Sobota 06. březen 2021 12:35
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Zájem o akcie

C:\\fakepath\\top-01022021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2021 1) Cena stříbra po silném nárůstu poptávky po kovu skokově vzrostla o zhruba 10 % a dnes ráno se poprvé od roku 2013 na chvíli dostala nad 30 USD za trojskou unci. Podle televize CNBC jde o další případ koordinovaných spekulací uživatelů sdružených ve skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit. V uplynulých dnech se tito spekulanti zaměřili na silně shortované akcie podniků jako GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment Holdings nebo Nokia a v některých případech dokázali jejich cenu rychle posunout výše o stovky procent. Nárůst poptávky po stříbru přišel poté, co prudce narostl zájem o akcie shortovaných společností s malou tržní kapitalizací navázaných na trh se stříbrem.
C:\fakepath\wall street.jpg

Investoři v USA si na nákup akcií půjčují rekordní objemy peněz

03.01.2021 Navzdory výraznému růstu akciových trhů od jarního propadu, za kterým stála první vlna pandemie covidu-19, zájem o akcie nepolevuje. Například ve Spojených státech lidé čím dál více investují s pomocí pákového efektu, což znamená, že si na nákup akcií půjčují. Takový postup už byl ale v minulosti mnohokrát předzvěstí propadu cen, upozorňuje list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Karo Invest úspěšně upsalo své akcie

14.12.2020 Dnes byl ukončen úpis akcií společnosti Karo Invest a.s. na trhu START. Už objednávková kniha naznačila velký zájem o akcie, emise byla nakonec přeupsána o 122.45 %.
C:\fakepath\apple.jpg

Cena Applu přesáhla hodnotu britského indexu FTSE 100

04.09.2020 Hodnota americké technologické společnosti Apple v polovině tohoto týdne přesáhla hodnotu všech firem zařazených do prestižního britského indexu FTSE 100. Vyšplhala se až na 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč), což v přepočtu na libry bylo zhruba 1,7 bilionu. Hodnota akciového indexu FTSE 100 přitom činila 1,5 bilionu liber. Apple si prvenství udržel i po čtvrtečním propadu cen technologických akcií na amerických trzích.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru

14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.
img

Eurodolar sahá po 1,1200 a další výrazné zisky pro korunu. Praha nejvýš od začátku koronakrize

02.06.2020 Zájem o akcie nepolevuje a také dnes se koncentruje více na evropskou stranu Atlantiku. V čele kráčející německý DAX svým růstem o 3,7 procenta ještě částečně dohání včerejší absenci. Rychle vzhůru však míří také trhy v Itálii nebo Francii. Wall Street, měřeno indexem S&P 500, přidává jen 0,2 procenta.
C:\fakepath\top-04122019-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když je dolů poslal středeční výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zvažuje uzavření americko-čínské obchodní dohody až po prezidentských volbách v příštím roce.
C:\fakepath\Aramco.jpg

Zájem o akcie Saudi Aramco je výrazně vyšší, než se čekalo

04.12.2019 Zájem o akcie saúdskoarabské státní ropné společnosti Saudi Aramco je výrazně vyšší, než se předpokládalo. Velcí investoři zatím předložili objednávky na akcie za 50,4 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč), uvedla včera s odkazem na finanční poradce firmy agentura Reuters. Největší producent ropy na světě plánuje v primární veřejné nabídce (IPO) prodat 1,5 procenta svých akcií. Firma by tak mohla získat až 25,6 miliardy dolarů.
img

Na trzích vítězí chamtivost. Investoři ignorují rizika

25.11.2019 „Peníze, které centrální banky pumpují do ekonomiky, končí z velké části na akciových trzích. Z tohoto důvodu mnohé akciové indexy překonávají svá historická maxima, i když ziskovost firem mírně klesá a světová ekonomika roste nejpomalejším tempem od globální finanční krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Uber nabídne své akcie za 45 dolarů

10.05.2019 Americká společnost Uber Technologies oznámila, že své akcie nabídne za 45 dolarů (1032 korun). Cena, která je v dolní části předpokládaného pásma 44 až 50 dolarů, podle agentury DPA značí, že zájem o akcie je spíše zdrženlivý. S akciemi Uberu se bude na newyorské burze NYSE poprvé obchodovat dnes, bude to jedna z největších primárních veřejných nabídek (IPO) v historii.
img

Kde Uber ztrácí tolik peněz?

02.05.2019 Alternativní taxislužby Uber a Lyft míří na burzu a přidají se tak možná do zástupu technologických společností, kterým patří 21. století. IPO společnosti Lyft proběhlo již koncem března a její akcie od té doby ztrácí téměř 14%. Obě společnosti čelí vysokým ztrátám a cílem IPO je tak získání dalšího kapitálu pro vývoj. To však investory neodradilo a zájem o akcie by měl exponenciálně narůstat. Na čem ale Uber a Lyft tolik ztrácí?
img

Ruská firma HeadHunter se chystá na burzu v USA

26.04.2019 Největší ruská internetová personální agentura HeadHunter Group plánuje vstup na americkou burzu. Pokud se jí podaří plány zrealizovat, bude to první primární nabídka ruské firmy v USA od zavedení sankcí vůči Moskvě kvůli ukrajinské krizi v roce 2014, uvedla agentura Bloomberg.
img

Zájem o akcie neustává

04.03.2019 Evropské akcie navázaly na úspěšný vstup asijských trhů do nového týdne a i na starém kontinentu převládaly nákupní příkazy. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách přidává zhruba 0,4 % a nachází se tak na nejvyšší úrovni za posledních pět měsíců. Daří se většině sektorů, když je obecně cítit větší chuť po cyklických akciích na úkor defenzivních. O první příčku se perou energetici a průmyslníci, jejichž akcie dosahují zisku shodně okolo 0,8 %. Naproti tomu utility či realitní společnosti mírně klesají, když jejich ztráty činí 0,3 %, respektive 0,2 %.
img

Na akciový trh Start vstoupila developerská firma UDI CEE i výrobce dronů Primoco

15.10.2018 Pražská burza cenných papírů slaví další úspěch. Na trhu Start, který je určený právě pro menší a středně velké podniky, se v rámci primárního úpisu – IPO poprvé prodaly akcie dvou nových firem.
img

ECB zatřásla s trhy. Euro se propadá, dluhopisy s akciemi rostou

14.06.2018 Evropská centrální banka, co se týče dopadu na finanční trhy, jednoznačně předčila včerejší Fed. Samozřejmě řada hráčů mohla zůstat po Fedu opatrná a pustit se do akce až se znalostí výsledků obou zasedání. ECB ale zkrátka učinila zásadnější kroky a na trzích je to znát.
img

Pokles italského napětí vrací eurodolar nad 1,1800

22.05.2018 Itálie se už dnes možná dočká jmenování nového premiéra. Napětí na trhu kolem italské politiky mezitím kleslo a dnes ráno sledujeme mírný růst tamních akcií i korekci posledního nárůstu dluhopisových výnosů. Investoři se spíše zbavují bezpečných dluhopisů a částečně se vracejí na periferii, kterou včera Itálie stáhla s sebou dolů. Zájem o akcie při evropském obchodování ale příliš nestoupá a hlavní indexy si připisují pouze drobné zisky.
img

Euro zaskočily zprávy z Itálie, už se ale vrací

05.03.2018 Italské volby podle očekávání nevyrobily podmínky pro většinovou vládu v mantinelech dosavadních koalic či stran. Karty ovšem rozdaly horší, než jsme v našem základním scénáři počítali. Výsledky trochu zahýbaly s trhy, efekt je negativní, ale nic vážného se zatím neděje. Italské výnosy se zvedly, ale zatím se jen vracejí ke 2 procentům. Německé se po výkyvech nacházejí na podobných úrovních jako minulý týden. Milánská burza ztrácí asi procento, zatímco zbytek Evropy vesměs slušně roste. Zprvu zaskočené euro dokázalo své ztráty na dolar rychle vymazat a nachází se na 1,2330.
img

Koruna před víkendem přece jen nasbírala pár halířů k dobru

20.10.2017 Na závěr týdne na globálních trzích vládne stále celkem pozitivní nálada. Podpořil ji postup s americkým rozpočtem, který je podmínkou pro prosazení daňové reformy. Ačkoli ta je stále poměrně vzdálená, trhy pozitivní zprávy ocenily. Nová makrodata do obchodování nezasahují, mírně negativně se mohly projevit výsledky Daimleru nebo GE. Další témata neovlivňují obchodování podstatným způsobem.
img

Akcie Švýcarské národní banky jsou srovnávány s Modrým Mauritiem

20.09.2017 K růstu ceny ale v současnosti dochází za velmi nízkých objemů obchodů a denně se zobchoduje nanejvýš 10 kusů. Nejvýznamnějším akcionářem, který vlastní 7 % akcií Schweizerische Nationalbank je německý profesor Theo Siegert. Hodnota akcií Švýcarské národní banky teď dosahuje vynikajících výsledků. Schweizerische Nationalbank či Swiss National Bank je centrální banka, ale i přesto je s akciemi možné obchodovat na burze Swiss Stock Exchange. Na začátku června se jedna akcie dala koupit za 1 930 franků za kus, v současnosti se kurz blíží 3 500 dolarům. Od začátku roku akcie posílily o více než 120 %, což je velmi dobré číslo.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akciové trhy se postupně sbírají ze severokorejského knockoutu

30.08.2017 Americké akciové trhy uzavřely včerejší seanci v plusu. Index S&P 500 přidal 0,1 %, průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq posílily o 0,3 %. Nadále se však nedařilo finančním a komoditním sektorům, které odevzdaly zhruba půl procenta. Počáteční nejistota ohledně diplomatických sporů po testu korejské rakety tak mírně ustoupila, což dalo prostor k využití nižších cen k opětovným nákupům akcií v některých sektorech. Těmi nejžádanějšími byly průmyslové podniky a informační technologie.
img

Ozvěny trhu - Akciovým trhům svítí zelená

01.12.2016 V horizontu následujícího roku předpokládáme rostoucí zájem o akcie, což by se mělo projevit na růstu jejich cen. Z počátku však můžeme očekávat zvýšenou volatilitu. Ač zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou na nadcházejícím zasedání je v tržních cenách již plně zohledněno, pro příští rok trh prakticky s ničím nepočítá. ECB pravděpodobně přistoupí ke snižování objemu měsíčních nákupů a důležité bude, jak nový americký prezident Donald Trump začne naplňovat svůj volební program. V neposlední řadě nás čeká několik politických událostí, které nejistotu na trzích budou dále zvyšovat.
gbpusd-06072016-6.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.7.2016

06.07.2016 Akcie ve Spojených státech včera klesly. Způsobila to pokračující nejistota kolem vývoje v Evropě po britském...
img

Závěrečná hodnota indexu pražské burzy se dostala pod 800 bodů

27.06.2016 Index pražské burzy dnes odepsal 3,6 procenta na 790,09 bodu, poprvé od dubna 2009 tak jeho závěrečná hodnota klesla pod hranici 800 bodů. Nedařilo se zejména finančním titulům, ale v červených číslech ukončily dnešní obchodování například i akcie společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod

15.09.2014 IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod Primární úpis akcií společnosti Alibaba byl minulý ...
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Británie | Britská libra | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Dividendy | Světová ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Bloomberg | Bod | Burza | Burza cenných papírů | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Grafy | IPO | Index PX | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Lot | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Portfolio | Pozice | Riziko | S&P 500 | SNB | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Swiss | Swiss National Bank | Termínový kontrakt | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Spekulanti | Investoři | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Britská měna | Sázka | Kurz koruny | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Markets.com | Eurostat | Makrodata | Facebook | Donald Trump | Burzy | BCPP | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Index | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Britské libry | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | CZK | České akcie | Dlouhodobé investice | Dolar | Eura | Exchange | Fiskální rok | Fortuna | Frank | Graf | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investing | ISM | Koupit akcie | Kurz britské libry | Kurz koruny k dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Markets | Nákup akcií | Nikkei 225 | Odkup akcií | Patria Online | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Pro investory | Reuters | Ropy | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Výprodej | Vývoj kurzu | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Cílová cena | Depozitář | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Free float | Roadshow | ROCE | Itálie | Finanční společnosti | WSJ | Převis | Tržby | QE | Kontrakt | Volby | Burze | Investment | Aramco | Danske Bank | Royal Bank of Scotland | DPA | Wells Fargo | Microsoft | Investing.com | NATO | BBC | Oslabení eura | Petr Koblic | HUF/EUR | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Kurz české měny | Index pražské burzy | Stock Exchange | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné investice | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Globální finanční krize | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Kč/GBP | Akcie mediální skupiny CME | Hodnota indexu pražské burzy | Růst akcií | Obchodování v Asii | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Ropné společnosti | S&P | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Akcionáři | Finanční poradce | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Credit Suisse Group | Pouštět se do rizikových obchodů | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Mzdy | Makléřské společnosti | Bankovní domy | Krize | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Výnosy | Americká vláda | Akciové trhy v USA | Institucionální investoři | Příjmy | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Zhodnocování měny | Manipulace s trhem | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Akcie Tesly | Swiss Stock Exchange | Kodak | Štěpán Hájek | Akcie Avastu | Saxo | Analytik finančních trhů | Zobchodovaný objem | Podniky | Asijské akciové trhy | FINRA | Obchodní aktivita | Akcie Applu | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Index Stoxx 600 | Trh Start | Nové peníze | Trhy v USA | Primární nabídka | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | The Wall Street Journal | Makléřská společnost | Martin Sklenář | Primární nabídky akcií | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | HeadHunter | Ruská firma | Internetová personální agentura | Personální agentura | Ruský akciový trh | Firma HeadHunter | Akcie na americkém trhu | Oddělení kapitálových trhů | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | CNY | AMS | Štěpán Křeček | Akcie podniku | Saudi Aramco | Televize CNBC | Úpis akcií | Obchodní dohoda | Cena akcie | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | PXE | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchodní dohody | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Firma | PLN/EUR | Pfizer | Erste Group | Generální ředitel | Amazon | Miliardy | Wüstenrot | Akcie Saudi Aramco | Zájem o akcie Saudi Aramco | Investiční úřad | Saúdské království | Samba Capital | NCB Capital | HSBC Saudi Arabia | Investovat do primární nabídky akcií | Primární nabídky akcií Saudi Aramco | KARO Invest | HUF | PLN | Total | GBP/EUR | Airbus | Míra | American Airlines Group | List Financial Times | Wall Street Journal (WSJ) | Nejobchodovanější akcie | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Pandemie | Boeing | Cena akcií Applu | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Cena akcií Tesly | SEC | COVID-19 | Gilead Sciences | Nejvýraznější ztráty | Vývoj | Výkyvy | Vysoké ztráty | Stimuly | Burzy cenných papírů | Měnové zasedání | Akcie Monety | Šíření nového typu koronaviru | Dopady pandemie | Další pokles | Komerční banky | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Růst | American Airlines | Biliony | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Cloud Computing | Práce | Koronakrize | Opatření proti šíření koronaviru | Akcie Saxo Bank | AMC | S&P500 | Reddit | Posílení | Zoom Video Communications | Norwegian Air | Gilead | Regulační orgány | Hypoteční banka | Moderna | Renault | JDE | Unie | Londýnské burzy | Novo Nordisk | Covid | Představenstvo | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Eastman Kodak | Hodnota Applu | PLUG | Plug Power | Cena Applu | Objemy peněz | Česká republika | Pfizer a BioNTech | GameStop | Karo Invest | Očkování | Investoři v USA | AMC Entertainment | WallStreetBets | BlackBerry | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Obchodování na asijských akciových trzích
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Záchranný fond na podporu ekonomiky
Záchranný koronavirový fond
Záchranný program
Zachycení dobrého trendu
ZAI
Zaif
ZAI Finance
Zájem investorů
Zájem investorů o Polsko
Zájem kupců

Následující klíčová slova

Zájem o akcie Saudi Aramco
Zájem obchodníků
Zájem o bitcoin
Zájem o bitcoiny
Zájem o digitální měny
Zájem o dluhopisy
Zájem o dolar
Zájem o hypotéky
Zájem o investice
Zájem o investice do zlata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít