Neděle 28. únor 2021 14:26
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
RoboMarkets CopyFX

Klíčová slova - La Repubblica

C:\fakepath\Itálie.jpeg

Růst HDP Itálie by se prý ve 3. kvartálu mohl blížit 15 procentům

10.08.2020 Italská ekonomika ve třetím čtvrtletí výrazně oživí a tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) se bude blížit 15 procentům. Předpověděl to italský ministr hospodářství Roberto Gualtieri v rozhovoru s listem La Repubblica. Uvedl rovněž, že vláda v příštím roce plánuje snížení daně z příjmů fyzických osob.
C:\fakepath\top-24072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.07.2020 1) Zatímco napětí mezi dvěma největšími ekonomikami světa roste, akciové trhy v Asii dnes spadly. Na trhu se plně projevila nervozita z dalšího vývoje. Po zpřísnění pravidel pro čínské diplomaty a novináře, kdy Čína dostala nařízení, aby uzavřela svůj konzulát v Houstonu, přišel Peking s odvetným opatřením a nařídil uzavřít konzulát ve městě Čcheng-tu.
C:\fakepath\euro3.png

Gentiloni: Platby z fondu obnovy začnou ve druhé polovině 2021

24.07.2020 Platby z finanční pomoci unijním zemím, kterou pro ekonomiky zasažené šířením nového koronaviru schválili tento týden evropští lídři, začnou ve druhé polovině příštího roku. V rozhovoru, který byl dnes zveřejněn v italském listě La Repubblica, to řekl evropský komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

V Itálii klesl přírůstek obětí pod stovku, poprvé od 9. března

19.05.2020 V Itálii včera poprvé od 9. března klesl denní přírůstek obětí nákazy koronaviru pod stovku. Úřady ohlásily 99 úmrtí s covidem-19, čímž celková bilance přesáhla 32.000. Dále se snižuje i počet nově nakažených; za posledních 24 hodin jich přibylo 451, tedy nejméně od 2. března. Premiér Giuseppe Conte včera vyzval Italy, aby navzdory nové fázi uvolňování protikoronavirových opatření stále dodržovali pravidlo o odstupech a bezpečnostní opatření.
C:\fakepath\Italie3.jpg

Conte vyzval Italy k dodržování bezpečnostní zásad v epidemii

18.05.2020 Italský premiér Giuseppe Conte dnes vyzval Italy, aby navzdory nové fázi uvolňování po uzávěře vyhlášené kvůli epidemii koronaviru stále dodržovali pravidlo o odstupech a bezpečnostní opatření. V otevřeném dopise napsal, že "cesta ke konci epidemie je ještě dlouhá a je třeba se mít stále na pozoru". V Itálii, kterou nákaza těžce postihla, se dnes pro věřící otevřely kostely a uvolňuje se gastronomie.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

La Repubblica: Povede pandemie k rozvoji obnovitelných zdrojů?

15.05.2020 Jaká budoucnost nás čeká? Obnoví se spotřeba ropných produktů, nebo sanitární krize, která zasáhla plíce lidí, zvýší pozornost vůči kvalitě ovzduší? Oteplování klimatu je vážná věc a čas, jak ho omezit, je krátký. K tomu je třeba zásadní spolupráce na mezinárodním poli. Proto znepokojuje napětí mezi Spojenými státy a Čínou, píše italský deník La Repubblica.
C:\fakepath\Italie3.jpg

EK se omluvila Itálii za malou solidaritu v koronavirové krizi

03.04.2020 Evropská komise se omluvila Itálii za nedostatek evropské solidarity při řešení koronavirové krize. Slíbila větší pomoc při zvládání hospodářského propadu. S odvoláním na dopis předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové o tom včera informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\euro.jpg

Budou-li podniky v Itálii stát do října, přijdou o 52 mld. eur

26.03.2020 Budou-li podniky v Itálii kvůli pandemii stát do konce září, přijdou o 52 miliard eur (1,4 bilionu Kč). Vyplývá to z odhadu podnikatelského svazu Confcommercio, který dnes zveřejnil list La Repubblica. Koronavirem se už v Itálii nakazilo přes 80.000 lidí, 8215 z nich podle dnešní bilance zemřelo.
C:\fakepath\italie.jpeg

Itálie chce podpořit ekonomiku opatřeními za 3,6 miliardy eur

01.03.2020 Itálie v příštím týdnu představí opatření v hodnotě 3,6 miliard eur (91,7 miliardy Kč), která mají podpořit ekonomiku ohroženou největším epidemií onemocnění COVID-19 v Evropě. Uvedl to v rozhovoru s listem La Repubblica italský ministr hospodářství Roberto Gualtieri. Stanovená částka odpovídá 0,2 procentům hrubého domácího produktu (HDP) a doplní balík 900 milionů eur určený pro nejvíce zasažené oblasti, který vláda oznámila v pátek.
C:\fakepath\wall street.jpg

Americké akcie kvůli koronaviru prudce klesají

24.02.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily obchodování prudkým poklesem a index Dow Jones v prvních minutách po otevření trhu ztratil více než 800 bodů. Investoři přecházejí k bezpečnějším investicím, než jsou akcie. Děje se tak kvůli prudkému růstu počtu onemocnění novým koronavirem mimo Čínu, který vyvolal obavy, že koronavirus bude mít na globální růst mnohem vážnější dopad, než se doposud čekalo.
C:\fakepath\Italie2.png

Italský premiér Conte ohlásil tříletý reformní plán

29.12.2019 Italský premiér Giuseppe Conte včera na tiskové konferenci na závěr roku oznámil tříletý reformní plán o třiadvaceti položkách. Konkrétně jmenoval boj proti daňovým únikům a snížení daní, zeštíhlení byrokracie, digitalizaci státní správy či zjednodušení soudních řízení, napsala italská tisková agentura ANSA. Ministerský předseda zároveň vyzval k jednotě vládní koalice protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a levicové Demokratické strany, z níž se štěpí politické bloky, přecházejí poslanci do opozice, a která má řadu třecích ploch. Ohledně migrace si nynější kabinet podle Conteho vede lépe než ten minulý, aniž by přitom vyvolával pozdvižení.
img

Vatikánu hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí v knize novinář Nuzzi

22.10.2019 Papež František se potýká s těžkou finanční krizí v církevním státě, kterému možná už za čtyři roky bude reálně hrozit bankrot. Ve své nové knize nazvané Giudizio Universale (Poslední soud) to tvrdí italský investigativní novinář Gianluigi Nuzzi. Ten své závěry vyvozuje z několika tisíc dosud nezveřejněných dokumentů a z rozhovorů s představiteli Vatikánu, které podle něj vypovídají o klientelistických sítích, klesajících příjmech a netransparentních obchodech.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Salvini: Itálie neuvažuje o odchodu z eurozóny

11.08.2019 O odchodu Itálie z eurozóny se neuvažovalo a neuvažuje. Novinářům to včera řekl šéf krajně pravicové strany Liga Matteo Salvini. Odmítl tak informaci listu La Repubblica, který včera napsal, že Salvini připravuje protievropskou kampaň a hrozí, že pokud se nepodaří dosáhnout kompromisu s Bruselem ohledně rozpočtu, odejde Itálie z eurozóny. Liga je vládní strana, list La Repubblica je blízký opozici.
C:\fakepath\TOP5-21022019-LV-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2019 1) Spojené státy a Čína začaly vytyčovat své závazky u nejsložitějších bodů svého obchodního sporu. Učinily tak zatím nejvýznamnější pokrok v jednání o ukončení obchodní války, která trvá už sedm měsíců. S odvoláním na zdroje seznámené s vyjednáváním to uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\italie 13122013-2.png

Tisk: Bruselu se nelíbí rozpočet Itálie

21.02.2019 Rozpočet Itálie neobsahuje opatření, která by podporovala hospodářský růst. Země se kvůli němu stává nebezpečným zdrojem nákazy pro celou eurozónu. S odvoláním na dokument Evropské komise (EK) to dnes uvedl italský deník La Repubblica.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie po sporu s EK definitivně schválila rozpočet na příští rok

31.12.2018 Po čtyřech měsících ostrých debat a sporu s Evropskou komisí včera Itálie podle očekávání definitivně schválila rozpočet na příští rok. V Poslanecké sněmovně zákon podpořilo 313 zákonodárců, 70 jich hlasovalo proti, informoval list La Repubblica. Senát rozpočet schválil před týdnem. Podle premiéra Giuseppeho Conteho Italové pozitivní dopady schváleného rozpočtu pocítí již brzy.
C:\fakepath\Italie3.jpg

Itálie schválila rozpočet na příští rok

30.12.2018 Italská Poslanecká sněmovna včera schválila na poslední chvíli rozpočet na příští rok, který musel Řím po výtkách Evropské komise přepracovat. Senátem už rozpočet prošel minulou neděli. Evropská komise se minulý týden s Itálií dohodla na změnách rozpočtu, což odvrátilo disciplinární kroky proti Římu. Informovala o tom včera agentura Reuters.
C:\fakepath\1.jpg

Itálie snížila výhled letošního růstu

05.10.2018 Itálie snížila výhled letošního růstu ekonomiky na 1,2 procenta z dříve udávaných 1,5 procenta. Vyplývá to z dokumentu, který dnes zveřejnila italská vláda. Hluboce zadlužená země by tak vykázala nejslabší růst ze všech států celé eurozóny. Údaj je také nižší, než odhad Evropské centrální banky (ECB), která pro Řím na letošek počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 1,3 procenta.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: EUR/USD po výstupu na tříleté maximum oslabil

17.01.2018 Euro po výstupu na nové tříleté maximum nad 1,2300 EUR/USD oslabovalo. Investoři totiž vybírali své zisky poté, co někteří představitelé Evropské centrální banky (ECB) signalizovali obavy z výrazného posilování jednotné evropské měny.
britanie 08012014.png

Centrální banky mohou po brexitu intervenovat

19.06.2016 Centrální banky jsou připraveny intervenovat, pokud nadcházející referendum v Británii skončí vítězstvím...
ecb 14122014.png

ECB nechystá přímou distribuci peněz lidem

07.04.2016 Evropská centrální banka (ECB) je v případě potřeby připravena k dalšímu uvolňování měnové politiky...
devizove rezervy.jpg

Pimco varuje banky před tištěním peněz

25.03.2016 Přední světový dluhopisový fond Pimco vyzval centrální banky, aby v rámci snahy o podporu ekonomiky...
img

Denný výhľad na EURUSD 21.3.2016

21.03.2016 Európska centrálna banka prekvapila na svojom poslednom zasadnutí, keď Draghi povedal, že neočakáva ďalšie zníženie úrokových sadzieb...
ecb.jpg

ECB by mohla opět snížit úroky

18.03.2016 Evropská centrální banka (ECB) by mohla opět snížit úrokové sazby, pokud to budou hospodářské podmínky...
euro recko 2.jpg

Tři čtvrtiny Řeků chtějí zůstat v eurozóně

30.04.2015 Více než tři čtvrtiny Řeků chtějí, aby jejich země zůstala součástí eurozóny. Vyplývá to z průzkumu agentury...
94722652.jpg

Nový řecký ministr financí jednal s MMF

04.02.2015 Řecký ministr financí Janis Varufakis se o víkendu v Paříži poprvé sešel s ředitelem evropského oddělení...
italie 13122013.png

Itálie se bez návratu k liře z krize nedostane

15.08.2014 Itálie musí opustit měnovou unii a vrátit se k liře, jinak nemá šanci vymanit se z ekonomické katastrofy...
italy.png

Itálie prý snižuje zadlužení příliš pomalu

03.12.2013 Italská vláda snižuje zadlužení příliš pomalu. V rozhovoru s italským listem La Repubblica to řekl...
italy.png

Itálie by mohla žádat více času na snížení deficitu

06.05.2013 Itálie by měla podobně jako některé další země usilovat o získání více času na snížení rozpočtového...
italie.jpg

Itálie by časem mohla potřebovat finanční pomoc

29.04.2013 Itálii se sice podařilo vytvořit novou vládu a odvrátit bezprostřední krizi, stále však není vyloučeno, že tamní...
img

Italský pat je v rukou prezidenta. Změny visí nad volebním systémem i dělením moci

29.03.2013 Lídrovi únorových předčasných voleb v Itálii Pier Luigi Bersanimu nezbylo, než předstoupit před italského prezid...
img

Euro je kvůli Itálii na letošním minimu. Šance na vládu mrzne, nezaměstnanost rekordní

01.03.2013 Itálie dál potápí trhy. Euro padlo na letošní nejslabší úrovně a akcie prohlubují ztráty po zprávě, že vítěz italskýc...
img

Euro je kvůli Itálii na letošním minimu. Šance na vládu mrzne, propad HDP, nezaměstnanost rekordní

01.03.2013 Itálie dál potápí trhy. Euro padlo na letošní nejslabší úrovně a akcie prohlubují ztráty po zprávě, že vítěz italskýc...
italy.png

Itálie zatím nemusí žádat o pomoc záchranný fond EU

05.08.2012 Itálie zatím nemusí žádat záchranný fond eurozóny o pomoc na trhu dluhopisů, aby...
img

Itálie prodala dluhopisy za 7,5 miliardy eur, 3letý výnos atakuje 8 %

29.11.2011 Italská vláda dnes v aukci úspěšně prodala dluhopisy za celkem 7,5 miliardy eur ...
img

Itálie nechce kráčet v šlépějích Řecka, Berlusconi v noci dohodl klíčové reformy. Dal všanc i své křeslo?

26.10.2011 Premiér druhé nejzadluženější země eurozóny Silvio Berlusconi se v noci dohodl s...
Související klíčová slova: FOREX | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Španělsko | Analytik | Pimco | Spekulace | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akumulace | Zhodnocení | Bid | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Dluhopisový fond | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Měny | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spread | Standard & Poor's 500 | Tištění peněz | Výnos | Bondy | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | FTSEurofirst | Evropa | Panevropský index | Cena zlata | Hospodářský růst | Patria | Úroková sazba | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Aukce | Ekonom | Zisk | Kurz eura | Optimismus | Výsledky | Intervenovat | Aktuální kurzy | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Mezinárodní měnový fond | Bankrot | EURUSD | Index | Aktuální kurzy měn | Banka | Capital Markets | Cena | CZK | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Fitch rating | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investing | Janis Varufakis | Kurzy | Lira | Makroekonomický kalendář | Markets | Nemovitosti | Patria.cz | Portfolia | Reuters | Ropy | Růst HDP | Státní dluh | Trh | Výnosy z dluhopisů | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Markit | DPA | RBC Capital Markets | Bankovní sektor | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | Investing.com | Fond Pimco | RBC Capital | Agentura DPA | HUF/EUR | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Energie | Vývoj kurzu USD/EUR | Index FTSEurofirst 300 | Přehled | Dluhopisový fond Pimco | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Economist | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | IHS | Daňové příjmy | Agentura Bloomberg | Nervozita | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Propad | Úvěrový rating | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Člen rady guvernérů | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Dluhové krize | Agentura AFP | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Dnešní aukce | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Pierre Moscovici | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | ISTAT | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | IHS Markit | Náhlé pohyby kurzu | Obchodní války | Podniky | Globální růst | Trh s ropou | Akciové trhy v Asii | Daňové úlevy | EK | M5S | Evropská komise | Ukončení obchodní války | Digitální daň | Oživení ekonomiky | Italská ekonomika | Snížení daní | APSA | Gianluigi Nuzzi | Papež František | Italský novinář | Investigativní novinář | Vatikán | Automobilky | Deficit | Objem | Firma | Bilance | Index DOW | Miliardy | AFP | Financovat | Napětí mezi USA a Čínou | Problémy | Prognózy | Plyn | Zahájení obchodování | Předseda | Paolo Gentiloni | Italský premiér | Ministr hospodářství | Reformní plán | Giuseppe Conte | ANSA | Peking | Miliardy eur | Írán | Von der Leyenová | Budoucnost | Veřejné finance | Koronavirus | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | WHO | Šíření koronaviru | Pokles | Pandemie | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | COVID-19 | Gilead Sciences | WHO Bruce Aylward | Bruce Aylward | ILNA | Agentura ILNA | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Cestovní ruch | Vývoj | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Další vývoj | Průmyslové ceny | Brusel | Koronavirová krize | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Confcommercio | Podnikový svaz | Podniky v Itálii | Potenciál | The Economist | Unijní země | Ekonomiky | Italové | Organizace | Práce | Maloobchod | Etapa uvolnění | Unie | Koronavirové pandemie | HDP Itálie | Covid | Ekonomická aktivita v eurozóně | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | Růst HDP Itálie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Lamassu
Lamborghini
Lamcapitalist1
Lance Beggs
Landesbank Baden-Wuerttemberg
Landesbank Baden-Württemberg
Landesbank Hessen-Thüringen
Landesbank NordLB
Land Rover
La Plateforme de l‘Or

Následující klíčová slova

Large Cap
Large traders
Lari
Larnabel Ventures
Larry Ellison
Larry Fink
Larry Hu
Larry Kudlow
Larry Page
Larry Williams
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX
Potvrďte prosím... Zavřít