Pátek 23. říjen 2020 07:42
reklama
Dukascopy
reklama
Bossa volby USA
reklama
RoboMarkets webinare

Klíčová slova - Zlaťáky

C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

PLATINA A PALLADIUM, DRAHÉ KOVY, KTERÉ ROVNĚŽ ZASÁHL KORONAVIRUS

24.08.2020 Rok 2019 byl rok palladia, kdy jeho cena atakovala jednu hranici za druhou, ani platina nezůstala v loňském roce pozadu. Nicméně přišel rok 2020 s koronavirovou krizí, která významně zasáhla právě i trh s těmito drahými kovy.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
img

Zlato stoupá na osmileté maximum, obavy z koronaviru se vrací a tlačí investory do bezpečných vod

24.06.2020 „Cena zlata se v květnu stabilizovala a v červnu mírně klesala, protože se kapitál přesouval do akcií a obligací. Zvýšení počtu případů koronaviru po celém USA vyvolalo přes víkend nové obavy z recese delší, než se očekávalo. Florida zaznamenala tři dny za sebou rekordní počet případů. Odborníci se obávají pádu dolaru, vyvolaným růstem amerického dluhu a napjatými globálními obchodními vztahy. Oslabený dolar pak povede ke zhodnocení ceny zlata,“ uvádí Lukáš Jankovský, předseda představenstva společnosti Zlaťáky.
img

Palladium pokořilo na konci května hranici 2 000 dolarů za trojskou unci

05.06.2020 Na konci května se palladium přehouplo přes hranici 2 000 dolarů za trojskou unci a dnes se jeho cena stále drží nad 1 950 dolarů. Hlavní důvodem je optimismus spojený s opětovným otevřením čínské ekonomiky a plánovaným rozjezdem automobilek, které byly nuceny uzavřít své provozy v důsledku koronavirové krize.
img

Češi opět potvrzují, že jejich finanční gramotnost roste

25.05.2020 V současné době lidé více než dříve přemýšlejí o rodinných financích. Každá krize vyvolává otázky, zda mají lidé dostatečně chráněn svůj majetek. Může však přinášet i novou investiční příležitost, kam své peníze uložit, aby neztrácely na hodnotě. Zlato je tradičně bezpečný přístav pro dlouhodobé investice. Jak ukazují čísla společnosti Zlaťáky, Češi se vrhli na nákup zlata již v polovině března.
img

Rychlá, turbulentní doba pro obchodníka se zlatem

04.05.2020 Investiční zlato a stříbro jsou nástroje, který slouží lidem k uchování majetku v nejistých dobách. Za minulé krize v letech 2008-2015 cena zlata vystoupala až k 1 900 USD za unci. Letos se díky pandemii koronaviru a jeho dopadu na ekonomiku přehoupla přes 1 700 USD za unci. Zlato však zažívá, jak růst, tak i strmé poklesy (stejně jako akcie, komodity a další), což je specifikum dnešní doby. Prudké propady generují nákupní příležitosti a investoři vybírají hotovost, aby za ni mohli nakoupit to, co je momentálně ve výprodeji.
img

Jak jsou bankovky a mince špinavé?

13.03.2020 Peníze v hrsti vyvolávají nejen pocit blaženosti, ale v dnešní situaci, v souvislosti s pandemií koronaviru, přináší rovněž obavy z přenosu nevítaných mikroskopických hostů. Do jaké míry jsou tyto obavy o naše zdraví na místě? Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla na pravou míru, že nikdy neinformovala o tom, že bankovky a mince přenášejí koronavirus, pouze doporučila, že po kontaktu s hotovostí je žádoucí umýt si ruce a nedotýkat se obličeje.
img

Zlato: koupit, držet nebo prodat?

06.03.2020 Světová ekonomika je kvůli koronaviru rozkolísaná nejvíce od poslední velké krize z let 2008-2015. Akciové trhy zaznamenaly v posledním únorovém týdnu obrovské škody. Cena zlata vyrostla na rekordních 1 688 USD za unci, avšak v samotném závěru února prošla výraznou korekcí. V prvním březnovém týdnu se však žlutý kov vydal opět směrem k hranici 1 700 USD. Aktuální situace je nepřehledná, nevíme, kdy se vrátí do původních kolejí. Jak se zachovat, aby naše úspory či investice neutrpěly škodu?
img

Zlato prorazilo hranici 1 600 USD za unci. V eurech je nejdražší v historii.

19.02.2020 Koronavirus a sílící hrozba splasknutí čínské bubliny vystřelila cenu zlata na rekordní hranici nad 1 600 USD za unci. V letošním roce je to již podruhé, první výrazný růst způsobila potyčka mezi USA a Íránem na začátku roku.
img

Raketový útok na Blízkém východě spustil zlatou rallye, stříbro vyčkává

07.01.2020 Po pátečním útoku na íránského generála Kásema Solejmáního na Blízkém východě nebývale eskaluje napětí. Solejmání byl vlivným představitelem íránského režimu, některé zdroje ho dokonce označovaly za druhého nejmocnějšího muže, hned po Chameneím. Dokládají to zástupy lidí, kteří se s ním přišli rozloučit na smuteční obřady konané po celé zemi i slzy samotného Ajatolláha prolité nad jeho rakví. Při útoku byli zabiti vysoce postavení představitelé iráckých šíitských milic. V návaznosti na to se na mimořádném nedělním zasedání irácký parlament vyslovil pro odchod cizích vojáků ze svého území.
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
img

Investice do vzácných kovů není jenom o zlatě

15.10.2019 Zlato v posledních měsících velmi posilovalo, za třetí kvartál zhruba o 8 %, meziročně dokonce o celých 26 %. Jeho hlavní výhodou však stále zůstává uchování hodnoty bez dramatických výkyvů v dlouhodobém horizontu. Neocenitelné je zejména v časech recese a hospodářských krizí, proto si stále drží prestižní nálepku bezpečného přístavu. Zlato však není jediný drahý kov, který je v hledáčku investorů na komoditních trzích. Mezi investiční hvězdy vzácných kovů patří bezesporu palladium (letošní číslo jedna v komoditách), platina a nesmíme opomíjet ani stříbro.
img

Co říká o zdravotním stavu globální ekonomiky Doctor Copper

25.09.2019 Měď je jedním z důležitých průmyslových kovů. Používá se napříč průmyslovými odvětvími od stavebnictví a energetiku přes automobilový průmysl po spotřební elektroniku. Bez mědi by nefungovaly konvenční automobily ani elektromobily, počítače ani kuchyňské spotřebiče. Měď najdeme v každé nové budově připojené na rozvodnou síť a v každém novém stroji. Poptávka po tomto kovu tedy dokáže leccos napovědět o stavu globální ekonomiky, o investicích firem do nových výrobních kapacit i o spotřebě domácností. Proto je měď investory nazývána Doctor Copper.
img

Komentář společnosti Zlaťáky k vyjádření Reuters 28. srpna 2019

30.08.2019 V letních měsících zlato dosáhlo šestiletého maxima, když 7. srpna 2019 překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a následně v aktuálním týdnu ve čtvrtek 29. srpna 2019 dosáhlo dokonce na 1 540,2 USD/Oz. V této souvislosti jsme zachytili několik nových falzifikátů, které nám zákazníci přinesli k výkupu či pouze k prověření pravosti (naposledy v pondělí 26. srpna na pobočce v Brně). Registrujeme středeční vyjádření Reuters a potvrzujeme, že se problematikou financování nelegálních aktivit naši dodavatelé dlouhodobě věnují.
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

Cena zlata pokořila 1500 USD za trojskou unci, což přilákalo i podvodníky

09.08.2019 Cena zlata se na začátku srpna poprvé od roku 2013 vyšplhala nad hranici 1 500 USD. Poslední měsíc tak vychází pro zlato velmi pozitivně. V období od poloviny července ani jednou nespadlo pod hranici 1 400 USD. Vysoká cena motivuje k jeho výkupům a obchodníci mají proto plné ruce práce. Aktuální situace však nemá vliv jen na nabídku a poptávku, ale otevírá dveře i pro podvodníky.
img

Prodejcům zlata před Vánocemi o desítky % vystoupaly obchody

05.01.2018 Hlavním prodejcům investičního zlata v ČR letos před Vánocemi meziročně vzrostl objem prodejů. Výrazně vyšší zájem je i o další drahé kovy, zejména stříbro i platina.
img

Stříbro má za sebou extrémní růst na 10M maxima, daří se také dalším drahým kovům

19.04.2016 Stříbro se utrhlo ze řetězu a po několikaletých ztrátách se blýská na lepší časy. Zatím každý měsíc v tomto roce dokázalo růst a duben se zatím chlubí nejvyšším přírůstkem (10,3 %). Stříbru pomáhá změna sentimentu na komoditách, kam s nadějí na pozitivní vývoj v Číně vstupují velcí hráči. Daří se také dalším drahým kovům.
bossa vitez 12122013-2.png

Ohlédnutí za investiční soutěží BOSSA

12.12.2013 Po úspěšném prvním ročníku investiční soutěže na reálných účtech byl v pátek večer 29. listopadu v souladu se zakončením týdenní obchodní seance ukončen již druhý ročník této oblíbené investiční hry. Ta byla letos navíc obohacena o hvězdný souboj mezi Leošem Marešem, moderátorem Evropy 2, a Jindřichem Šídlem, redaktorem iHNed.cz. Jejich obchodování jste mohli sledovat již na zmíněném ekonomické portálu Hospodářských novin nebo i prostřednictvím pravidelných videí.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Money management | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | HDP | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Německo | Analytik | Spekulace | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Rizika | Politika | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská investiční banka | Fed | Finanční trhy | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Marže | Měna | Měnový pár | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Portfolio | Pozice | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Sentiment | Short | Trader | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Německá ekonomika | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Hospodářská krize | Finanční instrumenty | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Intervenovat | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investovat | Obchodní seance | Portugalsko | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Obchodníci | Praxe | Aktivum | Likvidní | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bezpečná investice | Bossa.cz | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Černá labuť | Česká mincovna | České koruny | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | ETF fondy | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Fyzické zlato | Graf | HDP USA | Instrument | Instrumenty | Investice na burze | Investiční stříbro | Investiční zlato a stříbro | Investiční | Investiční kovy | Investiční mince | Investiční portfolio | Investiční stříbro graf | Investiční účet | Investiční zlaté mince | Investiční zlaté slitky zlaťáky | Investiční zlato graf | Investiční zlato zlaťáky | Investiční zprostředkovatel | Investování na burze | Irsko | Jindřich Šídlo | Krize v Řecku | Management | Market | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Osobní finance | Portfolia | Pro investory | Prodej zlata | Reuters | Růst HDP | Signály | Stříbro graf | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj ceny zlata | Vývoj zlata | Zlataky.cz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato graf | Zlato jako investice | Zpráva | Zprávy | Zisky | Indie | Měď | ROCE | Sell | Spojené státy | WGC | Tržby | Světové ekonomiky | Investiční téma | Zhodnocení účtu | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Zlaté mince | Hospodářské vyhlídky | Investiční soutěže | Ceny nemovitostí | Finanční systém | Finanční gramotnost | Úspěch | Automobilový průmysl | Zlaté slitky | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Přehled | Kč/USD | Volby v USA | Bezpečné přístavy | Sázet | Golden Gate CZ | Firmy | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Výsledek referenda | Obchodní partner | Propad | Vystoupení z EU | Forex trhy | Poměr cen zlata a stříbra | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Zajištění | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Výhled | Počáteční kapitál | Slabé euro | Krize | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | ČTK | Růst ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Sell in May and go away | Cena palladia | World Gold Council | Zlato.cz | Akciové společnosti | Zásoby zlata | Palladium | Spoření do zlata | Investiční nástroj | NEST | Vzácné kovy | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Globální akcie | Obchodní války | Obchodní válka | Nákup zlata | Geopolitika | Ekonomické krize | Prezident Trump | Úroková sazba v USA | Aktiva centrálních bank | Rezervy bank | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Obchodování na burzách | Poptávka po zlatu | Společná měna | Boris Johnson | Snížení sazeb | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Obavy z recese | Růst mezd | Cena žlutého kovu | IMK | Dění na trzích | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | Ceny palladia | Investice do vzácných kovů | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Vysoká likvidita | Automobilky | Prezident Donald Trump | Zájem o investici | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Studie | Vysoké riziko | Co bude | Příliv investic | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Průmysl | Na burze | Čínské zboží | Rozvoj | Problémy | Nejistoty | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Šperky | Hlavní akciové indexy | Solejmání | Růst poptávky | Eskalace konfliktu | Návratnost | Koronavirus | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Virus | Pokles | Situace | Obavy z koronaviru | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Zlepšení | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Čínská vláda | Dodávky na trh | Průměrná cena | COVID-19 | Vývoj | Nakoupit zlato | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Lukáš Jokl | Další vývoj | Fiskální politiky | Míra nejistoty | Vysoce likvidní | Hotovost | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Ekonomiky | Výpadky | PAMP | Zpracovatelé zlata | Největší zpracovatelé zlata | Valcambi | Argor-Heraeus | Zadlužení | Bezpečnost | Marek Brávník | Koronavirová pandemie | ČR | Rostoucí trend | Covid | Ceny | Úloha zlata | World Gold Organization | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Zkušení tradeři
Zkušenost
Zkušenosti
Zkušenosti z Japonska
Zkušenost s investováním
Zkušenost s obchodováním
Zkušený obchodník
Zkušený trader
Zlatá horečka
Zlatá koruna

Následující klíčová slova

Zlataky.cz
Zlaté ETF
Zlaté fondy ETF
Zlaté investice
Zlaté investiční mince
Zlaté mince
Zlaté rafinérie
Zlaté rezervy
Zlaté rezervy centrálních bank
Zlaté rezervy Ruska
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít