Středa 12. květen 2021 23:07
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Dopad pandemie

C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Agentura S&P zvýšila rating Řecka o jeden stupeň na BB

25.04.2021 Agentura Standard & Poor's Global Ratings zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na BB. Rating stále zůstává v neinvestičním pásmu, od investičního ho nyní dělí dva stupně. Zvýšení ratingu odráží očekávání rychlého zlepšení výkonu ekonomiky a rozpočtu země po odeznění nepříznivých dopadů pandemie, uvedla agentura v prohlášení. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by se dále mohl zlepšit.
img

Akcie klesají druhý den v řadě

20.04.2021 Akciové trhy jsou od začátku týdne pod prodejním tlakem, kam jim pomohly vysoké valuace a také nenápadně rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů. Pod tlakem jsou hlavně riziková aktiva v Evropě, kde investoři sledují velmi křehké ekonomické zotavení. Myšlenku podpořil možný pokles v bankovních úvěrech.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš

16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
img

Rozbřesk: Koruna sílí a maloobchod zůstává pod tlakem lockdownu

08.04.2021 V zápisu z posledního jednání bankovní rady se sice uvádí, že tuzemská poptávka zůstává alespoň podle příjmových ukazatelů relativně silná, na výsledcích tuzemského maloobchodu to zatím příliš vidět není. Alespoň to tedy nevyplývá z vývoje maloobchodních tržeb v prvních dvou měsících letošního roku. Včera zveřejněné maloobchodní tržby za únor jasně ukazují, že realizovaná poptávka zůstává i nadále utlumená podobně jako v lednu. Na vině je samozřejmě lockdown, který zasahuje část maloobchodu už od vánočních svátků. Spotřebitelé tak už poslední tři měsíce mají možnost si buď nakoupit na internetu, nebo vyčkat na otevření nákupních “chrámů”.
img

Rozbřesk: Český maloobchod utrpěl v lockdownu méně, než se čekalo

07.04.2021 Dnes a zítra přicházejí asi nejzajímavější čísla z tuzemské ekonomiky. Ta dnešní za tuzemský maloobchod v dalším lockdownovém měsíci dopadla lépe než analytici očekávali. Maloobchodní tržby bez motorových vozidel v únoru meziročně bez očištění klesly o 5,8 %, zatímco konsensus byl nastaven na proprad o 7,8 %. Meziměsíčně po očištění o sezónní vlivy dokonce vzrostly o 2,8 %. A jak na tom bylo v únoru nejvýznamnější tuzemské odvětví – průmysl, se dozvíme zítra.
img

Škodě Auto klesl zisk o 52 %, plánuje investice za 2,5 miliardy eur

24.03.2021 Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby se snížily o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: FOMC potvrdí odhodlanost ekonomiku dále podporovat

15.03.2021 Tento týden bude jednoznačně týdnem centrálních bank. Čínská, britská či indonéská ponechají nastavení měnové politiky nezměněné. Razantní inflační vzestup donutí brazilskou centrální banku k odstartování cyklu zvyšování úrokových sazeb. Klíčovou událostí týdne ale bude jednání amerických centrálních bankéřů, kteří potvrdí připravenost ekonomiku dále podporovat. Z evropských událostí bude pozornost směřovat na dnešní a zítřejší jednání euroskupiny. Evropští ministři financí budou diskutovat ekonomický dopad pandemie, fiskální situaci či mezinárodní roli eura; ECOFIN pak probere digitální daň. Ekonomický kalendář je tento týden relativně chudý. Investoři budou sledovat zejména americké maloobchodní tržby a německý ZEW index. Statistiky maloobchodních tržeb se dočkáme i u nás.
img

Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost

12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
img

Únorová nezaměstnanost podle očekávání stagnovala

05.03.2021 Tuzemská míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na lednových 4,3 % a oproti prosinci je tak o tři desetiny procentního bodu vyšší. Nicméně nemalou roli v nárůstu za poslední měsíce sehrály sezónní faktory. Po sezónním očištění se míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně zvýšila pouze nepatrně z 3,89 % na 3,97 %, přičemž v květnu minulého roku byla na 3,82 %. Za posledních deset měsíců se tak očištěná míra nezaměstnanosti pohybuje mezi 3,8 – 4,0 %, zatímco sezónně neočištěná v podstatně širším koridoru mezi 3,6 – 4,3 %.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala

05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
img

Trendy komodit – základní kovy

28.02.2021 Navzdory zpomalující se poptávce Číny, jako předního spotřebitele základních kovů, pokračoval index LME (London Metal Exchange) trvalým růstem, a v únoru 2021 dosáhl 4000 bodů. Ekonomické výhledy zůstávají příznivé: znovuotevření ekonomik v nadcházejících měsících a postpandemické plány hospodářských stimulů podpoří trh průmyslových kovů v roce 2021. Zisky by mohly být utlumeny, pokud budou očkovací kampaně zaostávat nebo bude ekonomické oživení slabší, než se očekává. Globální poptávka po základních kovech v roce 2021 se očekává růstová, díky čemuž se index LME dostane na roční průměr 4 000.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Británie si v lednu půjčila rekordních 8,8 miliardy liber

19.02.2021 Britská vláda si v lednu půjčila 8,8 miliardy liber (262,3 miliardy Kč), což je nejvyšší částka pro měsíc leden od roku 1993, kdy se tento údaj sleduje. Uvedl to dnes server BBC. Vláda v lednu utratila o 19,7 miliardy liber více než loni kvůli koronavirovým opatřením, jako byla podpora pro zaměstnance na nucené dovolené. Příjmy z daní přitom klesly skoro o jednu miliardu liber.
img

Nejdůležitější rezervní měna začíná oslabovat

15.02.2021 Minulý týden se index amerického dolaru zažil korekci po několikaměsíčních maximech. Díky dobrému sentimentu na trhu a akciovým trhům, které zaznamenávaly nová historická maxima, se investoři rozhodli pro riskantnější měny a k tendenci prodávat americký dolar.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
img

Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?

04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
img

O2 loni zvýšila zisk o 7,1 procenta na 5,85 miliardy Kč

28.01.2021 Operátor O2 loni zvýšil konsolidovaný čistý zisk o 7,1 procenta na 5,85 miliardy korun. Výnosy stouply o 2,6 procenta na 39,77 miliardy. Růstu zisku firma dosáhla díky snížení provozních i běžných investičních výdajů. Výnosy vzrostly díky vyššímu využívání fixní sítě a růstu v oblasti ICT. O2 to oznámila v tiskové zprávě.
img

O2 CR: Q4 20 potvrdí silný fundament společnosti

25.01.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Pandemie koronaviru a zejména z ní vyplývající restriktivní opatření mají na hospodaření telekomunikačního operátora společnost O2 CR negativní vliv (nejmarkantnější to je například u roamingu). Nicméně vzhledem k povaze sektoru není negativní dopad takový jako u jiných odvětví. O2 zvládá současnou situaci velmi dobře, dopad pandemie sice bude viditelný, ale nijak dramaticky. Je pravděpodobné, že trend minulých čtvrtletí, kdy klesaly hlasové služby a SMS/MMS, pokračoval i v Q4 20. Na druhou stranu rostl segment internet & TV a mobilní datové služby a zmíněný pokles to bude více než kompenzovat. Celkově čekáme za Q4 20 silná čísla.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Rozbřesk: Nálada v české ekonomice roste covidu navzdory, koruna vkročila do 2021 s optimismem

05.01.2021 Prosincové podnikatelské nálady potvrdily pro Česko příznivou zprávu – průmysl si přes silnou druhou vlnu pandemie nevede vůbec špatně. Česko sice vévodí smutnému covidovému žebříčku, když dosáhlo největšího počtu nakažených na světě (na milion obyvatel). Zdá se však, že podobně jako v Německu průmyslová výroba zatím není výrazněji zasažena. Poslední index PMI v průmyslu ukazuje nejen na solidní růst výroby i nových zakázek, ale i na nabírání nových zaměstnanců v páteřním odvětví české ekonomiky.
img

Tlačová konferencia ECB Lagarde - najdôležitejšie informácie

10.12.2020 Christine Lagarde, šéfka ECB, prezentovala zmiešaný stav ekonomiky a hovorila o krokoch, ktoré banka prijala v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou koronavírusov. Ďalej uvádzame niekoľko dôležitých informácií z tlačovej konferencie ECB.
C:\fakepath\eurusd-08122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.12.2020

08.12.2020 Americké akcie včera skončily smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq uzavřel na rekordu. Investoři se soustředili na největší firmy. Zatímco Apple a Facebook posílily, Alphabet a Microsoft klesly. Náladu na trhu určoval ekonomický dopad pandemie covidu-19.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny zpomalil

01.12.2020 Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny v listopadu zpomalil, protože obnovená opatření proti šíření koronaviru zasáhla poptávku. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit. Údaje nicméně podle firmy signalizují, že dopad pandemie covidu-19 na ekonomiku eurozóny bude ve čtvrtém čtvrtletí mírnější než ve druhém kvartálu.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta

25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
img

Forex: Dohoda o brexitu by byla pozitivním překvapením

19.11.2020 Jednání Evropské rady je možná poslední šancí, kde půjde zamezit odchodu Británie z EU bez dohody. Projednávat se bude i postup během pandemie a související záchranný fond. Fed index výrobní aktivity z oblasti Filadelfie pravděpodobně vykáže snížení vlivem dopadu další vlny pandemie na aktivitu firem. Nicméně finanční trh má aktuálně v zádech vítr díky nadějím na rozšíření vakcíny proti COVID-19.
img

Meziroční růst spotřebitelských cen přibrzdí pod 3 %

04.11.2020 Údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách za září ukáží slušný růst, který ještě nebude reflektovat blížící se epidemickou pohromu. Od České národní banky čekáme v listopadu vyčkávání a ponechání měnové politiky bez změny. Spotřebitelské ceny za říjen přibrzdil pokles cen energií a meziroční inflace tak pravděpodobně poprvé od dubna klesla pod 3 %.
img

Agentura Standard & Poor’s potvrdila České republice rating úvěruschopnosti i příslušný výhled. Jde o potvrzení, že Česko dosavadní koronavirovou krizi zvládá z ekonomického hlediska dobře

02.11.2020 Ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings České republice potvrdila stávající hodnocení její úvěruschopnosti. Česko tak nadále zůstává v rámci zemí bývalého sovětského bloku zemí s celkově nejlepším ratingem, vezmeme-li v potaz hodnocení nejen Standard & Poor’s Global Ratings, ala také zbývajících dvou světově významných ratingových agentur, a sice Moody’s a Fitch.
img

Moneta Money Bank: Výsledky za Q3 20 překonaly tržní očekávání

30.10.2020 Moneta Money Bank zveřejnila dnes ráno výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí tohoto roku. Reportovaná čísla překonala tržní konsensus, když v meziročním srovnání vzrostly všechny hlavní výnosové položky. Pozitivním překvapením jsou nižší opravné položky, které souvisí se současnou krizovou situací. Vzrostly také provozní náklady, nicméně vyšší výnosy a zejména zmíněné nižší opravné položky to více jak kompenzovaly. Moneta tak reportovala čistý zisk, který překonal veškeré tržní odhady.
img

Bayer krachuje na akciovém trhu po oznámení zisku

01.10.2020 Akcie společnosti Bayer klesly na frankfurtské burze cenných papírů přibližně o 10% poté, co německá chemická a farmaceutická společnost oznámila plán na snížení výdajů o více než 1,5 miliardy eur poté, co ohlásila varování před ziskem kvůli nesplnění cílů peněžních toků a prodeje pro roky 2020 a 2021.
img

Forex: Nová makro data ukáží další růst ekonomiky USA

01.10.2020 Index ISM by měl vykázat další nepatrné zlepšení a potvrdit tak pokračující expanzi výroby v USA. ADP report indikuje další zlepšení trhu práce, který by měl být patrný na datech, která budou zveřejněná zítra. Na trhu přetrvávají spekulace na dodatečný fiskální stimul americké vlády. ČR vyhlásila nouzový stav a představila plán vysokého deficitu veřejných financí na příští rok.
C:\fakepath\dolar2.png

Tři grafy, které razantně mění příběh krize

21.09.2020 Tato recese je jiná. Ano, za každým ekonomickým zpomalením stojí rozdílný příběh, ať už v USA v moderní době šlo o propad cen akcií nebo obrovský objem nesplácených hypoték. V minulosti šlo ale pokaždé o podobný průběh s postupným utlumováním ekonomické aktivity v důsledku nízké poptávky následovaným bankroty a růstem nezaměstnanosti.
img

Pandemie otestuje indikátory sentimentu

21.09.2020 Dnešní ekonomický kalendář žádné důležité informace nepřinese. Zajímavá je ale informace o rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Zítra očekáváme předběžný údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně. Bude zajímavé sledovat, do jaké míry byly vyhlídky do budoucna zasaženy nedávným vzestupem šíření koronaviru.
img

Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993

24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
C:\fakepath\trump.jpg

Hodnota Trumpova majetku za poslední rok klesla nejvíce od 2015

16.08.2020 Hodnota majetku amerického prezidenta Donalda Trumpa se za poslední rok snížila o 300 milionů USD (6,6 miliardy Kč) na 2,7 miliardy USD (59,5 miliardy Kč). Uvedla to agentura Bloomberg. Pokles byl nejvyšší od roku 2015, kdy Bloomberg začal tento údaj sledovat. Za dobu, kdy je Trump ve funkci, se hodnota jeho majetku snížila o deset procent.
img

V Česku právě teď zdražují ojetiny nejrychleji za poslední řadu let. Hitem jsou octavie, fabie a passaty

15.08.2020 V posledních měsících v Česku dramaticky zrychluje růst cen ojetých automobilů. Ty tak právě teď zdražují nejvýrazněji z poslední řadu let. Ještě zhruba v prvních čtyřech měsících letošního roku přitom jejich ceny meziročně stagnovaly. V květnu, červnu, a zejména v červenci však rostou. V červenci meziročně dokonce osmiprocentním tempem, jak plyne z údajů České statistického úřadu.
C:\fakepath\Indonesie.jpg

Ekonomika Indonésie kvůli koronaviru poprvé od roku 1999 klesla

05.08.2020 Indonéská ekonomika ve druhém čtvrtletí poprvé za více než 20 let klesla. Snahy o zastavení šíření nemoci způsobené novým koronavirem totiž měly negativní dopad na spotřebitelskou poptávku i na podnikatelskou aktivitu této největší ekonomiky jihovýchodní Asie. Hrubý domácí produkt (HDP) se meziročně snížil o 5,32 procenta, což je první pokles od roku 1999. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil indonéský statistický úřad.
img

Data vyjevila míru poklesu evropského HDP

31.07.2020 Dnes zveřejněná data nám nadále ucelují pohled na ekonomický dopad pandemie Covid-19 na starém kontinentě. Český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně poklesl o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o historicky největší propad, výsledek pozitivně předčil konsensus analytiků. Navíc pokles českého HDP v porovnání se sousedními státy (-11,7 % r/r Německo a -12,8 % r/r Rakousko) nevychází nijak zle. Lze předpokládat, že nejpozitivnější složkou HDP byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství. Na to, jak jednotlivé faktory skutečně ovlivnily dynamiku HDP, je třeba počkat na podrobnější data, které budou k dispozici na začátku září.
img

Nové byty v Praze do července zdražily o 6,1 procenta

22.07.2020  Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci 1. pololetí meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta na 108.261 korun za metr čtvereční. Tempo zdražování vzrostlo z 1,6 procenta na konci března. Mezičtvrtletně se ceny zvýšily o 1,8 procenta. Počet prodaných bytů za prvních šest měsíců meziročně klesl o čtyři procenta na 2400. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které zveřejnily na tiskové konferenci. Za posledních pět let stouply ceny novostaveb v hlavním městě o 95 procent.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Státy EU se dále přou o návrh pokrizového balíku peněz

13.07.2020 Státy Evropské unie mají daleko ke spokojenosti s vyjednávacím návrhem pro klíčový páteční summit, který má rozhodnout o příštím sedmiletém rozpočtu bloku a s ním spojeném balíku peněz pro oživení ekonomik zasažených pandemií covidu-19. Čtyři dny před schůzkou prezidentů a premiérů zní zvláště z některých západoevropských států požadavky na snížení objemu fondu ze současných 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.7.2020

13.07.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. V některých státech tak dochází k pozvolnějšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. I tak se druhá vlna infekcí může promítnout do dočasného zpomalení ekonomické aktivity. Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Analytici: Dopad pandemie na nezaměstnanost bude patrný na podzim

07.07.2020 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské ekonomiky. Skutečné dopady koronaviru na nezaměstnanost budou vidět až na podzim, ta postupně poroste, shodli se. Podíl nezaměstnaných v červnu vzrostl meziměsíčně o 0,1 procentního bodu na 3,7 procenta, loni byl 2,6 procenta.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Denní minima | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Grafy | IFO index | IPO | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | MT4 | Makro data | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Analytický tým | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Likvidní | Nabídková cena | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devalvace měny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | GDP | Graf | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Komodita | Komoditní | Kurz EUR | Kurz stříbra | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Nákup akcií | Naše burza | Nemovitosti | Odkup akcií | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Unce zlata | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webinář | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | EUR/PLN | ZEW | Buffett | Andrej Babiš | Čistá úroková marže | EBITDA | Christine Lagarde | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | ROCE | Itálie | Čekací doba | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Komise | Volby | Know-how | Burze | Investment | Markit | Dow Jonesův index | CNN | Microsoft | MSCI | Investing.com | PwC | Agentura AP | BBC | FX strategie | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Moneta Money Bank | Averze vůči riziku | Index amerického dolaru | City | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | České firmy | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Velké banky | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Úvěrový rating | Poměr zlata a stříbra | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Index podnikatelské nálady ISM | Německý akciový index DAX | Ztráty | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Tesla | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Ekonomická situace | Záchranný fond | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | S&P Global Ratings | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Institucionální investoři | Příjmy | cTrader | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Pantheon Macroeconomics | Politico | IHS Markit | Generali Investments | Ruské akcie | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Vývoj směnných kurzů | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | MT4 Supreme Edition | Palladium | Podnikové dluhopisy | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Airbnb | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Hodnota majetku | Lockheed Martin | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Czech Fund | HKD | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Úrokový výnos | IG | MSCI All Country World | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zvýšení úrokové sazby | EK | Zadluženost | Michal Stupavský | Společnost Apple | Majetek | Obchodovat s akciemi | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | IPO Airbnb | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Boris Johnson | Volný čas | Akcie a ETF | Gazprom | Digitální daň | Defenzivní akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Záporný úrok | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Poptávka po stříbru | Oživení ekonomiky | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Prosus | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nejnovější výsledky | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Akcií těžařů | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Investiční skupina | Německý vývoz | Trinity | Obrovské množství peněz | Objem | Evropské firmy | Obchod | FRED | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Růst průmyslové výroby | Předseda představenstva | Firma | Dynamika HDP | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Radomír Jáč | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Trh s dluhopisy | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Trendová linie | Odvětví české ekonomiky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Wüstenrot | Statistika | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Ceny potravin | Důsledky krize | Data z průmyslu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Cena za akcii | Philip Morris ČR | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Farmaceutická společnost | NN Group | Škoda Auto | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Ohlédnutí | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Ředitelka | Fed index | xStation5 | AT&T | Americké vlády | Nike | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Koruna posílila | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Akvizice Wüstenrotu | Pracovní trh | CFA | Chris Williamson | Návratnost | O2 | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Výsledky hospodaření | Dohoda o brexitu | Poradenství | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Technologická společnost | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nová auta | Dobré zprávy | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | První firmy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Tomáš Kouřil | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Očekávané události | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Adidas | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Britský statistický úřad | Akcie Biogen | Biogen | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Index aktivity | Šéfka ECB | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Cyklické akcie | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Guru | Akcie KKR | Vládní opatření | Výsledky HDP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Nouzový stav | Akcie včera | Profitovat | Tencent | CK Hutchison | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Index výrobní aktivity | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Stimul | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Pokles cen komodit | Prodeje domů | Trhy nadhodnocené | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | REGN | MPSV | Ošetřovné | Kalifornie | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Fundament | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Dopad pandemie koronaviru | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Riziko inflace | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Realitní firmy | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Mexiko | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Oživení cen | Majitel | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Statistiky | S&P500 | Měnový faktor | Nizozemsko | Cenové pohyby | Reddit | Debata | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Průměrná míra nezaměstnanosti | Prognózy a doporučení | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Ekonomika Indonésie | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vývoz | Přeshraniční obchod | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | O2 CR | Členské státy | Průmyslové kovy | RBI | Auta | Ojetiny | Royal Caribbean | Silný fundament | Vakcína | Sektor služeb | Zboží z Číny | Fiskální stimul | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Investment management | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Jihoevropské státy | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | PEPP | Antivirus | Čínská poptávka | Vysoké valuace | Globální poptávka | Sanofi | Stimulační balík | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Situace na trhu práce | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Zdroj příjmů | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Akcie těžařů | Fresnillo | KGHM | Progres | Zlatá horečka | Nikl | Největší firmy | Propad ekonomiky | Důvěra | New York City | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Indonéská centrální banka | Hodnota Trumpova majetku | Hodnota majetku amerického prezidenta | Kritici Trumpa | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Akciová tržní kapitalizace | Holdingová společnost | Atradius | Inspirace | Obchodní domy | Slabší kurz | Vývoj výroby automobilů v USA | Vývoj výroby automobilů | Vývoj indexu NAHB | NAHB | Prognóza americké centrální banky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nasdaq Bank | Propad cen akcií | Příběh krize | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Biden | Nová makro data | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Množství peněz | Nařízení | Newmont | Intel | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Státy Evropské unie | BIIB | Akcie Berkshire | Sumitomo | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Životní prostředí | GME | GameStop | Vakcinace | Očkování | NBP | Nálada v české ekonomice | Měnový pár EUR/PLN | Norwegian Cruise | Carnival | Počasí | Senátní volby | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Český maloobchod | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Situace na trhu | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | WallStreetBets | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Akcie společnosti GameStop | Dnešní seance | Rozvolnění | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Třetí vlna | Trendy komodit | Balík rozpočtových opatření | HoReCa | Zvýšení ratingu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Dopad kurzového pohybu
Dopad na akcie
Dopad na cenu
Dopad na cenu akcií
Dopad na finanční trhy
Dopad na měnový trh
Dopad na předpovědi
Dopad na švýcarskou ekonomiku
Dopad na trhy
Dopad na volatilitu

Následující klíčová slova

Dopad pandemie koronaviru
Dopad pandemie koronaviru na hospodářství
Dopad pandemie na nezaměstnanost
Dopad volatility
Dopady amerických voleb
Dopady amerických voleb na ekonomiku
Dopady devalvace
Dopady epidemie koronaviru
Dopady finanční krize
Dopady koronavirové krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB forum 2021
Potvrďte prosím... Zavřít