Pondělí 18. říjen 2021 09:17
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Legislativa

img

Ukrajina přijala Bitcoin

15.09.2021 Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován.
img

Bloomberg: Zdanění prázdných bytů bohatých lidí bytovou krizi nevyřeší

12.09.2021 Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky jsou do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

09.09.2021 Ukrajina se rozhodla zlegalizovat bitcoin, příslušný návrh zákona ve středu téměř bez výhrad schválil parlament, informuje server listu Kyiv Post. Až dosud se transakce v kryptoměnách na Ukrajině odehrávaly v šedé zóně a byly na hraně zákona. Ukrajina je tak od konce července pátou zemí, která vytyčila pravidla trhu s kryptoměnami.
img

Chudoba ohrožuje ženy po celý život

27.08.2021 Ekonomická situace v ČR se v posledních letech vyvíjí poměrně pozitivním směrem. Procento nezaměstnanosti je velmi nízké, lidí potýkajících se s chudobou nebo žijících na její hranici, je i přesto nezanedbatelné množství. Z toho velkou část bohužel dlouhodobě tvoří ženská část populace.
img

Jak učinit bydlené v ČR cenově dostupnější

11.07.2021 Řešením číslo jedna je pochopitelně mnohem rychlejší a rozsáhlejší nová výstavba, tedy zejména vhodný nový stavební zákon.
img

Růst cen stavebních materiálů se již projevuje v cenách bytů

06.07.2021  Rostoucí ceny a nedostatek stavebních materiálů se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybějí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené. Vyplývá to z odpovědí zástupců developerských společností, které ČTK oslovila. Podle stavebních firem ceny oceli a izolačních materiálů vzrostly meziročně až o 100 procent, u některých výrobků ze dřeva ještě více.
img

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
img

ČSSD chce po volbách lidi pokutovat za volné byty. Bude je pokutovat také třeba za vlastněné autoveterány, vždyť i ty zabírají místo v garážích, ač je nikdo v dopravě běžně neupotřebí?

22.06.2021 Dnes představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
img

Reakce bitcoinu na jeho uzákonění v Salvadoru je vlažná. Kryptoměna zpevnila jen o tři procenta – Salvador není Čína ani Musk

09.06.2021 Kryptoměna bitcoin dnes dopoledne středoevropského času vůči dolaru zhodnotila zhruba o tři procenta poté, co prezident Salvadoru, Nayib Bukele, tweetoval, že středoamerická země přijala bitcoin jako zákonné, právoplatné platidlo.
img

Nový stavební zákon by zlepšil dostupnost bydlení, ale také zmírnil politickou polarizaci

26.05.2021 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky. Pomalá výstavba například způsobuje fatální nedostatek nových nemovitostí zejména ve vyhledávaných rezidenčních oblastech, což stupňuje tlak na růst cen bydlení. Ale nejen to.
img

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu

07.05.2021 Poslanecká sněmovna dnes schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Projde-li příslušná legislativa Senátem, kurzarbeit by se mohl zavést už od července. Nahradí dosavadní program Antivirus, který zatím platí do konce května. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl loni na jaře spouštěn.
img

Pozor: Tento text škodí Vašemu zdraví

19.04.2021 „Varování ohledně zdravotních rizik plynoucích z kouření se na krabičkách cigaret objevují od sedmdesátých let minulého století. Je jen otázkou času, než se s podobnými varováními budeme setkávat i u dalších výrobků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie Alibaby rostou o 6 % navzdory rekordní pokutě

12.04.2021 Alibaba (BABA.US) – ADR vzrostly o 6 % v reakci na pokutu ve výši $2,8 mld. od čínského regulátora za zneužití dominantního postavení. Na první pohled velká pokuta však dosahuje pouze 4 % domácích prodejů, přičemž legislativa povoluje až pokutu ve výši desetiny všech domácích prodejů. Trhy se tak nyní může přestat bát možných kroků čínské administrativy a vrátit se zpět k fundamentům společnosti.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Ministerstvo financí nechce riskovat zhoršení podmínek na finančních trzích

17.03.2021 Ministerstvo financí v dnešní aukci získalo prodejem státních dluhopisů dalších 16,9 mld. Kč. To je sice zhruba o deset miliard méně ve srovnání s předchozí aukcí, ale i dnes ministerstvo požadovalo více, než byl původní plán. Největší zájem byl o devítiletý dluhopis s průměrným výnosem 1,9 %, zatímco delší splatnost devatenácti let opakovaně nedosáhla cíleného zájmu. Aktuální podmínky na finančních trzích totiž nepřejí právě cenným papírům s delší splatností, které ztrácejí nejrychleji na ceně. Celkově ale poptávka trhu výrazně předčila nabídku, což je pravděpodobně i důvod, proč Ministerstvo financí urychluje svou emisi státních dluhopisů. V současnosti finanční trhy zhruba očekávají, že by výsledný deficit státního rozpočtu mohl být nižší, než s čím počítá schválená legislativa. Poslední vývoj pandemie a prohlášení ze strany Ministerstva financí však naznačují, že si situace vyžádá další výdaje a v krajním případě by se mohl plánovaný deficit ještě navýšit. To by znamenalo i vyšší emisi státních dluhopisů a jejich další ztráty na ceně. Pro vládu je tak výhodnější zajistit si finanční prostředky již nyní a neriskovat zhoršení podmínek na finančních trzích v průběhu roku.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden podepsal stimulační balík za 1,9 bilionu dolarů

12.03.2021 Americký prezident Joe Biden včera svým podpisem stvrdil vyčlenění dalšího asi 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů Kč) na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Jeho "záchranný plán", který ve středu dokončil cestu Kongresem, poskytuje prostředky na protiepidemická opatření a zároveň výrazně rozšiřuje federální systém sociálního zabezpečení. Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová se jej chystají v následujících dnech propagovat napříč Spojenými státy.
C:\fakepath\akcie-17022021-2.png

Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

17.02.2021 Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent.
img

Daňové zvýhodnění státních dluhopisů zatím vyšší poptávku nepřineslo

10.02.2021 Ministerstvo financí v dnešní aukci státních dluhopisů získalo 12,2 mld. Kč, zatímco investoři poptávali více než dvojnásobek této částky. Podle očekávání největší zájem byl o dluhopis se splatností tři roky, který je co do délky vzácností v nabídce Ministerstva financí. Zároveň tento dluhopis byl první, na který se vztahují nová daňová pravidla platná od začátku letošního roku. Z tohoto hlediska je výhodnější ve srovnání s dříve emitovanými dluhopisy. Nová legislativa však jasně neurčuje, na které subjekty se daňové osvobození vztahuje, což může být i důvod, že dopad na cenu dnes emitovaného dluhopisu byl minimální. Tříletý výnos se tak bezpečně udržel pod hranicí 1 %, zatímco delší splatnosti 10 a 15 let se dnes prodaly s výnosem 1,47 % a 1,64 %.
img

Trhy dnes 6/1/2021: Volby do amerického Senátu vrcholí, Ropa WTI testuje 50 dolarů

06.01.2021 Na akciové trhy včera dorazilo mírné uklidnění, nicméně s probíhajícími volbami do amerického Senátu může být zaděláno klidně na další korekci. Důvodem je aktuální vedení obou demokratických kandidátů ve státě Gergia, který bude klíčový v případě rozdělení Senátu. Pokud oba dva zvítězí, bude Senát a celá legislativa USA spadat pod demokratickou stranu. Ropa mezitím testuje 50 dolarů.
img

DE30 vzrostl na historické maximum

29.12.2020 Index DE30 dosáhl na nová historická maxima. K růstu akciových indexů pomohlo schválení nového fiskálního stimulu v USA. Sněmovna reprezentantů schválila v pondělí novou verzi stimulu v poměru 275 - 134, aby byl splněn Trumpův požadavek na zvýšení přímé podpory Američanům na 2000 dolarů z předchozích 600 dolarů. Nová legislativa teď míří do Senátu.
img

Ekonomický kalendář: Stimul v USA je středobodem zájmu investorů

29.12.2020 Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný a hlavní role tak zůstává dalším fundamentům. Více prostoru se tak dostává novinovým titulkům a dalším zprávám. Pozornost investorů směřuje hlavně do USA, kde se schvaluje nový fiskální stimul. Sněmovna reprezentantů schválila nový rozšířený stimul, který dovoluje zvýšit částku podporu v nouzi Američanům z $600 na $2,000. Nová legislativa míří do Senátu, který by měl začít rozhodovat již dnes. Schválení v Senátu však není vůbec jistou záležitostí. Republikáni zvýšené příspěvky spíše nepodporují, takže budoucnost zákona je ve hvězdách.
img

Dohoda o brexitu je na světě. Jde o dobrou zprávu pro českou ekonomiku, které zachrání čtyřicet miliard korun exportu ročně

24.12.2020 Dohoda o brexitu je hotova, čtyři a půl roku trvající drama končí. Dnes odpoledne dotažení dohody potvrdily obě strany vyjednávacího stolu, Spojené království i Evropská unie.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump zkritizoval krizový balík a naznačil, že zákon nepodepíše

23.12.2020 Americký prezident Donald Trump dnes ostře kritizoval soubor opatření v objemu téměř 900 miliard dolarů (asi 19,4 bilionu Kč), jehož cílem je podpořit hospodářství Spojených států zasažené pandemií covidu-19. Naznačil také, že pokud se legislativa nedočká úprav, nepodepíše ji, uvádí agentura AP. Soubor zákonů v pondělí večer schválily obě komory amerického Kongresu.
img

Nevylijme s vaničkou i potřebné investice

26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
img

Nový stavební zákon zmírní politickou polarizaci Česka

13.10.2020 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky.
img

Udržitelné investování podle kritérií ESG – objevte hodnocení ESG v obchodní platformě LYNX

09.10.2020 Dlouhodobě udržitelné investice oprávněně přitahují pozornost stále více investorů. S nejnovější aktualizací obchodní platformy LYNX můžete snadno zjistit, zda vaše akcie splňují kritéria ESG. Vy si vyberete, která kritéria jsou pro vás důležité, a poté se vám zobrazí, zda daná akcie splňuje vaše osobní požadavky. V následujícím článku stručně probereme investování podle ESG a ukážeme vám, jak najít tato data v obchodní platformě LYNX.
img

Ceny nemovitostí v ČR stále rostou, ale nejpomaleji za poslední více než dva roky, říkají nová čísla Eurostatu. Stále poměrně citelné zdražování způsobuje hlavně špatná legislativa

07.10.2020 Růst kupních cen nemovitostí v ČR zpomalil v letošním druhém čtvrtletí na svoji nejnižší úroveň od prvního čtvrtletí roku 2018, vyplývá z nejnovějších čísel Eurostatu. Meziročně totiž nemovitosti v tuzemsku zdražily o 7,7 procenta. To je na poměry EU sice stále nadprůměrné tempo růstu cen, jelikož průměr ve druhém čtvrtletí činil 5,2 procenta. Avšak jde zároveň o nejpomalejší růst cen realit v ČR za poslední více než dva roky, neboť v uplynulých osmi čtvrtletích rostly ceny nemovitostí v ČR vždy v rozsahu od osmi do deseti procent.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na data z amerického trhu práce

02.10.2020 Z pohledu fundamentů se dnes jedná o velmi zajímavý den. Ve 14:30 budou zveřejněna data z amerického trhu práce, která mají obvykle nemalý dopad na forex i akcie. Míra nezaměstnanosti by měla v září vzrůst na 8,2 %. Zajímavá budou také data růstu mezd. Mezi další důležité statistiky patří zveřejnění inflace v eurozóně, tovární objednávky v USA a finální data spotřebitelské nálady UoM. Dnešní náladu na trzích by ale mohla výrazně ovlivnit politika. V USA se stále jedná o novém ekonomickém stimulu. Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek schválila program ve výši 2,2 bilionu dolarů. Ovšem nová legislativa má v republikány kontrolovaném senátu výraznou opozici. Svůj výrazný dopad na trhy může mít také nákaza amerického prezidenta Trumpa koronavirem. V Bruselu se jedná o dalším postupu Brexitu.
img

Kryptomeny: Poklesy sa zastavili

25.09.2020 Tento týždeň sme zaznamenali pokles na trhu s kryptomenami, keďže hlavné kryptomeny nasledovali pokles na akciovom trhu. Akcie sa včera prudko odrazili a naznačili, že býčí trh aj naďalej pokračuje. Niektoré altcoiny ako Chainlink a Synthetix vzrástli za posledných 24 hodín o 20%. Medzitým sa tiež bitcoin, ethereum a ripple posunuli vyššie a blížia sa k svojim hlavným úrovniam odporu. Dominancia bitcoinu na trhu stúpla na 58,6%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa zvýšila na 336 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodov je registrovaný na hodnote 91 miliárd dolárov.
img

Babiš s Hamáčkem zdůvodňují mimořádný příspěvek důchodcům „vyšší důchodcovskou inflací“. To je ale mimo, na tu už myslí řádná valorizace

30.08.2020 Vládní koaliční partneři, hnutí ANO a ČSSD, ústy svých předsedů slibují důchodcům prosincovou výplatu jednorázového bonusu ve výši 5000 korun. Šéf ANO Andrej Babiš ještě minulý týden opatření zdůvodňoval „stresem“, jemuž důchodci v době vrcholné koronavirové krize čelili.
img

Denné zhrnutie: US500 sa blíži k historickým maximám

03.08.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa dnes obchodujú v zelených číslach, pričom výnosy na amerických dlhopisoch dnes zaznamenali nárast. Výrazný pokles zaznamenali výnosy na brazílskych dlhopisoch a to až o takmer 40 bázických bodov. Na komoditných trhoch sa dnes darilo rope, pričom drahé kovy zaznamenali pokles. Priemyselné kovy sa obchodovali zmiešane. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo švédskej korune a americkému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal švajčiarsky frank.
C:\fakepath\krypto1.jpg

Bitcoin ako rezerva

31.07.2020 Posledné týždne začal bitcoin znova zaujímavo rásť a pútať pozornosť. Pozrime sa bližšie na niektoré pádne dôvody prečo a tiež na to prečo sa niekedy hovorí o bitcoine ako o zlate 21. storočia a má výhody oproti oproti inštrumentom, cez ktoré sa zvykne zlato obchodovať.
img

Investice do robotiky a umělé inteligence: nejlepší robotické akcie v roce 2020

16.07.2020 Investování do robotických akcií je stále populárnější. Přestože robotika není ještě vyloženě součástí našich každodenních životů, roboti jsou stále důležitější v odvětvích, jako je letecký, automobilový, lékařský a potravinářský průmysl. Jaký vývoj probíhá v tomto odvětví? A které robotické akcie jsou momentálně zajímavé? V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o megatrendu robotiky a představíme vám nejperspektivnější akcie z tohoto ekonomického sektoru.
C:\fakepath\Italie2.png

Italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho považována za hlavní překážku v růstu italské ekonomiky. Návrh legislativy nyní musí schválit parlament, informovala agentura Reuters. Dekret, který premiér Giuseppe Conte nazval dekretem zjednodušujícím, byl schválen po týdnech náročného vyjednávání.
img

Návrh zavést povinný podíl českých potravin je návratem do komunismu

29.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
img

Soběstačnost? Skutečným problémem českého zemědělství je nízká přidaná hodnota výroby a nízká schopnost půdy zadržovat vodu

27.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
img

Rozbřesk: Aktivita ve firmách se začíná vzpamatovávat, k dobrým časům je ale hodně daleko

22.05.2020 To nejhorší je za námi, ale vyhráno zdaleka není. Asi tak nějak by se daly shrnout včera zveřejněné květnové indexy nákupních manažerů za eurozónu. Nový výsledek potvrdil, že dubnová čísla byla (prozatím) naprostým dnem firemní aktivity a ekonomika se začíná pomalu vzpamatovávat s tím, jak opadávají restrikce a podniky ukončují nucené i dobrovolné odstávky. Celkový kompozitní PMI vyšplhal z předchozích 13,6 na 30,5 bodu, avšak k neutrální padesátkové hranici zbývá ještě extra velký kus cesty. A totéž vlastně platí i pro všechny zveřejněné dílčí subindexy, tedy pro výrobu, nové zakázky i zaměstnanost nebo pro jednotlivé země, jejichž předběžné výsledky byly včera rovněž zveřejněny.
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
img

Aukce státních dluhopisů překonávají rekordy z minulého týdne

01.04.2020 Dnešní aukce státních dluhopisů překonala svým objemem své rekordy z předchozího týdne. Ministerstvo financí tak touto cestou umístilo na trh dalších 87,4 mld. Kč se splatnostní od jednoho roku až do pěti let. Poptávka investorů však byla téměř dvojnásobná. Atraktivita státních dluhopisů stoupla poté, co ministryně financí před více než týdnem oznámila, že se dohodla s guvernérem ČNB na odkupech dluhopisů centrální bankou na sekundárním trhu. Ačkoli potřebná legislativa prozatím čeká v Poslanecké sněmovně a bankovní rada na posledním jednání mírnila očekávání trhu, zájem investorů nadále pokračuje. Napomáhá tomu i chvilkové uklidnění globálních trhů uprostřed koronavirové pandemie a fakt, že české státní dluhopisy zůstávají relativně levné.
img

Dopad koronaviru na kryptoměny

24.03.2020 Smrtící a prudce nakažlivý „koronavirus“ transformoval velmi rychle téměř všechno. Zdá se, že se medvědí trend na trhu kryptoměn zastavil. Cena bitcoinů (BTCUSD) klesla z únorových 10,5 tis. USD na současnou úroveň 6,7 tis. USD, když se cena na krátko propadla pod psychologicky významnou hranici 5 000 USD. Nyní BTC vypadá stabilizovaný. Cena začala treckovat podporu na úrovních 4 419 USD a 5 500 USD, což potvrzuje mírný býčí sentiment na krypto trzích. (BTCUSD) se stabilizoval a začal oscilovat mezi úrovněmi 4 až 6 tis USD.
img

Průmysl a stavebnictví se kvůli koronaviru letos propadnou - komentář k lednovým číslům

12.03.2020 Průmyslová výroba v Česku se v lednu dle očekávání propadla, přičemž její meziroční pokles – rovněž v souladu s očekáváním – nebyl tak hluboký jako pokles z října či listopadu loňského roku. To svědčí o určitém začátku stabilizace situace, které nahrávala počínající stabilizace německé průmyslové výroby. Za stabilizací německého průmyslu stojí dílčí obchodní dohoda USA a Číny, dojednaná na sklonku roku 2019 a podepsaná letos v lednu. Ta na trhy i do mezinárodních obchodních vztahů vnesla určité uklidnění napjatí a nejisté situace.
img

Děravá česká legislativa nahrává podvodníkům. Oddlužení jako výnosný business?

10.03.2020 Zákony by měly být především pro lidi, protože jak praví definice státu, je vymezen mj. státním lidem (státním občanstvím), který tvoří jeden z jeho hlavních pilířů. Pojem „lidi“ je však v tomto ohledu značně relativní. Představíme-li si pod ním vychytralé spekulanty, kteří se v legislativě orientují jako ryby ve vodě, pak ano, zákony jsou skutečně pro lidi, ovšem pro ty špatné.
C:\fakepath\pravnik.jpg

Forex očima právníka: Shrnutí roku 2019

02.02.2020 S novým rokem přichází ideální doba pro rekapitulaci roku předchozího. A lze říci, že rok 2019 přinesl do světa forexového práva mnoho vítaných změn. V textu níže představím nejdůležitější události roku 2019, které měly, mají a zcela jistě budou mít zásadní dopad celou škálu investorů. Nejdříve se zaměřím na rozsudek Soudního dvora Evropské unie (dále „SDEU“), který vyjasnil otázku postavení forexového investora jako spotřebitele. Dále shrnu základní body oběžníku Kyperské komise pro cenné papíry (dále „CySEC“), který je výsledkem tematického přezkumu povinností nejlepšího provádění pokynů kyperskými investičními podniky. Závěrem upozorním na nekalé praktiky brokerů při změnách statusu retailových zákazníků na zákazníky profesionální.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
C:\fakepath\forex.png

Možnosti páky na forexe a CFD

11.12.2019 Stále platí nariadenie ESMA, podľa ktorého majú maloobchodní klienti v EU stanovenú maximálnu páku s ktorou môžu obchodovať forex a CFD, stále je však možné obchodovať s vyššou pákou aj v Európe. Aké sú možnosti a je vôbec potrebné aby mal každý páku 1:500?
img

Pohonné hmoty v Česku může zlevnit krach jednání USA a Číny. Jeho riziko roste, Trump totiž podpořil Hongkong

28.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět mírně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na průměrnou cenu 32,17 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,12 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o pět haléřů, na 31,72 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem. Pokud však dojde ke krachu jednání USA a Číny o dílčím smíru v celní válce, jehož pravděpodobnost nyní roste, pohonné hmoty v Česku by ještě před Vánoci citelněji zlevnily.
img

Hong Kong: Trump mlčí, jde tedy do tuhého

26.11.2019 Exministr zahraničí USA Henry Kissinger to minulý týden na konferenci v Pekingu vyjádřil příměrem. V nové studené válce sice svět ještě není, ale pokud je studená válka jakýmsi temným horským masívem, nacházíme se v předhůří. Temnému masívu opravdu radno se vyhnout; konflikt mezi USA a Čínou by totiž podle šestadevadesátiletého státníka mohl být nakonec horší než první světová válka.
img

Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato

09.11.2018 Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
Seyschelly

Offshore společnosti (principy offshore)

19.09.2009 Vzhledem k velkému zájmu o využívání offshore společnost (firmy, trusty), včetně obchodování na FOREXu (forex trading), jsme pro vás připravili sérii článků na toto téma. Náš první článek popisuje základní principy fungování offshore společností.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Money management | Offshore | Bitcoin | Brexit | Daně a trading | Čína | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | USA | Británie | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Bezpečný přístav | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Demo účet | Diverzifikace | Dluhopis | Dollar | ECN | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | FX | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | ISIN | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Kotace | Koš | Likvidita | Long | Low | MIFID | Margin | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | Opce | Platforma | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | RRR | Rally | Reinvestice | Riziko | Ropa | SICAV | STP | Scalping | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Stop Out | Support | Swap | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | VaR | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Hospodářská krize | Zisk | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Regulace | Financování | Investovat | Daňový ráj | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Uzavření pozice | Volatilní | Kasina | Akcie Alibaba | Analýzy | Banka | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | CashFlow | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Do čeho investovat | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Eura | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | HSBC | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do zlata | Investiční | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Japonská ekonomika | Komodita | Komoditní | Kurzy | Maďarsko | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Míra inflace | MQL5 | Nákup akcií | Nejdůležitější události roku | Offshore společnost | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Řízení rizika | Signály | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Země EU | Zlato na burze | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Spojené státy | Investiční instrument | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Komise | Kontrakt | Intraday trading | Volby | E-mini | Retail | Vzdělání | 1 milion | Anonymní platební karty | Burze | Investment | Zlatý standard | The New York Times | Home Credit | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Pokles úrokových sazeb | FIBO Group | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Zvyšování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Energie | Podnikatelé | Bloomberg TV | Znalost | Příprava | Ekonomické fórum | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Politické napětí | David Cameron | Futures kontrakty | Referendum | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Zasedání České národní banky | Ekonomické dopady | Xetra | Cenné kovy | Americký akciový index | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Růst akcií | Alibaba | Fibo | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Finanční poradci | Ripple | Ethereum | Tesla | Poskytovatelé likvidity | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Výhled | Bankéř | Poplatky | Poptávka investorů | Britská vláda | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Mzdy | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | FCA | Světové trhy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Alphabet | ČTK | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Akcie firem | Skupina PPF | Zahraniční forex | BHS | Breakout Trader | Obchodování ETF | MiFID II | LYNX Trading | BTCUSD | Monero | ETH | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Binance | ESMA | Jak fungují akcie | Digitální peněženky | Online kasina | Altcoiny | Cena bitcoinu | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Obchodní válka | Podniky | Odpovědné investování | Obchodovat forex | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Volný kapitál | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Czech Fund | Měny v regionu | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Propad cen ropy | Roční výnos | CFD broker | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Jiné měny | Výkonnost akcií | M5S | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | PDVSA | Vysoké zisky | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Inflace v ČR | Statistický úřad | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | Ceny pohonných hmot | Celní válka | Boris Johnson | BrandZ | DE30 | Ferrari | Akcie a ETF | Ropné akcie | Maržový účet | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Čeští investoři | Gram zlata | US500 | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Britské domácnosti | Finanční situace | UCITS | MiFIR | Pohonné hmoty v Česku | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Kurzarbeit | ESG | Investujte do akcií | Akcie roku | Krácení daní | Makroekonomický výhled | Obchodování zlata | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Zlaté ETF | Státní ropná společnost | Akcie Barrick Gold | Cíl hospodářského růstu | Cena akcie | Automatické systémy | Obchodujte | Trinity Bank | Investice do fondu | Hospodářské krize | McKinsey | Investorka | Digitalizace | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | Startup | Obchodní model | Jana Brodani | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Supreme Edition | UCITS ETF | Akcie Alibaby | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Období nejistoty | BAT | SP500 CFD | Pfizer | Obchodovat na burze | Růst cen | Jeremy Corbyn | Studie | Bilance | Americký Senát | Ekologie | Co bude | Generální ředitel | Henry Kissinger | Ukrajina | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hongkongská ekonomika | Exministr zahraničí | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Politická krize | Trumpovo dilema | Dlužníci | Evropští investoři | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | 4GLD | Xetra Gold | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | CBDC | Impuls | Hospodářský výsledek | Výrazný pokles | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Volby do parlamentu | Zdražování | Běžný investor | Problémy | Růstový impuls | Britové | STP FX | MQL5 Community | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Válka mezi USA a Čínou | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Newmont Mining | Mylan | Goldcorp | Události roku | Ústavní soud | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Nižší likvidita | Šperky | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Bydlení | Aurora Cannabis | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Giuseppe Conte | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Wirecard | Hospodaření | Silný support | Návratnost | Inovace | Americké dolary | Miliardy eur | Von der Leyenová | Budoucnost | Zemědělství | Předběžné výsledky | Dohoda o brexitu | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Spotřební koš | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | SAP | iRobot | iRobot (IRBT) | IRBT | Akcie iRobot | Nájemné | Horší data | Komunikace | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Dominancia | Kapitalizácia | Hodnota značky | Google | Hodnota transakcí | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americké hospodářství | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Impérium | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | České měny | Co je to Brexit? | Jak k Brexitu došlo? | Důsledek referenda | Vyjednávání o vystoupení | Kapitálový/finanční trh | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jednatel | Jednatel společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Jednání brokerů | SDEU | OCP | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Zamezení dvojího zdanění | Daňová optimalizace | BP | Americká společnost | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | COVID-19 | Životní minimum | Deutsche Telekom | Bez rizika | Správci aktiv | Dopad koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Šok | Výkyvy | Česká legislativa | WP | Sazby hypoték | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Průmysl a stavebnictví | Poradci | Royal Dutch Shell (RDSA) | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Tržní podmínky | Profitovat | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Zrychlení inflace | Největší propad | Stimul | New York Times | Prostor k růstu | Viceprezident | Dopady pandemie | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Koronavirová krize | Američtí senátoři | OSVČ | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Ministryně financí | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Výroba automobilů | Automobilový trh | Šíření nákazy | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | Organizace | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Práce | Vyhoření | ETF portfolio | CDC | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | FANG | Více peněz | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Majitel | Statistiky | Indikace | Návrat do práce | USO | ETF USO | Reddit | Tweety | Nové zakázky | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | Pracovní síly | Prudké pohyby | Shell | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Hugo | Zadlužení | Dluhy | ONE | Dopad na cenu | Hlavní trendy | Fiskální stimul | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Eli Lilly | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Průraz | Podíl českých potravin | Vedení společnosti | Antivirus | Big data | Akcie big data | Canopy Growth | Cronos | Nestlé | Stimulační balík | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Akcie Wirecard | Výkyvy cen | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinský parlament | Michal Lukáč | Zdroj příjmů | Reputace | Reputace společnosti | ChainLink | Silicon Valley | Ocenění | Investování do robotických akcií | Investice do robotiky | Historie robotiky | Druhy robotů | Umělá inteligence (AI) | Robotické ETF a akcie | Nejlepší robotické ETF a akcie | Nejlepší robotické ETF | LSEETF | iShares Automation & Robotics UCITS ETF | Akcie Cognex | Akcie Ocado Group | OCDO | Akcie iRobot (IRBT) | Ceny | Praha | Ethereum 2.0 | Spotřební daně | Trigema | Ceny nových bytů | Barrick Gold (ABX) | DeFi | Royal Gold | Bitcoin vs. zlato | Měnící tržní podmínky | Cenové hladiny | Podhodnocené akcie | Capital.com | Pandemická situace | Online nakupování | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Vládní koaliční partneři | Koaliční partneři | Venezuela | Inspirace | Zdanění | Bloomberg Intelligence | Rezidenční nemovitosti | Ekonomické dopady pandemie | Vodíkový pohon | Program Antivirus | Politici | Diverzifikovat | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Udržitelné investování | Měnový fond | Ceny bytů | Výkon společností | Udržitelné investice | Platby v kryptoměnách | Protiepidemická opatření | Newmont | Futures a opce | Životní prostředí | TABAK | Proč investovat | Zadlužování | Krizový balík | Voda | Index DE30 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Home office | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | CARA | Situace na trhu | Tržní ceny | Jen Psakiová | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Grow Pharma | Daňové zvýhodnění | Daňové zvýhodnění státních dluhopisů | Předpověď ceny | Kov | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | Záchranný plán | Platební prostředek | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Pohyb ceny | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Ochrana proti inflaci | Rostoucí ceny | Praní peněz | ZS | Růst cen nemovitostí | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Salvador | Reakce bitcoinu | Finep | Central Group | Skanska | YIT | Platidlo | Prodej | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Pokutování za volný byt | Volný byt | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | AFI Europe | AFI Europe pro Českou republiku | Mluvčí Skanska | Mluvčí Skanska Reality | Skanska Reality | Renata Vildomcová | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | YIT Stavo | JRD | JRD Roman Havlíček | David Jirušek | Mluvčí společnosti | Finep David Jirušek | Chování | Syndrom vyhoření | Ovlivňování | Barcelona | Byty | Společnosti | Zdanění prázdných bytů | Grattan Brendan Coates | Los Angeles | Obyvatelé Los Angeles | Byty duchů | Strategic Actions for a Just Economy | Joe Donlin | James McIntyre | Kennedy Stewart
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Legal & General
Legal & General Investment Management
Legalizace konopí
Legalizace konopí v USA
Legální platidlo
Legal Trade
Legenda George Soros
Legendární investor
Legendární Porsche
Legenda WallStreetBets

Následující klíčová slova

Lego
Lehká ropa WTI
Lehman Brothers
Lehman efekt
Lehman moment
Le Journal du Dimanche
Lej Ťün
Lékařské konopí
Lék na COVID-19
Lék na koronavir
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple konference
Potvrďte prosím... Zavřít