Pondělí 01. červen 2020 14:22
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading husnik

Klíčová slova - Čistý dluh

img

O2 CR: Kvartální výsledky nad odhady, silný fundament

15.05.2020 Dnešní výsledky operátora O2 CR za první kvartál tohoto roku jsou mírně lepší než očekávání trhu. Zvýšila se ziskovost, když při růstu tržeb drží společnost striktní nákladovou disciplínu. Restriktivní opatření plynoucí z nákazy covid-19 zasáhly zejména prodeje hardwaru a roaming.
img

Kofola: Výsledky za Q1 20 jsou silné, meziročně beze změny navzdory restrikcím

15.05.2020 Výsledky hospodaření: Kofola ČeskoSlovensko oznámila včera v 17hod výsledky za první kvartál tohoto roku. Reportovaná čísla jsou na provozní úrovni meziročně prakticky beze změny, i když byly operace Kofoly od poloviny března zasaženy restriktivními opatřeními. Projevilo se to zejména v sektoru HoReCa a UGO prodejen, které byly zavřeny. Čísla jsou též ve shodě s tržním odhadem.
img

ČEZ: Lepší výsledky, úprava celoroční projekce

12.05.2020 ČEZ dnes ráno reportoval výsledky za Q1 20, které jsou na všech úrovních lepší, než s čím počítal tržní konsensus. Pozitivně se na výsledcích promítla zejména vyšší cena elektřiny a lepší výsledek zaznamenala společnost také z obchodování s komoditami. Příznivý vliv měl také zisk z německých zajišťovacích kontraktů pro dodávky v ČR. Podle očekávání došlo k úpravě celoročních cílů o negativní vliv covid-19. Jako pozitivní vnímáme také to, že ČEZ zopakoval návrh dividendy ze zisku minulého roku (34 CZK, 7,1 % hrubý výnos).
img

PFNonwovens: Výsledky za Q4 19: Problémy ve výrobě, nesplnění cílů

30.04.2020 Společnost PFNonwovens zveřejnila dnes odpoledne výsledky za Q4 19. Reportovaná čísla bohužel nepotěšila. Výrobce textilií nesplnil celoroční cíle.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Analýza společnosti: O2 CR (Koupit, 12m cíl 293 CZK) - Stabilní hospodaření, vysoká dividenda

08.01.2020 Investiční příběh: Hospodaření společnosti O2 Czech Republic by mělo být více méně stabilní, když slábnoucí segment pevných linek kompenzuje nárůst příjmů z mobilního sektoru v ČR a na Slovensku. Celkově v horizontu pěti let očekáváme prakticky stagnaci tržeb i ziskovosti. Pozitivně se na hospodaření budou podílet digitální televize a rozšiřující se služby v oblasti splátkového prodeje a pojištění. Investice společnosti budou směřovat především do dostavby vlastní sítě na Slovensku a velkou investiční položkou budou plánované aukce uvolněných frekvencí po přechodu televizního vysílání na standard DVB-T2. Vzhledem k nákladové ukázněnosti předpokládáme jen mírný nárůst provozních nákladů, což by mělo v konečném důsledku vést k EBITDA marži v rozmezí 30 – 31 %. Projektujeme vyšší finanční náklady (obsluhu dluhu) kvůli očekávanému růstu zadlužení. Očekáváme nadále velmi silnou tvorbu provozního cash flow. Předpokládáme také zvyšování zadlužování ke střednědobému cíli společnosti na úrovni 1,5x (čistý dluh / EBITDA). Tento krok vnímáme z pohledu optimalizace kapitálové struktury pozitivně.
img

Kofola kupuje společnosti Karlovarská Korunní a Ondrášovka

13.12.2019 Nápojářská skupina Kofola oznámila, že kupuje 100 % podíl ve společnosti Karlovarská Korunní s.r.o. a 100 % akcií společnosti Ondrášovka. Cena transakce nebyla zveřejněna. Transakce podléhá schválení regulátora (ÚOHS). Dokončení se plánuje v první polovině příštího roku.
img

9 nejlepších defenzivních akcií současnosti

15.11.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Americké akcie mírně zkorigovaly svoje předchozí zisky

01.11.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq klesl o 0,1 %, S&P 500 přišel o 0,3 % a průmyslový Dow Jones odepsal půl procenta. Ze sektorů se dařilo pouze dvěma defenzivním odvětvím, a to komunikacím (+0,3 %) a utilitám (+0,5 %). Investoři po posledních zprávách mírně znervóznili ohledně podpisu částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou. Vyjednavači by dnes měli spolu hovořit po telefonu.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Čínské akcie padají z obav o hospodářský růst

18.10.2019 Americký index S&P 500 si včera polepšil o zhruba 0,3 %, technologický Nasdaq pak vyrostl ještě o 0,1 % více. Průmyslový Dow Jones si připsal pouze 0,1 %, když na vývoji celého indexu se podepsaly slabší výsledky společnosti IBM. Naopak Morgan Stanley svými čísly trhy potěšila a byla tak poslední velkou bankou, která částečně rozmělnila obavy ohledně slabého hospodářského růstu. Stejně tak Netflix udělal akcionářům radost. Na geopolitické úrovni bylo pozitivní zprávou, že se EU a Spojené království domluvily na rozvodové dohodě.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 17.10.2019

17.10.2019 Americké akcie středeční seanci uzavřely s mírnými ztrátami. Průmyslový Dow Jones přišel o 0,1 %, S&P 500 klesl o 0,2 % a technologický Nasdaq odevzdal 0,3 %. Zřejmě největším včerejším zklamáním byly maloobchodní tržby, které nečekaně propadly, zatímco tržní konsensus naznačoval jejich růst. Začátek výsledkové sezóny je zatím vcelku solidní. Včera k němu přispěly hospodářské výsledky Bank of America nebo Netflixu.
img

Naděje na hladký brexit a uzavření obchodní dohody mezi US a Čínou vedly k „risk on“ sentimentu

11.10.2019 Americký prezident Donald Trump v pondělí pohrozil Turecku zničením tamní ekonomiky, pokud Ankara podnikne v Sýrii něco, co bude pokládat za nepřípustné. Americká armáda začala v pondělí s odsunem svých pozic v severní Sýrii kvůli plánované turecké ofenzívě.
img

Amerika včera v mínusu, ale Asie dnes odstartovala růstem

08.10.2019 Americký akciový trh nezažil včera úspěšnou seanci. Index S&P 500 klesl o půl procenta, když s výjimkou komunikačních společností se nedařilo žádnému sektoru. Nejhůře dopadly akcie energetických firem, které přišly o 0,9 %. Důvodem je nervozita ohledně dalšího vyjednávání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou. V mínusu včerejší den za nižší obchodní aktivity uzavřely i průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq, které odepsaly zhruba třetinu procenta.
img

Novozélandská vláda vykázala nejvyšší rozpočtový přebytek od roku 2008

08.10.2019 Novozélandská vláda dnes zveřejnila výsledky hospodaření, podle kterých se její rozpočtový přebytek za fiskální období 2019 navýšil o 2 mld. na 7,5 mld. NZD. Jedná se o nejvyšší nominální hodnotu od roku 2008 a výsledek výrazně nad většinovým konsenzem. Co více, čistý dluh podle vlády klesl z 19,9 % na 19,2 % HDP. Výsledky naznačují, že má novozélandská vláda poměrně velký prostor k fiskální stimulaci v případě, že se pro ni politici rozhodnou.
img

Akcie Amazonu jsou nadhodnocené minimálně o 30 %

13.09.2019 Akcie společnosti Amazon s tržní kapitalizací 900 miliard dolarů patří mezi nejoblíbenější akcie institucionálních i retailových investorů. Na základě mého valuačního modelu diskontovaného cash flow (DCF – discounted cash flow) chci ukázat, že akcie je výrazně nadhodnocena minimálně o 30 %.
img

Americké megacapy? Totální valuační úlet

12.09.2019 Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
img

Kreditní analýza aneb Smrtící koktejl pro korporátní dluhopis

21.08.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů (angl. corporate bonds). Jak se ovšem mohli investoři přesvědčit například na dluhopisech e-shopu s módou Zoot, s korporátními dluhopisy je vždy spjato nezanedbatelné kreditní riziko (angl. credit risk). Jak poznat korporátní dluhopis, u kterého je přítomno nepřiměřeně vysoké kreditní riziko, že společnost nedostojí řádně a včas svým závazkům zaplatit úroky a při splatnosti také jistinu? V našich kreditních analýzách sledujeme vývoj celé palety indikátorů, nejvíce se nicméně zaměřujeme na zadluženost a cash flow neboli peněžní toky. Toto přitom platí pro nefinanční a nerealitní společnosti. Finanční podniky jako banky a realitní společnosti se analyzují trochu jinak.
img

ČEZ investory potěšil, Kofola už tolik ne

13.08.2019 Americké akciové indexy uzavřely pondělní obchodování v červeném. Průmyslový Dow Jones přišel o 1,5 %, S&P 500 ztratil 1,2 % a technologický Nasdaq zakončil přesně na úrovni páteční zavírací ceny. V rámci S&P 500 se nedařilo ani jednomu sektoru, přičemž nejhlubší pokles zaznamenaly finanční instituce, a to 1,9 %.
img

Akciové trhy pod taktovkou Jeroma Powella

10.07.2019 Až v samotném závěru včerejší seance se podařilo americkým akciím dostat do plusu. Po celý den jinak mírně ztrácely. Index S&P 500 tak uzavřel jednu desetinu procenta nad pondělním zavíracím kurzem. Pomohly mu k tomu především technologické akcie. Nasdaq si polepšil o půl procenta.
img

Akciové trhy se bojí inverzní výnosové křivky

29.05.2019 Po pondělní pauze se včera ke svým monitorům vrátili američtí obchodníci. Den volna jim ale na optimismu zřejmě příliš nepřidal, když během včerejšího obchodování výrazně převažovaly prodejní příkazy. Všechny hlavní indexy uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq přišel o 0,4 %, S&P 500 spadl o 0,8 % a průmyslový Dow Jones oslabil o 0,9 %. V sektorovém členění byly výjimkou pouze komunikace, které si udržely mírné zisky na úrovni 0,1 %. Na jedné straně mohla být přetrvávající nervozita ohledně jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou, na straně druhé se však objevil staronový faktor inverzní dluhopisové křivky, když rozdíl mezi 3měsíční sazbou a 10letým výnosem propadnul na nejnižší úroveň od března. Inverzní křivka byla v minulosti předzvěstí několika následných recesí.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 16.5.2019

16.05.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones vzrostl o 0,5 %, S&P 500 si polepšil o 0,6 % a technologický Nasdaq přidal 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo telekomunikačním firmám, když jejich zisky dosáhly výše 2,1 %. Nejztrátovějším sektorem se staly finanční instituce, jejichž hodnota akcií klesla o 0,5 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ investory nepotěšil návrhem dividendy 24 CZK na akcii

14.05.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně oslabily o 2,4 %. Technologický Nasdaq klesl dokonce o 3,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo technologickým firmám, když jejich ztráty dosáhly výše 3,7 %. Nejziskovějším sektorem se stala síťová odvětví, jejichž hodnota akcií rostla o 1,1 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 18.4.2019

18.04.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Průmyslový Dow Jones i technologický Nasdaq ale odepsaly jen několik setin procenta, širší S&P 500 přišel o čtvrt procenta. Největší brzdou se staly akcie farmaceutických společností, které propadly o 2,9 %. Důvodem jsou jednání o možném rozšíření národního zdravotního pojištění v rámci programu Medicare na všechny Američany. Nedařilo se tak ani pojišťovnám, jejichž ztráty převyšovaly jedno procento.
C:\fakepath\australie 14122014.png

Austrálie ukončí nejdelší období rozpočtových deficitů od 1970

29.03.2019 Austrálie je připravena ukončit nejdelší období rozpočtových deficitů od roku 1970. Návrh nového rozpočtu na fiskální rok do konce června 2020, který by měl představit ministr financí Josh Frydenberg příští týden v parlamentu, počítá s přebytkem 4,6 miliardy australských dolarů (75 miliard Kč), tedy zhruba 0,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedla agentura Bloomberg. Bude to poprvé od fiskálního roku 2008, tedy těsně před vypuknutím globální finanční krize, kdy rozpočet Austrálie skončí v přebytku.
img

Aktuální komentář z akciového trhu 28.3.2019

28.03.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 ztratil 0,5 % a Nasdaq si pohoršil o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 ztrácely téměř všechny sektory s výjimkou průmyslových podniků, těm se podařilo obhájit alespoň minimální zisk ve výši 0,1 %. Nejhůře dopadly firmy z oboru zdravotní péče (-0,8 %) a energetické společnosti (-0,7 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu 26.3.2019

26.03.2019 Americké akcie jako celek včera výrazných změn nedoznaly. Zatímco průmyslový Dow Jones uzavřel s kladnou nulou, index S&P 500 a technologický Nasdaq zakončily včerejší obchodování se ztrátou necelé jedné desetiny procenta. Trhy spekulují nad budoucím ekonomickým vývojem. Dluhopisové výnosy pokračující v poklesu v reakci na sázky některých investorů na nutnost snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. V rámci indexu S&P 500 ani jednotlivé sektory nezaznamenaly větší výkyvy. Zisky či ztráty se pohybovaly do 0,6 %. Nejúspěšnějším odvětvím byli prodejci spotřebního zboží, na druhé straně nejvíce zčervenaly informační technologie.
img

ČEZ (Koupit, 12m cíl = 620 CZK) - Výsledky za loňský rok jsou zklamáním, výhled managementu naplnil očekávání

19.03.2019 Hospodářské výsledky ČEZ za uplynulý rok nakonec tržní ani naše odhady nenaplnily. Pokud pomineme tržby, které byly ovlivněny změnou účetní metodiky, všechny položky výsledovky zklamaly. EBITDA nakonec skončila i mírně pod odhady managementu. Výhled na letošní rok naplnil naše odhady. Návrh dividendy dle očekávání vedení společnosti neuvedlo.
img

Zahájení výsledkové sezóny v Praze je spíše zklamáním

29.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech uzavřely včerejší obchodování ve ztrátách. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně oslabily o 0,8 %. Technologický Nasdaq si pohoršil o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře dařilo technologickým firmám (-1,4 %) a telekomunikačním společnostem (-1,2 %). V zisku zakončila pouze dvě odvětví, a to realitní developeři (+1 %) a výrobci nezbytného zboží (+0,5 %).
img

Nejlepší americké dividendové akcie 2019

24.01.2019 Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2019

04.12.2018 Čeho se dočkáme v příštím roce? Recese v Německu, finanční injekce od Apple pro potápějící se Teslu, odchod Jerome Powella z pozice guvernéra Fedu nebo jmenování Jeremyho Corbyna britským premiérem a pád měnového páru GBP/USD až na paritu? Společnost Saxo Bank zveřejnila svých 10 šokujících předpovědí pro rok 2019. Předpovědi se zaměřují na sérii nepravděpodobných, a proto podhodnocených událostí, které by mohly na finančních trzích vyvolat vlnu paniky. Tyto předpovědi nejsou oficiální prognózy Saxo Bank, ale jde o varování před možným nesprávným sdílením rizik investory.
img

Americké akcie počáteční zisky opět neudržely

15.11.2018 Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu mělo podobný průběh jako to předešlé. Z počátku seance si index S&P 500 připisoval zisky, které dosahovaly až 0,9 %, nicméně po 1,5 h veškerý růst vymazal a již se nedokázal vymanit z převahy prodejních příkazů. Nakonec tak uzavřel 0,8 % pod úterním závěrečným kurzem. Za změnou nálady nestály žádné nové zásadní informace, i tak ale nebyli investoři ochotni se pouštět do otevírání nových pozic. Nejvíce k propadu přispěly informační technologie (-1,3 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Výprodeje technologických akcií stáhly dolů celý trh

13.11.2018 Americkým akciím se začátek nového týdne vůbec nepovedl. Index S&P 500 přišel o dvě procenta, průmyslový Dow Jones ztratil 2,3 % a technologický Nasdaq propadnul dokonce o 2,7 %. Jednou z hlavních příčin byly akcie Apple, které včera přišly o pět procent kvůli obavám ze slabší poptávky po zařízeních iPhone. To s sebou totiž přineslo i poklesy akcií jeho dodavatelů.
img

Americké akcie pod výprodejním tlakem

19.10.2018 Americké akciové trhy včera prožily další silnou výprodejovou vlnu, když index S&P 500 spadl o 1,4 %. Přes dvě procenta odepisovaly akcie prodejců zbytného zboží a informačních technologií. Převaha prodejních příkazů tak byla ještě důsledkem středečního zápisu z posledního zasedání Fedu, na který reagoval dluhopisový trh poklesem a výnosy se tak dostaly opětovně k sedmiletým maximům.
img

Stáhne odvětví polovodičů dolů i celý technologický sektor?

11.09.2018 Čínský výrobce polovodičů, společnost KLA-Tencor, snížil nedávno svůj výhled na výsledky za poslední čtvrtletí tohoto roku. Tato zpráva ihned poslala akcie polovodičů po celém světě o pět až deset procent níže. Investoři si nyní kladou otázku, zda polovodiče mohou negativně ovlivnit i celý technologický sektor a tím globální akciové trhy.
img

Akciové trhy bez výraznějšího pohybu

23.08.2018 Americký index S&P 500 včera velkých změn nedoznal, když oproti předchozímu zavíracímu kurzu klesnul o čtyři setiny procenta. Pohyby nebyly nikterak zásadní ani v rámci jednotlivých sektorů. Včerejší zápis z posledního zasedání Fedu nenaznačil změny ve vnímání měnové politiky. Zdá se tak, že zářijové zvýšení úrokových sazeb je hotovou věcí. S tím vesměs počítají i trhy. Akcie v posledních dnech rostly v naději, že schůzka obchodních představitelů USA a Číny přinese dohody ve vzájemné obchodní politice. To se však zatím nenaplnilo a ode dneška by měla platit další série amerických cel na dovoz čínského zboží v hodnotě 16 mld. USD. Takový krok může přinést brzká odvetná opatření i ze strany Číny, což by mělo zvýšit tlak na akciové trhy.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 14.8.2018

14.08.2018 Americký akciový trh zakončil pondělní obchodování ve ztrátě. Důvodem je pokračující Turecká krize, kde zatím chybí jasné řešení celé situace. Investoři po celém světě jsou teď mnohem obezřetnější a averznější vůči riziku. Index S&P 500 ztratil 0,4 %, průmyslový Dow Jones přišel o 0,5 % a technologický Nasdaq odepsal necelé tři desetiny procenta ze své hodnoty. Drtivá většina sektorů je v červených číslech, nejhůře dopadly energetické firmy se ztrátou přes 1,2 %. Nejvyšší zisk jedna desetina procenta náleží síťovému odvětví.
img

Saxo Bank klientům nabídne čínské „áčkové“ akcie

20.06.2018 Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, oznámil, že do své globální multi-asset nabídky přidává čínské áčkové akcie. Klienti společnosti je mohou obchodovat na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Saxo Bank tyto akcie do své nabídky přidává v poměrně zajímavé době, kdy se dostávají na index MSCI rozvíjejících se trhů. Regulační orgány navíc nedávno zvýšily denní limit pro obchodování prostřednictvím programu Stock Connect na čtyřnásobek. Hong Kong Stock Connect umožňuje mezinárodním i čínským investorům obchodovat s cennými papíry na vzájemných trzích.
img

Americký index Russell 2000 na historickém maximu

17.05.2018 Americký index S&P 500 si včera polepšil o 0,4 %. Za zmínku stojí i historické maximum indexu malých a středních podniků Russell 2000, který včera vyskočil o jedno procento výše. Opětovně se dařilo těžařům a zpracovatelům komodit (+1,2 %), s odstupem je pak následovali prodejci luxusního zboží a maloobchodní řetězce (+0,9 %, respektive +0,8 %). Zde svoji roli sehrály hospodářské výsledky společnosti Macy’s, která provozuje síť obchodních domů a internetový obchod. Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o 11 %. Přestože výnosy státních dluhopisů měly z počátku seance klesat, nakonec zamířily po solidních statistických údajích výše. To bylo negativní zprávou pro realitní developery a sektor síťových odvětví, jejichž akcie spadly o 0,4 %, respektive 0,9 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 26.3.2018

26.03.2018 Americké trhy uzavřely páteční obchodování ve ztrátě. Indexy Dow Jones přišel o 1,8 % hodnoty, S&P 500 ztratil 2,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 2,4 %. V rámci indexu S&P 500 se nedařilo ani jednomu sektoru. Nejhůře dopadly finanční instituce (-3 %) následované IT firmami (-2,7 %) a sektorem zdravotní péče (-2,1 %). Trhy tak reagovaly na stále vyostřenější situaci ohledně uvalování cel mezi Amerikou a Čínou.
img

Technická analýza: Dánský výrobce větrných turbín vykresluje formaci W

21.11.2017 Akcie společnosti Vestas Wind System v posledních týdnech výrazně klesají, jelikož v současné době se tento sektor potýká s komplikací přechodu na aukční režim. Poslední kvartál nebyl co do výsledků pro dánskou společnost, která vyrábí větrné elektrárny, zrovna ideální, ale na poklesu jejích akcií se podepsala také chystaná změna v americké legislativě. Ta však aktuálně nebyla přijata a reakce trhu může být přehnaná.
euro.jpeg

Německo chce zvyšovat státní výdaje

23.06.2017 Německá vláda hodlá zvyšovat státní výdaje do roku 2021 ročně o 40 miliard eur (zhruba jeden bilion korun) při současném udržování vyrovnaného rozpočtu. Z dokumentu ministerstva financí dnes citovala agentura Reuters.
nizozemsko.png

Rozpočet Nizozemska byl loni poprvé od finanční krize v přebytku

24.03.2017 Rozpočet nizozemské vlády se loni poprvé od finanční krize v roce 2008 dostal do přebytku. Nizozemský statistický úřad dnes uvedl, že přebytek činil zhruba tři miliardy eur (81,1 miliardy Kč), což bylo 0,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP).
ecb-euro.jpg

Zahraniční investoři prodávali dluh eurozóny

20.03.2017 Zahraniční investoři loni poprvé od roku 1999 prodávali dluhopisy zemí eurozóny, domácí investoři naopak více nakupovali v zahraničí. Investory k tomuto kroku zřejmě vedly mimořádně nízké výnosy a rostoucí obavy z rozpadu eurozóny. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB).
nemecko 08012014-2.png

Německo chce dál mírně zvyšovat výdaje

15.03.2017 Německá vláda plánuje až do roku 2021 postupně zvyšovat státní výdaje, aniž by se zvyšoval nový čistý dluh. Drží se tak svého cíle, že bude pokračovat ve vyrovnaném rozpočtu navzdory výzvám ze zahraničí, aby mnohem více zvýšila investice do infrastruktury a obrany. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na rozpočtové plány, do kterých měla možnost nahlédnout. Vláda kancléřky Angely Merkelové podle zdrojů z vlády předběžný rámec federálního rozpočtu na rok 2018 a fiskální plány do roku 2021 navržené ministrem financí Wolfgangem Schäublem schválila.
img

Ozvěny trhu - Akcie vs. měnová politika ECB. Co dál?

13.10.2016 Bloomberg v minulém týdnu informoval o tom, že ECB bude postupně snižovat měsíční nákupy dluhopisů o 10 mil. EUR před tím, než program kvantitativního uvolňování zcela opustí. Jde tak o podobnou praxi jako v případě americké centrální banky. Přitom však Rada guvernérů ECB nevylučuje prodloužení tohoto opatření za horizont avizovaného konce v březnu příštího roku.
britska libra 17022014.jpg

Rozpočtový přebytek Británie v červenci zaostal za očekáváním

19.08.2016 Vývoj veřejných financí v Británii byl v červenci méně příznivý, než se předpokládalo. Tamní statistický úřad...
img

Makro: Osborne zlepšil vyhlídky Spojeného království

26.11.2015 Britská ekonomika poroste v příštích dvou letech rychleji, než se původně předpokládalo a cíl rozpočtového přebyt...
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP ve zkráceném týdnu do 30. dubna

04.05.2015 Obchodníci vybírali zisky a pražská burza zaznamenala největší pokles v průběhu 19 týdnů. Akciový index PX zakonč...
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 6. března

09.03.2015 V prvním březnovém týdnu pražská burza znovu posílila a má všechny předpoklady pokračovat v růstu v trendu. ...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se v prosinci zvýšil

22.01.2015 V prosinci se schodek státního rozpočtu Velké Británie meziročně zvýšil o 2,2 mld. liber na 10,2 miliard liber po...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se prohlubuje

21.10.2014 V září se schodek státního rozpočtu Velké Británie meziročně zvýšil o 0,6 mld. liber na 8,5 miliard liber poté, c...
img

Dluh – nepříjemná pravda

29.09.2014 Toto přísloví vysvětluje většinu toho, co se v politických kruzích aktuálně děje. Sledujeme teď oblíbený seriál Prodluž a předstírej...
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 22. srpna

25.08.2014 Pražská burza pokračovala druhý týden v růstu a vystoupala na nejvyšší úroveň od počátku července. Ve třicátém třetím týdnu akciový index PX mírně posílil o 2,63 bodů, nebo 0,3% na 986,5 bodů a následoval skokový růst o 3,5% před týdnem. Osm titulů zakončilo v plusu, s největším ziskem ČEZ (1,7%, 619,50 Kč), s největší ztrátou NWR (-14,3%, 3,00 Kč). Objem zobchodovaných akcií se snížil o 339,6 milionů korun na 2,64 mld. Kč. Od počátku roku se PX pohybuje se ztrátou 0,2%. Západoevropské i středoevropské trhy navzdory pokračujícímu geopolitickému napětí na Ukrajině posilovaly a korigovaly předchozí ztráty.
img

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 16. května

19.05.2014 Pražská burza poklesla na osmitýdenní minimum. V devatenáctém týdnu akciový index PX oslabil výrazně o 18,2 bodů,...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se v červnu snížil

19.07.2013 Schodek rozpočtu veřejného sektoru Velké Británie se v červnu snížil o 2,8 miliardy liber na 7,0 miliard liber a v mez...
img

Kypru dochází munice, soustřeďme se na odpolední projev Bena Bernankeho

20.03.2013 Německý ekonomický institut RWI dnes zdvojnásobil svoji předpověď na růst německé ekonomiky v roce 2013 na 0,6 pr...
img

Mýty a skutečnost: Dluhy a deficit

28.01.2013 Peter Garnry, akciový stratég Saxo Bank. Finanční krize plní plátky médií už pátým rokem. Tato krize bývá označována i ...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se meziročně zvýšil

22.01.2013 Schodek rozpočtu veřejného sektoru Velké Británie se v prosinci snížil o 2,0 miliardy liber na 13,0 miliard liber, byl...
img

Makro: Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie zaznamenal v červenci deficit

21.08.2012 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie zaznamenal v červenci deficit kvůli poklesu daňových příjmů a...
img

Makro: Bank of England je připravena snížit úrokové sazby, King

26.06.2012 Guvernér Bank of England Mervyn King vyjádřil velké znepokojení ohledně domácí ekonomiky a nejistého globálního výhledu. Ve svém projevu ve finančním výboru parlamentu uvedl, že ekonomická krize pokračuje déle, než se očekávalo a zpochybnil reakce evropských politiků.
img

Makro: Deficit rozpočtu veřejného sektoru Velké Británie se v březnu prohloubil

25.04.2012 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie zaznamenal v březnu schodek ve vý&scar...
img

Makro: Osborne navrhl daňové reformy, revidoval projekci růstu

21.03.2012 Britský ministr financí George Osborne nepředpokládá recesi ekonomiky v roce 201...
img

Makro: Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie zaznamenal v lednu přebytek

21.02.2012 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykázal v lednu přebytek ve výš...
img

Makro: Agentura Standard & Poor´s snížila poprvé v historii rating USA

08.08.2011 Ratingová agentura Standard & Poor´s v pátek večer snížila dlouhodob...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie se v květnu prohloubil

21.06.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykázal v květnu schodek 15,3 miliard liber, ve sr...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie se v dubnu výrazně rozšířil

24.05.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval na počátku fiskálního roku 2011/12 rekordn...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie byl ve fiskálním roce 2010/11 nižší než vládní prognóza

22.04.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval v březnu 2011 schodek 10,4 miliard liber...
img

Makro: Osborne předložil návrh rozpočtu na rok 2011

23.03.2011 Britský ministr financí George Osborne předložil dnes návrh rozpočtu na rok 2011s cílem posílit k...
img

Makro: Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie za únor ve schodku 6,5 miliard liber

22.03.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval v únoru deficit 6,5 miliard liber, výrazně vy...
img

Makro: Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval v lednu přebytek

22.02.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval v lednu přebytek 10,4 miliard liber a by...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie se v listopadu prohloubil víc než se čekalo

21.12.2010 Veřejný dluh Velké Británie se v listopadu rozšířil na 23,3 miliard liber z revidované hla...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie se v říjnu snížil

18.11.2010 Veřejný dluh Velké Británie se v říjnu snížil na 10,3 miliard liber z revidované hladiny 14,9 ...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie se v září nečekaně prohloubil

20.10.2010 Veřejný dluh Velké Británie se v září opět prohloubil na 15,6 miliard liber z revidované hla...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie se v srpnu výrazně prohloubil

21.09.2010 Stav veřejných financí Velké Británie se v srpnu výrazně zhoršil a vyvolává otazníky, zda vláda dod...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie v červenci výrazně klesl

19.08.2010 Stav veřejných financí Velké Británie se v červenci opět zlepšil. Veřejný dluh klesl na pouhé 3,2 ...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie v červnu klesl

20.07.2010 Stav veřejných financí Velké Británie se v červnu zlepšil, výsledek zaostal za očekáváním. Veřejný dluh s...
img

Makro: Britská vláda navrhla úsporná opatření a odhaduje nižší růst

23.06.2010 Ministr financí George Osborne předložil návrh mimořádného rozpočtu šest týdnů poté, co se chopil úřadu...
img

Makro: Veřejný dluh Velké Británie se v květnu snížil

18.06.2010 Stav veřejných financí Velké Británie byl v květnu poněkud lepší než se očekávalo vzhledem k daňovým ...
Související klíčová slova: Partneři | Technická analýza | Money management | Offshore | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Globální hrozby | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Blue chip | Breakout | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CEO | CFD | CME | Cable | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční trhy | Large Cap | Futures | IFRS | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Korekce | Kurz | Low | MMF | Margin | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | P/E | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Spread | Swap | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Warranty | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Těžba ropy | Futures kontrakt | Zkušenosti | Deprese | Výsledky | Bohatství | Ozvěny trhu | Obchodovat | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | Makro | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | BCPP | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Aktivum | EPS | Index | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie O2 | Akcie Shell | Akciové burzy | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena akcií | CISCO | CZK | České koruny | Daňové přiznání | Denník | Dluh Řecka | Dnešní kurz | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Eura | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fortuna | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do podnikání | Investiční | Investiční portfolio | Investiční výdaje | ISM | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopis | Krize eurozóny | Kurz akcií | Kurz turecké liry | E15 | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s Čínou | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Shares | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Webinář | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | ZEW | ING | Benzín | Put | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Cílová cena | Current Ratio | Daniel Beneš | DCF | EBITDA | EBITDA marže | EV | Free float | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | P/S | Redukce | ROCE | Small caps | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Báze indexu | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Komise | Kontrakt | Depreciation | Volby | Rozhovor | Cukr | Retail | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Danske Bank | Intesa Sanpaolo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Home Credit | Caterpillar | Baker Hughes | TLTRO | WACC | Šéfka Fedu | Snižování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Renminbi | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | KBC | Příprava | Přehled | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Agentura Reuters | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Pozornost investorů | Firmy | Akcie energetických společností | Glencore | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Velké banky | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Pád měnového páru GBP/USD | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Likérka Stock | Ropné společnosti | Ropná společnost | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Marže společností | Teroristický útok | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Sinopec | Finanční injekce | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Úvěrová krize | Baidu | Tesla | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Belgie | Přístup k financím | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Finanční podniky | Pantheon Macroeconomics | ex | Skupina PPF | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vývoj směnných kurzů | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Obchodování ETF | Americký akciový trh | Jerome Powell | LYNX Trading | Index Topix | Inteligentní investor | Kosdaq | Jak fungují akcie | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Index Russell 2000 | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zavedení dovozních cel | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Růstové akcie | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Edison | FAANG | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Turecké liry | Turecká krize | Krize v Turecku | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Graf indexu | Swedbank | RDSA | Royal Dutch Shell | Odvětví polovodičů | Tvorba cash-flow | HKD | Komentář z akciového trhu | Dluhopisové výnosy | Dodávky ropy | Výsledky O2 | Předpovědi Saxo Bank | Růst zisků | Anticyklické akcie | Politika Fedu | EK | Veřejný dluh | Zadluženost | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Zahájení výsledkové sezóny | Obchodní jednání | Nakoupit akcie | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Hodnota firmy | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | Tencent Holdings | Boris Johnson | NVDA | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Čínský trh | Akcie a ETF | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Uranové akcie | Pokles cen | Vanadiové akcie | Vanad | Cla na americké zboží | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Saudi Aramco | PPF | Očekávání trhu | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Výše dividendy | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | UCITS | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | RISK-ON | Mervyn King | Obchodujte | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | TV Nova | Ceny benzínu | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | Objem | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | UCITS ETF | PFNonwovens | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Firma | Hlavní události | Risk-off | USA a Čína | Růst cen | Jeremy Corbyn | Studie | Vysoké riziko | Jiří Šmejc | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Labouristická strana | Amazon | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Rozdělení zisku | Ekonomka | Automobilový sektor | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Rozvoj | Problémy | Kolísání ceny | NAFTA | Total | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Karlovarská Korunní | Kofola | Ondrášovka | Americká ropná společnost | AbbVie | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Úroky | Investujte | AT&T | Americké vlády | Dot-com | Ztráta | Pozitivní zpráva | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Klesající trend | Prodej automobilů | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Zabití íránského generála | Stabilní hospodaření | Vysoká dividenda | Analýza společnosti | Dividendová politika | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Investiční příběh | Hospodaření společnosti O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | T. Rowe Price | Budoucnost | Výsledky hospodaření | Dividendový aristokrat | Míra zadlužení | První část obchodní dohody | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pokles | Situace | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Epidemie koronaviru | Pandemie | Očekávané události | Zpomalení růstu | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Obchody | Výdaje | FCF | Nejlepší biotechnologické akcie | COVID-19 | Kurzové změny | Cyklické akcie | Vývoj | Guru | WP | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Další vývoj | Restriktivní opatření | Tržby společnosti | Historie | Aktuální situace | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Fundament | Růst | Ceny elektřiny | Práce | Úspory | Posílení | PFN | Výsledky za Q4 | Čistá ztráta | Zadlužení | O2 CR | Virová nákaza | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Silný fundament | Dopad covid-19 | Dnešní výsledky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Čínský yuan kurz
Čínští boháči
Čínští miliardáři
Čínští technologičtí giganti
Čínští turisté
Čínští vládní představitelé
Čistá marže
Čistá úroková marže
Čistá zisková marže
Čistá ztráta

Následující klíčová slova

Čistý příjem
Čistý zisk
Čistý zisk bank
Čistý zisk bank a spořitelen
Čistý zisk Daimleru
Čistý zisk Sazka Group
Článek 50
Článek 50 Lisabonské smlouvy
Články o forexu
Články o investování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít