Pondělí 20. září 2021 16:48
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
Admiral Markets
reklama
X
ETX Capital

Klíčová slova - Nejvyšší soud

C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Indická centrální banka odrazuje úvěrové instituce od obchodů s kryptoměnami

13.05.2021 Indická centrální banka neoficiálně vyzvala finanční instituce a další poskytovatele úvěrů, aby přerušili vazby s kryptoměnovými burzami a obchodníky. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Centrální banka tak činí v době, kdy ceny těchto spekulativních aktiv zažívají nebývalý vzestup, a navzdory tomu, že podobnou snahu již centrální bance znemožnil indický nejvyšší soud.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ústavní soud umožnil schválit plán unijního fondu obnovy

21.04.2021 Německý ústavní soud dnes umožnil schválit plán fondu obnovy, s kterým počítá Evropská unie a který má pomoci jednotlivým členským zemím, aby se jejich ekonomiky mohly snáze vzpamatovat z koronavirové krize. Soud odmítl výhrady kritiků, kterým se nelíbí, že plán unijních investic počítá s vydáním společných dluhopisů, uvedla agentura Reuters. Rozhodnutí soudu má zásadní význam na to, aby mohl být fond obnovy v objemu 750 miliard eur (téměř 20 bilionů Kč) spuštěn.
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar, ale ztrácí i proti svým regionálním konkurentům. Proti koruně je například polská měna na nejslabších úrovních za posledních deset let. Jak k tomu došlo, když polská ekonomika je fundamentálně zdravá, a navíc si průběžně užívá štědrého finančního polštáře v podobě dotací z fondů EU?
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar,...
C:\fakepath\trump.jpg

CNN: Prokuratura už má v rukách Trumpovy finanční záznamy

25.02.2021 Úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance se dostal k finančním záznamům bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa poté, co mnohaměsíční soudní tahanice kolem žádosti o tyto dokumenty v pondělí ukončil Nejvyšší soud USA. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se záležitostí o tom informuje televize CNN. Prokuratura údajně obdržela miliony stránek záznamů.
C:\fakepath\Trump5.png

Nejvyšší soud USA nezablokoval vydání finančních záznamů Trumpa

22.02.2021 Americký nejvyšší soud dnes odmítl zablokovat rozhodnutí nižších soudů, podle nichž účetní Donalda Trumpa musí předat exprezidentovy finanční záznamy v rámci vyšetřování vedeného prokuraturou v New Yorku. Verdikt by mohl definitivně ukončit mnohaměsíční bitvu o citlivé dokumenty. Podle agentury Reuters nejvyšší soud manhattanskému prokurátorovi Cyrusi Vanceovi otevřel cestu k Trumpovým daňovým přiznáním a dalším záznamům.
C:\fakepath\london2.jpg

Soud: Britské firmy mají nárok na krytí části ztrát z pandemie

15.01.2021 Nejvyšší soud v Británii dal dnes za pravdu tisícům firem ve sporu s pojišťovnami. Ty nechtěly hradit ztráty, které pojištěným firmám vznikly v důsledku uzávěry nařízené kvůli koronaviru. Proti sobě se tak postavili regulátor odvětví a největší pojišťovny, uvedla agentura Reuters. Menší podniky, od restaurací přes noční kluby a svatební agentury po salony krásy měly obavy z bankrotu, když pojišťovny jejich požadavky na proplacení ztrát odmítaly.
img

Norský soud zamítl žalobu ekologů proti těžbě ropy v Arktidě

22.12.2020 Norský nejvyšší soud dnes schválil plány na průzkum těžby ropy v Arktidě. Zamítl tak žalobu ekologických organizací, podle nichž by těžba představovala porušení lidských práv na zdravé životní prostředí, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\top-04112020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v zelených číslech. Trhy čekaly, jakým výsledkem skončí americké volby, především hlasování o prezidentovi. Průběžné výsledky ukazovaly na těsný souboj Donalda Trumpa a Joea Bidena.
C:\fakepath\wall street.jpg

Wall Street netrpělivě a s obavami čeká na jasného vítěze voleb

04.11.2020 Wall Street netrpělivě a s nervozitou čeká na jasného vítěze prezidentských voleb ve Spojených státech, stejně jako na výsledek voleb do obou komor amerického Kongresu. Obává se především zdlouhavého sčítání a s ním spojené nejistoty. Přestože ještě nejsou sečteny všechny hlasy, dosavadní prezident Donald Trump už se prohlásil za vítěze voleb a řekl, že kvůli nesrovnalostem při hlasování a sčítání hlasů se obrátí na nejvyšší soud. To celý proces ještě více zkomplikuje.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v reakci na odhady výsledků amerických voleb oslabují

04.11.2020 Akcie na světových trzích smazaly solidní zisky, které měly během obchodování v Asii, a vydaly se prudce dolů. Reagovaly tak na odhady výsledků prezidentských voleb ve Spojených státech a zejména pak na slova prezidenta Donalda Trumpa. Ten se už prohlásil za vítěze voleb a řekl, že kvůli nesrovnalostem při hlasování a sčítání hlasů se obrátí na nejvyšší soud.
img

Indexy spadly po Trumpově proslovu ke svým stoupencům

04.11.2020 Donald Trump ve středu ráno promluvil ke svým stoupencům, kde se vyjádřil k průběhu voleb. Řekl, že to vypadá, že jasně vyhrál v Georgii, Severní Karolíně a Pensylvánii. Ani jeden z těchto států zatím výsledky neohlásil - stále probíhá dopočítávání. Trhy však na tato slova reagovaly negativně. Trump opět řekl, že hlasování poštou je loupeží na americkém lidu a že se s jeho kampaní obrátí na Nejvyšší soud. Investoři se bojí, že Trump neuzná výsledky voleb a trhy začaly propadat. Index S&P 500 se obchoduje přibližně 30 bodů pod včerejším závěrem a DAX otevřel o téměř 200 bodů níže.
C:\fakepath\volbyUSA-2.jpg

Analytici: Volby v USA ovlivní ekonomiku a burzy v Evropě

27.10.2020 Výsledky amerických prezidentských voleb nebudou mít dopad pouze na hospodářskou situaci ve Spojených státech, ale výrazně ovlivní také finanční trhy a ekonomické vyhlídky v Evropě. Upozorňují na to podle serveru CNBC analytici a ekonomové.
C:\fakepath\tr-07102020-lv.gif

I odvolací soud odmítl výhrady Trumpa k žádosti o daňová přiznání

07.10.2020 Federální odvolací soud v New Yorku dnes odmítl protesty právního týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa proti postupu prokuratury, která žádá vydání jeho daňových přiznání. Soudci potvrdili srpnový verdikt okresního soudu, spor ale novým rozhodnutím podle očekávání nekončí. Prezidentův právní zástupce ohlásil odvolání k nejvyššímu soudu USA, který už jednou ve věci rozhodl v neprospěch šéfa Bílého domu.
img

Trumpův obrat investory zaskočil, Evropa se však drží

07.10.2020 Zástupci Fedu včera opět vyzývali k nové fiskální akci. Předseda Powell uvedl, že rizika příliš velké pomoci jsou malá a centrální banka nebude spěchat s odebíráním své podpory ekonomice. K dohodě na rozpočtovém balíku vyzval ještě z nemocnice také Donald Trump, ministr financí se šéfkou Sněmovny denně pokračovali ve vyjednávání a občas přispěli nějakou pozitivně laděnou poznámkou o jeho průběhu. Včera večer ale přišel zvrat, když americký prezident nařídil přerušit jednání s Kongresem, a to až do voleb.
C:\fakepath\trump.jpg

Americký soud pozastavil vydání Trumpových finančních záznamů

02.09.2020 Americký odvolací soud včera vyhověl žádosti právníků prezidenta Donalda Trumpa a pozastavil rozhodnutí nižší instance o vydání jeho finančních záznamů prokuratuře. Informovala o tom agentura Reuters. Verdikt představuje pro Trumpa podstatný úspěch, protože prezident vede s prokurátorem vyšetřujícím údajné nekalé praktiky v jeho firmě The Trump Organization o vydání daňových přiznání dlouhodobý spor.
C:\fakepath\euro3.png

Soud EU: Apple miliardy eur na daních Irsku doplácet nemusí

15.07.2020 Americká společnost Apple nemusí Irsku na daních doplatit 13 miliard eur (346,5 miliardy Kč), jak požadovala Evropská komise (EK). V ostře sledovaném sporu s evropskou exekutivou o tom dnes rozhodl Tribunál soudu EU. Komise tak neuspěla s uložením rekordní sankce, kterou pokládala za daňový nedoplatek. Apple i Dublin rozhodnutí vítají, komise se může proti verdiktu odvolat k Soudnímu dvoru, tedy nejvyšší soudní instanci EU.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.6.2020)

01.06.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Nejprve došlo k průrazu dolní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který velmi rychle došel do svého prvního cíle, kde byla ukončena část pozice v zisku na Profit-Targetu 1 (PT1). Trh však již neměl dostatek medvědí síly a k zasažení PT2 nedošlo - zbytek pozice skončila na nule. Následně pak v průběhu týdne došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který se velmi rychle dostal do zisku a polovina obchodu byla ukončena na Profit-Targetu 1 (PT1), i zde ovšem došlo k odražení od PT1 (trh nedošel na PT2) a zbytek pozice také skončila na nule (Break/Even).
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank

26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.
img

Volkswagen odškodní majitele vozů s upraveným softwarem

26.05.2020 Průlomový rozsudek uděluje společnosti Volkswagen povinnost odškodnit majitele vozů s upraveným softwarem. Spolkový soudní dvůr v případu rozhodoval poprvé.
C:\fakepath\Německo2.jpg

EK nevyloučila soudní řízení vůči Německu kvůli ECB

10.05.2020 Evropská komise by případně mohla zahájit soudní řízení vůči Německu kvůli rozhodnutí jeho ústavního soudu o nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dnešní prohlášení Evropské komise.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Další masakr na americkém trhu práce

06.05.2020 Dnešek přinese další várku dat zasažených koronavirem. V USA to bude trh práce, kde počet volných pracovních míst propadne o více než dvacet milionů. Pád čeká i německé tovární objednávky. Finální PMI ze služeb v eurozóně už jen potvrdí to, co víme, že sektor služeb byl zasažen tvrdě. Pokles čeká i domácí maloobchodní tržby.
img

Forex: Region v zeleném

05.05.2020 Regionálním měnám se dnes dařilo. Na trzích opět zavládl optimismus spojený s postupným uvolňováním koronavirových opatření. Největší zisky si připsal maďarský forint, který posílil o téměř 1 % na 350,1 HUF/EUR. Česká koruna vytěžila z úterního obchodování nejméně, když posílila o 0,2 % a posunula se na 27,01 CZK/EUR. Krátce se podívala i pod tuto hranici. Sílu udržet se zde však neměla. To je i v souladu s naším názorem, že naděje na výraznější posilování domácí měny jsou zatím předčasné. Nasvědčuje tomu i vývoj úrokového diferenciálu vůči eurozóně, který je nejnižší za několik posledních let.
C:\fakepath\trump.jpg

Nejvyšší soud USA bude řešit Trumpovy finance na telekonferenci

14.04.2020 Nejvyšší soud Spojených států včera oznámil, že si v květnu prostřednictvím telekonference vyslechne ústní vyjádření ve sporu ohledně toho, zda musí prezident Donald Trump zveřejnit své daňové výkazy. V důsledku pandemie způsobené koronavirem bude soud skrze telekonference řešit i další případy. Informovala o tom včera agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Break/Even | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Depreciace | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Indikátory | Investice | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Long | Lot | MMF | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Opce | Platforma | Pozice | Průmyslové objednávky | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Spread | Timeframe | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Investoři | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Těžba ropy | Optimismus | Výsledky | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Index | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České akcie | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Exchange | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | PayPal | Polská měna | Praní špinavých peněz | Pro investory | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | S/R zóny | E-mini | Vzdělání | Burze | Currency | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | DPA | The New York Times | CNN | Microsoft | Berenberg | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Axis | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | The Trump Organization | Úspěch | Podnikání | BMW | Der Spiegel | Ministr financí | Stock Exchange | Evropské banky | Komoditní stratég | Precedens | Energie | Rada ČNB | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Volby v USA | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Forbes | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Economic | Akcie v USA | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | Algoritmus | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Obchodování v Asii | Alibaba | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Pokles výnosů | Historická minima | Erste | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Blockchain | Digitální měna | Tesla | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Rekordní maxima | Britská vláda | Mzdy | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Německé dluhopisy | Výnosy | Japonská vláda | Turecká centrální banka | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | IHS Markit | Zahraniční forex | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Saxo | Obchodní války | FinTech | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | OPEC+ | Podniky | Renaissance Capital | Čínské měny | Forint | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Americké volby | Dodávky ropy | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Primární nabídka | Zvýšení mezd | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Čínské firmy | Společnost Apple | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Akciové burzy v USA | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Růst americké ekonomiky | Akciové futures | CNY | Nejznámější kryptoměny | Trumpova daňová přiznání | Boris Johnson | Nabídka akcií | Americké společnosti | Záporné sazby | NASDAQ 100 | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | AMZN | Saudi Aramco | Thomas Cook | Snížení daní | Equinor | Hospodářské dopady | Nízké daně | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Alipay | Platební společnost | TikTok | Huawei | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Německá vláda | Objem | Bílý dům | Trh práce | Myšlenka | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Vyšší riziko | Firma | PLN/EUR | BAT | Borsa Italiana | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Poskytovatelé úvěrů | Vyšetřování | Amazon | Nálada spotřebitelů | Tiffany | LVMH | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | 5G | AFP | Meziroční růst HDP | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | ADP | HUF | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | General Motors | NTT | Docomo | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Alstom | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Automobil | Nejziskovější | Disney | Nike | Lámání rekordů | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Stratég | Demokratické strany | Peking | Investiční ředitel | Wirecard | Hospodaření | Dublin | Paschal Donohoe | Placení daní | Irské ministerstvo financí | Američané | Odškodné | IKEA | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | VDA | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Zemědělství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Jüan | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | FIAT | Zlepšení | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Prodeje aut | Převody peněz | Americká společnost | Německé tovární objednávky | Posilování domácí měny | SEC | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Hlavy států | Gilead Sciences | Stabilita | Shortovat | Longovat | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Snížení těžby | Akcie na světových trzích | Aktuální Price Action | Obrovské ztráty | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Aerolinky | Masivní nákupy | Letectví | Fiskální politiky | Největší propad | Burzy cenných papírů | New York Times | Nákupy vládních dluhopisů | Barel WTI | Viceprezident | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Spiegel | Žádosti o podporu | Algoritmy | Unilever | MF | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Sněmovna reprezentantů | Politická rozhodnutí | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Sněmovna reprezentantů USA | Německý statistický úřad | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Private Bank | Jana Steckerová | Války | Schodek | Organizace | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Umělá inteligence | Práce | Zelené energie | IATA | Obchodovat s cennými papíry | Možnosti obchodování | Dopady koronavirové krize | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Nejvyšší soud USA | Sbor volitelů | Zakladatelé USA | Postoj investorů | Úspory | Statistiky | Chesapeake Energy | Nálada spotřebitelů v Německu | Výrobce letadel Boeing | Evropské méně | Odhady výsledků | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Osobní příjmy | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Vývoz z USA | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Německý soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Soud EU | Unijní soud | Soudní dvůr Evropské unie | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Soudní řízení | Soudní řízení vůči Německu | Řízení vůči Německu | Šéfka EK | Infringement | Nejvyšší soud EU | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Verdikt soudu | ONE | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Spekulovat | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Renault | Umělé inteligence | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Soběstačnost | Salesforce | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Pokrizové hospodářské obnovy | Zbrojovka | Britské firmy | Střední Evropa | Londýnské burzy | Německé vládní strany | Rozhodnutí soudu | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Stimulační balík | Dluh Británie | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Finanční ústavy | Druhá vlna | Státní pomoc | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Společnost Uber | Ant | Japonská společnost | Fond obnovy | Americký výrobce letadel | Americká společnost Apple | Stellantis | Chrysler | Mazars | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Čínská společnost | Ant Group | WeCHat | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Americké ministerstvo spravedlnosti | Státní zastupitelství | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Americký soud | Americký odvolací soud | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Dolarové úrokové sazby | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Budoucí vývoj | Zadlužení Německa | Americký podnik | Elektromobily | Politici | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | List The New York Times | Cineworld | Společnost Cineworld | Odvolací soud | Federální odvolací soud | Lockdown | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Výrobce letecké techniky | Koncern | Digitální převody peněz | Nařízení | Solární energie | Holger Schmieding | Saxo Bank Steen Jakobsen | UBS Asset Management | Bidenovo vítězství | Vyhlídky globálních trhů | Burzy v Evropě | Odklad splátek | Straits Times | Index Straits Times | James Mackintosh | Vakcína proti covidu-19 | Blockchainové technologie | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Voda | Boeing 737 Max | Intervenovat proti vlastní měně | Autopůjčovna Hertz | Evropské centrální banky | Nejvyšší soud v Británii | Soud v Británii | Oživení evropské ekonomiky | Třetí vlna | Finanční záznamy | Očkování v USA | Indická centrální banka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Nejvýraznější růst
Nejvýraznější ztráty
Nejvyšší deficit
Nejvyšší finanční páku
Nejvyšší německé soudní instance
Nejvyšší nezaměstnanost
Nejvyšší pravděpodobnost
Nejvyšší pravděpodobnost úspěšnosti
Nejvyšší rozpočtový deficit
Nejvyšší růst

Následující klíčová slova

Nejvyšší soud EU
Nejvyšší soud USA
Nejvyšší soud v Británii
Nejvyšší výnosy
Nejvyšší zhodnocení
Nejvýznamnější burza
Nejziskovější
Nejziskovější akcie
Nejziskovější firma
Nejziskovější firma světa
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
X
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít