Pondělí 17. únor 2020 16:15
reklama
BOSSA report
reklama
XTB live trading
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Panické výprodeje

img

Koruna je vůči euru nejsilnější od dubna 2018. Zůstává imunní vůči situaci na Blízkém východě a i k dolaru posiluje k mnohaměsíčním maximům

06.01.2020 Koruna dnes vůči euru zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň od dubna 2018. Poprvé od té doby se dostala pod úroveň 25,30 koruny za euro. Koruna posilovala i vůči dolaru, zhodnotila vůči němu dnes na svoji nejsilnější úroveň od loňského července. Poprvé od té doby se dostala pod úroveň 22,60 koruny za dolar.
img

Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem

06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.
img

Propuká třetí světová válka, nebo ne? Trhy se kloní k druhému, zatím

05.01.2020 Smrt elitního íránského generála Solejmáního z rukou Američanů sice burzovním obchodníkům před víkendem poněkud „pocuchala nervy“, avšak žádný rapidní příval nervozity, či dokonce panické výprodeje nezpůsobila. Na burzách totiž zpětně převládlo přesvědčení, že ze strany USA nejde o zcela nepředvídaný, naprosto tedy šokující tah, ale o vlastně předpokládatelnou odezvu na poslední dobou stupňující se íránské provokace. Mezi ně patří i například útok na saúdskoarabská ropná zařízení z poloviny loňského září, který na trhu s ropou přechodně způsobil paniku.
img

Trhy se snaží otřepat po dalším celním úderu. Akcie, výnosy i dolar se opatrně zvedají

26.08.2019 Čína a USA na sebe vzájemně vypálily nová cla, kterými celkem pochopitelně dost pokazily náladu finančním trhům. Stalo se tak ale v pátek a přes víkend, takže hráči na trzích už měli nějaký čas informace strávit. Pondělí proto neznamená další panické výprodeje akcií a přesun peněz do dluhopisů a zlata. Spíše naopak - akcie v Evropě se začaly lehce zvedat a dluhopisové výnosy rovněž. Zlato se drží u páteční hladiny.
img

Co koupit v povánočním výprodeji na trzích?

27.12.2018 V maloobchodě už začínají povánoční výprodeje a ceny zboží klesají i o desítky procent. Podobné je tomu i na finančních trzích, kde pokračují panické výprodeje při vysoké volatilitě z podzimu. Akcie všeho druhu, ropa i třeba britská libra – to jsou hlavní artikly, které si prošly během končícího čtvrtletí pořádným snížením cen.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Brexit je hlavním hybatelem akciových trhů

16.12.2018 Vystoupení Velké Británie z EU je v současné době společně s obchodní válkou mezi USA a Čínou základním hybatelem dění na akciových trzích. Nejvíce negativně brexit ovlivnil akcie britských a irských firem, ze sektorů bankovnictví a maloobchod. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Do odloženého lednového hlasování o brexitu čekají značnou rozkolísanost finančních trhů.
img

Proč se nebát další krize eura?

20.09.2018 V souvislosti s udržitelností projektu eurozóny a možných negativních dopadů na kurz eura se stále hovoří o veřejném dluhu Španělska, Itálie, Portugalska a Řecka. Dluh těchto zemí se sice s hospodářským oživením eurozóny v poměru k HDP stabilizoval, tolik čekané oddlužení ale nepřichází.
img

Rozbřesk: Panika na italském trhu dluhopisů. Čím déle vydrží, tím hůře pro...

30.05.2018 Je-li na trhu panika, tak není nic horšího, než rádoby rázná prohlášení politiků či vyloženě utilitární prohlášení šéfů hedgeových fondů. Přesně do takové kategorie patří včerejší komentáře komisaře Evropské komise Oettingera o tom, že “trhy (Italy) naučí”, či varování legendárního spekulanta Sorose, že Evropu čeká ohromná finanční krize. Když k tomu připočteme spekulace o tomu, kdy vlastně předčasné volby v Itálii budou (spekuluje se dokonce o 29. červenci), není se ani co divit, že italský vládní dluh se prakticky ocitl na kolenou.
img

Příručka tradera pro paniku na trzích

08.02.2018 Vzhledem k aktuálním propadům akciových trhů, které zřejmě nebudou poslední, se dnes podíváme, jak na takové panické výprodeje a zvýšenou volatilitu reagují hlavní měnové páry. Dá se na případný příchod recese připravit? A zůstává americký dolar bezpečným přístavem?
img

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?

04.01.2018 V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.
img

Největší riziko pro příští rok

28.12.2017 Zdá se, že výhled na rok 2018 je na všech frontách namalován na růžovo. Eurozóna i USA by měly dosáhnout nadprůměrného růstu při nízké inflaci. Emerging markets také šlápnou na plyn, když opozdilci jako Rusko a Brazílie výrazně zrychlí růst. Investoři se tak přestávají bát a berou na sebe čím dál větší rizika. Odkud by mohla přijít rozbuška?
img

Zapomenutá alternativní investice

04.12.2017 Do čeho v dnešní době chcete investovat? Nemovitosti, akcie a stále i dluhopisy nenabízejí slušný výnos. Když investujete v zahraničí, stále nad Vámi visí strašák posilující koruny, která jen letos ubrala z eurových aktiv 6 %, o dolarových ani nemluvě. Jak tedy nastavit portfolio?
img

Burzovní grafy: Brexit dal zapomenout na klidné obchodování, akcie se dostaly pod tlak

26.06.2016 Americké akcie mají za sebou další ztrátový týden, index S&P 500 odepsal 1,64 %. První polovina týdne byla optimistická, průzkumy naznačovaly, že Británie zůstane v EU. Domněnky ale vystřídala páteční realita.
USDCHF-D1-20112015.PNG

I bez intervencí klesl CHF na 5leté minimum

20.11.2015 Během tohoto týdne švýcarský frank (CHF) klesl pod paritu s americkým dolarem a proti této měně atakoval...
img

Akcie korigují včerejší ztráty, nálada na trzích se konečně stabilizuje

25.08.2015 Den se se dnem sešel a na trzích se po delší době opět zelená. Po včerejším výprodeji, který před otevřením burz v USA...
img

Graf dne: Panické prodeje se nevyplácejí

05.08.2015 Jít s davem se nevyplácí. Toto rčení patří mezi základní poučky investorů, přesto se většině z nich nikdy z davu vysto...
img

EUR/USD: Dolar vynáší víc

30.10.2013 Jedním z hlavních indikátorů, které hýbou měnovými trhy, jsou zajisté krátkodobé úrokové sazby. Jejich výše záleží na rozhodnutí centrálních bankéřů a jsou předmětem detailních analýz, které se snaží predikovat jejich vývoj do budoucna. Co ale dělat v dnešní situaci, kdy krátkodobé úrokové sazby jak v Americe, tak v Evropě již několik let stagnují blízko nuly a centrální bankéři slibují nechat je na dnešních úrovních „po dlouhou dobu“?
img

Insideři akcie nakupují. Následovat?

11.08.2011 Manažeři amerických firem začali nakupovat akcie vlastních firem rekordním tempem. Nákup insidery, kteří dobře znají vlastní podnikání, je v obecné rovině i rovině teorie chápán jako doporučení k nákupu akcií ,,investičním publikem". Je to ale doopravdy tak i nyní?

Další odkazy na téma Panické výprodeje

img

Panické výprodeje | FXstreet.cz

25.08.2015 Den se se dnem sešel a na trzích se po delší době opět zelená. Po včerejším výprodeji, který před otevřením burz v USA...
img

Graf dne: Panické prodeje se nevyplácejí | FXstreet.cz

... charakteristiky patří panické výprodeje při výrazném poklesu cen. Naopak úspěšní investoři jsou odměňováni, pokud se nerozhodují na ...
img

Výprodej | FXstreet.cz

... po včerejším výprodeji navázala na svůj pád i dnes a přibližuje se nyní na páru s eurem až na dosah zajímavého supportu na úrovni ...
img

Index volatility VIX | FXstreet.cz

... výživný týden. Americký akciový index S&P 500 odepsal 3,9 %, když v pátek proběhl takřka panický výprodej za silného objemu obchodů.
img

Americké indexy | FXstreet.cz

... včerejším ranním výprodeji nakonec evropské a americké indexy dokázaly uzavřít v zelených číslech a své včerejší ztráty dnes ráno ...
img

Akcie korigují včerejší ztráty, nálada na trzích se ...

... konečně rostou. Panické výprodeje jsou často znakem vyčerpání a předzvěstí otočení trendu a zatím vše nasvědčuje tomu, že se nálada na ...
img

Výprodej | FXstreet.cz

18.12.2012 Čeká nás poměrně klidný týden, protože mnohé hlavní ekonomiky už před blížícími se svátky začaly utlumovat svoji aktivitu.
img

Výprodej | FXstreet.cz

25.08.2015 Světové akciové trhy dnes prudce oslabovaly kvůli přetrvávajícím obavám investorů ze zpomalování růstu čínské ekonomiky. 24 ...
img

Výprodej | FXstreet.cz

11.06.2013 Japonská centrální banka absolvovala dvoudenní zasedání a guvernér H. Kuroda tiskovou konferenci. 18.02.2013 Sedmý týden ...
img

EUR/USD: Dolar vynáší víc | FXstreet.cz

... odpovídal pohybu opačným směrem k 1,20. Čím to? Žádné panické výprodeje dolaru připomínající globální finanční krizi přece nenastaly.
img

Výprodej | FXstreet.cz

19.02.2015 Americké akcie včera zavřely na téměř nezměněné úrovni. 15.08.2014 Vývoj na hlavních akciových trzích byl po většinu dne ...
img

PBOC | FXstreet.cz

Výprodej v Číně. Co za ním stojí a proč se dnes na tamním akciovém trhu obchodovalo jen 15 minut
img

Josef Košťál | FXstreet.cz

... výživný týden. Americký akciový index S&P 500 odepsal 3,9 %, když v pátek proběhl takřka panický výprodej za silného objemu obchodů.
img

Nakupovat akcie | FXstreet.cz

16.12.2016 Máme za všechny důležité fundamenty letošního roku a nezbývá než konstatovat, že žádná zpráva z poslední doby nebyla ...
img

Josef Košťál | FXstreet.cz

... výživný týden. Americký akciový index S&P 500 odepsal 3,9 %, když v pátek proběhl takřka panický výprodej za silného objemu obchodů.
img

Makro | FXstreet.cz

... přestávce vrací výprodej. Evropské i americké bondy jsou dnes pod prodejním tlakem, což tlačí dluhopisové výnosy ještě nad úrovně z ...
img

Otočení trendu | FXstreet.cz

25.08.2015 Den se se dnem sešel a na trzích se po delší době opět zelená. Po včerejším výprodeji, který před otevřením burz v USA...
img

Brexit | FXstreet.cz

... v dolarovém výprodeji Fundamentální analýza: Silný dolar může být pro některé členy FOMC problém Rozbřesk – Fed si prý není jistý, ale ...
img

ace94 | FXstreet.cz

... výživný týden. Americký akciový index S&P 500 odepsal 3,9 %, když v pátek proběhl takřka panický výprodej za silného objemu obchodů.
img

VIX | FXstreet.cz

... od červnového výprodeje. Americký index S&P500 od minulého týdne ztratil téměř tři procenta a propadl se až pod hranici 2 100 dolarů ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Intervence | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Pražská burza | Španělsko | Středoevropské měny | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Poptávka | Recese | Rizika | Export | Akciové trhy | EUR/CZK | Intradenní obchodníci | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Close | ECB | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | IFO index | Indikátor | Insider | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Low | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Spread | Support | Trend | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Bank of America | Indexy | Spekulanti | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ceny komodit | Kurz eura | Panika | Stres | Výsledky | Strach | Bohatství | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Makrodata | Portugalsko | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Dnešní kurz | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Euro Stoxx 50 | Finanční prostředky | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investing | Irsko | JP Morgan | Kurzy | Libra | Markets | Nemovitosti | Portfolia | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká krize | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | WTI | Zpráva | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | ING | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | QE | Komise | Burzovní grafy | Volby | Cukr | 1 milion | Bankovní sektor | Investing.com | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Brazílie | Čínská centrální banka | Pokles cen akcií | Podnikání | Averze k riziku | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Otočení trendu | Přehled | Bankovnictví | Golden Gate CZ | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Globální finanční krize | Klidné obchodování | Americký akciový index | Index volatility VIX | Pokračování poklesů cen akcií | Zhoršení akciového výhledu | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Biliony dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Britské banky | Propad | Britský akciový index FTSE 100 | S&P | Ztráty | Americké indexy | Saúdská Arábie | Stagnace | FTSE 100 | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Mzdy | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měny emerging markets | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | TRY | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Krize eura | Zahraniční forex | Insiders | Palladium | Capitalinked | Radim Dohnal | Fincentrum Hypoindex | Bublina na nemovitostech | Fincentrum | Hypoindex | Příručka tradera | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Czech Fund | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Starteepo | Akciový trh v Británii | Zájem investorů | Cena pohonných hmot | CNY | Pohonné hmoty | Koruna dnes | Nejistoty | Ropná zařízení | Trumpova administrativa | Peking | Třetí světová válka | Světová válka | Sulejmáního smrt | Teherán | Napětí mezi USA a Íránem
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Indikátor | Graf

Předchozí klíčová slova

Pandemie
Pandemie koronaviru
Pandí dluhopisy
Panevropské indexy
Panevropský akciový index
Panevropský index
Panevropský index FTSE Eurofirst 300
Panevropský index FTSE EUR 1st 300
Panevropský index FTSEurofirst 300
Panevropský index STOXX 600

Následující klíčová slova

Panika
Panika kolem koronaviru
Panika na burze
Panika na finančních trzích
Pán prstenů
Pantera Capital Management LP
Pantheon Macroeconomics
PANW
Paolo Gentiloni
P.A. (p.a.)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít