Úterý 22. říjen 2019 16:59
reklama
Globtrex
reklama
reklama
UFX

Klíčová slova - Růst čínské ekonomiky

C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína snížila novou referenční úvěrovou sazbu

20.09.2019 Čínská centrální banka (PBOC) dnes snížila svou novou referenční úvěrovou sazbu na 4,20 procenta z předchozích 4,25 procenta, aby podpořila domácí ekonomiku v době obchodní války se Spojenými státy. K mírnému snížení sazby přistoupila již druhý měsíc za sebou.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Čínská měna i akcie kvůli eskalaci obchodního sporu s USA klesají

26.08.2019 Čínské akcie dnes výrazně oslabují a čínský jüan sestoupil vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 11 let. Za poklesem stojí eskalace obchodního konfliktu mezi Pekingem a Washingtonem, která by podle analytiků mohla těmto dvěma největším ekonomikám způsobit další škody a zbrzdit globální hospodářský růst.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína mírně snížila novou referenční úvěrovou sazbu

20.08.2019 Čína dnes podle očekávání mírně snížila svou novou referenční úvěrovou sazbu. Centrální banka se pomocí reforem úrokových sazeb snaží firmám snížit náklady na půjčky, aby tak podpořila domácí ekonomiku. Podle analytiků lze předpokládat, že banka bude muset ve snižování úroků pokračovat.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

MMF se neshoduje s tvrzením USA, že Čína manipuluje měnou

11.08.2019 Mezinárodní měnový fond (MMF) ve výročním hodnocení čínské ekonomiky potvrdil svůj názor, že hodnota čínské měny je zhruba v souladu s ekonomickými faktory. Pekingu ale doporučil, aby prosazoval flexibilnější směnný kurz a méně intervence. Postoj fondu se liší od názoru administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle které Čína kurzem domácí měny manipuluje.
img

Market alert: Měli by se investoři obávat obchodních válek?

06.05.2019 Už 4 měsíce jsou investoři krmeni informacemi o tom, jak skvěle se vyvíjejí rozhovory o nové obchodní smlouvě s Čínou a že se bude jednat o fantastickou dohodu. Neděle však podobné spekulace dramaticky utnula. Americký prezident Donald Trump tweetoval o dalším zvýšení cel. Investoři doufají, že se jednalo více o nátlak jako součást strategie vyjednávání, než o skutečnou hrozbu, která by měla závažné důsledky pro globální ekonomiku.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zhoršil odhad růstu globální ekonomiky

09.04.2019 Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zpomalí na 3,3 procenta z loňského tempa 3,6 procenta. Ve svém pravidelném jarním výhledu World Economic Outlook to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Příští rok by se ale růst měl vrátit na 3,6 procenta. Horší je také výhled pro Českou republiku.
img

Cesta ke slabšímu dolaru bude zřejmě trnitá

06.02.2019 Fed si konečně začal uvědomovat, co jeho režim monetárního zpřísňování způsobuje, a že silný americký dolar je stále více nekompatibilní s finanční stabilitou. Přesto Fedu ještě nějakou dobu potrvá, než dokáže dosáhnout obratu původního kurzu a nedostatek světlých bodů v globální ekonomice v průběhu roku může znamenat, že cesta k vytrvale slabšímu USD bude v roce 2019 velmi trnitá.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes značně zlevňuje

22.01.2019 Ceny ropy dnes výrazně klesají, zpomalující růst čínské ekonomiky totiž posiluje obavy ohledně vývoje světové ekonomiky a poptávky po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba tři procenta na 60,85 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles téměř o 3,2 procenta na 52,10 dolaru za barel.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

ZEW: Důvěra v německou ekonomiku nečekaně stoupla

22.01.2019 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v lednu nečekaně zvýšila. Ve své dnešní zprávě to uvedl výzkumný institut ZEW. Jeho index důvěry se zvýšil na minus 15,0 z minus 17,5 bodu v prosinci. Z tohoto vývoje je patrné, že vyhlídky na růst největší evropské ekonomiky se zlepšují navzdory přetrvávajícím globálním obchodním sporům a odchodu Británie z EU.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

21.01.2019 Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínská ekonomika předloni rostla pomaleji

18.01.2019 Čínský statistický úřad dnes opravil tempo růstu čínské ekonomiky v roce 2017 na 6,8 procenta z dříve uváděných 6,9 procenta. Učinil tak krátce před pondělní zprávou o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) v loňském roce.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy dnes klesají, za celý týden jsou však vyšší

11.01.2019 Ceny ropy dnes klesají, ztráty přesahují 1,5 procenta. Podle analytiků je důvodem hlavně vybírání zisků po růstu cen z počátku týdne, ke kterému přispěla naděje na vyřešení obchodního sporu mezi USA a Čínou. Za celý týden by tak ceny měly vykázat výrazný vzestup.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čína opět snižuje požadavky na povinné rezervy bank

04.01.2019 Čínská centrální banka se dnes opět rozhodla snížit minimální objem hotovosti, kterou musejí místní komerční banky držet jako rezervu. Snaží se tak zmírnit hrozbu prudšího zpomalení růstu čínské ekonomiky. Za poslední rok je to již páté snížení požadavků na rezervy, informovala agentura Reuters.
img

Akcie v roce 2018: Růst zisků versus pokles valuací

21.12.2018 Globální akciové trhy nezažily příznivý rok. Index MSCI All Country World od začátku roku ztrácí 9,9 %. Pokud přihlédneme k dividendovému výnosu ve výši 1,7 %, je ztráta globálních akciových trhů o něco mírnější na úrovni 8,2 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, konkrétně především zpomalující růst čínské ekonomiky, jež přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále obchodní válka mezi USA a Čínou, zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem, včetně korespondujícího růstu výnosů amerických státních dluhopisů a celkového zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistotu ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti. V poslední době se k výrazným negativním faktorům také přidala silně invertující výnosová křivka v USA, která na základě historických zkušeností může indikovat relativně brzký příchod hospodářské recese. Všechny tyto negativní faktory dohromady způsobily silný nárůst rizikové averze, jenž se projevil právě v akciových poklesech. Přitom platí, že korunová výkonnost globálních akciových trhů byla o poznání lepší na záporné úrovní -2,3 %, neboť americký dolar letos vůči koruně poměrně výrazně posílil.
img

Letošní akciové poklesy má na svědomí nárůst rizikové averze

13.12.2018 Globálním akciovým trhům se v letošním roce příliš nedaří. Globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku přibližně v 6% mínusu. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, obchodní válka mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky (přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou), zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem a korespondující zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
img

Globální akcie by měly na konci roku posilovat

13.11.2018 Globálním akciovým trhům se zatím letos příliš nedaří. Nejširší globální index MSCI All Country World je přibližně v 5% mínusu a rozvíjející se trhy od začátku roku ztrácí dokonce téměř 20 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu světové ekonomiky, obchodní války mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky, která přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik21102018.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.10.2018)

22.10.2018 Minulý týden byl opět skvělý při obchodování průrazů S/R zón a EUR/USD nabídl velmi ziskové obchody podle mého týdenního komentáře. Nejprve došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long obchod (v grafu níže vyznačeno zeleně), který přesně došel do svého prvního cíle na Profit-Target 1 (PT1), bohužel na Profit-Target 2 neměl sílu. Já jsem nestihl ukončit na PT1 část zisku a tak jsem alespoň posunul Stop-Loss na hodnotu vstupu (Break/Even) a obchod tak skončil na nule. Později došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval první short obchod (v grafu níže vyznačeno červeně), který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT). Krátce na to byla prolomena další vstupní S/R zóna, což aktivovalo druhý short obchod, který také velmi přesně doputoval do zisku a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT).
C:\fakepath\TOP5-19102018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
img

Slabší růst čínské ekonomiky nelze svádět jen na obchodní válku

19.10.2018 Růst čínské ekonomiky zaostal ve třetím čtvrtletí za očekáváním v prvé řadě kvůli slabému výkonu tamního průmyslu, jehož meziroční expanze zpomalila z šesti procent ve druhém čtvrtletí na 5,3 procenta.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky zpomalil na 6,5 pct, zaostal za očekáváním

19.10.2018 Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 procenta ze 6,7 procenta v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
C:\fakepath\Top5-16072018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.07.2018 1) Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu.
img

Rozbřesk: Francouzi jsou mistry světa. Pomůže to jejich ekonomice?

16.07.2018 Fotbaloví fanoušci si včera v podvečer přišli na své. Ve finálovém zápase mistrovství světa v Rusku předvedli jak fotbalisté Francie, tak Chorvatska parádní podívanou, která přinesla šest golů, nejvíce od roku 1966. Šťastnějším se nakonec stal výběr země galského kohouta. Může se zpomalující francouzská ekonomika za odměnu těšit na dodatečný růstový impuls?
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínská ekonomika vzrostla o 6,7 %

16.07.2018 Růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí meziročně podle očekávání zpomalil na 6,7 procenta z 6,8 procenta v prvním kvartálu. Za prvních šest měsíců roku činil růst ve srovnání se stejným obdobím loni 6,8 procenta, a byl tak nad vládním cílem stanoveným pro letošní rok na 6,5 procenta. Informoval o tom čínský statistický úřad. Podle analytiků prokázala druhá největší světová ekonomika odolnost v období dále hrozící eskalace obchodního konfliktu se Spojenými státy.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: Globální ekonomika je zdravá, růst ale zpomalí

06.06.2018 Globální ekonomika je celkově zdravá a měla by expandovat ještě několik let. Tempo růstu však v nejbližších letech mírně pomalí. Uvedla to ve svém nejnovějším výhledu Světová banka (SB). V příštím roce má tempo růstu mírně snížit na tři procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2020 má hrubý domácí produkt vzrůst o 2,9 procenta.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes míří dolů

15.05.2018 Ceny ropy se kvůli obavám o budoucí dodávky suroviny dnes nejprve zvyšovaly a dostaly se na nové nejvyšší hodnoty od listopadu 2014. Později ale růst zastavily v reakci na slabou statistiku z Číny a posílení dolaru.
img

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu

22.03.2018 Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.
C:\fakepath\EURUSDH4-tydenik1.png

Forex trader Ondřej Hartman z FXstreet.cz a jeho týdenní komentář (22.1.2018)

22.01.2018 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nenabídl žádnou obchodní příležitost. Podle mého týdenního komentáře jsem očekával pokles směrem dolů k prolomené S/R úrovni, kde jsem byl připraven vstoupit do long pozice na throwbacku/pullbacku. K poklesu však nedošlo, takže ani vstup do obchodu se neuskutečnil.
C:\fakepath\TOP5-18012018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2018 1) Růst čínské ekonomiky v loňském roce zrychlil na 6,9 % z předloňských 6,7 %, což bylo nejpomalejší tempo za 26 let. Oznámil to ve čtvrtek tamní statistický úřad. Loňský růst tak překonal vládní cíl stanovený na zhruba 6,5 %. Čína je druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky loni zrychlil na 6,9 %

18.01.2018 Růst čínské ekonomiky v loňském roce zrychlil na 6,9 procenta z předloňských 6,7 procenta, což bylo nejpomalejší tempo za 26 let. Oznámil to dnes místní statistický úřad. Loňský růst tak překonal vládní cíl stanovený na zhruba 6,5 procenta. Čína je druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: Růst globální ekonomiky letos zrychlí

10.01.2018 Růst globální ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,1 procenta, a vykáže tak nejlepší výsledek za sedm let. V úterý to předpověděla Světová banka (SB), která tak o 0,3 procentního bodu zlepšila svou červnovou prognózu. Hospodářský růst za loňský rok odhaduje na tři procenta. Podle SB letos potáhnou růst zejména rozvíjející se trhy, banka ale varovala také před nadměrným zvyšováním úrokových sazeb, růstem protekcionismu a geopolitickými tlaky.
img

Čínská ekonomika v nelehké situaci

19.12.2017 Přestože to v českém všeobecném povědomí ještě příliš není, v současné době je nejvýznamnější světovou ekonomikou Čína. Podle nominálního HDP je třetí největší ekonomikou světa za USA a Evropskou unií, a podle HDP dle parity kupní síly je již dnes největší ekonomikou světa. Nicméně klíčovým důvodem, proč je čínský drak tak zásadním faktorem, je to, že čínská ekonomika momentálně přispívá k růstu světového HDP více než jednou třetinou, což je bezprecedentně nejvyšší podíl. Zjednodušeně proto můžeme říci, že pokud by čínská ekonomika dostala chřipku, celá světová ekonomika, Česko nevyjímaje, by následně dostala minimálně zápal plic.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zpomalil na 6,8 procenta

19.10.2017 Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí podle očekávání zpomalil na 6,8 procenta. V předchozích dvou čtvrtletích dosahoval růstu 6,9 procenta. S odvoláním na čínský statistický úřad o tom dnes informovala agentura Reuters.
cina 21072013.png

Peking kritizuje rozhodnutí zhoršit rating Číny

22.09.2017 Peking dnes kritizoval čtvrteční rozhodnutí mezinárodní ratingové agentury Standard & Poor's (S&P) zhoršit hodnocení úvěrové spolehlivosti Číny. Podle čínského ministerstva financí jde o "špatné rozhodnutí", které ignoruje ekonomickou sílu země.
cina 21072013.png

Růst vývozu z Číny v srpnu zpomalil

08.09.2017 Růst vývozu z Číny v srpnu zpomalil, především kvůli slabší globální poptávce. Dovoz ale nečekaně silně vzrostl, navzdory očekávání, že druhá největší ekonomika světa oslabuje. Přebytek bilance zahraničního obchodu Číny pak meziročně klesl o 19 procent na 42 miliard USD (910 miliard Kč), což je nejnižší hodnota od května. Oznámil to dnes čínský celní úřad.
cina 21072013.png

Růst zisků čínských průmyslových podniků zpomalil

28.08.2017 Růst zisků čínských průmyslových podniků v červenci zpomalil poté, co tři měsíce za sebou zrychloval. Údaje podle agentury Reuters podporují očekávání, že v příštích čtvrtletích zvolní růst celé čínské ekonomiky.
graf global.jpg

SB dále počítá s růstem světové ekonomiky

05.06.2017 Růst světové ekonomiky by měl v letošním roce zrychlit na 2,7 procenta a napřesrok dosáhnout 2,9 procenta. Předpověděla to v červnové prognóze Světová banka (SB), která tak potvrdila svůj globální výhled ze začátku roku. Zlepšila však odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, a to na 1,7 procenta z dříve předpokládaných 1,5 procenta.
cina 21072013.png

Moody's: Číně hrozí další snížení ratingu

26.05.2017 Pokud Čína zásadně nezkrotí své zadlužení, hrozí jí další zhoršení ratingu. Strukturální reformy ke zlepšení situace stačit nebudou. Podle agentury Reuters to dnes uvedli představitelé mezinárodní ratingové agentury Moody's. Agentura ve středu zhoršila úvěrová hodnocení Číny o jeden stupeň na A1 a svůj krok vysvětlila předpokládaným zpomalováním hospodářského růstu a pokračujícím růstem dluhu, což obojí podkope finanční pozici druhé největší ekonomiky světa.
img

Snížení ratingu čínského dluhu ukrajuje důvěru v růst čínské ekonomiky

25.05.2017 Agentura Moody?s snížila rating čínského státního dluhu o jeden stupeň z Aa3 na A1. Jde o první takový krok od roku 1989, kdy byla čínská ekonomika zhruba na 1 % své současné velikosti. Pro porovnání, hodnocení A1 mají od agentury Moody?s také Japonsko a Izrael, a toto hodnocení představuje střední kategorii na investiční stupnici. Stejný rating A1 drží pro čínský dluh také agentura Fitch. Rating agentury S&P je o stupeň výš, avšak s negativním očekáváním.
global economy.jpg

Růst globální ekonomiky letos zrychlí

18.04.2017 Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta, zatímco loni dosáhlo 3,1 procenta. V jarním výhledu světové ekonomiky to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Na příští rok předpovídá další zrychlení, a to na 3,6 procenta. Rychleji porostou jak vyspělé, tak rozvíjející se ekonomiky, zejména díky růstu zpracovatelského sektoru, obchodu a investic.
cina ekonomika.jpg

Vývoz z Číny rostl nejrychleji za dva roky

13.04.2017 Vývoz z Číny se v březnu meziročně zvýšil o 16,4 procenta na 180,6 miliardy dolarů (4,5 bilionu Kč), což je nejprudší tempo za dva roky. Země se po únorovém deficitu vrátila k přebytku obchodní bilance, plyne z dnešních údajů čínské celní správy. Za zrychlením tempa růstu exportu stojí oživení globální poptávky. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že se export zvýší pouze o 3,2 procenta.
cina 21072013.png

OECD: Růst čínské ekonomiky zpomalí

21.03.2017 Tempo růstu čínské ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na 6,5 procenta a příští rok na 6,3 procenta, přestože vývoz by měl oživit díky posílení globální poptávky. Uvedla to ve svém pravidelném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Varovala však také před obrovským růstem firemního dluhu v zemi.
cinsky juan2.jpg

Růst čínské ekonomiky ve 4. čtvrtletí mírně zrychlil na 6,8 pct.

20.01.2017 Tempo růstu čínské ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí zrychlilo v meziročním srovnání na 6,8 procenta z 6,7 v předchozích třech měsících. Ekonomiku podpořily vyšší výdaje vlády a rekordní půjčky od bank. Za celý rok druhá největší ekonomika světa vzrostla o 6,7 procenta, což byl nejpomalejší růst za 26 let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 19.10.2016

19.10.2016 Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu. Trhy primárně čekají na zítřejší zasedání ECB. Z regionu se dočkáme slabších polských dat z průmyslu a maloobchodu, ukončeno by mělo být dlouhé období deflace spotřebitelských cen.
cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky zřejmě letos zpomalí na 6,7 procenta

28.09.2016 Čínská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí vzroste o 6,6 procenta a za celý rok se hrubý domácí produkt zvýší...
cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky je prý jen poloviční

19.07.2016 Čínská ekonomika roste jen asi polovičním tempem, než jaké jsou oficiální odhady. Ukázaly to výsledky...
EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (18.7.2016)

18.07.2016 V minulém týdnu měnový pár EUR/USD nabídnul pouze jednu obchodní příležitost podle mých S/R úrovní. Stalo...
TOP5-15072016-LV-15.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2016 Meziroční růst čínské ekonomiky se druhé čtvrtletí v řadě udržel na 6,7 %. Průmyslová výroba v červnu...
cina 21072013.png

Pomalý růst čínské ekonomiky se stabilizoval na 6,7 procenta

15.07.2016 Meziroční růst čínské ekonomiky se druhé čtvrtletí v řadě drží na 6,7 procenta. Vyplývá to z údajů dnes...
cina 21072013.png

Čínská ekonomika je čím dál zranitelnější

14.06.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes vyzval Čínu k důraznějšímu postupu při realizaci hospodářských...
img

Čínské nové úvěry si cestu do ekonomiky zatím nenašly

11.05.2016 Jedním z nejčastěji zmiňovaných důvodů stabilizace čínské ekonomiky je určitě enormní nárůst úvěrové aktivity v zemi. ...
img

Makro: Čínská ekonomika se v 1Q stabilizovala

15.04.2016 Hrubý domácí produkt Čínské republiky rostl o 1,6% v prvním čtvrtletí 2016, stejným tempem jako v předchozím čtvr...
global economy.jpg

OECD zhoršila výhled světové ekonomiky

18.02.2016 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes zhoršila odhad letošního růstu světové...
img

Baltic Dry Index klesá na nová minima. Na vině je hlavně nižší čínská poptávka

02.02.2016 Situace na komoditním trhu je v poslední době opravdu vážná. Naznačuje to například i vývoj Baltic Dry Indexu (BDI), t...
img

Simon Fasdal, Saxo Bank: Pokles cen ropy bude mít pozitivní dopad na finanční trhy

27.01.2016 Podle slov Simona Fasdala, dánského investičního analytika a vedoucího oddělení obchodování s dluhopisy v Saxo Bank, s...
cina 21072013.png

Čínský vývoz klesá mírněji

13.01.2016 Čínský vývoz i dovoz v loňském roce podle očekávání výrazně klesly. V posledním měsíci roku se ale pokles...
usdjpy-06012016-5.png

Japonský jen dnes pokračuje v růstu

06.01.2016 Japonský jen dnes na forexových trzích pokračuje v růstu a podporu nadále čerpá ze zájmu investorů o...
img

Makro: PBoC předpokládá růst Číny o 6,8% v roce 2016

18.12.2015 Čínská centrální banka předpokládá růst čínské ekonomiky v příštím roce o 6,8% a řadu pozitivních podpůrných fakt...
cina 21072013.png

Prezident: Čína musí růst o 6,5 % ročně

03.11.2015 Čína potřebuje v příštích pěti letech růst minimálně o 6,5 procenta ročně, aby dosáhla svého cíle zdvojnásobit do...
cinsky juan.jpg

Čína po devalvaci prodala rekordně deviz

16.10.2015 Čínská centrální banka spolu s tamními komerčními bankami prodala v září v čistém vyjádření devizy v rekordní hodnotě 761,3 miliardy jüanů. Ukázaly to dnes propočty agentury Reuters, které se opírají o údaje čínské centrální banky. Data ukazují, jak v důsledku srpnové devalvace jüanu zrychlil odliv kapitálu, což vyvíjelo další tlak na domácí měnu. Předešlý rekord je ze srpna, kdy činil 723,8 miliardy jüanů.
cina 21072013.png

Dovoz do Číny se v září propadl

13.10.2015 Čínský vývoz klesl v září méně, než se čekalo. Více než dvacetiprocentní pokles dovozu ale překonal odhady...
cina 21072013.png

Čínský zpracovatelský sektor zpomalil

23.09.2015 Pokles aktivity v čínském zpracovatelském průmyslu v září překvapivě zrychlil a jeho tempo bylo nejprudší...
cina 21072013.png

Osborne: Čína zůstává globálním motorem

20.09.2015 Britský ministr financí George Osborne čínské ekonomice i přes zpomalování růstu věří. Čína podle...
Lagardeova.jpg

Lagardeová: Země G20 musejí udělat víc

06.09.2015 Největší ekonomiky světa musí zesílit reformní úsilí, aby se jim podařilo zvýšit hospodářský růst v souladu...
cina 21072013.png

Čínská ekonomika roste rozumným tempem

31.08.2015 Čínská ekonomika roste rozumným tempem a vláda je schopna zvládnout rizika, kterým země čelí. Uvedl to...
recko penize.jpeg

Řecký dluh je potřeba restrukturalizovat

30.08.2015 K zajištění udržitelnosti řeckého dluhu by měla stačit určitá forma jeho restrukturalizace, například v podobě...
cina ekonomika.jpg

Ekonomické cíle Pekingu jsou prý nereálné

30.08.2015 Čínská vláda by se měla vzdát nereálných cílů pro hospodářský růst. Tvrdí to podle serveru BBC miliardář...
cinsky juan.jpg

Čína opět devalvovala domácí měnu

12.08.2015 Čínský jüan dnes pokračoval v poklesu a vůči americkému dolaru sestoupil až na čtyřleté minimum. V úterý...
img

Akcie v Číně rostou, tak proč se starat o vývoj ekonomiky, že?

03.06.2015 O rozdílném vývoji cen finančních aktiv a reálné ekonomiky byly už v minulých letech napsány stohy papíru. Jen obtížně...
img

Týden ve znamení předstihových ukazatelů – MAKRODATA 20.-24.4

20.04.2015 Růst čínské ekonomiky zpomaluje již pátým rokem v řadě, přičemž růst v prvním kvartále 2015 činil pouhých 7,0 %. To je...
img

Týden ve znamení předstihových ukazatelů – Makrodata 20.-24.4

20.04.2015 Růst čínské ekonomiky zpomaluje již pátým rokem v řadě, přičemž růst v prvním kvartále 2015 činil pouhých 7,0 %. To je...
img

Makro: Růst čínské ekonomiky v 1Q podle očekávání zpomalil na 7,0pct

15.04.2015 V prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt Čínské republiky zvýšil o 1,3%, ve srovnání s 1,5% ve 4Q a byl ne...
cina a euro.png

Růst čínské ekonomiky je nejslabší za 6 let

15.04.2015 Hospodářský růst Číny v prvém čtvrtletí zpomalil na sedm procent, zatímco v posledních třech měsících...
cinsky juan.jpg

OECD čeká další zpomalování růstu Číny

20.03.2015 Růst čínské ekonomiky bude v letošním i příštím roce dál zpomalovat. Předpověděla to dnes Organizace...
eurusd-21012015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.1.2015

21.01.2015 Investoři v průběhu včerejší obchodní seance reagovali na zprávu Mezinárodního měnového fondu (MMF)...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Čínské akcie výrazně poklesly

20.01.2015 Americké burzy byly včera zavřeny kvůli uctění památky Martina Luthera Kinga. Švýcarské akcie včera zastavily propad a odrazily se k 1,2% růstu. Švýcarská ministryně financí uvedla, že švýcarská ekonomika se vyrovná s prudkým posílením franku. Očekává, že kurz vůči euru se ustálí okolo úrovně 1,1. Ropa včera opět klesala – WTI pod $48 a Brent pod $49.
cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky byl nejnižší za 6 let

20.01.2015 Růst čínské ekonomiky dosáhl ve 4. čtvrtletí 7,3 procenta stejně jako o kvartál dříve. Čínské hospodářství...
mmf 132.jpg

MMF: Světová ekonomika díky ropě posílí

23.12.2014 Nízké ceny ropy by měly příští rok přetrvat, což posílí růst globální ekonomiky o 0,3 až 0,7 procentního...
img

Makro: Růst čínské ekonomiky v roce 2015 zpomalí na 7,1pct, PBoC

15.12.2014 Růst reálného hrubého domácího produktu Číny pravděpodobně zpomalí ze 7,4% na 7,1% v roce 2015, uvedli v pondělí ...
cina a euro.png

Čínský růst zřejmě příští rok zpomalí

15.12.2014 Růst čínské ekonomiky by mohl příští rok dále zpomalit na 7,1 procenta z letošních 7,4 procenta. Růst...
cinsky juan.jpg

Čínská centrální banka dnes snížila úroky

21.11.2014 Čínská centrální banka poprvé po více než dvou letech snížila úrokové sazby. Cílem jejího nečekaného...
cina ekonomika.jpg

Čínský zpracovatelský průmysl zpomalil růst

02.11.2014 Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v říjnu překvapivě zpomalil. Jeho tempo tak bylo...
img

Makro: Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalí

13.10.2014 Většina analytiků předpokládá zpomalení růstu čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí, který bude odrážet zejména nižší i...
cina 21072013.png

Inflace v Číně klesla v srpnu na dvě procenta

11.09.2014 Meziroční míra inflace v Číně se v srpnu znovu snížila a klesla na rovná dvě procenta z červencové úrovně...
cina a euro.png

Čínská ekonomika letos poroste o 7,6 %

08.07.2014 Světová banka (SB) předpokládá, že růst čínské ekonomiky v letošním roce mírně zpomalí a dosáhne 7,6 procenta...
cina 21072013.png

Růst čínské produkce a tržeb se zrychlil

13.06.2014 Průmyslová výroba v Číně se v květnu zvýšila o 8,8 procenta a rostla mírně rychleji než v předešlém měsíci. Rovněž...
cina a euro.png

Čínská vláda dále podporuje ekonomiku

11.06.2014 Zpomalující čínská ekonomika dostane impulz v podobě zvýšení a urychlení projektů v infrastruktuře, rozhodla...
cina ekonomika.jpg

Inflace v Číně stoupla v květnu na 2,5 %

10.06.2014 Meziroční míra inflace v Číně stoupla v květnu vlivem rychlejšího zdražení potravin na čtyřměsíční maximum...
cinsky juan.jpg

Aktivita v čínském průmyslu se silně zlepšila

22.05.2014 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v květnu dál klesala, její pokles se ale výrazně zmírnil a sektor...
cinsky juan.jpg

Čínský zpracovatelský sektor roste pomaleji

23.04.2014 Aktivita čínského zpracovatelského sektoru se v dubnu již čtvrtý měsíc za sebou snížila, tempo jejího poklesu...
cina ekonomika.jpg

Čína chystá velké energetické projekty

21.04.2014 Čína v brzké době zahájí výstavbu řady velkých energetických projektů, včetně jaderných a vodních elektráren...
cinsky juan.jpg

Čínský zpracovatelský průmysl zpomalil růst

02.03.2014 Tempo růstu aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v únoru zpomalilo na osmiměsíční minimum. Vyplývá...
img

Důsledky měnových zásahů v Číně zatím trhy nepochopily

28.02.2014 Zdá se, že trhy reagují jen velmi pomalu na důsledky nedávného rozhodnutí Číny oslabit svou měnu. Čínský jüan se teď přitom obchoduje proti americkému dolaru nejníže za několik posledních měsíců.
cina 21072013.png

Příliv zahraničních investic do Číny vzrostl

18.02.2014 Příliv přímých zahraničních investic do Číny v lednu meziročně stoupl o 16 procent na 10,8 miliardy dolarů. Oznámilo to...
cinsky juan.jpg

Růst čínské ekonomiky postupně zpomalí

24.01.2014 Čínská ekonomika v budoucnu zpomalí růst zhruba k šesti procentům, a to hlavně v důsledku snah tamní...
cinsky juan.jpg

Čínská ekonomika loni stagnovala

20.01.2014 Růst čínské ekonomiky loni neklesl, jak se očekávalo, jen stagnoval. Ekonomika Číny meziročně vzrostla...
cina 1801.jpg

Čínský průmysl v září výrazně stoupl

10.11.2013 Čínská průmyslová výroba v říjnu meziročně stoupla o více než deset procent a inflace spotřebitelských cen...
Cina vlajky.jpg

Růst čínského sektoru služeb v říjnu zrychlil

05.11.2013 Tempo růstu aktivity čínského sektoru služeb v říjnu mírně zrychlilo. Vyplývá to z průzkumu společností Markit...
img

Americké úřady opět fungují, cena zlata se vrátila k normálu

21.10.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank - Spojené státy na poslední chvíli odvrátily svůj pád z útesu. Jenže řeše...
Cina vlajky.jpg

Aktivita v čínském průmyslu mírně vzrostla

02.09.2013 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v srpnu poprvé za čtyři měsíce vzrostla. Dnešní konečné výsledky...
cina 21072013.png

Čínská ekonomika prý ukazuje znaky stabilizace

26.08.2013 Čínská ekonomika po dlouhém období zpomalování ukazuje zřetelné znaky stabilizace a je na cestě k tomu...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | Pimco | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomická teorie | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alert | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Break/Even | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Devalvace | Nesoulad | Dividendový výnos | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Grafy | High | IFO index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | LES | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MMF | MT4 | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Rezistence (hranice odporu) | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spike | Stop-Loss | Support | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Obchodní deficit | Riziková averze | LYNX | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Brokerské společnosti | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Evropská měnová unie | Finanční rizika | Fondy | Forex market | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Komoditní index | Krize eurozóny | Kurz jüanu | Libra | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Světové ceny ropy | Termínované vklady | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | Marc Faber | ZEW | Diskont | Ekonomika Číny | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Povinné minimální rezervy bank | Range | Redukce | ROCE | Underweight | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Instrukce | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Vedoucí indikátory | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Commission | Komise | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Futures trading | Commodity futures | Commodity futures trading | Graf EUR/USD | Investment | Capital Economics | Markit | DPA | Institut ZEW | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Shenyin & Wanguo Securities | CSI300 | ANZ | Sentix | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | Nová Čína | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | S/R zóna | Uložení peněz | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Mark Carney | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Globální trhy | Obchodování s jüanem | Renminbi | Velcí investoři | Londýnská City | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Target Profit | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Economic | IHS | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Britské banky | Britský ministr financí | Růst akcií | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Tržní aktuality | Burzovní rozcvička | Propad | Wells Fargo Securities | Úvěrový rating | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Ekonomická data | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Investiční divize | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poptávka investorů | Konsensus | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Makléřské společnosti | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Hospodářská situace | Ministr obchodu | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Názory analytiků | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Oslabení jüanu | Světové trhy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Firemní zisky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Indická rupie | World Economics | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Index ekonomické aktivity | ČTK | Země G20 | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Globální ekonomický výhled | Tempo růstu ekonomiky | IHS Markit | Devizy | Oslabování měny | Pokles kurzu eura | Zahraniční forex | Kurzový vývoj | Kalendář makroekonomických dat | Jerome Powell | NEST | Štěpán Hájek | Conseq Investment Management | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Czech Fund | World Economic Outlook | Kompozitní index | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Akciový výhled | Směnný kurz jüanu | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Růst zisků | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Steven Mnuchin | Americké podniky | Zpomalení ekonomického růstu | Rezervy bank | Povinné rezervy bank | Vyhlídky měn | Obchodní jednání | Market alert | Flexibilita směnného kurzu | Obchodní konflikt | LPR
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Růst amerického dolaru
Růst amerických výnosů
Růst bitcoinu
Růst cen akcií
Růst cen komodit
Růst cen ropy
Růst cen stříbra
Růst ceny ropy
Růst ceny zlata
Růst cen zlata

Následující klíčová slova

Růst čínského HDP
Růst dolaru
Růst ekonomiky
Růst ekonomiky eurozóny
Růst ekonomiky USA
Růst firemních zisků
Růst HDP
Růst hodnoty bitcoinu
Růst hodnoty firem
Růst indické ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bernstein Bank - roadshow
Potvrďte prosím... Zavřít