Pátek 25. červen 2021 03:38
reklama
Capital.com euro
reklama
Purple Trading Trading Room
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Zadlužování

img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda plánuje na příští rok rozpočtový schodek téměř 100 miliard eur

23.06.2021 Státní rozpočet Německa v příštím roce skončí deficitem ve výši 99,7 miliardy eur (2,5 bilionu Kč). Německý ministr financí Olaf Scholz na dnešní tiskové konferenci oznámil, že návrh rozpočtu vláda jednomyslně schválila. Rychlé zadlužování, které souvisí se snahou zmírnit hospodářské dopady pandemie, se zastaví v roce 2023, kdy Německo opět zatáhne za takzvanou dluhovou brzdu.
img

Pravidla pro hospodaření zemí EU zůstanou pozastavena i v roce 2022

02.06.2021 „Mnohé státy v Evropské unii si půjčují peníze za záporné úrokové sazby. Jejich motivace splácet dluhy je tedy velice nízká. Nově se nemusí ohlížet ani na pravidla Paktu stability a růstu, která byla v rámci řešení pandemie pozastavena o další rok,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Loni se v Česku vytěžilo rekordně dříví, dochází k drancování lesů. Cena dřeva spadla loni na dvé dno, nyní roste, takže lidé by se měli předzásobit

31.05.2021 V roce 2020 došlo k opětovnému nárůstu těžby dřeva, a to na historicky rekordní úroveň 35,8 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry. Téměř veškeré vytěžené dříví, takřka 95 procent, přitom pocházelo z nahodilé těžby. Do ní spadá i likvidace kůrovcových kalamit. Z bezmála 97 procent je vytěžené dřevo z jehličnanů, vyplývá z dnes zveřejněných údajů ČSÚ.
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici

18.05.2021  Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost

03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.
C:\fakepath\banky-03052021.jpg

Akcie bank jsou překvapivě nízko

03.05.2021 Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo bude mít letos rekordní rozpočtový schodek 240 miliard eur

23.04.2021 Letošní rozpočet Německa skončí rekordním schodkem 240,2 miliardy eur (6,2 bilionu Kč). Dnes s tím souhlasil Spolkový sněm, který schválil dodatečné zvýšení dluhu o 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu Kč). O zvýšení schodku požádal ministr financí Olaf Scholz kvůli zvýšeným výdajům na zvládání následků pandemie nemoci covid-19.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
img

Utrácí se za jiné věci než covid, chátrají mosty, miliardy na digitalizaci nejsou vidět. Nejvyšší kontrolní úřad tepe vládu a stát, někde je však jeho kritika sporná

06.04.2021 Nejvyšší kontrolní úřad ve své výroční zprávě za rok 2020 nekompromisně účtuje se státem a vládou. Kritice podrobuje celou řadu oblastí státní správy, v některých aspektech je ale jeho kritika sporná.
img

Rozbřesk: Státní rozpočet ukázuje na další prohlubování schodku, dluh letos může překonat 2,5 bilionu korun

01.04.2021 Dnešní výsledky státního rozpočtu za březen potvrzují, že je Česko na cestě k nejhlubšímu schodku veřejných financí v historii – až 500 miliard korun. Na jedné straně čelíme výrazným výpadkům příjmů, které jsou jednak důsledkem pandemie, ale také současně daňových změn – zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka vedou zatím k poklesu výběru daně z příjmu fyzických osob skoro o 30 %. Na druhé straně samozřejmě také rostou rychle výdaje, a to zejména kvůli proti-pandemickým opatřením jako jsou kompenzační bonusy nebo programy COVID-gastro.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

O2 CR (Koupit, 12m cíl = 362 CZK): Stabilní hospodaření, novou cílovou cenu 362 CZK ovlivnil velmi nízký diskontní faktor

26.03.2021 Investiční příběh: Od poslední aktualizace ocenění jsme náš názor na společnost O2 Czech Republic prakticky nezměnili. V námi sledovaném období (2021-2025) čekáme, že se tržby v podstatě nezmění a budou víceméně stabilní. Mírný pokles předpokládáme u provozního a čistého zisku. Tahounem hospodaření bude mobilní segment v Česku i na Slovensku a také digitální televize. Investiční aktivita bude směřovat především na Slovensko k stavbě sítě (v Česku infrastrukturu nevlastní). O2 přísně kontroluje náklady, přesto čekáme mírný nárůst provozních nákladů, což by mělo v konečném důsledku vést k EBITDA marži v rozmezí 33 – 31 %. Zvýší se náklady na obsluhu dluhu (finanční náklady) vzhledem k nárůstu zadlužení a růstu sazeb. O2 CR dokáže generovat silný hotovostní tok. Předpokládáme mírné zvyšování zadlužování k cíli společnosti na úrovni 1,5x (čistý dluh / EBITDA). Tento krok vnímáme z pohledu optimalizace kapitálové struktury pozitivně.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý ministr financí počítá s dalším zadlužováním země

22.03.2021 Německý ministr financí Olaf Scholz chce kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 zvýšit schodek letošního rozpočtu o dodatečných 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu korun), čímž se letošní zadlužení zvýší na 240 miliard eur (6,3 bilionu korun). V roce 2022 pak Scholz počítá s dluhem 81,5 miliardy eur (2,1 bilionu korun). Dnes o tom s odkazem na sdělení ministerstva financí informovala agentura DPA.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021

01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
img

Česko padá do dluhu. Vláda musí představit plán, jak z dluhu ven, jinak ratingovým agenturám dojde trpělivost

19.02.2021 Česko padá hlouběji do dluhu. Státní dluh ČR vykázal za loňský rok prvně v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně takřka 2050 miliard korun. Během roku 2020 tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun.
img

Schválený půlbilionový český schodek svět letos ještě nezneklidní, vláda by se ale měla vyvarovat třeba „druhého rouškovného“. A od příštího roku je třeba razantně oddlužovat

19.02.2021 Ministerstvo financí i letos bude hospodařit s až 500miliardovým schodkem. Vládě to dnes posvětila Poslanecká sněmovna. I politici tak pochopili to, co bylo zřejmé už od konce loňska: a sice, že schodek 320 miliard, plánovaný doposud, je neudržitelně mělký.
img

Globální dluh loni narostl o 557 bilionů korun na nový rekord. Česká vláda se na nárůstu podílela z 0,07 procenta, tedy menší sumou, než jaká odpovídá jejímu podílu na světové ekonomice

18.02.2021 Celkový světový dluh loni vzrostl o 24 bilionů dolarů na historicky rekordní úroveň 281 bilionů dolarů. Tato hodnota odpovídá úrovni 355 procent světového hrubého domácího produktu. Čísla jako každoročně zveřejnil Institut pro mezinárodní finance.
img

🧷Zinek dnes roste nejvíce z celého trhu📈

11.02.2021 Zinek dnes přidává 2,5 % a s náskokem vede zisky na komoditním trhu. Kov už zároveň vymazal 2/3 lednových ztrát. Co stojí za jeho silou? Globální ekonomika si prochází ekonomickým oživením. Vlády se rekordně zadlužují a pumpují nové peníze na finanční trhy. USA jsou v závěrečné fázi schvalování stimulu ve výši 1,9 mld. dolarů, ovšem ani evropské vlády a další nezůstávají příliš pozadu. Čína je největším výrobcem na světě a z rekordního zadlužování profituje.
C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Šéf DIW: Německo může vykázat růst i propad HDP o pět procent

04.02.2021 Předpovídat vývoj německého hospodářství pro letošní rok uprostřed pandemie nemoci covid-19 je složité, možné je cokoli od pětiprocentního propadu po pětiprocentní růst. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher. Řekl také, že podoba dluhové brzdy, kterou má Německo zakotvenu v ústavě, je ekonomicky nerozumná, neboť v dobrých časech poskytuje velký manévrovací prostor, zatímco v těch špatných takřka žádný.
img

Rozbřesk: Dluh zemí eurozóny překonal 97 % HDP

22.01.2021 Pandemie koronaviru se výrazně podepsala na hospodaření zemí EU a vedla k dalšímu zadlužování. Není to vlastně nic překvapivého, nicméně teprve včera se trhy měly možnost seznámit s kompletními výsledky za třetí kvartál zveřejněnými Eurostatem. Na průběžných číslech je jasně vidět, jak silně se na hospodaření jednotlivých států podepsala jarní vlna i podzimní oživení. Ještě na začátku roku se schodek rozpočtů zemí eurozóny pohyboval pod hranicí tří procent, nicméně už ve druhém kvartále se zečtyřnásobil. S oživením ve třetím čtvrtletí přišlo i relativní zlepšení a zmenšení schodku na necelých 6 %. Tyto deficity se automaticky propisují i do vývoje dluhu, který se v případě eurozóny dostal na konci třetího kvartálu nad úroveň 93 % HDP.
img

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit

21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Deloitte: HDP ČR po propadu o sedm procent letos stoupne o 2,8 pct

17.01.2021 Česká ekonomika se za rok 2020 propadla o sedm procent, v roce 2021 by ale měla již růst o 2,8 procenta. Průměrná mzda poroste letos podobně jako loni o 3,4 procenta a míra nezaměstnanosti by měla vzrůst k 3,5 procenta. Vyplývá to z analýzy ekonomického výhledu pro rok 2021, který sestavil ekonomický tým společnosti Deloitte.
C:\fakepath\cina2.jpg

Reuters: Čína chce po firmách data o spotřebitelských půjčkách

11.01.2021 Čína tlačí na velké technologické firmy, aby sdílely údaje o spotřebitelských půjčkách, a to se zdůvodněním, že to je prevence proti přílišnému zadlužování a podvodům. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle ní by plán, pokud bude uveden do praxe, znamenal konec dosavadní čínské politiky nevměšování se do tohoto sektoru.
C:\fakepath\top-06042021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.01.2021 1) Akcie na asijských burzách uzavřely dnešní obchodování smíšeně. Korejský index KOSPI po historicky prvním zdolání hladiny 3000 bodů nakonec oslabil. Čínské akcie pokračovaly v růstu a jejich hlavní index je nejvýše za 13 let. Investoři doufají, že s novým americkým prezidentem se také normalizují vztahy mezi Čínou a Spojenými státy. Vzhůru zamířily akcie i v Jižní Koreji, kde se hlavní index dotkl rekordu. Akcie v Japonsku mírně oslabily.
img

Hospodaření státu končí rekordní „sekerou“ dějin. Mezi nejdražší položky patří „rouškovné“ pro důchodce, výdaje na zdravotní pomůcky, testy a vakcíny a na programy Antivirus

05.01.2021 Hospodaření českého státního rozpočtu za rok 2020 končí suverénně největší „sekerou“ v historii veřejných financí České republiky. Výsledný schodek 367,4 miliardy korun by byl ještě začátkem roku 2020 zcela z říše sci-fi. Bohužel, v důsledku koronavirové krize se stává smutnou skutečností. Jen slabou útěchou je to, že deficit je od poloviny loňského roku plánován na 500 miliard korun. Toto číslo je třeba vnímat v kontextu tuzemského legislativního procesu jako maximální možné, nikoli jako částku, s níž bychom měli poměřovat nynější výsledek.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Spekulace | Ropa WTI | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Ekonomové | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Durace | EBIT | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | G7 | IPO | Investice | Investor | Komodity | Kurz | Long | MMF | Měna | Měny | Nabídka | Obligace | P/E | Pakt stability | Pozice | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Trend | Ukazatel | Výnos | Výnosnost | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Komerční banka | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Zisk | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Intervenovat | Deloitte | Ondřej Hartman | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Makrodata | Portugalsko | Donald Trump | Lukáš Kovanda | BCPP | Bankrot | Praxe | Aktivum | Index | Podpora | Akcie Komerční banky | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Finanční prostředky | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investing | Irsko | Maďarsko | Minimální mzda | Nákup akcií | Nemovitosti | Oslabení měny | PayPal | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Růst HDP | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Výprodej | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Benzín | Andrej Babiš | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | EV | Ministerstvo financí | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Retail | Vzdělání | Burze | DPA | DIW | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | BBC | Agentura DPA | Reporty | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Automobilový průmysl | Ministr financí | Energie | Klid | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Základní úrokové sazby | Firmy | Akcie bank | Ekonomické dopady | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Fitch Ratings | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení koruny | Nejistota | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výnos desetiletých dluhopisů | Výhled | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Payrolls | Mzdy | Ekonomická situace | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Příjmy | Finanční domy | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Index KOSPI | Skupina PPF | Zahraniční forex | Daňové změny | BHS | Virtuální mince | Jerome Powell | Země platící eurem | Výnosy italských dluhopisů | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Nové peníze | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Růst zisků | Evropská komise | Veřejný dluh | Refinitiv | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | Globální dluh | Mezinárodní investoři | Dluh zemí eurozóny | Splácení dluhu | Slabší dolar | Nejznámější kryptoměny | Guvernér Fedu | Prezidentka ECB | Kurz kryptoměny | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | PPF | Snížení daní | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Následky krize | Hospodářské krize | Digitalizace | Rozpočtová politika | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | HDP v USA | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Hlavní události | Parlamentní volby | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Vyšetřování | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Legislativa | Vládní bondy | Financovat | Hospodaření státu | E-shopy | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Na burze | Propouštění | Impuls | Ceny potravin | Řídit riziko | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | NAFTA | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Míra | Premiér Babiš | Ohlédnutí | Úroky | Počet zaměstnaných | Hypotéky | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Kupní síla | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Forward PE | Bydlení | NERV | SPD | ACEA | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Investiční aktivita | Hospodaření | Pracovní trh | Američané | Washington | Stabilní hospodaření | Dividendová politika | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Investiční příběh | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Nový rekord | Vyšší inflace | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Bankroty | Šéf Bílého domu | Nájmy | Ceny energií | Krach | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Zdravotní pojištění | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Americká společnost | Ekonomický dopad | Organizace zemí vyvážejících ropu | Státní dluh ČR | COVID-19 | Směřování trhů | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda | Cestovní ruch | Vývoj | Institut pro mezinárodní finance | Mzda | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Aerolinky | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Mince | Tencent | Záchranné balíčky | Kabinet | Vyšší úrok | Akcie Monety | Šíření nového typu koronaviru | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Internetový obchod | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MF | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Rozpočet Německa | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Ratingová agentura S&P | Biliony | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Karanténa | Bulharsko | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Práce | Údaje | IATA | DPH | Úročení vkladů | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Veřejný sektor | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rozpočtový schodek USA | Výpadky | Úspory | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Debata | Tweety | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Grayscale | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Pracovní síly | Zaměstnanci | Růst výnosů | Vývoz | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | O2 CR | Dluhy | Členské státy | Ceny zeleniny | Auta | JD.com | Dnešní výsledky | Vakcína | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Těžba dřeva | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Koronavirové pandemie | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Spolkový sněm | Bývalý prezident | Cena palivového dříví | Antivirus | Hertz Global Holding | Hertz Global | Podpůrné programy | Celková výplata | Výplata | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Druhá vlna | Vlna koronaviru | Ant | Fond obnovy | Chorvatsko | Ocenění | Ceny | Praha | Spotřební daně | Technologické společnosti | Životní úroveň | Následky pandemie | Předčasné splacení hypotéky | Obsazenost hotelů | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Ant Group | Zpomalování inflace | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Počty nakažených | Pandemická situace | Online nakupování | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny mědi | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Rezidenční nemovitosti | Banky v ČR | Ekonomické dopady pandemie | Program Antivirus | Německý rozpočet | Pandemie v Evropě | Politici | Vývoj ceny akcie | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Česká republika | Epiq | Americké měny | Globální veřejný dluh | Nařízení | Technologické tituly | Letecká doprava | Daňový balíček | LATAM Airlines | Vakcinace | Virgin Atlantic | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Finanční společnost | Voda | Emise dluhopisů | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Počasí | Home office | Růst ceny | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Modrá vlna | Zhoršení ratingu | MJ | Zinek | Kov | Zisky na komoditním trhu | Výnos desetiletého dluhopisu | Světový dluh | Celkový světový dluh | Riziková prémie | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Veřejný dluh ČR | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Dow Jones US Banks | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Pakt stability a růstu | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Příležitosti | Prodej | Úročené vklady
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Zadlužení firem
Zadlužení Německa
Zadlužení samospráv
Zadlužení spotřebitelů
Zadlužení veřejného sektoru
Zadlužení země
Zadlužení 100 % HDP
Zadluženost
Zadluženost Španělska
Zadluženost vlastního jmění (debt ratio)

Následující klíčová slova

Zafixovaný produkt
Záhada
Zahájení dodávek
Zahájení intervencí
Zahájení obchodování
Zahájení výsledkové sezóny
Zahedžovat
Zahraniční akcie
Zahraniční akvizice
Zahraniční dluh
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít