Čtvrtek 28. květen 2020 02:19
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading vip

Klíčová slova - Hospodářské oživení

C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělsko zavede základní nepodmíněný příjem pro nejchudší

19.05.2020 Španělsko zavede základní nepodmíněný příjem pro nejchudších zhruba 100.000 domácností. Příslušnou normu chce levicový kabinet prosadit do konce měsíce, oznámil v pondělí ministr sociálních věcí José Luis Escrivá. Podle vládního plánu by potřební měli měsíčně dostávat mezi 450 a téměř 1000 eury (asi 12.400 až 27.600 korun).
C:\fakepath\Powell2.jpg

Šéf Fedu nečeká opakování krize z 30. let minulého století

18.05.2020 Ekonomika Spojených států by ve druhém čtvrtletí mohla v důsledku koronaviru klesnout o více než 30 procent. V rozhovoru na televizní stanici CBS to řekl šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell. Největší ekonomika světa se podle něj ale vyhne dlouhodobému propadu, jaký zažila za velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století. Televize část rozhovoru odvysílala v neděli, celý přepis pak zveřejnila na svých internetových stránkách.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika vstoupila do recese, čelí dopadům koronaviru

18.05.2020 Japonská ekonomika se v letošním prvním čtvrtletí dostala do recese. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu snížil o 3,4 procenta, tempo jeho poklesu nicméně zpomalilo ze 7,3 procenta v loňském čtvrtém čtvrtletí. Oznámila to dnes vláda. Třetí největší ekonomika světa se nyní potýká s negativními dopady koronaviru. Pod tlakem však byla už koncem loňského roku, zejména kvůli zvýšení daně z obratu a ničivému tajfunu.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus by globální ekonomiku mohl stát 8,8 bilionu USD

15.05.2020 Koronavirus a s ním spojená paralýza ekonomické aktivity by globální ekonomiku mohla přijít na 5,8 až 8,8 bilionu dolarů (148 až 225 bilionů Kč), odhaduje asijská rozvojová banka (ADB). To představuje 6,4 až 9,7 procenta globálního hrubého domácího produktu (HDP). Na svém webu o tom informoval zpravodajský server BBC.
C:\fakepath\le-13052020-lv.gif

Kvůli krizi přidá EU peníze na kohezi, řekla šéfka EK

13.05.2020 V příštím sedmiletém rozpočtu Evropské unie bude více peněz na kohezní politiku, jejichž část zamíří do regionů nejpostiženějších koronavirovou krizí. Vedle masivních investic do oživení ekonomiky či financí na podporu zdravotnictví bude návrh počítat i s novými příjmy. Na dnešní schůzi Evropského parlamentu to řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která europoslancům představila některé obrysy plánu obnovy ekonomik.
C:\fakepath\eurusd-24042020-3.png

Forex: Euro se zotavilo z měsíčního minima vůči dolaru

24.04.2020 Euro dnes navzdory počátečnímu poklesu posiluje vůči americkému dolaru, na trhu nicméně přetrvávají obavy ohledně vyhlídek ekonomiky eurozóny. Kolem 16:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,3 procenta na 1,0805 EUR/USD. Během dne přitom sestoupila až na měsíční minimum 1,0727 EUR/USD.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská ekonomika oslabí nejvíce od 30. let

21.04.2020 Australská ekonomika může v první polovině roku klesnout kvůli koronavirovým omezením asi o deset procent, což by bylo nejvíce od 30. let minulého století. Míra nezaměstnanosti by se pak mohla v červnu téměř zdvojnásobit. Podle agentury Reuters to dnes uvedl guvernér australské centrální banky Philip Lowe.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Bundesbank: Německo se z recese bude vzpamatovávat pozvolna

20.04.2020 Německá ekonomika je v hluboké recesi a její rychlé oživení není podle německé centrální banky příliš pravděpodobné. Omezení kvůli šíření koronaviru totiž mohou ještě dlouho zůstat v platnosti, než se najde medicínské řešení typu vakcíny. Centrální banka to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V USA lidé protestují proti karanténě a žádají návrat do práce

20.04.2020 Ve Spojených státech propukly v minulých dnech na několika místech protesty proti karanténě, kterou místní úřady vyhlašují kvůli pandemii covid-19. Lidé podle agentury Reuters nesouhlasí s omezením pohybu na veřejnosti a uzavíráním obchodů a podniků. Podle průzkumu televize NBC se ale většina Američanů předčasného uvolnění karantény bojí.
C:\fakepath\g7-16042020-lv.jpg

Představitelé G7 potvrdili odhodlání zajistit hospodářské oživení

16.04.2020 Vedoucí představitelé hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 dnes potvrdili, že hodlají uskutečnit veškeré potřebné kroky, aby zajistili oživení svých ekonomik z útlumu způsobeného koronavirem. Uvedl to podle agentury Reuters kanadský premiér Justin Trudeau po dnešní videokonferenci.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
C:\\fakepath\\nemecko 08012014.png

BGA: Německému vývozu pomůže hospodářské oživení ve světě

19.12.2017 Německý vývoz a dovoz budou v příštím roce díky pokračujícímu růstu globální ekonomiky rekordní. Vývoz podle dnešního vyjádření německého obchodního svazu BGA stoupne o pět procent na 1,3 bilionu eur (33,4 bilionu Kč), zatímco dovoz se zvýší o sedm procent na 1,1 bilionu eur (28,2 bilionu Kč).
g20 summit.jpg

Levné peníze prý pro vyrovnaný růst nestačí

06.09.2015 Nadměrná závislost na levných penězích z uvolněné měnové politiky centrálních bank vyrovnaný hospodářský růst nezajistí a jakmile se hospodářská aktivita zotaví, měly by centrální banky přikročit ke zvýšení úrokových sazeb. Shodli se na tom ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny dvaceti největších ekonomik světa G20, kteří pátek a v sobotu jednali v Ankaře.
img

Nároky na podporu v nezaměstnanosti v USA zůstávají nízké, v Evropě začíná postupné hospodářské oživení

13.08.2013 Týden končící 9. srpnem vrhl pozitivní světlo na stav americké ekonomiky, když nevýrobní PMI podle ISM vzrostl z 52,2 v červnu na 56 v červenci To byl mnohem větší skok než předpovídaných 53,2 a měl vliv na posílení dolaru. Další pobídkou pro ekonomiku USA byly nároky na podporu v nezaměstnanosti, které zůstaly navzdory malému růstu z minulého týdne blízko současného pětiletého minima 333 tisíc. Tento údaj by měl zůstat relativně beze změny. Odhaduje se mírné zvýšení na 334 tisíc tento týden, jelikož USA napjatě očekávají zveřejnění řady dalších ekonomických ukazatelů, které by mohly být katalyzátorem uzdravení americké ekonomiky. Patří sem i saldo federálního rozpočtu, maloobchodní tržby, u nichž se očekává růst na 0,3 % a americká data PPI m/m, která budou zveřejněna ve středu 14. srpna a kde se předpokládá jejich zvýšení na 0,4 %.
img

Makro: Hospodářské oživení eurozóny je křehké, dluh roste, EK

12.09.2011 Letošní zpráva Evropské komise o veřejných financích eurozóny zmiňuje udržitelnost jako základní předpoklad pro trvalý hospodářský růst a tvorbu pracovních míst a to i v době přetrvávajících turbolencí na finančních trzích a nejistoty ohledně rychlosti oživení. Celková ekonomická situace eurozóny zůstává nadále křehká. Slabost dokládá nižší než očekávaný růst ve druhém čtvrtletí, v některých zemích prozatím oživení ani nezaznamenali.
img

Makro: Nejistý globální výhled ohrožuje hospodářské oživení, Bank of Japan

12.09.2011 Zápis z jednání bankovní rady Bank of Japan ze dne 4. srpna odhalil jednotný postoj ohledně úrokových sazeb a rozšíření programu kvantitativního uvolňování. Bankovní rada zachovala základní úrokovou sazbu na 0-0,10%, navýšila program odkupu aktiv o 5 bilionů na 15 bilionů jenů a úvěrový program o 5 bilionů na 35 bilionů jenů. Konstatovala, že se ekonomika po zemětřesení postupně zotavuje poté, co došlo k uvolnění omezení na straně nabídky způsobené zemětřesením. Předpokládá návrat na dráhu mírného oživení opírající se o růst vývozu v druhém pololetí fiskálního roku. Zopakovala, že komplexní uvolnění měnové politiky musí hrát významnou roli při poskytování podpory pro posílení základů pro hospodářský růst.
img

Makro: Hospodářské oživení v Evropě pokračuje, rizika na obzoru, EK

13.05.2011 Hospodářské oživení v Evropské unii pokračuje a vyhlídky na rok 2011 jsou o něco lepší než na podzim, uvádí nejnovější prognóza Evropské komise. EK předpokládá letošní hospodářský růst o 1,8% a v roce 2012 o 1,9%. To je ale ve srovnání s rokem 2010 stagnace a s ostatními světovými ekonomikami, kromě Japonska, růst slabší.
img

Makro: Béžová kniha Fedu- mírné hospodářské oživení pokračuje

14.04.2011 Béžová kniha americké centrální banky, zpráva o stavu ekonomiky za posledních šest týdnů, popisuje pokračující zlepšení hospodářské činnosti. Většina z dvanácti oblastí federálních rezervních bank popisovala zlepšení ve všech sektorech ekonomiky. Krátkodobý výhled byl většinou optimistický, v sedmi oblastech přetrvává nejistota, očekává se nebo již probíhá narušení výroby a prodeje v důsledku tragédie v Japonsku.
img

Makro: Soukromý sektor je klíčový pro hospodářské oživení, Bernanke

04.06.2010 Předseda Rady guvernérů Fedu Ben Bernanke ve středu prohlásil, že zdraví malých a středních amerických podniků je pro tvorbu nových pracovních míst a růst zaměstnanosti během hospodářského oživení klíčové. V projevu na schůzce Fedu Chicago v Detroitu uvedl, že přetrvávající vysoká míra nezaměstnanosti budí znepokojení. Jednou z příčin je pokračující pokles úvěrování malých podniků který započal v době finanční krize v roce 2008.
img

Makro: V Evropě probíhá hospodářské oživení, EK

05.05.2010 Jarní prognóza Evropské komise potvrzuje, že v Evropské unii probíhá hospodářské oživení po nejhlubší recesi v historii a předpokládá letošní hospodářský růst o 1% a v roce 2011 o 1,75%. To je oproti podzimnímu výhledu pro rok 2010 vzestupná revize o čtvrt procentního bodu. Šestnáctka zemí eurozóny by podle jarní predikce mohla letos růst o 0,9% a v roce 2011 o 1,5%, HDP Německa o 1,2% a v roce 2011 o 1,6%. Česká republika by podle EK mohla letos růst o 1,6% a v roce 2011 o 2,4%.
Související klíčová slova: FOREX | Čínský jüan | Japonsko | Peníze | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Analytik | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Sazby | Akcie | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bundesbank | Béžová kniha | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Devizový trh | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Fed | Finanční trhy | G7 | Index spotřebitelských cen | Investice | Investování | Kurz | MMF | MT4 | Měna | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Ukazatel | WTO | Wall Street | Maturity | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | Obchodování | Morgan Stanley | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Bank of America | Americký prezident | Úroková sazba | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Ekonom | Ropný trh | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Světová obchodní organizace | Financování | Makro | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Delta | Index | Průlom | Banka | Brent | Cena | CZK | Česká ekonomika | Devizový kurz | Ekonomická krize | Euro dnes | Evropská měna | ForexTime | Graf | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Investiční | ISM | Japonská ekonomika | Markets | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Trh | Tržní podíl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | Indie | MIC | Obchodní den | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | DPA | Institut Ifo | Norinchukin Research Institute | BBC | Agentura DPA | Fundamentální pohled | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Podnikání | Prezident Fedu | Přehled | Agentura Reuters | City | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Globální finanční krize | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Nejistota | Stagnace | Zpomalení v Číně | Odhodlání | Výhled | Americké akciové trhy | Chevron | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Japonská vláda | Příjmy | ČTK | Světový finanční systém | Skupina G20 | HDP eurozóny | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Zahraniční forex | Jerome Powell | Investiční nástroj | OPEC+ | Forint | Šéf Fedu | BGA | Kompozitní index | Výsledky firem | Pokles cen ropy | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | The Wall Street Journal | Slabší euro | Zájem investorů | Stav americké ekonomiky | Začít obchodovat | Výnosové křivky | Pokles cen | Oživení ekonomiky | Hospodářská recese | Globální recese | Hospodářský výhled | Očekávaný růst | Největší ekonomika | Hospodářské krize | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německý vývoz | Objem | Bílý dům | Obchod | Německé hospodářství | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Server BBC | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Volný obchod | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Domácí poptávka | Poptávka po úvěrech | Důsledky krize | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Prohlášení | HDP Německa | Míra | Inflační výhled | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Americké vlády | Oživení ve světě | Ztráta | Miliardy korun | Washington | Miliardy eur | Von der Leyenová | Ifo | Růst globální ekonomiky | Proinflační | Ukazatele | Béžová kniha americké centrální banky | Britské maloobchodní tržby | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Ursula von der Leyenová | WHO | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Americký kongres | Růst inflace | Pandemie | Boeing | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké ekonomiky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Vývoj | Výkyvy | Videokonference | Prudký pokles | Aerolinky | Stav nouze | Opatření vlády | Karanténní opatření | Stimuly | Pokles HDP | Kabinet | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Počet nakažených | Úvěrový program | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Koronavirová krize | Kongres | NBC | Domácnosti | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Biliony | Potenciál | Vlna poklesu | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | Pedro Sánchez | Dopady koronavirové krize | CBS | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Představitelé G7 | Více peněz | Premiér Justin Trudeau | Rozpočet EU | Vedoucí představitelé | Prognóza Evropské komise | Zpráva Evropské komise | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Globální výhled | Restart ekonomiky | EP | Statistiky | Statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse | Americké univerzity | Oživit ekonomiku | Návrat do práce | Colorado | Madrid | Guvernér australské centrální banky | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Euro dolů | Premiéři zemí Evropské unie | Pracovní síly | Vývoz | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Australská ekonomika | Šéfka EK | Členské země | Levné peníze | Koronavirus v Japonsku | Export do Číny | Takeši Minami | Ekonom společnosti Fujitsu | Fujitsu | Martin Schulz | Opakování krize | Krize z 30. let | Příjem pro nejchudší
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Hospodářské dopady koronaviru
Hospodářské dopady nového koronaviru
Hospodářské dopady šíření koronaviru
Hospodářské dopady tvrdého Brexitu
Hospodářské důsledky epidemie
Hospodářské klima
Hospodářské krize
Hospodářské noviny
Hospodářské noviny (HN)
Hospodářské otázky

Následující klíčová slova

Hospodářské oživení eurozóny
Hospodářské recese
Hospodářské recese v USA
Hospodářské riziko
Hospodářské statistiky
Hospodářské vyhlídky
Hospodářské výsledky
Hospodářské výsledky ČNB
Hospodářské výsledky Facebook
Hospodářské výsledky firem
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Xtrade
TradeStation
eToro
reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít