Sobota 15. květen 2021 12:32
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets new demo

Klíčová slova - MSCI World

img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Rozvíjející se trhy nám zatím letos dělají radost

29.01.2021 Naší hlavní akciové sázce se zatím letos daří výborně. Rozvíjející se trhy totiž dle indexu MSCI Emerging Markets zatím letos připisují zisk 7,9 %, zatímco rozvinuté trhy dle indexu MSCI World připisují zisk „pouze“ 2,4 %. Rozvíjející se trhy tak zatím trhy rozvinuté outperformují o 5,5 %.
img

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Rozbřesk: Akcie lámou rekordy, vydrží jim “radost z vakcíny”?

04.01.2021 Do nového roku vkládají trhy velká očekávání. Investoři na očkování a konec pandemie na straně jedné a na masivní měnové a rozpočtové stimuly na straně druhé. Jakoby stranou zůstávají zrychlující nové přírůstky nakažených, které se pravděpodobně ještě zakousnou do hospodářského růstu na začátku roku 2021.
img

Americké akcie podporuje optimismus, dolar dále oslabuje

30.12.2020 Americké akcie rostly, díky optimismu ohledně vakcín, ty evropské jsou naopak spíše v červeném. Dolar pokračuje ve svém poklesu a oslabuje na nejnižší hodnotu za 2,5 roku, eurodolar se aktuálně obchoduje na 1,228.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Číňané houfně nakupují akcie v zemi, pohání je sílící optimismus, že čínská ekonomika zvládá koronakrizi nejlépe na světě. Citelný růst čínských akcií je dnes vzpruhou celému světu

06.07.2020 Čínské akcie dnes svým citelným růstem podpořily příliv poměrně optimistické nálady na světové trhy. Klíčový ukazatel čínských akcií, Šanghajský kompozitní index, si připsal 5,7 procenta, nejvíce od roku 2015. Vyhoupl se tak na své dvouleté maximum. Obrat obchodů na burzách v Šanghaji a Šen-čenu dosáhl úrovně půldruhého bilionu jüanů, a byl tak nejvyšší za uplynulých pět let.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
img

Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?

07.05.2020 COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem.
img

10 nejlepších ETF pro investiční portfolio v roce 2020

07.05.2020 Prostřednictvím ETF lze vybudovat levný a efektivní investiční plán. Investice do ETF se těší stále větší popularitě. V tomto článku se podíváme na výhody ETF oproti tradičním fondům a dále vám představíme seznam 10 nejlepších ETF pro rok 2020.
Související klíčová slova: FOREX | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Divergence | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Světové ekonomické fórum | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bazický bod | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Denní obchodování | Distribuce | Diverzifikace | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | High | ISIN | Index PX | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MMF | Margin | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Rally | Reinvestice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Spread | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Investiční produkty | Obchodovat | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Podpora | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Fondy | Graf | HDP Číny | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Management | Markets | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Online broker | Online obchodování | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Transakční náklady | Trh | Trh s akciemi | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Webináře | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zprávy | Zisky | Fed Funds Rate | EUR/PLN | DXY | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Elon Musk | EV | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | ROCE | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Burze | Commodities | Investment | MSCI | TLTRO | Ole Hansen | Nová Čína | Uložení peněz | HUF/EUR | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Pokles akcií | Investovaný kapitál | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Přehled | Ekonomické fórum | Sázet | Ekonomická aktivita | Firmy | Akcie energetických společností | Inflační tlaky | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Broker Trust | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Propad | Kryptoměny | TradingView | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Oslabení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Poplatky | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Technologický trh Nasdaq | Světové trhy | Inflace v Česku | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výnosy | Americká vláda | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Akcie firem | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Breakout Trader | Obchodování ETF | Návratnost investic | Investiční alternativa | Podnikové dluhopisy | Václav Pech | Akcie v Indii | Jerome Powell | ETC | MSCI World Index | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Začít investovat | Globální akcie | Saxo | Investování do ETF | Růstové akcie | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Měny rozvíjejících se ekonomik | Czech Fund | Kompozitní index | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Globální index | Zadluženost | Michal Stupavský | Růst cen komodit | Majetek | Obchodovat s akciemi | Dolarová aktiva | Martin Sklenář | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | CNY | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Guvernér Fedu | Volný čas | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Asset alokace | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Akciový růst | Americké futures | Globální akciové indexy | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | MDAX | UCITS | iShares | Dluhopisové ETF | ESG | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Digitalizace | Investment Management | Deficit | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Trh práce | Myšlenka | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Fortune | Vyhlídky | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Ceny potravin | Rozvoj | Problémy | Prognózy | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Federální obchodní komise | Události roku | Ohlédnutí | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | NERV | Stratég | Hlavní akciové indexy | Peking | Americký index | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Dlouhodobí investoři | CFA | Návratnost | Washington | Budoucnost | Zemědělství | Negativní zprávy | Vyšší inflace | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Trhy | Evropské ekonomiky | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | Akcie v Číně | Čínská vláda | FCF | Alokace investičních portfolií | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | ETF na S&P 500 | Investiční portfolia | Globální indexy | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Příležitost k nákupu | WP | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Program nákupu aktiv | Profitovat | Tencent | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Třída aktiv | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Hlavní centrální banky | Demokraté | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Další růst | Růst | Signál | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | E-commerce | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | CECEEUR | Práce | Údaje | Ropný průmysl | ETF portfolio | Společnost Saxo Bank | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | FANG | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Indikace | Rizikové averze | ETF na Nasdaq 100 | ETF na Nasdaq | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Poptávka po pohonných hmotách | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Větší pokles | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Akcie padají | Výhody a nevýhody ETF | Nevýhody ETF | Komoditní ETF | Inverzní ETF | HG měď | Růst výnosů | Oddlužení | Latinská Amerika | Saxo Bank Martin Sklenář | Dlouhodobý trend | Cyber security | Typy ETF | ETN | iShares Core MSCI World UCITS ETF | Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1D | Lyxor STOXX Europe 600 (DR) SKIPCP ETF C-EUR | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | ComStage DAX TR UCITS ETF | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | iShares MDAX (DE) UCITS ETF | ComStage SDAX TR UCITS ETF | iShares NASDAQ-100 (DE) UCITS ETF | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Sektor služeb | Záporné ceny | Moderna | Manažeři | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | Index akcií | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | MongoDB | Květnová inflace | Globální poptávka | Propad cen | Covid | Akciové bubliny | Technologické firmy | Stimulační program | Růst čínských akcií | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Inflační šok | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Progres | Cenové hladiny | Globální pandemie | Zhodnocení akcií | Elektromobily | Epidemiologické situace | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Lockdown | Dluhový trh | Podvážení | Očekávané výnosy | Proražení | Nio | Vakcinace | Očkování | NBP | Růst ceny | Evropské centrální banky | Přerozdělení bohatství | Mean-reversion | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Herní průmysl | Špinavá energie | Výhled Saxo Bank | Vstupní náklady
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

MSCI All-Country World Equity
MSCI Asia Pacific
MSCI Emerging Markets
MSCI Europe
MSCI China
MSCI China All Shares
MSCI China ETF
MSCI Inc
MSCI index
MSCI Turecko

Následující klíčová slova

MSCI World Index
MSC titul
MSFT
MSFT.US
MT Capital
Mt. Gox
MT nástroje
MTNB
MTSE
MTU Aero Engines
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít