Středa 11. prosinec 2019 14:42
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets AOS
reklama
RoboMarkets

Klíčová slova - Záchranný fond

C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Centeno: Země eurozóny se v principu shodly na reformě ESM

05.12.2019 Ministři financí zemí eurozóny se v principu shodli na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM). Po středečním večerním jednání to dnes oznámil šéf euroskupiny Mario Centeno, podle něhož bude možné dohodu stvrdit během několika měsíců. Mezi body, které ještě bude muset euroskupina doladit, patří zejména obavy Itálie ohledně restrukturalizace státního dluhu.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie má výhrady k chystané reformě evropského záchranného fondu

21.11.2019 Itálie má výhrady k reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), na které se shodli ministři financí eurozóny v červnu a která má být podepsána na prosincovém summitu Evropské rady. Proti reformě se staví zejména protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) z vládní koalice, ale brojí proti ní také opozice. Tvrdí, že reforma vyvolá nedůvěru ve schopnost Říma splácet závazky, a proto by mohla hrozit restrukturalizace státního dluhu nebo i platební neschopnost.
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Řecko jedná o předčasném splacení části dluhů u MMF

16.04.2019 Řecká vláda jedná s mezinárodními věřiteli o předčasném splacení části svých dluhů u Mezinárodního měnového fondu (MMF). Reaguje tak na pokles tržních úrokových sazeb. Podle mluvčího vlády Atény doufají, že s předstihem splatí "významný díl" ze zbývající dlužné částky 9,6 miliardy eur (zhruba 246 miliard Kč), informovala včera agentura AP.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Záchranný fond eurozóny pro banky zvýší prostředky

15.10.2018 Jednotný fond pro řešení krizí (SRF) hodlá příští rok spravovat 33 miliard eur (asi 852 miliard korun), o osm miliard více než letos. Dnes to řekla Elke Königová, šéfka agentury, která tento záchranný fond eurozóny pro problémové banky spravuje. Jde o součást plánu zvyšovat postupně do roku 2023 prostředky ve fondu až na nejméně jedno procento všech krytých vkladů v bankách eurozóny. Ty se odhadují na 55 až 60 miliard eur (1,4 bilionu až 1,5 bilionu korun).
C:\fakepath\francie.jpg

Francie vítá komentář Merkelové k reformám eurozóny

04.06.2018 Úřad francouzského prezidenta přivítal komentář německé kancléřky Angely Merkelové k reformám eurozóny a označil ho za pozitivní krok. Úřad tak reagoval na rozhovor Merkelové s německým listem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Zdroj z francouzské vlády pak agentuře Reuters řekl, že rozhovor ukázal na jasný posun postoje Německa k francouzskému postoji.
eurozona vlajky.jpg

Záchranný fond eurozóny chystá první dolarové dluhopisy

13.09.2017 Evropský stabilizační mechanismus (ESM), který je záchranným fondem eurozóny, se poprvé chystá vydat dluhopisy denominované v dolarech. Nabídne je zřejmě už v říjnu nebo v listopadu. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf fondu Klaus Regling.
merkel 14122014.png

Merkelová nevylučuje společného ministra financí eurozóny

29.08.2017 Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) si dokáže představit, že by země eurozóny měly do budoucna společného ministra financí, ten by navíc mohl mít na starost také oblast hospodářství. Merkelová to dnes řekla na své tradiční letní tiskové konferenci. Dodala, že záleží na pravomocích, jaké by takový ministr měl.
recko penize.jpeg

MMF dal zelenou finanční pomoci Řecku

21.07.2017 Vedení Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve čtvrtek v zásadě schválilo spuštění finanční pomoci Řecku v podobě půjčky ve výši 1,6 miliardy eur (asi 42 miliard Kč). Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na komuniké MMF.
recko.jpg

Řecko by se brzy mohlo vrátit na trh dluhopisů

11.07.2017 Řecko by se mohlo vrátit na trh dluhopisů pro nové peníze už za několik týdnů. Agentuře Reuters to dnes řekli informovaní bankéři a investoři. Zájem o řecké dluhopisy ve finančních kruzích vzrostl zejména poté, co se řecký ministr Euklidis Tsakalotos minulý měsíc setkal v Londýně s investory.
recko-esm.jpg

ESM uvolnil Řecku dlouho odkládanou část úvěru

07.07.2017 Představitelé Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) dnes Řecku schválili uvolnění třetí tranše záchranného úvěru v objemu 8,5 miliardy eur (221,7 miliardy Kč). Prvních 7,7 miliardy eur odejde už v pondělí, uvedla agentura Reuters. ESM, který funguje jako záchranný fond eurozóny, vyplacení peněz odkládal, dokud Řecko neplní stanovené požadavky.
img

Rozhovor: O záchrane dvoch talianskych bánk

30.06.2017 Celé sa to udialo takto. Tieto dve menšie banky (Banco Popolare di Vicenza a Banca Veneto) boli európskymi regulátormi viacnásobne vyzvané, aby si doplnili kapitál, keďže nespĺňali pravidlá kapitálovej primeranosti. Keďže o ich akcie nebol záujem a nedokázali nájsť investora, tak Rezolučná rada minulý piatok vyhlásila, že tieto banky sú insolventné a prestane im poskytovať likviditu, teda požičiavať peniaze. Vzhľadom na to, že podľa tejto rady neboli pre európsky finančný systém dôležité, tak nebolo potrebné využiť európsky mechanizmus na sanácie bánk, pri ktorom musia prispievať aj veritelia, a majú prejsť likvidáciou podľa talianského práva.
portugalsko-eu.jpg

Eurozóna povolila Portugalsku předčasně splatit peníze od MMF

29.06.2017 Záchranný fond eurozóny EFSF včera povolil Portugalsku předčasně splatit dalších zhruba 9,4 miliardy eur (247 miliard Kč) z půjček, které zemi v rámci záchranného programu poskytl Mezinárodní měnový fond (MMF). Tento krok Portugalsku sníží úrokové náklady.
recko foto.jpg

Tisk: Věřitelé zvažují přesun řeckých dluhů u MMF na eurozónu

05.05.2017 Mezinárodní věřitelé připravují různé možnosti zmírnění dluhové zátěže Řecka, včetně varianty, že evropský záchranný fond ESM převezme úvěry, které zemi poskytl Mezinárodní měnový fond (MMF). Informoval o tom včera německý list Handelsblatt s odvoláním na dokument, který má být předložen ministrům financí eurozóny k další diskusi. Přesun úvěrů od MMF by pro Řecko znamenal úlevu díky nižším úrokům u ESM, uvedla agentura Reuters, jejíž zdroj existenci dokumentu potvrdil.
TOP5-20032017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.03.2017 1) Záchranný fond eurozóny ESM by se měl nakonec přeměnit v evropskou verzi Mezinárodního měnového fondu (MMF). Řekl to pro dnešní vydání německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung předseda takzvané euroskupiny Jeroen Dijsselbloem.
esm fond.jpg

Z fondu ESM by se měla stát evropská verze MMF

20.03.2017 Záchranný fond eurozóny ESM by se měl nakonec přeměnit v evropskou verzi Mezinárodního měnového fondu (MMF). Řekl to pro dnešní vydání německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung předseda takzvané euroskupiny Jeroen Dijsselbloem.
recko a eu.jpg

ESM: Řecký dluh je dlouhodobě zvládnutelný

30.01.2017 Řecký veřejný dluh bude díky mimořádně vstřícným úvěrovým podmínkám a nedávno přijatým úlevám pro zemi dlouhodobě zvládnutelný. Uvedl to evropský záchranný fond ESM v reakci na výpočty Mezinárodního měnového fondu (MMF), podle nichž bude řecký dluh ve velmi vzdálené budoucnosti neudržitelný. ESM označil odhady MMF za "panikářské".
img

Rozbřesk – Jak moc jsou vlastně italské banky solventní?

28.12.2016  Nejstarší banka světa Monte dei Paschi bude pro italskou vládu tvrdším oříškem, než původně myslela. Namísto původně požadovaných 5 miliard euro bude muset sehnat kapitál ve skoro dvojnásobném objemu (8,8 miliard euro). Takto výrazná revize požadavků na kapitál jednak citelně prodraží záchranu samotné Monte dei Paschi a současně přinese značnou nejistotu ohledně toho, kolik budou italské banky jako celek ve finále potřebovat kapitálu. ECB totiž bohužel své rozhodnutí navýšit kapitálový požadavek nijak blíže nezdůvodnila. V oznámení se uvádí pouze, že bance výrazně poklesla likvidita (1 měsíční z 12,1 miliard dolaru na 7,7 miliard dolaru). Pokles likvidity ale těžko může být sám o sobě důvodem k navýšení kapitálových požadavků - i když pokles likvidity bance výrazně ztěžuje život, likvidita a kapitál jsou dvě různé věci.
italie-eu.jpg

Itálie je připravena pomoci bankám

15.12.2016 Italská vláda je připravena poskytnout finančnímu ústavu Monte dei Paschi di Siena a dalším zadluženým italským bankám částku 15 miliard eur (přes 400 miliard Kč). Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací.
recko.jpg

Řecko schválilo výplatu peněz důchodcům, eurozóně se to nelíbí

15.12.2016 Řecký parlament dnes schválil vládní plán na jednorázovou výplatu peněz důchodcům, kvůli němuž věřitelé z eurozóny ve středu pozastavili realizaci dohody o zmírnění řeckého dluhu. Ministr financí Euklidis Tsakalotos prohlásil, že řecká vláda se nepodvolí tlaku na zrušení plánu.
recko krize.jpg

Eurozóna pozastavila dohodu o dluhu Řecka

14.12.2016 Eurozóna dnes pozastavila realizaci dohody o zmírnění dluhové zátěže Řecka. Reagovala tak na plán řecké vlády provést v prosinci jednorázovou výplatu peněz důchodcům. Oznámil to podle agentury Reuters evropský záchranný fond ESM.
EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (12.12.2016)

12.12.2016 V minulém týdnu jsme se dočkali obchodu na EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Ve čtvrtek totiž došlo k prolomení horní úrovně vstupní S/R zóny a mohli jsme vstoupit do long obchodu. Trh ihned došel k další nejbližší S/R úrovně, kde jsme mohli realizovat část zisku (Profit-Target 1 – PT1) na 25 pipech a posunout původní Stop-Loss (SL) na vstupní hodnotu a uzamknout tak zisk (Break/Even - B/E). Bohužel trh se zde odrazil a zasažení další S/R zóny - PT2 jsme se již nedočkali. Záleží, jak jste tuto příležitost obchodovali, takže obchod skončil celkově na nule nebo na malém částečném zisku. O obou případech jste udělali dobře. Je zde ale vidět, jak je důležité ukončovat zisky po částech nebo posouvat SL na B/E pro omezení rizika.
TOP5-09122016-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.12.2016 Německá obchodní bilance byla v říjnu v přebytku 20,5 miliardy EUR, čekalo se 211,5 miliardy EUR po zářijových 21,1 miliardy EUR (revidováno z 21,3 miliardy EUR).
italie.jpg

ESM žádnou finanční pomoc Itálii nechystá

09.12.2016 Evropský záchranný fond ESM žádnou finanční pomoc Itálii nepřipravuje, ačkoli některé italské banky mají problémy a potřebují nový kapitál. Řekl to dnes šéf fondu Klaus Regling. Obavy o italský bankovní sektor zesílily po neúspěšném referendu o ústavních změnách, které se v Itálii konalo minulý týden a jehož výsledek přiměl premiéra Mattea Renziho k podání demise.
italie.jpg

O pomoci pro italské banky ze záchranného fondu se zatím nejedná

09.09.2016 Záchranný fond eurozóny ESM zatím nejednal o poskytnutí finanční pomoci pro italské banky. Řekl to dnes...
img

Banky EÚ v problémoch, prvý test EÚ bankovej únie?

25.02.2016 Banky tlačia akciové indexy nadol Jedným z dôvodov silného  poklesu akcií je pokles bánk. Od začiatku roka sa prepado...
euro 08012013-2.png

Zpozdí se záchranný fond eurozóny?

27.11.2015 Nový záchranný fond pro problémové banky eurozóny by mohl být akceschopný o měsíc později a nikoli...
recko 15092013.jpg

Řecký soud schválil referendum

05.07.2015 Řecký nejvyšší správní soud dnes schválil konání nedělního referenda o přijetí podmínek mezinárodních...
recko vlajky.jpg

EFSF řeší situaci kolem řeckého dluhu

03.07.2015 Evropský záchranný fond EFSF, který je největším věřitelem Řecka, si dnes vyhradil právo žádat okamžité...
recko penize.jpeg

Analýza: Řecký dluh je udržitelný

26.06.2015 Řecký dluh sice kvůli zastavení reforem v Aténách neklesne tak, jak podle původní dohody s věřiteli měl...
recko-17062015-3.jpg

Řecké drama pokračuje

19.06.2015 Ani při včerejší schůzce ministrů financí zemí platících eurem, kteří se hlavně zabývali zadluženým Řeckem, nenastal zásadní zvrat v řecké ekonomické krizi. Otázku bude řešit opět v pondělí mimořádný summit nejvyšších představitelů zemí eurozóny. Pokračuje patová situace, při níž Atény i věřitelské instituce čekají od druhé strany ústupek při vyjednávání dohody o další úvěrové pomoci Řecku výměnou za hospodářské reformy provázené úsporami.
euro dolar231.jpg

Vyústění řeckého dramatu se dnes nečeká

18.06.2015 Ani při dnešní schůzce ministrů financí zemí platících eurem, kteří se hlavně zabývají zadluženým Řeckem, se neočekává zásadní zvrat v řecké ekonomické krizi. Pokračuje patová situace, při níž Atény i věřitelské instituce čekají od té druhé strany ústupek při vyjednávání dohody o další úvěrové pomoci Řecku výměnou za hospodářské reformy provázené úsporami.
recko krize.jpg

ESM: Řecký dluh je udržitelný

18.06.2015 Řecký státní dluh je i přes svou zdánlivě vysokou úroveň udržitelný, protože eurozóna už zemi jeho značnou...
img

Makro: Německo připouští, že eurozóna ustojí případný výstup Řecka z eurozóny

05.01.2015 Německé vláda se domnívá, že eurozóna by měla být schopná vyrovnat se s výstupem Řecka z eurozóny, pokud to ...
dolary.jpg

Mezinárodní organizace si rekordně půjčují

24.09.2014 Následky světové finanční krize již přiměly mezinárodní finanční organizace, jako je Světová banka, Evropská investiční banka (EIB) či Meziamerická rozvojová banka, půjčit si od mezinárodních investorů rekordní částku. Od počátku letošního roku si tyto instituce na globálních dluhových trzích půjčily již rekordních 219 miliard dolarů. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na údaje společnosti Dealogic.
euro mena zona.jpg

ESM prý vydá dluhopisy v jiných měnách

20.06.2014 Záchranný fond eurozóny ESM by mohl v příštím roce vydat dluhopisy v jiných měnách než v euru. Chce tak přilákat...
img

Forex: Euro před zasedáním ECB těsně nad 1,3600 EUR/USD

05.06.2014 Po sérii spíše horších dat z obou stran Atlantiku nakonec včera euro v očekávání dnešního důležitého zasedání rady guvernérů...
img

Euro proti dolaru v minulém týdnu prakticky stabilní, trh čeká na ECB

02.06.2014 Euro během velké částí minulého týdne zaznamenávalo proti dolaru další ztráty, když během středy a čtvrtka pokleslo dokonce...
esm fond.jpg

Německý ústavní soud dal zelenou ESM

18.03.2014 Evropský záchranný mechanismus ESM a fiskální pakt neodporují německé ústavě. Ústavní soud v Karlsruhe dnes s konečnou platností zamítl všechny stížnosti podané proti oběma...
recko a eu.jpg

Řekové mají pro jednání o SRM nový mandát

12.03.2014 Na osm let z deseti by se mohla zkrátit doba, během které by měly banky eurozóny naplnit budoucí společný...
esm fond.jpg

Lotyšsko schválilo záchranný fond ESM

30.01.2014 Lotyšský parlament dnes schválil smlouvu o trvalém záchranném fondu eurozóny ESM, z něhož má být...
evropska unie.jpg

Vznikne fond na pomoc bankám v zemích bez eura?

26.09.2013 Evropská komise chce vytvořit nový fond, který by pomáhal problémovým bankám v členských zemích...
kypr 03042013.jpg

Euroskupina schválila další část finanční pomoci Kypru

13.09.2013 Ministři financí eurozóny dnes umožnili vyplatit další část z dohodnuté finanční pomoci Kypru, tentokrát ve výši...
recko vlajka.jpg

Nová pomoc pro Řecko by byla výrazně nižší

23.08.2013 Případná další úvěrová pomoc pro zadlužené Řecko by byla mnohem menší než předchozí...
fitch agentura.jpg

Fitch snížila rating záchranného fondu EFSF

16.07.2013 Ratingová agentura Fitch včera večer snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti evropského záchranného fondu EFSF...
img

Ranní komentář s analýzou EUR/USD, AUD/USD, ROPY a INDEXU DOLARU

21.06.2013 Dnes pokračuje zasedání ministrů financí eurozóny v Lucembursku. Hlavním tématem zůstává evropský záchranný fond ...
esm fond.jpg

Eurozóna stanoví strop pro rekapitalizaci bank z ESM

06.06.2013 Záchranný fond eurozóny (ESM) pravděpodobně stanoví strop objemu peněz pro přímou rekapitalizaci bank...
euro zona a penize.jpg

Eurozóna vyzvala Slovinsko k rychlé akci kvůli bankovní krizi

14.05.2013 Ministři financí eurozóny včera večer vyzvali Slovinsko, aby podniklo...
kypr 03042013.jpg

Kypr obdržel první dvě miliardy eur od ESM

14.05.2013 Evropský záchranný fond ESM včera odeslal Kypru první dvě miliardy eur ze slíbeného záchranného úvěru...
nemecko.jpg

Němečtí poslanci podpořili pomoc Kypru

18.04.2013 Němečtí poslanci dnes velkou většinou schválili mezinárodní záchranný úvěr pro bankrotem ohrožený Kypr...
nemecko ministr financi.jpg

Schäuble: Je nutné pomoci Kypru

18.04.2013 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble varoval před "nákazou" dalších zemí eurozóny, pokud Spolkový...
euro money.jpg

Ministři financí eurozóny schválili úvěr pro Kypr

12.04.2013 Ministři financí eurozóny schválili záchranný úvěr pro Kypr. Na tiskové konferenci v Dublinu to řekl šéf...
euro penize.jpg

Státy eurozóny budou přispívat k záchraně bank

10.04.2013 Státy eurozóny se možná budou podílet na záchraně bank ve své zemi, pokud bude problematickým ústavům...
euro eurozona.jpg

Kypr prý nebude modelový příklad

26.03.2013 Záchranný plán pro Kypr, který mimo jiné předpokládá konfiskaci části nepojištěných bankovních vkladů...
euro penize.jpg

Kypru před bankrotem pomůže nový záchranný fond

21.03.2013 Kyperské politické strany se dnes dohodly na vytvoření zvláštního fondu, který má zemi zachránit před...
evropska unie.jpg

Eurozóna rozhodne o pomoci Kypru do konce měsíce

05.03.2013 Dohody o udělení pomoci Kypru by mělo být dosaženo do konce března. V Bruselu se na tom včera večer...
esm fond.jpg

ESM možná nebude přímo pomáhat bankám

03.03.2013 Záchranný fond eurozóny ESM možná nebude poskytovat přímou pomoc bankám v potížích...
kypr prezident.jpg

EU o restrukturalizaci Kypru neusiluje

13.02.2013 Evropská unie neusiluje o restrukturalizaci kyperské ekonomiky, v jejímž rámci by soukromí věřitelé Kypru...
eurusd 14012013.gif

FXstreet: Týdenní komentář a shrnutí

14.01.2013 V minulém týdnu se na forexových trzích vydal vzhůru kurz eura vůči americkému dolaru. Eurodolar se tak...
esm fond.jpg

Záchranný fond ESM prodal první dluhopisy

08.01.2013 Stálý záchranný fond eurozóny (ESM) ve své první aukci dluhopisů dnes prodal papíry za 1,927 miliardy eur. Dluhopisy mají splatnost tři měsíce a průměrný výnos minus 0,0324 procenta. Informovala o tom agentura Reuters. Podle zástupců německé centrální banky, přes jejíž systémy se aukce uskutečnila, byl o dluhopisy značný zájem.
img

Záchranný fond ESM prodal první dluh za 1,927 mld. eur. Zpět dostane víc, než si půjčil

08.01.2013 Stálý záchranný mechanismus eurozóny ESM ve své první aukci krátkodobého dluhu prodal papíry za 1,927 miliardy eur. U...
eurjpy 08012013.gif

Japonsko bude nakupovat dluhopisy ESM

08.01.2013 Japonsko začne nakupovat dluhopisy, které bude vydávat evropský záchranný fond ESM. Řekl to ministr...
spanelsko 123.jpg

Do Španělska dorazila finanční pomoc

12.12.2012 Do Španělska dorazila finanční pomoc 39,5 miliardy eur, kterou země použije na pomoc bankovnímu sektoru.
graf global.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2012

10.12.2012 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2012. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších.
moodys rating 1710.jpg

Snížení ratingu záchranných fondů eurozóny

01.12.2012 Agentura Moody's snížila rating záchranných fondů eurozóny ESM a EFSF z nejvyšší možné známky Aaa...
img

EU dala zelenou až 100 mld. eur do španělských bank. Záchranu podmínila i odchodem z realit a dalších rizik

28.11.2012 Evropská komise vydala souhlas se státní pomocí pro nejvíce problémovou španělskou banku BFA-Bankia SA a ...
img

Draft španělské špatné banky: Nejdéle na 15 let, zisková, úvěry zkrátí až o 80 %

29.10.2012 Základní kontury španělské špatné banky, do které budou převedena špatná aktiva největších španělských ko...
spanelsko 123.jpg

Španělsko prý nepotřebuje okamžitou pomoc

28.10.2012 Španělsko nepotřebuje okamžitou pomoc z programu nákupu dluhopisů Evropské centrální banky a mělo by se nejprve...
eu summit.jpg

Přehled výsledků jednání summitu EU

19.10.2012 Lídři EU se v noci na dnešek na summitu dohodli, že chtějí do konce letošního roku...
eurusd 15102012.gif

Týdenní shrnutí a FOREX komentář FXstreet.cz

15.10.2012 Z technického hlediska se trh stále pohybuje v rostoucím trendovém kanálu, jak můžeme vidět níže na přiloženém...
esm fond.jpg

ESM teď na pomoc Španělsku nemá dost peněz

15.10.2012 Stálý záchranný fond eurozóny (ESM) v tuto chvíli nemá dost peněz, aby v případě potřeby poskytl finanční...
img

Bude Slovinsko pátou zemí žádající o pomoc? Tamní ministr financí chce akčnější ECB

08.10.2012 „Slovinsko má problémy, a může potřebovat pomoc Evropské unie,“ překvapila reportéry svými otevřenými slo...
ecofin.png

Eurozóna o pomoci Řecku zatím nerozhodne

08.10.2012 Dnešní zasedání ministrů financí členských zemí eurozóny nepřinese žádné zásadní rozhodnutí o Řecku.
esm fond.jpg

Dnes začíná fungovat stálý záchranný fond eurozóny

08.10.2012 Dnes začíná fungovat stálý záchranný fond eurozóny (European Stability Mechanism - ESM).
euro lupa.png

Milníky dluhové krize v eurozóně

08.10.2012 Dluhová krize v eurozóně trvá již více než dva roky a za tu dobu se stalo velké množství událostí, které zásadně ovlivnily vývoj měnových trhů (nejvíce samozřejmě euro). Na toto téma dostáváme především od začínajících traderů, kteří začátek dluhové krize nezažili, velké množství dotazů. Proto jsem se rozhodl připravit shrnutí těch nejdůležitějších událostí od počátku EURO krize. I pro tradery, kteří tyto události sledují od počátku a mnohdy se v záplavě informací na toto téma ztrácí, bude následující shrnutí jistě praktickým vodítkem.
spanelsko 123.jpg

Eurozóna zvažuje pojištění španělských dluhopisů

04.10.2012 Eurozóna údajně zvažuje pomoci Španělsku tím, že pojistí investory, kteří koupí španělské státní dluhopisy.
img

Klid v Evropě rychle pominul

26.09.2012 Německo jako poslední ze 17 členských zemí eurozóny dnes definitivně ratifikovalo záchranný fond ESM...
img

Hampl (ČNB) varuje před bankovní unií. Ani Merkelová s Hollandem shodu nenašli

24.09.2012 Bankovní unie, která by měla v Evropě začít vznikat již na začátku příštího roku je jablkem sváru politik...
esm fond.jpg

Eurozóna chce zvýšit záchranný fond na 2 bil. eur

23.09.2012 Eurozóna plánuje zvýšení kapacity záchranného fondu ESM na dva biliony eur ze současných 500 miliard eur.
eurusd 17092012.gif

Forex: Týdenní shrnutí a komentář FXstreet.cz

17.09.2012 Euro k dolaru minulý týden vystoupilo až na 1,3168, kde bylo naposledy začátkem května.
draghi ecb.jpg

Draghi bude v německém parlamentu obhajovat plány ECB

14.09.2012 Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi nabídl, že vystoupí v německém parlamentu a bude tam obhajovat plány ECB...
eurusd 13092012.gif

Pozornost trhu se soustředí na rozhodnutí Fedu

13.09.2012 Euro vůči americkému dolaru ve středu posílilo. K růstu přispělo rozhodnutí německého ústavního soudu...
img

Ranní zprávy

13.09.2012 Evropa - Po rozhodnutí německého ústavního soudu posvětit záchranný fond eurozóny ESM pod podmínkou, že ...
eurusd 12092012-4.gif

Euro po rozhodnutí německého soudu roste

12.09.2012 Evropská měna dnes k dolaru posílila nejvýše za čtyři měsíce nad 1,2900.
DSC_4047.jpg

EK navrhla společný dohled nad bankami v eurozóně

12.09.2012 Evropská komise navrhla, aby Evropská centrální banka převzala dohled nad všemi bankami v eurozóně, a udělala tak...
euro zone.jpg

Německý soud povolil ratifikaci ESM

12.09.2012 Německo může přijmout stálý záchranný fond eurozóny ESM a fiskální pakt Evropské unie.
img

Německý ústavní soud povolil ratifikaci ESM, stanovil si ale podmínky. Euro na 1,2900 k dolaru, trhy míří výše

12.09.2012 Německý ústavní soud v Karlsruhe vynesl klíčový verdikt nad ratifikací stálého záchranného mechanismu eur...
img

Německý ústavní soud dal zelenou ESM s podmínkami. Fungovat má od 8. října. Euro na 1,2900 k dolaru, trhy míří výše

12.09.2012 Německý ústavní soud v Karlsruhe vynesl klíčový verdikt nad ratifikací stálého záchranného mechanismu eur...
eurusd 12092012.gif

Čekání na klíčový verdikt ústavního soudu v Německu

12.09.2012 Německý ústavní soud má dnes dopoledne (okolo 10:00 h) rozhodnout, zda Německo může přijmout fiskální pakt a stálý...
nemecko.jpg

Německý soud rozhodne o záchranném fondu eurozóny

12.09.2012 Spolkový ústavní soud v Karlsruhe dnes dopoledne oznámí, zda Německo může přijmout fiskální pakt EU a ESM...
eurjpy 11092012.gif

Euro posílilo, trhy čekají na německý soud a Fed

11.09.2012 Evropská měna (EUR) dnes posiluje a vůči americkému dolaru (USD) stoupla nejvýše za čtyři měsíce.
nemecko.jpg

Německý ústavní soud verdikt k ESM vyhlásí zítra

11.09.2012 Vyhlášení verdiktu se tak uskuteční v původně plánovaném termínu.
img

Makro: Mario Draghi je příliš zaneprázdněn, nezúčastní se výročního sympozia v Jackson Hole

29.08.2012 Prezident Evropské centrální banky zrušil cestu na výroční sympozium v Ja...
img

Koruna pod vlivem evropského optimismu atakovala maxima

29.08.2012 Koruna včera vůči euru posílila na čtyř a půl měsíční maxima. Česká měna tak skokově vzrostla na úroveň 24.67 za euro, což pro ni znamenalo 0.6 procentní...
img

Na EUR/USD se řítí události ze všech stran

24.08.2012 Měnový pár EUR/USD po dosažení svých včerejších maxim na úrovni 1.2585 dnes zlehka koriguje. Zdá se, že investoři z části uzamykají své dosažené zisky a vyčkávají, co se bude dít.
spanelsko 123.jpg

Španělsko jedná o podmínkách finanční pomoci

23.08.2012 Španělsko jedná se svými partnery v eurozóně o podmínkách pomoci, která by snížila náklady na úvěry země.
ecb dluhopis.jpg

OECD schvaluje další nákupy dluhopisů ECB

13.08.2012 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) podporuje plán Evropské centrální banky, v rámci kterého...
italy.png

Itálie zatím nemusí žádat o pomoc záchranný fond EU

05.08.2012 Itálie zatím nemusí žádat záchranný fond eurozóny o pomoc na trhu dluhopisů, aby...
euro recko 3.jpg

Analytici: ECB v září pravděpodobně sníží sazby

03.08.2012 Evropská centrální banka (ECB) v září s největší pravděpodobností začne nakupovat italské a španělské...
draghi ecb2.jpg

Šéf ECB Draghi nastínil nové nákupy dluhopisů

02.08.2012 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mechanismus, který jí umožní přímo na sekundárním...
img

Den Draghi: Co ECB neudělá, bude špatně. Co udělá, může zklamat. Chystá společnou akci s ESM?

02.08.2012 Evropská centrální banka učiní vše, co bude třeba, k ochraně eurozóny před kolap...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | CAD/JPY | EUR/CAD | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | B/E | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Break/Even | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | EMS | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Euroval | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Finančník | G7 | Gap | Hedge | High | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investiční fond | Investor | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Low | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Záloha | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Spot | Spotová cena | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Pokladniční poukázky | Timeframe | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Akciový analytik | Deutsche Bank | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Burzy | Mezinárodní měnový fond | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | EURJPY | Aktivum | Carry trades | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Conference Board | CZK | Černá labuť | České koruny | Členské země eurozóny | DAX 30 | Denník | Devizové kurzy | DJIA | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | EUR USD | Eura | EURGBP | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Janis Varufakis | Jedno euro | Kapitálové trhy | Komoditní | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nikkei 225 | NZDJPY | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Rating zemí | Reuters | Risk Off | Ropy | Růst HDP | Řecká krize | Řecké drama | Sázky | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volby v Řecku | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | ZEW | Dolarové dluhopisy | Mojmír Hampl | Diskont | Fond pojištění vkladů | Christine Lagarde | IRS | Měď | Ministerstvo financí | Naked Short Selling | ROCE | ROE | Sell | Tovární objednávky | Tranše | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Evropské obchodování | Moody's Investors Service | Unicredit | TD Securities | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CitiFX | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | FTSEurofirst 300 | Sentix | Guvernér centrální banky | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | High Frequency Economics | Barclays Capital | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Obchodní nastavení | Sebenaplňující proroctví | S/R zóna | HUF/EUR | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Mark Carney | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Stock Exchange | Evropské banky | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Index FTSEurofirst 300 | Pro tradery | KBC | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Klid | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | US akcie | Prezident ECB | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Strategy Research | Economist | Economic | Japonský index Nikkei | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Bankovní regulace | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Deutsche Börse | Americký akciový index | Investor George Soros | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Fibo | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Národní regulátor | Úvěrové krize | FTSE 100 | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Italský bankovní sektor | Exxon | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Akcie na burze | Single Resolution Fund (SRF) | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | Příjmy | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indexy PMI | Měny&Sazby | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Business Insider | Pokles kurzu eura | Krize eura | IMFC | BlueBay Asset Management | BlueBay | Investiční nástroj | Zavedení vlastní měny | Dealogic | Saxo | Podniky | M5S | Pojištění vkladů | Deficit | Mario Centeno | Šéf euroskupiny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Zahraniční firmy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční investice
Zahraniční investoři
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Záchranný bankovní fond
Záchranný bankovní fond (SRF)

Následující klíčová slova

ZAI
Zaif
ZAI Finance
Zájem investorů
Zájem o akcie
Zájem o akcie Saudi Aramco
Zájem obchodníků
Zájem o bitcoiny
Zájem o digitální měny
Zájem o dluhopisy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít