Čtvrtek 26. listopad 2020 16:41
reklama
Bossa kviz indexy
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
XTB konference gladis

Klíčová slova - Růst poptávky

img

Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků

12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
img

Zákaz nedělního prodeje připraví prodejce potravin a alkoholu o stovky milionů korun týdně

01.11.2020 V loňském roce utratili lidé v České republice za potraviny a nealkoholické nápoje dohromady celkem 428,3 miliardy korun, vyplývá z údajů Eurostatu. Za alkoholické nápoje pak utratili celkem 93,5 miliardy korun. To dohromady činí 521,8 miliardy korun. Při prostém rozpočtení na jednotlivé dny roku to znamená, že průměrně vydali za potraviny, nápoje a alkohol v obchodech 1,4 miliardy korun denně a rovných 10 miliard týdně. Samozřejmě, v jednotlivých dnech i týdnech ve skutečnosti dochází k výkyvům, takže prosté rozpočtení na jednotlivé dny a týdny je pouze orientační.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa díky nadějím na další stimulační balíček v USA zdražuje

10.08.2020 Ceny ropy se zvyšují, k růstu jim pomáhá především nejnovější statistika z Číny, růst poptávky po energii a také naděje na dohodu o další koronavirové pomoci ve Spojených státech. Kolem 17:55 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 1,5 procenta na 45,07 dolaru za barel, cena americké lehké ropy WTI vykazovala růst asi o dvě procenta na 42,05 dolaru za barel.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu stoupla o 7,8 procenta

07.07.2020 Průmyslová výroba v Německu se v květnu podle sezonně upravených údajů zvýšila ve srovnání s předchozím měsícem o 7,8 procenta po poklesu o 17,5 procenta v dubnu. Údaje jsou známkou toho, že největší evropská ekonomika začíná po zahájení uvolňování omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, oživovat. Růst však byl nižší, než čekali analytici. Meziročně se pak výroba propadla o 19,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Zakázek v německém průmyslu přibylo méně, než se čekalo

06.07.2020 Objem zakázek v německém průmyslu se v květnu zvýšil o 10,4 procenta po celkovém propadu o 37 procent v předchozích dvou měsících. Uvedl to dnes německý statistický úřad. Růst poptávky souvisí s uvolněním protikoronavirových opatření, nárůst byl však slabší, než se čekalo. Ministerstvo hospodářství dnes uvedlo, že návrat na předkrizovou úroveň bude i přes postupné zotavování ekonomiky pomalý.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Komodity: Ropa oslabuje. Přibývání nakažených koronavirem ohrožuje poptávku

03.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Nárůst nově nakažených koronavirem zvyšuje obavy z toho, že se zarazí růst poptávky. Za celý týden nicméně severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI zpevnily vlivem snížení těžby a znamením oživení světové ekonomiky. Brent směřuje k týdennímu zisku kolem pěti procent.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
img

Důvěra ve zpracovatelském průmyslu vzrostla, nadále však převládá pesimismus

01.07.2020 Dnes zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) za červen vzrostl na 44,9 b. z květnových 39,6 b. To bylo mírně pod naší prognózou, avšak v souladu s očekáváním trhu. Důvěra ve zpracovatelském průmyslu se tak zvýšila, a to především v důsledku uvolnění restriktivních vládních opatření. Většina průmyslových podniků již sice obnovila produkci, řada z nich však stále využívá jen část své výrobní kapacity. Někteří producenti tak začali propouštět. To jsou však prozatím spíše výjimečné případy, když míra nezaměstnanosti podle MPSV i v červnu zůstala pod 3,7 %. Vyšší míre propouštění nyní pravděpodobně brání vládní opatření v rámci programu Antivirus, který spočívá v proplacení části mezd zaměstnanců, v případě prokazatelného poklesu poptávky po produktech zaměstnavatele. Tento program však koncem srpna skončí a zatím nejsou dostupné informace o jeho možném prodloužení. Míra nezaměstnanosti může tudíž v druhé půli letošního roku skokově vzrůst.
img

OIL.WTI roste během pár týdnů o takřka 100 %

21.05.2020 Rally na ropných trzích stále pokračuje a OIL.WTI stojí na čele zisků. Cena dnes prorazila 34 dolarů za barel, přestože ještě 28. dubna se OIL.WTI obchodoval na úrovni 17,50 dolarů. To znamená, že za necelý měsíc cena vzrostla o takřka 100 %. Za rychlým růstem stojí omezení produkce OPEC+ spojené s oživením poptávky spojené s koncem koronavirových omezení v mnoha zemích. Včerejší data potvrdila další pokles amerických ropných zásob, i když růst poptávky se v USA zároveň ukázal jako nevýrazný.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy díky zdražení ropy Saúdy a čínskému vývozu rostou

07.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomohlo jim oznámení, že Saúdská Arábie zvýšila oficiální prodejní cenu své ropy, a překvapivý růst vývozu z Číny minulý měsíc, který přinesl naději na další růst poptávky po pohonných hmotách.
img

Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války

07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Cena ropy mírně stoupá

05.05.2020 Ke zvýšení ceny ropy přispívá zejména uvolňování karanténních opatření a snižování její těžby na trhu. To převažuje nad sporem USA a Číny ohledně původu koronaviru.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa zdražuje. Přispívá k tomu uvolňování karanténních opatření

04.05.2020 Ropa zdražuje. Uvolňování karanténních opatření a snižování těžby na trhu převažují nad roztržkou Spojených států a Číny ohledně původu koronaviru.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Goldman Sachs: Ropa do příštího roku zdraží o víc než 100 procent

04.05.2020 Americká investiční banka Goldman Sachs na příští rok počítá s výrazným růstem cen ropy, který se podle ní dostaví v reakci na výrazné omezování produkce suroviny v hlavních těžebních zemích. Jedním z faktorů, které hovoří pro růst cen, je podle analytického týmu banky i postupný růst poptávky po ropě, jak se začíná obnovovat ekonomická aktivita.
C:\fakepath\top-04052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří začaly týden poklesem. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Hongkongu, kde se obchodovalo po dvou dnech volna. Náladu investorů ovlivňoval zejména opětovný růst napětí mezi USA a Čínou kvůli původu koronaviru.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin se během dvou dnů propadl na polovičních 4000 USD

13.03.2020 Kurz kryptoměny bitcoin během posledních dvou dnů klesl na polovinu a dnes ráno se propadl pod hranici 4000 dolarů. Naposledy byl takto nízko před rokem. Během dne pak měna posílila na zhruba 5700 USD. Důvodem propadu je panika na trzích v souvislosti se šířením koronaviru. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami WBTCB a serveru kurzy.cz.
img

Rychlé shrnutí

06.03.2020 Počet nakažených osob koronavirem vzrostl na 98,4 tis. Počet obětí dosahuje 3 387. Počet nově nakažených osob rostl rychleji než počet uzdravených včera poprvé od 17. února. V USA se počet nakažených dostal na 226. NY Times upozorňuje na to, že jen v New Yorku je zhruba 2 700 osob v dobrovolné karantnéně. Viceprezident Pence přiznal, že země nemá dostatek testů na prokázání nemoci.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Akcie výrobce roušek vzrostly o 600 procent

30.01.2020 „Panika kolem koronaviru se dostala do absurdních rozměrů. Například v japonských obchodech chybí roušky na ochranu před šířením virů. To nahrálo do karet společnosti Kawamoto, která roušky vyrábí. Cena akcií Kawamoto vzrostla přibližně o 600 procent za necelý měsíc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Okénko trhu - sentiment v Německu i eurozóně se lepší

24.01.2020 Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu poklesl oproti prosinci o 1 bod na hodnotu 98,1. V rámci celkového ukazatele se přitom nepatrně snížila důvěra podnikatelů o 0,1 bodu na hodnotu 96,7, výrazně však poklesl sentiment u spotřebitelů, když indikátor odepsal 5,2 bodu a dosáhl jen hodnoty 104,8 bodu. Mezi podnikateli panovala lepší nálada zejména v obchodě (+3,7 bodu) a ve službách (+1,4 bodu), když firmy v těchto sektorech očekávají růst poptávky během následujících tří měsíců. Naopak vnímání ekonomické situace v průmyslu a ve stavebnictví se zhoršilo (o 1,9 bodu resp. 2,4 bodu). V datech za průmysl lze přitom pozorovat nižší počet respondentů, kteří udávají nedostatek zaměstnanců jako překážku dalšího rozvoje, na druhé straně dále se zvýšil počet firem, které v rozvoji omezuje nedostatečná poptávka. Propad sentimentu u spotřebitelů byl podle vyjádření ČSÚ dán zejména vzrůstajícími obavami ze zhoršení ekonomické situace v příštích dvanácti měsících.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy po podepsání obchodní dohody mezi USA a Čínou rostou

16.01.2020 Ceny ropy dnes rostou. Podepsání počáteční obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou přineslo na trhy úlevu, protože obchodní spor ohrožoval globální ekonomický růst, a tím i poptávku po ropě. Zisky však zbrzdila zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), podle které by růst těžby ropy měl letos překonat růst poptávky.
img

Rozbřesk: Zájem o nová auta nepolevuje, koruna nejvýš za 7 let a ruský rubl v klidu

16.01.2020 Nakonec to nebyl až tak špatný rok, budou si moci říct nad dnešními čísly o registracích osobních automobilů v EU některé automobilky. Sice se čekal symbolický útlum evropských prodejů, avšak ty se ve finále zvýšily o 1,2 %, hlavně díky vývoji v Německu, kde se loni registrovalo o 5 % více nových vozů než v roce 2018. Na celkovém nárůstu se pak tento samotný trh podílel z 95 %. Z pěti největších trhů v EU rostly tři, výjimkou byla pouze Velká Británie, kde v době brexitové nejistoty docházelo ke konsolidaci trhu po předchozím boomu, a Španělsko.
img

Speciální report: Zlato roste díky napětí na Středním východě

08.01.2020 Cena zlata se postupně zvyšuje už několik posledních let. V minulém roce zlato výrazně posílilo i přes dobrou náladu na finančních trzích. Obchodníci jsou si vědomi, že centrální banky se na trzích angažují stále více a snaží se diverzifikovat portfolio nákupem drahých kovů. Stimulace ekonomiky má své limity a bezpečné přístavy v portfoliu snižují riziko. Napětí na Blízkém a Středním východě je dalším faktorem, který hraje ve prospěch žlutého kovu.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají

14.02.2019 Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají. Trh zprvu ovládal optimismus, že se brzy podaří urovnat obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou. Posléze jej ale zkalily nepříznivé hospodářské statistiky z Německa a Spojených států.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes zlevňuje

19.01.2018 Ceny ropy dnes klesají a za celý týden by jejich propad mohl být nejvýraznější od loňského října. Důvodem jsou zprávy o pokračujícím růstu těžby ropy ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 17:10 SEČ odepisovala asi 0,7 procenta na 68,82 dolaru za barel. V pondělí přitom cena vystoupila až na 70,37 USD za barel, což byla nejvyšší hodnota od prosince 2014.
nemecko 08012014.png

Počet zaměstnaných v Německu je rekordní

31.07.2017 Počet zaměstnaných v Německu v červnu meziročně vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 44,2 milionu. Bez práce pak bylo 1,6 milionu lidí, o 9,9 procenta méně než loni v červnu. Míra nezaměstnanosti se podle sezonně upravených údajů snížila na 3,8 procenta z 4,2 procenta před rokem. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Stříbro | Akciové indexy | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Francie | Španělsko | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Rally | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Support | Trader | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Investiční banka | Analytický tým | Financování | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Výrobní ceny | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Likvidní | Podpora | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický růst | ETF fondy | Eura | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Zlaťáky | Investing | Jádrová inflace | Komoditní | Komoditní trh | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | Švédská koruna | Těžba ropy v USA | Trh | Tržní podíl | Unce zlata | USD kurz | Velká Británie | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | WTI ropa | Zásoby ropy ve světě | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | Benzín | Buffett | Put | Indie | Intermediate | Měď | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Světové ekonomiky | Kontrakt | Volby | Retail | Burze | Aramco | DPA | Again Capital | Bankovní sektor | Sentix | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | PVM | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Fundamentální pohled | Brazílie | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Zlaté slitky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Podnikatelé | Londýn - ICE | New York - Nymex | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Fibo | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Americké indexy | Nejistota | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zajištění | Šéf společnosti | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Mzdy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Překoupený trh | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | WBTCB | Rystad Energy | Okénko trhu | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | BHS | World Gold Council | Zásoby zlata | Investiční nástroj | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Globální akcie | Saxo | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní napětí | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Czech Fund | Trendové čáry | Vývoj těžby ropy | I-Trader | Trh s ropou | Mileniálové | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Aktiva centrálních bank | Alternativa oficiálních měn | Cíl ČNB | Ropný kartel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Růst cen ropy | Růst těžby ropy | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Volný čas | Záporné sazby | Kurz kryptoměny | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Štěpán Křeček | Kurz české koruny | Pohonné hmoty | Globální recese | Denní graf | Poptávka po ropě | Investice do platiny | Očekávaný růst | Vývoz ropy | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Trump dnes | Automobilky | KOSPI | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | Objem | Ropný kartel OPEC | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Firma | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Vývoz ze země | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Statistici | Příliv investic | Nízké úrokové sazby | Reverze k průměru | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Bulgari | Miliardy | Vyhlídky | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Evropští investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Statistika | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Mzdový nárůst | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Problémy | NAFTA | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Plyn | Nálada | Kontrakty | Moskva | Ropná zařízení | Dieselgate | Míra | PMI z Německa | Úroky | Německý PMI | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Šperky | Kupní síla | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | NERV | Stratég | Propad akciových trhů | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Singapur | Ziskovost | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Sentiment v Německu | Společnost Sentix | Návratnost | Commodity index | Zabití íránského generála | Evropský maloobchod | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Irák | Ministr zahraničí | Produkce energie | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Nový rekord | Analytička | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Zájem o nová auta | Nová auta | Oživení globální ekonomiky | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Aktivita firem | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | Akcie výrobce roušek | Výrobce roušek | Panika kolem koronaviru | Kawamoto | Cena akcií Kawamoto | Beijing Hotgen Biotech | Zhende Medical | Shandong Lukang Pharmaceutical | Virus SARS | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Obchody | Pesimismus | Dopady koronaviru | Aktivity v Číně | SEC | Americké ekonomiky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Panika na trzích | Průměrná mzda | Americký Fed | Vývoj | HSCEI | Šok | Snížení těžby | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Amín Násir | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nouzový stav | Mince | Další vývoj | Karanténní opatření | Členové bankovní rady | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Situace kolem koronaviru | Stimul | Světová ekonomická krize | Měnové podmínky | Barel WTI | Propad poptávky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozhodnutí bankovní rady | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Další pokles | Koronavirová krize | MPSV | Chuck Schumer | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Úřad práce | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Potenciál | Boj s koronavirem | Německý statistický úřad | Ekonomiky | Války | Organizace | Práce | Koronakrize | Afrika | Údaje | Skupina OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Poradenské firmy | Pohonné hmoty v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Čínský celní úřad | Celní úřad | Statistiky | USD za barel | Květnový kontrakt | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Propad ceny ropy | Propad ceny | Nabídka ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Uvolňování karanténních opatření | Surové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | Joe Biden | Ministerstvo hospodářství | Maloobchod | Zaměstnanci | Mike Pompeo | Andy Lipow | Latinská Amerika | Vývoz | Zdražení ropy | Zadlužení | Bezpečnost | Průmyslové kovy | Čínští turisté | Dopad covid-19 | Vakcína | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Koronavirová pandemie | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Antivirus | Čínská poptávka | Poptávka po zlatě | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Restrukturalizace | Druhá vlna | Vlna koronaviru | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Louise Dickson | Nárůst nových infekcí | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Ceny | Růst poptávky po ropě | Rekordní růst poptávky | Úloha zlata | World Gold Organization | John Kilduff | Slabý dolar | Pravděpodobné výsledky | Počty nakažených | Online nakupování | Počet zaměstnaných v Německu | Pokles tržeb | Inspirace | Mezinárodní agentura pro energii | Ropa dnes | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Biden | Druhá vlna koronaviru | FiveThirtyEight | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Celosvětová poptávka po zlatě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Růst na pražské burze
Růst německé ekonomiky
Růst nezaměstnanosti
Růstové akcie
Růstové akcie v roce 2020
Růstový boom
Růstový fond
Růstový impuls
Růst palladia
Růst podnikatelské aktivity

Následující klíčová slova

Růst poptávky po ropě
Růst pražské burzy
Růst průmyslové výroby
Růst průmyslové výroby v Číně
Růst průmyslové výroby v EU
Růst průmyslové výroby v eurozóně
Růst průmyslové výroby v Německu
Růst průmyslových zakázek
Růst průmyslových zakázek v Německu
Růst ruské ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral dax new
Potvrďte prosím... Zavřít