Pondělí 25. květen 2020 07:18
reklama
Swissquote Bank
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading vip

Klíčová slova - Situace na trzích

C:\fakepath\Italie3.jpg

Itálii se po summitu EU citelně zvyšují náklady na obsluhu dluhu

24.04.2020 Itálii se citelně zvyšují náklady na financování, investoři se dluhopisů italské vlády zbavují v obavách, že Řím se nebude schopen vypořádat s rychlým tempem zadlužování. Kromě zdravotní krize způsobené koronavirem se Itálie delší dobu potýká i s ekonomickými problémy a k nejistotě přispívá i nepřesvědčivý výsledek čtvrtečního summitu, na němž se lídři Evropské unie zabývali otázkou, jak pomoci zemím nejvíce zasaženým pandemií.
img

Ranní komentář: Ropa díky Trumpovi mírně zdražila, S&P500 zůstává v okolí 2 800 USD

23.04.2020 Akciové indexy za sebou mají další úspěšnou seanci, během které jen v USA rostly o více než dvě procenta. Sentiment na trzích částečně zlepšila korporátní Amerika a výsledky společností jako je například Texas Instruments, nebo Snapchat. Pozitivní dopad mělo ale i vyjádření amerického ministra financí, který počítá s tím, že by do konce srpna měla být americká ekonomika opět v plném provozu.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
img

Technologické giganty ztrácejí. Dolů je táhne koronavirus

27.03.2020 Technologické giganty ztrácejí. Dolů je táhne koronavirus Situace na trzích momentálně nevypadá ideální. A přestože po dosavadních výprodejích většina odborníků předpokládá, že akciové trhy již mají dno za sebou – až vývoj v nejbližším období ukáže, zda je to skutečně tak. Momentálně je totiž propad způsoben především v důsledku paniky kolem COVID -19, ale další by mohl přijít po zveřejnění hospodářských výsledků jednotlivých firem. Obrovské propady neobešli ani největší technologické společnosti jako Amazon, Apple a Microsoft. Od svých posledních vrcholů, které dosahovaly v únoru se akcie obou společností propadly v řádu desítek procent.
img

Ekonomický kalendář: Sněmovna reprezentantů bude schvalovat ekonomický stimul

27.03.2020 Akciové trhy včera ignorovaly katastrofické výsledky žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA a pokračovaly v růstu. Dnešní seance však začala poklesem do negativního teritoria. Kalendář máme relativně prázdný. Hlavní roli by měly hrát schvalování stimulu americkou Sněmovnou reprezentantů a už standardně novinky okolo šíření koronaviru. Z tradičních fundamentů se těšíme hlavně na data z USA, kde bude odpoledne zveřejněna spotřebitelská inflace, spotřebitelský sentiment University of Michigan a také počet aktivních ropných vrtů Baker Hughes. Obchodníci by neměli zapomenout, že je opět pátek a přes určité uklidnění situace na trzích v posledních seancích představují otevřené pozice přes víkend zvýšené riziko.
img

Koronavirus: market update

25.03.2020 Globální počet případů nakažení koronavirem přesáhl 434 500. Uzdravilo se už 111 800 lidí. Počet obětí koronaviru dosáhl na základě nejnovějších údajů 19 600.
img

Další rudá vlna na akciích i koruně. Italské dluhopisy se zvedly

18.03.2020 Dnešní den nechává zapomenout na včerejší nadechnutí finančních trhů. Akcie znovu padají, a to v Evropě a Americe o 4-7 procent. Dolar opět drtí ostatní měny i zlato a zůstává při současné nejistotě a žízni po likviditě široce poptávanou měnou. Eurodolar padá na 1,0835 a pár dolar-koruna strmě stoupá na 25,55.
img

Poznámky ke včerejší tiskové konferenci J. Powella

16.03.2020 Pár poznámek ke včerejšímu Fedu. Jednalo se o pohotovostní zasedání, nahrazující plánované zasedání, které se mělo konat toto úterý a středu. Fed tedy tento týden zasedat nebude. Náš plánovaný webinář se ale i tak konat bude, takže jste všichni zváni. Chystáme se nyní povídání o trzích vysílat každou středu do doby, než se situace na trzích neuklidní.
img

Ranní komentář: Itálie už má 9 tis. nakažených, trhy po včerejším kolapsu ráno rostou

10.03.2020 Máme za sebou extrémně volatilní seanci, která dostala akciové trhy pod největší tlak od finanční krize. Jen v USA ztrácely indexy více než 7 % a podobným kolapsem si prošly také indexy v Evropě. Vůbec nejhůře pak z hlavních trhů dopadl akciový index v Itálii, který odevzdal během jediného dne více než 10 %. Korekce na akciovém trhu byla doprovázena implozí dluhopisových výnosů, které si v jednu chvíli u desetiletých splatností v USA sáhly až na 0,30 %.
img

Ranní nadhoz - americký Fed snížil sazby o půl procentního bodu

04.03.2020 Český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %, mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vlády. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %. Vyhlídky do budoucna však zůstávají nejisté. Situace na trzích našich hlavních obchodních partnerů se nelepší, navíc lze očekávat, že hospodářský růst na počátku roku bude negativně ovlivněn dopady epidemie koronaviru.
img

Zpřesněný odhad potvrdil zpomalení české ekonomiky

03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka.
img

Burzovní pandemie již probíhá

28.02.2020 „Na trzích zažíváme nejhorší týden od propuknutí světové hospodářské krize v roce 2008. Z trhů po celém světě se již vypařilo více než 5 000 miliard dolarů. Lidé, kteří včera vyprodali svá portfolia, jsou na tom výrazně lépe než lidé, kteří je vyprodávají až dnes. Vyhlídky na změnu tohoto trendu bohužel stále nejsou patrné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní komentář: Po včerejším výplachu dnes akcie znovu v zelených číslech, nervozita ale nemizí

25.02.2020 Téma koronaviru včera naplno dolehlo na finanční trhy a především pak na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv. Indexy v USA ztrácely více než 3 %, zatímco v Evropě některé burzy klesly dokonce o 5 %. Dnes ráno se situace na trzích stabilizuje a futures na akciové indexy rostou. Téma koronaviru ale zůstává dominantní a může ceny rizikových aktiv dostat znovu prakticky kdykoliv pod silný prodejní tlak. V hledáčku obchodníků je nyní především vývoj situace v Itálii a v Jižní Koreji, kde počet nakažených osob rychle narůstá. Určitý pozitivní (prozatímní?) dopad na trhy má pak včerejší vyjádření Mezinárodní zdravotnické organizace, která celou situaci zatím odmítla označit za pandemii.
img

Ranní komentář: Libra silnější na většině párů, euro zůstává pod tlakem

14.02.2020 Po včerejší změně čínské metodiky mapování počtu nakažených osob koronavirem se situace na trzích začala znovu stabilizovat. Americké indexy velkou část odpoledních ztrát dokázaly večer umazat a i když uzavřely v červených číslech, zůstávají i nadále těsně na dosah historického maxima. Nálada na trzích je tak stále pozitivní, i když díky nové metodice v noci ze včerejška na dnešek přibylo více než 4 tis. nových nakažených a jejich celkový počet už dosahuje 64 438.
img

Minuta s XTB

12.02.2020 Dnes s Blankou Dalešickou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o uklidnění situace na trzích v souvislosti s koronavirem a raketovém vzestupu novozélandského dolaru.
C:\fakepath\shutterstock_610692446.jpg

Situace na trzích z pohledu tradera a obchodní příležitosti

31.01.2020 Americké akciové indexy se zatím (s velesilnou podporou FEDu), i přes negativní geopolitické dění včetně hrozící pandemie Wu-chan koronaviru, drží poblíž svých maxim. Silně korelační aktiva s akciovými indexy jako měď či ropa již poslední týdny výrazně oslabily a naznačují, co velmi pravděpodobně předvedou i americké akcie v nejbližších dnech.
C:\fakepath\delta-hp-morgan-stanley.png

Akcie, které se vyplatí sledovat v roce 2020: Delta Air Lines, HP, Morgan Stanley

17.01.2020 Dvanáctiletý cyklus růstu americké ekonomiky stále nedošel svému konci, a jedná se tak o prozatím vůbec nejdelší období bez krize. Došlo sice ke korekcím akciových indexů, nicméně investoři nakoupili klesající akcie zpět a rozhodli se navyšovat dlouhé pozice.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, risk-on sentiment zatím přetrvává

17.12.2019 Situace na trzích se po divokém konci minulého týdne začala trochu uklidňovat. I nadále však převládá risk-on sentiment, což bylo včera patrné skrze pokračující růst akcií a ostatních rizikových aktiv. Britské volby a dohoda mezi USA a Čínou z obchodníků sejmuly značnou část nervozity, což může udržovat pozitivní náladu na finančních trzích po zbytek tohoto roku, kdy nás navíc, kvůli svátkům, čeká období nižších objemů a méně fundamentů.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Evropa začíná růstově, euro drží zisky. Pozor na dnešní data!

01.11.2019 Začátek evropského obchodování se nese v převážně pozitivním duchu. Akciové indexy se posouvají asi o 0,4 procenta výš, dluhopisy jsou na tom smíšeně při drobných změnách výnosů a euro drží své zisky. Eurodolar se nachází na 1,1160 a spolu s ním hájí vyšší pozice také kurz britské libry. Zlato je zhruba na svém a rovněž ropa se pohybuje kolem včerejších úrovní.
img

Minuta s XTB

04.10.2019 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o uklidnění situace na trzích a odpoledních důležitých fundamentech z americké ekonomiky.
img

Apple využil rekordní minima na výnosech dluhopisů

09.09.2019 Společnost Apple je známá jako jeden z nejsilnějších hráčů na globálním akciovém trhu, která si z hlediska tržní kapitalizace poměrně dlouho držela post jedničky na trhu. Nicméně v posledních měsících se situace na trzích mění - společnosti začínají reagovat na pokles amerických úrokových sazeb a silnou poptávku ze strany investorů. Výjimkou není ani Apple, který se rozhodl hledat dodatečný kapitál pro svoje záměry na dluhopisovém trhu.
img

Oživení na indexech, obchodníci na FX ale zůstávají po G7 nervózní

27.08.2019 Pondělí opět připomínalo jízdu na horské dráze, a to především vzhledem pokračujícímu napětí okolo americko-čínské obchodní války. Včera se však situace na trzích začala znovu stabilizovat, což pomohlo americkým indexům růst o více než procento. Na to pak dnes ráno pozitivně reagují také indexy v Asii. Lepší náladu na trzích zajistily hlavně komentáře amerického prezidenta na G7, kde uvedl, že dostal velmi vstřícný vzkaz od čínského vicepremiéra, který se chce znovu vrátit k jednacímu stolu. V podobném duchu se nesl i komentář čínského vicepremiéra pro média, kdy novináře ubezpečil, že je připraven celou situaci řešit diplomaticky tak, aby nedocházelo k dalšímu zhoršení vztahů mezi USA a Čínou. Podobných vzkazů jsme už ale z obou stran slyšeli několik a faktem zatím zůstává, že se propast mezi oběma zeměmi dál spíše prohlubuje. Pro trhy se však jednalo o vítanou úlevu, i když je otázkou, jak dlouho pozitivní nálada v takto nervózním prostředí vydrží.
C:\fakepath\gu.png

Komplikovaná situace na trzích a obchodní příležitosti

25.08.2019 V tomto roce již tak komplikovaná situace na trzích (USA vs. Čína, Brexit, měnové války, Irán,...) se ještě více komplikuje. Čína si nenechává líbit úplně vše a s určitým zpožděním, pro Donalda Trumpa nečekaně, také zavádí cla na další americké zboží. Americký prezident to evidentně bere osobně a v ten samý den tweetuje výkřiky typu „Čínu nepotřebujeme“, „americké podniky stáhněte se z Číny“, „čínské komponenty a materiály nahradíme jinými“ atd. Poté zvyšuje plánovaná podzimní cla na čínské boží o 5 %. A to ještě v týdnu si Donald pochvaloval, že jednání s Čínou jsou opět na dobré cestě…
img

Pohonné hmoty budou dále zlevňovat. Výraznějšímu zlevnění ale brání slábnoucí koruna

22.08.2019 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dále mírně zlevňovaly. Benzín zlevnil o sedm haléřů na litr a prodává se nyní v průměru za 32,69 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o pět haléřů na cenu 31,81 koruny za litr. Pohonné hmoty se prodávají v souhrnu nejlevněji od letošního dubna. Zlevňovat přitom budou i nadále.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Situace na trzích práce v USA i v Německu zůstává příznivá

04.01.2019 Dnešek je prvním dnem v novém roce, který nabídne celou plejádu zajímavých statistik. Tvorba pracovních míst ve Spojených státech by měla vykázat oživení po listopadovém propadu a i německý trh práce zůstává napjatý, když čekáme další pokles počtu nezaměstnaných. Na inflaci v eurozóně to ale nemá vliv. Ta v prosinci poklesla zejména v důsledku propadu cen energií. U nás sice data zveřejněna nebudou, ale můžeme se těšit na zápis ze zasedání ČNB. Ten by mohl opravit holubičí dojem, který trhy získaly po tiskové konferenci J. Rusnoka.
img

Po slabém začátku dne se situace na trzích dál zhoršuje. Koruna je ovšem stabilní

10.12.2018 Začátek týdne charakterizuje prodloužení negativního vývoje po pátečním propadu na Wall Street, dále zklamání z poklesu japonské ekonomiky, pokračující obavy ze zpomalování HDP či firemních zisků a nový zmatek kolem brexitu.
img

Situace na trzích se odpoledne zlepšuje, koruna však ztráty nesetřásla

27.09.2018 Během dopoledne si hlavní akciové trhy prošly slabšími chvilkami, když se do Evropy přenesl negativní vývoj z USA a Asie a nepotěšily zprávy o italském rozpočtu. Podařil se ale obrat a většina Evropy a spolu s ní také Wall Street už míří nahoru.
img

Nižší zásoby, riziko hurikánu a sankce proti Íránu tlačí ceny ropy nahoru

13.09.2018 Ceny ropy pokračují v růstu v důsledku poklesu amerických zásob. Trh také cítí riziko hurikánu přibližujícího se k východnímu pobřeží Spojených států, který může narušit klíčovou infrastrukturu. Výsledkem momentální situace na trzích s ropou bude pravděpodobně i růst cen pohonných hmot.
img

Situace na trzích se mění, ale dolar dál posiluje a koruna zůstává v klidu

08.02.2018 Americkému dolaru se na hlavních párech stále daří. Dnes ráno posiluje proti euru na 1,2235, vůči britské libře na 1,3860 a na páru s japonským jenem na 109,70. Zpevňování dolaru přitom opět přichází za trochu jiných tržních podmínek než předtím.
img

Jak obchodovat volatilitu (VOLX) v roce 2016? Raději jinak než v minulých letech.

20.01.2016 Pokud bude pro rok 2016 něco charakteristické, bude to pravděpodobně zvýšená volatilita. V posledních třech letech jsme se nechali nízkou volatilitou ukolébat a její růst proto může být pro některé investory malým šokem. Průměrná volatilita amerického indexu S&P500 vyjádřená indexem VIX (v naší platformě ticker VOLX) byla v minulém roce 16,6 % a v roce 2014 a 2013 dokonce pouhých 14,2 %. To je výrazně pod historickým průměrem, který od roku 1990 činí 19,8 %.
img

Draghi: Pokud se situace na trzích zhorší, ECB nebude sedět s rukama za zády

23.09.2015 Guvernér ECB Mario Draghi dnes přednesl na půdě Evropského parlamentu očekávaný projev o posledním ekonomickém vývoji v Evropě a jeho dopadu na měnovou politiku. Věnoval se poklesu cen energií, relativně silnému euru a také zpomalování rozvíjejících se trhů. Zmínil, že evropské QE má pozitivní dopad na úvěrový trh, a to jak v případě firem tak také domácností.
img

VIDEO: Situace na trzích se stabilizuje, vyhráno ale není

26.08.2015 Situace na trzích se stabilizuje, vyhráno ale není - videokomentář Jaroslava Brychty ze společnosti X-Trade Brokers...
img

DAX na dosah 11 000b. Situace na trzích se dál normalizuje

09.07.2015 Evropské akcie se opět otřepaly z hrozby GrExitu a druhým druhým dnem v řadě rostou. Zisky jsou ještě o něco větší než včera a většina hlavních burzovních indexů si v Evropě připisuje více než dvě procenta. Obchodníci dál čekají na Řecko, které by dnes mělo předložit návrh reformních (úsporných) opatření, se kterými by chtělo získat souhlas k prodloužení záchranného programu. Mezitím však již někteří evropští politici otevřeně vyhlašují, že vidí GrExit jako nejpravděpodobnější z variant. Německý DAX se dnes znovu přiblížil hranici 11 tis. euro a jeho růst je během celé čtvrteční seance velmi stabilní, což je vždy dobrý signál o celkové důvěře mezi obchodníky.
img

Po dvou divokých dnech se situace na trzích konečně uklidňuje

04.06.2015 Také čtvrteční obchodní seance začala zostra, a to především na dluhopisovém trhu. Výnosy z evropských dluhopisů v dopoledních hodinách začaly opět prudce růst a v případě Německa se dokonce přiblížilyk 1 %, kde se naposledy pohybovaly loni v září. Situace se však v odpoledních hodinách začala uklidňovat a výnosy u většiny evropských dluhopisů se před otevřením amerických trhů dostaly pod dnešní OPEN úrovně.
img

Situace na trzích se zlepšila, na dolaru to ale moc vidět není

15.12.2014 Na úvod týdne vidíme na hlavních trzích lehkou korekci výprodejů z posledních dní. Zatím nejde o nějaké velké vzedmutí, ale postupně nabírá na síle. Slušně se daří ropě, která tak částečně pomáhá i akciím. Výnosy dluhopisů rostou, přičemž v čele hlavních trhů jdou ty americké. Pro dolar je takový vývoj příznivý, ale prozatím to na něm není příliš vidět. Americká měna si připisuje pouze mírné zisky vůči euru, zatímco proti jenu prakticky stagnuje.
img

Situace na trzích vypadá velmi nejistě.

19.02.2014 Podle naších očekávaní obchodní seance v úterý byla velmi nestabilní. Kromě toho, zveřejněna makroekonomická data otřásli trhy optimizmem.
img

Eurodolar i akcie propadají, koruna opět se ztrátami, situace na trzích se rychle zhoršila

07.11.2012 Českou měnu nechalo chladnou přechodné zlepšení nálady na finančních trzích po amerických volbách. To nakonec nebylo od věci, protože situace na světových trzích se odpoledne výrazně zhoršila a riziková aktiva začala padat. Na úspěch vlády, které sněmovna vyslovila důvěru současně s hlasováním o vyšší DPH a dalších opatřeních, česká měna rovněž nehleděla a před závěrem se nachází na 25,40 za euro.
img

Euro během dne dál mírně kleslo, situace na trzích se příliš neměnila

04.07.2012 Finanční trhy dnes začaly v lehce negativní náladě a během dne se na tom nic nezměnilo. Evropské akcie jsou stále lehce v záporu, v zámoří se neobchoduje. Výnosy španělských a italských dluhopisů se nakonec shodly na růstu, ačkoli ráno byl vývoj smíšený. Eurodolar dál pozvolna klesá a nachází se na 1,2560. Meziměsíční růst maloobchodních tržeb v eurozóně byl vyšší než odhady, z velké části ale díky revizi předchozího čísla dolů. Meziroční pokles je výraznější, než se čekalo. Data změnu nálady na trzích nepřinesla.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Obchodní systémy | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Grexit | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Dluhová krize | Monetární politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Deník tradera | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bloomberg | Bod | Break/Even | Burza | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | G7 | Hlava a ramena | IPO | Indikátor | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | Low | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Order | Poplatek | Portfolio | Pozice | Ratingová agentura | Reinvestice | Resistence | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spike | Spread | Stagflace | Swap | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Psychologie tradingu | Fundamenty | Stimulační opatření | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Rollover | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Intervenovat | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Time-Frame | Forexový trader | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | USDCHF | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Anglické libry | Banka | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CZK | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Eura | EURHUF | Euro dnes | Evropská měna | Finanční prostředky | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Instrumenty | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz britské libry | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Nákup akcií | Nemovitosti | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabování koruny | Pips | Portfolia | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej anglické libry | Prodej komodit | Prognóza | Převod akcií | Převodník měn | Ratingová metoda | Reuters | RN systém | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Seminář | Státní rozpočet | Světové burzy | TopForex | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Úrokové swapy | Volatility | Webinář | WTI | X-Trade | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ZEW | Benzín | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Profitability Ratios | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | Reinvestice kuponové platby | Rights Offering | ROCE | Roll Over | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | Regionální průmyslové výzkumy | Tržby | Registrovaný cenný papír | Úvěr | QE | Zhodnocení kapitálu | Reverse order | Rollover (swap) | Volby | Úspěšný trader | Burze | Dividendové akcie | Aramco | Rabobank | Microsoft | Bankovní sektor | Baker Hughes | Investing.com | NATO | Finanční trhy dnes | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Swapy | Obchodované instrumenty | Obchodní styl | Prezident ECB | Americké firmy | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Země OPEC | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Ztráty | Posílení eura | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | VIG | Akcionáři | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Rekordní minima | Mzdy | Spotová volatilita | Futures na VIX | Úspěšné obchodování | Francouzský CAC 40 | Predikce | Data z amerického trhu práce | Krize | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Odliv kapitálu | Příjmy | Oslabování dolaru | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Minuta s XTB | Tržní kapitalizace společnosti | Ranní nadhoz | Bankovní index | BHS | Profesionální tradeři | Psychologický deník | xPartners | Ray Dalio | RoboMarkets | Trhy dnes | R Trader | Saxo | Obchodní války | FinTech | Slabší koruna | Podniky | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Volný kapitál | Výplata dividend | Výplaty dividend | Geopolitika | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | VIX index | Akcie v Evropě | Výsledky firem | Mileniálové | Burzy padají | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Předpovědi Saxo Bank | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Americké podniky | Společnost Apple | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Růst dolaru | Profesionální trader | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Statistický úřad | Price Action strategie | Zpětný odkup akcií | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sentiment na akciových trzích | Economist Intelligence Unit | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Štěpán Křeček | AMZN | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | ISM index | Povídání o trzích | iShares | RISK-ON | Obchodujte | Hospodářské krize | Automobilky | Deficit | LNG | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Průmyslová výroba v eurozóně | Zpomalení české ekonomiky | Statistický úřad Eurostat | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Olívia Lacenová | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Dlužníci | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Josef Lukáč | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | HUF | PLN | Na burze | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Problémy | Prognózy | Ranní komentář | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Britské volby | Německý PMI | Modelový příklad | Fed index | AAPL | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Koruna posílila | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Akcie s vysokými dividendami | Letecké společnosti | Írán | Hodnota společnosti | Luboš Růžička | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Situace na Blízkém východě | Hodnota Amazonu | Ceny energií | Vyplácení dividend | Akcie Delta Air Lines | Akcie HP Inc | Akcie HP | HPQ | Akcie Morgan Stanley | Obchodujte americké akcie | NASDAQ: AMZN | NYSE: DAL | Společnost Delta Air Lines | NYSE: HPQ | Hewlett-Packard Company | NYSE: MS | Diverzifikujeme portfolio | Společnost RoboMarkets | Cyklus růstu americké ekonomiky | Cyklus růstu | Volné hotovostní prostředky | Hotovostní prostředky | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Krach | Koronavirus | Google | Trhy | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Treasuries | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Geopolitické dění | Korelační aktiva | Americká administrativa | Íránský odvetný útok | Růst akciových indexů | Rezistenční úrovně | Aktuální rezistence | Výdaje | Výrazné ztráty | SEC | Americké ekonomiky | Americké banky | Hospodářství Evropské unie | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Světová hospodářská krize | Ekonomické recese | Zničené hospodářství | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Zdravotní pandemie | Burzovní pandemie | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Vývoj | Analytická společnost | VOLX | Výsledky HDP | Výsledky HDP eurozóny | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Obchodovat volatilitu | Lídři EU | Dostatek likvidity | Desetileté dluhopisy | Italské dluhopisy | Stimul | Vlna na akciích | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Dramatický dopad | Market update | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Ekonomiky | Situace na ropě | S&P500 | Americké zásoby zemního plynu | Náklady na obsluhu dluhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Situace kolem šíření koronaviru
Situace kryptoměn
Situace na Blízkém východě
Situace na burze
Situace na DAXu
Situace na EUR/USD
Situace na finačních trzích
Situace na ropě
Situace na světovém trhu
Situace na trhu s ropou

Následující klíčová slova

Situace na volatilitě
Situace okolo koronaviru
Situace v britském parlamentu
Situace v Číně
Situace v Hongkongu
Situace v německém autoprůmyslu
Situace v průmyslu
SIX
SIX Group
Sjednané smlouvy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít