Sobota 23. říjen 2021 16:43
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Anglie

img

Rozbřesk: iPhony zlevní, plyn a elektřina zdraží, aneb debata o inflaci pokračuje

16.09.2021 Představení nového iPhonu a požár energetického výměníku v Británii jsou dvě 48 hodin staré události, které dokreslují současnou globální debatu o povaze inflace. Aneb nejen ekonomové se nyní přou o tom, zdali aktuálně vysoká inflační čísla jsou trvalejšího či dočasného charakteru.
img

Ranní glosa: iPhony zlevní, plyn a elektřina zdraží, aneb debata o inflaci pokračuje

16.09.2021 Představení nového iPhonu a požár energetického výměníku v Británii jsou dvě 48 hodin staré události, které dokreslují současnou globální debatu o povaze inflace. Aneb nejen ekonomové se nyní přou o tom, zdali aktuálně vysoká inflační čísla jsou trvalejšího či dočasného charakteru. Začněme Applem, který v úterý představil nový iPhone 13.
img

Americký dolar pokračoval v konsolidaci

26.07.2021 Minulý týden světová rezervní měna konsolidovala kolem čtyřměsíčního maxima a hledala další směr. Na finančních trzích převládal pozitivní sentiment, hlavní americké akciové indexy se vrátily na nová maxima a komoditní index CRB se rovněž obchodoval kolem maxim současného býčího cyklu. Tento optimismus však neměl výrazný negativní dopad na hodnotu amerického dolaru, která zůstala ovlivněna pouze okrajově.
img

Centrální banky byly přetlačeny vládami

30.06.2021 Centrální banky jsou v ekonomické teorii definovány jako nezávislé instituce, které mají na starosti dosažení nízké míry inflace a nastavení základních podmínek pro hospodářský růst ekonomiky. Tolik ekonomická teorie. Jaká je ale realita?
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 zahájili schůzku, kde proberou i minimální globální daň

04.06.2021 V Británii začala dvoudenní schůzka ministrů financí skupiny nejvyspělejších zemí G7, která se mimo jiné věnuje daním. Jde o první podobné setkání, které se koná osobně, zatímco ta dosavadní se za poslední rok vinou pandemie konala virtuálně. Ministři se budou snažit načrtnout obrysy dohody, která by stanovila minimální daň ze zisku globálních firem - podle Spojených států by mohla činit 15 procent. Evropské země chtějí, aby se dohoda týkala i všech velkých technologických firem z USA, nejen Facebooku, Amazonu či Googlu.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 by kvůli pandemii měly do roku 2030 investovat ročně bilion dolarů

10.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 by měla do roku 2030 investovat ročně bilion dolarů (přes 21 bilionů Kč), aby se globální ekonomika zotavila z pandemie a zůstala na cestě udržitelného růstu. Uvádí to zpráva, kterou si vyžádal britský premiér Boris Johnson. Plány předpokládají i transformaci energetického sektoru, aby se zpomalilo globální oteplování. Skupinu G7 tvoří Spojené státy, Kanada, Japonsko, Británie, Německo, Francie a Itálie.
C:\fakepath\london3.jpg

Počet firemních bankrotů v Anglii a Walesu byl nejnižší od roku 1989

30.04.2021 Počet firemních bankrotů v Anglii a Walesu v prvním čtvrtletí letošního roku klesl na 2384, zatímco v posledních třech měsících loňského roku činil 3053. Podle sezoně upravených údajů je to nejnižší údaj od roku 2011, podle neupravených údajů jde ale o nejnižší počet od třetího čtvrtletí 1989, uvedla vládní agentura The Insolvency Service. Firmám zasaženým pandemií nemoci covid-19 pomohla odvrátit bankrot pomoc od vlády.
C:\fakepath\top-20042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.04.2021 1) Hlavní asijské akciové indexy se dnes na směru neshodly, významnější posun směrem dolů zaznamenaly především ty japonské. Čínská centrální banka oznámila, že ponechává i nadále úrokové sazby na hodnotách 3,85 a 4,65 %. Region také sleduje znepokojivý nárůst případů koronaviru v Indii, nových případů tam nyní je přes čtvrt milionu denně.
img

Týdenní tržní výhled: FOMC a BOE v centru pozornosti

15.03.2021 Zprávy centrálních bank tento týden budou hlavní událostí týdne, přičemž ve středu 17. března budou zveřejněny zápisy ze zasedání rady amerického Federálního rezervního systému FOMC, po nichž bude následovat tisková konference s předsedou Fedu Jerome Powellem.
img

V Británii objevili dva případy nové mutace koronaviru z JAR

23.12.2020 V Británii se objevily dva případy další mutace koronaviru, oba pacienti nedávno cestovali do Jihoafrické republiky (JAR). Británie zavádí omezení cest do JAR a všichni, kdo byli v posledních 14 dnech v JAR nebo přišli do kontaktu s někým, kdo tam byl, musí okamžitě do karantény. Nová varianta se šíří rychleji, než ta původní. Na tiskové konferenci to dnes uvedl britský ministr zdravotnictví Matt Hancock.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
C:\fakepath\trhy-23122020.png

Je na obzoru další krize?

23.12.2020 Když už to vypadalo, že se koronakrize pomalu chýlí ke konci, opět se ukázalo, že má virus navrch. Vakcíny už byly připravené, opatření se uvolnila a vypadalo to, že příští rok bude pro trhy a investory mnohem přívětivější. Jenže v neděli přišly zprávy o nové formě covidu, a to trhy položilo. Pokles zažilo například zlato, index S&P 500, evropské akcie ale i Tesla nebo takový Bitcoin. Co nás tedy čeká příští rok? Zažijeme korona krizi opět od začátku?
C:\fakepath\Cina.jpg

Akcie v Číně oslabily, z části kvůli diplomatickému napětí

22.12.2020 Akcie na čínských trzích dnes oslabily, jejich hlavní index zaznamenal největší propad za dva měsíce. Podle analytiků tím vedle pandemie reagoval také na diplomatické napětí mezi Čínou a Spojenými státy ohledně sankcí proti čínským zbrojním firmám. Sankce se týkají i ruských firem, akcie na ruských trzích ale počáteční ztráty smazaly a kolem poledne už vykazovaly růst.
C:\fakepath\0c0c8fbe4a04ac17e33d97b193155063.jpg

Evropské akcie zažily nejhorší výprodej za téměř dva měsíce

21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden nejhlubším poklesem za téměř dva měsíce. Podle analytiků byl reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádaní vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabily proto akcie leteckých společností, ale i ropné a bankovní firmy, slabší je i britská libra.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa kvůli mutaci koronaviru zlevňuje, Brent klesl pod 50 USD

21.12.2020 Ceny ropy dnes prudce klesají kvůli obavám, že nová mutace koronaviru zpomalí zotavování poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent dopoledne SEČ vykazovala pokles téměř o 4,9 procenta na 49,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 4,8 procenta na 46,75 dolaru za barel.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie v EU i v Británii kvůli mutaci koronaviru klesají

21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden poklesem, který je podle analytiků reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádání vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabují proto hlavně akcie leteckých společností, slabší je ale i britská libra.
img

Trhy dnes 21/12/2020: Indexy v Evropě jsou pod silným tlakem, USA mají nový fiskální balíček

21.12.2020 Akciové trhy v Evropě začínají týden silným propadem, za kterým stojí lockdown Londýna a části jižní Anglie. Trhy dokonce velmi rychle zpracovaly dohodu o fiskálním balíčku v USA, která je o velikosti 900 miliard dolarů. Ke konci týdne FED ještě povolil bankám obnovit zpětné odkupy akcií. Dnes začíná nový týden pod tlakem jak libra, tak euro.
img

Nový kmen koronaviru otřásl evropskými burzami. Euro a libra padají

21.12.2020 Evropské burzy dnes masivně padají. Nový kmen koronaviru v Británii vyvolal chaos nejenom v dopravě. Hranice bývalému členu EU zavírají Nizozemsko, Belgie či Francie. Lety z Británie zastavuje také Česká republika. Kromě toho byla prolomena další lhůta v brexitových jednáních. Vyjednávání před koncem přechodného období, kterým je poslední den roku, brzdí spory v otázce rybolovu.
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky Nového Zélandu, Británie a USA v centru pozornosti

09.11.2020 Mezitím co se obchodníci a investoři zvládli vypořádat s tím, že se Joe Biden stal 46. prezidentem Spojených států, začíná další týden ekonomických událostí. I když je týden relativně slabý ve srovnání s posledními několika měsíci, mohl by se přesto podílet na pohybech na trhu.
img

Americký dolar posílil uprostřed rostoucího rizika na trzích

02.11.2020 Minulý týden se finanční trhy vyznačovaly vyšší než obvyklou volatilitou, která byla většinou negativní a znepokojovala investory z budoucích vyhlídek. To přimělo účastníky trhu k návratu na americký dolar, což vedlo k růstu globální rezervní měny.
C:\fakepath\Británie.jpg

Poslanci vyzývají Johnsona, aby přišel s pomocí pro sever Anglie

27.10.2020 Britský premiér Boris Johnson musí ukázat, jak hodlá pomoci severní Anglii. Podle agentury Reuters to ve veřejném dopise uvedlo více než 50 poslanců, kteří od ministerského předsedy žádají plán uvolňování koronavirových restrikcí i urychlení infrastrukturních projektů v regionu. Současné vyšší počty nakažených v severní Anglii znamenají, že region je vystaven přísnějším vládním omezením. Lokální politici varují, že na místní obyvatelstvo proto pandemie dopadne tvrději než ve zbytku země.
C:\fakepath\london3.jpg

Londýn čeká masivní propouštění, varuje pohostinské sdružení

16.10.2020 O práci v pohostinství může kvůli zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru v Londýně přijít až 250.000 lidí. V dopise londýnskému starostovi Sadiqu Khanovi to napsala šéfka sdružení podnikatelů v pohostinství Kate Nichollsová, informovala stanice Sky News. Britské hlavní město chce zavést další restrikce zaměřené na setkávání lidí v devítimilionové metropoli o víkendu.
img

Americký dolar na dvouměsíčních maximech

05.10.2020 Hlavní měnový pár EUR/USD mírně posílil na 1.175. Ekonomické data z Evropy byly pozitivní, index PMI ve zpracovatelském průmyslu činil 53.7 bodu a v Německu vzrostl na 56.4 bodu. Evropská předběžná inflace činí -0.3%, což je méně, než se očekávalo.
C:\fakepath\xtb1.jpg

XTB ohlašuje partnerství s José Mourinhem a zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF

05.10.2020 José Mourinho, jeden z nejlepších fotbalových manažerů a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů UEFA, byl jmenován novým ambasadorem globální značky XTB. Přední globální broker také zahájil obchodování s 0% poplatkem na fyzických akciích a ETF pro měsíční objemy až do výše 100 000 EUR na své oceňované platformě xStation.
img

Rychlé shrnutí

17.09.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Dow Jones nepatrně rostl, zatímco S&P 500 klesl o 0.5 % a Nasdaq odepsal 1.3 %.
img

Americký dolar posiluje již druhý týden po sobě

14.09.2020 Investoři minulý týden nadále nakupovali americký dolar a světová rezervní měna tak vzrostla na nejvyšší úroveň od poloviny srpna. Horších než obvyklých výsledků dosáhl sentiment na akciovém trhu a dalších rizikových aktivech, což vedlo účastníky trhu k volbě bezpečnějších instrumentů, jako je americký dolar.
img

Rychlé shrnutí

31.07.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P500 klesl o 0,38 % a Dow Jones odepsal 0,85 %. Nasdaq ale dokázal růst a připsal si 0,43 %.
C:\fakepath\GBP-UK-bank-forex-trading-fx-news.jpg

Britská vláda podpoří kulturu částkou téměř 1,6 miliardy liber

06.07.2020 Britská vláda připravila soubor opatření za 1,57 miliardy liber (46,4 miliardy Kč) na podporu divadel, galerií, muzeí a dalších institucí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Na britskou kulturu, která má své fanoušky jak doma, tak i v zahraničí, tvrdě dopadla opatření zavedená kvůli pandemii nemoci covid-19.
C:\fakepath\koronavirus.jpg

Počet nakažených koronavirem se celosvětově blíží 900.000

01.04.2020 Počet nakažených koronavirem se celosvětově blíží k hranici 900.000, přes 45.000 lidí už onemocnění COVID-19, jež virus způsobuje, podlehlo. OSN krizi označila za největší výzvu pro svět od konce druhé světové války. Nejvíce nakažených - bezmála 200.000 - stále evidují Spojené státy. V Itálii je přes 110.000 nakažených, ve Španělsku počet případů nákazy překročil 100.000. V Česku je dosud 3508 nakažených, 39 lidí nákaze podlehlo.
img

Americký dolar vzrostl na 3letá maxima

23.03.2020 Minulý týden se globální rezervní měna rychle zhodnocovala a dosáhla nejvyšší úrovně od ledna 2017. Trh se obával rychlého šíření koronaviru v Evropě a USA, což přimělo investory, aby uložili kapitál do bezpečných měn - americký dolar a japonský jen.
C:\fakepath\brexit-forex.jpg

Brexit – od minulosti k současnosti

23.01.2020 Výstup Velké Británie z EU je již za dveřmi, ovšem chaos a nejistota do jisté míry přetrvávají. Otázkou nyní zůstává, jaké scénáře kurzového vývoje libry se nabízí nyní?
C:\fakepath\eurusd-11102019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.10.2019

11.10.2019 Americké akcie včera posílily díky nadějím, že nynější obchodní rozhovory mezi Spojenými státy a Čínou by mohly přinést alespoň dílčí dohodu. Technologický sektor navíc těžil z růstu akcií společnosti Apple.
C:\fakepath\gbp.jpg

Forex: Libra výrazně posiluje díky nadějím na dohodu o brexitu

10.10.2019 Britská libra dnes výrazně posiluje, protože premiéři Británie a Irska svými slovy obnovili naděje na dohodu o brexitu. Vůči dolaru si libra připisuje téměř dvě procenta na 1,2435 EUR/USD. Euro vůči libře ztrácí zhruba 1,5 procenta na 0,8846 EUR/GBP.
C:\fakepath\1614879693-200x200-04032021.jpg

Admiral Markets (Admirals)

23.09.2010 Admiral Markets zkušenosti. Admiral Market je mezinárodní finanční instituce s 15 pobočkami po celém světě. Společnost nabízí klientům 45 měnových párů k obchodování a zároveň CFD na akcie, futures a další produkty, mezi které patří také semináře a vzdělávací kurzy. Naším motem je obchodování pro každého. Admiral Markets recenze.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Akciové indexy | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | ECN | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Hedging | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MT4 | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Platforma | Portfolio | Pozice | Reserve Bank of New Zealand | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Split | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Citigroup | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | RBNZ | ČSOB | Gold | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Admiral Market | Admiral Markets recenze | Admiral Markets zkušenosti | AdmiralMarkets | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | CISCO | CZK | DAX 30 | Do čeho investovat | Dolar | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská rada | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forex cashback | Forex kalendář | Forexu | GfK | Graf | Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Komoditní | Komoditní index | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj libry | Vývoj na burze | Webinář | Webináře | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Trading Central | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Průměrování | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Tržby | Světové ekonomiky | WebTrader | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Investment | Dow Jonesův index | Sky News | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | BBC | Reálný obchodní účet | Reporty | HUF/EUR | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Ministr financí | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Index britských akcií FTSE 100 | Širší index S&P 500 | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Akcie v EU | Odchod z EU | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Walmart | Akcie ropných společností | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | National Australia Bank | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Britská ekonomika | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | FTSE MIB | FCA | Theresa Mayová | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | JPMorgan Chase & Co. | ex | Akcie firem | Purple Trading | Zahraniční forex | ING Groep NV | Breakout Trader | MT4 Supreme Edition | Jan Dvořák | Jerome Powell | LYNX Trading | Analytik devizového trhu | Analytik forexového trhu | Tržní očekávání | Index MOEX | Trhy dnes | Obchodní války | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Akcie Amazonu | Obchodní týden | Vysoké standardy | Podniky | Evropské akciové trhy | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Index RTS | Pokles ceny | Výplaty dividend | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Obchodní rozhovory | Profesionální obchodník | Použití finanční páky | Trh s ropou | Insolvency Service | Tvrdý brexit | Obchodní platforma MetaTrader | Obchodování se CFD | FTSE/MIB | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Index spotřebitelské důvěry | Zadluženost | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Obchodovat s akciemi | Slabší euro | Odložení brexitu | MetaTrader Supreme Edition | Zájem investorů | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Technologický Nasdaq | Splácení dluhu | Zákaznická podpora | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Boris Johnson | Nabídka akcií | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Index CRB | NASDAQ 100 | Pokles cen | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | CFD na akcie | Shrnutí obchodování | Tisk peněz | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Očekávání trhu | Novozélandská centrální banka | UCITS | Centrální banka Nového Zélandu | Pictet | Vyzkoušet si trading | Investujte do akcií | Černá středa | J.O. Investment | Jakub Ortinský | Zerohedge | Očekávané Earnings | Obchodujte | Mnoho ziskových obchodů | Čistý zisk | KOSPI | Deficit | Prezident Donald Trump | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Objem | Data z USA | Index milánské burzy | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Supreme Edition | UCITS ETF | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | IW | Vysoké riziko | Bilance | Negativní sentiment | Co bude | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Američtí zákonodárci | Administrativa prezidenta | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Visa | Enel | Rozvoj | Investujte na Forexu | Problémy | Finanční ztráty | Total | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Disney | Nike | Americké objednávky | Nejlepší akcie | Index šanghajské burzy | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Nejistoty na finančních trzích | Ekonomika Velké Británie | Návratnost | Netflix | Inovace | Evropská inflace | Daimler | Ceny ropy dnes | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Hodnota společnosti | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | SAP | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | MOEX | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Aktivace článku 50 | Obsah článku 50 | Článek 50 | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Třetí odložení Brexitu | Referendum 2016 | Rezignace Theresy Mayové | Všeobecné volby | Volby Velké Británie | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Dohoda o přechodném období | Sjednané smlouvy | První odložení Brexitu | Druhé odložení Brexitu | Obsah dohody | Trhy | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Nový virus | Virus | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Blue-chip | Růst inflace | SARS | Infekce koronavirem | Pandemie | Boeing | L.F. Investment | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Akcie v Číně | BP | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Mezinárodní finanční instituce | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Deutsche Telekom | Bez rizika | Index CSI 300 | Akcie na evropských trzích | Šířením nového typu koronaviru | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Rishi Sunak | Restrikce | Cílování inflace | Vysoká rizika | Hlavní index PX | Air France-KLM | Lufthansa | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Medvědí trend | Desetileté dluhopisy | Evropské země | Tržby společnosti | Největší propad | Šíření viru | Fiskální balíček | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Pomoc od vlády | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Bilion dolarů | Přísná opatření | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Prohlášení politiků | Negativní korelace | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Nákupu státních dluhopisů | Zápis z posledního zasedání | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Poslanci | Silná rezistence | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Počet osobních bankrotů | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Potenciál | KNF | Allianz | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Poradce | Organizace | Světová meteorologická organizace | WMO | Světová meteorologická organizace (WMO) | Meteorologická organizace | Vášeň | Práce | Koronakrize | Údaje | Týdenní nárůst | Dlužník | Eni | Nakupovat státní dluhopisy | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Ministři | Ekonomické oživení | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | Procter & Gamble | Oživit ekonomiku | Colorado | Madrid | S&P500 | Dílčí index | Nizozemsko | SARS-CoV-2 | Debata | Spotřebitelská nálada v Německu | Evropská data | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Lucembursko | Data z trhu práce | Seznam brokerů | Cestování | 3M | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Společnost Shell | ATH | Zaměstnanci | Dopravci | Dlouhodobý trend | Zadlužení | Rezervní měny | Merck KGaA | Merck | Vakcína | CL | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Velký růst | Akcie leteckých společností | Aktivity společnosti | Argentina | Investovat peníze | Tisknout peníze | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Londýnské burzy | Rekordní nárůst | Býčí trend | Oracle | Rekordní pokles | Premier League | Subvence | Globální poptávka | Sanofi | Covid | Druhá vlna | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Lufthansy | Vlna koronaviru | Objem aktiv | Červnová inflace | Sony | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Růst tržeb | Ceny | Praha | Američtí politici | Verizon Communications | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Mírná korekce | Pár EUR/USD | Důvěra | Výzkumy | Růst vývozu | Deutsche Lufthansa | Worldometers | Počty nakažených | Pokles tržeb | Air Liquide | Světová rezervní měna | Coca-Cola | Oblasti odporu | Badger | Inspirace | Zdanění | Zhoršení pandemie | Politici | Ambasador | Diverzifikovat | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Česká republika | José Mourinho | Ambasador značky XTB | Partnerství XTB | Fyzické akcie | Lockdown | Měnový fond | Jens Klatt | Americké prezidentské volby | iPhone 12 | iPhone | Walgreens | Masivní propouštění | Nárůst případů koronaviru | Akcie Sony | Embargo | Jitan Solanki | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Tržní výhled | Týdenní tržní výhled | COVAX | Ministr zdravotnictví | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Očkování | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | Růst kurzu dolaru | Zmutovaný koronavirus | Nejhorší výprodej | Krizový balík | Burzovní prázdniny | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Německá inflace | Salutem | Salutem Fund | Evropské centrální banky | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | HAS | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Stimulační politika | Admirals | Silný růst | Akcie tabákových firem | Počet firemních bankrotů v Anglii | Objednávky | Inflace v České republice | Oslabení | Prodej | Index podnikatelské nálady | Ranní glosa | ANO
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Anglická aukce
Anglická centrální banka
Anglická libra
Anglická libra kurz
Anglická libra mince a bankovky
Anglická měna
Anglická měna mince
Anglická měna v obrázcích
Anglické libry
Anglické mince a bankovky

Následující klíčová slova

Anglo American
Anglo American Platinum
Anglo American Platinum (AMS)
Anglogold Ashanti
Angola
Anguilla
Anheuser-Busch inBev
Anhui Jianghuai Automobile Group
Anchorage
Animal spirits
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít