Středa 27. květen 2020 13:39
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Swissquote Bank
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - ROE

img

Speciální Report: Opravdu má Tesla hodnotu 100 miliard dolarů?

28.01.2020 Ve světě biliónových valuací na Wall Street by "pouhých" 100 mld. dolarů nemuselo nikoho omráčit. Nicméně pokud tato částka stačí na druhou nejlépe ohodnocenou světovou automobilku, která produkuje 25 krát méně automobilů než další výrobce automobilů v pořadí, tak by to leckoho mohlo překvapit. Pokud navíc vezmeme v úvahu raketový růst akcií z posledních týdnů, tak i zkušení obchodníci připouštějí, že se nejedná o standardní tržní situaci. Kvartální finanční report, který bude zveřejněn v tomto týdnu, více napoví, zda současné ohodnocení automobilky odpovídá realitě.
img

Rozbřesk: Evropské akcie mohou mít z krachu obchodních jednání větší strach než americké

29.11.2019 Pokud by došlo na krach obchodních jednání mezi Čínou a USA, bude to na prvním místě eurozóna, která bude sklízet hořké plody v podobě přepisování růstových výhledů směrem dolů. Jsou to tedy možná poněkud paradoxně evropské akcie, které mohou mít z případného krachu americko-čínských obchodních jednání větší strach.
img

Americký index S&P 500 opět atakoval svoje maximum

30.10.2019 Americký index S&P 500 včera sahal po opětovném vylepší svého včerejšího rekordu, nakonec však uzavřel necelou jednu desetinu procenta pod svým dosavadním vrcholem. Na trhu se opět objevily zprávy, které mírní optimistická očekávání ohledně možného podpisu částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou v příštím měsíci. V rámci indexu S&P 500 se nejvíce dařilo farmaceutickým společnostem (+1,2 %), když investory potěšily hospodářské výsledky firem Merck a Pfizer. Burzy v asijsko-pacifickém regionu dnes ráno společný směr nenašly. V plusu uzavírají trhy v Indii, Singapuru nebo na Tchajwanu, naopak do červeného se ponořily akcie obchodované v Austrálii, Číně či Jižní Koreji.
img

Americké akcie jsou předražené, preferujeme Evropu

29.08.2019 Americké versus evropské akcie. Pokud se podíváme na výkonnost obou regionů za posledních 10 let, zjistíme, že americkým akciím se dařilo výrazně lépe než evropským protějškům. Dle indexu S&P 500 si připsaly zhodnocení 200 %, zatímco evropské akcie pouze 70 %. V korunovém vyjádření je rozdíl ještě markantnější. Americké akcie připsaly zisk 280 %, zatímco evropské akcie 70 %. Stejné je to i v letošním roce. Od začátku roku americké akcie přidávají 14 %, zatímco evropské 10 %.
img

Svět v roce 2029

28.05.2019 Benjamin Moshinsky, Bob Chen a Mark J. Hamilton z Fidelity International sesbírali a vytřídili informace z řady odborných analýz a v kostce shrnují, jak bude vypadat svět za 10 let. Analytici z Fidelity International na základě těchto informací vysvětlují, jak se bude v budoucnu měnit investování.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

KOMENTÁŘ K VÝVOJI NA ČÍNSKÉM AKCIOVÉM TRHU A OBCHODNÍ VÁLCE S USA

25.09.2018 „Na čínském akciovém trhu se začínají objevovat investice, které mají hodnotu. Ačkoliv je složité vyhlížet konec obchodní války mezi Čínou a USA, když země v duchu rčení „oko za oko, zub za zub“ zpřísňují podmínky vzájemného obchodu, investoři začínají být kompenzováni za rizika, která kvůli tomu dopadají na růst čínského HDP. Tyto dopady přitom nemusí být tak dramatické, jak vykreslují nejhorší scénáře ekonomů. Čína je totiž nyní mnohem víc zaměřená na domácí obchod a současně má více obchodních partnerů.
img

Nike (NKE): Souhrn výsledků za IV. čtvrtletí fiskálního roku 2017

13.07.2017 29. června na konci čtvrtečního zasedání, firma Nike zveřejnila zprávu za čtvrté čtvrtletí roku 2017. Můžeme s jistoto...
img

Nike (NKE): Souhrn výsledků za IV. čtvrtletí fiskálního roku 2016

13.07.2017 29. června na konci čtvrtečního zasedání, firma Nike zveřejnila zprávu za čtvrté čtvrtletí roku 2017 let. Můžeme s jistotou říci, že výsledková sezóna začala ve Spojených státech. Neváhejte a čtěte.
img

Fidelity International: Rok 2017 bude obdobím amerického růstu

06.12.2016 Dominic Rossi, globální CIO pro oblast akcií ve Fidelity International se domnívá, že jednoznačně nejlepším akciovým trhem v příštím roce budou Spojené státy. Společnost Fidelity International zde předpovídá růst zisků ve výši 11,2 % a návratnost vlastního kapitálu ve výši 16,2 %. Vůdčí postavení budou v roce 2017 i nadále zaujímat vyspělé trhy, zejména evropské, oproti rozvíjejícím se trhům.
img

Jaké akcie byste měli kupovat podle Warrena Buffetta

17.03.2016 Víte, proč je Warren Buffet jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob? V tomto článku odhalíme tajemství výběru těch správných akcií dle jednoho...
img

Negativní sazby: Pro banky dobře nebo špatně?

01.03.2016 Evropské banky nepředstavují z dlouhodobého hlediska atraktivní investiční příležitost, hlavně kvůli řadě strukturálních překážek. Investoři by měli odvětví odlehčit a hledat možnosti pouze prostřednictvím krátkodobých selektivních pozic. V tomto komentáři chceme objasnit náš pohled na evropské banky vzhledem k negativním sazbám a celosvětovému ekonomickému zpomalení.
img

Akcie Goldman Sachs prožívají volatilní rok

18.12.2015 Po představení leteckého giganta Boeing z konce listopadu pokračujeme v představení amerických blue chipů z indexu Dow Jones. Tento článek podrobně představí a analyzuje akcii, která má v tomto indexu nejvyšší váhu, což je tahoun bankovního sektoru Goldman Sachs (GS). Žádná jiná splečnost z Dow Jones okolo sebe nemá takovou auru jako Goldman Sachs, jelikož jejich úspěch rozděluje společnost. Jedna strana ji odsuzuje za praktiky na hraně etiky a mnohdy i zákona a druhá strana je ohromena lidským kapitálem, který ovládá Wall Street a je předmětem mnoha tajuplných historek. Punc tajuplnosti umocňuje vzhled sídla banky na newyorském Manhattonu, kde na jejich mrakodraku nenajdete žádnou okázalou ceduli, ale pouze nápis 200 West Street.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
img

Akcie IBM se dotýkají dlouhodobého supportu

13.11.2015 Jako další blue chip z indexu Dow Jones bude po představení akcií Procter & Gamble (PG) a 3M (MMM) znalyzován další z ...
img

Akcie 3M jsou růstovým příběhem i po více než 100 letech existence

22.10.2015 V seriálu věnovanému akciím z indexu Dow Jones se po představení samotného indexu a akcií Procter & Gamble (PG) budeme věnovat dalšímu americkému gigantu – dříve známému jako Minnesota Mining & Manufacturing Company, dnes zkráceně 3M.
img

IPO Citizens – Největší bankovní IPO za 15 let

24.09.2014 Dnes se na parketu newyorské burzy NYSE budou poprvé obchodovat akcie Citizens Financial Group (CFG). IPO Citizen je největším bankovním primárním úpisem od IPO Goldman Sachs, které přineslo $3,7 miliardy v roce 1999. Máme se na co těšit?
img

Ve výběru 10 nejlepších akcií v Evropě dominuje finanční sektor

02.07.2014 Finanční sektor vzrostl v Evropě o 2,1 %, přičemž nárůst celého indexu činí  5,5 %. Sedm z deseti nejlepších akcií naš...
img

Americká výsledková sezóna: Které banky překvapí, komodity černým koněm?

08.10.2013 Alcoa dnes po závěru amerického obchodování zahájí hlavní výsledkovou sezónu za třetí čtvrtletí roku, kterou dva týdny...
img

Evropské banky: Velké rozdíly v ocenění znamenají velkou příležitost

05.06.2013 Po provedení naší průřezové analýzy evropských bank jsme přišli na to, že nejvíce podhodnocenými finančními domy jsou Raiffeisen Bank, Deutsche Bank a Danske Bank. Naopak k těm nejvíce nadhodnoceným patří italské banky.
img

Miliardy z úvěrů už čínskou ekonomiku neudrží. Spásou světa má být střední třída

30.05.2013 Čínská ekonomika přestala odpovídat na prudkou úvěrovou expanzi ve snaze udržet její růst. Novému vedení země zřejmě nezbude než při selhávání státem řízené expanze a toku velkého podílu nových úvěrů do neefektivních projektů více rozvázat ruce soukromému sektoru. Na delším horizontu má převzít opratě a posílit čínskou i globální poptávku růst střední třídy, která prý má šanci do deseti let ztrojnásobit. Nastává čas zvyknout si na nižší procenta čínského růstu Číny a změnu kurzu kormidelníkem?
img

Draft španělské špatné banky: Nejdéle na 15 let, zisková, úvěry zkrátí až o 80 %

29.10.2012 Základní kontury španělské špatné banky, do které budou převedena špatná aktiva největších španělských ko...
img

Směřují italské banky ke španělskému scénáři?

16.07.2012 Dovolte, abych nejprve zopakoval jednu z nejdůležitějších myšlenek týkajících se investování, a vysvětlil tak dynamiku vývoje ceny banky na trhu...
img

Směřují italské banky ke španělskému scénáři?

16.07.2012 Tomas BerggrenDovolte, abych nejprve zopakoval jednu z nejdůležitějších myšlenek týkajících se investování, a vys...
img

Goldman Sachs: Kroky ECB stačí na krátkodobou rally evropských bank, mezi top tituly Erste Bank

07.10.2011 Ač Evropská centrální banka nepohnula sazbami, její obnovení 12měsíčního nástroje financování bank, spolu se znovuuvedením programu odkupu krytých dluhopisů jsou pro evropské banky pozitivní a měly by stačit na jejich krátkodobou rally, uvedli v dnešní zprávě analytici Goldman Sachs. Na jejich seznamu zvláště doporučených titulů k nákupu je i Erste Bank.
img

Zátěžové testy Goldman Sachs: Komerční banka nejodolnější v CEE regionu

30.09.2011 Sektorovou analýzu, ve které podrobila banky regionu střední a východní Evropy z...
img

1.9. Italské a francouzské banky mají problém; a ani Bernanke to nedokáže změnit

01.09.2011 Tomas Berggren, akciový analytik Saxo Bank Italské a francouzské banky se můžou...
img

Hodnocení MOS

08.12.2009 Automatické / mechanické obchodní systémy.
Související klíčová slova: FOREX | Obchodní systémy | Offshore | Fundamentální analýza | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Grexit | HDP | Německo | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bloomberg | Blue chip | Bod | CEO | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Drawdown | Durace | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Finanční trh | Finanční trhy | Large Cap | Forward | Fúze | Grafy | IPO | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | Likvidita | MACD | MIFID | MT4 | Marže | Mezibankovní | Modifikovaná durace | Momentum | Měna | Fluktuace | NYSE | Nástroj | P/E | PEG | Parita | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | RSI | Rally | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Stochastic | Support | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | CHF | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Komerční banka | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Mezibankovní trh | Zisk | Ropný trh | Sázka | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Deloitte | Gold | Obchodovat | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Burzy | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Akcie P-E | Akciové indikátory | Aktivum | EPS | Index | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie IBM | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Exchange | Finanční prostředky | Forexu | Graf | HSBC | Index S&P 500 | Investiční | Investiční výdaje | Irsko | J&T Banka | J&T | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Krach na burze | Kurz akcií | Kurzu měn | Management | Markets | Nákup akcií | Nemovitosti | Obchod s akciemi | Ocenění akcií | Odkup akcií | Pasivní příjem | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Roboti | Ropy | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | Stoxx | Teorie pravděpodobnosti | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | ROIC | ING | Buffett | Buy | CE3 | CEE | Cílová cena | Current Ratio | Čistá marže | Čistá úroková marže | DCF | Diskont | Durace portfolia | EBITDA | Hrubá marže | Modifikovaná durace portfolia | Nominální hodnota | Overweight | P/S | Provozní marže | ROA | ROCE | Sell | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | WSJ | Akciová společnost | P/E Ratio | Běžná likvidita | Outperform | Tržby | Underperform | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Volby | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | Unicredit | Danske Bank | Royal Bank of Scotland | Bernstein | Wells Fargo | RBS | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Berenberg | Berenberg Bank | Standard Chartered | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Poměr P/S | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Erste Bank | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Dlouhé pozice | Earnings | KBC | Akcie finančního sektoru | Znalost | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Evropské trhy | Bankovnictví | Fidelity International | Americké firmy | Firmy | Akcie bank | IHS | JPMorgan Chase | Pokles ceny akcií | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Růst akcií | Finančnictví | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Index Stoxx 600 Banks | FactSet | Citi | S&P | Ztráty | Nákupní doporučení | Historická maxima | Nejistota | Erste | Největší banky | Indikátor Stochastic | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Tesla | Prodejní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Konsensus | Dobré výsledky | General Electric | Záchranný fond | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Akcie Moneta Money Bank | Výnosy | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | Morningstar | Fúze a akvizice | Fluktuace kurzu | Bankovní index | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Akciové společnosti | Akcie Tesly | MiFID II | Dealogic | Conseq Investment Management | Kobalt | Hospodářské výsledky firem | Saxo | Obchodní války | Lockheed Martin | Northrop Grumman | OPEC+ | Posilování dolaru | Rozvojové ekonomiky | Pokles ceny | Výplaty dividend | Manažer fondu | Sanford C. Bernstein | Úrokový výnos | Výsledky firem | Mileniálové | Zadluženost | Michal Stupavský | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Obchodní jednání | Akcie Boeingu | Globální rizika | Zpětný odkup akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Ziskové obchody | Akcie automobilky | XTB Research | Italská ekonomika | Vlastní akcie | Cena akcie | Automobilky | Čistý zisk | Objem | Obchodní dohody | Firma | UnitedHealth | Studie | GM | Nadhodnocení | Miliardy | Dlužníci | Konkurenti | Total | United Technologies | Airbus | Porsche | Míra | xStation5 | Ziskovost | Nízké ceny ropy | Návratnost | Daimler | Budoucnost | Bloky | Ukazatele | Technologická společnost | Akcie výrobce letadel | 100 miliard dolarů | Trhy | Pokles | Bluechip | Speciální Report | IHNED | FCF | Akcie 3M | Historie | Manufacturing | Růst | Potenciál | Práce | Procter & Gamble | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Roční růst
Roční spotřeba těžby bitcoinu
Roční výnos
Roční zhodnocení
Roční zhodnocení kapitálu
Rodeler
Rodeler Limited
Rodeler Ltd
Rodinná firma
Ródium

Následující klíčová slova

ROFX
Rogue Trader
ROIC
Roiteks
Roklen
Roklen FX
Roklen Jan Berka
Roklen 24
Roklen24
Roklen 360
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít