Čtvrtek 04. červen 2020 00:33
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Distribuce

img

O2 CR: Poslední den obchodování s nárokem na výplatu emisního ážia

20.05.2020 Dnes, 20. května 2020, se obchodují akcie operátora O2 CR poslední den s nárokem na výplatu emisního ážia.
img

5 nejlepších short ETF DAX pro ochranu vašeho investičního portfolia v roce 2020

13.05.2020  ETF (Exchange Traded Funds) jsou velmi efektivním a jednoduchým způsobem, jak investovat do vývoje celých seg...
img

ČEZ: Lepší výsledky, úprava celoroční projekce

12.05.2020 ČEZ dnes ráno reportoval výsledky za Q1 20, které jsou na všech úrovních lepší, než s čím počítal tržní konsensus. Pozitivně se na výsledcích promítla zejména vyšší cena elektřiny a lepší výsledek zaznamenala společnost také z obchodování s komoditami. Příznivý vliv měl také zisk z německých zajišťovacích kontraktů pro dodávky v ČR. Podle očekávání došlo k úpravě celoročních cílů o negativní vliv covid-19. Jako pozitivní vnímáme také to, že ČEZ zopakoval návrh dividendy ze zisku minulého roku (34 CZK, 7,1 % hrubý výnos).
img

Analytici: ČEZ si ve čtvrtletních výsledcích meziročně polepšil

11.05.2020  Energetická společnost ČEZ si navzdory celosvětové pandemii koronaviru meziročně polepšila ve výsledcích za první čtvrtletí roku. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem jsou podle nich především vyšší prodejní ceny elektřiny proti roku 2019. Loni utržila společnost za první tři měsíce roku 51,8 miliardy korun a dosáhla čistého zisku 8,3 miliardy korun. Letos očekávají analytici za stejné období tržby mezi 55 až 60 miliardami korun a čistý zisk přinejmenším přes deset miliard korun. Firma oznámí výsledky v úterý.
img

10 nejlepších ETF pro investiční portfolio v roce 2020

07.05.2020 Prostřednictvím ETF lze vybudovat levný a efektivní investiční plán. Investice do ETF se těší stále větší popularitě. V tomto článku se podíváme na výhody ETF oproti tradičním fondům a dále vám představíme seznam 10 nejlepších ETF pro rok 2020.
img

Akcie ČEZ mají i v době pádu energií nabito

30.04.2020 Zatímco ropa si prošla v dubnu doslova očistcem záporných cen, klesají i ceny elektřiny a ekonomika se řítí do poklesu HDP se všemi důsledky, včetně poklesu poptávky po energiích, akcie ČEZ si od březnového propadu hluboko pod 400 za akcii nevedou v dubnu špatně.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
C:\fakepath\g7.png

G7 učiní vše nezbytné pro obnovení důvěry a hospodářského růstu

24.03.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G7 dnes přislíbila, že "učiní vše nezbytné pro obnovení důvěry a hospodářského růstu i k ochraně pracovních míst". Uvádí to v prohlášení, které vydali ministři financí a šéfové centrálních bank těchto států po videokonferenci, na níž se nyní věnovali postupu proti ekonomickým dopadům koronaviru. Zdůraznili také vůli spolupracovat.
img

Lék na krizi: Hotovost

23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
img

5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

19.02.2020 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

Vzdělávání ve finančním sektoru je stále náročnější, trh poradců se pročišťuje

29.01.2020 Požadavky na vzdělávání lidí pohybujících se ve finančním sektoru se stále stupňují. Kromě úvěrových poradců a těch nabízejících produkty penzijního spoření musí nově zvládnout zkoušky i každý distributor pojištění a investic. Síto kvalifikace je drsné a bude stále přísnější. Trhu to ale pomůže a novinky povedou k jeho pročištění. Lidem budou v konečném důsledku radit jen ti nejpovolanější. Vyplývá to z názorů odborníků ve finančních službách.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Přímé zahraniční investice v Číně vzrostly nejvíce za dva roky

21.01.2020 Objem přímých zahraničních investic v Číně se loni zvýšil o 5,8 procenta na 941,5 miliardy jüanů (3,1 bilionu Kč). Jejich růst byl tak nejvyšší za dva roky. Investice čínských firem v zahraničí naopak o 8,2 procenta klesly a dosáhly 110,6 miliardy USD (2,5 bilionu Kč). Na vině je přetrvávající omezování pohybu kapitálu, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
img

KORPORÁTNÍ DLUHOPIS. INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST NEBO ČASOVANÁ BOMBA?

19.12.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů. Nezkušení investoři mají v korporátních dluhopisech velmi rizikového typu zainvestováno odhadem už několik miliard korun. Je možné zamezit negativním dopadům současné situace na drobné investory?
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF

28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
img

Skupina ČEZ navýšila zisk o 49 procent

12.11.2019 „Půl hodiny po otevření pražské burzy reagují akcie skupiny ČEZ na zveřejněné výsledky mírným propadem o -0,67 procenta na cenu 518,00 koruny za kus. Zobchodováno bylo pouze 22 200 kusů akcií, z čehož lze usuzovat, že investoři neprojevují o výsledky skupiny ČEZ příliš velký zájem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-day.jpg

Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu

11.11.2019 V tomto třetím díle našeho seriálu o kvantitativní analýze přejdeme k čistě praktickým ukázkám. Budeme se věnovat indikátoru Stochastic a podrobně se dozvíte, jak taková kvantitativní analýza probíhá.
img

Americký index S&P 500 opět na rekordu

04.11.2019 Obchodníci si z pátečních makroekonomických ukazatelů vybrali to lepší. Tvorba nových pracovních míst v USA výrazně překonala průměrná očekávání, což naznačuje, že spotřeba domácností zůstane nadále silná. Naproti tomu ISM z výrobního sektoru, který ukazuje na útlum tamní aktivity, akciové trhy ignorovaly. Výsledkem tak byly zisky indexu S&P 500 okolo jednoho procenta, které mu pomohly k vylepšení nedávného historického rekordu. S výjimkou defenzivních sektorů jako utility nebo realitní společnosti mu k novému maximu pomohly všechny sektory. Nejvíce se dařilo energetickým firmám, jejichž akcie si připsaly 2,5 %.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

AEX index – zjistěte vše o nizozemském akciovém indexu

31.10.2019 AEX index je často považován za ukazatel stavu nizozemské ekonomiky. Když se však podíváme na vážení podílů v indexu, je nápadné, že AEX není pro mnoho investorů ideálním měřítkem. Jakou vypovídací hodnotu má pro investory skutečně tento nejdůležitější nizozemský index?
img

Jak na realitní trh – rady pro mladé

30.10.2019 Cen nemovitostí jsou stále plné noviny. Dle nedávno zveřejněných dat Eurostatu stouply české ceny ve druhém čtvrtletí meziročně o skoro 9 %, což je dvakrát rychleji než průměr EU. Kvartální růst dle ČNB zpomalil ke 2 % (před rokem to bylo přes 5 %), po pětačtyřicetiprocentním růstu v posledních 4 letech však už bolí jakýkoliv růst. A nejvíce pak ty, kteří na trh nemovitostí teprve vstupují. Snad pomůže následujících pět rad.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB uložila BH Securities pokutu pět milionů Kč za dluhopisy

17.10.2019 Česká národní banka uložila pokutu pět milionů korun obchodníkovi s cennými papíry BH Securities za pochybení při distribuci firemních dluhopisů. Firma podle verdiktu centrální banky investorům nedostatečně zdůrazňovala rizika spojená s tímto druhem investic. BH Securities zvažuje, že se bude bránit žalobou. Napsal to dnes deník E15.
img

Česká pošta čeká na 3,3 miliardy korun od státu

07.10.2019 Česká pošta chystá další změny. Stát jí má příští rok vyplatit dluh ve výši 3,3 miliardy. Čeká se na schválení Evropské komise. Informaci zveřejnil premiér Andrej Babiš.
img

Akcie týdne: Duke Energy

29.08.2019 Obavy o stav globální ekonomiky směruje investory do segmentů, kterým se v časech zvýšeného napětí daří lépe než ostatním. Akcie společnosti Duke Energy zapadají do tohoto konceptu. Zájem obchodníků dokonce zvýšil cenu akcií na historické maximum. V této krátké analýze se podíváme na investiční plán společnosti, dividendovou politiku a celoroční výhled.
img

Rozbřesk: Globální dluh znovu na vzestupu

16.07.2019 Zatímco minulý rok se nesl ve znamení stagnace globálního zadlužení, včera zveřejněná data washingtonského Institutu pro mezinárodní finance (IIF) potvrzují návrat růstového trendu. Jen za první čtvrtletí roku 2019 totiž vzrostl globální dluh o tři biliony dolarů celkem na 247 bilionů dolarů, což představuje téměř 320 procent světového hrubého domácího produktu.
img

Akciové trhy pod taktovkou Jeroma Powella

10.07.2019 Až v samotném závěru včerejší seance se podařilo americkým akciím dostat do plusu. Po celý den jinak mírně ztrácely. Index S&P 500 tak uzavřel jednu desetinu procenta nad pondělním zavíracím kurzem. Pomohly mu k tomu především technologické akcie. Nasdaq si polepšil o půl procenta.
img

Naděje na rychlé uzavření obchodní dohody opět podporuje akciové trhy

27.05.2019 Americké akcie v pátek otevřely růstem, a přestože v průběhu seance část zisků odepsaly, uzavřely v kladném. Technologický Nasdaq a index S&P 500 si polepšily o 0,1 %, zatímco průmyslový Dow Jones přidal 0,4 %. Za převahou nákupních příkazů stálo aktuální dění kolem obchodní války, když americký prezident Donald Trump prohlásil, že uzavření obchodní dohody může přijít velmi rychle a její součástí může být i řešení situace okolo technologické společnosti Huawei.
img

Převzetí francouzských aktiv Uniperu EPH schválila Evropská komise

09.05.2019 Společnost EPH Daniela Křetínského může po schválení Evropské komise převzít francouzská aktiva Uniperu. Podle EK navrhované spojení neohrožuje hospodářskou soutěž a činnosti společností se v Evropské unii nepřekrývají.
img

Macquarie je 100% vlastníkem majoritního dodavatele plynu v ČR innogy Grid Holding

30.04.2019 Skupina Macquarie se řadí mezi celosvětové poskytovatele bankovních, finančních a poradenských služeb i správy investičních fondů. Stává se 100% vlastníkem majoritního dodavatele plynu v ČR innogy Grid Holding.
img

Plány Tesly vzbuzují obavy investorů

26.04.2019 Pokud máme věřit Elonu Muskovi, dálnice celého světa za krátkou dobu zaplní flotily robo-taxíků značky Tesla. Řada analytiků se však k ambicím extravagantního šéfa Tesly a jeho okázalým prohlášením staví skepticky, což se projevuje na ceně akcií.
img

5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

15.04.2019 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

9 nejzajímavějších IPO v roce 2019

11.04.2019 Rok 2019 je na zvučné IPO velmi bohatý. Několik z nich již proběhlo a řada dalších se chystá. Co je to vlastně IPO a jaké poskytuje příležitosti investorům?
img

Saxo Bank a Brown Advisory nabídnou klientům SaxoSelect etické akcie

08.04.2019 Klienti Saxo Bank budou prvními maloobchodními obchodníky mimo USA, kteří získají přístup k investování prostřednictvím portfolia Ethical Selection společnosti Brown Advisory. Ta nabízí atraktivní a rentabilní způsob, jak vložit peníze do portfolia 30-40 udržitelných akcií zahrnujících společnosti kotované na amerických burzách.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Závěr března patří výsledkové sezóně v Praze, zítra startuje ČEZ

18.03.2019 Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování v zisku. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně polepšily o 0,5 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo technologickým firmám (+1,2 %) a výrobcům luxusního zboží (+0,7 %). Na opačné straně se nacházeli realitní developeři (-0,4 %).
img

Párové obchodování akcií

21.02.2019 Obchodování na světových burzách patří mezi jedno z nejvýnosnějších a nejvíce „sexy“ podnikání, na které člověk může narazit. Nejsou potřeba žádní zaměstnanci, kanceláře ani zákazníci. Na podnikatelské poměry stačí k rozjezdu relativně malý kapitál, který lze za krátkou dobu proměnit ve skutečné bohatství. Kdo by nechtěl vydělávat miliony?
img

Odchod ČEZ z Bulharska se odsouvá

11.02.2019 Tuzemská společnost ČEZ se na Balkáně dostala do nečekané situace. Touto dobou už měla mít prodanou svou bulharskou divizi za 8,8 miliardy korun. Prodej se zatím neuskutečnil.
img

Asie v pátek nenavázala na středeční a čtvrteční rallye

14.12.2018 Růsty a poklesy jednotlivých amerických sektorů se v průběhu včerejší seance vykompenzovaly, a tak index S&P 500 uzavřel pouhé dvě setiny pod středečním kurzem. Dařilo se především defenzivním akciím, když utility přidaly 0,9 % či maloobchodní řetězce si polepšily o 0,7 %. Na druhé straně nejztrátovějším odvětvím byly akcie těžařů a zpracovatelů komodit (-1,1 %) a finančních institucí (-0,6 %). Průmyslový Dow Jones si včera připsal 0,3 %, zatímco technologický Nasdaq přišel o 0,4 % své hodnoty.
img

Po vzoru ESMA také FCA plánuje zavést omezení pro retailové obchodování s CFD

11.12.2018 V březnu tohoto roku Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) zavedl nová opatření (začala platit od června 2018), na základě kterých došlo u drobných traderů v případě CFD kontraktů a obchodů s binárními opcemi k velmi významným změnám a omezením.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 7.11.2018

07.11.2018 Americké akciové trhy si včera připsaly zisky. Průmyslový Dow Jones index si polepšil o 0,7 %, S&P 500 a technologický Nasdaq shodně získaly po 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejziskovějšími odvětvími se stali zpracovatelé komodit (+1,4 %) a průmyslové podniky (+1,1 %). Nejmenší zisky si připsaly energetické společnosti, a to 0,3 %. Včera proběhly ve Spojených státech volby do Kongresu, který se skládá ze dvou komor. Sněmovnu reprezentantů se podařilo vybojovat demokratům, zatímco Senát obhájili republikáni.
img

Americké akcie pod výprodejním tlakem

19.10.2018 Americké akciové trhy včera prožily další silnou výprodejovou vlnu, když index S&P 500 spadl o 1,4 %. Přes dvě procenta odepisovaly akcie prodejců zbytného zboží a informačních technologií. Převaha prodejních příkazů tak byla ještě důsledkem středečního zápisu z posledního zasedání Fedu, na který reagoval dluhopisový trh poklesem a výnosy se tak dostaly opětovně k sedmiletým maximům.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 12.9.2018

12.09.2018 Americký akciový trh uzavřel úterní obchodování v ziscích. Pomohlo tomu mimo jiné i prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o průběhu obchodních jednání mezi Spojenými státy a Kanadou. Ty Trump zhodnotil pozitivně a dodal, že Kanada je připravena uzavřít dohodu, která plně nahradí stávající NAFTA. Průmyslový Dow Jones a S&P 500 shodně posílily o 0,4 %. Technologický Nasdaq vzrostl o 0,6 %. Nejlépe se vedlo telekomunikačním firmám (+1,1 %) a energetickým společnostem (+1 %). Na opačné straně se s mírnějšími ztrátami kolem 0,4 % pohybovali výrobci nezbytného zboží či síťová odvětví.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 6.8.2018

06.08.2018 Americké trhy ukončily páteční obchodování v zelených číslech a celkově si za minulý týden připsaly zisky ve výši 0,8 %. Indexy Dow Jones a S&P 500 vzrostly shodně o 0,5 %. Technologický Nasdaq si připsal pouze 0,1 %. Dařilo se naprosté většině sektorů, když ztrátové byly pouze energetické společnosti, které odepsaly 0,5 % své hodnoty. Nejlépe se vedlo realitním developerům (+1,3 %) či výrobcům nezbytného zboží (+1,2 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu 1.8.2018

01.08.2018 Americkým trhům se v úterý konečně zadařilo, když opadla výprodejová vlna technologických titulů. Index Dow Jones posílil o 0,4 %, S&P 500 vzrostl o 0,5 % a technologický Nasdaq si připsal 0,6 % hodnoty. Nejlépe se vedlo průmyslovým podnikům (+2,1 %) a realitním developerům (+1,9 %), které s velkým odstupem následoval sektor utilit se ziskem 1,1 %. Na opačné straně spektra se nacházejí telekomunikační společnosti (-0,8 %).
img

Okénko finančního trhu 6.6.2018

06.06.2018 Průmyslová výroba v ČR v dubnu meziročně vzrostla o 5,5 %. Pro trh je to zklamání, jelikož v mediánu očekával růst 9,0 %. Ve srovnání s březnem výroba klesla o 0,9 % (po sezónním očištění). Meziroční růst byl výrazně ovlivněn vyšším počtem pracovních dnů ve srovnání s předchozím rokem. Po kalendářním očištění průmysl meziročně klesl o 0,2 %. Hlavním přispěvatelem do růstu průmyslu byl automobilový sektor. Proti naopak působil výrazný pokles výroby a distribuce energií. Objem zakázek mírně narostl, zejména díky vyšší domácí poptávce, která napravila pokles zahraničních zakázek. Podobný trend bude pokračovat i v dalších měsících. V druhé polovině roku navíc očekáváme zpomalení evropských ekonomik, které se pravděpodobně negativně dotkne i tuzemského průmyslu. Pro tento rok odhadujeme mírné zpomalení tempa růstu na stále solidní 4 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 9.5.2018

09.05.2018 Americké trhy zakončily úterní obchodování téměř beze změn oproti pondělním uzavíracím cenám. V rámci indexu S&P 500, který odepsal pouhé tři setiny procenta, se nejméně dařilo sektoru utilit (-2,5 %). Před většími ztrátami pomohly indexu hlavně energetické společnosti (+0,8 %) spolu s dvojicí odvětví, průmyslových podniků a finančních institucí, která si připsala zisky ve výši 0,7 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 20.3.2018

20.03.2018 Americké akcie vstoupily do nového týdne ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně ztratily 1,4 % své hodnoty a technologický Nasdaq uzavřel dokonce o 1,8 % níže, než byl páteční zavírací kurz. V rámci indexu S&P 500 nejvíce propadly informační technologie, a to o 2,1 %. Hlavním důvodem tohoto pádu byla společnost Facebook (-6,8 %), když se o víkendu poukázalo na její kauzu ohledně úniku dat z milionů účtů, které měly být použity ve volební kampani na podporu Donalda Trumpa. Dalšími propadlíky jsou sektor zdravotní péče a energetické firmy, když oba ztrácejí 1,7 %. Nejmenší ztráty utrpěly utility (-0,8 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu 26.2.2018

26.02.2018 Americké trhy zakončily obchodní týden velmi hezkými zisky. Všechny hlavní akciové indexy tak uzavíraly obchodování v zelených číslech. Index Dow Jones získal 1,4 %, S&P 500 si připsal 1,6 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 1,8 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo sektoru utilit, který zhodnotil svoji kapitalizaci o 2,7 %. Následován byl dvojicí odvětví energií a informačních technologií, když si shodně polepšily o 2,2 %. Ostatní sektory si připsaly zisky mezi 0,8 až 1,7 %.
img

CHCI nechci

22.02.2018 Když jsem byl mladý chlapec, četl jsem a miloval knihu o mladém chlapci jménem Santiago. Ten se jednoho dne odváží odejít ze své vesnice a poznat svět. A poznat, že když člověk opravdu něco chce, celý Vesmír se spojí, aby toho mohl dosáhnout. A je jedno, jak nemožný se úkol zdá. Jedno!
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Asijské trhy zahájily nový měsíc růstem

01.02.2018 Americký index S&P 500 zakončil včerejší seanci bez výraznějších změn, když si připsal pouhých pět setin procenta. Po výprodejích v předchozích seancích byly nejúspěšnějšími akcie sektorů citlivých na vývoj úrokových sazeb. Dařilo se tak realitním developerům (+2,1 %) nebo utilitám (+1,1 %). Ty tak kompenzovaly propady farmaceutických titulů, které přišly o téměř 1,5 % své hodnoty. Zasedání americké centrální banky nepřineslo na trhy žádný rozruch. Změna sazeb je velmi pravděpodobná na březnovém zasedání Fed, které bude již pod taktovkou nového šéfa Jeroma Powella.
C:\fakepath\TOP5-31012018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2018 1) Sociální síť Facebook zakáže reklamy podporující finanční produkty a služby spojené s kryptoměnami a primární nabídkou mincí (ICO), v rámci které jsou vydávány nové kryptoměny. Oznámil to ředitel pro produktový management Facebooku Rob Leathern.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 19.1.2018

19.01.2018 Americký index S&P 500 včera ztratil necelé dvě desetiny procenta. Nejztrátovějšími sektory se stali realitní developeři (-1,0 %), energetické společnosti (-0,8 %) a utility (-0,6 %). Naopak v mírném plusu uzavřely telekomunikace a informační technologie, které si polepšily o 0,2 %. Trh může být do jisté míry znervózněn vyjednáváním o novém rozpočtovém provizoriu k financování vládních úřadů. To včera schválila Sněmovna reprezentantů, musí o něm však hlasovat ještě Senát, kde jej chtějí blokovat demokraté. Termín, do kdy musí obě dvě komory Kongresu dočasný rozpočet schválit, je stanoven na páteční půlnoc. Pokud se tak nestane, hrozí akutní nedostatek financí a omezení provozu federálních úřadů. Naposledy se do této situace dostaly Spojené státy v roce 2013. Z tohoto důvodu tak rostly výnosy státních dluhopisů, což má nepříznivý dopad na společnosti s vyšším zadlužením.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Asijské akcie se vezou na vlně optimismu

16.01.2018 Americké trhy byly během včerejšího dne zavřeny, obchodníci se vrátí ke svým monitorům dnes. V Asii se optimismus nevyčerpal a indexy míří opět výše. Daří se tak prakticky všem burzám. Přes jedno procento posílily akcie v Hongkongu (+1,3 %) a ozdobily tak svůj dnešní výkon novým rekordem. Přesně o jedno procento výše oproti včerejšímu kurzu uzavřel japonský Nikkei 225, Topix přidal 0,6 % a rovněž akcie země vycházejícího slunce vystoupaly na mnohaletá maxima. Dvěma červenými ostrůvky se staly parkety v Austrálii a Malajsii, které přišly o 0,5 %, respektive 0,3 %. V případě trhu u protinožců bylo jedním z hlavních důvodů snížení ratingu společností BHP Billiton a Telstra Corp.
img

Xiaomi IPO

01.01.2018 Xiaomi Inc. je soukromá čínská elektronická společnost se sídlem v Pekingu. Je to 4. největší světový výrobce telefonů. Xiaomi navrhuje, vyvíjí a prodává smart phone, mobilní aplikace, notebooky a související spotřební elektroniku.
img

Češi si v roce 2018 za paliva mírně připlatí

29.12.2017 Spotřebitelé v Česku se musí po novém roce připravit na další zdražování pohonných hmot i zemního plynu, a to navzdory meziročnímu zhodnocení koruny díky ukončení intervencí ČNB. Právě i díky kurzu koruny bude nárůst cen těchto energií nejspíš jen pozvolný, vyplývá z analýzy xPartners.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ nenaplnil očekávání svými výsledky a jedná o prodeji bulharské distribuce

07.11.2017 Pondělní obchodování v Americe skončilo zisky na všech hlavních indexech. Index S&P 500 si polepšil o 0,1 %. Nejúspěšnější byly sektory energií a nemovitostí, zatímco největší propad měly telekomunikace.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akcie Apple pomohly k růstu amerického indexu S&P 500

06.11.2017 Páteční obchodování v Americe skončilo v zelených číslech i přes ne příliš příznivé otevření trhů. Index S&P 500 si polepšil o 0,3 %. Nejvíce se dařilo akciím ze sektorů informačních technologií a zdravotní péče. Protipolém jim byl sektor financí, který utrpěl ztrátu téměr 0,5 %. Významným hráčem, kterému se velmi dařilo, byla společnost Apple se svým ziskem 2,6 % či zdravotnická společnost Dentsply Sirona se ziskem téměř 6 %.
img

Stát chce rozdělit ČEZ, do státní kasy by to přineslo až 100 miliard korun

03.10.2017 Jak dlouho by ale peníze ve státní kase zůstaly, než by byly odkloněny jinam nebo promrhány nikdo neví. Naši zástupci...
img

Pražskou burzu dnes táhly dolů banky a Unipetrol

25.09.2017 Pražská burza začala týden poklesem a ztrácí už popáté z posledních šesti dní. Index PX dnes odepsal 0,48 procenta na 1041,49 bodu. Dolů ho stáhl finanční sektor a akcie petrochemického holdingu Unipetrol. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Objem obchodů činil zhruba 490 milionů korun, dlouhodobý denní průměr je 645 milionů.
img

Jak interpretovat výsledky trhu práce v USA

08.08.2017  Zlato se konsolidovalo na pátečním minimu. Žlutý kov se opírá o neschopnost dolaru stavět na odrazu, ke kterému došlo v pátek po vyhlášení lepších, než očekávaných dat z trhu práce. Dolar k dnešnímu dni vymazal podstatnou část svých zisků a EUR/USD se obchoduje na úrovni 1.18, když páteční minimum bylo na úrovni 1.1728.
img

Výsledková sezóna zatím vysokému ocenění amerických akcií pomáhá

27.07.2017 Výsledková sezóna v USA je v plném proudu a zhruba dvě pětiny amerických společností už mají zveřejnění svých výsledků za sebou. Americké indexy přitom začaly v červenci znovu výrazně navyšovat svá historická maxima a po letmém pohledu na to, jak si americké společnosti zatím vedou se zdá, že k tomu i při vysokém ocenění akcií mají docela dobrý důvod. Firmám se totiž daří a při absenci rizik se zdá, že medvědi na akciových trzích zatím příliš šancí nemají.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akcie včera příliš velkých změn nedoznaly

23.06.2017 Po vlažném začátku obchodování na americkém akciovém trhu zamířil index S&P 500 vzhůru a dosahoval na zisky okolo čtvrt procenta, nicméně v závěru o všechno přišel a zakončil v červené nule. Vítězem se staly opět farmaceutické tituly, které si připsaly více jak jedno procento. V minimálních ziscích uzavřeli ještě těžaři a zpracovatelé komodit, realitní developeři a informační technologie. Naopak nejvíce klesajícími sektory byly akcie finančních domů a prodejců nezbytného zboží (-0,7 %).
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 0,7 procenta

13.04.2017 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily, když index PX od minulého pátku ztratil 0,8 procenta na 977 bodů. K propadu přispělo obchodování bez nároku na dividendu u dvou firem. Největší pokles zaznamenaly akcie bankovní skupiny Erste. Nejlépe se vedlo cenným papírům Unipetrolu, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie mírně posílily.
img

TMA NA FOREXU

26.01.2017 Obchodování na forexu je ta nejjednodušší nejtěžší práce, jakou znám. K forexu se dostanete tak, že uvidíte velké pohyby a velké možnosti a řeknete si, že to bude jednoduché: koupíte a počkáte si až to bude zisk. Tučný zisk. A pak se vydáte za svými sny. Klasický scénář předkládaný internetovými prodejci. Koupíte. Počkáte si. A něco se pokazí. Je to tučný pohyb. Ale to znaménko mínus zabíjí původní euforii a vyvolává stres. Je to jako by vám na záda naložili pytel plný cementu a vy ho nosili celý boží den. Někdy to trvá déle. Hodně dlouho. A vy jste úplně vystresovaní, totálně unavení a uvědomujete si, že ty bannery na internetu vám lhaly a že tohle je vážně dřina. A rozhodnete se skončit. Hodně lidí se často také rozhodne jít na všemožné diskuse a pod rouškou anonymity pustit ven co nejvíce své frustrace a závisti vůči několika vyvoleným, kterým se daří tuhle dřinu zvládat, a veškeré výsledky a vliv si zaslouží každým coulem. Jednoduše jsme takoví: Češi (smích).
img

Video: Výhled na US indexy pro týden 31.10. – 4.11.2016

31.10.2016 V komentáři se primárně zaměřujeme na trh SPX, ale výše zmíněný přístup lze použít i na další americké akciové indexy (Nasdaq, Dow Jones, či Russel), resp. jejich ETF. Prezentovány budou obchody v rámci strategie založené na výpisu vertikálních call a put out of the money spreadů.
forex-trader2.png

Jak se v tradingu posouvat kupředu?

10.10.2016 V dnešním článku se podíváme na to, jakým způsobem lze v obchodování postupovat kupředu a jako trader se neustále zlepšovat. Začínající obchodník dokáže zpravidla během pár měsíců ovládat potřebné základy k obchodování, nicméně po určité době může začít stagnovat a výsledky tak nejsou podle jeho představ. Proto se v tomto článku budeme věnovat způsobům, jakými lze trading znovu nastartovat a jak na sobě pracovat.
img

Video: Výhled na US indexy pro týden 12.9 – 16.9.2016

12.09.2016 V první části videa se podíváme na predikci vhodných úrovní (supportů a rezistencí), na kterých má smysl do obchodu vstupovat tak, aby pravděpodobnost úspěchu byla na naší straně. Ukážeme, jak má vypadat tržní nastavení a kdy je čas obchod otevřít, ale i jak ho řídit v případě, že se nebude vyvíjet podle našich představ. Nebude chybět ani správné čtení tržního kontextu, a to jak z hlediska fundamentálních ukazatelů, tak z hlediska technické analýzy, která je základem, pro každý obchod. Blíže se podíváme jak pracovat s volume profilem a jak používat index volatility VIX.
usdjpy-15072016-6.png

Dolar po datech z USA a Číny opět roste

15.07.2016 Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje k euru i k japonskému jenu. K japonské měně se dolar vyšplhal...
euro penize.jpg

Skupina europoslanců vyzývá ECB k rozdávání peněz lidem

17.06.2016 Skupina europoslanců vyzývá Evropskou centrální banku (ECB), aby zvážila možnost podpory ekonomiky...
img

Makro: Průmyslová výroba USA druhý měsíc za sebou klesla

15.04.2016 kvůli přetrvávajícímu útlumu v těžebním a energetickém sektoru a slabosti ve zpracovatelském sektoru. V březnu se...
img

Makro: Průmyslová výroba USA klesla víc, než se čekalo v únoru

16.03.2016 V útlumu zůstal těžební a také energetický sektor v souvislosti s počasím. V únoru průmyslová výroba US...
img

Makro: Průmyslová výroba USA se poprvé od července zvýšila

17.02.2016 V lednu přispíval k růstu zpracovatelský a energetický sektor v souvislosti s počasím. Průmyslová výrob...
img

Makro: Průmyslová výroba USA ve 4Q klesla o 3,4pct

15.01.2016 V prosinci přispíval opět k poklesu těžební a energetický sektor. Průmyslová výroba USA zpomalila víc, než s...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie v říjnu mírně rozšířila

08.12.2015 V říjnu se průmyslová výroba Velké Británie podle očekávání zvýšila o 0,1% a následovala nulový růst po revizi v&...
img

Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v říjnu nečekaně zpomalila

18.11.2015 Výroba zpomalila poté, co přetrvával útlum v těžebním sektoru a poklesl výstup energií. V říjnu se průmyslová výr...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie kvůli útlumu v těžebním sektoru zpomalila

06.11.2015 V září se průmyslová výroba Velké Británie snížila o 0,2% (oč. -0,1%) a následovala sestupně revidovaný růst o 0,...
img

Makro: Volná kapacita v ekonomice a nízká inflace odůvodňuje uvolněnou měnovou politiku, zápis RBA

20.10.2015 Měnová politika zůstane nadále uvolněná na podporu udržitelného hospodářského růstu a inflace v souladu s cí...
img

Makro: Průmyslová výroba USA klesla druhý měsíc za sebou

16.10.2015 Po útlumu v srpnu průmyslová výroba Spojených Států znovu zpomalila ve zpracovatelském a také v těžebním sektoru....
img

Makro: Průmyslová výroba Británie rostla nejrychlejším tempem od února 2014

07.10.2015 V srpnu se průmyslová výroba Velké Británie překvapivě meziměsíčně zvýšila o 1,0% (oč. 0,3%) a následoval revidov...
img

Makro: Průmyslová výroba Spojených Států klesla víc, než se čekalo v srpnu

15.09.2015 Po oživení v červenci průmyslová výroba Spojených Států znovu zpomalila, kvůli útlumu ve zpracovatelském a těžebn...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie druhý měsíc za sebou klesla

09.09.2015 V červenci se průmyslová výroba Velké Británie stejně jako v červnu nečekaně meziměsíčně snížila o 0,4% (oč....
img

Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v červenci překonala očekávání

17.08.2015 Po poklesu v prvním i druhém čtvrtletí zaznamenala průmyslová výroba Spojených Států oživení. V červenci se ...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie poprvé od ledna zpomalila

06.08.2015 V červnu průmysl Velké Británie nečekaně meziměsíčně poklesl o 0,4% (oč. 0,1%) a následovalrevidovanýrůst o 0,3% ...
img

Makro: Průmysl Británie v květnu nejvíce podpořila těžba a dobývání

07.07.2015 Průmyslová produkce Velké Británie se v květnu nečekaně meziměsíčně zvýšila o 0,4% (oč. -0,2%) a následovala revi...
img

Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v květnu nečekaně klesla

15.06.2015 Průmysl Spojených Států zůstává druhé čtvrtletí po sobě v útlumu, což je nejdelší období od krizového roku 2009. V květnu se výroba nečekaně snížila o 0,2...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie v dubnu pokračovala v expanzi

10.06.2015 Na počátku druhého čtvrtletí se průmyslová produkce Velké Británie meziměsíčně překvapivě zvýšila o 0,4% (oč. 0,1%) a ...
img

Makro: Průmyslová výroba Spojených Států zůstala od prosince v útlumu

15.05.2015 Průmysl Spojených Států zůstal pět měsíců za sebou v útlumu, což je nejdelší období od krizového roku 2009. V&nbs...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie v březnu zrychlil

12.05.2015 Na konci prvního čtvrtletí se průmyslová produkce Velké Británie meziměsíčně zvýšila o 0,5% (oč. 0,1%) a následovalahu...
img

Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v 1Q meziročně klesla o 1,0pct

15.04.2015 Průmyslová výroba Spojených Států v březnu zpomalila víc, než se čekalo o 0,6% (oč. -0,3%) a následovala slabý 0,...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie od počátku roku stagnuje

10.04.2015 V únoru se průmyslová produkce Velké Británie po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně zvýšila o 0,1% a vykompenzo...
img

Makro: Průmysl Spojených Států v únoru víceméně stagnoval

16.03.2015 Průmyslová výroba Spojených Států se v únoru zvýšila o 0,1% a kompenzovala revidovaný pokles o 0,3% v lednu,...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie v lednu nečekaně zpomalila

11.03.2015 V lednu se průmyslová produkce Velké Británie po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně snížila o 0,1% po poklesu o...
img

Makro: Průmyslová produkce Spojených Států v lednu vzrostla o 0,2pct

18.02.2015 Na počátku roku se průmyslová produkce Spojených Států po očištění o sezónní vlivy zvýšila o 0,2% a následovala revido...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie v roce 2014 meziročně rostla o 1,4pct

10.02.2015 V prosinci se průmyslová produkce Velké Británie po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně snížila o 0,2% a následo...
img

Makro: Britská ekonomika rostla nejpomaleji od 4Q 2013

27.01.2015 Britská ekonomika rostla ve čtvrtém čtvrtletí o 0,5%, ve srovnání s 0,7% ve třetím čtvrtletí, 0,8% ve druhém čtvr...
img

Makro: Průmyslová produkce Spojených Států rostla v roce 2014 o 4,2pct

16.01.2015 V posledním měsíci roku průmyslová produkce Spojených Států po očištění o sezónní vlivy jen nepatrně zpomalila o ...
img

Makro: Průmyslová výroba Británie v listopadu znovu nečekaně poklesla

09.01.2015 Průmyslová produkce Velké Británie po očištění o sezónní vlivy se v listopadu meziměsíčně snížila o 0,1% a násled...
img

Makro: Průmysl Spojených Států rostl nejrychlejším tempem za 4,5 roku

15.12.2014 V listopadu rostla průmyslová produkce Spojených Států po očištění o sezónní vlivy nečekaně o 1,3% po revidovaném...
img

Makro: Průmyslová výroba USA v říjnu nečekaně klesla

18.11.2014 Průmyslová produkce Spojených Států po očištění o sezónní vlivy v říjnu nečekaně klesla o 0,1% a následovala sest...
img

Makro: Průmysl Velké Británie rostl nejrychleji od února

06.11.2014 Průmyslová produkce Velké Británie po očištění o sezónní vlivy se v září meziměsíčně zvýšila o 0,6% po revidované...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | Money management | Offshore | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Programování | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Close | DAX | Denní obchodování | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Hedging | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LTRO | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Out of the money | Pip | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Put opce | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Sloupcový graf | Směnný kurz | Spread | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Ticker | Time frame | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | RMB | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | Trading in The Zone | IEA | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní náklady | Eurostat | Stavební výroba | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Raiffeisenbank | Párové obchodování | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Přenos | Volatilní | Ed Seykota | Akcie Apple | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie Shell | Akcie Škoda auto | Akcie Unipetrolu | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Běžný účet | BH Securities | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD kontrakty | CFD trading | CZK | Časový pásma | Česká spořitelna | České koruny | ČEZ online | DAX 30 | Denník | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní kurz | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jak investovat | Japonský obchod | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurzovní lístek | Kurz australského dolaru | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurzovní lístek KB | Kurzy | E15 | Libra | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Míra inflace | Nákup akcií | Nejsilnější ekonomiky světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online broker | Online burza | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pips | Portfolia | Pro investory | Prodej dluhopisů | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Seminář | Sierra Chart | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Patria Direct | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Put | Akciové riziko (Risk On Shares) | Andrej Babiš | CEE | CEPS | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Emisní ážio | EV | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Kupónový dluhopis | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | OIBDA | Overweight | Petr Kellner | Pevná úroková sazba | Prospekt | Protistrana | Redukce | REIT | ROCE | Small caps | Tier 1 | Tovární objednávky | Underweight | Upisovací období | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Akciová společnost | Hlavní trh | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | M2 | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný obchodník | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Akcie.cz online burza | Burze | Commodities | Investment | Saxo Capital Markets | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | DPA | Bernstein | Janus Capital | CNN | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | Westpac | UniCredit Bank | Home Credit | Baker Hughes | Investing.com | Macquarie | The Sunday Times | Mitsubishi | Ole Hansen | Fond Pimco | Standard Chartered | Technické indikátory | Statistická arbitráž | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Volume profile | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Tomáš Kadeřávek | Erste Bank | Kurz české měny | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Komoditní stratég | Energie | Vizionář | Rada ČNB | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Dluhopisový fond Pimco | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Úspěšný obchod | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Posilování koruny | Investiční firma | White Label | Forbes | Prezident ECB | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economic | Glencore | Západoevropské akcie | Na volné noze | Měnová autorita | Xetra | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | AAA | Černé pondělí | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Ropná společnost | Index AEX | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | Sinopec | Pokles výnosů | SaxoSelect | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Finanční poradce | Úvěrová krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Oversea-Chinese Banking | Regulovaní brokeři | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Analytik Patria Online | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Světový obchod | General Electric | Bankovní domy | Průzkum | Začínající trader | Začínající obchodník | Krize | FCA | Světové trhy | Širší index amerických akcií S&P 500 | Historické rekordy | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Index amerických akcií | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Rizikové investice | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Útočiště před rizikem | Distribuce peněz mezi obyvatele | Hlavní ekonom britské centrální banky | Americké investiční banky | Zájem obchodníků | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | ExxonMobil | Volatilita trhů | Alphabet | ČTK | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G7 | Aktuální cena | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Business Insider | Globtrex | Morningstar | Flash Crash | Venture Capital | TPG Capital | Purple Trading | Opční trader | Jakub Kovařík | Spekulativní investoři | Tržní kapitalizace společnosti | Skupina PPF | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Kurzotvorná informace | BHS | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Americký akciový trh | Investiční alternativa | Palladium | Obchodování indexů | LYNX Trading | xPartners | Investiční nástroj | ETC | Invesco | Nemovitostní fondy | Kosdaq | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Služby spojené s kryptoměnami | Nové kryptoměny | MSCI World Index | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Omezení pákového efektu | Spread Betting | Conseq Investment Management | Investování s LYNX | Regulace ESMA | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Jamie Dimon | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Technologické akcie | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Turecké liry | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Hlavní akciový index | HKD | Profesionální obchodník | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Dodávky ropy | Obchodní signál | Christopher Dembik | Retailové obchodování | Obchodování se CFD | MSCI All Country World | Kim Fournais | Růst zisků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Odhady analytiků | Čínské firmy | Majetek | Obchodovat s akciemi | Automatizace obchodování | Zhodnocení vloženého kapitálu | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Způsob obchodování | Německé banky | Výsledky ČEZu | Zvýšení sazeb | IPO Uber | IPO Lyft | Brown Advisory | Ethical Selection | Etické akcie | Inflace v ČR | IPO Pinterest | IPO Slack | IPO Rackspace | IPO Levi Strauss | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO Palantir | IPO 2019 | IPO O2 | IPO Cloudflare | IPO Peloton | IPO CrowdStrike | IPO Asana | IPO Casper Sleep | IPO Instacart | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Nedůvěra investorů | Akciový stratég | Plány Tesly | Růst americké ekonomiky | Zpětný odkup akcií | Růst cen ropy | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Americké společnosti | Ferrari | Akcie a ETF | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Konglomerát | Akcie týdne | Kvantitativní analýza | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | MDAX | Kvantitativní analýza na Forexu | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Saudi Aramco | PPF | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Thomas Cook | UCITS | Forex měnový pár | Nejlepší vanadiové akcie | AKAT | iShares | Dluhopisové ETF | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Swing obchody | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodujte | Trinity Bank | S&P 500 Index | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ceny benzínu | Jak na realitní trh | IOT | Hongkong | AEX index | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Praktický příklad | Trader z USA | Super trader | Myšlenka | Hypotéza | Deskriptivní statistika | Tradingová rozhodnutí | Transparentní účet | Přístup ke kvantitativní analýze | Historie obchodů | Podmínka pro Stochastic | Standardní odchylky | Kvantitativní analýzy | Standardní odchylka | Standard Deviation | Stažení dat AUD/USD | Kvantitativně analyzovat | Průměrná hodnota | Analýza dat | Naprogramování vzorečku | Naprogramování | Cenná informace | Statistické údaje | Histogram | Auditovaný účet | Proroctví | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | CETA | UCITS ETF | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | USA a Čína | Obchodovat na burze | Růst cen | Studie | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Nízké úrokové sazby | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Vicepremiér | AFP | Ředitelka AKAT ČR | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Průmysl | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Africký mor prasat | Africký mor | Velikost pozice | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Kotační výbor | Válka mezi USA a Čínou | Philip Morris ČR | Plyn | Prohlášení | Americká ropná společnost | Airbus | Dieselgate | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Scorecards | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | Miliardy korun | Peking | Americký index | Singapur | Napětí na Blízkém východě | ETF roku 2020 | Návratnost | Zabití íránského generála | Hlavní rizika | O2 | Budoucnost | Soukromí investoři | Poradenství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Dividendový aristokrat | Iniciativa | Míra zadlužení | První část obchodní dohody | Hotovostní prostředky | Komunikace | Trump | Zahraniční investice v Číně | Investice čínských firem | Belt and Road | Plán Číny | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Americký kongres | Zisk EBITDA | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vzdělávání ve finančním sektoru | EFPA ČR | EFPA | VECTOR Certifikace | European Financial Advisor | European Financial Planner | Michal Pyšík | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Excelentní konzultant | Konzultant | Certifikace | EFA/EFP | Certifikace EFA/EFP | Hard skills | Soft skills | Očekávané události | Martin Cakl | Obchody | Výdaje | Medvědi | COVID-19 | ETF na S&P 500 | Bez rizika | Střední podniky | Vývoj | Šok | WP | Videokonference | Profitovat | Kabinet | Česká energetická firma | Energetická firma | New York Times | Index NASDAQ 100 | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Kalifornie | Kongres | Komerční banky | Páka | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Růst | Signál | Potenciál | Platební neschopnosti | Investice do zdravotnictví | Ceny elektřiny | Karanténa | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | ETF portfolio | Massachusetts | Vedení ČEZ | REIT ETF | IM2A | H413 | AWP | SREIT | Global X SuperDividend REIT ETF | Aberdeen Global Premier Properties Fund | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie W.P. Carey | Akcie W.P. Carey (WPC) | WPC | W.P. Carey (WPC) | W.P. Carey | Akcie Welltower | Akcie Welltower (WELL) | WELL | Welltower (WELL) | REIT u LYNX | Akcie REIT | ETF na Nasdaq 100 | ETF na Nasdaq | BCM | Tomáš Kolomazník | Analytik BCM | Energetická společnost | Výhody a nevýhody ETF | Nevýhody ETF | Komoditní ETF | Inverzní ETF | T+2 | MSCI World | Typy ETF | ETN | iShares Core MSCI World UCITS ETF | Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1D | Lyxor STOXX Europe 600 (DR) SKIPCP ETF C-EUR | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | ComStage DAX TR UCITS ETF | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | iShares MDAX (DE) UCITS ETF | ComStage SDAX TR UCITS ETF | iShares NASDAQ-100 (DE) UCITS ETF | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Zadlužení | Jan Raška | O2 CR | Návrh dividendy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Diskont
Diskontní sazba
Diskreční obchodování
Diskuse o ropě
Diskusní fórum
Diskuzní fórum
Dislokace
Dislokovaný trh
Disney
Disney+

Následující klíčová slova

Distribuce peněz mezi obyvatele
Divergence
Divergence indikátoru
Divergence indikátoru RSI
Diverzifikace
Diverzifikace aktiv
Diverzifikace ekonomiky
Diverzifikace investic
Diverzifikace od dolaru
Diverzifikace osobních financí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít