Čtvrtek 28. květen 2020 08:34
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Oxford Economics

C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský export v dubnu překvapivě vzrostl

07.05.2020 Čínský export se v dubnu navzdory koronavirové krizi meziročně zvýšil o 3,5 procenta. Zaznamenal tak první nárůst v letošním roce. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali propad o 15,7 procenta po březnovém poklesu o 6,6 procenta.
C:\fakepath\usa.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA je nejhorší za téměř šest let

28.04.2020 Důvěra amerických spotřebitelů klesla tento měsíc nejníže za téměř šest let. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné skupiny Conference Board. Obavy vzbuzuje trh práce - o zaměstnání už přišly miliony Američanů.
C:\fakepath\top-23042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2020 1) Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína se snaží oživit ekonomiku, ale spotřebitelé šetří

19.04.2020 Čína, tedy země, odkud se v prosinci začal šířit nový typ koronaviru, jenž způsobil pandemii, se opatrně snaží znovu nastartovat ekonomiku. Není to ale snadné v situaci, kdy se miliony lidí bojí utrácet nebo ani nechtějí chodit ven. Uzavírání továren a obchodů po celém zemi začalo v lednu. Milionům rodin bylo řečeno, aby zůstaly doma a vládnoucí komunistická strana teď tvrdí, že nemoc je pod kontrolou. Dopady na životy lidí i na celou ekonomiku ale přetrvávají.
C:\fakepath\top-25022020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.02.2020 1) Většina asijských akciových trhů dnes kvůli šíření čínského koronaviru uzavřela v negativním pásmu. Hlavní index tokijské burzy Nikkei vykázal nejhorší jednodenní výsledek za 14 měsíců, když odepsal 3,34 % na 22 605,41 bodu, a dostal se tak nejníže od konce října. V Japonsku se dnes obchodovalo první den po prodlouženém víkendu.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na EU

29.11.2019 Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na Evropskou unii, která se kromě negativních důsledků obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou potýká rovněž s nejistotou kolem odchodu Británie z EU a s útlumem německého průmyslového sektoru. Podle ekonomického listu Financial Times (FT) to vyplývá z údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Růst čínského HDP se ve třetím kvartálu snížil na šest procent

18.10.2019 Čínský hospodářský růst se ve třetím čtvrtletí během celní války s USA zpomalil na šest procent, což je nejnižší úroveň za posledních 26 let. Oznámil to dnes čínský národní statistický úřad, podle něhož čínská ekonomika čelí relativně silnému tlaku. Ve druhém kvartálu činil růst hrubého domácího produktu (HDP) 6,2, v prvním 6,4 procenta.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Podnikoví ekonomové v USA čekají zpomalování hospodářského růstu

07.10.2019 Hospodářský růst ve Spojených státech podle podnikových ekonomů v letošním i příštím roce výrazně zpomalí, mimo jiné kvůli obchodní válce, kterou prezident Donald Trump vede s Čínou. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila americká Národní asociace podnikových ekonomů (NABE) a z něhož cituje agentura AP.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

BBC: Obchodní spor Čína-USA ohrožuje nezúčastněné asijské státy

29.08.2019 Americko-čínská obchodní válka ohrožuje nezúčastněné asijské státy, píše zpravodajský server BBC. Přestože na ně obchodní cla uvalována nejsou, ocitají se menší z nich, jako je Hongkong nebo Singapur, na prahu recese. Větší asijské ekonomiky - Indie, Japonsko a Jižní Korea - pak převážně zpomalují.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Čínská měna i akcie kvůli eskalaci obchodního sporu s USA klesají

26.08.2019 Čínské akcie dnes výrazně oslabují a čínský jüan sestoupil vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 11 let. Za poklesem stojí eskalace obchodního konfliktu mezi Pekingem a Washingtonem, která by podle analytiků mohla těmto dvěma největším ekonomikám způsobit další škody a zbrzdit globální hospodářský růst.
img

Grafy dňa: Pravdepodobnosť, že k BrExitu dôjde koncom marca, ďalej kolabuje

15.01.2019 Pravdepodobnosť, že do konca marca Británia vystúpi z EÚ, klesla k 20%. Ešte v novembri pritom bola zhruba dvojtretinová. To zahŕňa tvrdý brexit ako aj vystúpenie s dohodou. Keďže klesá aj pravdepodobnosť tvrdého BrExitu, tak to pomáha libre (@SoberLook):
img

Obrázky dňa: Nožnice medzi americkými a svetovými akciami sú prudko roztvorené.

26.09.2018 Vývoj na globálnych akciových trhoch je aktuálne brutálne fragmentovaný – percento krajín, ktorých akciám sa darí lepšie ako globálnemu akciovému indexu (MSCI ACWI) je na jednej z najnižších úrovní za posledných 30 rokov, odkedy existujú dáta. Globálne akcie teda ťahajú USA, zvyšok zaostáva. Uvidíme, dokedy môže táto divergencia vydržať. (@chartoftheday):
img

Mayová opäť pohrozila tvrdým BrExitom. Pozrite si aktuálne prognózy jeho dopadu.

25.09.2018 Keďže Britská premiérka Mayová v piatok opäť vyrukovala s hrozbou tvrdého BrExitu, keď jej EÚ neustúpi (a poslala libru prudko nadol), tak sa pozrime na to, čo by takýto scenár znamenal podľa posledných prognóz.
img

Obchodné vojny v grafoch: Čína môže výraznejšie spomaliť. Niektoré regióny to už pociťujú.

21.09.2018 V pondelok ohlásil Trump desaťpercentné clá na dovoz ďalších čínskych tovarov v objeme 200 mld. dolárov ročne, s tým, že koncom roka budú zvýšené na 25%. Okrem toho pohrozil aj zavedením ciel na zvyšné čínske importy (tie sa aktuálne odhadujú na 267 mld. USD ročne), pokiaľ Čína príde s protiopatreniami. A s tými Čína napokon prišla, ohlásila 10%-né clo na dovozy v objeme 60 mld. USD. V súvislosti s týmto vývojom sa objavili mnohé zaujímavé grafy o dopadoch, vyberám tie najzaujímavejšie:
img

Obrázky dňa: Volatilia na amerických dlhopisoch je najnižšia od 70-tych rokov

19.07.2018 Kým zlato, ropa a čiastočne aj dolár majú zatiaľ relatívne volatilné leto, tak výnosy z desaťročných amerických dlhopisov majú zatiaľ v júli najnižšiu mesačnú volatilitu od roku 1973. A to sa pritom dosť výrazne menia očakávania budúceho vývoja úrokových sadzieb v USA, smerom k vyšším sadzbám, čo by malo znamenať vyššie výnosy. Smerom nadol by ich zase mohli poslať obchodné vojny. Vyzerá to teda byť skôr ticho pred búrkou ako nejaká dlhodobejší fenomén (@queenofchartz):
img

Obrázky dňa: Stimuly v USA vyprchajú v roku 2020

09.07.2018 Uťahovanie politiky FEDu, ktoré by malo mať za normálnych okolností negatívny dopad na ekonomický rast, zatiaľ viac než kompenzujú fiškálne stimuly. A to by malo pokračovať aj v roku 2019. V roku 2020 by už mal byť dopad monetárnej a fiškálnej politiky na rast podľa Oxford Economics mierne negatívny. Zrejme aj preto je aktuálne v móde predpovedať pre rok 2020 recesiu. Negatívny dopad niekde na úrovni 0,2 percentuálneho bodu by však rozhodne nemal byť dostatočný na to, aby stiahol rast HDP do mínusu (@adam_tooze):
img

Obrázky dňa: Suverénne najvyšší dopad trumpových ciel na automobily by pocítilo Slovensko

28.06.2018 Dnes to bude vo veľkej miere o autách. V Oxford Economics sa pozreli na expozíciu automobilových exportov jednotlivých krajín EÚ voči USA. S odstupom to vyhralo Slovensko, expozícia je na úrovni 1,6%. Druhé je Nemecko s polovičnou a tretie Švédsko so štvrtinovou expozíciou v porovnaní so Slovenskom. Celkovo predstavuje vývoz automobilov do USA 0,3% HDP krajín EÚ (@GabrielSterne):
img

Obrázky dňa: Situácia ohľadom Talianska sa upokojuje. Výnosy z ročných dlhopisov sa vrátili do mínusu

19.06.2018 Riziko ohľadom Talianska sa upokojuje. Teda, minimálne z krátkodobého pohľadu. Výnosy 12-mesačných dlhopisov sa včera vrátili do mínusu. Trhy teda aktuálne nečakajú problémy. V dlhodobejšom horizonte sú však opatrnejšie, výnosy z desaťročných dlhopisov ostávajú aj napriek určitej korekcii stále vysoko (@charliebilello):
img

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu

22.03.2018 Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.
img

Obrázky dňa: Nemeckým odborom sa podarilo vyjednať najrýchlejší rast miezd za 25 rokov. V ECB majú radosť

08.02.2018 V ECB musia mať ohromnú radosť. Najväčším nemeckým odborom IG Metall, ktoré pôsobia v hutníckom a čiastočne aj v strojárskom sektore, sa podarilo vyjednať od apríla medziročný rast miezd o 4,3%. V grafe síce aktuálny rast miezd ešte nie je, len požiadavky odborov, je však z neho očividné, že sa jedná o najrýchlejší rast miezd od roku 1992. Keby odborom išlo len o mzdy, možno by ešte vyjednali aj viac, pretože sa im okrem toho podarilo skrátiť pracovný týždeň na 28 hodín. Silná ekonomika a nedostatok pracovníkov teda tlačí nahor mzdy, tak ako si to želá ECB. Ďalším krokom by mala byť podľa ECB vyššia inflácia, ktorá je hlboko pod jej cieľom. Tá by mala byť dielom silnejšej spotreby v dôsledku rýchlejšieho rastu miezd. Uvidíme, či sa to podarí (@Fmirw):
img

Americký dolar může sesadit z forexového trůnu odložení daňové reformy v USA

08.11.2017 Americký dolar drží pevně opratě měnového trhu. Měna Spojených států se totiž stále pohybuje v blízkosti čtyřměsíčních maxim ke koši hlavních světových měn a zatím nehodlá oslabit. A to i přes, měřeno středoevropským časem, ranní výkyvy kvůli čínským datům o vývozu a dovozu. Vývoj dolaru na forexovém trhu je ovlivněn očekáváním investorů ohledně nových informací o osudu daňové reformy v USA.
cina 21072013.png

Růst vývozu z Číny v srpnu zpomalil

08.09.2017 Růst vývozu z Číny v srpnu zpomalil, především kvůli slabší globální poptávce. Dovoz ale nečekaně silně vzrostl, navzdory očekávání, že druhá největší ekonomika světa oslabuje. Přebytek bilance zahraničního obchodu Číny pak meziročně klesl o 19 procent na 42 miliard USD (910 miliard Kč), což je nejnižší hodnota od května. Oznámil to dnes čínský celní úřad.
img

Trhy jsou na prahu obratu dolů, shodují se BoA, Citi, SocGen i Morgan Stanley

23.08.2017 Globální finanční trhy jsou v poslední fázi své rally před obratem v cyklu. Shodují se na tom stratégové bank na Wall Street Morgan Stanley, Citigroup, Societe Generale nebo Bank of America. A varují před rozpadem dlouhodobých vztahů ve vývoji akcií, dluhopisů a komodit. A dlouhodobého přehlížení faktů a fundamentu ze strany investorů.
img

Obrázky dňa: Ekonomická dôvera v eurozóne je najvyššia za posledných 10 rokov

30.06.2017 Pozitívne správy z ekonomiky eurozóny neutíchajú – indikátor ekonomického sentimentu (80% podniková dôvera; 20% spotrebiteľská dôvera) sa vyšplhal na najvyššie úrovne za posledných 10 rokov. Zrýchľovanie rastu ekonomiky eurozóny by teda malo pokračovať (@ecoeurope):
img

Obrázky dňa: Čínska výrobná sféra je po roku opäť v kontrakcii

01.06.2017 Čínska výrobná sféra sa vracia do kontrakcie. Index výrobnej dôvery klesol pod úroveň 50 bodov. Ultra-predstihové ukazovatele pre vývoj čínskej ekonomiku ako úverové podmienky či ceny komodít teda mali pravdu, že čínsku ekonomiku čaká spomalenie. Na vyfabrikovanom HDP sa to však nemusí prejaviť, keďže tento ukazovateľ nereagoval ani predošlý rast výrobnej dôvery v roku 2016 (@WilliamsonChris):
img

Obrázky dňa: FED vidí po amerických voľbách vyššiu neistotu

05.01.2017 Vo FEDe sa obávajú dopadu Trumpových opatrení na ekonomiku. V protokole z posledného zasadnutia odznelo slovo neistota 12-krát. To je druhý najvyšší počet v tomto roku, vyšší bol len po britskom referende o vystúpení z EÚ. Pokiaľ toto číslo ostane vysoké aj po ďalších zasadnutiach, tak tri zvýšenia sadzieb v budúcom roku, ktoré očakáva FED, môžu byť ohrozené (@boes_):
img

Obrázky dňa: Trump je zrazu najväčším pozitívnym rizikom pre ekonomiku

06.12.2016 Z najväčšieho rizika pre trhy/ekonomiku sa stala najväčšia nádej. Podľa prieskumu Oxford Economics vkladajú respondenti z ekonomického prostredia najväčšie nádeje do Trumpovho stimulu, na ďalších priečkach sú globálne fiškálne stimuly a globálny rast produktivity. Paradoxné je, že Oxford Economics robili aj prieskum najväčších rizík, a aj pri nich vyhral Trump, konkrétne jeho protekcionistické chúťky (@ldaalder):
img

Obrázky dňa: Ropu ťahal v posledných týždňoch nahor short-squeeze

05.05.2016 Rast cien ropy v posledných týždňoch bol ťahaný výhradne znižovaním short pozícií, long pozície ostali stabilné. To na...
img

Obrázky dňa: Long pozície na JPY sú najvyššie od roku 2012

07.04.2016 Long pozície na jene sú najvyššie od roku 2012. A vtedy bol USDJPY pod úrovňou 80 (@sobata416): Priestor pre pokles U...
cinsky juan.jpg

Čína opět snížila požadavek na rezervy bank

29.02.2016 Čínská centrální banka dnes oznámila, že s platností od úterý sníží o půl procentního bodu úroveň vkladů...
cina ekonomika.jpg

Čína ve třetím čtvrtletí zpomalila růst

19.10.2015 Čína ve třetím čtvrtletí zpomalila hospodářský růst. Hrubý domácí produkt druhé největší ekonomiky světa se...
img

Obrázky dňa (8.9.2015)

08.09.2015 Kto najviac utrpí čínskym spomalením? V Oxford Economics sa to snažili odhadnúť prostredníctvom troch indikátorov - exportov do Číny...
Související klíčová slova: Partneři | Bitcoin | Čínský jüan | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Korelace | Inflace | OECD | AUD/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | HDP | Kanada | Německo | Polsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Spready | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | CBOE | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Grafy | Indikátor | Investice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Nomura | Evropa | Index CSI300 | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Bank of America | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Fond | EU | Ministři financí | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ceny komodit | Výsledky | Recesia | IEA | Vývoj dolaru | Aktuální kurzy | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Ceny akcií | EURUSD | USDJPY | Index | Podpora | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínský obchod | Devizové trhy | Dolar | Ekonomický výhled | Eura | Finanční prostředky | Fondy | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index volatility | Investice do nemovitostí | Investing | Irsko | Kurzy | Libra | Markets | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Trh | Volatility | Vývoj cen ropy | Zpracovatelský průmysl | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | ING | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Volby | Know-how | Hedžové fondy | Capital Economics | Markit | Macquarie Capital | Microsoft | MSCI | CSI300 | Investing.com | Macquarie | TLTRO | Agentura AP | BBC | Washington Post | HUF/EUR | Čínská centrální banka | Ministr financí | Finanční centrum | Energie | Přehled | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Referendum | Americké firmy | Zpravodajský server | Firmy | České firmy | Economic | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Globální finanční trhy | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Dnešní údaje | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Výhled | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Krize | Světové trhy | S&P Global Ratings | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | IHS Markit | Index volatility CBOE | Štěpán Hájek | Obchodní války | Obchodní válka | Globální růst | Globální hospodářský růst | Czech Fund | Tvrdý brexit | Daňové úlevy | Zpomalení hospodářského růstu | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Statistický úřad | Riziko recese | Snížení úroků | Obavy z recese | Snížení daní | Podnikoví ekonomové | Cíl hospodářského růstu | Růst čínského HDP | Hospodářské krize | Trump dnes | Deficit | Obchod | Trh práce | Čínský export | Zpomalení české ekonomiky | Miliardy | Vyhlídky | Zpomalení světového obchodu | FT | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Financovat | Průmysl | Propouštění | Impuls | Rozvoj | Ekonomické zpomalení | Ziskovost | Francouzský ministr financí | Návratnost | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Analytička | Ukazatele | Nájmy | Trump | Výsledky průzkumu | Nákaza koronavirem | Trhy | Virus | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Odhad letošního růstu | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Americké ekonomiky | Ministerstvo financí ČR | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | Společnost IHS Markit | Spotřebitelé | Koronavirová krize | Růst | Koronavirové krize | Spotřebitelská důvěra v USA | Ekonomiky | Práce | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Výpadky | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Oživit ekonomiku | Dílčí index | Dluhopisy horší kvality | Důvěra amerických spotřebitelů | Čínský export v dubnu | Export v dubnu | Vyhlídky pro čínský export | Dubnový vývoz | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Over-the-counter (OTC)
Overtrading
Overweight
Ověřená historie
Ověřená online kasina
Ověřené výsledky
Ovocnářská unie
Owpremium
OX Capital Markets Ltd
Oxfam

Následující klíčová slova

Oznámení firmy
Oznámení převzetí
Oznámení Spojených států
Ozvěny trhu
Oživení akcií
Oživení akcií Tesly
Oživení britské ekonomiky
Oživení cen
Oživení cen ropy
Oživení české ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít