Sobota 23. říjen 2021 16:25
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple konference
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ukrajina

C:\fakepath\9-24092021-lv-6.jpg

Na světě existuje přes 6800 kryptoměn, trhu dominují bitcoin a ethereum

24.09.2021 Vybrané údaje o kybernetických měnách (čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné):
img

Stinná stránka Bitcoinu, aneb proč zatím nepřijímat platby v kryptoměně?

22.09.2021 Bitcoin zažívá velký boom. Stále více firem zavádí možnost přijímat platby v této měně, Salvador jej dokonce nedávno přijal jako oficiální státní měnu. My v Ekonomických stavbách se přirozeně zajímáme o inovace, a proto intenzivně přemýšlíme, zdali už nenastal čas umožnit lidem zaplatit svůj dům či měsíční splátku Bitcoinem?
img

Ukrajina přijala Bitcoin

15.09.2021 Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován.
img

Plynovod Nord Stream 2 je hotov, oznámil Gazprom

10.09.2021 Plynovod Nord Stream 2, který zdvojnásobí kapacitu vývozu ruského plynu po dně Baltského moře do Evropy, je hotov. Výstavba sporného projektu pod Baltským mořem byla ukončena dnes ráno v 07:45 SELČ, oznámil podle agentury TASS šéf ruské státní plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller.
C:\fakepath\top-09092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2021 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

09.09.2021 Ukrajina se rozhodla zlegalizovat bitcoin, příslušný návrh zákona ve středu téměř bez výhrad schválil parlament, informuje server listu Kyiv Post. Až dosud se transakce v kryptoměnách na Ukrajině odehrávaly v šedé zóně a byly na hraně zákona. Ukrajina je tak od konce července pátou zemí, která vytyčila pravidla trhu s kryptoměnami.
img

Rusko záměrně omezuje dodávky plynu do Evropy, cena emisních povolenek EU letí vzhůru k novému rekordu. Domácnostem i podnikům v ČR i proto zdražuje uhlí, plyn, elektřina i teplo

30.08.2021 Emisní povolenky EU dále zdražují. Referenční kontrakt, vztahující se k letošnímu prosinci, dnes ráno zdražil poprvé v historii nad úroveň 60 eur za povolenku, dokonce až nad 61 eur (viz graf níže). Za letošní rok tak povolenky zdražily o bezmála 85 procent.
img

Německo naznačuje, že dodávky ruského plynu nevypne, ani když Moskva dokončovaný plynovod Nord Stream 2 využije jako geopolitickou zbraň proti Ukrajině

02.08.2021 Plynovod Nord Stream 2, který má vést plyn z Ruska přímo do Německa, je hotový z 99 procent. Dokončený by měl být již tento měsíc. Berlín teď vysílá signál, který Moskva přijme příznivě. Pokud by se totiž Rusko rozhodlo plynovod využít jako geopolitickou zbraň, samo Německo nejspíše nic neudělá, informuje agentura Bloomberg. Řešení celé věci bude chtít řešit sankcemi na úrovni EU. Jenže sankce proti Moskvě EU uplatňuje už sedm let, od doby ruské anexe Krymu, a nijak zásadně nezabírají.
img

USA oznámily dohodu s Německem ohledně plynovodu Nord Stream 2

22.07.2021 Spojené státy a Německo dosáhly dohody, která umožní dokončení kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 pro přepravu ruského zemního plynu do Evropy bez uvalení dalších amerických sankcí. Obě země se nicméně v rámci dohody zavázaly, že uvalí na Rusko sankce v případě, že Moskva plynovod využije jako politickou zbraň. Oznámila to dnes podle agentury AP náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová.
img

Rusko i Ukrajina mají výtky k dohodě o Nord Stream 2

22.07.2021 Rusko a Ukrajina mají výhrady k dohodě, kterou spolu kvůli plynovodu Nord Stream 2 uzavřely Spojené státy a Německo. Kreml dnes uvedl, že nesouhlasí s některými prohlášeními v dohodě, a zdůraznil, že Rusko nikdy nepoužívalo energetiku jako nástroj politického tlaku. Ukrajinský ministr zahraniční Dmytro Kuleba řekl, že Ukrajina má mnoho otázek k tomu, jak může dohoda zmírnit bezpečnostní hrozbu, kterou podle Ukrajiny plynovod představuje. Evropská unie zopakovala, že plynovod není ve společném zájmu EU, ale bude o dohodě jednat. Mluvčí polského prezidenta označil dohodu za vítězství Ruska a obvinil Německo z porušení evropské solidarity v energetice.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií

04.06.2021 Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií covidu-19, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF). Za prodej ropy a plynu bude Rusko možná nuceno požadovat euro či národní měny, a ne dolar, který podle Putina Spojené státy používají jako prostředek ekonomické a politické války.
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
C:\fakepath\u-15042021-lv.gif

Ukrajina bude potřebovat pomoc MMF ještě naléhavěji, říká poradce prezidenta

15.04.2021 Zostření napětí mezi Kyjevem a Moskvou kvůli situaci na východě Ukrajiny může zpomalit ukrajinské hospodářské oživení. Pomoc od Mezinárodního měnového fondu (MMF) tak bude ještě naléhavější, napsal dnes agentuře Reuters poradce ukrajinského prezidenta. Fond svou pomoc podmínil reformami, ukrajinský parlament proto dnes schválil návrh jím požadovaného protikorupčního zákona.
img

Naděje pro dluhopisy?

13.04.2021 Růst úrokových sazeb, které stlačují ceny bezpečných dluhopisů, je téma, které hýbe kapitálovým trhem. Samotná kategorie státních dluhopisů může do budoucna nabídnout, v závislosti na regionu, výrazně odlišný vývoj. Když budeme brát v potaz dvě největší ekonomiky, tak lze očekávat, že čínské státní dluhopisy mohou výkonnostně předstihnout dluhopisy z USA. „Čínská ekonomika může postupně ztrácet na dynamice růstu oproti obecnému očekávání, zatímco USA svůj ekonomický výhled stále navyšují. Tomuto vývoji se tak přizpůsobují i měnové politiky. Případné zvedání úrokových sazeb by nadále snižovalo cenu dluhopisů. Stabilizace úrokové politiky by v případě Číny mohla dluhopisy udržet na uzdě,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Těžba bitcoinů podle studie ohrožuje splnění klimatických cílů Číny

08.04.2021 Těžba bitcoinů v Číně je tak náročná na emise oxidu uhličitého, že to může ohrozit plán země na snížení emisí. Vyplývá to z nejnovější studie akademiků čínských, amerických a britských univerzit, na kterou upozornil server BBC. V současnosti se Čína podílí na celosvětové těžbě bitcoinů více než 75 procenty.
img

Evropa hlásí další rekordy, USA mají už přes 8 milionů nakažených

16.10.2020  V Německu za poslední den přibylo 7334 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie. Přírůstek případů nákazy na Slovensku ve čtvrtek poprvé překonal hranici 2000. Rekordní denní nárůsty nakažených ohlásily také Rusko, Ukrajina či Polsko. Počet dosud zaznamenaných případů nákazy v USA překonal hranici osmi milionů, mrtvých je přes 217.000.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MMF výrazně zhoršil výhled české ekonomiky na příští rok

13.10.2020 Česká ekonomika příští rok vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 5,1 procenta, předpokládá ve svém podzimním výhledu světové ekonomiky Mezinárodní měnový fond (MMF). Zhoršil tak výhled z dubna, kdy České republice předpovídal svižnější zotavení z pandemie a růst o 7,5 procenta. Slovensku dnes naopak fond odhad růstu výrazně zlepšil - zatímco v dubnu čekal pětiprocentní růst, nyní počítá s růstem HDP o 6,9 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko hlásí rekordy v nákaze, ale na restrikce nepomýšlí

13.10.2020 Šéfka ruského úřadu na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor a současně hlavní hygienička země Anna Popovová prohlásila, že za současné situace nemá smysl zablokovat ekonomiku či některá odvětví, přestože stoupají denní přírůstky nových případů nákazy koronavirem. Rusko dnes ohlásilo další rekordní přírůstek nakažených i rekordní přírůstek úmrtí na koronavirus za 24 hodin.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Nový šéf ukrajinské centrální banky slíbil zachování nezávislosti

21.07.2020 Nový šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko dnes slíbil zachování nezávislosti této instituce a spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Signalizoval rovněž další snižování úrokových sazeb. Ševčenko nahradil Jakiva Smolije, který tento měsíc podal demisi na protest proti "systematickému a dlouhodobému politickému nátlaku" na centrální banku.
img

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

06.07.2020  Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.
img

Ukrajinský prezident přijal demisi šéfa centrální banky

02.07.2020 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijal demisi šéfa centrální banky. Ten ve středu překvapivě rezignoval se zdůvodněním, že čelí politickému tlaku. Zelenskyj podle tiskových agentur požádal poslance, aby rezignaci schválili. Na jednání parlamentu, který má v této věci konečné slovo, by se demise mohla dostat v pátek. Zpráva otřásla finančními trhy a Ukrajina se kvůli tomu dnes rozhodla zrušit plánovanou emisi dluhopisů.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Ukrajina snížila základní úrokovou sazbu na rekordní minimum

11.06.2020 Ukrajinská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu na šest z osmi procent. Sazba se tak dostala na nejnižší úroveň od vzniku nezávislé Ukrajiny v roce 1991. Banka úroky snížila poté, co si vláda zajistila půjčku pět miliard dolarů (118 miliard Kč) od Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy

19.04.2020 Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko hlásí 3448 nově nakažených koronavirem, jde o další rekord

16.04.2020 Rusko za posledních 24 hodin ohlásilo 3448 nově nakažených koronavirem. Jde o další rekordní denní nárůst počtu případů nákazy, ve středu jich úřady registrovaly 3388. Celkově se v zemi již infikovalo bezmála 28.000 lidí, z nich přes 230 nákaze podlehlo. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura TASS.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.png

Evropské země přijímají přísná opatření, mnohde je karanténa

20.03.2020 Výběr opatření, kterými evropské země reagují na koronavirovou pandemii (státy řazeny abecedně):
C:\fakepath\trading-3.png

Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch

21.02.2020 V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?
C:\fakepath\top-09122019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když se investoři soustředili na zveřejnění čínské bilance zahraničního obchodu. Čtvrtý pokles v řadě vykázal čínský export, což negativně překvapilo analytiky, kteří naopak očekávali jeho růst.
C:\fakepath\FX3.jpg

Bloomberg: Ukrajinské dluhopisy lákají zahraniční investory

22.11.2019 Ukrajinské dluhopisy v letošním roce lákají zahraniční investory, jedna z nejlukrativnějších investičních příležitostí na rozvíjejících se trzích ale není bez rizika, upozorňuje agentura Bloomberg. Málo rozvinutý sekundární trh na Ukrajině může vést k tomu, že až opadne zájem o riziková aktiva, budou se držitelé ukrajinských dluhopisů zbavovat těchto cenných papírů jen s obtížemi. I kdyby kupce našli, další ztráty by mohl přivodit nelikvidní devizový trh kvůli poklesu hřivny, která je zatím letos nejvýkonnější měnou světa.
shrnuti roku 2014-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2014

08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Export | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dluhopis | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Index FTSE 100 | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fúze | G7 | Index DAX | Index PX | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Komodity | Kurz | LIBOR | MAE | MMF | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obligace | Politické riziko | Pozice | Quote | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | SNB | Spread | Standard & Poor's 500 | Swiss | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | WTO | Zlato | ČNB | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Intervence na forexovém trhu | Bohatství | IEA | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Eurostat | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | Satoši Nakamoto | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Bankrot | Index | Podpora | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | Čínská měna | Česká ekonomika | Čínská banka | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropské měny | Exchange | Fitch rating | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Investiční | Investing | Irsko | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz měny | Kurzy | Maďarsko | Makléři | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Řízení rizik | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volkswagen | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Tradeři | CNBC | EIA | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Ekonomika EU | Indie | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WGC | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Burze | Dow Jonesův index | Rabobank | DPA | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura AP | BBC | Washington Post | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Finanční analýzy | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Čínská centrální banka | Světová rada pro zlato (WGC) | Podnikatel | Podnikání | Mark Carney | Ministr financí | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Finanční stabilita | Index německých akcií DAX | Přehled | Kč/EUR | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Úřad pro energetické informace (EIA) | Zpravodajský server | Firmy | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Západoevropské akcie | Členství v EU | Měnová autorita | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropná společnost | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Guvernér banky | Blockchain | Ethereum | Elektronické peníze | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Mzdy | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Růst světového obchodu | Průzkum | Krize | Finanční ústav | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Příjmy | Volatilita trhů | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Investice v Číně | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Oslabování měny | Swiss Life Select | Coinbase | Protiruské sankce | Coinmarketcap | Mineři | Fincentrum | Binance | Tether | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Digitální peněženky | Cena bitcoinu | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Členové Evropské unie | Podniky | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Akcie společnosti | Ekonomické krize | Přímé zahraniční investice | Islámské dluhopisy | Sukuky | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | EK | Napětí na finančních trzích | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Akciový index PX | Fiskální pakt | Prezident USA | Majetek | Foreign Policy | Mt. Gox | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Statistický úřad | Splácení dluhu | Zahraniční investoři | CNY | Boris Johnson | Prodej ropy | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Coffee | Pokles cen | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | SIX | Oživení ekonomiky | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Transakce s kryptoměnami | Novozélandská centrální banka | The Washington Post | F1 | TSX30 | Bilance zahraničního obchodu | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Rozpočet | Deficit | Politická situace | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Obrovské množství peněz | Objem | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Čínský export | Myšlenka | Robert Shiller | Alibaba Group | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | SCMP | Firma | Parlamentní volby | Růst cen | Server BBC | Studie | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Hodnota kybernetické měny | Ukrajinské dluhopisy | ICU | Taras Kotovyč | Trh s dluhopisy | Ukrajinská centrální banka | Clearstream International | Clearstream | Příliv investic | Kyjevské investiční banky | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Nelikvidní devizový trh | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Amazon | Fortune | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | AFP | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Na burze | CBDC | Firma Apple | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Prognózy | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Plyn | Prohlášení | Moskva | Americká automobilka | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Ústavní soud | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Rozpočtové politiky | TASS | Eugal | NERV | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Investiční aktivita | Růst poptávky | Inovace | Washington | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Poradenství | Nový rekord | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Dobré zprávy | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Prezident | Koronavirus | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | Pochybnosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | SEC | Měnový výbor ruské centrální banky | COVID-19 | Krize v eurozóně | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Výkyvy | Restrikce | Zákaz cestování | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Stav nouze | Mince | Mimořádný stav | Tencent | Karanténní opatření | Evropské země | Fiskální politiky | Anton Siluanov | Odhad inflace | Dopady pandemie | Historie | Texas | Přísná opatření | Algoritmy | Kalifornie | Návrh zákona | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Afrika | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Jihoevropské země | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pákistán | Emitenti | Vývoj HDP | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Americké univerzity | Rozvíjející se země | Nizozemsko | Posílení | Joe Biden | Lucembursko | Evropské méně | Binance Coin | Americká centrální banka (Fed) | Soud | Dovoz | Zadlužení | Bezpečnost | Členské země | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Zahájení dodávek | Argentina | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Kommersant | Rekordní nárůst | Berlín | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Covid | Cardano | Počty nových případů | Online hry | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Ukrajinský parlament | Životní úspory | Chorvatsko | Silicon Valley | Ocenění | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Merkelová | Životní úroveň | Plynárenské společnosti | Ekonomický vliv | Indonésie | Počty nakažených | Německý regulátor | Kuba | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Cena elektřiny | Politici | Biden | Česká republika | Lockdown | Měnový fond | Akademie věd | Rekordy v nákaze | Nárůst případů koronaviru | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Pád cen | Coinbase Global | Cenné papíry a burzy | Netěžař | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Ceny povolenek | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Půjčky od MMF | Pandemie covidu-19 | Těžby kryptoměn | Digitální majetek | Platební prostředek | Těžba bitcoinů v Číně | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | COIN | Pomoc MMF | AA | Island | Zvýšení ratingu | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Praní peněz | Platby v kryptoměně | Těžaři | Oslabení | SPIEF | Ruský ministr | Salvador | Plány | Dodávky plynu | Platidlo | Další kryptoměny | Technologie | Rada guvernérů | Uzavření dohody | Boom | Dodávky ruského plynu | Čínští regulátoři | Americká ministryně financí | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Cena emisních povolenek EU | Akcie společnosti Tencent | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | David Mencl | Ekonomické stavby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Ukončení kvantitativního uvolňování
Ukončení měnových intervencí
Ukončení obchodního dne
Ukončení obchodní války
Ukončení pozice
Ukončit obchod
Ukončit obchod se ztrátou
Ukončovací strategie
Ukončování obchodů
Ukotvující prvky

Následující klíčová slova

Ukrajinská centrální banka
Ukrajinská ekonomika
Ukrajinská hřivna
Ukrajinská hřivna kurz
Ukrajinská měna
Ukrajinská vláda
Ukrajinské dluhopisy
Ukrajinský parlament
Ukrajinský prezident
UK-Trades
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít