Pondělí 29. listopad 2021 18:56
reklama
XTB Masterclass
reklama
InstaMarkets
reklama
Bernstein Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Handelsblatt

img

Volkswagen podle svého šéfa neplánuje zrušení 30.000 pracovních míst

09.11.2021  Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se dnes snažil rozptýlit obavy zaměstnanců z propouštění. Podle agentury DPA mimo jiné prohlásil, že neexistuje žádný plán na zrušení 30.000 pracovních míst. Německý list Handelsblatt minulý měsíc s odvoláním na Diessovu prezentaci pro dozorčí radu informoval, že Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížil náklady a zvýšil konkurenceschopnost.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Média: Poradci německé vlády snížili odhad letošního růstu ekonomiky

09.11.2021 Výbor ekonomických poradců německé vlády snížil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 2,7 procenta z dříve předpokládaných 3,1 procenta. Informovala o tom německá média. Výbor své aktualizované hospodářské prognózy oficiálně představí ve středu. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

Handelsblatt: Volkswagen zvažuje, že zruší 30.000 pracovních míst

13.10.2021 Německá automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.
C:\fakepath\n-18062021-lv.gif

Handelsblatt: Německo si chce příští rok půjčit zhruba 100 miliard eur

17.06.2021 Německo si chce příští rok půjčit zhruba 100 miliard eur (asi 2,6 bilionu Kč). Původně si německá vláda chtěla půjčit 81,5 miliardy eur. Informoval o tom dnes web hospodářského měsíčníku Handelsblatt s odvoláním na vládní zdroj. Zvýšení podle listu způsobily náklady na zdravotní péči a ochranu klimatu.
img

IEA žádá kvůli ochraně klimatu radikální změnu energetické politiky

18.05.2021 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) přichází s radikálními požadavky na změnu energetické politiky, aby svět do poloviny století dosáhl nulových emisí. V dnes zveřejněné zprávě navrhuje například okamžitě zastavit investice do ropných, plynových a uhelných projektů. Pokud vlády chtějí uhlíkovou neutralitu do roku 2050 zajistit, musí se nejpozději do roku 2035 zastavit prodej nových osobních aut se spalovacím motorem a globální odvětví elektřiny musí dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2040. Zpráva má být vodítkem pro další kolo globálních rozhovorů o klimatu, které se uskuteční v listopadu ve Skotsku.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslových zakázek v Německu bylo v březnu více než před krizí

06.05.2021 Růst průmyslových objednávek v Německu pokračoval třetí měsíc po sobě a překonal odhady. V březnu se meziměsíčně zvýšily o tři procenta a bylo jich přes devět procent více než loni v únoru, tedy před vypuknutím koronavirové krize. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
img

Německý úřad schválil okamžité pokračování výstavby Nord Stream 2

15.01.2021 Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH) schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Vyplývá to z dnešního oznámení úřadu. Dosavadní povolení by pokračování výstavby připouštělo až od konce května, uvedla agentura DPA. Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Tisk: Daimler chystá uvedení divize nákladních vozů na burzu

23.12.2020 Německý automobilový koncern Daimler připravuje uvedení své divize pro výrobu nákladních automobilů na burzu. Informoval o tom německý list Handelsblatt s odvoláním na zdroje z podniku. Divize by podle zdrojů mohla na akciový trh vstoupit na konci příštího roku. Akcie společnosti Daimler si v reakci na tuto zprávu připisovaly zhruba tři procenta.
C:\fakepath\pr-07092020-lv.jpg

Studie: Německý autoprůmysl už přestává být tahounem ekonomiky

07.09.2020 Německý automobilový sektor zasáhla koronavirová krize více než jiná odvětví a jeho dosavadní problémy ještě prohloubila. Sektor tak po mnoha letech přestane být tahounem ekonomiky, uvádí studie německého hospodářského institutu (IW), o které píše deník Handelsblatt. Dopady nejvíce pociťují menší dodavatelé.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průzkum: Snížení DPH v Německu spotřebu moc nepovzbudilo

24.08.2020 Přechodné snížení daně z přidané hodnoty (DPH) k většímu růstu spotřeby v Německu nevedlo. Výraznější impuls ekonomice by přinesly vyšší jednorázové bonusy na děti nebo velkorysejší podpora pro lidi, kteří kvůli koronaviru přešli na práci v režimu kurzarbeit. Zjistil to dnes zveřejněný průzkum zadaný institutem IMK nadace Hanse-Böcklera, ze kterého na svém webu cituje list Handelsblatt.
C:\fakepath\a-12082020-lv.gif

WSJ: Airbnb plánuje v srpnu podat žádost o vstup na burzu

12.08.2020 Airbnb plánuje v srpnu navzdory koronakrizi podat žádost o vstup na burzu. Akcie internetového poskytovatele ubytovacích služeb by se mohly začít obchodovat koncem roku, píše s odvoláním na své zdroje deník The Wall Street Journal (WSJ). Airbnb se ještě koncem roku 2019 považoval vedle poskytovatelů alternativní taxislužby Uber a Lyft za žhavého burzovního kandidáta, to se ale změnilo, když akcie těchto dvou firem zaostaly za očekáváním. Airbnb se ale o vstup na burzu nyní chce přesto pokusit, i když se zájem o jeho služby kvůli pandemii drasticky snížil.
img

Provozní zisk Škody Auto v pololetí prudce klesl

30.07.2020 Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard Kč) z 824 milionů eur před rokem. Oznámil to mateřský koncern Volkswagen. Automobilový průmysl letos těžce zasáhla koronavirová krize. Tržby Škody Auto v pololetí klesly o více než čtvrtinu na 7,5 miliardy eur (196,5 miliardy Kč) z 10,2 miliardy eur před rokem.
img

Odbyt automobilky Škoda Auto v pololetí klesl téměř o třetinu

17.07.2020  Automobilce Škoda Auto v letošním prvním pololetí klesl meziročně odbyt o 31,3 procenta na 426.700 vozů. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen. Poptávku po automobilech letos výrazně ovlivnila koronavirová krize. V červnu se už ale odbyt Škody Auto meziročně snížil pouze o 16 procent na 94.600 vozů po květnovém propadu o více než 45 procent.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy

19.04.2020 Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.
C:\fakepath\top-09042020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dbes většinou rostly. Nejvíce se dařilo akciím v Austrálii, mírnou ztrátu zaznamenaly akcie v Japonsku. Nálada na trzích se zlepšuje, protože investoři očekávají zlepšení situace po překonání vrcholu pandemie.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Handelsblatt: Východní Evropa by z koronaviru mohla těžit

09.04.2020 Krize způsobená šířením koronaviru zasáhne hospodářství zemí východní Evropy obzvlášť silně, ze střednědobého hlediska by ale východoevropské ekonomiky mohly mít ze současné krize prospěch. Předpokládá se totiž, že až krize odezní, zkrátí se dodavatelské řetězce a do regionu by se mohly přemístit asijské výrobní továrny. Z toho by podle německého hospodářského deníku Handelsblatt mohl těžit i německý export.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Německo čeká rekordní zkrácenou pracovní dobu kvůli koronaviru

19.03.2020 Zkrácenou pracovní dobu, takzvaný kurzarbeit, by letos v Německu i kvůli dopadům nového koronaviru mohlo mít rekordních 2,15 milionu lidí. Vyplývá to z odhadu německé vlády, o kterém píší světové tiskové agentury. Pokud se prognóza naplní, číslo výrazně překoná léta 2008 a 2009, kdy takto v Německu kvůli finanční krizi pracovalo více než 1,4 milionu lidí.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v lednu zhoršila

27.01.2020 Podnikatelská nálada v Německu se začátkem letošního roku překvapivě zhoršila, a to kvůli nárůstu pesimismu ohledně vyhlídek. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Index podnikatelské nálady v lednu klesl na 95,9 bodu z prosincových 96,3 bodu. Analytici přitom v průzkumu agentury Reuters předpovídali jeho nárůst na 97 bodů.
C:\fakepath\TOP5-17062019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2019 1) Na forexových trzích bude hlavní událostí tohoto týdne středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o úrokových sazbách a následná tisková konference šéfa Fedu Jeroma Powella. Investoři budou bedlivě vyhlížet náznaky a indicie k červencovému zasedání.
C:\fakepath\ecb.jpg

Nowotny z ECB preferuje pružný inflační cíl

16.06.2019 Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Ewald Nowotny preferuje větší pružnost na cestě k inflačnímu cíli instituce. "Domnívám se, že by bylo rozumné mít trochu větší flexibilitu, jako to udělala izraelská nebo česká centrální banka," uvedl v rozhovoru s německým listem Handelsblatt.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Poradci německé vlády zhoršili odhad letošního růstu ekonomiky

19.03.2019 Výbor ekonomických poradců německé vlády dnes snížil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,8 procenta z 1,5 procenta předpovídaných v předchozí listopadové prognóze. Výbor poukázal na přetrvávající vysoká rizika spojená s připravovaným odchodem Británie z Evropské unie, se spory v mezinárodním obchodě a s překvapivě prudkým zpomalováním hospodářského růstu v Číně.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německá vláda opět zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky

11.03.2019 Německá vláda nyní podle neveřejné prognózy předpokládá, že německá ekonomika v letošním roce stoupne pouze o 0,8 procenta. Informoval o tom dnes německý list Handelsblatt. Již v lednu přitom vláda snížila oficiální odhad letošního růstu na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německo snížilo odhad růstu ekonomiky

30.01.2019 Německá vláda snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil ministr hospodářství Peter Altmaier (CDU). Snížení odhadu se očekávalo, už v minulém týdnu o něm informoval list Handelsblatt.
C:\fakepath\nemecko 08012014-2.png

Podnikatelská nálada v Německu klesla

25.01.2019 Podnikatelská nálada v Německu v lednu pátý měsíc za sebou klesla, dostala se tak na nejslabší úroveň za téměř tři roky. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který dnes zveřejnil institut Ifo. Údaje podle analytiků naznačují, že šéfové podniků očekávají další zpomalování růstu německé ekonomiky.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Tisk: Německá vláda výrazně zhoršila odhad růstu ekonomiky

25.01.2019 Německá vláda snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta. Uvedl to včera německý list Handelsblatt s odvoláním na informace z vládních kruhů. Dodal, že za výrazným zhoršením výhledu stojí mimo jiné zpomalování růstu světové ekonomiky a nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie.
img

Světové burzy dění v Británii zatím netrápí, ztrácí jen britský FTSE100

16.01.2019 Finanční trhy dnes pokračují v relativně klidnému obchodování a bez větších výkyvů. Přestože mediálním tématem číslo jedna zůstává i nadále situace v Británii a včerejší odmítnutí plánu Theresy Mayové v britském parlamentu, dopad na světové trhy je zatím mírný a pod tlakem jsou pouze akcie v Británii. Z hlediska dění na akciovém trhu se tak mnohem větším tématem zatím zdá být probíhající výsledková sezóna, která po včerejším mírném zklamání (výsledky JP Morgan), dnes nabídla o něco lepší čísla Goldman Sachs a Bank of America. Obě banky dokázaly příjemně překvapit, i když se i na jejich výsledcích negativně podepsala slabší výkonost fixed income sekce a vysoká volatilita z konce minulého roku.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Dolar dnes zastavil pětidenní pokles

23.08.2018 Dolar po zahájení nového kola obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou zastavil pokles, který trval pět dnů. Investoři nyní obracejí pozornost i k dnešnímu začátku každoročního setkání světových centrálních bankéřů v americkém letovisku Jackson Hole.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý rozpočet měl loni přebytek

10.01.2018 Německý státní rozpočet loni skončil s přebytkem 3,7 miliardy eur (94,6 miliardy Kč), uvedl dnes ekonomický deník Handelsblatt. Rozpočet je bez deficitu od roku 2014 a podle plánů dosavadní vlády má takový zůstat nejméně do roku 2021.
C:\fakepath\kryptomeny.jpeg

Estonsko zvažuje zavedení vlastní kryptoměny

27.12.2017 Estonsko jako první země v Evropě zvažuje, že zavede vlastní kryptoměnu. Takzvaný estcoin by byl určen hlavně cizincům, kteří mají zájem v této pobaltské zemi prostřednictvím internetu založit firmu. S nápadem přišel vedoucí vládního programu e-Residency Kaspar Korjus. V rámci programu mohou cizinci za tímto účelem získávat od roku 2014 digitální identitu.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Míra nezaměstnanosti ve Španělsku klesla

26.10.2017 Míra nezaměstnanosti ve Španělsku ve třetím čtvrtletí klesla na 16,4 procenta ze 17,2 procenta v předchozím kvartálu. Dostala se tak nejníže od roku 2008. Nová pracovní místa vznikala především v sektoru služeb, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil místní statistický úřad INE.
img

FX ranný výhľad 13.10.2017

13.10.2017 Prehľad najdôležitejších udalostí včerajšieho obchodného dňa, ázijskej seánsy a rizikových udalostí, ktoré nás dneš čakajú.
turecko 28012014.png

Turecká ekonomika pokračovala ve 2. čtvrtletí v silném růstu

11.09.2017 Turecké hospodářství rostlo ve druhém čtvrtletí meziročně o 5,1 procenta. Po propadu, který následoval po loňském červencovém neúspěšném pokusu o puč, tak pokračuje oživení z prvního čtvrtletí podporované vládními daňovými pobídkami. Vyplývá to z dnešních údajů tureckého statistického úřadu. Kabinet předpokládá, že ve třetím čtvrtletí ekonomický růst ještě zesílí.
mmf.jpg

Lagerdeová nabízí eurozóně dohodu o řeckém dluhu

05.06.2017 Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová prohlásila, že evropským věřitelům nabídla východisko ze slepé uličky řeckého zadlužení. Její návrh by eurozóně umožnil uvolnit další část úvěru ještě v červnu. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na rozhovor, který Lagardeová poskytla německému listu Handelsblatt.
recko foto.jpg

Tisk: Věřitelé zvažují přesun řeckých dluhů u MMF na eurozónu

05.05.2017 Mezinárodní věřitelé připravují různé možnosti zmírnění dluhové zátěže Řecka, včetně varianty, že evropský záchranný fond ESM převezme úvěry, které zemi poskytl Mezinárodní měnový fond (MMF). Informoval o tom včera německý list Handelsblatt s odvoláním na dokument, který má být předložen ministrům financí eurozóny k další diskusi. Přesun úvěrů od MMF by pro Řecko znamenal úlevu díky nižším úrokům u ESM, uvedla agentura Reuters, jejíž zdroj existenci dokumentu potvrdil.
TOP5-22032017-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2017 1) Asijské akciové trhy uzavřely dnešní obchodování v mínusu. Japonský akciový index Nikkei 225 se propadl o více než 2 %. Posiluje naopak japonský jen, který vůči americkému dolaru stoupl na zhruba 4měsíční maxima (měnový pár USD/JPY oslabuje).
schauble nemecko 08012014.png

Schäuble vyzval Řecko k plnění závazků

03.02.2017 Řecko musí plnit závazky, ke kterým se zavázalo, když přijalo mezinárodní finanční pomoc. Pokud tak neučiní, skončí v pozici, která nebude únosná. Řekl to dnes německý ministr financí Wolfgang Schäuble. "Jestliže Řecko opakovaně nebude plnit, k čemu se zavázalo, tak to nebude fungovat," upozornil podle agentury Reuters ministr v německém Saarbrückenu.
img

LYNX získal podruhé v řadě ocenění Broker Roku

27.01.2017 Největší klání mezi brokerskými domy v České republice Broker Roku odhalilo nejpopulárnějšího českého brokera. Hlasování se zúčastnilo více než 9 000 investorů. Své vítězství z loňského ročníku obhájil LYNX.
deutsche-bank.jpg

Německé firmy by pomohly Deutsche Bank

07.10.2016 Generální ředitelé předních německých podniků diskutovali o problémech Deutsche Bank a jsou jí v případě...
nemecko 08012014-3.png

Německo prý plánuje snížit daně celkem o 6,3 miliardy eur ročně

06.10.2016 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble plánuje snížit daně o 6,3 miliardy eur ročně (170,2 miliardy Kč)...
recko 08012014.png

Ministři eurozóny zatím Řecku neuvolní další část finanční pomoci

05.09.2016 Eurozóna na nadcházejícím zasedání ministrů financí v Bratislavě neuvolní Řecku další díl záchranného...
schauble nemecko 08012014.png

Schäuble chce přísnější dodržování rozpočtů

29.06.2016 Přísnější dodržování rozpočtové disciplíny uvnitř Evropské unie požaduje ve svém návrhu reforem unie...
recko foto.jpg

MMF chce pro Řecko odklad splátek

20.05.2016 Jednání o zmírnění řeckého dluhu by se měla zaměřit na výrazné prodloužení období odkladu splátek...
img

Sumár dňa: 30.12.2015

30.12.2015 Obchodovanie počas posledných dní tohto roka je síce viac menej pokojné, no z časti aj trochu nepredvídateľné. Môže za...
Lagardeova.jpg

Globální růst prý bude neuspokojivý

30.12.2015 Globální hospodářský růst bude příští rok neuspokojivý, uvedla ve svém článku zveřejněném v německém...
img

Ocenění Broker Roku 2015 získal LYNX

10.11.2015 Populární investiční anketa Broker Roku má svého vítěze pro rok 2015. Hlasování se zúčastnilo více než 11 000 investorů. Se ziskem téměř 23 % hlasů se nejpopulárnějším brokerem stal LYNX následovaný Patria a XTB.
nemecko 08012014-3.png

Většina Němců reformnímu úsilí Atén nevěří

14.08.2015 Velká většina Němců nevěří ve vůli Řecka k reformám. Pochybnost ohledně efektivního provedení nových...
schauble nemecko 08012014.png

Řecko by prý mělo vydávat dlužní úpisy

14.07.2015 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble na pondělním jednání euroskupiny o překlenovacím financování...
recko-nemcko-17062015.jpg

Německý tisk: Řecko směřuje k bankrotu

29.06.2015 Řecko směřuje ke státnímu bankrotu a hlavním viníkem současné situace je řecký premiér Alexis Tsipras...
bundesbank 14122014.png

Půjčky pro řecké banky prý porušují tabu

14.05.2015 Nouzové financování řeckých bank prolomilo tabu, které zakazuje měnové financování vlád centrálními bankami...
Recko.jpg

EK zhorší odhad růstu řecké ekonomiky

27.04.2015 Evropská komise hodlá výrazně snížit odhad letošního růstu řecké ekonomiky. Německému listu...
recko penize.jpeg

Berlín: Dohoda s Řeckem se čekat nedá

16.04.2015 Dosažení dohody mezi Řeckem a ministry financí eurozóny o uvolnění zbylých peněz ze záchranného...
recko a eu.jpg

Euroskupina prý neschválí pomoc Řecku

15.04.2015 Ministři financí zemí eurozóny neschválí na svém zasedání 24. dubna v Rize výplatu 7,2 miliardy eur Řecku...
merkel 14122014.png

Merkelová a Schäuble podpořili Řecko

25.02.2015 Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr financí Wolfgang Schäuble doporučili poslancům...
nemecko 08012014-3.png

Schäuble doporučil schválit pomoc Řecku

24.02.2015 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble doporučil Spolkovému sněmu, aby schválil prodloužení...
francie 14122014.png

Francie prý zatím nesplní rozpočtový limit EU

24.02.2015 Francie hodlá snížit rozpočtový schodek pod limit stanovený pravidly Evropské unie až v roce 2018...
ecb budova.jpg

ECB zvažuje odchod z trojky věřitelů

03.02.2015 Evropská centrální banka (ECB) uvažuje o tom, že opustí takzvanou trojku mezinárodních věřitelů, která řídí...
94722652.jpg

AP: Mezi Řeckem a věřiteli vypukl konflikt

01.02.2015 Mezi Řeckem a jeho evropskými věřiteli vypukl otevřený konflikt, když Německo zcela odmítlo návrhy těžce...
recko vlajka.jpg

ECB prý nemůže snížit řecký dluh

26.01.2015 Evropská centrální banka (ECB) se nezapojí do žádného případného snížení řeckého dluhu. V rozhovoru...
img

Bezpečné obchodování na forex

23.01.2015 Prudké posílení švýcarského franku z minulého čtvrtku má stále silnou dohru na brokerském poli. Několik společností zk...
recko vlajky.jpg

ECB schválila financování řeckých bank

22.01.2015 Evropská centrální banka (ECB) schválila nouzové financování řeckých bank. Potřebné finanční prostředky...
nemecko 08012014.png

SRN: První vyrovnaný rozpočet od roku 1969

13.01.2015 Německu se loni po téměř půl století podařilo dosáhnout vyrovnaného federálního rozpočtu. Přispěly...
nemecko 08012014-3.png

Německo mělo již loni vyrovnaný rozpočet

12.01.2015 Německé vládě se již v loňském roce podařilo dosáhnout vyrovnaného rozpočtu, se kterým původně...
eurusd 05012015-5-1.png

Euro se dnes dostalo pod hranici 1,2000

05.01.2015 Jednotná evropská měna euro se dnes poprvé po více než čtyřech letech propadla k americkému dolaru pod...
eurusd 05012015-1.png

EUR/USD je na téměř devítiletém minimu

05.01.2015 Euro se dnes propadlo na téměř devítileté minimum vůči americkému dolaru, dostalo se tak pod...
recko eu.jpg

Německo: Řecko už zachraňovat nehodláme

04.01.2015 Německo již nehodlá za každou cenu bránit odchodu Řecka z eurozóny. Informoval o tom německý časopis Der Spiegel...
eurusd 02012015-5.png

EUR/USD je nejníže za čtyři a půl roku

02.01.2015 Euro se dnes vůči americkému dolaru propadlo na nejnižší úroveň za čtyři a půl roku. Výroky šéfa Evropské centrální...
img

Euro otevírá nový rok v červených číslech, USD naopak posiluje; analýza EUR/USD, AUD/USD

02.01.2015 Evropský akciový trh otevírá nový rok v červených číslech. Navazuje tak na americký výprodej z konce loňského rok...
DSC_4047.jpg

Německo a Francie podpořily plán EK

03.12.2014 Německo a Francie podporují plán Evropské komise (EK) na podporu investic. Po společném jednání...
eu.jpg

Plán na podporu investic v EU prý nestačí

02.12.2014 Nový plán Bruselu na podporu investic v Evropské unii není dost velký a chybí v něm podrobnější...
nemecko 08012014-2.png

Přední instituty sníží odhad růstu Německa

08.10.2014 Skupina předních německých ekonomických institutů prudce sníží odhady německého ekonomického...
nemecko 08012014-2.png

Německý BDI podpořil sankce vůči Rusku

28.07.2014 Svaz německého průmyslu BDI podpořil přísnější sankce vůči Rusku, a to navzdory možným negativním...
MMF.png

Lagardeová: Krize v Evropě ještě neskončila

12.05.2014 Krize v Evropě navzdory hospodářskému oživení ještě zdaleka neskončila. V rozhovoru s německým listem Handels...
nemecko.jpg

Německo se obává sankcí proti Rusku

21.03.2014 Zavedení hospodářských sankcí proti Moskvě kvůli připojení ukrajinského poloostrova Krym k Rusku by vážně...
nemecko zeme.jpg

DPA: Německé instituty sníží odhad letošního růstu HDP

16.10.2013 Přední německé hospodářské instituty sníží odhad letošního růstu německé ekonomiky o polovinu...
img

Merkelová je možná královnou Německa, ale chybí jí korunní princ…

25.09.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Německé volby nakonec pro Angelu Merkelovou dopadly výborně. O to...
euro penize.jpg

Slovinský bankovní systém je prý slabý

20.09.2013 Slovinský bankovní systém je slabý a důvěra v něj omezená. Řekl to dnes tamní ministr financí Uroš Čufer...
ecb.jpg

ECB má údajně zájem, aby Slovinsko požádalo o pomoc

12.09.2013 Evropská centrální banka (ECB) má prý zájem na tom, aby Slovinsko požádalo eurozónu o finanční pomoc v rámci...
irsko.jpg

Irsko prý bude chtít záložní úvěr

06.09.2013 Irsko bude po skončení mezinárodního záchranného programu usilovat o získání záložního úvěru v hodnotě deseti...
recko penize.jpeg

Řecko bude zřejmě potřebovat další pomoc

05.09.2013 Finanční problémy zadluženého Řecka v příštím roce neskončí, takže je realistické předpokládat, že země bude...
irsko.jpg

Irsko s Portugalskem adepty na dodatečnou pomoc

03.09.2013 Dodatečnou pomoc od Evropské unie by mohlo kromě Řecka potřebovat také Irsko. Informoval o tom dnes německý...
recko penize.jpeg

Řecko by mohlo usilovat o změnu podmínek pomoci

26.08.2013 Řecko by mohlo usilovat o změnu podmínek úvěrové pomoci, například o snížení úroků a získání více času na splacení...
ecn bundesbank.jpg

ECB zřejmě nezmění svůj současný postoj k sazbám

26.08.2013 Evropská centrální banka zřejmě nezmění svůj současný postoj k dalšímu vývoji měnové politiky, přestože...
recko vlajka.jpg

Nová pomoc pro Řecko by byla výrazně nižší

23.08.2013 Případná další úvěrová pomoc pro zadlužené Řecko by byla mnohem menší než předchozí...
ecb.jpg

ECB naznačila, že po oživení zvýší úroky

23.08.2013 Evropská centrální banka (ECB) dala podle německého ministra financí najevo, že zvýší své rekordně nízké úrokové...
nemecko zeme.jpg

Německá vláda prý mírně zvýší výhled letošního růstu

24.04.2013 Německá vláda mírně zvýší výhled ekonomického růstu na celý letošní rok na půl procenta z dosavadních...
nemecko zeme.jpg

Němci mají rekordní důvěru v euro

10.04.2013 Navzdory pokračujícím problémům v eurozóně roste důvěra Němců v euro. Podle posledního průzkumu...
italy.png

Grillo zpochybnil setrvání Itálie v eurozóně

13.03.2013 Italský politik Beppe Grillo, jehož Hnutí pěti hvězd zaznamenalo nečekaný úspěch v nedávných parlamentních...
ecb brusel.jpg

Člen vedení ECB vyzval k rychlé pomoci Kypru

11.02.2013 Německý člen užšího vedení Evropské centrální banky Jörg Asmussen vyzval eurozónu k rychlé finanční pomoci Kypru. Záchranný balík pro středomořský ostrov by měl být hotov do konce příštího měsíce, řekl Asmussen v dnešním vydání německého listu Handelsblatt.
ecb dluhopis.jpg

ECB: Silné euro za problémy Francie nemůže

11.02.2013 Příčiny současných hospodářských problémů Francie leží uvnitř země a kurz eura za ně nemůže...
euro kypr.jpg

Rusko může Kypru pomoci, když pomůže eurozóna

28.01.2013 Rusko by mohlo pomoci Kypru překonat jeho finanční problémy, chce ale vidět, že k pomoci nejvíce přispěje...
img

Nemecko hovorí NIE gréckym stratám

05.11.2012 Skrátené obchodovanie počas minulého týždňa prinieslo akciovému indexu SP500 mierny zisk 0,16%. Nebyť pia...
nemecko.jpg

Německá vláda zvýší výhled ekonomického růstu

12.10.2012 Německá vláda zvýší výhled ekonomického růstu pro letošní rok na jedno procento...
euro eurozona.jpg

Maďarsko podle premiéra nemusí zavádět euro

11.10.2012 Zavedení eura již pro Maďarsko není povinností. Uvedl to podle agentury DPA maďarský premiér...
nemecko.jpg

Prudké snížení odhadu růstu německé ekonomiky

10.10.2012 Přední ekonomické instituty v Německu zhoršily odhad růstu tamní ekonomiky...
img

Řecko opět bez peněz

05.10.2012 Řecký premiér Antonio Samaras v rozhovoru pro páteční vydání německého ekonomického deníku  Hand...
img

MMF snižuje odhad růstu ekonomiky

05.10.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) se staví skepticky k růstu světové ekonomiky a snižuje odhad leto&scar...
mmf 132.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky

05.10.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky...
recko vlajka lod.jpg

Řecko prý vydrží bez pomoci do konce listopadu

05.10.2012 Řecká vláda vydrží s penězi bez získání další části mezinárodní úvěrové pomoci maximálně do konce listopadu.
euro zona.jpg

Německá média varují, že ECB může zruinovat euro

07.09.2012 Německá konzervativní média obvinila prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, že zadluženým...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Money management | George Soros | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Aussie | BaFin | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bundesbank | CBOT | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devizový trh | Nesoulad | Dolarový index | Dollar | Downgrade | ECB | ECN | ECOFIN | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Komodity | Koš | Kurz | Likvidita | Likvidní trh | Loonie | MMF | MT4 | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Opce | Parita | Platforma | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Slippage | Splatnost | Sterling | Support | Swiss | Swiss National Bank | Tištění peněz | Trader | Trend | Tvůrce trhu | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomické data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Deprese | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Gold | BrokerJet | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňový ráj | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | EURPLN | USDPLN | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Fio banka | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | CAC40 | Cena | Ceny zlata | CZK | DAX 30 | Denník | DJIA | Dolar | Drachma | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURCHF | EURIBOR | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční rizika | Fio | Fondy | ForexMagnates | Forexové obchodování | Frank | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční plán | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | EBay | Janis Varufakis | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Krize v Řecku | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Měna euro | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s opcemi | Online broker | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové burzy | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Auditorská společnost | Buy | Market Perform | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | ROCE | Sell | Tranše | Itálie | Finanční společnosti | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Majors | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Burze | Investment | Unicredit | TD Securities | Daiwa Securities | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Jackson Hole | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | DIW | Sentix | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Investing.com | Mitsubishi | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Riksbank | Thomson Reuters | Bezpečné měny | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Bavlna | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Rheinische Post | Betfair | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Odvaha | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Zadlužené Řecko | Evropské trhy | Bankovnictví | Referendum | City | Ministři financí eurozóny | US akcie | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Die Welt | Investor George Soros | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Akcie v Japonsku | AAA | Rating AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Akcie v Británii | Kryptoměny | Index Nikkei | Online investování | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Člen rady guvernérů | Nejistota | Světové finanční krize | Indikátory z ekonomiky | Největší banky | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Zajištění | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | IOBE | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Dnešní aukce | Payrolls | Mzdy | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Vyhlídky eurozóny | Opatřením na podporu ekonomiky | Ekonomická situace | Světový obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Akcie Bank of America | Měnové stimuly | Příjmy | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Audi | Carl Icahn | LCH Clearnet | Broker roku | Krize eura | Vstup na burzu | LBBW | Radim Dohnal | Estcoin | Kodak | Země platící eurem | Airbnb | Trhy dnes | Podniky | Akcie společnosti | Ekonomické krize | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Globální index | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | The Wall Street Journal | Primární nabídky akcií | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Zahraniční investoři | Německé firmy | Začít obchodovat | Investice firem | Společnost Gazprom | Gazprom | Výkonný ředitel | IMK | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Kurzarbeit | Banka Goldman Sachs | Automobilky | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Objem | Obchod | Německý průmysl | Hluboká recese | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Firma | Růst cen | Studie | IW | Generální ředitel | Ukrajina | Miliardy | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Automobilový sektor | EET | Předpovědi | Průmysl | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | První den obchodování | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Škoda Auto | Míra | Úroky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Uber | Eugal | SPD | Miliardy korun | Růst hrubého domácího produktu | Tuzemská ekonomika | CFA | Daimler | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | Mercedes-Benz | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Veřejné finance | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Komunikace | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Evropské ekonomiky | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Epidemie koronaviru | Pandemie | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Dopady koronaviru | Warner Music | Žádost o vstup na burzu | Warner Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Nižší daně | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Bentley | Cestovní ruch | Šok | Výraznější impuls | Povzbuzení ekonomiky | Vysoká rizika | Prudký pokles | Poradci německé vlády | Poradci | Stav nouze | Epidemie nového koronaviru | Automobilka | Dopady pandemie | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Období finanční krize | Koronavirová krize | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Státní rozpočty | Fatih Birol | Bulharsko | Ekonomiky | VW | Organizace | Práce | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Markus Söder | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Rozvíjející se země | Poradenské společnosti | Joe Biden | Zisk automobilky | Zisk automobilky Škoda | Provozní zisk automobilky Škoda | Rušení pracovních míst | Pracovní síly | Shell | Společnost Shell | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Tomáš Kotera | Alternativní taxislužby | ONE | Plynovod Nord Stream | Spolková vláda | JDE | Unie | ČR | Berlín | Výbor ekonomických poradců | Představenstvo | Výrobci aut | Den obchodování | Dopad pandemie | Ocenění | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Merkelová | Model 3 | OMV | Provozní zisk Škody Auto | Vstup Airbnb na burzu | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Německý autoprůmysl | Německý automobilový sektor | Traton | Mezinárodní agentura pro energii | Elektromobily | Německý rozpočet | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Koncern | Manager Magazin | Ruské společnosti | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Výhled růstu ekonomiky | Emise skleníkových plynů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Plány | Americký výrobce | Nabídky akcií | Divize | Výrobce elektromobilů Tesla | Společnosti | Německá automobilka Volkswagen | Závod Volkswagenu | ID.3
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Halving
Halving analýzy
Halving bitcoinu
Halving na Bitcoinu
Halving roku
Halving roku 2020
Hammering
Hammerson
HandelFX
Handelsbanken Capital Markets

Následující klíčová slova

HANFA
Hanging man
Hanging Man (Oběšenec)
Hang Seng
HangSeng
Hang Seng China Enterprises
Hang Seng (CHNComp)
Hang Seng Tech
Hannon Armstrong
Hans Dieter Pötsch
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
BidAskBit
IronFX
FX Global
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít