednu o 0,7 procenta méně. Inflace ale raketově roste, brzy vzroste k deseti procentům.
img

Druhý týden války přinesl na trhy trochu optimismu

13.03.2022 Druhý týden válečného konfliktu na Ukrajině na trhy přinesl nepatrně optimismu. Investoři se zbavili počáteční paniky a šoku, ale trhy jsou pořád velmi volatilní a většina akciových indexů je od začátku roku ve ztrátě.
img

ČNB bude intervenovat korunu dál, rezerv má dost

04.03.2022 Česká národní banka podle očekávání začala intervenovat českou korunu. Ta poslední dny výrazně oslabila proti hlavním světovým měnám, především vůči americkému dolaru a euru. Hlavní důvod je válečný konflikt na Ukrajině, kdy zahraniční investoři prodávají menší měny v oblasti Emerging markets regionu, kam patří i Česká republika. Nakupují hlavní světové rezervní měny, především právě dolary a eura.
img

Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno

28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
img

Americké akcie rostou dva po sobě jdoucí dny

28.02.2022 Americký akciový trh rozšiřoval své zisky dva po sobě jdoucí dny, protože ekonomické údaje a nejistota ohledně konfliktu na Ukrajině vedly obchodníky k tomu, že ustoupili od sázek, že Federální rezervní systém příští měsíc agresivně zvýší sazby. Index S&P 500 vzrostl o více než 2 %, zatímco technologický Nasdaq 100 zaostával.
img

Válka na Ukrajině potvrdila stabilitu dolaru

25.02.2022 Válka na Ukrajině ukázala, že dolar a USA jsou v době válečných konfliktů a nestability stabilnější měnou a regionem, než je euro a Evropa. Kapitálové trhy zažily silný propad a výrazně ztrácí.
C:\fakepath\akcie1.jpg

Analytik: Akciové trhy dnes padají, výrazně ztrácejí především ruské akcie

24.02.2022 Akciové trhy dnes padají, výrazně ztrácejí především ruské akcie. Začátek ruské invaze přinutil řadu investorů opustit některé akcie velmi rychlým tempem, což se podepsalo pod aktuálními velmi silnými propady. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Efekt sankcí nepřijde hned, ale postupně Rusko významně oslabí

24.02.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu přináší významný propad trhů, více budou v dalších hodinách a dnech reagovat evropské burzy než americké, konflikt má totiž přímý dopad na Evropu. Po prvním šoku jde ale očekávat, že se burzy postupně zvednou, riziko konfliktu už totiž bylo na trzích naceněno.
img

Drastická inflace maže výhodná spoření

14.02.2022 Inflace na současné výši 9,9 procenta je špatnou zprávou pro všechny, kteří mají peníze na vkladových produktech, jako jsou spořicí účty či termínované vklady. Výnosy sice po dlouhé době dosahují vyšších hodnot na úrovni čtyři až pět procent, nicméně investoři reálně o část peněz přicházejí. Pokud mají lidé peníze na vkladu, který nese výnos například čtyři procenta, peníze se inflací znehodnotí téměř o pět procent.
img

Ukrajina může zpomalit celou Evropa. Jistotu udrží dolar či švýcarský frank

14.02.2022 Nejistota a hrozba válečného konfliktu na Ukrajině způsobuje kolísání trhů s cennými papíry, které může skončit až zpomalením ekonomického růstu v Evropě. Větší jistotu poskytnou státní dluhopisy, globální investování nebo americký dolar či švýcarský frank.
img

Akcie rostou díky ziskům cyklických společností a společností s malou tržní kapitalizací

09.02.2022 Americké akcie v úterý rostly díky ziskům cyklických společností a společností s malou tržní kapitalizací, což signalizovalo zlepšení důvěry investorů v podmínkách zpřísňování měnové politiky. Index S&P 500 rostl díky finančnímu a komoditnímu sektoru, zatímco technologický Nasdaq 100 rostl díky společnostem Apple, Microsoft a Amazon. Akcie společnosti Pfizer se však propadly poté, co její výhled tržeb na rok 2022 zaostal za odhady.
img

Bitcoinu se nedaří překonat úroveň 45 000 USD

09.02.2022 Bitcoinová rally může kdykoli skončit, protože většina obchodníků začíná přemýšlet, zda odraz od nedávných minim nebyl příliš rychlý a předčasný. Ve skutečnosti cena v úterý již ztratila přibližně 2,6 %, a BTC se tak uzavřel na 43 000 USD. Ostatní kryptoměny se rovněž propadly, a to až o 2,3 %.
img

Akcie Meta Platforms po Zuckerbergově hrozbě ztrácejí

08.02.2022 Poté, co Mark Zuckerberg pohrozil Evropanům zrušením služby Facebook a Instagram, se akcie jeho společnosti Meta Platforms propadly o 5,14 %. Ve sporu jde o přenášení dat na servery ve Spojených státech, s čímž nesouhlasí EU.
img

S propadem Facebooku je pod tlakem i Twitter, trhy jsou vystrašené

04.02.2022 Vlivem poklesu akcií Meta Platforms, která provozuje Facebook a přišla o více než 200 miliard dolarů tržní hodnoty, se dostaly pod tlak i další internetové tituly jako Twitter či Pinterest. Propad akcií vystrašil také trhy.
img

KOMENTÁŘ: Zvýšením sazeb klesnou dluhopisy, ožívají spořicí účty

03.02.2022 Zvýšení sazeb Českou národní bankou o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta bude znamenat velký problém pro investice do státních dluhopisů. Díky růstu sazeb klesne jejich cena a investoři pocítí ztrátu. Příkladem je fond zaměřený na státní dluhopisy NN International Czech Bond, který od začátku listopadu poklesnul už o 5,94 procentního bodu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Základní úroková sazba ČNB se již blíží svému vrcholu

03.02.2022 Základní úroková sazba České národní banky se blíží svému vrcholu, další zvýšení by již nemělo být tak výrazné. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Neměla by podle nich překročit pět procent, ve druhé polovině roku by mohla začít klesat. Záležet ale bude na vývoji inflace, dodali. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Ta je tak nejvyšší od počátku roku 2002.
img

Fed ukázal agresivitu a potvrdil zvýšení sazeb

27.01.2022 Americký Fed na svém zasedáním potvrdil zvýšení základní úrokové sazby, které proběhne v březnu, jak trhy očekávaly. Dal tak jasně najevo, že největší nepřítel je inflace a nebude se bát proti ní zasáhnout agresivněji, pokud bude třeba.
img

Kapitálové trhy ukázaly, co je to volatilita

26.01.2022 V prvních dvou dnech nového týdne akcie navázaly na páteční výprodeje. Hlavním důvodem byl opět Fed a jeho razantnější přístup k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Kapitálové trhy kvůli emocím investorů v USA ukázaly, jak vypadá skutečná volatilita.
img

Technologické akcie zahájily rok výrazným poklesem

24.01.2022 Letošní rok nezačal pro akcie vůbec dobře. Odstartoval totiž výraznou korekci v růstovém sektoru, který táhly dolů zejména technologické společnosti. Indexy Nasdaq 100 a Goldman Sachs non profitable technology index odepsaly přes 12 procent a dostaly se do tzv. medvědího trhu. Poklesu ale zřejmě nemusí být konec vzhledem k očekávanému zvyšování úrokových sazeb.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
img

S&P 500 dosáhl rekordních minim čtyři dny po sobě

10.01.2022 Americké akcie v pátek klesly, když investoři posoudili nejnovější zprávu o zaměstnanosti v USA, aby získali vodítka o síle ekonomiky a dalších krocích v politice Fedu.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni

05.01.2022 Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni, kdy stoupaly o desítky procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Uklidnění pandemické situace by podle nich mělo prospět firmám z maloobchodu či restauračním řetězcům, růst úrokových sazeb pomůže bankám. Posilující dolar negativně ovlivní akcie na rozvíjejících se trzích, odhadují.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Nejvíce se letos zhodnotily akcie, ztrácely dluhopisy a zlato

29.12.2021 Největší zhodnocení přinesly letos investorům z konvenčních aktiv zejména akcie. Naopak ztrácely dluhopisy, nedařilo se ani drahým kovům, zlato přišlo o sedm procent hodnoty. Výnosné byly kryptoměny, bitcoin přidal více než 60 procent, ethereum dokonce přes 400 procent. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky.
img

Americký akciový trh dále klesá

20.12.2021 Aktivita na trhu s opcemi byla intenzivní, což z pátku potenciálně činí jeden z nejrušnějších obchodních dnů v roce. Index S&P 500 v té době pokračoval v týdenních ztrátách při objemu, který byl o 35 % vyšší než průměr za poslední měsíc. Vzhledem k tomu, že se blíží svátky, by to mohl být poslední den v roce, kdy budou mít investoři dostatek likvidity k otevírání a uzavírání velkých pozic.
img

Americký akciový trh kvůli ztrátám v technologickém sektoru klesá

24.11.2021 Americké akcie se v úterý vzhledem k poklesu v technologickém sektoru propadly. Růstový potenciál akcií oslabily i stoupající výnosy státních dluhopisů.
C:\fakepath\toptop-16112021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.11.2021 1) Před obrovským pádem na burze varuje Američany uznávaný investiční stratég Jeremy Grantham. Kritizuje centrální banku (Fed), že ignoruje inflaci, a nabádá investory, aby byli opatrní. Svůj pohled na současnou situaci na trzích poskytl v pátek agentuře Bloomberg. Investoři jsou podle Granthama momentálně zaslepeni optimismem ještě víc než před krachem na newyorské burze v roce 1929. „Více než kdykoliv předtím je zde poptávka po nákupech s domněnkou, že ceny nikdy neklesají, a tak jediné, co je třeba, je nakupovat. Až přijde propad, bude pravděpodobně větší než cokoliv předchozího v americké historii,“ varoval.
C:\fakepath\trader-04112021-23-zm.jpg

Forex: Koruna reagovala zvýšení úrokových sazeb posílením k euru i dolaru

04.11.2021 Koruna dnes zareagovala na nečekaně výrazné zvýšení úrokových sazeb bankovní radou České národní banky (ČNB) a proti středečnímu závěru posílila. K euru zpevnila česká měna o 16 haléřů na 25,36 EUR/CZK. Vůči dolaru si polepšila o šest haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 21,98 USD/CZK.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Expert: Nejvyšší výnos letos přinesla riziková aktiva, ropa a české akcie

13.10.2021 V letošním roce přinesly investorům nejvyšší výnos riziková aktiva. Nejvíce vzrostla cena ropy, o 56 procent. Následovaly akcie na pražské burze, které se podle indexu PX zhodnotily o 32,4 procenta. Naopak největší propad zaznamenala cena zlata, která klesla o 7,5 procenta. Na on-line konference na téma Kryptoměny, investiční zlato to řekl partner společnosti EMUN Partners Family Office Leoš Jirman.
C:\fakepath\eurusd-05092021-1.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie uzavřely smíšeně, index Nasdaq skončil na rekordu

05.09.2021 Hlavní indexy amerického akciového trhu uzavřely páteční obchodování smíšeně. Zatímco index technologického trhu Nasdaq skončil na rekordu, indexy S&P 500 a Dow Jones oslabily. Dolů akcie táhla zpráva o vývoji amerického pracovního trhu v srpnu. Statistika výrazně zaostala za očekáváním a potvrdila příhodnost mírné měnové politiky americké centrální banky (Fed), napsala agentura Reuters.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Euforie v sektoru fondů soukromého kapitálu

17.06.2021 Podle dat poradenské společnosti McKinsey momentálně připomíná sektor fondů soukromého kapitálu (private equity – PE) doslova euforii. Celosvětový objem transakcí (nákupy/prodeje podniků) od začátku letošního roku dosahuje půl bilionu dolarů. Pokud bude toto tempo pokračovat i po zbytek roku, za celý rok 2021 se dostaneme přes úroveň jednoho bilionu dolarů, což by představovalo jednoznačný historický rekord.
img

Globální akciová valuace mírně poklesla

18.05.2021 Valuační proměnná Z-Score je definována jako aktuální hodnota zvoleného valuačního indikátoru mínus průměr a tento rozdíl je poté vydělen směrodatnou odchylkou. Moje globální akciová valuace Z-Score je přitom definována jako průměrné Z-Score za čtyři základní valuační indikátory – P/E, P/B, P/S a EV/EBITDA.
C:\fakepath\eurusd-18052021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.5.2021

18.05.2021 Americké akciové indexy včera klesly. Dolů je táhly zejména akcie technologických firem. Rostoucí míra inflace ve Spojených státech u investorů vyvolává obavy z možného zpřísnění měnové politiky. Vedle technologického sektoru nejvíce oslabilo spotřební odvětví.
img

Očekávané zhodnocení amerických akciích do příštích let je extrémně slabé

04.05.2021 Valuace neboli ocenění hlavního amerického akciového indexu S&P 500 je momentálně na historickém rekordu. Valuace jsou dokonce vyšší než při technologické bublině v roce 2000. Valuační indikátor P/S – poměr ceny akcie k tržbám na akcií (price-to-sales ratio) – je aktuálně na novém rekordu na úrovni 3,0.
img

Rok 2021 je zatím rokem komodit

23.04.2021 Rok 2021 je zatím rokem komodit. Globální komoditní index S&P GSCI totiž zatím připisuje zisk 18 %, přičemž barel severomořského Brentu je dokonce o 29 % dražší. Drahým kovům se nicméně vůbec nedaří. Zlato je slabší o 8 % a stříbro o 3 %.
img

Očekávané zhodnocení amerických akcií je extrémně slabé

22.04.2021 Na základě mého regresního modelu jsem došel k závěru, že očekávané zhodnocení amerických akcií v rámci indexu S&P 500 ve střednědobém horizontu příštích pěti let je extrémně slabé. Můj základní scénář počítá s akciovým poklesem, v lepším případě by se výkonnost amerických akcií měla pohybovat kolem nuly.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Také korporátní dluhopisy s neinvestičním ratingem – high-yield – jsou nyní poměrně drahé

02.03.2021 Atraktivita korporátních dluhopisů se měří pomocí tzv. kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii korporátních dluhopisů nad výnosy relativně bezrizikových vládních dluhopisů, případně nad sazby úrokových swapů.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Psychologie | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Měnové trhy | Investiční web | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bias | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Daytrading | Dealer | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ECOFIN | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Figúra | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | Hedge | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Lot | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | PRIBOR | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Státní dluhopis | Swiss | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | Santa Claus Rally | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční odborníci | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Commonwealth Financial | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie obchodování | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Automatický obchodní systém | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je to volatilita | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dlouhodobé investice | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Dolar kurz | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP v ČR | Hedging strategie | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jak začít obchodovat na burze | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnová krize | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodníci s cennými papíry | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Online | Pepperstone | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Statut fondu | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Termínované vklady | Trade Brokers | Trading Expo | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | ZEW | DXY | ING | Mojmír Hampl | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | Čistý dluh | DCF | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EV | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Janet Yellen | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Průměrování | Překoupení | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Small caps | Tovární objednávky | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | P/E Ratio | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční analytik | Commission | Komise | Depreciation | Federální rezervní systém | Překoupeno | Volby | Rozhovor | Futures trading | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Global forex | Investment | Slušný zisk | IMPOSSIBLE | Wells Capital Management | Aramco | Capital Economics | Markit | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | LPL Financial | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Institut Ifo | J.P. Morgan Asset Management | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | MF Global | American Eagle | Cantor Fitzgerald | Baker Avenue Asset Management | Standard Chartered | Agentura AP | EPFR Global | Barrick Gold | Zdeněk Zaňka | WACC | Oslabení eura | Spekulace na oslabení | Petr Koblic | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Uložení peněz | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | Ekonomický výzkum | Investiční večer | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Korekce na akciích | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Chytrý Honza | Creditas | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Cizí měny | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Podnikatelé | Investiční stratégové | Pořad o investování | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Forwardy | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Německé státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Index asijsko-pacifických akcií | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Růst akcií | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Index bank | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | PetroChina | Sinopec | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Výkonnost pražské burzy | Analytik Komerční banky | Erste | Pegas Nonwovens | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Finanční poradce | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prestige Economics | National Australia Bank | Credit Suisse Group | UniCredit Markets & Investment Banking | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | CIMB Group Holdings | Oversea-Chinese Banking | Investovat do bezpečnějších aktiv | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Německý export | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | FTSE MIB | Finanční ústav | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Index ekonomické aktivity | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Nárůst objemu obchodů | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Tempo růstu ekonomiky | Finanční podniky | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | Morningstar | Bill Gross | Obchodování s českou korunou | Úspěšné investování | ex | ČSOB Asset Management | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Dluhopisový král | Akcie firem | Stanley Druckenmiller | State Street Global Advisors | Generali Investments | PEVONI | RBroker | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Save & Capital | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Řízení investičního portfolia | Burzovní přísloví | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | Peter Voštinár | FocusEconomics | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Quant | LBBW | Výhled pro zlato | Akciové společnosti | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Investiční specialista | Americký akciový trh | Přehřáté ekonomiky | Kvantitativní utahování | Obchodování kryptoměn | Akcie v Indii | Měnové zajištění | Jerome Powell | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Hypoindex | Inteligentní investor | NEST | Masivní výprodeje | SlateStone Wealth | Roman Koděra | Oxfam | Tiberius | Štěpán Hájek | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Wedbush Securities | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Portfolio manažeři | Začít investovat | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Erste Asset Management | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | Developed markets | Očekávání investorů | Zadlužená Itálie | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Růstové akcie | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | CSI 300 | Geopolitické napětí | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Volný kapitál | Geopolitika | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Horizon Investment Services | Pražský index PX | Baird | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Kompozitní index | Akciový výhled | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Vývoj české koruny | Tvrdý brexit | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Úspěšné obchody | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Global Business Outlook | Aktivita na trhu | Starteepo | Akciový trh v Británii | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkyvy na trzích | Investiční perioda | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Dluhopisová výkonnost | Růst zisků | Pokles valuací | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Fondy ETF | Vývoj finančních trhů | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Hodnota indexu | Úročení spořicích účtů | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Inverness Counsel | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dolarová aktiva | DBS | Podnikové investice | Obchodní jednání | Celkový globální dluh | Globální dluh | Poptávka po zlatu | Akcie CME | Mezinárodní investoři | Německé banky | Hodnotové investování | Silný trh | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Přední ekonomové | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | USTR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Akcie Uberu | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | NVDA | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | Protesty v Hong Kongu | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Wealth Management | CYRRUS ADVISORY | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akciový růst | Globální akciové indexy | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Aktuální cena akcií | Bohatí | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Shrnutí obchodování | Globalizace trhů | Financial Research Software | FRS | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Denní graf | Finanční údaje | Asociace pro kapitálový trh | Přístup k investování | iShares | Měsíčník finančních trhů | CFRA Research | Spotová cena zlata | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Jednorožec | Huawei | Světové akciové indexy | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Jana Brodani | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Začínající tradeři | Zombifikace | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Živočišné pudy | Animal spirits | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Příliv zahraničního kapitálu | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | BAT | Akciový top pick | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Celkový objem obchodů | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Záhada | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Walt Disney | Zpomalení světového obchodu | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | Eva Miklášová | BNP Paribas Asset Management | Portfoliomanažer | Dividendové vyhlídky | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Aktivní investiční strategie | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Ceteris paribus | Sociální sítě | Problémy | Britové | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Plyn | Nálada | Prohlášení | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Úroky | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | AT&T | Disney | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Akciový býčí trh | Klesající trend | Pracovní trh | CFA | Snížení globální zadluženosti | Eskalace napětí | CFRA | Míra inflace v eurozóně | Washington | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Peníze z prodeje akcií | Česká inflace | Cena akcií podniku | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Americký akciový býčí trh | Veřejné finance | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Valuace akcií | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Komunikace | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Pravidelné investice | Spravedlivé důchody | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Cena akcií Applu | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výrazné ztráty | James Montier | Free cash flow | FCF | Discounted cash flow | DCF model | Reverzní DCF model | Cena akcií Tesly | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Hodnota aktiv | Americké banky | Mezinárodní finanční instituce | West Texas Intermediate | Medvědi | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Firmy z USA | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Investiční portfolia | Správci aktiv | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Noviny | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Největší ztráty | Commonwealth Bank of Australia | Americký Fed | Stabilita | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Martin Gürtler | DoubleLine | Výkyvy | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Spotřebitelské ceny v únoru | Nástroje měnové politiky | Zásoby ropy v USA | Nejrozšířenější kryptoměna | Vysoké ztráty | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Dostatek likvidity | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Euro-koruna | Masivní propad | Propad globálních akciových trhů | Velmi vysoká volatilita | Fiskální politiky | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Silný pokles | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Člen bankovní rady Aleš Michl | Silně volatilní | Zásobníky | Texas | Investiční svět | Příležitosti k nákupu | Trhy nadhodnocené | Další pokles | Hlavní centrální banky | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Prohlášení politiků | Přikoupení | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Světové hospodářské krize | Spoření | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | České vlády | Americký investor | Izrael | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Conseq Michal Stupavský | Války | Danuše Nerudová | Schodek | CECEEUR | index CECEEUR | Poradce | Organizace | Dluhopisové emise | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Údaje | Poradenské firmy | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Ekonomické oživení | Mozek | Splátky dluhů | Inflace v české ekonomice | Výpadky | FANG | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Americké univerzity | Uzavření trhů | Indikace | Nejvyšší deficit | Zhodnocování peněz | Fanoušci kryptoměn | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Trade | Dílčí index | Analytik ČSOB | Premiér Andrej Babiš | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sociální síť | PMI ve službách | Posílení | WEI | Joe Biden | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Bitcoin dnes | 737 MAX | Zasedání Evropské centrální banky | Energetická společnost | Spotřebitelské výdaje v USA | Růst výnosů | Latinská Amerika | Snížení odměny | Dovoz | Spořit na důchod | Dlouhodobý trend | MSCI World | Tisknutí peněz | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Quantitative Easing | Akcie a dluhopisy | Toyota Motor | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | Světové hospodářství | Rekordní propad | JD.com | Sektor služeb | Moderna | Marek Brávník | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Eli Lilly | Společnost Facebook | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Investment management | Britská automobilka | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Chování trhu | Dluh USA | Pozitivní sentiment | PEPP | Fondy soukromého kapitálu | Střední Evropa | Nová prognóza | Riot Blockchain | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Michael Arone | Pokračování růstu | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Finanční krize 2008 | GlaxoSmithKline | Novo Nordisk | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Restrukturalizace | Sam Stovall | Příjmy a výdaje | Stimulační program | Ziskové marže | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Nový trend | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Životní úroveň | Oliver Pursche | Progres | Největší firmy na světě | Největší firmy | Světové rezervní měny | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Časový horizont | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Dluhopisy a zlato | Wedbush | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Časovat trh | Zajištění na stáří | Marc Chandler | Investor Warren Buffett | Akciová tržní kapitalizace | Příliv kapitálu | FTMO | Southwest Airlines | Odborníci | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Zasedání FED | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Elektromobily | Politici | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Ceny v Česku | MicroStrategy | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Masivní propouštění | Množství peněz | Pilulka Lékárny | Technologické tituly | Podvážení | Akciové podvážení | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané výnosy | Finanční represe | Německá výnosová křivka | Hospodářský vývoj | PDD | Broker XTB | Palo Alto Networks | Online investiční konference | Záznam konference | Cena bitcoinu dnes | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Milan Charvát | Warengo | Warengo.com | Jindřich Pokora | Rozumnyinvestor.cz | Aleš Prandstetter | eFrank.cz | eFrank | Norbert Nepela | Papucovyinvestor.sk | Papucovyinvestor | Mikuláš Splítek | Výběr akcií | Změny úrokových sazeb | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | Coinbase Global | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Měnový impuls | Ceny aktiv | Cenné papíry a burzy | Digital Exchange | Bitcoinový trh | Nálada investorů | Svět kryptoměn | Globální pandemie koronaviru | Fiskální situace | JD | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Nárůst ceny | Mean-reversion | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Index FTSE MIB | MIB | Objem akcií | Zinek | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Přísná měnová politika | Rostoucí výnosy | Psychologický efekt | Makroekonomický vývoj | Nový kapitál | Korekce na dluhopisových trzích | Konzervativní portfolio | Akcie Boeing | Terra | Riziková prémie | CrowdStrike Holdings | CRWD | Fidelity | Výrazný růst | Akcie Eli Lilly | Vysoké dividendy | Zvýšení základního úroku | Hodnotové akcie | Discovery | Nejvyšší růst | Celoroční výsledky | Umění | Data o inflaci | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | COIN | Akcie Coinbase | Krypto trh | Polymetal | Akcie MicroStrategy | Zhodnocení amerických akcií | Očekávané zhodnocení | Nejvíce peněz | Objednávky | Objem transakcí | Zhodnocení amerických akciích | Nárůst objemů | Chris Weston | Nižší zisky | Ceny producentů | TraderX | Pandemie COVID | MSTR | Palo Alto | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Retailový obchodník | Bit.plus | Základy fundamentální analýzy | Proinflační faktory | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Trend klesající | Zajišťování | Akcie technologických firem | Prodej | Tržní prostředí | McDonald's | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Vyšší úroveň | Ekonomický novinář | Výhled globálního růstu | Největší banky v Česku | Pohyb dolaru | Hliník | Chování spotřebitelů | Americký trh | AI | Mutace delta | Wealthspire Advisors | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Divize | Americké technologické společnosti | Rekord | University of Michigan | Chování | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | WIG | Byty | SPOT | Začátečník | Návyk | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Neúspěch | Opatření | Dlouhodobé strategie | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Evropský index | High-yield | Vyšší hodnoty | BNP | Pokračování trendu | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Zlato a bitcoin | Češi | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | Situace na finančních trzích | Ukončení kvantitativního uvolňování | Horizon | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Meta | Peněžní prostředky | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Nové emise | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Jeremy Grantham | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | TIM | RTS | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Bezpečná aktiva | Omikron | | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Propad hodnoty | BofA | Obavy z varianty omikron | Cykly | Rozšíření | Developeři | Jestřábí Fed | Relativní stabilita | Fundamentální analýzy | Obavy z omikronu | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Výnosy realitních fondů | Dlouhodobé trendy | Uniper | CME FedWatch Tool | Thought Leadership | Průměrná míra inflace | Hry | Real Estate | Válka na Ukrajině | Instituce | Pokles technologických akcií | Pozitivní výsledky | Schönfeld & Co | Miloš Filip | Období zvýšené inflace | Decentralizace | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Efekt sankcí | Polský akciový index | Index WIG | Index ATX | Rakouský index ATX | Cena amerického dluhopisu | Polymetal International | Ruská Sberbank | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Pokles inflace | Dopady války na Ukrajině | Růst platů | Akcie CrowdStrike | Akcie Nvidie | Patrik Novotný | Zákonodárci | Krátkodobé obchody | Rekordní inflace | Boj s inflací | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Ajay Dayal | Chuck Carlson | Dow Jones Industrial Average | Southwest | Indexy S&P | Jan Frait | Karina Kubelková | ORCL | Akcie Oracle | Mimořádné zasedání | ZEN | Kroky Fedu | Rostoucí akcie | Měnové instituce | Propuštění | Účet v bance | Evropské akciové indexy | Investorky | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Míra inflace ve Spojených státech | Centrum | Obrat tržního akciového trendu | Philadelphia Semiconductor | Cykličnost | Udržitelnost | Současná situace | Práce na sobě | Fenomén | Cenové stropy | Plaza Accord | Zisky na akciových trzích | Zajímavé příležitosti | Newton | Newton Investment Management | Miroslav Plojhar | VaR modely | Riziko měřené z minulé volatility | Tradingový portál FXstreet.cz | Work & Travel | Inflační swapy | CDS v regionu | Forecasty | Fondy a ETF | Covid panika | Northern Rock | Relief rally | Fed vs. ECB | Flow z ekonomiky | Treasury v České spořitelně | J.P. Morgan v Londýně | Velké finanční krize | Drahé dovozy | Výhled snižování sazeb | Stratég finančních trhů | Pozice tradera | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Vlna inflace | První vlna inflace | Velké centrální banky | Inflační hedge | Americká ropa | Monetizace | Zákonodárce | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Novinky | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Konkurent | Inflační doložka | Širší index | Tomáš Kacerovský | Nový býčí trh | Nejvolatilnější | Výrobci čipů | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Zkušený investor | Hodnocení akcií | Inflační krize | Anna Stupnytska | Marco Willner | Maya Bhandariová | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Franklin Templeton Investments | Vladek Krámek | BCPP Petr Koblic | Šéf BCPP | René Rohan | Tomáš Trávníček | Martin Kujal | Zajímavé investiční příležitosti | Alice Humlová | CUM ARTE | Velké varování | Varování | Bankovní rady ČNB | Ziskovosti společnosti | Pokles likvidity | Akciové trhy jako celek | Globální akciový index MSCI | Energetický index | ChatGPT | Marek Odehnal | ODEHNAL & PARTNEŘI | Investičně-poradenské firmy | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Očekávaná recese | Pricing power | Viceguvernérka | Akcie Baidu | Fáze trhu | Vklady | Válka | Očekávání pro rok | Veřejná nabídka akcií | Veřejné zadlužení | Klesající inflace | Ředitel banky | JOLTS | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Krize v USA | Velké technologické společnosti | Správná rozhodnutí | Edward Jones | Angelo Kourkafas | Americký dluh | Skyworks | Vztah k riziku | Vice | Hlavní akciový index S&P 500 | Earnings per Share | Realitní fond | Růst akcií společností Microsoft | Růst akcií společností | Výkonnost společnosti | Výkonnost společností | Očekávání ziskovosti | Midjourney | YCC | Hodnoty investice | Quantitative tightening | John Williams | Novo | Problémy Číny | Roční výkon | Birkenstock | Anthropic | Edward | Magnificent Seven | Kryptozima | Akcie třiceti předních amerických podniků | Snížení rizika | Geopolitická nejistota | Přecenění | Americké akcie včera | Snižování inflace | REITs | Retailový investor | Český retailový investor | Historické maximum | Paul Samuelson | Jakub Matis | Dlouhodobá investice | Index polovodičů | Rok 2024 | Spotové bitcoiny | Měnové politiky v USA | Energetické zdroje | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Zisky za čtvrté čtvrtletí | Quantlane | Traderx Nest | TraderxNest | Platforms | Japonský index | Odhady analytiků z Wall Street | Bankovní krize v USA | DJI | Fed funds | Fundament pro začátečníky | Alaska Airlines
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Investiční soutěž
Investiční soutěže
Investiční specialista
Investiční společnost
Investiční společnost Berkshire Hathaway
Investiční společnost CVC
Investiční společnost Hindenburg
Investiční společnosti
Investiční společnost TPG
Investiční spoření

Následující klíčová slova

Investiční strategie
Investiční strategie (Copytrading)
Investiční strategie daného ETF
Investiční strategie ETFs
Investiční strategie fondů
Investiční strategie fondu Quant
Investiční strategie pro dividendové akcie
Investiční stratégové
Investiční stříbro
Investiční stříbro aktuální cena
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít