Pondělí 19. duben 2021 14:54
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Dukascopy
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Růst poptávky

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021

19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
img

Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD

15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
img

Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí

13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
img

Ropa drží inflaci výš

13.04.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v březnu oproti únoru vzrostly o 0,2 %, tedy stejným tempem jako v únoru. To bylo desetinku pod očekáváním trhu i naším odhadem. Meziroční míra inflace se zvýšila na 2,3 % z předchozího tempa 2,1 %.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.04.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v březnu vzrostl na nejvyšší úroveň od února 2018, zároveň ale v průmyslu zesilují sílí inflační tlaky a sektor se potýká s rostoucími problémy na straně dodávek.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se vyvíjejí smíšeně, panují obavy o poptávku

31.03.2021 Ceny ropy se dnes vyvíjejí smíšeně. Podporuje je zpráva o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech, dolů je však tlačí obavy o oživení poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent kolem 19:00 SELČ vykazovala pokles o 0,4 procenta na 63,90 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,8 procenta na 61,04 dolaru za barel.
img

📉Ropa padá o více než 4 %🛢

18.03.2021 Ropa se dnes obchoduje pod tlakem, padá nejvíce od listopadu. Ropný benchmark WTI ztrácí více než 4 % a obchoduje se pod úrovní $62 za barel. Brent se dostal až pod $65 dolarů, přičemž ještě v pondělí atakoval úroveň $70. Ropa padá kvůli uspokojivé nabídce na trhu a obavám o dostatečný růst poptávky kvůli přicházející další vlně koronaviru v Evropě a problémům vakcíny Astra Zeneca. Navíc Mezinárodní agentura pro energii IEA ve svém včerejším reportu zveřejnila, že poptávka po ropě by se neměla vrátit na předkrizovou úroveň do roku 2023.
img

Hledá zlato své dno?

02.03.2021 Zlato od začátku roku ztratilo ze své původní hodnoty necelých 9 % a jeho cena je pod tlakem navzdory stále nejisté situaci ohledně tempa vakcinace, pokračujícím monetárním a fiskálním stimulům a rostoucím inflačním očekáváním. K růstu mu nepomohla ani korekce na akciových trzích. Proč zlato stále klesá a kde by mohlo najít své dno?
img

Trendy komodit – benzín a zemní plyn

27.02.2021 Stejně jako ropa i ceny benzínu těžily z optimismu trhu a růst poptávky, která od loňského září vzrostla o 13%. Sněhová bouře sužující jih USA by mohla omezit dodávat a vyvíjet tlak na růst cen. Fundamenty směřují k možnému růstu cen benzínu v blízké budoucnosti.
img

Trendy komodit – ropa

27.02.2021 Cena ropy prokázala odolnost vůči druhé vlně COVID-19 a zpomalení poptávky po ropě (graf 3). Zatímco většina ropných produktů získala většinu ztrát zpět, petrolejová poptávka, především z letecké dopravy, je stále na 50% své před pandemické úrovně. Aktuálně je velmi těžké odhadnout, kdy se letecký průmysl vzpamatuje Mezinárodní organizace pro civilní letectví předpovídá, že letecké společnosti nabídnou v první polovině roku 2021 o 31% až 42% méně míst než tomu bylo v roce 2019. Nabídka od leteckých dopravců může být pouze navýšená, pokud budou zrušena mezinárodní cestovní omezení, a cestující znovu získají důvěru. Je proto těžké si představit, že by se mohla globální poptávka po ropě v intervalu let 2022–2023 zcela zotavit.
img

Euro za 26 a další strmý nárůst výnosů

24.02.2021 Zatímco USA či Británie úspěšně proočkovávají populaci (o Izraeli nemluvě) a západní Evropa zrychluje tento proces, ČR čelí novému vzedmutí nákazy. Čísla jsou znovu alarmující a vláda zvažuje utažení restrikcí. Problémy a návrat k normálu se tedy opět protahují. Dokud nebude jednoznačně před námi řešení, stěží čekat, že ČNB bude reálně zvažovat zvýšení úrokových sazeb. Právě na to si však koruna letos dělala zálusk, takže s novými zprávami přichází o lesk. Dnes vůči euru slábne nad kulatou hranici 26,00 a vrací tedy zbytek zisků v rámci tohoto měsíce.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

V Česku se letos v lednu prodaly kryptoměny za půl miliardy Kč

12.02.2021 V Česku se v lednu prodaly bitcoiny a další kryptoměny za téměř půl miliardy korun. Znamená to meziroční nárůst o polovinu. Za rostoucím objemem stojí zvyšující se cena bitcoinu i stoupající poptávka, která ji doprovází. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.
img

Lithium – nový investiční trh s novými hráči

10.02.2021 Podle údajů od stávajících výrobců se nedostatek získatelného lithia očekává v polovině 20. let 21. století. [1] Historicky vedl nedostatek surovin k nárůstu ceny suroviny jako takové. Proto může v budoucnu dojít ke krátkodobému tlaku na zvýšení cen lithia.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

Benzín citelně zdražuje, letos čtyřikrát výrazněji než nafta. Pohonné hmoty zdraží i příští týden

21.01.2021 Ropa Brent se obchoduje za takřka 56 dolarů za barel, tedy za prakticky nejvíce za poslední takřka rok, za celé období od propuknutí koronavirové pandemie. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty už v uplynulém týdnu poměrně citelně zdražovaly. Benzín Natural 95 stojí o dvacet haléřů více než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 28,12 koruny, zatímco cena nafty stoupla o pět haléřů a činí nyní 27,28 koruny.
img

Lidé do 40 let si od dneška mohou žádat o výhodnější půjčku na bydlení. Mnozí o tom ale vůbec neví

15.01.2021 Program půjček na bydlení mladým, který Státní fond rozvoje bydlení, spustil v srpnu 2018, skončil fiaskem. Proto nyní stát svůj program výhodnějších půjček na bydlení upravuje a rozšiřuje. Veřejnost ale o takovém kroku není dostatečně informována.
img

Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021

15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
img

Graf dne: Na ropě vládne negativní korelace s USD

14.01.2021 Pohyb kurzu USD dlouhodobě ovlivňuje hodnotu aktiv v této měně vyjádřených. Při růstu kurzu dolaru mají ceny těchto aktiv tendenci klesat a obráceně. Někdy tento vztah funguje lépe, jindy hůře. Negativní korelace je často dobře k vidění na komoditních trzích a v současnosti jsme opět svědky jejího nárůstu na ropě. Korelační koeficient (40) klesl na -0,48, přitom ještě na konci roku se pohyboval okolo nuly. Kurz dolaru se pohybuje v blízkosti nejnižších úrovní za poslední 3 roky. Naopak ropa si užívá několikaměsíčního růstu. Brent se naopak nachází v blízkosti nejvyšších hodnot od února minulého roku (nad $55/bbl). Obchodníci sázejí na rychlý konec koronakrize a růst poptávky po ropě v tomto roce.
img

Biden v Bílém domě zdraží českým řidičům benzín i naftu. U nafty však bude zdražení mírnější, protože už se projevuje letošní snížení spotřební daně na ni

14.01.2021 Ropa Brent v tomto týdnu zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se jeden její barel prodával za více než 57 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu cenově stagnovaly, ba zlevnily. Benzín Natural 95 stojí stejně jako přes týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o devět haléřů a činí nyní 27,23 koruny.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Objem obchodování s bitcoiny v ČR letos stoupl na čtyři miliardy

29.12.2020 Objem obchodu s bitcoiny a dalšími krypto měnami v Česku letos vzrostl o třetinu na zhruba čtyři miliardy korun. Bitcoin přitom výrazně dominuje. Důvodem růstu je posilující kurz bitcoinu, koronavirová epidemie i nejistota na světových trzích. ČTK to řekl ředitel největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami Bitstock.com Martin Stránský.
img

Ropa je nejdražší od propuknutí pandemie. Měď je na sedmiletém maximu

18.12.2020 „Zatímco akciové trhy ve Spojených státech pokořily historická maxima, ceny komodit jsou od svých maxim výrazně vzdálené. Přesto je zřejmé, že ceny komodit začínají prudce narůstat. K obnově ekonomiky jich totiž bude zapotřebí více než doposud,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků

12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
img

Zákaz nedělního prodeje připraví prodejce potravin a alkoholu o stovky milionů korun týdně

01.11.2020 V loňském roce utratili lidé v České republice za potraviny a nealkoholické nápoje dohromady celkem 428,3 miliardy korun, vyplývá z údajů Eurostatu. Za alkoholické nápoje pak utratili celkem 93,5 miliardy korun. To dohromady činí 521,8 miliardy korun. Při prostém rozpočtení na jednotlivé dny roku to znamená, že průměrně vydali za potraviny, nápoje a alkohol v obchodech 1,4 miliardy korun denně a rovných 10 miliard týdně. Samozřejmě, v jednotlivých dnech i týdnech ve skutečnosti dochází k výkyvům, takže prosté rozpočtení na jednotlivé dny a týdny je pouze orientační.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa díky nadějím na další stimulační balíček v USA zdražuje

10.08.2020 Ceny ropy se zvyšují, k růstu jim pomáhá především nejnovější statistika z Číny, růst poptávky po energii a také naděje na dohodu o další koronavirové pomoci ve Spojených státech. Kolem 17:55 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 1,5 procenta na 45,07 dolaru za barel, cena americké lehké ropy WTI vykazovala růst asi o dvě procenta na 42,05 dolaru za barel.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu stoupla o 7,8 procenta

07.07.2020 Průmyslová výroba v Německu se v květnu podle sezonně upravených údajů zvýšila ve srovnání s předchozím měsícem o 7,8 procenta po poklesu o 17,5 procenta v dubnu. Údaje jsou známkou toho, že největší evropská ekonomika začíná po zahájení uvolňování omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, oživovat. Růst však byl nižší, než čekali analytici. Meziročně se pak výroba propadla o 19,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Zakázek v německém průmyslu přibylo méně, než se čekalo

06.07.2020 Objem zakázek v německém průmyslu se v květnu zvýšil o 10,4 procenta po celkovém propadu o 37 procent v předchozích dvou měsících. Uvedl to dnes německý statistický úřad. Růst poptávky souvisí s uvolněním protikoronavirových opatření, nárůst byl však slabší, než se čekalo. Ministerstvo hospodářství dnes uvedlo, že návrat na předkrizovou úroveň bude i přes postupné zotavování ekonomiky pomalý.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Komodity: Ropa oslabuje. Přibývání nakažených koronavirem ohrožuje poptávku

03.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Nárůst nově nakažených koronavirem zvyšuje obavy z toho, že se zarazí růst poptávky. Za celý týden nicméně severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI zpevnily vlivem snížení těžby a znamením oživení světové ekonomiky. Brent směřuje k týdennímu zisku kolem pěti procent.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
img

Důvěra ve zpracovatelském průmyslu vzrostla, nadále však převládá pesimismus

01.07.2020 Dnes zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) za červen vzrostl na 44,9 b. z květnových 39,6 b. To bylo mírně pod naší prognózou, avšak v souladu s očekáváním trhu. Důvěra ve zpracovatelském průmyslu se tak zvýšila, a to především v důsledku uvolnění restriktivních vládních opatření. Většina průmyslových podniků již sice obnovila produkci, řada z nich však stále využívá jen část své výrobní kapacity. Někteří producenti tak začali propouštět. To jsou však prozatím spíše výjimečné případy, když míra nezaměstnanosti podle MPSV i v červnu zůstala pod 3,7 %. Vyšší míre propouštění nyní pravděpodobně brání vládní opatření v rámci programu Antivirus, který spočívá v proplacení části mezd zaměstnanců, v případě prokazatelného poklesu poptávky po produktech zaměstnavatele. Tento program však koncem srpna skončí a zatím nejsou dostupné informace o jeho možném prodloužení. Míra nezaměstnanosti může tudíž v druhé půli letošního roku skokově vzrůst.
img

OIL.WTI roste během pár týdnů o takřka 100 %

21.05.2020 Rally na ropných trzích stále pokračuje a OIL.WTI stojí na čele zisků. Cena dnes prorazila 34 dolarů za barel, přestože ještě 28. dubna se OIL.WTI obchodoval na úrovni 17,50 dolarů. To znamená, že za necelý měsíc cena vzrostla o takřka 100 %. Za rychlým růstem stojí omezení produkce OPEC+ spojené s oživením poptávky spojené s koncem koronavirových omezení v mnoha zemích. Včerejší data potvrdila další pokles amerických ropných zásob, i když růst poptávky se v USA zároveň ukázal jako nevýrazný.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy díky zdražení ropy Saúdy a čínskému vývozu rostou

07.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomohlo jim oznámení, že Saúdská Arábie zvýšila oficiální prodejní cenu své ropy, a překvapivý růst vývozu z Číny minulý měsíc, který přinesl naději na další růst poptávky po pohonných hmotách.
img

Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války

07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Cena ropy mírně stoupá

05.05.2020 Ke zvýšení ceny ropy přispívá zejména uvolňování karanténních opatření a snižování její těžby na trhu. To převažuje nad sporem USA a Číny ohledně původu koronaviru.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa zdražuje. Přispívá k tomu uvolňování karanténních opatření

04.05.2020 Ropa zdražuje. Uvolňování karanténních opatření a snižování těžby na trhu převažují nad roztržkou Spojených států a Číny ohledně původu koronaviru.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Goldman Sachs: Ropa do příštího roku zdraží o víc než 100 procent

04.05.2020 Americká investiční banka Goldman Sachs na příští rok počítá s výrazným růstem cen ropy, který se podle ní dostaví v reakci na výrazné omezování produkce suroviny v hlavních těžebních zemích. Jedním z faktorů, které hovoří pro růst cen, je podle analytického týmu banky i postupný růst poptávky po ropě, jak se začíná obnovovat ekonomická aktivita.
C:\fakepath\top-04052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří začaly týden poklesem. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Hongkongu, kde se obchodovalo po dvou dnech volna. Náladu investorů ovlivňoval zejména opětovný růst napětí mezi USA a Čínou kvůli původu koronaviru.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin se během dvou dnů propadl na polovičních 4000 USD

13.03.2020 Kurz kryptoměny bitcoin během posledních dvou dnů klesl na polovinu a dnes ráno se propadl pod hranici 4000 dolarů. Naposledy byl takto nízko před rokem. Během dne pak měna posílila na zhruba 5700 USD. Důvodem propadu je panika na trzích v souvislosti se šířením koronaviru. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami WBTCB a serveru kurzy.cz.
img

Rychlé shrnutí

06.03.2020 Počet nakažených osob koronavirem vzrostl na 98,4 tis. Počet obětí dosahuje 3 387. Počet nově nakažených osob rostl rychleji než počet uzdravených včera poprvé od 17. února. V USA se počet nakažených dostal na 226. NY Times upozorňuje na to, že jen v New Yorku je zhruba 2 700 osob v dobrovolné karantnéně. Viceprezident Pence přiznal, že země nemá dostatek testů na prokázání nemoci.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Akcie výrobce roušek vzrostly o 600 procent

30.01.2020 „Panika kolem koronaviru se dostala do absurdních rozměrů. Například v japonských obchodech chybí roušky na ochranu před šířením virů. To nahrálo do karet společnosti Kawamoto, která roušky vyrábí. Cena akcií Kawamoto vzrostla přibližně o 600 procent za necelý měsíc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Okénko trhu - sentiment v Německu i eurozóně se lepší

24.01.2020 Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu poklesl oproti prosinci o 1 bod na hodnotu 98,1. V rámci celkového ukazatele se přitom nepatrně snížila důvěra podnikatelů o 0,1 bodu na hodnotu 96,7, výrazně však poklesl sentiment u spotřebitelů, když indikátor odepsal 5,2 bodu a dosáhl jen hodnoty 104,8 bodu. Mezi podnikateli panovala lepší nálada zejména v obchodě (+3,7 bodu) a ve službách (+1,4 bodu), když firmy v těchto sektorech očekávají růst poptávky během následujících tří měsíců. Naopak vnímání ekonomické situace v průmyslu a ve stavebnictví se zhoršilo (o 1,9 bodu resp. 2,4 bodu). V datech za průmysl lze přitom pozorovat nižší počet respondentů, kteří udávají nedostatek zaměstnanců jako překážku dalšího rozvoje, na druhé straně dále se zvýšil počet firem, které v rozvoji omezuje nedostatečná poptávka. Propad sentimentu u spotřebitelů byl podle vyjádření ČSÚ dán zejména vzrůstajícími obavami ze zhoršení ekonomické situace v příštích dvanácti měsících.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy po podepsání obchodní dohody mezi USA a Čínou rostou

16.01.2020 Ceny ropy dnes rostou. Podepsání počáteční obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou přineslo na trhy úlevu, protože obchodní spor ohrožoval globální ekonomický růst, a tím i poptávku po ropě. Zisky však zbrzdila zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), podle které by růst těžby ropy měl letos překonat růst poptávky.
img

Rozbřesk: Zájem o nová auta nepolevuje, koruna nejvýš za 7 let a ruský rubl v klidu

16.01.2020 Nakonec to nebyl až tak špatný rok, budou si moci říct nad dnešními čísly o registracích osobních automobilů v EU některé automobilky. Sice se čekal symbolický útlum evropských prodejů, avšak ty se ve finále zvýšily o 1,2 %, hlavně díky vývoji v Německu, kde se loni registrovalo o 5 % více nových vozů než v roce 2018. Na celkovém nárůstu se pak tento samotný trh podílel z 95 %. Z pěti největších trhů v EU rostly tři, výjimkou byla pouze Velká Británie, kde v době brexitové nejistoty docházelo ke konsolidaci trhu po předchozím boomu, a Španělsko.
img

Speciální report: Zlato roste díky napětí na Středním východě

08.01.2020 Cena zlata se postupně zvyšuje už několik posledních let. V minulém roce zlato výrazně posílilo i přes dobrou náladu na finančních trzích. Obchodníci jsou si vědomi, že centrální banky se na trzích angažují stále více a snaží se diverzifikovat portfolio nákupem drahých kovů. Stimulace ekonomiky má své limity a bezpečné přístavy v portfoliu snižují riziko. Napětí na Blízkém a Středním východě je dalším faktorem, který hraje ve prospěch žlutého kovu.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají

14.02.2019 Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají. Trh zprvu ovládal optimismus, že se brzy podaří urovnat obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou. Posléze jej ale zkalily nepříznivé hospodářské statistiky z Německa a Spojených států.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes zlevňuje

19.01.2018 Ceny ropy dnes klesají a za celý týden by jejich propad mohl být nejvýraznější od loňského října. Důvodem jsou zprávy o pokračujícím růstu těžby ropy ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 17:10 SEČ odepisovala asi 0,7 procenta na 68,82 dolaru za barel. V pondělí přitom cena vystoupila až na 70,37 USD za barel, což byla nejvyšší hodnota od prosince 2014.
nemecko 08012014.png

Počet zaměstnaných v Německu je rekordní

31.07.2017 Počet zaměstnaných v Německu v červnu meziročně vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 44,2 milionu. Bez práce pak bylo 1,6 milionu lidí, o 9,9 procenta méně než loni v červnu. Míra nezaměstnanosti se podle sezonně upravených údajů snížila na 3,8 procenta z 4,2 procenta před rokem. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

CFTC COT report: Sázky velkých obchodníků na růst cen komodit a pokles dolaru pokračují

02.05.2016 Páteční pravidelný COT report Komise pro futures trhy (CFTC) ukázal na pokračování pozitivního náhledu velkých obchodníků na komoditní trhy. Tentokrát se net-long pozice na futures a opčních kontraktech zvýšily nejvíce na zemědělských komoditách. Nejvyšší nárůst net-long pozic zaznamenala kukuřice – o 113 tisíc na 183 tisíc kontraktů. Pravděpodobně se však alespoň částečně jedná o sezónní výkyv bez dlouhodobého dopadu na cenu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Síla měn | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Distribuce | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Rally | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spotová cena | Spread | Support | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Komise pro futures trhy | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Jihoafrický rand | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Ekonom | BitStock | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Výrobní ceny | Makrodata | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Likvidní | Podpora | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický růst | ETF fondy | Eura | Exchange | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Zlaťáky | Investing | Jádrová inflace | Komoditní | Komoditní trh | Korelační koeficient | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Oslabení koruny | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Těžba ropy v USA | Trh | Tržní podíl | Unce zlata | USD kurz | Velká Británie | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | WTI ropa | Zásoby ropy ve světě | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | Benzín | Buffett | Put | Elon Musk | EV | Indie | Intermediate | Měď | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Futures trhy | Retail | COT | 1 milion | Burze | Aramco | DPA | Again Capital | CNN | Bankovní sektor | Oxford Economics | Sentix | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | PVM | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Zlaté slitky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Futures euro FX | Futures euro | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Podnikatelé | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Velké banky | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Fibo | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Šéf společnosti | Ethereum | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Konsensus | Mzdy | Globální obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | TRY | Indická rupie | Oslabování dolaru | Překoupený trh | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Slabý kurz dolaru | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Generali Investments | WBTCB | Rystad Energy | Keystone XL | Okénko trhu | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Daňové změny | Lipow Oil Associates | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | BHS | World Gold Council | LBMA Gold | LBMA | Coinbase | Zásoby zlata | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Backwardation | Investiční nástroj | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Lithium | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Cena bitcoinu | Globální akcie | Saxo | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní napětí | Podniky | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Czech Fund | Pražský PX | Trendové čáry | Vývoj těžby ropy | I-Trader | Trh s ropou | Mileniálové | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Aktiva centrálních bank | Alternativa oficiálních měn | Silnější americký dolar | Cíl ČNB | Růst cen komodit | Ropný kartel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Finanční produkty | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Investiční rady | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Růst těžby ropy | Sázky na pokles | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Volný čas | Záporné sazby | Kurz kryptoměny | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Kurz české koruny | Pohonné hmoty | Globální recese | Denní graf | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Investice do platiny | Očekávaný růst | Vývoz ropy | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Trump dnes | Automobilky | KOSPI | Startup | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | Nová prognóza ČNB | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Hypotéza | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Firma | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Vysoké riziko | Vývoz ze země | Index DOW | EMH | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Generální ředitel | GM | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Statistici | Příliv investic | Nízké úrokové sazby | Reverze k průměru | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Bulgari | Miliardy | Vyhlídky | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Evropští investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Mzdový nárůst | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Průmyslová výroba v Německu | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Problémy | NAFTA | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Vybírat zisky | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Ropná zařízení | Dieselgate | Míra | PMI z Německa | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Šperky | Kupní síla | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | FedEx | xStation5 | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | NERV | Stratég | Propad akciových trhů | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Demokratické strany | Singapur | Ziskovost | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Sentiment v Německu | Společnost Sentix | Návratnost | Commodity index | Netflix | Zabití íránského generála | Net-long pozice | Net-long | Evropský maloobchod | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Letecké společnosti | Irák | Ministr zahraničí | Produkce energie | Budoucnost | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | INR | Nový rekord | Analytička | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Zájem o nová auta | Nová auta | Ceny energií | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Prognózy ČNB | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Aktivita firem | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Japonský jen (JPY) | Akcie výrobce roušek | Výrobce roušek | Panika kolem koronaviru | Kawamoto | Cena akcií Kawamoto | Beijing Hotgen Biotech | Zhende Medical | Shandong Lukang Pharmaceutical | Virus SARS | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Pesimismus | Dopady koronaviru | BP | Aktivity v Číně | Zrychlení růstu | SEC | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Politika centrálních bank | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Empire State Index | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Panika na trzích | Průměrná mzda | Americký Fed | Vývoj | HSCEI | Šok | Snížení těžby | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Sazby hypoték | Amín Násir | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nouzový stav | Mince | Profitovat | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Letectví | Členové bankovní rady | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Situace kolem koronaviru | Fiskální balíček | Stimul | Světová ekonomická krize | Měnové podmínky | Barel WTI | Propad poptávky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Další pokles | Koronavirová krize | MPSV | Kongres | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Úřad práce | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Boj s koronavirem | České vlády | Německý statistický úřad | Bulharsko | Ekonomiky | Války | Organizace | Poskytování hypoték | Práce | Koronakrize | Afrika | Údaje | Dlužník | Skupina OPEC | Oživení v Číně | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Poradenské firmy | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Koronavirová epidemie | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Čínský celní úřad | Celní úřad | Inflace v březnu | Majitel | Úspory | Statistiky | USD za barel | Květnový kontrakt | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Propad ceny ropy | Propad ceny | Nabídka ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Uvolňování karanténních opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | Joe Biden | Ministerstvo hospodářství | BCM | Maloobchod | Zaměstnanci | Mike Pompeo | Andy Lipow | Růst výnosů | Latinská Amerika | Úvěry a hypotéky | Vývoz | Zdražení ropy | Fiskální programy | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Průmyslové kovy | Analýza makroindikátorů | Čínští turisté | Dopad covid-19 | Vakcína | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Contemporary Amperex Technology | CATL | Koronavirová pandemie | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Antivirus | Čínská poptávka | Poptávka po zlatě | Globální poptávka | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Jozo Perić | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Restrukturalizace | Druhá vlna | Nízké sazby | Civilní letectví | Vlna koronaviru | Letecký průmysl | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Louise Dickson | Nárůst nových infekcí | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Nový trend | Šance | Ceny | Spotřební daně | Růst poptávky po ropě | Rekordní růst poptávky | Úloha zlata | World Gold Organization | John Kilduff | Druhá vlna COVID-19 | DeFi | Čínská společnost | Slabý dolar | Pravděpodobné výsledky | Oživení poptávky | Počty nakažených | Pandemická situace | Online nakupování | Počet zaměstnaných v Německu | Bitstock.com | Pokles tržeb | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Turecká lira (TRY) | Jihoafrický rand (ZAR) | Výrobní sektor | Výrobce baterií | Inspirace | Mezinárodní agentura pro energii | Ropa dnes | Cena elektřiny | Elektromobily | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Plynovody | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Druhá vlna koronaviru | FiveThirtyEight | Bezpečného útočiště | Růst zlata | Defi | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Celosvětová poptávka po zlatě | Spotřebitelská poptávka | Nio | Spotřebitelské ceny v ČR | Vakcinace | TABAK | Očkování | Mutace viru | Objem obchodování s bitcoiny | Objem obchodování s bitcoiny v ČR | Obchodování s bitcoiny v ČR | Bitcoiny v ČR | Bitcoinový trh | Imperial Finance | Emise dluhopisů | Výhled na rok | Počasí | Růst ceny | Modrá vlna | Komentář Radomíra Jáče | Zvýšení ceny | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Makroekonomická analýza | Analýza Oxford Economics | Eugen Weinberg | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Supercyklus | Albermarle | Albermarle Corp. | NYSE: ALB | Objem akcií | NYSE: GM | NIO Limited | NYSE: NIO | Kov | Rostoucí výnosy | Trendy komodit | Silný růst | Výrazný růst | Vývoj pandemie | Jádrová inflace v ČR
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Růst nezaměstnanosti
Růstová fáze
Růstové akcie
Růstové akcie v roce 2020
Růstový boom
Růstový fond
Růstový impuls
Růstový trend
Růst palladia
Růst podnikatelské aktivity

Následující klíčová slova

Růst poptávky po ropě
Růst pražské burzy
Růst produktivity
Růst průměrné mzdy
Růst průmyslové produkce
Růst průmyslové produkce v Japonsku
Růst průmyslové výroby
Růst průmyslové výroby v Číně
Růst průmyslové výroby v EU
Růst průmyslové výroby v eurozóně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít