Sobota 23. říjen 2021 17:20
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple konference
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Izrael

C:\fakepath\Ropa-3.jpg

Komodity: Ropu zdražují obavy z napětí na Blízkém východě, poptávku ale brzdí mutace delta

05.08.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, přidávají více než jedno procento. K jejich růstu přispívá napětí na Blízkém východě, vzestup ale mírní obavy z dopadů mutace delta a z opětovně zaváděných protipandemických opatření na poptávku.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelský kabinet schválil rozpočet, poprvé po třech letech od předchozího

02.08.2021 Po maratonu jednání, která trvala od nedělního rána, dnes izraelská vláda schválila státní rozpočet na období 2021-2022. Je to poprvé po více než třech letech od schválení předchozího plánu výdajů, svůj souhlas ale ještě musí připojit parlament. Kvůli vleklé politické krizi, která vedla ke čtyřem volbám, funguje Izrael bez schváleného plánu hospodaření od roku 2018, informují tiskové agentury.
img

Izrael prodá Jordánsku 50 miliard litrů vody

09.07.2021 „Nedostatek pitné vody komplikuje životy lidí ve více regionech na světě. V budoucnu se může stát příčinou masové migrace. Z těchto důvodů je vhodné podporovat rozvoj technologií na odsolování mořské vody,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejúčinnější vakcínou je ta od Moderny, na mutace je dobré očkování látkou Pfizeru, zjistili američtí vědci. Tyto dvě vakcíny jsou ovšem také dražší než jiné

23.05.2021 S postupující vakcinací se i v Česku více a více lidí rozhoduje pro odklad svého vlastního očkování. Doufají, že si „vyčekají“ účinnější vakcínu, jež by se mohla objevit.
img

Ozvěny trhu: Jestřábi se vracejí

29.04.2021 Dnes nám začíná mediální karanténa před zasedáním bankovní rady ČNB k měnové politice, které se uskuteční za týden. Na tomto jednání bude představena nová prognóza vývoje české ekonomiky. My v Komerční bance jsme ji zveřejnili právě včera.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy stoupají; přispívá k tomu statistika o čínském dovozu

13.04.2021 Ceny ropy dnes stoupají. Přispěla k tomu statistika o čínském dovozu. Napětí na Blízkém východě ceny suroviny podpořilo jen málo, protože dodávky dosud nebyly narušeny.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Výhled pro zlato a Brent je velmi odlišný než před rokem

25.02.2021 Do posledního únorového týdne vstupujeme s velmi odlišným technickým výhledem na ceny zlata a ropy než tentokrát v loňském roce, na začátku pandemie. V únoru 2020 byl budoucí výhled zlata i ropy zcela vzestupný, respektive medvědí. Během poslední části roku a začátku roku 2021 se však zdá, že trendy v obou těchto komoditách si vyměnily místa.
img

USD Neukazuje známky trendu

22.02.2021 Americký dolar začal minulý týden celkem pozitivně, sentiment však netrval dlouho a světová rezervní měna od čtvrtka oslabila. Hodnota indexu v amerických dolarech zůstává od začátku roku 2021 většinou nezměněna.
C:\fakepath\top-22022021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2021 1) Celosvětové dividendy by se v letošním roce mohly zvýšit až o 5 %. Ukazuje to studie investiční společnosti Janus Henderson. Loni pandemie covidu-19 způsobila, že dividendy klesly nejvýrazněji od globální finanční krize před více než deseti lety.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.2.2020)

22.02.2021 Vývoj na akciových trzích je začátkem týdne opět nervózní a investoři stále nestřásli obavy z rostoucích výnosů ze státních dluhopisů. Ty se v případě desetiletých splatností přibližují 1,40 % a krátkodobě pomáhají k růstu také americkému dolaru. Ropa WTI mezitím konsoliduje pod 60 dolary.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (18.2.2020)

18.02.2021 Včerejší obchodování výrazně ovlivnily lepší data maloobchodních prodejů v USA. Akciové indexy však v růstu příliš nepodpořila, jelikož byly pod tlakem obav z rostoucích výnosů. Ty v případě desetiletých splatností klesly pod 1.30 %, nicméně americký dolar i přesto výrazně posiloval. Ropa WTI mezitím roste nad 62 dolarů.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelská ekonomika loni kvůli covidu poprvé od roku 2002 klesla

16.02.2021 Izraelská ekonomika loni poprvé od roku 2002 klesla, pandemie nemoci covid-19 měla totiž negativní vliv na výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se snížil o 2,4 procenta po růstu o 3,4 procenta v roce předchozím. Uvedl to dnes izraelský statistický úřad.
img

Nejdůležitější rezervní měna začíná oslabovat

15.02.2021 Minulý týden se index amerického dolaru zažil korekci po několikaměsíčních maximech. Díky dobrému sentimentu na trhu a akciovým trhům, které zaznamenávaly nová historická maxima, se investoři rozhodli pro riskantnější měny a k tendenci prodávat americký dolar.
img

Francouzská vakcinační strategie: Kde udělali Francouzi chybu?

07.01.2021 Francie zvládla od 27. prosince 2020, kdy byla zahájena vakcinace a s ní spojená kampaň, naočkovat pouze 516 osob. Na celosvětovém žebříčku agentury Bloomberg, který sleduje vakcinaci proti COVIDu, je tak na posledním místě.
C:\fakepath\burza.jpg

Telavivská burza zřizuje marihuanový akciový index

28.12.2020 Telavivská burza zřizuje marihuanový akciový index. Bude v něm začleněno devět firem, které mají co do činění s léčivým konopím. Podle agentury Reuters tak chce povzbudit obchodování v rychle se rozvíjejícím, i když ještě ne zcela vyspělém sektoru.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
img

Rozbřesk: Vidina vakcíny přebíjí vše a akcie stoupají k novým maximům

09.12.2020 Vakcína jako by na trzích opět byla schopna sebrat všechnu pozornost. Nehledě na zaseknutá jednání ohledně brexitu a neschopnost řady ekonomik rozvolňovat po druhé vlně “bezpečně” proti-pandemická opatření (Izrael, Francie) si akcie razí cestu k novým maximům. Vidina “konečného řešení” pandemie je pro trhy jednoduše příliš lákavá a skrze vakcínu se tak dívají do roku 2021 převážně optimisticky.
img

Rozbřesk: Česko zpět na cestě do čtvrtého stupně, v centru pozornosti brexit a evropský rozpočet

07.12.2020 Česko je zpět na cestě do čtvrtého stupně rizika protiepidemického systému PES. Od začátku posledního rozvolnění bylo jasné, že přichází stále na velice nebezpečných úrovních – přírůstky počtu nakažených byly na úrovních, kde Izrael v září připravoval “tvrdý lockdown”, vir se zjevně ve velké části republiky šířil komunitně a pozitivita testů byla vysoká. V takové situaci stačí relativně málo k tomu, abychom si rychle zadělali na nový problém.
img

Senát našel v daňovém balíčku příjmy za další 4,5 miliardy korun

04.12.2020 „Senát našel v daňovém balíčku další příjem pro státní rozpočet ve výši 4,5 miliardy korun, který se ale nemusí nijak významně promítnout v kapsách občanů. Chce více danit zahřívaný tabák. Senát tím dal příjmům státního rozpočtu ze spotřební daně tolik potřebnou stabilitu. Zároveň ukázal, že chce méně danit příjmy a více danit spotřebu. Tím lidem zbyde více peněz v peněženkách a sami tak budou moci rozhodovat, za co je utratí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Česko druhou vlnou pandemie prochází s většími náklady než Německo

04.12.2020 Procházíme další fází rozvolnění vládních nařízení. Otevřely restaurace a hospody a soudě podle včerejší vycházky Prahou se do nich řada lidí skutečně těšila. Rozvolnění přichází sice ve chvíli, kdy je druhá vlna pandemie zjevně za vrcholem a má tendenci odeznívat. Na druhou stranu ve chvíli, kdy se na rozdíl od jara vir na většině území dál šíří komunitně a nefunguje efektivní trasování. I vládní systém PES ostatně ukazuje, že do třetího stupně pohotovosti umožňujícího otevřít například restaurace a ubytovací zařízení jsme se dostali jen těsně. Jakékoliv výraznější uvolnění sociálních kontaktů může tak velice jednoduše zadělat na třetí vlnu pandemie.
img

Rozbřesk: Týden, který rozhodne o dalším osudu pandemie v Česku

03.11.2020 Pro Česko začíná další kritický pandemický týden. Čísla za úterý a středu ukážou, zda přijatá opatření alespoň trochu zabírají a šíření epidemie začíná zpomalovat. Pokud neuvidíme viditelnější zpomalení nových případů, má zdravotní systém velký problém a vládě pravděpodobně nezbyde nic jiného než přijmout tvrdší opatření.
img

Evropské akcie ráno směr nemají, koruna ano - dál slábne

14.10.2020 Jedním z faktorů, které kazí náladu na finančních trzích, jsou nepříznivé zprávy o vývoji vakcíny. Její testování přerušila J&J, načež Eli Lilly zastavila testy svého léku na Covid-19. Právě naděje na vakcínu jsou účinnou obranou proti strachu z vážných a dlouhodobých dopadů pandemie. Přidejme tedy krátký pohled na to, jak vypadá situace s koronavirem v zemích, které jsou nejvíce pod drobnohledem.
img

Rozbřesk: Česko hlásí další rekord, strach z tvrdých uzavírek ekonomiky “a la Izrael” roste

07.10.2020 Česko v úterý zlomilo další rekord – za jeden den přibylo 4457 nově nakažených. Na podobné úrovni jen o něco menší Izrael (9 mil. obyvatel) sáhl k drastickým opatřením a na čtrnáct dní jednoduše zavřel celou ekonomiku a zakázal lidem opouštět (až na nezbytné případy) bydliště. Pravděpodobnost tvrdších opatření v Česku je tak den ode dne vyšší a mělo by to být znát i na české koruně, které se za dnešní situace asi nebude chtít absolvovat dlouhé výlety pod 27,00 EUR/CZK.
C:\fakepath\1600592070-ceska.jpg

Analytici: Koruna oslabuje kvůli vývoji koronavirové situace

20.09.2020 Kurz koruny, který v posledních týdnech spíše oslabuje, ovlivňuje téměř výhradně vývoj koronavirové epidemie. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Další vývoj kurzu tak bude podle nich záležet na epidemiologické situaci. Plošné restrikce by zřejmě znamenaly další propad koruny. Česká měna za měsíc oslabila o téměř 70 haléřů na pátečních 26,74 Kč/EUR.
img

Rozbřesk: Koruna zůstává pod tlakem, má strach z izraelského scénáře

18.09.2020 Nejistota spojená s dalším vývojem pandemie v Česku je extrémní - nové případy rostou jako houby po dešti a i když to zatím vláda rezolutně odmítá, ve vzduchu visí izraelský scénář. Izrael rozvolnil podobně jako Česko v květnu přísná opatření ve chvíli, kdy přírůstky nových případů klesly zhruba na dvacet až třicet denně.
img

Zprávy o vakcínách zařídily pozitivní začátek týdne. Akcie a euro stoupají

14.09.2020 Týden začíná pro akciové trhy v Asii i Evropě velmi dobře. Ačkoli tu jsou nemalé rozdíly ve výkonnosti, hlavní indexy se shodují na směru vzhůru a průměrně přidávají kolem 0,5 procenta. Strmější nárůst pak naznačují americké futures. I na dluhopisových trzích je vývoj dnes ráno převážně pozitivní, když výnosy zvláště v Evropě navazují na pátek a klesají. Zlato mírně roste.
C:\fakepath\Izrael.jpg

SAE zrušily bojkot Izraele, obě země spolu mohou obchodovat

30.08.2020 Prezident Spojených arabských emirátů (SAE) dekretem zrušil zákon, který nařizoval bojkot Izraele. Obě země tak spolu mohou nyní obchodovat a uzavírat finanční dohody. Informovala o tom včera tisková agentura emirátů WAM. Jde o další konkrétní krok po ohlášení normalizace vztahů obou zemí z poloviny srpna. Emiráty se staly po Egyptu a Jordánsku třetím arabským státem ochotným k plnohodnotným diplomatickým stykům s Izraelem.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelská vládní koalice se pře o rozpočet, zemi hrozí nové volby

19.08.2020 Izraeli hrozí další parlamentní volby, které by byly už čtvrtým takovým hlasováním za méně než dva roky. Vládní koalice se totiž pře o státní rozpočet, který by měl být schválen do pondělka. Pokud se tak nestane nebo nebude přijat zákon o odkladu termínu pro přijetí rozpočtu, budou se v Izraeli automaticky konat nové volby. Informoval o tom dnes deník The Times of Israel, podle něhož se ani dnes strany vládní koalice nepřiblížily dohodě. O hrozbě nových voleb píše dnes i deník The Jerusalem Post.
img

Izrael kvůli žhářům zastavuje dovoz paliva do Gazy

13.08.2020  Izrael dnes oznámil, že zastaví lodní dovoz paliva do Pásma Gazy. Opatření zdůvodnil tím, že Palestinci z enklávy v uplynulých dnech vysílají balóny se zapálenými hořlavinami, což způsobuje požáry na izraelských polích u hranice. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Izraelský premiér přiznal příliš rychlé uvolnění ekonomiky

10.07.2020 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu včera přiznal, že vláda otevřela ekonomiku v době epidemie nemoci covid-19 příliš rychle a předčasně, což vedlo ke zrychlení šíření koronaviru. Izrael má 34.825 potvrzených případů nákazy a 348 mrtvých. Opozice včera varovala, že ekonomický dopad epidemie vyvolá bouřlivé protesty.
img

Denné zhrnutie: BoE zvyšuje objem nákupu dlhopisov, GBP klesá

18.06.2020 Akciové indexy v Európe sa obchodujú v červených číslach, pričom americké akciové indexy sa obchodujú zmiešane. Výnosy na dlhopisoch v USA zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch sa dnes darilo cenám ropy, ako aj priemyselným kovom, pričom drahé kovy zaznamenali mierny pokles. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo japonskému jenu, pričom najvýraznejší pokles zaznamenala britská libra.
img

Izrael zvažuje „home office“ pro zaměstnance veřejné sféry. Opatření by dávalo smysl i v ČR, vždyť jen pražské dopravní zácpy vyjdou ekonomiku na tři miliardy

09.06.2020 Izraelská vláda zvažuje, že by zaměstnancům veřejné sféry umožnila jeden den v týdnu pracovat na bázi „home office“.
img

Koronavírus: market update

02.04.2020 Počet infekcií koronavírusu vo svete dnes prekročili 950 430 prípadov, pričom vyše 202 000 ľudí sa vyliečilo. Počet ľudí, u ktorých sa potvrdilo, že zomreli v dôsledku koronavírusu, dosiahol 48 276.
C:\fakepath\izrael.jpg

Izrael kvůli koronaviru plánuje rozsáhlé stimulační výdaje

30.03.2020 Izraelská vláda dnes představila balík ekonomických opatření v hodnotě 80 miliard šekelů (zhruba 550 miliard Kč), který má v zemi pomoci zmírnit koronavirovou krizi. Ministr financí Moše Kahlon uvedl, že očekává postupné obnovování podnikatelské aktivity po židovském svátku Pesach, který se letos bude slavit od 8. do 16. dubna.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Fibonacci | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Fiskální politika | Futures | Indikátor | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MT4 | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obligace | Politické riziko | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Trading | Trend | Volatilita | Výkonnost | Zlato | ČNB | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Ozvěny trhu | Obchodovat | Aktuální kurzy | Investiční banky | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makrodata | Portugalsko | Lukáš Kovanda | Obchodníci | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Delta | Index | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomika Německa | Eura | Fitch rating | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Kurz britské libry | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Maloobchodní prodej | Market | Markets | MetaTrader 5 | Největší ekonomika světa | Oslabení koruny | Pips | Portfolia | Prognóza | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Státní rozpočet | Stochastický | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj kurzu | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | Benzín | Indie | Intermediate | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Komise | Kontrakt | Volby | Burze | Aramco | DPA | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | BBC | Oslabení eura | Finanční analýzy | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Averze k riziku | Ministr financí | Dlouhé pozice | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Sázet | Index amerického dolaru | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Globální finanční krize | Americké akciové indexy | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Fitch Ratings | AAA | Summit EU | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Zajištění | Tesla | Zahraniční firmy | Výhled | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Konsensus | Světový obchod | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Výnosy | Česká vláda | Ekonomické údaje | Čínský statistický úřad | Příjmy | Volatilita trhů | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Purple Trading | Zahraniční forex | BHS | Výhled pro zlato | MT4 Supreme Edition | Štěpán Hájek | Zápis ze zasedání Fedu | Saxo | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Podniky | Technologické akcie | Obchodníci s ropou | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Trh s ropou | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Akciové trhy v Asii | Daňové úlevy | EK | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Statistický úřad | Splácení dluhu | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Boris Johnson | Záporné sazby | NASDAQ 100 | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Britský premiér | Cena niklu | Pohonné hmoty | KB | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | F1 | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Trinity Bank | Automobilky | Rozpočet | Jednání o brexitu | Německý vývoz | Hongkong | Obchod s ropou | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Slušné zisky | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | BAT | Parlamentní volby | Pfizer | Růst cen | Studie | Zasedání vlády | Ukrajina | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Drahý kov | Rozvoj | Zdražování | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Naše prognóza | xStation5 | AT&T | Ipsos | NERV | Miliardy korun | Izraelská ekonomika | Americký index | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Jestřábí hlasy | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Írán | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Analytička | Vývoz z Číny | Dobré zprávy | Jared Kushner | Komunikace | Francouzská vláda | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Anglie | Wales | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Virus | Vir | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Analýza zlata | Výstupy | Úsilí | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | SEC | Rozhodování | Ekonomický dopad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Krize v eurozóně | Ekonomické recese | Vývoj | Nová data | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Restrikce | Prudký pokles | Další vývoj | Evropské země | Kabinet | Energetické společnosti | Propad koruny | Pokles české ekonomiky | Šíření viru | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Katar | Jordánsko | Kongres | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Zápis z posledního zasedání | Růst | Koronavirové krize | Platební neschopnosti | Karanténa | Bulharsko | Rozsáhlé stimulační výdaje | Stimulační výdaje | Izraelská vláda | Guvernér izraelské centrální banky | Amir Jaron | Ekonomiky | Slovensko | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Afrika | Údaje | DPH | Mexiko | Pohonné hmoty v ČR | Opětovný pokles | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pákistán | Výpadky | Emitenti | Vývoj HDP | Více peněz | Premiér Justin Trudeau | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Úspory | Statistiky | Poradenské společnosti | Analytici poradenské společnosti | Purple Trading Štěpán Hájek | Nizozemsko | SARS-CoV-2 | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | Lucembursko | Cestování | Lék na COVID-19 | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Deflační tlaky | Expanze | Bezpečnost | ONE | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Oživení globální poptávky | Eli Lilly | Nové studie | Koronavirová pandemie | Argentina | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Střední Evropa | Nová prognóza | Býčí trend | Tchaj-wan | Korporátní zprávy | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Finanční výbor | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Koronavirové epidemie | Dopad pandemie | Izraelský premiér | Uvolnění ekonomiky | Rychlé uvolnění ekonomiky | Benjamin Netanjahu | Chorvatsko | Ocenění | SAE | Ceny | Spotřební daně | Výzkumy | Indonésie | Vládní koalice | Izraelská vládní koalice | Nové volby | Likud | Strana Likud | The Times of Israel | Zvi Hauser | The Jerusalem Post | Světová rezervní měna | Bojkot Izraele | Kuba | Zdanění | Marathon | Česká republika | Epidemická situace | Graf ropy WTI | Lockdown | Nařízení | Epidemické situace | Vlny koronaviru | Pandemie v Česku | Vakcína Pfizer | Společnost Pfizer | Zprávy o vakcínách | Spotřebitelská poptávka | Vakcinace | Očkování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Očkování proti covidu-19 | Telavivská burza | Marihuanový akciový index | Burza v Tel Avivu | Voda | Počasí | PMI ve výrobě | Vakcinační strategie | Očkování proti covidu | Kov | Rostoucí výnosy | Súdánská centrální banka | Celosvětové dividendy | Světová poptávka | Suezský průplav | AA | Ceny ropy Brent | Island | Zvýšení ratingu | Mutace delta | Izraelský kabinet
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

IT společnost
IT společnosti
ITV
Ivan Chrenko
Ivano Gabrielli
Ivan Pilný
IvoryOption
IW
IWC
IWH

Následující klíčová slova

Izraelská ekonomika
Izraelská vláda
Izraelská vládní koalice
Izraelské akcie
Izraelské burzy
Izraelský kabinet
Izraelský premiér
Izraelský trh s diamanty
JAB
Jacinda Ardernová
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít