Úterý 19. březen 2024 05:56
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Ceny nemovitostí

img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Swiss Life Hypoindex březen 2024: Hypoteční sazby stagnují. Další zlevnění hypoték přijde na jaře

07.03.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 5,62 % p. a. byla v březnu 21 737 korun.
img

Prostor ke snižování sazeb v USA je letos značně omezený, nemovitosti nezlevní

06.03.2024 „V silné ekonomice s vysokou úrovní fiskálních výdajů a zdravým soukromým sektorem existuje jen omezený prostor pro snižování sazeb, aniž by se znovu rozhořely inflační tlaky,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor

27.02.2024 Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor. Ceny komerčních realit v Německu za poslední dva roky spadly o 36 %, ve městech jako Mnichov ještě výrazněji. Panuje značná obava, že banky s takto dramatickým poklesem cen nepočítaly.
img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
img

Realitní trh v ČR ožil, prodeje bytů stouply během loňska o desítky procent

22.02.2024 Realitní trh v ČR zažívá od loňského jara z pohledu počtu transakcí růst u všech typů nemovitostí. Prodeje u novostaveb v posledním čtvrtletí roku 2023 meziročně vzrostly téměř dvojnásobně, u starších bytů to bylo o 49 procent a rodinných domů o 45 procent. Ve druhé polovině roku 2022 ale trh skokově propadl. Vyplývá to z dat, která novinářům představily Česká bankovní asociace a společnost Dataligence.
C:\fakepath\usa-16022024.png

Inflace v USA je mimo

16.02.2024 Lednové přecenění ukázalo na výrazné rozdíly mezi rozžhavenou ekonomikou Spojených států a zchlazenou eurozónou, potažmo Českou republikou. Dosavadní vývoj inflace bude mít silný dopad na nastavení měnové politiky Fedu a ECB v letošním roce. Zatímco ve výhledu na začátku roku jsme predikovali, že úroky začnou klesat dříve v USA, nyní makrodata favorizují v uvolňování měnové politiky spíše eurozónu.
img

Rozhodnutí České národní banky

08.02.2024 Česká národní banka už minulým snížením započala období poklesu úrokových sazeb. Na straně jedné tímto krokem jasně říká, že boj s inflací považuje v horizontu měnové politiky v podstatě za vyhraný a je prostor přestat omezovat agregátní poptávku. Tím skrze nižší sazby a oživení investic i spotřeby stimuluje HDP, byť zejména vnější prostředí stále zůstává české ekonomice nepříznivě nakloněno. Na druhou stranu jde ale stále pouze o první krok, neboť i při takto masivním snížení sazeb je jejich absolutní úroveň obecně příliš vysoká pro signifikantní zvýšení korunové úvěrové aktivity. Proti dosažení inflačního cíle pak naopak působí kurz, který přibližně od dubna 2023 konstantně depreciuje a je otázkou, jakou si ČNB stanovila úroveň, při níž je připravena proti výkyvu kurzu intervenovat.
C:\fakepath\makro-31012024-1.png

Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)

31.01.2024 Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, vycházejí výsledky HDP a inflace

29.01.2024 Přelom ledna a února nabídne další zajímavý týden, kdy na globálních trzích bude hrát prim zasedání americké centrální banky, spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Nouze o ekonomická data ale nebude ani v eurozóně, kdy dorazí výsledky lednové inflace, doplněné o údaje ohledně reálného vývoje jednotlivých ekonomik v závěrečném kvartálu roku 2023. Informace ohledně vývoje HDP v závěru loňského roku pak dorazí i z české ekonomiky, kde trh bude zároveň vyčkávat na poslední komentáře členů bankovní rady před zahájením mediální karantény.
img

Středomořské klima, historická města, gastronomie a 18% růst cen nemovitostí. Španělsko láká miliony turistů i investory

25.01.2024 Španělsko v minulém roce přivítalo více než 84 milionů turistů. Destinace láká nejen na příjemné středomořské klima a rozmanitou gastronomii, ale také na investiční příležitosti realitního trhu. Nejnovější data Eurostatu například ukazují, že za poslední 3 roky vzrostly ve Španělsku ceny nemovitostí o 18 %, což je skvělou příležitostí pro tamní i zahraniční investory. Trend potvrzuje startupová platforma InvestBay. Ta začátkem letošní roku s pomocí 113 investorů uzavřela svůj první investiční apartmán v Marbelle.
img

Koukej, padá sazba. Hypotéky zlevnily a budou zlevňovat dál. Proč není nejlepší řešení sledovat jen čísla?

18.01.2024 Loni jsem porušil svoje pravidlo o tom, že si nebudu hrát na věštírnu v Delfách, a odhadl letošní pokles hypotečních sazeb někde mezi 5 % a 4 % a základní úrokovou sazbu na konci letošního roku někde okolo 3,5 %. A nyní dokonce k ještě nižšímu odhadu sazeb dospěl i Jakub Seidler z ČBA. Zároveň podle prognózy ČNB by letos průměrná inflace za celý rok měla dosáhnout 2,6 % oproti loňským 10,7 %. Samozřejmě je potřeba brát prognózy s rezervou, stále si ale myslím, že pokles ke třem procentům je zcela reálný, i vzhledem k vysoké srovnávací základně z loňského roku. V kombinaci s předpokládaným růstem ekonomiky o 1,2 % a v řadě případů i zvyšováním mezd lze myslím očekávat, že kupní síla obyvatel Česka poroste, alespoň oproti loňsku.
img

Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe

15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.
img

Ceny starších bytů mírně rostly, průměr ve velkém městě je 71.094 Kč za m2

10.01.2024 Průměrná cena staršího bytu o rozloze 80 metrů čtverečních ve velkém českém městě činila ve 4. čtvrtletí minulého roku 71.094 Kč za metr čtvereční. To bylo mezičtvrtletně o dvě procenta více a meziročně o 210 Kč. Mezičtvrtletně rostla cena o jednotky procent ve všech krajských městech s výjimkou Ústí nad Labem. V meziročním srovnání naopak klesly ceny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem a vzrostly v Praze, Brně a Ostravě. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\trader-05012024-uvod.png

Forex: Výhled roku 2024

05.01.2024 S novým rokem ihned převzal iniciativu americký dolar a tradeři si uvědomili, že snižování úroků v USA zdaleka není tak jisté, jak si to ještě před Vánoci účastníci trhu malovali. Americká centrální banka (Fed) tak bude v roce 2024 dirigovat měnové páry, a to dokonce i ty, kde nefiguruje americký dolar, protože rizikové měny včetně české koruny reagují více citlivě na měnovou politiku Washingtonu.
img

Makrokalendář - Ceny nemovitostí v USA a index dallaského Fedu

26.12.2023 Dnes je první obchodní seance po Vánocích. Zatímco mnohé trhy zůstávají zavřené, v některých asijských zemích a ve Spojených státech se obchoduje jako obvykle. Statistiky naznačují, že americké indexy v první povánoční obchodní den obvykle získávají, o čemž dnes svědčí výrazné oživení cen futures. Americký dolar během ranního obchodování rovněž ztrácí.
img

Stále máte čas ušetřit za letošek na daních nebo využít státní podporu stavebního spoření

19.12.2023 Nedovolte předvánočnímu shonu, aby vás připravil o výhody, které nabízí například stavební spoření nebo spoření na penzi. Zkontrolujte, že za letošní rok využijete tyto produkty na maximum. Přilepšit si nebo ušetřit na daních tak můžete o částky v řádu tisíců korun. Zbystřit by pak měli také ti, kdo si chtějí založit doplňkové penzijní spoření za stávajících podmínek – od příštího roku s největší pravděpodobností začnou platit změny, které „penzijko“ o něco zpřísní.
img

Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
img

Swiss Life Hypoindex prosinec 2023: Sazby stagnují pod vrcholem. Co čekat v roce 2024?

06.12.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,02 % p. a. se v prosinci nepatrně zvýšila o 7 korun na 22 589 korun.
img

Ranní okénko - Důvěra domácností v ekonomiky setrvává nízká

28.11.2023 Dnes z evropského i amerického trhu dorazí zejména předstihová data. Jako první již vyšel výsledek spotřebitelské důvěry v Německu, kde došlo k mírnému zlepšení. V podobném směru šel i již dříve zveřejněný výsledek za celou eurozónu, zlepšení se dočkala i nálada u německých firem, ať už jde o Ifo index, či index nákupních manažerů.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází inflace v eurozóně, v Česku struktura HDP

27.11.2023 Poslední listopadový týden přinese zejména zahraniční ekonomická data, kdy patrně nejzajímavější bude čtvrteční údaj o vývoji cen v eurozóně. Nečekaně razantní pokles meziroční míry v říjnu odmazal zbylé sázky na zvýšení sazeb a další očekávaný listopadový pokles by měl tento narativ potvrdit. Z USA bude nejzajímavější čtvrteční údaj o osobních příjmech a výdajích v kombinaci s cenovým indexem PCE, který je preferovaným měřením cen ze strany Fedu. Z tuzemské ekonomiky přijde v pátek druhý odhad vývoje HDP, včetně struktury v rámci národních účtů.
img

Tomáš Chrobák ze Sur Real: Před koupí investičního apartmánu v zahraničí je důležité si ujasnit priority

22.11.2023 Lidé se stále větší měrou snaží investovat do nemovitostí a to zejména do těch zahraničních. Tento rostoucí trend nelze přičítat pouze touze po odpočinku, nýbrž především snaze zabezpečit své finanční prostředky před nepříznivými vlivy inflace. Investiční nemovitosti, jak název napovídá, slouží nejen k osobnímu užívání, ale paralelně generují také příjmy prostřednictvím turistického pronájmu. Tím pádem investoři pravidelně inkasují nájemné, zatímco hodnota jejich majetku průběžně stoupá. Tomáš Chrobák ze společnosti Sur Real Investments v článku rozebral potenciální výhody a nevýhody spojené s investicemi v Rakousku, Chorvatsku a Španělsku.
img

Zlevní od Nového roku byty?

22.11.2023 Senátem prošel konsolidační balíček, který byl navržen Poslaneckou sněmovnou. Tento návrh počítá pouze se dvěma sazbami DPH, a to se sníženou sazbou 12 % a základní sazbou 21 %. Znamená to tedy, že byty do 120 m2, které postaví a prodává developer, budou nově zatíženy jen 12% daní. To je o 3procentní body méně, než tomu bylo doposud. Aktuální sazba daně, která se uplatňuje, je 15 %. „Tato skutečnost vyvolává diskuse a otázky o tom, jaký vliv by to mohlo mít na ceny nemovitostí v České republice. Zatímco snížení DPH by mohlo mít několik pozitivních dopadů na různá odvětví ekonomiky, není jasné, zda by to automaticky vedlo také ke snížení cen nemovitostí,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
img

Raz, dva, tři, už jdu! Pro hypotéku, než si meziročního nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o 123 % začnou všímat i majitelé nemovitostí

21.11.2023 Podle ČBA Hypomonitoru vzrostl objem poskytnutých hypoték v říjnu meziročně o 123 %, oproti zářijovému nárůstu 90 %. Říjen sice z hlediska objemů nových hypoték bývá každoročně o něco silnější než září, ale i tak – třetinový skok? A kvůli čemu – třem setinám procenta na průměrné úrokové sazbě?
img

Investiční nemovitosti v zahraničí: Vždy záleží na prioritách

14.11.2023 Nákup zahraniční nemovitosti již není jen pro bohaté. Češi se stále více stávají majiteli vil u Jaderského moře či horských chat v Alpách. Hlavním motivem jejich investice přitom není rekreace, ale snaha ochránit své finanční prostředky před inflací. Investiční nemovitosti, jak už název napovídá, totiž slouží nejen pro vlastní využití, ale současně generují příjmy z turistického pronájmu. Investoři tak pravidelně získávají nájemné, a navíc průběžně roste cena jejich nemovitosti. Možnost využít apartmán pro vlastní dovolenou je pak velmi příjemný bonus.
img

Je Čína na pokraji stagflace? 🔎

09.11.2023 Ekonomický výhled Číny je v současnosti pod tlakem způsobeným jejím slabým realitním sektorem, kde klesající ceny nemovitostí a poptávka signalizují širší ekonomické problémy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou významnou složkou bohatství domácností v Číně, pokles cen bytů způsobil, že se mnozí zdráhali utrácet, což přispívá k ekonomické výkonnosti. Navíc přísná pandemická opatření země měla dlouhodobý dopad na spotřebitelské a obchodní výdaje, přestože byla téměř před rokem zrušena. Kombinace těchto faktorů představuje riziko deflace, kdy ceny neustále klesají a ekonomická stagnace pokračuje, což potenciálně vytváří cyklus snižování výdajů a investic.
img

Bod zlomu – kdy se opět hypotéka vyplatí víc než nájem?

07.11.2023 Podle posledních odhadů ČNB by mzdy měly v příštím roce růst – a to nejen nominálně, ale oproti letošnímu poklesu i reálně, a to o 4 %. Zároveň reálné ceny nemovitostí v Praze očištěné o inflaci za poslední rok a půl klesly o 20 %. Dostupnost vlastního bydlení tedy vzrostla. Podle mě přichází právě teď vhodná doba na nákup – nejde totiž jenom o tu nejlepší cenu, ale i o dostupnost z pohledu nabídky, ze které postupně mizí ty nejlepší byty. V Ownestu pomáháme klientům vybrat ty nejkvalitnější byty za v rámci možností nejlepší ceny. Pro jiné kupující ale cenový faktor může hrát o něco důležitější roli, což při současných nebývale vysokých nákladech na financování lze pochopit. Vzniká tedy otázka – kdy se skutečně vyplatí vzít si hypotéku i za cenu o něco „přebranější“ nabídky?
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
C:\fakepath\trader-30102023.jpg

ECB už příliš škodit nebude

30.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nechala základní úrokovou sazbu na 4,50 %, čímž zakončila ostrý cyklus utahování měnové politiky. Zdá se, že na rozdíl od USA nebude na zkrocení inflace v eurozóně třeba dalšího zvyšování úroků. Jádrová inflace rychle klesá, ceny nemovitostí jsou také v mínusu a především vlády jednotlivých zemích platících eurem ve svých rozpočtech šetří, což ECB uvolňuje ruce, protože svými škrty dělají pro stabilizaci cen hodně práce za ní.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB a Fed, v eurozóně vyjde inflace

30.10.2023 Zatímco z pohledu domácího trhu je nejočekávanější událostí týdne zasedání ČNB, kde je ve hře možnost prvního snížení sazeb, globální trhy bude zajímat především zasedání Fedu. Ten sice sazby s jistotou nesníží, vyloučit ale nelze možnost ještě jednoho letošního navýšení. Na středečním zasedání se ale k tomuto kroku americká centrální banka s největší pravděpodobností neodhodlá a důležitý bude zejména nastíněný výhled.
img

Prolomení psychologické pětiprocentní hranice u hypoték se blíží. Co se pak bude dít?

19.10.2023 Ceny nemovitostí v Česku klesají momentálně jen kosmeticky. Zatímco v nabídkových cenách, tedy v částkách, za které prodávající své nemovitosti nabízejí, se pokles prakticky zastavil, v reálných cenách, za které se nemovitost prodá, se dají stále vyjednávat slušné slevy. Silná pozice kupujících ale nevydrží navěky – v příštím roce se síly kupců a prodejců začnou vyrovnávat. Co je příčinou?
img

Češi si nechávají ujet vlak levných nemovitostí, zbylý čas se počítá na jednotky týdnů

19.10.2023 Poslední čísla o realitním trhu, která vydala skupina European Housing Services, hlásí stagnaci pražského trhu a propady v cenách středočeského i jihomoravského. Jakkoli mohou dávat naději, že dostupné ceny bydlení je možné vyčekat, opak je pravdou. Nejedná se o nic jiného než poslední pokles před pořádným nadechnutím, které už počítáme na jednotky týdnů. A s ním i konec nadějí na výhodný nákup. Tedy pokud se zájemci k situaci nepostaví chytře. A letos poprvé stojí možnosti trhu tak trochu i díky nám na jejich straně.
img

Nenechte se odradit od investování, ceny nemovitostí dlouhodobě porostou

16.10.2023 Moji starší kolegové občas zavzpomínají na situaci po roce ´89, kdy byl činžovní dům se šesti byty v centru středně velkého města na prodej klidně za 35 tisíc korun. Když vám to řeknu dnes, otočí se vám v zorničkách znak dolaru jak v Disneyho pohádkách a vyslovíte univerzální větu: „Kdybych v té době žil, určitě bych to koupil.“ Jenže v té době měl 35 tisíc korun málokdo.
img

Hypomonitor: Objem hypoték v září meziročně stoupl o 90 %, sazby klesly

13.10.2023 Banky a stavební spořitelny poskytly v září hypoteční úvěry za 13,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 90 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla v září ze srpnových 5,78 procenta na 5,74 procenta, a byla tak nejníže od července 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

INDEX: Sazby u hypoték jsou od začátku roku stabilní

11.10.2023 V září zaznamenal Broker Consulting Index hypotečních úvěrů hodnotu 5,69 procenta, což je oproti předchozímu měsíci nepatrný nárůst o 0,1 procentního bodu. Tento vývoj naprosto odpovídá trendu letošního roku, kdy jsou sazby u hypoték od ledna 2023 stabilní a po celou dobu se drží v rozmezí 0,5procentního bodu. Ani na závěr roku experti nepředpokládají velké výkyvy. Tomu odpovídá i vypočítaná hodnota předstihového ukazatele na říjen s 6,04 procenta. Vyšší úrokové sazby komplikují nejen zájem o nové hypotéky, ale také prodeje nemovitostí hypotékou již zatížené.
img

Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
img

Swiss Life Hypoindex říjen 2023: ČNB sazby nezměnila, hypotéky přesto dál zlevňují

06.10.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,05 % p. a. klesla o 120 korun na 22 650 korun
img

Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky

03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
img

Ceny kanceláří v USA na pokraji krachu: Průzkum agentury Bloomberg📌

02.10.2023 Podle průzkumu agentury Bloomberg Markets Live Pulse se očekává, že ceny kanceláří v USA se budou propadat a trh komerčních nemovitostí bude čelit pokračujícímu poklesu po dobu nejméně dalších devíti měsíců. Přibližně dvě třetiny respondentů se domnívají, že americký trh s kancelářskými prostory se po výrazném poklesu dočká pouze oživení. To představuje výzvu pro dluh v hodnotě 1,5 bilionu USD v oblasti komerčních nemovitostí, který je splatný do konce roku 2025, zejména pokud je přibližně 25 % tohoto dluhu vázáno na kancelářské budovy. Kromě toho zpřísňující kampaň Federálního rezervního systému negativně ovlivnila hodnotu komerčních nemovitostí tím, že zvýšila náklady na financování.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB, sazby nejspíše nezmění

27.09.2023 Před pro mnohé prodlouženým víkendem je v tuzemském ekonomickém kalendáři zásadní událost. V 14:30 rozhoduje Česká národní banka o dalším nastavení sazeb, v 15:45 pak přijde pro trhy patrně zajímavější tisková konference. Po dlouhém období binárního rozhodování mezi stabilitou a zvýšením má bankovní rada ČNB konečně otevřené možnosti a jak na poslední tiskové konferenci uvedl guvernér Aleš Michl, budou centrální bankéři vybírat mezi stabilitou, zvýšením i snížením sazeb. Očekáváme ale, že rozhodnutí bude totožné jako na posledních devíti zasedání, kdy ČNB rozhodla o stabilitě sazeb. Vzhledem k ustupující inflaci, slabšímu růstu HDP a relativně umírněnému růstu mezd lze jen těžko hledat argumenty pro zvýšení sazeb, což reflektovalo i nula hlasů pro hike na posledním zasedání.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou ekonomiku poklesla

26.09.2023 Dnešním dnem bude pokračovat seriál týkající se spotřebitelských nálad. Další díl se odehraje ve Spojených státech amerických, kde bude tento průzkum publikován od Conference Board. Trh očekává mírné zhoršení nálady v září v souvislosti s oznámením Fedu o potřebě držet sazby na vyšších úrovních po delší časový úsek, nicméně i tak nálada mezi spotřebiteli zůstane pozitivní. Po minulém týdnu, kdy byla vydána statistika již prodaných bytů, se v tomto týdnu dozvíme nejnovější údaje ohledně prodeje nových domů. Trh očekává, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu prodeje nových bytů zhruba o 2 %. V rámci nemovitostního trhu vyjde také červencový údaj cen nemovitostí, kdy je predikován pátý meziměsíční nárůst v řadě (nyní o 0,65 %), což by znamenalo, že po čtyřech měsících by i v meziročním srovnání došlo k nárůstu cen v tomto segmentu.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, v eurozóně vychází inflace

25.09.2023 Závěr měsíce bude ve velkém tempu, kdy z pohledu tuzemské ekonomiky bude vrcholem týdne středa, kdy zasedá Česká národní banka. Zajímavý bude ale i závěr týdne v eurozóně, kde již ve čtvrtek prvotní data ze zemí jako je Španělsko nebo Německo naznačí, jakým směrem se bude ubírat v pátek zveřejněná inflace. V USA bude pro trhy patrně nejzajímavější páteční statistika osobních výdajů a příjmů.
img

Proč zvyšování sazeb nejvíc trápí Evropu

19.09.2023 ZVYŠOVÁNÍ: Evropská centrální banka (ECB) minulý týden naznačila, že se zvyšováním úrokových sazeb pravděpodobně skončila. Se základní sazbou na úrovni 4,5 % a po deseti navýšeních je Německo v recesi a regionální indexy PMI jsou kontrakční. Mezitím Bank of England (BoE) zvažuje poslední zvýšení sazeb, přičemž Spojené království čelí jedné z nejvyšších inflací na světě. Situace je zcela odlišná od stavu ve Spojených státech, kde jsou sazby vyšší již delší dobu a ekonomika je stále silná. Pevné sazby s dlouhodobější splatností otupují transmisi měnové politiky v USA. Naopak ve Spojeném království a v Evropě ji urychluje vyšší úroveň zadlužení, závislost na bankovních úvěrech a dluh s pohyblivou sazbou. Takové prostředí zpomalení urychluje.
img

Graf dne - CHN.cash (18.09.2023)

18.09.2023 Dnes jsme svědky silného poklesu čínských indexů, přičemž CHN.cash již poklesl téměř o 1 %. Makrodata se ukázala slabší než prognóza. Vývoz zboží, bez ropy, z největšího světového námořního přístavu v Singapuru klesl o 3,8 % m/m, ve srovnání s očekávaným růstem 4,2 % a předchozím poklesem o 3,2 %. Je tedy vidět, že období slabosti v některých opatřeních se prodlužuje a Říše středu – která se silně spoléhá na poptávku ze západních zemí, především USA – může nakonec výrazně ztratit, pokud domácí poptávka z rozvinutých ekonomik klesne, např. důsledkem recese. Skutečnost, že z Číny měsíc co měsíc odešlo mnohem méně komodit, může signalizovat jakousi širší slabost. Důležitou otázkou zůstává dopad klesajícího čínského trhu na portfolia globálních správců fondů, protože oslabení čínské ekonomiky se odehrává v určité izolaci od zbytku „rozvíjejících se trhů“.
img

Nových bytů dle ČSÚ přibývá, nepokryjí ale poptávku u velkých měst, míní experti

15.09.2023 Počet nových bytů v Česku v posledních deseti letech postupně roste. Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se za prvních sedm měsíců roku v České republice dostavělo 20.925 bytů, tedy o 56 procent více než v roce 2013 a o 16 procent více než v roce 2018. Podobný nárůst statistici evidují i u zahájené výstavby. Developeři a někteří odborníci přesto opakovaně uvádějí, že bytová výstavba v Česku je nedostatečná. Podle realitních expertů, které ČTK oslovila, je nedostatek bytů především ve velkých městech a jejich okolí, kam se lidé stěhují z menších sídel. Přestože v Praze podle ČSÚ počet nových bytů v posledních deseti letech postupně rostl, nesplňuje podle odborníků ideální limit 10.000 zkolaudovaných bytů ročně.
img

Byt takto výhodně koupíte buď teď, nebo až za 10 let. Na trhu se zavírá unikátní investiční okno, ale málokdo ví jak na něj

13.09.2023 Situace na trhu s nemovitostmi už dlouho nebyla tak složitá jako nyní. V mnoha krajích ceny nemovitostí rostou, jinde se propadají. Jinak se vyvíjí trendy napříč segmenty, nůžky mezi nemovitostmi se rozevírají i tam, kde byly rozdíly minimální – tedy klidně i mezi dvěma na první pohled podobnými byty. Financování se běžné domácnosti vzdálilo a zatímco lidé čekají na vhodnější podmínky, trh s kvalitními rezidenčními nemovitostmi válcují investoři s hotovostí, kteří mají stále peněz dost a nemají problém vykoupit klidně celé projekty, než se dostanou na trh.
C:\fakepath\ecb-13092023.jpg

Co čekat od ECB?

13.09.2023 Evropská centrální banka (ECB) zasedá tento čtvrtek a bude rozhodovat o ponechání hlavní úrokové sazby na 4,25 % nebo o jejím zvýšení na 4,50 %. Trhy víceméně počítají s první variantou. Některé indikátory recese, např. PMI indexy v průmyslu i službách nebo ceny nemovitostí, již v eurozóně svítí červeně.
img

Swiss Life Hypoindex září 2023: Hypotéky zlevňují čtvrtý měsíc v řadě, zázraky ale nečekejt

07.09.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,1 % p. a. klesla o 180 korun na 22 770 korun.
img

Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zklamala

06.09.2023 Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zaostala za našimi i tržními očekáváními. Silně poklesl výstup průmyslové i stavební výroby, zahraniční obchod skončil poprvé od začátku roku v deficitu. Nepříznivě překvapil zpracovatelský průmysl, který po dvou měsících meziměsíčních růstu poklesl o téměř čtyři procenta. Meziměsíční snížení výstupu ale zaznamenala většina průmyslových odvětví. Nepotěšilo ani stavebnictví, které se po květnovém a červnovém růstu výrazně propadlo. Vstup české ekonomiky do druhého pololetí je tak vrávoravý a může signalizovat slabší výkonnost ve třetím čtvrtletí letošního roku.
img

Po dvou nadějných měsících přišel v červenci opět hluboký pokles stavební produkce

06.09.2023 Tuzemská stavební produkce v červenci meziměsíčně klesla o výrazných 3,8 %. V podstatě tak odmazala růst z předchozích dvou měsíců, který dával naději na obrat negativního trendu. Zatímco v červnu byla stavební produkce v meziročním vyjádření vyšší o 0,9 %, v červenci již opět klesla o 2,1 %. Ve srovnání s předpandemickým únorem 2020 stavebnictví zaostávalo o výrazných 5,2 %.
img

BREAKING: Ceny domů mírně vyšší, než se očekávalo!

29.08.2023 S&P CoreLogic Case-Shiller U.S. National Home Price Index vykázal v červnu žádnou meziroční změnu cen domů, což je zlepšení oproti -0,4% poklesu v květnu. Kompozitní indexy 10 a 20 měst rovněž vykázaly méně výrazný pokles oproti předchozímu měsíci. Mezi 20 městy vedly v meziročním růstu ceny nemovitostí Chicago, Cleveland a New York, kde došlo k nárůstu o 4,2 %, 4,1 % a 3,4 %. Deset měst vykázalo nižší ceny a deset vyšší ceny ve srovnání s rokem končícím v květnu 2023, zatímco 13 měst vykázalo meziměsíční zrychlení cen.
img

Není milion jako milion. Při zvýšené inflaci lidé sledují cenovky v supermarketech, na aktualizaci pojistky ale zapomínají

29.08.2023 Meziroční inflace v srpnu klesla na 8,8 procenta, přesto jsou Češi při nákupech stále obezřetní. Podle červencových dat Českého statistického úřadu se maloobchodníkům snížily tržby o více než šest procent. Zatímco při nákupech potravin nebo oblečení lidé berou ohled na inflaci, u sjednaných pojistek tomu tak většinou není. Ochota Čechů indexovat, neboli aktualizovat výši pojistné částky, je podle odborníků velmi nízká, na rozdíl od klientely původem ze zahraničí. Reálná hodnota peněz, které v případě plnění dostanou, tak v důsledku inflace klesá přibližně o čtvrtinu. V největším ohrožení jsou mladí lidé, kteří si na sebe berou závazky nebo zakládají rodiny.
img

Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?

19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
img

Podhoubí pro obnovu silného růstu cen nemovitostí

14.08.2023 Trh s rezidenčními nemovitostmi se od loňské druhé poloviny roku ochlazuje, což odráží měnovou restrikci v souvislosti s utlumenou hypoteční aktivitou. Korekce cen je však zatím pouze mírná. Letos bude sice pravděpodobně pokračovat, její intenzita by se podle nás ale měla již zmírňovat. Díky námi přepokládanému solidnímu růstu mezd bude ale zároveň pokračovat zlepšování cenové dostupnosti bydlení.
C:\fakepath\cina-14082023.png

Čína jako časovaná bomba

14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.
img

Swiss Life Hypoindex srpen 2023: Hypoteční sazby klesají třetí měsíc v řadě

09.08.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,19 % p. a. se v srpnu snížila o 118 korun na 22 950 korun.
img

Analytici: Ceny nemovitostí porostou každoročně o devět pct.

02.08.2023 Experti počítají v příštích letech s novým realitním boomem. Ceny nemovitostí podle nich porostou celosvětově příštích deset let každoročně o devět procent. Vyplývá to z ankety německého hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ve východní Evropě má být růst cen ještě vyšší.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
C:\fakepath\euro-24072023.jpg

Na euro přichází recese

24.07.2023 Dnešní čerstvé indexy nákupních manažerů (PMI) ukazují na další zpomalení hospodářské aktivity v eurozóně. Služby se v červenci ještě stále držely v lehce expanzivním teritoriu na 51,1 bodu, průmysl však už zažívá náraz poklesem na 42,7 bodu, což značí silnou kontrakci.
img

Ranní okénko - Tento týden rozhoduje Fed a ECB, vyjde americké HDP nebo německá inflace

24.07.2023 Finanční trhy před sebou mají vzrušující týden, kdy makroekonomický kalendář otevírá prostor zvýšené volatilitě. Vrcholem týdne bude středeční zasedání Fedu, v USA zároveň vyjde výsledek HDP za druhý kvartál, nebo také statistika osobních příjmů a výdajů. V eurozóně bude kromě čtvrtečního zasedání ECB budit pozornost německá inflace, část pohledů pak bude mířit do Španělska, k výsledku vyjednávání po parlamentních volbách. Těsný výsledek spíše zvyšuje nejistotu a může lehce ovlivňovat valuace na evropském dluhopisovém trhu. V Česku je ekonomický kalendář takřka prázdný, s výjimkou dnes zveřejňovaného konjukturálního průzkumu.
img

Ceny starších nemovitostí v 2. čtvrtletí rostly, zlevnily jen na Moravě

20.07.2023 Ceny starších nemovitostí ve druhém čtvrtletí v Česku po roce propadu opět rostly. Připlatit si tak nyní musí zájemci o bydlení v Praze a ve Středočeském kraji. Důvodem je vyšší poptávka po nemovitostech, kterou podpořil mimo jiné obnovený zájem o hypotéky a slabá nabídka na trhu. Naopak klesají ceny bytů na jižní Moravě, protože lidé zde dávají tradičně přednost rodinným domům. Zároveň se v celé zemi zvedla průměrná cena nájemného, které by mělo narůstat i v dalších měsících. Vyplývá to z analýzy realitní skupiny European Housing Services (EHS), která využívá data svých zakládajících členů, tedy realitních služeb Bezrealitky a Maxima Reality.
img

Ceny bytů klesají, záleží však na lokalitě. Trend příměstského bydlení je silný, ale navzdory tomu počet obyvatel Prahy stále roste

18.07.2023 Jaká je situace ohledně bytů v Praze? Odpovídá Jan Večerka, CEO a zakladatel crowdfundingové platformy BrikkApp, brikkapp.cz. Ceny bytů klesají, zejména ve starších domech před rekonstrukcí, ale také u nezateplených rodinných domů a chalup. Záleží však samozřejmě na lokalitě.
img

Hypoteční trh lehce ožívá

18.07.2023 Včerejší výsledky hypo monitoru naznačily, že český hypoteční trh nalezl dno a lehce ožívá. Banky a stavební spořitelny poskytly v červnu hypotéky v celkovém objemu 14 mld. Kč a jejich objem vzrostl meziměsíčně o 16 %. Za to sice může do značné míry sezónnost (červen bývá tradičně jedním z nejsilnějších měsíců v roce), i po očištění však v červnu hypotéky zaznamenaly lehký nárůst (o 3 %) a meziroční pokles poskytnutých hypoték tak zvolnil z květnových více než 40 % na 28 %.
img

Pokles cen starších bytů se zastavil, lze je však koupit výrazně levněji než v loňském létě

14.07.2023 Ceny starších bytů přestávají klesat a v polovině sledovaných měst dokonce mírně stouply. Odborníci se zatím neodvažují vyslovit jasný trend, jistý ale zůstává fakt, že starší byty lze koupit výrazně levněji než v loňském létě. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
img

Ceny starších bytů v Česku přestaly klesat, někde opět rostou

12.07.2023 Ceny starších bytů v Česku přestaly ve druhém čtvrtletí klesat, a v některých případech začaly dokonce opět růst o jednotky procent. Důvodem je jejich výrazně nižší cena než u novostaveb, což vede ke zvýšenému zájmu kupců. I přes stagnaci nebo nárůst cen je hodnota bytů nižší než v létě minulého roku. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Podle analýzy by trh s byty v budoucnu mohlo oživit zrušení podmínky pro výši příjmů u žadatelů o hypotéky, k němuž přistoupila Česká národní banka.
img

Swiss Life Hypoindex červenec 2023: Hypoteční sazby klesly. Přichází změna trendu?

12.07.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,24 % p. a. se v červenci snížila o 127 korun na 23 068 korun.
C:\fakepath\fed-11072023.png

Fed bude muset srazit akcie

11.07.2023 Začátek léta odstartovalo několik pozitivních čísel z americké ekonomiky. Nová pracovní místa rostou i nadále vysoce nadprůměrně, když v červnu se vytvořilo 209 tisíc pozic. Podobně i mzdy stále přidávají kolem 5 % ročně, to však není slučitelné s udržitelným návratem inflace k 2procentnímu cíli.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

V Česku poprvé po více než deseti letech klesají nabídkové ceny nemovitostí, ukazují nová data ČSÚ. V Praze uskutečněné ceny novostaveb padají více než během finanční krize před 14 lety

08.07.2023 V Česku nebývale zlevňují nemovitosti. V prvním letošním čtvrtletí klesly ceny nových bytů v Praze meziročně o šest procent, což je nejvýraznější propad minimálně od roku 2009, od kdy ČSÚ svoji příslušnou statistiku zveřejňuje. Jedná se přitom o realizované ceny bytů v novostavbách, tedy ceny, za které transakce skutečně probíhá.
img

Průměrné sazby hypoték potvrdily stagnaci

04.07.2023 Červnové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů ukazují, že na trhu hypotečních úvěrů převažuje stabilita. Hodnota indexu totiž jen mírně klesla, a to o 0,05 procentního bodu na 5,87 procenta. Průměrné úrokové sazby tak i po červnovém zasedání bankovní rady České národní banky stále zůstávají jen mírně pod hranicí šesti procent.
img

Ceny nemovitostí klesají – všech nemovitostí a všude

20.06.2023 Ačkoliv nás „experti“ před pár měsíci zásobovali predikcemi, že „byty a domy nezlevní, neboť developerům se to nevyplatí“ (jakoby cenu zboží určovala jenom strana nabídky) a ještě doslova před pár týdny ujišťovali, že trh ožívá a ceny stagnují, realita je, jako obvykle, jiná.
img

Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením

19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
img

Z Prahy se stal „skanzen“, nové výškové budovy v ní nevznikají, na rozdíl od Varšavy, Bratislavy i Budapešti. To tlačí cenu bydlení v Praze výrazně nahoru a poškozuje to životní prostředí

18.06.2023 Z České republiky, a Prahy zvláště, se stává jakýsi skanzen. V první padesátce žebříčku nejvyšších budov zemí Visegrádské čtyřky má Česko jen dvě zastoupení. A to brněnskou AZ Tower na 39. místě a pražskou City Tower na 42. místě. Žebříčku dominují Poláci s bezmála čtyřiceti zastoupeními; výrazně vyšší budovu, než jsou ty české nejvyšší, ovšem mají také Slováci a Maďaři (viz žebříček níže).
img

Jen některé z realitních fondů porazily v uplynulém roce inflaci

15.06.2023 Realitní fondy jsou velmi populární, v posledním kvartále loňského roku jim přibylo zhruba 40 tisíc klientů. Nejvýkonnější nemovitostní fondy kvalifikovaných investorů jsou přitom mnohem výnosnější než fondy retailové. Často uváděným důvodem je odlišná zákonná regulace, nicméně podíl na tom nesou také rozdílné investiční strategie - pro běžné investory nejsou v nabídce fondy s agresivnějším přístupem. Z představené palety zástupců pouze TOP5 fondů kvalifikovaných investorů dokázalo na 3 letech porazit inflaci. Strmý růst hodnoty portfolií je již pravděpodobně minulostí, nyní musí manažeři portfolií spoléhat na růst nájemného. To je snazší u logistických a průmyslových ploch, v případě kanceláří a bytů se uplatnění inflačních doložek může setkat s odporem. Na druhou stranu aktuální situace na trhu umožňuje výhodné akvizice těm fondům, které mají dostatečné finance.
img

Swiss Life Hypoindex červen 2023: Sazby stagnují. Co přinese uvolnění pravidel ČNB?

07.06.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,30 % p. a. klesla v červnu o 47 korun na 23 195 korun. Ve srovnání se splátkou hypotéky v červnu 2021 je o téměř 7,5 tisíce vyšší.
img

Český statistický úřad zveřejnil údaje z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

06.06.2023 Průmyslová produkce v dubnu meziročně reálně vzrostla o 1,2 %, což o je proti březnu významné zpomalení. Ukázalo se, že naprostá většina odvětví zaznamenala pokles produkce, přičemž nad vodou držely průmysl automobilky. Výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů totiž vzrostla v meziročním srovnání o 30 %. Za tímto výsledkem ovšem nestál boom automobilek, nýbrž nízká srovnávací základna z loňského roku, kdy chyběly dovážené komponenty.
img

ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték

01.06.2023 Česká národní banka (ČNB) rozhodla o zmírnění pravidel pro poskytování hypoték. Od července už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Ostatní pravidla pro hypotéky ponechala bankovní rada ČNB v platnosti. Na tiskové konferenci to řekla členka bankovní rady Karina Kubelková. Zdůraznila, že uvolnění jednoho z pravidel je možné pouze díky nyní platným vysokým úrokovým sazbám.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB od července vypouští jedno z pravidel pro poskytování hypoték

01.06.2023 Česká národní banka (ČNB) dnes rozhodla o zmírnění pravidel pro poskytování hypoték. Od července už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Ostatní pravidla pro hypotéky ponechala bankovní rada ČNB v platnosti. Na tiskové konferenci to řekla členka bankovní rady Karina Kubelková. Zdůraznila, že uvolnění jednoho z pravidel je možné pouze díky nyní platným vysokým úrokovým sazbám.
img

Ranní okénko - Německá květnová inflace má prostor překvapit

31.05.2023 Nejzajímavější údaj dneška bude představovat květnová inflace v Německu. Očekáván je pokles meziroční míry z dubnových 7,6 % na květnových 6,7 %. Možnost o něco nižšího výsledku naznačuje již první zveřejněný výsledek ze Španělska, kde inflace skončila pod očekáváními trhu, nápovědu přinese i dnes ráno zveřejňovaný výsledek ve Francii. Pokud by se potvrdil rychlejší ústup cenových tlaků napříč eurozónou, může docházet k dalšímu oslabování společné evropské měny, která od začátku května vůči dolaru ztratila přes 2 %. V posledních dnech totiž docházelo k částečnému zacenění tří hiků ECB v letošním roce, nižší inflace by patrně vedla k odmazání části těchto sázek.
img

Koupit, nebo vyčkávat? Co napovídá druhá polovina realitního jara a její trendy očima Bezrealitky

23.05.2023 Koupit, nebo vyčkávat? Odpověď za milión dostává konkrétnější obrysy. Na trh se po měsících nejistoty vrátil optimismus a s ním poptávka. Skvělá investiční příležitost se tak s nadcházejícím létem pomalu uzavírá. Zásadní trendy, které budou na konci prvního pololetí formovat realitní trh, přináší digitální realitní služba Bezrealitky.
C:\fakepath\turecko-15052023.jpg

Erdogan a největší bublina na světě

15.05.2023 Turecké prezidentské volby zřejmě nebudou mít v prvním kole vítěze.
img

Zápis z posledního zasedání ČNB zmiňuje především proinflační rizika

12.05.2023 Česká národní banka na svém posledním zasedání v minulém týdnu ponechala podle očekávání úrokové sazby beze změny, překvapivý byl však těsný poměr hlasů. Stabilitu úrokových sazeb podpořili pouze čtyři centrální bankéři, zatímco zbylí tři hlasovali pro zvýšení o čtvrt procentního bodu. Dnes zveřejněný zápis z tohoto zasedání ukazuje, že pro stabilitu úrokových sazeb hlasovali guvernér A. Michl, viceguvernéři E. Zamrazilová a J. Frait a člen bankovní rady J. Kubíček. Zvýšení o čtvrt procentního bodu nadále prosazoval T. Holub a nově také K. Kubelková a J. Procházka.
img

Bytů se ve čtvrtletí prodalo nejméně za sedm let, pokles cen zrychlil

10.05.2023 V letošním prvním čtvrtletí se v Česku prodalo nejméně bytů za posledních sedm let. Jejich cena mezičtvrtletně klesla o 2,5 procenta, výrazněji než v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z HB Indexu, který ČTK poskytla Hypoteční banka, jež patří do skupiny ČSOB. Ceny bytů ve čtvrtém čtvrtletí 2022 v mezikvartálním srovnání klesly poprvé od začátku roku 2013, a to v průměru o 0,7 procenta.
img

Zahraniční obchod překvapil, nemovitosti jsou sud třaskavého prachu

09.05.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil hned tři statistiky: průmyslovou výrobu, stavební výrobu a zahraniční obchod.
img

Vysoká inflace a drahé úvěry vedou k útlumu stavební produkce

09.05.2023 „Ve stavebnictví narůstá cena materiálů i stavebních prací. To v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami a slabou poptávkou po nákupu nemovitostí vede k útlumu stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\krach-burza-viden-09052023.jpg

Krach na Vídeňské burze v roce 1873 měl za následek pád bank a krizi

09.05.2023 Po vítězství Německa nad Francií a sjednocení Německa v roce 1871 a vysokých reparacích ze strany Francie následovalo období neuvěřitelného hospodářského vzestupu, který se přelil do tehdejšího Rakouska-Uherska včetně českých zemí. Přebytek peněz na trhu vyvolal lavinu burzovních spekulací, začala vznikat řada akciových společností a bank a optimismus se přeléval i do dalších oborů. První signály o tom, že s ekonomikou není něco v pořádku, začaly přicházet záhy. Levné peníze se vyčerpaly, začal se projevovat nedostatek financí na zakládání dalších nových podniků, trh se nasytil. Výsledkem byl "černý pátek" na Vídeňské burze z 9. května 1873, který měl za následek pád řady bank a světovou hospodářskou krizi.
img

Mezinárodní měnový fond varuje před rychlejším propadem cen nemovitostí

05.05.2023 Zprávou tohoto týdne je, že Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. To představuje zpomalení zvyšování úrokových sazeb, protože ještě nedávno zvyšovala své sazby o půl procentního bodu. Tato změna v přístupu je nejspíš dána tím, že statistiky z bankovního sektoru eurozóny ukázaly nejvyšší pokles poptávky po úvěrech za více než deset let, což může být vnímáno téměř jako alarm.
img

Ranní okénko - Pozitivní výsledky předstihových ukazatelů

25.04.2023 Dnešní ekonomický kalendář plní data z USA, která však postrádají váhu, aby zahýbala s finančním trhem. Dorazí data o prodejích nových domů a sada předstihových indikátorů v čele se spotřebitelskou důvěrou od Conference Board a indexů od Fedu v Richmondu měřící náladu ve výrobním sektoru a mezi podnikateli. V eurozóně je kalendář prázdný, zajímavější je v CEE regionu, kde maďarská centrální banka dnes rozhoduje o nastavení úrokových sazeb. Trh jednotně počítá s ponecháním hlavní úrokové sazby na 13 %.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí údaje o HDP z USA a eurozóny

24.04.2023 Zatímco minulý týden nabídl skrze předstihové ukazatele pohled do blízké budoucnosti, tento týden bude především ve znamení ohlédnutí se do minulosti. Zásadní budou první data z USA a eurozóny ohledně vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Před květnovým zasedáním ECB pak evropské trhy může rozhýbat i německá inflace. V obou případech ale jde o čísla, která budou vycházet až v samém závěru tohoto týdne.
img

Bez velké krize české byty výrazněji nezlevní. Vlastní bydlení v Praze je jako červené ferrari a nelze si jej nárokovat; receptem na dostupnější bydlení by mohla být výstavba „mrakodrapů“, které však brání památkáři

21.04.2023 Poptávka po nemovitostech zůstane letos v Česku utlumená. Hlavně v důsledku vysokých úrokových sazeb hypoték a stále poměrně vysokého úročení investičních alternativ k investičnímu vlastnictví realit, jako jsou například vládní dluhopisy. I přesto letos k určitému oživení poptávky po nemovitostech dojde, zejména vlivem lepšího než předpokládaného zvládnutí energetické krize EU a zažehnáním nebezpečí opravdu hluboké evropské recese.
img

Byty pokračují ve zlevňování. V Brně lze dispozici 3+kk koupit o téměř milion korun levněji než před rokem

18.04.2023 Ceny starších bytů pokračují po celé republice v cenovém poklesu v řádu jednotek procent. Meziročně se snížení cen pohybuje dokonce kolem 11 procent. Domácnosti tak konkrétně v Brně mohou koupit byt o rozloze 80 m2 téměř o milion korun levněji. V Praze vychází byt po rekonstrukci o rozloze 60 m2 zhruba o půl milionu korun méně, než tomu bylo loni. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
img

ČBA: Objem hypoték stoupl o 60 pct, sazby mírně klesly

14.04.2023 Banky a stavební spořitelny poskytly v březnu hypoteční úvěry za 12,6 miliardy Kč, což je proti únoru nárůst o 60 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování třetí měsíc za sebou klesla, a to z únorových 5,9 na 5,86 procenta. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

Stavebnictví skomírá. Zahajování výstavby nových bytů se odkládá

06.04.2023 „Přestože ceny nemovitostí zažívají mírnou korekci, lidé o jejich nákup nemají příliš vysoký zájem. Na vině jsou především drahé hypotéky a vyčkávání na další pokles cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hypotéky opět zdražují, jsou skoro nejdražší od počátku milénia. Nemovitosti tedy jsou stále nic moc investice, a to i kvůli zamýšlenému zvýšení daně

06.04.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách.
img

Ranní okénko - Americké nemovitosti míří do červených meziročních čísel

28.03.2023 Dnes dorazí zajímavější ekonomická data pouze ze Spojených států, z pohledu trhu jde ale spíše o méně významná čísla a nelze tak očekávat silnější reakci. Sérii odpoledne odstartuje vývoj cen na americkém nemovitostním trhu. Za leden je očekáván další meziměsíční pokles, který by při naplnění očekávání byl již sedmý v řadě. Spíše než o výrazné skoky ale jde o pomalý sestup tempem, kdy za poslední tři měsíce tempo odpovídalo zhruba -0,5 % m/m a odlišný výsledek není očekáván ani tentokrát.
img

Forex: Eurodolar zpět nad 1,0800

28.03.2023 Optimističtější nálada podnikatelů v Německu reprezentovaná indexem Ifo a celkově nižší averze k riziku přispěly k tomu, že eurodolar se vrátil nad hranici 1,0800. Dnes promluví jen data druhé kategorie z USA, která však mohou být zajímavá - zahraniční obchod za únor (důležitý vstup nowcast), ceny nemovitostí (za leden) a spotřebitelská nálada (za březen).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CAD | EUR/NZD | USD/MXN | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Bonita | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Autochartist | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fixing | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Grafy | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Záloha | Mark-to-Market | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | PRIBOR | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Produktivita práce | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Spread | Stagflace | Statut | Státní dluhopis | Support | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | John Hardy | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Podpora | Průlom | Přenos | Střední cena | Volatilní | Burzovní obchodování | Daniel Gladiš | Vltava Fund | AdmiralMarkets | Akcie dnes | Akcie Tesla | Akcie Unipetrolu | Akciové burzy | Aktuální kurz dolaru | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Burzovní indexy | Burzovní zprávy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je dluhopis | Co je komodita | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | EUR CZK | Eura | EURCHF | EURIBOR | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURRUB | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex market | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | HDP v ČR | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do nemovitostí | Investování peněz | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak obchodovat forex | Jak vydělat | Jak zhodnotit finance | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Kurs USD | Kurz amerického dolaru | Kurz britské libry | Kurz ČNB | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz EUR CZK | Kurz GBP | Kurz libry | Kurz měny | Kurz novozélandského dolaru | Kurzy | Kurzy eura | Libra | Lira | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Obchodování s komoditami | Obchodování s nemovitostmi | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria.cz | Peníze.cz | Penzijní společnosti | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Termínované vklady | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Turecká měna | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Akontace | Báze | Book Value | CEE | Cílová cena | Current Ratio | Daniel Beneš | Discount Rate | Doba splatnosti | EBITDA | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Indie | ISM indexy | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Omega | P.A. | Range | Redukce | REIT | ROCE | Sekundární trh | Tier 1 | Tovární objednávky | Upisovací období | Úrokové krytí | Výnos do splatnosti | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | P/E Ratio | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Clearing | Investiční dotazník | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | ZFP | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Americké obchodování | Markit | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Crowdfunding | Jackson Hole | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Caterpillar | CSI300 | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | Investing.com | TLTRO | NATO | S&P Dow Jones Indices | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | BBC | The Guardian | Sentix index | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Halifax | Revize evropského HDP | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální pohled | Technický pohled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Stock Exchange | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Jádrový index | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Program OMT | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Bezpečné investice | Kolísání trhu | Americké firmy | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Forwardy | Měnová autorita | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Ekonomický establishment | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční centra | Finanční metropole | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Šok na trhu | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Obchodní partner | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | TradingView | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Vývoj měnového kurzu | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra k dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Čínské devizové rezervy | Finanční poradce | Investiční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Nižší kurz | Agentura AFP | Odhodlání | National Australia Bank | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa May | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Manažeři fondů | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Cenové indexy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Výhodné investice | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Irská centrální banka | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Zhodnocování měny | Tempo růstu ekonomiky | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | ex | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Krize eura | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | Daňové změny | Investiční činnost | ČSOB Finanční trhy | Chicago Mercantile Exchange | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | Rovnovážný kurz koruny | Zahraniční FX | 7 dní s korunou | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Obchodování s dolarem | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Virtuální mince | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Edulios | Zajímavé výnosy | Dostupnější peníze | Atraktivní nemovitosti | Vysoké ceny bytů | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Kvantitativní utahování | Palladium | Jan Dvořák | Investovat do Bitcoinu | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | ETC | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy | Fincentrum Hypoindex | Bublina na nemovitostech | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Kosdaq | NEST | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Lithium | Jak fungují akcie | Omezení pákového efektu | Výkonnost fondů | Asijské trhy | Index MOEX | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Wood & Company | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Konzervativní investice | Očekávání investorů | Krypto | Finančník George Soros | Hodnota majetku | Raytheon | Německá centrální banka | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Japonský akciový index | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Pokles ceny | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Czech Fund | Pražský index PX | HKD | Profesionální obchodník | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Úrokový hike | Kompozitní index | FKI | Trhy v USA | Stavební spoření | Silnější dolar | Roční výnos | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Kim Fournais | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Silný frank | Vysoké zisky | Analytici z Wall Street | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Makroekonomické strategie | Mezinárodní investoři | Německé banky | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Volatilní obchodování | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | čnBlog | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO WeWork | EUR/CZK - technická situace | EUR/CZK - makroekonomická situace | Makroekonomická situace | Oblíbený měnový pár | Technická situace | Obchodování EUR/CZK | Obchodovat s fiktivním kapitálem | Finanční produkty | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Americké HDP | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Slabší dolar | CNY | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ceny obilovin | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | TLTRO III | Brexit bez dohody | Riziko recese | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Fibo retracement | Lari | Byznys plán | Wealth Management | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Zhodnocení finančních prostředků | STAR | Pokles úroků | Nálada na akciových trzích | Nordea Bank | Výnosové křivky | Pokles cen | Záporný úrok | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Burzovní průvodce | WeWork | Pohonné hmoty | ISM index | Alan Greenspan | Thyssenkrupp | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Tisk peněz | SAB Finance | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Akcie Microsoftu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Centrální banka Nového Zélandu | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | Úvěrová aktivita | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Klesající úrokové sazby | Kurzarbeit | Bankovní statistika | Český HDP | GOOGL | Islandská centrální banka | Předstihové indikátory | UDI Group | UDI | Černá středa | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Nižší volatilita | Geopolitické riziko | Silná libra | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Mervyn King | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Ředitel Saxo Bank | TOPIX | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Silné akcie | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Jak na realitní trh | Hongkong | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Accolade | Fond Accolade | Býčí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Startupová platforma | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Průměrná hodnota | Proroctví | FRED | Hluboká recese | Obchodní nástroje | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Roční návratnost | BAT | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Statistici | Největší pokles | Lagardeová | Labouristé | Amazon | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Reálné zhodnocení | Nulový úrok | Úrok | LVMH | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Legislativa | Blahobyt | Domácí měny | Federální rezervní banka | Americká data | AFP | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí | České hospodářství | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | KOSP200 | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Velká krize | Too Big to Fail | Financovat | Christine Lagardová | EET | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Být trpělivý | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Pořídit si vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Koruna dnes | Zdražování | Zdražování v Česku | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Celkový zisk | Půjčka | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Centrální banky USA | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | InterContinental | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Nová sazba | xStation5 | FB | AT&T | Rozpočtové politiky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Ropný deficit | Celkový deficit | Vývoj deficitu obchodní bilance | Bydlení | Vánoční svátky | Vývoj výstavby nových bytů | Vývoj přírůstku nových pracovních míst | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | EY | Důvěra domácností | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | BREAKING | Stratég | Přelom roku | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Michal Skořepa | Čínská centrální banka (PBOC) | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Američané | Návratnost | Netflix | Evropská inflace | Micron Technology | Vývoj na kapitálových trzích | Finální odhad | Analýza společnosti | Von der Leyenová | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Poradenství | Mzdová dynamika | Nový rekord | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Spotřebitel | Nájemné v Česku | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Stravenky | Broker Consulting Index podílových fondů | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Trhy | Ursula von der Leyenová | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Finanční regulátor | Čínský koronavirus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Pravidelné investice | Nejvýraznější pokles | Sentiment ve světě | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Konzultant | Vysoká inflace | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Obchody | DRFG | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | BP | Optimismus na trzích | PMI pro sektor | Korporátní výsledky | Zrychlení růstu | Ceny na realitním trhu | Rekordní hodnoty | 4fin | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Dopad koronaviru na ekonomiku | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Zvyšující se inflace | Nová data ČSÚ | Data ČSÚ | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Investice do realit | Dopad koronaviru | Krize v eurozóně | Petr Matějovský | České banky | Rizika globální ekonomiky | Rizika globální | Ekonomické recese | Panika na trzích | Index nákupních manažerů ve výrobě | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Robert Novoměstský | Česká legislativa | Změna sazeb | Extrémní růst | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Cílování inflace | Americké výnosy | Prudký pokles | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Charlie Munger | Mince | Profitovat | Pozitivní impulz | Propady cen | Vládní představitelé | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Poměr cen | Snížení dividendy | Stimul | Dnešní čísla | ECB dnes | Odhad inflace | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Pád ceny | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených ve světě | Počet nakažených | Historický pád cen | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Pokles cen komodit | Vládní podpory | Levnější půjčky | Texas | Waste Management | Hlavní americké indexy | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Milton Friedman | Další pokles | Čistý zisk bank | Zisk bank | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | MF | Daňové povinnosti | Kongres | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | mBank | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Prostor pro pokles | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Finanční prostředí | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Viry | Micro kontrakty | Kontrakty na futures | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Italové | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Uvolnění limitů | Hotelnictví | LTV | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Údaje | Dlužník | DPH | Úročení vkladů | Pojišťovna | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Lukáš Vokel | Velké americké banky | Menší poptávka | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | Ministři | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Oživení cen | Splátky dluhů | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Vídeňské burzy | Česká ekonomika letos | Oregon | Více peněz | Postoj investorů | Microsoft Corp | Podnikatelské investice | RTR | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | USD za barel | Madrid | Global Wealth Management | Propad ceny | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Průměrný výnos | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | Sazba hypotečních úvěrů | CBRT | Debata | Nálada spotřebitelů v USA | Výzkumný pracovník | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Největší propady | Nové zakázky | Větší pokles | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Firemní zprávy | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | 3M | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Náklady na financování | Ropa roste | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | UBS Global | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Wolfstreet | Federal Reserve | Soud | Poměr PE | Latinská Amerika | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Riziko deflace | Výnosy na dluhopisech | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Výsledky NFP | Akcie a dluhopisy | Macy’s | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Omezení investic | ONE | RBI | Wienerberger | Bankéři z Fedu | Riziko korekce | Hypoteční banka | Indexy v Asii | Vývoj ekonomiky | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Spolková vláda | Fiskální stimul | Více riskovat | Státní podpora | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Velikost fondu | Kupci | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | Realitní společnosti | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Investment management | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Dislokace | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Měsíční mzda | Nové hypotéky | Zadlužení firem | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Start-upy | Předkrizové úrovně | Berlín | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Francouzská obchodní bilance | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Hertz Global | Americké CPI | Inflace v květnu | Květnová inflace | Nižší DPH | Hospodářský propad | Novartis | Členové Fedu | Podpůrné programy | Splasknutí bubliny | Propad cen | Představitelé České národní banky | Proticyklická kapitálová rezerva | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | ZIL | Restrukturalizace | Druhá vlna | Dezinflační tendence | Propad české ekonomiky | Nízké sazby | DSTI | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Majitelé firem | Program ECB | Míra zisku | Bytové krize | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Stabilní příjmy | Riskování | Větší riziko | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Bezrealitky.cz | Reálná hodnota | Společnost XTB | Nové byty | Byty v Praze | Trigema | Ceny nových bytů | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Nižší poptávka | Mírná korekce | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Richmondský Fed index | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Obsazenost hotelů | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Vysoký přebytek | Slábnoucí dolar | Časový úsek | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Obchodní centra | Čas na nákup | Indikátory sentimentu | Velký propad | Pandemická situace | Online nakupování | Hnojiva | Úroky na hypotékách | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | CoreLogic | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Venezuela | Vývoj indexu Nasdaq | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Transparentnost | Porovnání výnosů | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Zasedání FED | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund | Slabší kurz | Ekonomické dopady pandemie | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zhoršení pandemie | Prodeje rodinných domů | Prodeje rodinných domů v USA | Evropský statistický úřad | Politici | Vývoj ceny akcie | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Micron | Čisté bohatství | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Změna cen bytů | Epidemická situace | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Ceny v Česku | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | Průměrné ceny bytů | Oživení německé ekonomiky | Epidemiologická situace | Trumpova rally | Protiepidemická opatření | Nařízení | Prodej starších domů ve Spojených státech | Pokles indexu | Poptávka a nabídka | Moneta | Technologické tituly | Pravidelný příjem | XOM | CVX | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Přebytek zahraničního obchodu | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Investice do čínských firem | Kurz liry | Růst amerického HDP | Výdělky | Přebytek obchodní bilance | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | NextEra Energy | Měnové reformy | Futures na DAX | Vonovia | Vakcinace | Vývoj měnového páru USD/CNY | TABAK | Proč investovat | Očkování | LEN | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | Mutace viru | Voda | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Centrální bankéř | Šéf polské centrální banky | Nízké úroky | Emise dluhopisů | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Zvýšení ceny | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Bloomberg Markets | Salutem | Salutem Fund | Zhoršení ratingu | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Situace na trhu | United Parcel Service | Přerozdělení bohatství | Bilanční suma | Tržní ceny | ROI | Return On Investment | ROI (Return On Investment) | Vypuknutí pandemie | Vývoj měnového agregátu | Rozvolnění | Rekordní rok | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | HAS | Daňové zvýhodnění | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Kov | Evropský systém | Nastavení sazeb | Slovenská ekonomika | Hedgové fondy | Růstový trend | FOMC minutes | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | PMI indexy | Makroekonomický vývoj | MXN | Sentiment investorů | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Silný růst | Banco Santander | Pandemická opatření | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Americký výrobní sektor | Turistická sezona | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | Dnešek na trzích | xStation 5 | Aktuální nálada | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Nepříznivé období | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Globální finanční systém | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Optimistická očekávání | Cigarety | Island | Makroekonomická prognóza | Analytici banky Citi | Strach z inflace | Centene | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Finanční produkt | Verizon | Santander | Dluhový strop | Futures na americké indexy | Inflace v České republice | Meziroční růst cen | HB Index | Ceny realit | Ceny realit v ČR | Xella | Peter Markovič | Tržní ceny bytů | Malta | Obavy z inflace | API | Oslabení | PCE index | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Realitní horečka | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Cena dřeva | Naše hospodářství | Země OECD | Spotřeba domácností | Byt na investici | LUSQ | EMA data | Miloslav Lafek | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | ČNB Mora | Finep | Central Group | Skanska | YIT | OK POINT | Zdražování cen | Zajišťování | Konkurence | Prodej | McDonald's | Nové prognózy | Gepard Finance | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Úročené vklady | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Gruzie | Pokutování za volný byt | Volný byt | Moravské tornádo | Tornádo | Trh dnes | Největší rizika | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Protipandemická opatření | Hlubší deficit | Průměrný Čech | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | AFI Europe | AFI Europe pro Českou republiku | Mluvčí Skanska | Mluvčí Skanska Reality | Skanska Reality | Renata Vildomcová | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | YIT Stavo | JRD | JRD Roman Havlíček | David Jirušek | Mluvčí společnosti | Finep David Jirušek | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Změny ve strategii | Revize strategie | UST | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Čínský výrobce | Americký trh | Vývoj základní úrokové sazby | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Pohyb kapitálu | Letní období | Načasování | After-market | Boom | Rekord | ABB | Současné ceny | Delta mutace | Instant Research | Dnešní report | Štěstí | Náhoda | Bankovní skupina | Daňový poplatník | Dřevo | HICP | Vnější prostředí | Chování | Životní cíle | Vnímání | Ovlivňování | Růst výrobních cen | Devon Energy | Úvěry na bydlení | Trh práce v USA | Delta varianta | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Americké ceny | Byty | První odhad HDP | První odhad | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Varšava | CBRE | Medián | Darina Stehlíková | Zájem Čechů | Pořízení vlastního bydlení | Kansas City | Analytici banky | Deaktivace | Sympozium | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Neúspěch | Opatření | Ideální čas | Vrcholy | Dna | The Times | Lobbing | Czech Real Estate Investment | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Uhlí | Vysoká poptávka | Honeywell International | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | TIPS | Celková nabídka | Marika Čupa | Čínský index | Program podpory bydlení | Bydlení pro mladé | Opačný trend | Čínský finanční systém | Pokračování trendu | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | UBS Group | UBS Group AG | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Úročení | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | České sazby | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Tomáš Mašek | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Zpožděné indikátory | Zdravotnictví | Pozornost | Zprostředkovatelé | SPX 500 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Prohloubení deficitu | Zvýšení sazeb v eurozóně | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | European Housing Services | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Dopady inflace | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | Fixace úrokové sazby | Target | Intuit | TIM | Pozemky | Mise MMF | Trh s platinou | Omikron | Zvýšené úrokové sazby | Očekávání úrokové sazby | | Ekonomické teorie | Nejvýraznější propad | Zlotý | Daňové zatížení | Úvěr na bydlení | Fibonacciho retracement | Časové období | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | EUR/CNY | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Larry Summers | Inflační spirála | Leoš Anderle | Sekyra Group | Velcí developeři | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Vliv na ceny | Výnosy realitních fondů | Hodnoty měny | Miliardy USD | Investiční byt | Vývoj německého akciového indexu | Ziskovost bank | Ruský plyn | Hypomonitor | Zdražování bytů | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Ceny domů a bytů v EU | Hry | Dražší energie | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | ABP | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Pozitivní výsledky | Ebury | Tomáš Kudla | Klaas Knot | Stavební boom | Chipotle Mexican Grill | Glapinski | Jiří Feix | Bytové jednotky | Rodinné domy | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | European Housing Services (EHS) | EHS | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Uznání nezávislosti | Green Deal | Švýcarská národní banka | Erste Group Bank | Úřad pro ekonomickou analýzu | Raytheon Technologies Corp | Raiffeisen | Invaze | Pokles inflace | Jan Večerka | Řetězec | CRD IV | Zpomalení růstu úvěrů | Zvyšování cen | Účetní závěrky | Fiserv | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Geopolitické události | MOL | Měsíční report | Vypuknutí válečného konfliktu | Růst cen energií | Aktuální inflace | Výsledek inflace | Ben Laidler | Vstupní kapitál | Správa | Spolupráce s profesionály | Lokální investice | Stabilní výnosy | Ukrajinští uprchlíci | Realitní trhy | Realitní trhy v Německu | Skvělá investice | Zákonodárci | Vlastnictví | Pokles produkce | Bytová nouze | Rizikovost | Tradingové webináře | Rekordní inflace | Zvyšování sazeb Fedem | Vývoj 30leté fixní hypoteční sazby | Fixní hypoteční sazby | Vývoj indexu cen nemovitostí | Zdražování hypoték | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Martin Vašek | Dow Jones Industrial Average | Realitní sektor | Daňové výhody | Karina Kubelková | Vedení ECB | Finanční sektor v ČR | Bilance ČNB | Přijetí | Snížení inflace | Období nízkých úrokových sazeb | Historické zkušenosti | Velmi volatilní | Úrokové sazby v eurozóně | Vývoj německého akciového indexu DAX | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Změna trendu | S&P 500 nebo Nasdaq | Znehodnocení | GarantovanyNajem | GarantovanyNajem.cz | Realitymix | Realitymix.cz | Společnost GarantovanyNajem.cz | Viktor Mejzlík | Nový Hypoindex | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Meziroční porovnání | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | Zastavení poklesu | Centrum | Zavedení eura v ČR | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Prime | Re/Max | Micron Technology Inc | Eurasia | Výrobci automobilů | Ceny nájmů | Nedostupnost bydlení | Ceny pozemků | Válečná daň | Udržitelnost | Objem úvěrů | Objem úvěrů na bydlení | Načasování vstupů | Analytik finančního ústavu | Současná situace | Stavebko | Autozone | Německé ekonomiky | Restrukturalizace dluhu | Reálné příjmy domácností | Výsledek HDP | Monarchie | Fenomén | BrikkApp | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Německá Bundesbanka | Cenové stropy | Zvýšení daně | Vyšší daň | Kostarika | Liz Truss | Arménie | Vienna Insurance Group | Český statistický úřad (ČSÚ) | Tradingový portál FXstreet.cz | Realitní bublina | Realitní bublina v USA | Bublina v USA | Implikace | Deflace v realitách | Očekávaná deflace | Trend cen nemovitostí | Trend cen | Pokles cen nemovitostí | Index cen realit | S&P Case/Shiller | Náklady vlastního bydlení | Ceny nemovitostí v USA | Propad cen nemovitostí v USA | Největší meziroční nárůst | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Conseq realitní | Inflační report | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Budapešť | Pokles trhů | Gruzínská vláda | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Příliv migrantů | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Finmex Academy Martin Maršovský | Manažer Finmex | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Anheuser-Busch InBev | Sazba ČNB | Holubičí rétorika | Index cen výrobců | Spekulativní útok | Zajímavé investiční příležitosti | Comfort Finance | Crowdfundingové platformy | Utaženější měnové politiky | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Kryptoměnový boss | Ton Kwan | Pokles cen nemovitostí ve Švédsku | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Pokles realitního trhu | Komerční nemovitosti. | Zvyšující se náklady na půjčky | Nordea Bank Abp | Annika Winsthová | Začínající hospodářský propad | Zeekr | Zisky společnosti | Střední třída | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Moët | Hennessy | Bankovní rady ČNB | Další růst úrokových sazeb | Comfort Finance Group | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Inflace v Evropě | Měnová unie | Panické nákupy | Zájem o nájemní bydlení | Jan Škrabánek | Bezrealitky | Lumír Kunz | Michael Weber | Century 21 | Zájem o nemovitosti | Century 21 Michael Weber | Cenový růst | Výprodeje | Next | Splasknutí realitní bubliny | Guvernér Michl | Prodeje bytů | Ekospol | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | OCI | Nejvyšší inflace | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Zakotvená inflace | Polská národní banka | Vládní dluh | Tom Kadeřábek | Nákup nemovitosti | Doba pro nákup nemovitosti | Shelter | Mauricius | Sol | Média | Fed pivot | Viceguvernérka | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Vklady | Krachy bank | First Republic | First Republic Bank | Počet obyvatel | Válka | Velká bankovní krize | Vývoj amerického dluhu za posledních 10 let | Vývoj amerického dluhu | Vysoká valorizace aktiv | Vysoká valorizace | Valorizace aktiv | Desetiletý vývoj na indexu CAC40 | Desetiletý vývoj na indexu | Vývoj na indexu CAC40 | Špatná makroekonomická data | Banky v ohrožení | Dobrý výnos | Stagnující ekonomika | Klesající ceny nemovitostí | Zapákované banky | Krach na kryptoměnách | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Vývoj % nesplácených hypoték | Riziko kolapsu finančního systému | Uklidnění v bankovním sektoru | Michaela Pudilová | ČNB Aleš Michl | Vyšší ceny | Cenové dno | Asie | JOLTS | Vysoké úroky | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Blue-chips | Srovnávací základna | Celková investice | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Objem hypoték | Růst cen nájmů | Pronájmy | Data společnosti | Valuo | Náklady na půjčky | Váhání | Splácení hypotéky | Snížení poptávky | Trh s hypotékami | České byty | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Bytová výstavba | Nabídka nemovitostí | Nabídka nemovitostí v ČR | Zakladatel | Snižování sazeb v USA | Krach na Vídeňské burze | Krach na Vídeňské burze v roce 1873 | Světové výstavy | Americká železniční krize | Železniční krize | Krach newyorské burzy | Historie vídeňské burzy | Adolf Petschek | Pozitivní signál | Sjednocení Německa | Přebytek peněz na trhu | Přebytek peněz | Nedostatek financí | Zakládání dalších nových podniků | Cena akcií na burze | Cena akcií na burze v Berlíně | Společenské vrstvy | Živnostenská banka | Ceny akcií na vídeňské burze | Ceny nemovitostí ve Vídni | Financování stavebních projektů | Hypoteční banky | Hypoteční zástavní listy | Zástavní listy | Rozestavěné domy | Plánované domy | Pozastavení burzovních obchodů | Krach berlínské burzy | Železnice | Největší ekonomická recese | Největší ekonomická recese světa | Dlouhá krize | Postavení země v ekonomice | Postavení země | Hutnictví | Návrat protekcionismu | Zavádění vysokých cel | Pád bank | Vítězství Německa nad Francií | Černý pátek na vídeňské burze | Světová krize | Vítězství Německa | Celková nabídka bytů | Nabídka bytů | Nabídka bytů k prodeji | Velkometrážní byty | Objem prodejů bytů | Objem prodejů bytů na trhu | Objem prodejů bytů na trhu s nemovitostmi | Patová situace | FinGO | Konsolidační balíček | Nálady na trhu | Development | Vlastní bydlení | Vice | Největší bublina na světě | Největší bublina | Průběžné výsledky | Ceny nemovitostí v Turecku | Nemovitosti v Turecku | Turecké prezidentské volby | Aljazeera | Ceny hypoték | Hendrik Meyer | NEMO Report | Jan Záhora | Transparentní | Příjem z pronájmu | Směřování | Měnová reforma | Důstojné stáří | Michal Straka | INVESTIKA | Výkonnost v roce 2022 | Jet Industrial Lease | Wood & Company Retail Podfond | Realia Fund | Arete Industrial | Fond Domus | Raiffeisen realitní fond | Retailové fondy | Mint rezidenční fond | Realitní fond | Rezidenční fond | ZFP realitní fond | Fond realit | Generali Investments, Fond realit | Nemo Fund | Accolade Industrial Lease | Wood & Company Office Podfond | ZDR Investments | ZDR Investments Public | NOVA Real Estate | Reico ČS nemovitostní | Investika realitní fond | Czech Real Estate Investment Fund | Ekonom BH Securities | Výhodný nákup | Příjmy obyvatelstva | Inflační vlna | Karel Šulc | Výhled Číny | Trh s bydlením | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Nižší ceny | DNO | InvestBay | Ceny starších nemovitostí | Situace v USA | Nejhorší výsledek | Country Garden Holdings | Country Garden | Časovaná bomba | Akcie Country Garden Holdings | Akcie Country Garden | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | Vývoj ceny akcie Country Garden | Londýn | Nákup nemovitostí | Martin Machala | Ownest | Obytné nemovitosti v Česku | Obytné nemovitosti | Swiss Life Hypoindex | Český realitní trh | Vlastníci nemovitostí | Ceny novostaveb v Praze | Ceny novostaveb | Krach velkého developera | Úrokové sazby 30letých hypoték | Odvětví operující s vysokým rizikem | Krach Silicon Valley Bank | Krach Silicon Valley | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Bankovní úvěrová portfolia | Úvěrová portfolia | Technologické start-upy | Real estate společnosti | Rizikové sektory | Krotící optimismus | Kupující | Druhy dluhopisů | Jiří Sýkora | Objem hypoték v září | CHN.cash | Libor Váka | Životní pojištění | Struktura | Bývalý premiér | tradingeconomics.com | Services | Meziroční vývoj jádrové inflace v eurozóně | Vývoj ceny akcie Thyssenkrupp | Ceny akcie Thyssenkrupp | Akcie Thyssenkrupp | Německý konglomerát | Akcie pro nákup | Úvěrové aktivity | Přecenění | Zajištění majetku | Kontrola pojištění | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Profesionálové | Investiční nemovitosti v zahraničí | Nemovitosti v zahraničí | Tomáš Chrobák | SUR REAL Investments | Stavební spořitelny | Sur Real | Investování do apartmánů | Investování do apartmánů v zahraničí | Snížení cen | Území Guyany | Spoření na penzi | Jakub Matis | Martin Kouřil | ProCent | Zlevnění hypoték | Sazby v USA | Rok 2024 | Výhled roku | Výhled roku 2024 | Držení plné zaměstnanosti | Bankovní problémy | Vysoké ceny nemovitostí | Centrální bankéři z Fedu | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Základní úrokové sazby v USA | Nižší úroky | Obří deficit | Deficit federální vlády | Známky konjunktury | Nízké ceny energií | Důvody pro posílení | Zvolení Donalda Trumpa | Znehodnocujícího platidla | Brexit průmyslu | Zahraniční bilance | Otočení britské politiky | Zastavení intervencí | Měnové politiky v USA | Další růst úroků | Uvolňování měnové politiky v USA | Carry trade pozice | Zvyšování tržního podílu | Nízkoinflační bezpečný přístav | Hoteliéři | Negativní vývoj války | Politický šok | Netradiční měnové páry | Ziskové obchodní příležitosti | Premiérka | Premiérka Liz Truss | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Demografické změny | Zvýšený zájem | Ceny bydlení | Ceny bydlení v ČR | Magnificent 7 | Magnificent | Platformy | Růst akciového trhu | Index cen nemovitostí | Portfólia | Daniel Rajnoch | Platforma InvestBay | Mikroinvestice | Lukáš Přikryl | 1D | W1 | Co jsou to úrokové sazby? | Jak fungují úrokové sazby? | Souvislost s inflací | Hlášení úrokové sazby | Dopad na ekonomiku | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Typy úrokových sazeb | FFR | Federal Funds Rate (FFR) | Prime Rate | Federal Discount Rate | Federal Funds Target Range | Cílová úroková sazba | Treasury Yields | London Interbank Offered Rate | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Euro Interbank Offered Rate | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Sazby pro refinancování | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Index S&P 500 ve srovnání | Faktory ovlivňující úrokové sazby | Poptávka a nabídka úvěrů | Nabídka úvěrů | Politická a geopolitická nestabilita | Míra růstu mezd | Mezinárodní faktory | Technologické a demografické změny | Kontrola inflace | Prodeje | Vývoj meziroční jádrové inflace v USA | Vývoj meziročního růstu cen | Lednové přecenění | Dosavadní vývoj inflace | Nakupovat | Ekonomické expanze | Dubaj
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ceny menších starších bytů
Ceny na čerpacích stanicích
Ceny na finančních trzích
Ceny nafty
Ceny nájemního
Ceny nájemního bydlení
Ceny nájmů
Ceny nájmů v Česku
Ceny na realitním trhu
Ceny NATGAS

Následující klíčová slova

Ceny nemovitostí v Británii
Ceny nemovitostí v ČR
Ceny nemovitostí ve Švédsku
Ceny nemovitostí ve Vídni
Ceny nemovitostí v Turecku
Ceny nemovitostí v USA
Ceny neonu
Ceny niklu
Ceny novostaveb
Ceny novostaveb v Praze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít