Úterý 19. březen 2024 10:24
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
XTB trading konference 2024

Vakcinace

img

Nálada na Wall Street jako na houpačce. Akcie se vzdávají zisků, dolar redukuje ztráty

29.11.2022 Index S&P 500 se v první polovině dnešní seance snažil zastavit dvoudenní pokles, pozitivní nálada ale v nestabilní seanci rychle vyprchala u něj i dalších dvou hlavních amerických akciových indexů. Vzhůru zamířily čínské akcie obchodované na amerických burzách, kterým mohla pomáhat vyjádření čínských činitelů ohledně uspíšení vakcinace proti Covid 19 mezi čínskými seniory. To je podle expertů klíčový krok směrem k opětovnému otevření druhé největší světové ekonomiky. Na stejných zprávách rostla dnes i ropa, které Čína je jejím největším světovým dovozcem. K rally na ropě nutno přidat rozhovor o možných škrtech v produkci ropné koalice OPEC+, která podle delegátů změní svoje prosincové jednání a virtuální schůzku.
img

Akcie Novavax: Vakcína Nuvaxovid míří do Evropy

31.12.2021 Akcie Novavax mají za sebou hned několik důležitých událostí, díky kterým se z řečeného titulu stává skutečná konkurence například pro akcie Pfizer a akcie Moderna. Nuvaxovid dostal v Evropě zelenou a k distribuci této vakcíny by mělo dojít již v lednu 2022. Tato významná událost by mohla mít vliv i na cenné papíry této společnosti, proto se podíváme na aktuální fundamentální a technickou analýzu akcie NVAX.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MF zhoršilo odhad růstu HDP letos i příští rok, inflaci čeká přes šest procent

09.11.2021 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad vývoje ekonomiky v letošním i příštím roce. Letos očekává růst hrubého domácího produktu o 2,5 procenta a příští rok o 4,1 procenta. Prognózu dnes zveřejnilo ministerstvo. V posledních odhadech ze srpna úřad očekával letos růst ekonomiky o 3,2 procenta a příští rok o 4,2 procenta. MF zároveň uvedlo, že zrychlující se inflace se stává významným makroekonomickým problémem. Pro příští rok výrazně zvýšilo její odhad na 6,1 procenta, zatímco v srpnu počítalo s průměrnou inflací 3,5 procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
img

Navzdory znovunastartování ekonomického růstu nelze polevit v obezřetnosti na trzích

19.10.2021 Globální ekonomický růst zůstává silný. Napříč jednotlivými trhy je však kvůli dynamicky se vyvíjející pandemické situaci nevyrovnaný. Zřetelná korelace mezi proočkovanostíobyvatelstva a mírou oživení ekonomiky ukazuje, že náskok nejvyspělejších trhů před rozvojovými se bude zvětšovat, dokud očkovací kampaň jednotlivých států nedosáhne srovnatelných výsledků.
img

Forex: Trh práce v USA opět zrychluje

08.10.2021 Americký trh práce se vrací k rychlejšímu tempu návratu na předcovidové úrovně. Přechozí problémy s náborem nových zaměstnanců by měly již být minulostí. Na druhou stranu tuzemské maloobchodní tržby sráží nedostupnost nových aut. Nálada na finančních trzích se po předchozích dnech vyšší volatility zlepšila. Nicméně eurodolar zůstává níže, a i region čeká na silnější impuls.
C:\fakepath\akcie-28092021-1.png

Pejskovi kupte granule, sobě akcie Zoetis

28.09.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Zoetis Inc., která dle mého názoru nabízí zajímavý swing obchod. Jestli jste o společnosti Zoetis ještě neslyšeli, možná vás informace o ní překvapí.
img

KOMENTÁŘ (PMI průzkum, eurozóna, září 2021 – předběžný výsledek)

23.09.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně letos v září dle předběžných výsledků PMI průzkumu zpomalil druhý měsíc v řadě, přičemž zpomalení oproti srpnu bylo poměrně výrazné.
img

Rozbřesk: Oblasti HORECA pomohl start letní sezóny

08.09.2021 Zatímco v pondělí jsme měli možnost vidět podrobné červencové výsledky průmyslu a stavebnictví, včera přišly na řadu služby včetně maloobchodu. A celkově na nich není v podstatě nic moc překvapivého. Reálné útraty v obchodech se meziměsíčně zvýšily o půl procenta, meziročně jsou o téměř šest procent výše než loni v červenci. Pozitivně vyznívá i srovnání s rokem 2019, i když lze asi jen těžko hovořit o nějakém přehnaném nákupním boomu.
img

Cena akcie Pfizer raketově roste. Je správný čas na nákup?

11.08.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Pfizer. Aktuálně se schyluje k úplnému schválení jejich vakcíny. Pfizer již dříve získal povolení očkovat děti (od 12 let). Nyní navíc usiluje i o možnost vakcinace dětí ve věku 5 až 11 let. Cena akcie PFE navíc poslední dobou raketově roste.
img

Týdenní výhled trhu BOE, RBA a NFP je v centru pozornosti

02.08.2021 Týden začíná v úterý brzy ráno vyhlášením sazeb Reserve Bank of Australia (RBA). Je pravděpodobné, že bude hýbat trhem, vzhledem k tomu, že většina Austrálie je opět ve výluce, vakcinace byla velmi vysoká a skutečnost, že australský dolar byl v posledních několika týdnech slabou měnou.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová vyzvala ke zvýšení úsilí o proočkovanost obyvatelstva

22.07.2021 Německá kancléřka Angela Merkelová s ohledem na současné rostoucí počty nových případů koronaviru vyzvala občany, aby se nechali očkovat. Všichni chceme návrat k normalitě, řekla v Berlíně na své tiskové konferenci k domácí i zahraniční politice. Lidé by podle ní měli svým působením na ostatní přispět k vyšší proočkovanosti obyvatelstva. Ve svém bilančním projevu dále uvedla, že Německo stojí před velkými modernizačními výzvami. Hájila také plynovod Nord Stream 2 i odklon země od jaderné energetiky. Plány, co bude dělat po konci své dlouhé politické kariéry, podle svých slov Merkelová zatím nemá.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně je díky ústupu pandemie nejvyšší za 15 let

23.06.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně je tento měsíc nejvyšší za posledních 15 let. K jejímu růstu přispívá silná poptávka, zejména ve službách, a obecně příznivější podmínky s tím, jak postupuje očkování proti covidu-19 a odeznívá pandemie. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla organizace IHS Markit.
img

Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Diskuzi kolem omezování nákupů aktiv označí ECB ve čtvrtek za předčasnou

08.06.2021 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Diskuze se bude točit kolem pandemického programu nákupu aktiv (PEPP) a vyhodnocení jeho dosavadní účinnosti. Vzhledem ke stávající míře nejistoty předpokládáme, že se ECB jakýmkoli náznakům o počátku omezování nákupů aktiv bude chtít vyhnout. Pandemický program tak poběží do září ve stávající výši. S jeho ukončováním ECB nebude podle našeho názoru chtít začít dříve nežli Fed. Tedy na začátku příštího roku. I pak ale předpokládáme, že konec programu bude ještě vyhlazován navýšením nákupů aktiv v rámci programu APP a prodloužením TLTRO4, a to do poloviny příštího roku. S postupujícím oživením ve druhé polovině letošního roku však bude diskuze kolem konce pandemického programu sílit, což bude vytvářet prostor pro růst evropských výnosů a potažmo i těch českých. Na své by si v tom případě měla přijít i česká koruna.
img

Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu

07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
img

Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Forex: Sektor služeb jako tahoun sentimentu v eurozóně

03.06.2021 Středeční obchodování nevybočilo z poklidného trendu finančních trhů z předchozích dní. Dnešní kalendář nabídne finální výsledky květnového PMI z hlavních ekonomik eurozóny. Ty by měly potvrdit silný průmysl a otevírající se sektor služeb. Naopak mírný pokles očekáváme od ISM ve službách v USA. Tamní trh práce ukáže o něco pomalejší růst nových pracovních míst oproti dubnu. Koruna marně vyčkává na nový impulz k pohybu a již třetí týden se obchoduje v úzkém pásmu 25,40-25,50 za euro. Tam podle nás zůstane i po zbytek týdne.
img

Letošnímu výkonu české ekonomiky svědčí vakcinace, zrušení superhrubé mzdy, ale i statistický efekt loňské nízké základny

01.06.2021 Český statistický úřad dnes potvrdil svá dřívější, předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství meziročně ztratilo 2,1 procenta svého výkonu, mezičtvrtletně pak 0,3 procenta.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce potěší centrální bankéře

31.05.2021 Klíčovou globální událostí tohoto týdne je páteční publikace květnových statistik z amerického trhu práce. Ty ukáží na další zlepšení, které může odstartovat diskusi nad tím, kdy začne Fed ustupovat od programu kvantitativního uvolňování. V Evropě bude pozornost zaměřena na inflační data. Ta za eurozónu by měla ukázat rovná dvě procenta. Z domova se zítra dočkáme struktury HDP za Q1 21, kde by měl být patrný dopad uzavření ekonomiky, květnový PMI pak potvrdí, že od té doby se sentiment výrazně zlepšil. Závěr týdne pak odhalí, jak se vyvíjely tuzemské mzdy během prvních třech měsíců roku. Oproti konsensu čekáme výrazně lepší výsledek.
img

Forex: Závěr týdne znamenal pro korunu klid, dolar si polepšil

28.05.2021 Závěr týdne se na globálním trhu opět nesl ve znamení optimismu, což ukazuje pohled na opětovně rostoucí akciové indexy na obou stranách atlantického oceánu. Na lokálním devizovém trhu se to ale příliš neprojevilo, kurz koruny se držel bez významnějšího zájmu obchodníků v úzkém pásmu mezi 25,43 až 25,46 CZK/EUR. Na trhu eura vůči dolaru se nakonec prosadila americká měna. Euro ještě dopoledne držela solidní data z eurozóny.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

24.05.2021 Důvěra v tuzemské ekonomice se v květnu opět výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od prosince 2019. Ke zlepšení důvěry došlo ve všech podnikatelských odvětvích a znatelně se zlepšila nálada také mezi spotřebiteli. Výrazně se zlepšila důvěra ve službách, kde na sentiment podnikatelů příznivě dopadá avizované anebo už i probíhající uvolňování uzavírek spojených s pandemií. Uvolňování protipandemických restrikcí vedlo spolu se zlepšujícími se zprávami z ekonomiky k prudkému růstu spotřebitelské důvěry, příslušný ukazatel byl v květnu nejsilnější od loňského února.
img

Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu a květnu zlepšila nejvýrazněji v historii měření. V průmyslu mají nejlepší náladu dokonce od roku 2017, spotřebitelé se ale stále bojí výrazné inflace

24.05.2021 V květnu se všechny hlavní ukazatele důvěry v českou ekonomiku poprvé vrátily nad předpandemickou úroveň. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 99,7 bodu. Nachází se tedy jen 0,3 procenta pod dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory v eurozóně ovlivní vlna euforie

24.05.2021 Tento týden se ponese ve znamení zveřejňování indikátorů důvěry. Spotřebitelskou důvěru ve Spojených státech čeká vzhledem k mimořádnému dubnovému růstu korekce. Poklesu se nevyhnou ani osobní příjmy Američanů, které již nebudou navyšovány jednorázovými dávkami. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby mají naopak našlápnuto k dalšímu růstu. Ekonomickou důvěru v eurozóně, německé IFO i francouzskou podnikatelskou důvěru ovlivní euforie spojená s rozvolňováním pandemických opatření. Lepší náladu by mohl ukázat i český konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka tento týden ponechá sazby beze změny, v červnu ale podle našeho odhadu měnovou politiku utáhne.
img

Akcie Boeing – Vystoupá cena akcie Boeing opět do výšin?

19.05.2021 Od minulého příspěvku na akcie Tesla se přesuneme k jinému sektoru, neboť nyní v rámci technické a fundamentální analýzy budeme rozebírat výrobce dopravních letadel Boeing.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB naznačil, že zvýšení úrokových sazeb se blíží

17.05.2021 Tento týden je v českém kalendáři pouze dubnová statistika cen průmyslových výrobců, kterou ČSÚ zveřejní již za několik málo minut. V nastávajících dnech nás potom čeká zpřesněný odhad HDP eurozóny, předběžné výsledky HDP budou ale reportovat i Slovensko a Maďarsko. Americký Fed zveřejní zápis z posledního jednání, který patrně nepřinese nové informace a pouze potvrdí, že diskuse o utahování měnové politiky jsou předčasné. Závěrem týdne dorazí indexy nákupních manažerů za květen.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Experty v USA zaskočila tamní inflace: vylétla třikrát výše, než čekali, na maximum od roku 1982. Bude mít dopady i na ČR, Babišově vládě zdraží financování dluhu

12.05.2021 Dubnová meziměsíční inflace Spojených států očištěná o kolísavé ceny potravin a energií vyskočila na 0,9 procenta, nejvýše od roku 1982. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů amerického Úřadu statistiky práce.
img

Forex: Inflace v České republice opět zrychluje

11.05.2021 Úvod týdne byl ve znamení dozvuků předchozích dní. Dnešek by však už měl nadělit finančním trhům nová témata. Německý ZEW ukáže další růst, a to jak v hodnocení současné situace, tak i v očekáváních budoucího vývoje. Pro tuzemský trh však bude zásadní dubnová statistika spotřebitelské inflace. Ta podle nás pokračuje v předchozím tempu, což by znamenalo výrazné meziroční zrychlení. Koruna posouvá své rekordy a vůči americkému dolaru je nejsilnější od poloviny roku 2018.
img

Česká republika byla v podstatě vymazána z turistických map. Cestovní ruch padl na kolena

10.05.2021 „Hotely se stravovacími službami jsou rizikové z hlediska šíření koronaviru. Proto někteří lidé zřejmě omezí klasické dovolené v resortech pořádané cestovními kancelářemi. Je však možné, že lidé projeví zvýšený zájem o dovolené na vlastní pěst například s využitím služeb Airbnb. Tento typ ubytování se obejde bez nadměrných kontaktů s dalšími turisty a z epidemiologického hlediska je srovnatelný s klasickým nájemním bydlením,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Německo zrychluje vakcinaci, další plus pro euro

10.05.2021 Tempo očkování bude v nejbližších měsících a kvartálech stále jedním z ústředních motorů ekonomického vývoje. Evropa na začátku roku 2021 zjevně v očkování zaostávala za Spojenými státy, což se projevilo i v horším průběhu druhé a třetí vlny pandemie. Z ekonomického pohledu to znamenalo v případě eurozóny pád do druhé pandemické recese - něco, čemu se USA i díky rychlejšímu očkování úspěšně vyhnuly.
img

Ranní okénko - Inflaci v dubnu opět zvýšily ceny pohonných hmot

10.05.2021 Hlavním tématem tohoto týdne je inflace. Dubnová statistika bude zveřejněna v USA, v tuzemsku i některých ostatních zemích střední a východní Evropy. Ve všech případech se počítá s dalším navýšením meziroční dynamiky, opět vlivem nízké srovnávací základny z minulého roku. Přičemž v USA by se mohl náskok v rozvolňování protipandemických opatření projevit i v mírně vyšších cenách v kategorii služeb.
img

Turecko pokračuje v boji proti covidu a usiluje o důvěru investorů

07.05.2021 Poslední týdny a měsíce z Turecka přichází negativní zprávy. Země zažila měnové turbolence po březnovém odvolání guvernéra centrální banky Agbala a nyní se vypořádává s třetí vlnou covid-19, která ohrožuje oživení ekonomiky a rozběh klíčové turistické sezóny.
img

ČNB je výrazně pesimističtější než trh. V pomalejší vakcinaci vidí pětkrát větší problém

06.05.2021 Česká národní banka ladí poměrně ponurou notu ohledně letošního vývoje tuzemské ekonomiky. Podle dnes zveřejněné prognózy předpokládá růst pouze 1,2 procenta. Přitom ještě její prognóza zveřejněná začátkem února počítala s růstem 2,2 procenta.
img

Forex: Rozvolňování se podepíše na prohloubení schodku zahraničního obchodu v USA

04.05.2021 Po včerejším svátku se dnes na londýnský trh vrátí obchodníci. Rozjezd obchodování ale bude pozvolný. Ekonomický kalendář je pro dnešek totiž relativně nezajímavý. Americká data potvrdí rozvolňování restriktivních opatření s pozitivním ekonomickým dopadem.
img

Ozvěny trhu: Jestřábi se vracejí

29.04.2021 Dnes nám začíná mediální karanténa před zasedáním bankovní rady ČNB k měnové politice, které se uskuteční za týden. Na tomto jednání bude představena nová prognóza vývoje české ekonomiky. My v Komerční bance jsme ji zveřejnili právě včera.
img

Forex: Americká ekonomika hlásí výrazný růst za první čtvrtletí

29.04.2021 Americká ekonomika podle našich odhadů vykáže za první čtvrtletí výrazný růst. Hlavními tahouny jsou spotřeba domácností a výdaje firem a vlády. Na druhou stranu zahraniční obchod a pokles zásob působí ve směru nižšího růstu. Míra nezaměstnanosti v Německu dále klesá. Americká centrální banka podle očekávání měnovou politiku nezměnila. FOMC však vyzdvihuje probíhající oživení ekonomiky. Diskuze o konci kvantitativního uvolňování podle nás začne ale až v druhé polovině roku. Euro vůči dolaru posiluje na nejsilnější úrovně od konce února. Z toho by dnes měl benefitovat středoevropský region včetně koruny, která zatím marně čeká na významnější impuls k pohybu.
img

Ranní okénko - Fed nemá kam spěchat

28.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář nabízí jen dvě události. Německý Gfk index měřící spotřebitelskou důvěru, který byl zveřejněn zkraje dne, a měnověpolitické zasedání amerického Fedu, na které si však budeme muset počkat až do večerních hodin.
img

Forex: Fed bude ekonomiku i nadále podporovat

28.04.2021 Americká centrální banka dnes zřejmě svou rétoriku příliš nezmění. Vzhledem ke stále poměrně vysoké nejistotě spojené s pandemickou krizí a vývojem na trhu práce bude chtít ekonomiku i nadále podporovat. Diskuze kolem omezování nákupů aktiv začne, až vakcinace dosáhne 70-75 %. Tedy začátkem léta. K reálným krokům pak Fed podle naší prognózy přistoupí na začátku příštího roku.
img

Ranní okénko - ČR zveřejní výsledek HDP za Q1 jako první z regionu

26.04.2021 V posledním dubnovém týdnu nás budou zajímat především předběžné údaje o HDP. Jako první z regionu střední a východní Evropy zveřejnění výsledek Český statistický úřad. Data o HDP dorazí také pro Německo, eurozónu i USA. Dále nás čeká zasedání Fedu, míra inflace v eurozóně a výsledky německého Ifo indexu. Ten je s tuzemským konjunkturálním průzkumem první událostí v týdenním ekonomickém kalendáři.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zůstane nadále trpělivá

26.04.2021 Po zasedání ECB v minulém týdnu nás v tomto čekají zbylé dvě klíčové banky – japonská Bank of Japan a americký Fed. A i zde platí, že centrální bankéři zachovají opatrný postoj. Do rychlého oznámení počátku normalizace měnové politiky se američtí centrální bankéři nepoženou ani ve světle toho, že tamní ekonomika roste v současné době rychleji než ta evropská, což potvrdí předběžné odhady HDP za Q1 21. Za eurozónu bude dokonce vykázán mírný mezičtvrtletní pokles. Tuzemská statistika bude vzhledem k tomu, jak špatná panovala v prvních měsících roku u nás pandemická situace, ještě o něco horší.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta

25.04.2021 Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta. Čtvrtinu tohoto nárůstu povedou Spojené státy. Naopak podíl čínské ekonomiky bude o něco nižší. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.04.2021 Dubnový průzkum PMI naznačuje, že ekonomická aktivita v eurozóně zrychlila svůj růst, když souhrnný indikátor PMI vzrostl na devítiměsíční maximum. Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI zrychlil na svou historicky nejvyšší úroveň.
img

Forex: Indikátory PMI v eurozóně čeká korekce

23.04.2021 Ve Spojených státech i eurozóně budou dnes zveřejněny indikátory PMI za duben. Zatímco v USA mají ještě drobný prostor pro růst, v eurozóně již v průmyslu narazily na svůj strop a čeká je korekce. Náladu ve službách zkalí zpřísnění pandemických opatření z konce března. Euro tak dnes mnoho naději na výraznější posílení nemá a tím pádem ani česká koruna. Před zahájením mediální karantény (příští čtvrtek) by mohl zčeřit vody některý z českých centrálních bankéřů. Jinak je regionální ekonomický kalendář prázdný.
img

Forex: Na silnější úrovně se koruna nemá zatím sílu propracovat

22.04.2021 K jednacímu stolu dnes zasedla Evropská centrální banka. Ta oznámila, že v nákupech aktiv v rámci pandemického programu bude pokračovat nejméně do konce března 2022. To je i v souladu s naším očekáváním, že s ukončováním programu nebude chtít ECB začít dříve nežli FED. I pak se ale bude zřejmě snažit tento proces vyhladit prostřednictvím dočasně vyšších nákupů aktiv v rámci programu APP a skrze prodloužení programu TLTRO4. Krátkodobý výhled ekonomiky eurozóny je dle šéfky ECB Lagardové zamlžený a zatížený značnými negativními riziky. Ve střednědobém horizontu vidí ale rizika již jako vyrovnanější, přičemž aktivitu v eurozóně dle jejích slov podporují fiskální opatření, globální poptávka i postupující vakcinace.
img

Forex: ECB dnes vyhodnotí účinnost pandemického programu

22.04.2021 Klíčovou událostí dnešního dne je zasedání ECB. Těžko předpokládat nějakou změnu v nastavení měnových podmínek. Centrální bankéři vyhodnotí stávající pandemický program a naplňování březnové ekonomické prognózy. Odpolední americká data potvrdí povzbudivý výkon tamní ekonomiky. Z regionu na včerejší silná data březnových mezd a rychle rostoucích cen průmyslových výrobců v Polsku dnes naváží robustní maloobchodní tržby za stejný měsíc i lepší spotřebitelská důvěra za duben.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021

19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB vyhodnotí březnové zvýšení nákupů aktiv

19.04.2021 Finanční trhy reagují na lepší výsledky z ekonomiky i pozitivní výsledkovou sezónu posunem akciových trhů na nové historické rekordy. Hlavní událostí tohoto týdne bude jednoznačně zasedání Evropské centrální banky. Ta by měla primárně vyhodnotit efekt březnového zvýšení nákupů aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Předstihové ukazatele z eurozóny za duben ukážou mírný pokles z rekordních úrovní. Potvrdí ale odolnost ekonomiky vůči opětovnému utažení pandemických opatření. Americký kalendář bude prázdný a pozornost budou mít zejména zveřejňované firemní výsledky. Koruna zůstává uvězněna mezi pozitivním globálním vývojem a zhoršujícími se domácími podmínkami. Nižší tržní úrokové sazby snižují její atraktivitu, ale na druhou stranu nabízí možnost zajištění proti blížícímu se zvyšování úrokových sazeb ČNB.
img

Druhá a třetí vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům, hloubí příkopy napříč společností

17.04.2021 Pandemie, zejména její druhá a probíhající třetí vlna, dopadá hůře ne ženy než na muže. Hloubí ovšem příkopy nerovnosti napříč celou českou společností.
C:\fakepath\Mexican-Peso-21.png

Mexické peso využívá prudké oživení v USA

16.04.2021 Posledních několik měsíců je pro mexické peso z fundamentálního pohledu výjimečně dobrých. Shodou několika šťastných náhod sbírá pozitivní body takřka na všech frontách a jeho rally nemusí být zdaleka u konce.
img

Benzín a nafta v příštím týdnu zlevní. Japonští politici poprvé připouštějí možnost zrušení i letošní olympiády

15.04.2021 Ceny pohonných hmot se drží na nejvyšších úrovních od loňského března. Benzin v uplynulém týdnu dál zdražil, nafta nepatrně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,45 koruny, před týdnem byl o 11 haléřů levnější. Nafta zlevnila o dva haléře, za litr teď řidiči dají průměrně 29,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.4.2021)

14.04.2021 Nevoznější vývoj během včerejší seance odstartovala zpráva od americké FDA, která doporučila pozastavit očkování vakcínou J&J a následně byla zveřejněna inflace v USA. Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq se posunuly na nová historická maxima a dolar prohloubil své ztráty.
img

Forex: Průmyslová produkce v eurozóně v únoru poklesla

14.04.2021 Nejzajímavějším údajem dnešního dne bude průmyslová produkce za celou eurozónu. Výsledky z velkých ekonomik byly již publikovány a naznačují, že výstup průmyslového sektoru v únoru poklesl. Překvapivě dobré výsledky PMI indikátorů jsou však příslibem pro březnová data. V USA je kalendář v podstatě prázdný. Pozornost by mohl přitáhnout projev Jerome Powella před Ekonomickým klubem ve Washingtonu. Rétorika však zatím zůstane zřejmě beze změny. Vzhledem k vývoji domácích úrokových sazeb má koruna potenciál posílit. Při zemi jí ale zatím drží nerozhodné euro.
img

Růst cen pohonných hmot žene inflaci nad odhad České národní banky, koruna však i tak oslabuje. Zlevňují brambory, vepřové, plyn i elektřina

13.04.2021 Koruna v reakci na dnešní informaci Českého statistického úřadu o výši březnové inflace oslabila zpět nad úroveň 26,00 za euro. Inflace je totiž mírně slabší, než trh předpokládal. Analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s inflací čítající 2,4 procenta. Ta ale nakonec v březnu dosáhla meziročního růstu jen ve výši 2,3 procenta. Mírnější inflace v očích trhu může poněkud oddálit první zvýšení základní úrokové sazby České národní banky po pandemii, což snižuje atraktivitu české měny. Žádné výraznější oslabení koruny ale z tohoto důvodu čekat nelze.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021

12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
C:\fakepath\top-09042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.04.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes převážně v červených číslech. Proti proudu šla z hlavních trhů burza v Tokiu. Údaje o čínské inflaci nepřinesly výraznější překvapení.
img

Český průmysl padá více, než se čekalo. Stahuje jej propad autoprůmyslu, jenž nastává kvůli výpadkům v dodávkách ze světa

08.04.2021 Českému průmyslu se letos nedaří. Statistici revidovali lednový údaj, kdy podle nynějších dat průmyslová výroba oslabila meziročně o pět procent, tedy nejvíce od loňského srpna. Propad pokračoval v únoru, jak ukazují dnes zveřejněná čísla. Průmysl se meziročně propadl o 2,6 procenta.
img

KOMENTÁŘ (nezaměstnanost, ČR, březen 2021)

07.04.2021 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v březnu klesla z úrovně 4,3 % na 4,2 %. Jde o příjemné překvapení: pro březen sice bývá meziměsíční pokles nezaměstnanosti obvyklý díky působení sezónních faktorů, v rámci pandemické situace ale nebylo zdaleka jisté, že se tyto příznivé sezónní faktory letos v březnu projeví v dostatečně silné míře. V meziročním srovnání byla míra nezaměstnanosti o 1,2 procentního bodu vyšší než loni v březnu, což znamená, že se meziroční růst míry nezaměstnanosti nepatrně zmírnil z úrovně 1,3 procentního bodu zaznamenané v únoru.
img

Mezinárodní měnový fond prognózuje nejrychlejší růst světové ekonomiky za minimálně 40 let, ohledně české ekonomiky je optimističtější než naše ministerstvo financí i než Česká národní banka

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond ve své dnes zveřejněné prognóze předpokládá, česká ekonomika letos poroste o 4,2 procenta, v roce 2022 pak o 4,3 procenta. Přitom neočekává žádný výrazný nárůst míry nezaměstnanosti. Ta by v Česku měla letos dosáhnout průměrné úrovně 3,4 procenta, v příštím roce by pak měla klesnout na 3,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v ČR by tak měla letos i příští rok zůstat nejníže nejen v EU, ale v celé Evropě. Měla by tedy zůstat níže než ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Německu i než v Norsku, což jsou další evropské země s relativně velmi nízkou mírou nezaměstnanosti.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (6.4.2021)

06.04.2021 Přes velikonoční svátky se na trhy vrátil velmi pozitivní sentiment, který podpořila hlavně americká makrodata. Ta potvrdila, co jsme si už mysleli, a to že ekonomika má nakročeno do mnohem rychlejšího oživení. V reakci na klesající nervozitu oslaboval americký dolar a stabilní výnosy pomohly také drahým kovům.
img

Market alert: Ukáže NFP report silný růst zaměstnanosti?

01.04.2021 Zveřejnění dat z amerického trhu práce za březen se odehraje na Velký pátek. Přestože většina trhů bude zavřená, tak zveřejnění by se mělo projevit na forexu a některých dalších instrumentech.
img

Míra úspor domácností na rekordní úrovni

01.04.2021 Česká ekonomika podle třetího zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,6 % a její meziroční pokles činil 4,8 %. Ve srovnání s druhým odhadem je tak v meziročním srovnání o desetinku hlubší. Revize ve struktuře byly pouze drobné. Směrem nahoru byly revidovány vládní výdaje, dolu pak investice a zásoby. Za celý loňský rok domácí ekonomika poklesla o 5,6 %.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Forex: Evropská inflace v důsledku vyšších cen energií povyskočí

31.03.2021 Data z amerického i německého trhu práce by měla potěšit. Zatímco počet nezaměstnaných Němců o deset tisíc poklesne, Amerika se může těšit na více než půl milionu nových pracovních pozic. Směrem nahoru se vydá inflace v eurozóně. Do karet jí nahrává nízká srovnávací základna i rostoucí ceny pohonných hmot. Ve druhé polovině roku se vyšplhá dokonce až na dvě procenta. Domácí kalendář je prázdný. Koruna tak zřejmě zůstane i nadále držena v patové situaci na jedné straně rostoucími úrokovými sazbami, na druhé straně slábnoucím eurem vůči americkému dolaru.
img

Forex: Koruna mírně ztrácí

30.03.2021 Kurz koruny dnes oslabil o 0,1 % a dostal se tak na úroveň 26,13 CZK/EUR. Domácí měna je v současné době pod vlivem dvou protichůdných faktorů. Výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů pokračují ve svém růstu. Nacházejí se již nejvýše od ledna loňského roku, což vytváří tlak na výnosy evropských dluhopisů, potažmo těch českých. To by hovořilo pro posilování kurzu koruny. Na druhou stranu je zde ale oslabující kurz eura vůči dolaru, kterému se na silnější úrovně zatím nedaří probojovat, přičemž v krátkém horizontu může společná evropská měna naopak ještě oslabovat. Koruna se tak drží převážně v pásmu 26,00-26,20 CZK/EUR. Objemy obchodů zůstávají nízké a ani následující dny zřejmě nepřinesou impulz, aby se koruna z této patové situace vymanila.
img

📉Zlato testuje klíčový support❗

30.03.2021 Zlato dnes padá o více než 1,5 %. Tento drahý kov aktuálně testuje důležitý support na úrovni $1681/oz. Zlato klesá kvůli sílícímu dolaru a vzestupu výnosů z amerických dluhopisů. V případě desetileté splatnosti se výnos dostal až na 1,77 % (14M max). Trh čeká silné ekonomické oživení v USA, další fiskální balíček a pokračování rychlého tempa vakcinace. Faktorem je také uklidňování situace na akciových trzích po pádu Archegos Capital Management.
img

Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly

30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Ranní okénko - Američtí zpracovatelé dál šlapou na plyn

30.03.2021 Prvním dnešním makroekonomickým indikátorem bude v dopoledních hodinách průzkum ekonomické důvěry v eurozóně za měsíc březen. Souhrnný index by podle odhadu trhu měl přinést mírné zlepšení z únorových 93,4 na 96 bodů, přičemž kromě průmyslu, který téměř bez přestávky roste již od loňské jarní vlny pandemie, by se měly pomalu přidávat i služby. I pokud by se tržní očekávání naplnila, celkový index by i nadále zůstal poměrně hluboko pod předkrizovou úrovní poblíž 104 bodů i pod pětiletým průměrem, který činí 103,3. Zkušenosti z minulého týdne, kdy příjemně překvapily výsledky německého indexu nákupních manažerů i IFO indexu, ovšem dávají naději na překonání odhadů i tentokrát. Mezi evropskými podnikateli se totiž navzdory zádrhelům v procesu očkování populace evidentně šíří opatrný optimismus.
img

Forex: Tam a zase zpátky – koruna se drží naší prognózy

29.03.2021 Kurz koruny se za posledních sedm dní prakticky nezměnil, byť uprostřed týdne došlo k menšímu výletu směrem ke slabším hodnotám, jehož příčinu lze patrně hledat v nadále neutěšené (středo)evropské epidemické situaci. K jistým výkyvům kurzu docházelo i ve středu, tedy v den měnověpolitického zasedání České národní banky, byť ta podle očekávání k žádné úpravě měnových podmínek nesáhla. Z vyjádření bankéřů ovšem šlo vyčíst, že nepříznivý pandemický vývoj trochu stáčí jejich myšlenky na budoucí zvyšování základní sazby k pozdějším termínům, než které naznačovala jejich poslední prognóza. Jak je ovšem u centrálních bankéřů zvykem, příliš konkrétních indikací jsme se na tiskové konferenci nedočkali a tržní výhled na letošní sazby se tak snížil jen velice mírně. Z našeho pohledu se nejedná o žádné překvapení, jelikož jsme k této části prognózy ČNB byli od počátku skeptičtí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
C:\fakepath\top-26032021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.03.2021 1) Asijské akciové trhy dnes ocenily čtvrteční zprávy o rychlejším růstu amerického HDP i stabilizaci tamního pracovního trhu. Nejvýznamnější regionální zprávou dne bylo zjištění agentury Reuters, že firmy Xiaomi a Great Wall Motors plánují společnou výrobu elektromobilů.
img

Forex: Americké příjmy domácností podporuje schválený fiskální balíček

26.03.2021 Německý Ifo index bude pokračovat v růstu, ale nižším, než trhy předpokládají. Pandemická situace komplikuje plánované uvolňování a návrat ekonomiky k normálu. V USA budou mít pozornost příjmy domácností, které podporují schválené fiskální balíčky. Polský zlotý se pod tlakem pandemie a očekávaného rozhodnutí ústavního soudu dostal na nejslabší úrovně od roku 2009. Koruna se vrací k silnějším hodnotám, slabší euro vůči americkému dolaru ale zůstává rizikem pro celý region.
img

Forex: Polský zlotý nejslabší od roku 2009

25.03.2021 Dnešní obchodování na finančních trzích se neslo v poklidnějším duchu. Hlavní data tohoto týdne již byla zveřejněna a hlavní politické události dnešního dne spadají až do odpoledních hodin amerického obchodování. Nicméně do mírných ztrát akciovým trhům pomohl plánovaný projev guvernéra americké centrální banky, který řekl, že za zlepšujícími se očekáváními stojí zejména tamní fiskální balíček a průběh vakcinace. Investoři však pravděpodobně viděli větší sílu v samotné americké ekonomice. Evropské trhy uzavírají v mírných ztrátách a podobný obrázek je vidět i na druhé straně Atlantiku. Americký dolar opět znásobil své zisky vůči euru a dostal se na nejsilnější úrovně od začátku listopadu.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Tématické reporty: ČNB ponechala sazby beze změny

24.03.2021 Centrální banka v souladu s očekáváními dnes úrokové sazby nezměnila. Základní repo sazba tak zůstává 0,25 %. Jako hlavní důvod uvádějí centrální bankéři přetrvávající vysokou míru nejistoty spojenou s vývojem pandemie. Bankovní rada zůstává oproti prognóze ČNB, která do konce roku počítá s trojím zvýšením sazeb, i nadále opatrnější a očekává jejich stabilitu po delší dobu. Guvernér Rusnok uvedl, že předčasné zpřísnění měnové politiky může napáchat mnohem více škod oproti tomu, že by úrokové sazby zůstaly nízké po delší dobu, než by se zpětným pohledem mohlo zdát optimální. Zpřísňování měnové politiky může podle bankovní rady nastat až ve chvíli, kdy budou k dispozici hmatatelné výsledky ekonomického oživení a pandemie bude významně ustupovat. Naše prognóza očekává první zvýšení úrokových sazeb v listopadu.
img

ČNB ponechala sazby beze změny

24.03.2021 Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání rozhodla o ponechání úrokových sazeb na současné nízké úrovni. Českou ekonomiku totiž stále dusí silné restrikce a jejich konec je zatím v nedohlednu. K uzavřeným obchodům a službám se na začátku letošního roku přidaly problémy v průmyslu. Mimo kritického nedostatku některých výrobních vstupů se objevují i potíže s nedostatkem zaměstnanců v důsledku uvalených karantén. Výsledkem je omezení produkce a pokračování slabého výkonu ekonomiky.
img

ČNB zvedání sazeb nechce uspěchat

24.03.2021 Výsledek dnešního měnověpolitického zasedání bankovní rady České národní banky se zdál být předem poměrně jasný. Situace si žádnou změnu politiky nežádala a tyto odhady se beze zbytku naplnily. Základní sazba tak zůstává na 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 1,00 %.
img

Rozbřesk: ČNB zřejmě na čas odloží své jestřábí záměry

24.03.2021 Hlavní tuzemskou událostí dnešního dne bude nepochybně zasedání bankovní rady ČNB. Sice se nedá předpokládat, že by ČNB dnes sáhla na úrokové sazby, nicméně něco málo by mohli centrální bankéři naznačit ohledně svých dalších záměrů. Stále totiž platí prognóza, podle které by už ve druhém čtvrtletí měla ČNB začít zvyšovat úrokové sazby a jen v letošním roce tak učinit celkem třikrát. S ohledem na pandemickou situaci i nerovnoměrný vývoj ekonomiky je pravděpodobné, že tento ambiciózní „plán“ nevyjde, a to zřejmě i navzdory prozatím vyšší než očekávané inflaci.
img

Forex: Česká národní banka zůstane ve vyčkávacím módu

24.03.2021 Světový kalendář dnes ovládnou indikátory PMI. Zveřejněny budou jak ve Spojených státech, tak i v eurozóně. Nálada v průmyslu zůstává i navzdory pandemické situaci až překvapivě dobrá a ani březnová data by v tomto ohledu neměla být zlomem. Rizikem zůstávají pokračující problémy v dodavatelských řetězcích a rostoucí ceny vstupů. Klíčovou domácí událostí bude zasedání České národní banky, tentokrát netradičně ve středu. Ta kvůli stále nejistému vývoji pandemické situace ponechá sazby beze změny. K jejich prvnímu zvýšení podle našeho názoru přistoupí až v listopadu letošního roku.
img

Forex: Koruně se na silnější úrovně nechce

23.03.2021 Česká koruna dnes oslabila o 0,5 % a posunula se tak na úroveň 26,20 CZK/EUR. Žádná zásadnější data zveřejněna nebyla. O oslabení se nicméně postaralo oslabování společné evropské měny, stále ne příliš dobrá pandemická situace a drobný pokles domácích tržních úrokových sazeb. Stále platí, že jakmile se pandemická situace zlepší, má koruna podle našeho názoru potenciál k poměrně rychlému posílení. Další trend by jí mohlo udat i zítřejší zasedání České národní banky. U té zřejmě převládne opatrnostní motiv a úrokové sazby tak zůstanou beze změny a to nejen na tomto zasedání, ale až do listopadu letošního roku. Forwardové sazby svá očekávání ohledně zvyšování úroků v kratším období v posledních dnech zkorigovaly. V horizontu šesti měsíců ve svých cenách zahrnují necelé jedno zvýšení úroků, v období devíti měsíců je však již plně zahrnuto očekávání dvojího.
img

Vývoj pandemie kalí vyhlídky na brzký nárůst sazeb

22.03.2021 Centrální banka podle nás zůstane i nadále ve vyčkávacím módu a úrokové sazby na březnovém zasedání měnit nebude. Rozhodujícím faktorem je stále nepříznivý vývoj pandemie, který se odráží v silných ekonomických restrikcích. Ty se přitom spolu s problematickými dodávkami výrobních vstupů začínají podepisovat na horší výkonnosti průmyslu, který dosud vyvažoval pokles v odvětví obchodu a služeb. Výkon ekonomiky v prvním pololetí tak zůstane slabý, a to i s ohledem na táhnoucí se očkování. S prvním zvýšením úrokových sazeb počítáme v listopadu. V té době by už ekonomika měla mít našlápnuto k solidnímu a snad i k déletrvajícímu oživení a růst sazeb tak podle naší prognózy bude pokračovat také v příštím roce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.3.2021

22.03.2021 Fed současný nárůst dluhopisových výnosů toleruje. Výnos desetileté splatnosti tak vystřelil nad úroveň 1,7 %. Výrazný nárůst byl tažen nahoru i zvýšením reálných výnosů. Ty se aktuálně dostaly na hladinu -0,6 %. Rostoucí reálné výnosy odráží jednak akceleraci ekonomického růstu. Vysílají však také signál, že trhy věří dřívějšímu utahování měnové politiky, než aktuálně připouští Fed. Tento týden se značnou pravděpodobností staneme svědky dalšího nárůstu dluhopisových výnosů, ke kterému přispěje i zamítavý postoj Fedu k prodloužení výjimky pro výpočet kapitálové přiměřenosti amerických bank. V případě výrazného růstu dluhopisových výnosů mají tendenci ztrácet zejména technologické tituly.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.3.2021)

19.03.2021 Výnos z desetiletých splatností v USA včera překonal 1.75 %, což způsobilo další výprodej na technologických akciích a Nasdaq klesl o 3 %. V korekci se ocitly také další akciové indexy a jediný sektor, kterému se dařilo, byl sektor finanční. Vyšší výnosy pomohly k růstu americkému dolaru.
img

Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku

18.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dramaticky zdražily. Benzín o 81 haléřů na cenu 30,79 koruny za litr, nafta o šedesátník na cenu 29,22 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší za více než jeden rok, nafta pak nejdražší za období skoro jednoho roku. Ceny pohonných hmot jsou v zásadě tam, kdy byly v době propuknutí pandemie loni v březnu.
img

Forex: EMA dnes potvrdí bezpečnost Astry

18.03.2021 Trh bude ještě dnes vstřebávat včerejší zasedání americké centrální banky. Evropská léková agentura dnes pravděpodobně potvrdí bezpečnost vakcíny Astra Zeneca, což by mohlo mírně povzbudit tržní optimismus. Promluví dva členové ECB. Podniková aktivita v oblasti Filadelfie vykáže zlepšování. Od průmyslové výroby v Polsku se čeká mírné zlepšení.
img

Forex: Koruna včerejší zisky smazala

17.03.2021 Finanční trh dnes žije především očekáváním ohledně výsledku zasedání americké centrální banky. Podstatnější změny v nastavení měnové politiky se nečekají a hlavní roli tak budou mít slova indikující další postup a nová prognóza. Lepšící se stav americké ekonomiky a pokračující vakcinace povedou i k mírně vyšším očekáváním členů Fedu ohledně zvyšování úrokových sazeb v roce 2023. Naopak právě dnes zveřejněná data z americké ekonomiky nepotěšila, když za únor vykázala výrazný propad vydaných stavebních povolení i nově započatých staveb domů. Na akciových trzích dnes převládal mírný pokles a kurz EUR/USD neměl jasný trend.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Forex: Fed zvýší sazbu na přebytečné rezervy bank

17.03.2021 Americká centrální banka dnes pravděpodobně zvýší sazbu IOER na přebytečné rezervy bank. Bude se však jednat o zásah spíše technického charakteru, takže žádnou výraznější reakci na toto opatření neočekáváme. Měnová politika Fedu zůstane i nadále extrémně uvolněná. Počet nově zahájených staveb v USA zřejmě vzroste. Poptávka po nemovitostech je stále díky rekordně nízkým úrokovým sazbám a stěhování obyvatel do méně zalidněných oblastí velmi vysoká. Inflace v eurozóně bude potvrzena na úrovni předběžného odhadu. Česká koruna by mohla těžit z rostoucích sázek na domácí zvyšování úrokových sazeb a pozvolna se lepšící pandemické situace.
img

Výsledky ČEZ nepřekvapily, trhy reagují vlažně, uvedli analytici

16.03.2021 Výsledky energetické společnosti ČEZ za loňský rok, které byly dnes zveřejněny, nepřekvapily, trhy na oznámení reagují vlažně. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Výhled na letošní rok vnímají spíše negativně, a to především kvůli očekávanému poklesu provozního zisku EBITDA i čistého zisku, očištěného o mimořádné vlivy.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Síla měn | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bull | Burza | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Denní minima | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ECOFIN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Ozvěny trhu | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | GBPJPY | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie O2 | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropské měny | Expirace | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Investovat do zlata | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz USD | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MQL5 | MQL5.com | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Odkup akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | PayPal | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Tapering | Těžba bitcoinů | Trh | Twitter | Unce zlata | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ROIC | CNBC | Rozkolísanost trhu | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | Trading Central | Benzín | DMA | Put | BIC | Buy | CEE | EBITDA | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | P.A. | PX index | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Upisovací období | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | S/R hladiny | Rozhovor | Cukr | Frustrace | Burze | Commodities | Dividendové akcie | Slušný zisk | Aramco | Markit | Unicredit | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Destatis | FX strategie | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Investičníweb.cz | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Renminbi | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Index podnikatelské nálady ISM | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Světový obchod | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Manažeři fondů | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Indická rupie | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | cTrader | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ČNB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | IHS Markit | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Fúze a akvizice | Měny rozvíjejících se zemí | Euler Hermes | Zahraniční forex | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | LBMA Gold | LBMA | Nákupy zlata | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | Výnosy tuzemských dluhopisů | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Binance | Štěpán Hájek | Robinhood | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | MSCI World Index | Chuť investovat | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Drobní investoři | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Virtuální měny | Růstové akcie | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Korunový trh | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Sílící euro | Reakce trhu | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zahájení výsledkové sezóny | Slabší euro | Makroekonomické strategie | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Market alert | Zájem investorů | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Zpětný odkup akcií | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Stav americké ekonomiky | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | Investice firem | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Čínský trh | Prezidentka ECB | Obchodní nápady | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Svět investování | Akcie Netflixu | NASDAQ 100 | Digitální daň | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Záporný úrok | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | US500 | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Obchodní praktiky | Pohonné hmoty v Česku | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Tuzemské banky | ESG | Český HDP | Čas jsou peníze | Předstihové indikátory | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Tržby v maloobchodě | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Rozhodnutí o brexitu | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Milan Vaníček | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Propad ceny akcií | Německá vláda | Sílící koruna | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Data z USA | Rijád | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Proroctví | FRED | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Příliv zahraničního kapitálu | Lukáš Jankovský | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | PMČR | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Pfizer | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Statistici | Největší pokles | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Nulový úrok | Úrok | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | FT | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Trend dolů | Struktura HDP | Data o HDP | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Dnešní data | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Fed dnes | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | GBP/EUR | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | HDP Německa | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Impeachment | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Automobil | Regulátoři | Italský premiér | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Disney | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Ipsos | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Americká politika | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Investiční platformy | US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Světová válka | Růst poptávky | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Chris Williamson | Teherán | Američané | Návratnost | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | O2 | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čeští exportéři | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | INR | Dohoda o brexitu | Horší časy | Příjmy domácností | Poradenství | Inflace a dluhopisy | Nový rekord | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/MXN | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Výroba v eurozóně | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájmy | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Závislosti na Číně | České měny | Romain Boscher | Důchody | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | Vstupy | Lehká ropa WTI | IOER | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | FCF | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | NFP data | Průmysl eurozóny | Zdražování ropy | Poptávky po ropě | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Lednová inflace | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Kukuřice | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | Ekonomické recese | Index aktivity | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Akcie na světových trzích | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Změna sazeb | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Premiér Conte | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Aerolinky | Milánská burza | Vlna výprodejů | Program nákupu aktiv | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Česká energetická firma | Energetická firma | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Pokles tuzemské ekonomiky | Situace kolem koronaviru | TPCA | Kolínská automobilka | Oznámení firmy | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | New York Times | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Barel WTI | Akcie Monety | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Pád ceny | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Koronavirová krize | MF | Hlavní centrální banky | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Negativní korelace | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Enormní zájem | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | mBank | Německý index IFO | Prostor pro pokles | Graf dne | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | České vlády | Allianz | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Izrael | Fiat Chrysler | Krizový fond | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Polský PMI | Wopke Hoekstra | Práce | Jednání ČNB | Špatná data | Aktivita ve službách | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Mexiko | Úročení vkladů | Úvěrová pojišťovna | Oživení v Číně | Pojišťovna | Novela zákona | Kanadský PMI | Spotřebitelské úvěry | Jednání euroskupiny | Coface | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Míra nezaměstnanosti v březnu | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | CDC | Ministři | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Oživení eurozóny | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Statistiky | Indikace | USD za barel | Madrid | CMC | Rizikové averze | Propad ceny | S&P500 | Dílčí index | Nabídka ropy | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Rizikový apetit | Ropné velmoci | Postavení USA | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Reddit | Debata | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Korekce na trzích | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Cestování | 3M | Daň z nabytí | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Čistá ztráta | Průměrná míra nezaměstnanosti | Americká obchodní bilance | HG měď | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Oddlužení | Tržby maloobchodníků | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Tématické reporty | Generovat zisk | Hrubý provozní zisk | Wu-chan | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | Prognóza MMF | Členské státy | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | RBI | Účet platební bilance | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | Manažerka | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | GSK | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Omezení produkce | Kupci | Aktivity v eurozóně | Kanadská data | PMI v eurozóně | Pokračování rally | Investovat peníze | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Bohumil Trampota | Průraz | Akcie České zbrojovky | Těžba kartelu OPEC | Bývalý prezident | Akcie společnosti Česká zbrojovka | Zbrojovka | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Vedení společnosti | Antivirus | Akcie AMD | Předkrizové úrovně | Italské maloobchodní prodeje | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Býčí trend | Internetové prodeje | Statistiky z trhu práce | Nejlevnější hypotéky | Pokračování růstu | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Inflace v květnu | Největší světová ekonomika | Globální poptávka | Novo Nordisk | Sanofi | Světová poptávka po ropě | CZGB | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Výplata | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | ZIL | Zahraniční kapitál | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity v eurozóně | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Instinkt | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Příjmy a výdaje | Míra zisku | Letecký průmysl | Německá nezaměstnanost | Apetit investorů | Úroda | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Novavax | Prostor pro další růst | Kanadská data z pracovního trhu | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Slabý americký dolar | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Chrysler | Americký maloobchod | Pohyb koruny | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Květnový růst | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Důležitá rezistence | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Předčasné splacení hypotéky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Akcie u LYNX | Propad ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Obsazenost hotelů | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Rekordní deficit | Známky oživení | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Analytici Fidelity International | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Slábnoucí dolar | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Sputnik V | Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Čas na nákup | Worldometers | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Úroky na hypotékách | Bitstock.com | Pokles tržeb | Vládní koalice | Počet akcií | Růst důvěry | Turecká lira (TRY) | Jihoafrický rand (ZAR) | Globální pandemie | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Dění v USA | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Představitelé ECB | SPAC | Výhled ekonomiky eurozóny | Inflace spotřebitelských cen | Peso | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Sinopharm | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Výkon ekonomiky | Změny v ekonomice | Snížení emisí | Zasedání FED | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Banky v ČR | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Cena elektřiny | Politici | Vývoj ceny akcie | Žádosti o podporu v USA | Fiskální stimul v USA | Epidemiologické situace | Stav ekonomik | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Průměrný kurz koruny | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Údaje o výkonu HDP | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Epidemická situace | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Klinické testy | Michael Hewson | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Nástup druhé vlny koronaviru | Vítězství Joe Bidena | Jitan Solanki | Růst zlata | Protiepidemická opatření | Nařízení | Epidemické situace | Intel | Průzkum PMI | JPM | Reálný HDP | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | Pandemický program | Pandemie v Česku | PFE | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Tržní výhled | Pokles EUR/USD | Vítězství Bidena | Přebytek zahraničního obchodu | Provozní zisk společnosti | Bidenovy plány | Tempo inflace | BioNTech vakcína | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Albert Bourla | Prasečí mor | Obchodní politika | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Nová vakcína | Akcie bankovních domů | MRNA | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Politická stabilita | Spotřebitelská poptávka | Purple Trading cTrader | Proražení | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Životní prostředí | GME | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | Lyft | Cenový skok | Anchorage | Siemens | TABAK | Investice státu | Analytik Commerzbank | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | Fiskální balíček v USA | US2000 | Vývoj spreadu | Vývoj meziroční inflace v ČR | Štědrý den | Očkování proti covidu-19 | Uzavírání ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Kryptoburzy | Nálada v české ekonomice | Index US2000 | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | Senátní volby | Aktivita na kapitálových trzích | Dohoda mezi EU a Čínou | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Modrá vlna | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Vakcinační strategie | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Silné oživení | HDP Česká republika | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Dopad na akcie | TUI | TUI Group | Německá cestovní kancelář | Cestovní kancelář | Největší německá cestovní kancelář | Cestovní kancelář TUI | Český maloobchod | Makrodata EMU | Zhoršení ratingu | Akcie na odepsání | Černý kůň | Černý kůň trhu | Bezpečný přístav pro investice | Firma Boeing | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Makroekonomická analýza | Analýza Oxford Economics | Tempo hospodářského růstu | Obchodovaný měnový pár | Dopad na trhy | MJ | Měsíční data | MF ČR | Inflační ekonomika | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Týdenní Forex kalendář | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Dnešní zasedání Fedu | Akcie AMC | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Přerozdělení bohatství | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Short Interest | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Koss | Tržní reakce | Akcie TUI | Cena akcií TUI | Účinnost vakcíny | J&J | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Aktivita retailových investorů | Thermo Fisher | Obchodování na asijských akciových trzích | Investoři z Redditu | Sestup ekonomiky | Výkon domácí ekonomiky | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Bilionové stimuly | Stimuly v USA | Bilionové stimuly v USA | Vývoj měnového agregátu | Vývoj měnového agregátu M1 v USA | Vývoj měnového agregátu M1 | Vývoj obchodní bilance | Vývoj obchodní bilance v USA | Obchodní bilance v USA | Vývoj propadu HDP | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění | Oživení evropské ekonomiky | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | Sentiment v ekonomice | Futures na Wall Street | Slovenská ekonomika | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | Růstový trend | Vakcinace v Evropě | Nejrychlejší vakcinace | Nejrychlejší vakcinace v Evropě | Riziko negativních úrokových sazeb | Akcie na světových trzích dnes | Mrazy v USA | Zasedání turecké centrální banky | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Rumuni | Třetí vlna | Zinek dnes | ZINC | Instrument ZINC | MXN | Světová poptávka | Index Nasdaq (US100) | Tržní rizika | Tvrdý lockdown | Covidová krize | Výprodeje dluhopisů | Akcie Boeing | Nárůst výnosů | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Pandemická opatření | Tempo očkování | Balík rozpočtových opatření | Záchranný plán | Fidelity | Výrazný růst | Silná inflace | Dlouhodobý investor | Zlepšování sentimentu | Dnešní videokomentář | Zastavení vakcíny | Řecká vláda | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Hodnotové akcie | SLR | Zvolení Joe Bidena | Indikátory v eurozóně | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | Suezský průplav | Německý sentiment | Zablokování Suezského průplavu | Archegos Capital | Archegos | Výhled Saxo Bank | Poptávka po nemovitostech | Míra úspor domácností | Míra úspor | Akcie Boeing (BA) | Daň pro korporace | ISM ve službách | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | Společnost BlackBerry | Těžba bitcoinů v Číně | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Ján Čarný | AMD | Nerozhodné euro | Průmyslová produkce v eurozóně | Xilinx | Vývoj objemu maloobchodních tržeb | Vývoj bilance mexického běžného účtu | AA | Zvýšení nákupů aktiv | Vývoj na měnových trzích | TLTRO4 | Strach z inflace | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Dubnová meziměsíční inflace | Meziměsíční inflace | Inflace Spojených států | WEN | Wendy’s | Zápis z jednání ČNB | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Růstové sektory | Tuzemská měna | Důvěra v tuzemské ekonomice | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Omezování nákupů aktiv | Akcie společnosti AMC | Cena akcie AMC | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Graf akcie | Trading Central Technical Ideas Lookup | Úročené vklady | Trh dnes | Akcie Moderna | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Nvidia akcie | UST | Problémy se subdodávkami | Americký trh | Jednání ECB | Varianta delta | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Silné hospodářské oživení | Účetní období | Trh práce v USA | Důležité zprávy | BioNTech | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | SXXP | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Evergrande | Marika Čupa | Parametry obchodu | 100 SMA | Omezení cestování | Akcie Zoetis | Zoetis | Společnost Zoetis | ZTS | Zoetis (ZTS) | Akcie Zoetis (ZTS) | Zoetis Inc | CureVac | Vysoké ceny | ProShares | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Reálné úrokové sazby | Lockdowny | TIM | Omikron | | Rotace | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Záporné reálné úrokové sazby | Řetězce | Hospodářské škody | Růst cen energií | Udržitelnost | Zpřísnění finančních podmínek | Výsledek HDP | Pozitivní nálada | Prezident Biden
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Vadwell Trade Fx
VAFO
Vagit Alekperov
Váhání
Váhavost
Váhavost a nerozhodnost
Vakanta
Vakcína
Vakcína a covid
Vakcína AstraZeneca

Následující klíčová slova

Vakcinace v Evropě
Vakcinační strategie
Vakcína firmy Pfizer
Vakcína na covid
Vakcína na covid-19
Vakcína na koronavirus
Vakcína Pfizer
Vakcína Pfizer/BionTech
Vakcína proti covidu
Vakcína proti covidu-19
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít