Úterý 19. říjen 2021 19:38
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Purple vyroci
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Garance

img

Online platforma Bondster.cz jako první umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

13.09.2021 Česká investiční platforma Bondster.cz přichází s unikátním řešením na poli P2P investic nejen v Česku, ale také v Evropě. Způsoby zajištění půjček pro investory obohatila o bitcoiny, od čehož si slibuje ještě větší zájem o P2P investování.
img

CZECH FUND otevírá fond kvalifikovaných investorů s developerskými projekty

23.06.2021 Nový fond kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV (CDF) se zaměří na investice do developerských projektů ve střední Evropě, které zhodnotí při jejich prodeji. V prvním roce počítá s projekty v hodnotě 1,4 miliardy korun a pro investory cílí na výnos 6,75 procenta ročně.
C:\fakepath\akcie-25052021-AM.png

Dividendy versus růstové akcie

25.05.2021 Investor snižuje riziko diverzifikací portfolia, které obsahuje široké spektrum akcií. Investovat do růstových akcií nebo profitovat z dividend?
img

MMF: Banky v eurozóně mají dost kapitálu, aby odolaly pandemii

26.03.2021  Banky v eurozóně mají dostatek kapitálu na to, aby odolaly dopadům pandemie a financovaly hospodářské oživení, přestože jsou vysoce vystavené sektorům tvrdě zasaženým koronavirovou krizí. Ve své studii to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\top-10032021-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2021 1) Žádný z velkých akciových indexů jihovýchodní Asie dnes nepřipsal ani neodepsal více než 1 %. Region se tak postavil obezřetně k dění v USA, kde by již brzy měl být schválen nový fiskální balík a americké technologické tituly díky tomu připisují velké zisky.
C:\fakepath\euro2.jpg

EP schválil unijní záruky na podporu investic stovek miliard eur

10.03.2021 Evropský parlament včera schválil vyhrazení 26 miliard eur (asi 681 miliard korun), které budou v začínajícím sedmiletém období sloužit k podpoře investic do hospodářského oživení. Garance ve fondu nazvaném InvestEU by měly aktivovat veřejné a soukromé investice v celkové výši až 400 miliard eur. Cílem fondu má být mimo jiné podpora projektů v oblastech zdravotnictví, digitalizace či klimaticky šetrných technologií.
C:\fakepath\francie.jpg

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.
img

PX nesměle roste, nejvíce přidával tabákový Philip Morris (TABAK.CZ)

02.03.2021 Situace na akciových trzích už není v posledních týdnech tak jednoznačná, jako byla na počátku roku. Globální akciové indexy lavírují v blízkosti historických maxim. Index pražské burzy PX zatím nedosáhl ani na maxima minulého roku, nicméně ani zde nevidíme žádnou výraznou tendenci k eliminaci zisků z posledních měsíců. A první březnové seance zatím pražské burze svědčí. PX (CZKCASH) roste od počátku týdne o 1,3 %, přičemž dnešní přírůstek dosáhl na 0,3 %. Index uzavřel na 2090,72 bodech. Obchodované objemy dosáhly na 368,5 mil. Kč.
img

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

23.02.2021 SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na Burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální výše investice je 1 milion Kč s doporučeným investičním horizontem alespoň 3 roky.
img

Ranní okénko - Německá ekonomika v závěru roku pravděpodobně stagnovala

29.01.2021 Dnes dorazí data o vývoji HDP v závěrečném čtvrtletí minulého roku hned v několika evropských ekonomikách. Předběžné údaje naznačily, že ekonomika Německa minulý rok poklesla o 5,0 %. Tento údaj by měl dnes potvrdit výsledek za čtvrtý kvartál, pro který trh vyhlíží mezičtvrtletně stagnaci. Německo však není výjimkou, obecně lze říct, že si ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí dokázaly oproti jarním měsícům lépe poradit s pandemií.
img

Fidelity International: Změny na čínském akciovém trhu, akcionáři více ovlivňují řízení firem

08.12.2020 Závěry studie China Stewardship Report od společnosti Fidelity International, založené na průzkumu, který přímo pro společnost Fidelity International zpracovala společnost ZD Proxy*, odhalily zvýšený zájem investorů o dozor nad společnostmi – jak v oblasti hlasovacích práv, tak co se týče angažovanosti. To pomáhá budovat pevné základy pro udržitelné investice a zlepšuje korporátní chování.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Rozbřesk: Český kurzarbeit na obzoru, Fed mění přístup k inflaci i nezaměstnanosti

28.08.2020 Firmy sice z programu Antivirus A a B čerpají stále méně peněz, avšak s nezaměstnaností v ČR to zatím vůbec nic nedělá. Z přehledu MPSV vyplývá, že boom čerpání „dotací“ na mzdy v rámci české obdoby kurzarbeitu již skončil. I když tyto programy mají fungovat ještě další dva měsíce, od dubna se čerpání peněz postupně snižuje.
img

TikTok jako tučný úlovek pro Microsoft

11.08.2020 Dnešní komentář je věnován výsledkům HSBC a Societe Generale za 2. čtvrtletí, které znovu potvrdily depresivní vyhlídky bankovního sektoru. Ten se musí potýkat s četnými nepříznivými vlivy, ať už se jedná o příliš vysoké náklady, nízké výnosy, plochou výnosovou křivku či upadající úvěrovou kvalitu kvůli viru COVID-19. Dále se článek zabývá výnosy velkých amerických technologických firem, které byly zveřejněny v uplynulých týdnech, a které dláždí cestu k dalšímu růstu akcií, zejména těch technologických. A konečně se podíváme na snahu Microsoftu převzít ve čtyřech zemích TikTok, což by mohla být pro jeho budoucnost klíčová akvizice.
img

Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců

29.06.2020  Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to dnes oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku, přesný počet bude záviset na vývoji ve společnosti. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Průzkum: Ekonomická elita nepočítá s rychlým oživením ekonomiky

29.06.2020 Čeští majitelé firem, podnikatelé a vrcholoví manažeři nepočítají s rychlým oživením ekonomiky. Více než třetina z nich předpokládá několikaleté zotavování. Vyplývá to z červnového průzkumu J&T Banky, do něhož se zapojilo 134 majitelů velkých a středních firem, podnikatelů a představitelů vrcholového managementu.
img

EK chce chránit unijní trh před konkurencí podporovanou státem

17.06.2020 Státem podporovaným mimoevropským firmám mohou při podnikání či snahu o koupi evropských podniků nastat složitější časy. Evropská komise dnes zveřejnila zatím nezávazný návrh počítající s možností pokut pro cizí firmy, které jsou proti konkurenci z Evropské unie zvýhodněny různými formami státní pomoci. Unijní exekutiva jim chce také ztížit možnost získání kontroly nad evropskými společnostmi.
C:\fakepath\ae-15062020-lv.gif

Pomoc leteckým společnostem schválila Francie, Německo či Norsko

15.06.2020 Výběr evropských států, které schválily pomoc leteckým společnostem (řazeny abecedně):
img

Smartwings se pomoci státu nakonec patrně dočkají, Německo zachraňuje srovnatelnou aerolinku Condor. Ať rozhodne zákazník, svým „hlasováním platební kartou“, zda chce létat i dále

15.06.2020 Stoupá pravděpodobnost, že skupinu Smartwings koronavirus nakonec „nezabije“. Do skupiny, která provozuje tři čtvrtiny dovolenkových letů z ČR, patří také České aerolinie. Právě tak by se nyní měla celá skupina nově jmenovat. Je to jedna z podmínek pomoci ze strany státu, vedle účasti akcionářů na záchraně – ti by měli do firmy nalít 1,6 miliardy korun. Záchrana sice ještě není definitivně odklepnuta, ale pravděpodobně k ní dojde. Dopravce by měl od státu získat garanci za úvěr, nejspíše půjde o 850 milionů korun. Záchranu Smartwings podporuje také prezident Miloš Zeman.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: V extrémní chudobě se kvůli pandemii ocitne 60 milionů lidí

08.06.2020 Ekonomické dopady pandemie způsobené novým typem koronaviru budou možná patrné až deset let. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pandemie podle něj zasadila globální ekonomice zničující ránu, po které se více než 60 milionů lidí ocitne v extrémní chudobě. Až miliardy lidí pocítí dopady na své životní úrovni.
img

Účast akcionářů na záchraně Smartwings zvyšuje pravděpodobnost, že stát aerolince pomoc poskytne

05.06.2020 Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu korun by do firmy měli vložit její akcionáři. Valná hromada firmy se včera dohodla, že v případě dohody se státem budou záchranu firmy financovat všichni akcionáři. Zároveň byl schválen finanční model společnosti.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie podmíní vládní pomoc podnikům ekologií i relokalizací

25.05.2020 Ekologickými opatřeními či relokalizací výroby hodlá Francie podmínit vládní pomoc pro automobilku Renault a leteckou společnost Air France, které čelí potížím v důsledku celosvětové pandemie covidu-19. Podle agentury Reuters to včera prohlásila ministryně životního prostředí Élisabeth Borneová.
C:\fakepath\top-20052020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2020 1) Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka již poskytla koronavirovou pomoc ve 100 zemích

20.05.2020 Světová banka již spustila své nouzové programy koronavirové pomoci ve 100 rozvojových zemí a zavázala se poskytnout zvýhodněné půjčky a garance za zhruba 5,5 miliardy USD (138,3 miliardy Kč). Uvedl to prezident SB David Malpass.
img

Záchrana Smartwings má svá úskalí, pokud však zachraňujeme třeba OSVČ, nelze diskriminovat tak, že aerolince záchranu upřeme

17.05.2020 Stát by mohl koupit až stoprocentní podíl v letecké společnosti Smartwings, uvedl ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Rozhodnout se dle něj musí do konce června, projedná to vláda.
img

Koronavirus v Izraeli tvrdě zasáhl i trh s diamanty

15.05.2020 S rozvolňováním protikoronavirových opatření se izraelská ekonomika pomalu probouzí k životu, dříve rušná diamantová burza v izraelském Tel Avivu ale zůstává zavřená. Diamantová čtvrť, která je jedním z hlavních světových center pro broušení a obchod s diamanty, proto dál zeje prázdnotou. Uvedla to dnes agentura Reuters.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
C:\fakepath\fed-09042020-lv.jpg

Powell: Fed bude nadále jednat důrazně, aktivně a agresivně

09.04.2020 Centrální banka USA (Fed) bude nadále používat všechny nástroje, které má k dispozici, dokud americká ekonomika nezačne plně oživovat ze škod způsobených epidemií nemoci covid-19. Řekl to dnes ve svém projevu šéf Fedu Jerome Powell. Poznamenal však také, že pravomoci centrální banky mají své limity.
img

Dohoda o fiskálním balíčku USA je na světě. Co vše obsahuje?

25.03.2020 Začínají postupně vyplouvat na povrch informace ohledně masivního stimulačního balíčku, na kterém se včera dohodl Bílý dům s demokraty. Dohoda ještě není schválená, ale má se o ní hlasovat dnes a samotné hlasování pravděpodobně bude už jen formalitou. Co tedy o balíčku víme?
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2020

25.03.2020 Kompozitní index nákupních manažerů za březen zaznamenal významný propad a to jak v Německu, tak také v eurozóně či USA. Výrazně předčil již tak negativní odhady trhu. Propadl se přitom zejména index ve službách, který v Německu odepsal 18 bodů na 34,5 bodů, ve výrobě si pak pohoršil jen o 2,3 bodu na 45,7. V celé eurozóně a v USA je pak příběh obdobný. Všechny indexy ze sektoru služeb si sáhly na historické dno, v eurozóně a USA pak zaznamenal i kompozitní index nejnižší naměřenou hodnotu. Lze přitom očekávat, že do budoucna indexy zaznamenají další pokles, jelikož průzkumy probíhaly v době, kdy mnohá vládní omezení ještě vůbec nebyla v platnosti.
img

Dohoda na obřím fiskálním balíčku USA může být dosažena už dnes

24.03.2020 Šéf demokratů v Senátu Chuck Schumer a americký ministr financí Steven Mnuchin včera večer podle deníku Politico informovali amerického prezidenta o tom, že by dnes mohli dosáhnout dohodu ohledně schválení stimulačního balíčku na boj s následky koronaviru. Ten by měl dosahovat až 2 bln. USD a vedle přímé finanční injekce pro americké domácnosti má obsahovat i podpůrná opatření pro krizí nejvíce zasažená odvětví, půjčky a vládní garance.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Přes bazuky vlád a centrálních bank se zatím příliš nedaří trhy uklidnit

24.03.2020 ČNB dnes zveřejní zápis z posledního, tj. mimořádného zasedání bankovní rady, na kterém došlo ke snížení úrokových sazeb o 50 bb. Záznam z jednání může hodně napovědět o čtvrtku, kdy se bankéři sejdou na řádném zasedání. Tady čekáme snížení opět o 50 bb. Dnešek přinese první sentiment indikátory za březen, tedy za období, kdy se v Evropě rozbíhala koronavirová pandemie. Americká data tím budou více poznamenána až za měsíc.
img

Forex: Razantní akce ze strany Fedu znamenala oslabení dolaru vůči euru

23.03.2020 Kurz společné evropské měny v průběhu dnešního dne proti zeleným bankovkám posiloval o téměř procento, když atakoval hladinu 1,0800 EUR/USD. Americká centrální banka dnes přišla s druhou vlnou masivní podpory americké ekonomice. Ta spočívá v neomezeném nákupu dluhopisů včetně korporátních s cílem udržet úrokové náklady nízké a zajistit bezproblémové financování korporací, i vlád jednotlivých amerických států a regionů. Ještě v minulém týdnu Fed možný skoupený objem dluhopisů limitoval (500 mld. USD pro státní dluhopisy a 200mld. Pro hypotéční zástavní listy). Součástí balíčku opatření jsou i programy na podporu velkých zaměstnavatelů, různé garance či nástroje k zajištění likvidity. Pozadu nezůstává ani Německo. Tamní vláda schválila balíček v celkovém objemu 750 mld. EUR. Prostředky budou směřovat na vyšší sociální výdaje (včetně programu pro živnostníky), na garance za úvěry, na financování skrz státní banku KfW či přímou kapitalizaci firem v potížích.
img

Rozbřesk: Panika má ke konci daleko, co sledovat v tomto týdnu?

23.03.2020 Těžko si představit v nejbližších dnech konec tržní paniky. Přes víkend narazil záchranný balíček Donalda Trumpa v celkovém objemu 2 biliony dolarů na odpor demokratických senátorů, nové případy rostou exponenciálně jako houby po dešti (dosáhly necelých 340 tisíc), Angela Merkelová je po kontaktu s nakaženým doktorem v karanténě a jako třešinka na dortu vystoupil James Bullard z amerického Fedu s odhadem 50 procentního propadu amerického HDP ve druhém kvartále a nárůstu americké nezaměstnanosti až na 30 %. Těžko si představit horší koktejl zpráv.
img

Manuál opatrného investora aneb Pozor na nešvary kapitálového trhu

27.02.2020 Kapitálový trh od svého vzniku v devadesátých letech prošel turbulentním vývojem. Ač tento vývoj vedl jednoznačně pozitivním směrem a spotřebitel si dnes může být mnohem jistější svým postavením a právy, než tomu bylo před lety, stále zde najdeme problémová místa, kde je třeba být ostražitý.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 13.11.2019

13.11.2019 Obchodování v zámoří se včera neslo spíše v pozitivním módu. Jen index Dow Jones skončil na stejné úrovni jako v pondělí. Širokopásmový S&P500 přidal necelých 5 bodů a uzavřel mírně výše (+0,16 %, 3 091,8 b.). Nejlépe si vedl NASDAQ (+0,26 %, 8 486,1 b.), který opět vylepšil historický rekord. Pohled na jednotlivé sektory ukazuje, že nejlépe si vedlo zdravotnictví a zpracovatelé a těžaři komodit. Oslabovaly naopak reality a energetické společnosti, které reagují na pokles ropy druhý den v řadě.
img

Nedostupné zlato

15.08.2019 Zlato je nyní pro nás drahé. Situace je podobná na celém světě. K růstu cen zlata přispěly centrální banky, které jej nakoupily do svých sejfů i jejich strategie.
img

Akcie zůstávají stále pod výprodejním tlakem

09.07.2019 Včerejšek nepřinesl na trhy žádný nový impuls, ale investoři stále vstřebávali potenciální dopady pátečních dobrých údajů z trhu práce na měnovou politiku Fedu. V této souvislosti bude důležitý projev jeho šéfa Jeroma Powella. Americké akcie tak navázaly na závěr předchozího týdne a dále prohloubily ztráty. Průmyslový Dow Jones odepsal 0,4 %, S&P 500 přišel o půl procenta a technologický Nasdaq propadl o 0,8 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 3.7.2019

03.07.2019 Americký akciový trh uzavřel úterní obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,3 %, S&P 500 přidal také 0,3 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo realitním developerům (+1,8 %). Na opačné straně se nejhůře umístily energetické společnosti se ztrátou 1,7 %.
img

Nabídka dluhopisů po telefonu? Nikdy!

07.05.2019 Určitě to sami znáte, zazvoní telefon a na druhé straně se ozve servilní hlas s otázkou, jestli by vás mohl na chviličku vyrušit. Operátoři aktivního telemarketingu tímto způsobem nabízejí účast na různých průzkumech, předváděcích akcích, změnu mobilního operátora, půjčky, ale nezřídka kdy také možnost „lákavé investice“. Tzv. finanční šmejdi se totiž nezastaví před ničím, včetně uzavírání smluv v hodnotě až několika desítek tisíc korun po telefonu. Tato forma investiční nabídky je však, přinejmenším, neetická, nemluvě o tom, že investované, resp. spíše proinvestované úspory, už pravděpodobně nikdy neuvidíte.
img

Jednání mezi USA a Čínou pomáhají zlepšit náladu na trzích

03.04.2019 Podle Financial Times je téměř 90 % všech otázek v rámci jednání mezi USA a Čínou vyřešeno. Na zbylých 10 % je stále třeba pracovat a budou potřebovat ústupky z obou stran. Tato zpráva dnes pomohla zlepšit rizikový sentiment na finančních trzích napříč většinou regionů. Nutno ale dodat, že podobné komentáře tohoto typu již přicházely dříve a jejich finální dopad nakonec nebyl nijak velký. Právě proto by dnešní zprávy měly být brány spíše s rezervou a s jen opatrným optimismem. FT dále uvedl, že chce Čína po USA kompletní zrušení všech zavedených cel, zatímco USA požadují výměnou garance mechanismu, kterým bude možno vynutit dodržování uzavřené dohody. Připomeňme, že jednání na nejvyšší úrovni začala znovu minulý týden a budou tento týden pokračovat ve Washingtonu. FT dále uvedl, že pokud se oběma zemím nepodaří najít dohodu, mohou být jednání prodloužena až do června, kdy se koná summit G20 v Japonsku.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 22.2.2019

22.02.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Průmyslový Dow Jones, technologický Nasdaq i širší index S&P 500 shodně klesly o 0,4 %. Mezi investory panují obavy ohledně budoucího ekonomického vývoje. Nejhůře se včera dařilo energetickým společnostem, jejichž akcie odepsaly 1,6 %. Naproti tomu v plusu uzavřely defenzivní akcie síťových odvětví nebo prodejců nezbytného spotřebního zboží.
img

Akcie vytváří nová letošní maxima. Pozor na tato 3 témata

21.02.2019 Začátek roku byl pro akciové trhy vydařený, když dokázaly zlikvidovat kompletně ztráty z konce minulého roku napříč většinou světových burz v čele s Německem a Čínou. Přestože investoři reagovali pozitivně hlavně na změnu měnové politiky ze strany americké centrální banky, nejedná se rozhodně o jediný důležitý faktor. Ty další shrneme v následujících řádcích.
img

Dobrá čísla o americkém trhu práce podpořila akcie v asijsko-pacifickém regionu

04.02.2019 Americký akciový index S&P 500 uzavřel páteční seanci s růstem o necelou jednu desetinu procenta a za celý týden si tak odnesl zisk ve výi 1,6 %. Na výsledku obchodování se nepříznivě projevily výsledky hospodaření společnosti Amazon.com, když její akcie ztratily přes pět procent. Nicméně lepší než očekávané statistiky z amerického trhu práce a určitý posun ve vyjednávání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou byly pro trhy pozitivními faktory. V pátek byly nejziskovějším sektorem energetické společnosti, které příznivě reagovaly na rostoucí ceny ropy, jež dosáhly nejvyšší úrovně za více jak dva měsíce.
img

Ekonomický kalendář: Brexit a výsledková sezóna

29.01.2019 Britská libra zůstane v centru dění, když obchodníci čekají na výstup z dalšího hlasování o brexitu v britském parlamentu. Za pozornost ale v mezičase budou stát také výsledky americké spotřebitelské důvěry za měsíc leden, nebo týdenní data týkající se ropných zásob od API. Klíčovým tématem zůstává také výsledková sezóna, která v tomto týdnu nabízí záplavu důležitých korporátních dat od největších amerických společností.
img

2. ČÁST SERIÁLU FOREXOVÉHO OBCHODNÍKA: LOVCI POKLADŮ

07.12.2018 Věřili byste, že na forexových trzích se nacházejí poklady, o kterých se vám ani nesnilo? Poklady v podobě „zaručených“ obchodů a strategií, díky kterým zbohatnete doslova přes noc a stanou se z vás dolarový milionáři? No upřímně, my také ne! Přesto se mezi obchodníky nachází velké množství lovců těchto pokladů, kteří se domnívají, že pohádkového zisku a vysněného životního stylu lze dosáhnout tak rychle, jako když poobědváte ve své oblíbené restauraci.
C:\fakepath\brexit7.jpg

Merkelová má z dohody o brexitu smíšené pocity, Macron chce změny

25.11.2018 Německá kancléřka Angela Merkelová označila nadcházející odchod Británie z Evropské unie za tragický, nicméně ocenila dosažení dohody o tom, jak by se brexit měl odehrát, kterou dnes podpořil mimořádný unijní summit. Francouzský prezident Emmanule Macron spojil brexit s potřebou reformovat Evropskou unii a irský premiér Leo Varadkar na adresu britského parlamentu, kde brexitová dohoda vyvolává námitky, upozornil, že vyjednat lepší dohodu není možné. Španělský premiér Pedro Sánchez dal najevo uspokojení nad tím, jak byla ošetřena problematika Gibraltaru, o který Madrid a Londýn vedou vleklý spor.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Hlavní body dojednané dohody o vystoupení Británie z EU

25.11.2018 Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie dnes podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích. Dohoda na 585 stranách upravuje okolnosti samotného brexitu, týká se například udržení práv občanů EU v Británii po britském odchodu z evropského bloku či vyrovnání britských finančních závazků vůči unii.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 23.11.2018

23.11.2018 Akciové trhy ve Spojených státech byly včera zavřené z důvodu oslav Dne díkuvzdání. V tuto chvíli futures na tamní akciové indexy poukazují na to, že by trhy měly otevřít pod středečními zavíracími cenami. Dá se očekávat, že obchodní aktivita dnes bude podprůměrná vzhledem k tomu, že řada investorů využije příležitosti užít si prodloužený víkend.
img

Okénko finančního trhu 2.11.2018

02.11.2018 Nový návrh smlouvy o Brexitu počítá s kompromisem ohledně postavení Severního Irska. Podle tohoto návrhu by Severní Irsko zůstalo součástí celní unie se zbytkem Spojeného království, čímž by se předešlo vnitřním kontrolám zboží a zemědělských plodin mezi těmito dvěma územními celky. Zároveň by Spojené království zůstalo v užší celní spolupráci s EU. Znamenalo by to zachování pravidel původu zboží a společných cel na dovoz ze zemí mimo unii (a Spojené království). Tento návrh byl předložen Evropskou unií a Velká Británie se k němu vyjádří v průběhu příštího týdne. Bude-li Velká Británie nakloněna vyjednávání v duchu nového návrhu, bude to podnět pro EU ke svolání speciálního summitu k Brexitu, který by se měl konat v průběhu tohoto měsíce, jehož cílem by bylo přiblížení se společné dohodě a ve hře by stále mohl být původně plánovaný termín výstupu 29. 3. 2019. Avšak i když by se tímto dostalo Spojenému království garance, že nebude nuceno zavést kontroly zboží mezi Velkou Británií a Severním Irskem, stále by bylo vystaveno hrozbě celní unie s EU bez jasně stanoveného konce.
img

Jsem laik a chci investovat – jak?

16.10.2018 Jsme na tom zkrátka dobře. Ekonomická úroveň Čechů rok od roku roste, a tak o investování projevují zájem už i ti, kteří by se dříve jen stěží odhodlávali. Investičních příležitostí na trhu je opravdu bezpočet, ale jak se v nich zorientovat, a hlavně jak nenaletět, je pro mnohé potenciální investory oříšek. Zlatý důl vám sice objevit nepomůžeme, za to vám usnadníme orientaci v základních investičních příležitostech.
img

Rozbřesk: Krach jednání o brexitu ohrožuje libru…

15.10.2018 Brexit začíná být reálným rizikem. Shoda na rozvodovém účtu mezi Británií a EU je sice v zájmu obou stran, především pak samotného Spojeného království. Některé body, a v prvé řadě otázka Severního Irska, jako by neměly rozumné kompromisní řešení. V ostatních bodech, jako je finanční vypořádání, uznání občanských práv nebo nastavení přechodného období pro sjednání nové obchodní dohody, už bylo dostatečné dohody dosaženo. Garance oddělení trhu Severního Irska je ale natolik citlivá, že ji na rozhádané britské politické scéně jednoduše Theresa Mayová zatím prosadit nedokáže. Co bude dál? Pokud středeční summit EU potvrdí, že pokrok v jednání je zatím malý a není se od čeho odrazit, má Británie problém. Čas ubíhá a listopadový summit může kvůli nedostatku času spíše než samotnou rozvodovou dohodu řešit přípravy na exit Británie bez dohody - do právního vakua, které by bylo pro vzájemný obchod velice bolestivé.
img

Evropské trhy zřejmě zahájí v červeném

23.07.2018 Páteční obchodování žádné velké změny v amerických akciových indexech nepřineslo. Průmyslový Dow Jones, technologický Nasdaq i S&P 500 ztratily necelou jednu desetinu procenta. Ani v rámci jednotlivých sektorů nebyly patrné výrazné pohyby. Na jedné straně se dařilo například maloobchodním řetězcům či finančním institucím, na straně druhé v červeném uzavřeli realitní developeři nebo utility.
img

Chraňme si soukromí! Když Velký bratr pořád roste

02.05.2018 Záměrně zveličované hrozby terorismu, extremismu a daňové špionství přináší nesnesitelnou míru kontroly nás obyvatel. Je třeba si připomenout, že je zcela legální požadovat skrytou identitu.
img

Kalkulačka povinného ručení 2018: garance nejnižší ceny (+dárek)

23.03.2018 Neplaťte velké částky za povinné ručení na své auto a získejte toto pojištění výrazně levněji už nyní. Spočtěte si na kalkulačce okamžité srovnání nejvýhodnějších nabídek povinného ručení 2018. V případě, kdy způsobíte někomu nehodu či škodu vaším autem, se nemusíte obávat, že ji budete hradit ze svého. Podívejte se, kde zaplatíte nesrovnatelně méně a zároveň můžete získat ještě širší ochranu.
img

Jak začít investovat a mít jistotu, že hned neprodělám?

12.03.2018 Stále více začínajících investorů se zajímá o akcie, ETF a další přímé investice. Patria Finance připravila jedinečnou akci, jak na burzy vstoupit s jistotou a bez obav.
img

Rozbřesk: Auta jedou, do ECB míří španělský ministr a Venezuela vydá kryptoměnu

20.02.2018 Sice zatím máme k dispozici jen předběžný odhad růstu české ekonomiky v posledním čtvrtletí loňského roku, ale i tak se dá říct, že za jejím výborným výsledkem stojí především zpracovatelský průmysl. Ostatně jako už několik let za sebou. Nejvýznamnější částí tohoto průmyslu je přitom výroba osobních automobilů orientovaná především na trh zemí EU. Auta představují třetinu průmyslu, třetinu exportu a v podstatě přímo ovlivňují necelých deset procent celé ekonomiky. Přitom s pokračujícími výbornými výsledky se stále tlačí na mysl otázka, jak dlouho to tak ještě může být. Zvlášť, když boom poptávky po osobních automobilech v EU trvá téměř nepřetržitě od 2013.
img

Jan Kovalovský: Začněte obchodovat s JISTOTOU. Patria teď bere na sebe přešlapy začínajících investorů

16.02.2018 Prodělám kalhoty, poplatky mne sežerou dřív, než dosáhnu zajímavého nebo alespoň nějakého zisku. Třeba tak lze shrnout největší obavu lidí, kteří by rádi začali přímo investovat na kapitálovém trhu, obchodovat s akciemi, ETF, fondy a dalšími investičními nástroji. Obchodník s cennými papíry Patria Finance teď oslovuje nové investory s jedinečnou nabídkou: pokrytím případných úvodních ztrát, plynoucích i ze „začátečnických“ chyb. Co Patria nabízí? Podrobnosti se dozvíte právě v tomto rozhovoru s Janem Kovalovským, který v Patrii vede online sales a marketing.
img

Jak začít investovat a mít jistotu, že hned neprodělám?

09.02.2018 Stále více začínajících investorů se zajímá o akcie, ETF a další přímé investice. Patria Finance připravila jedinečnou akci, jak na burzy vstoupit s jistotou a bez obav.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Deutsche Börse zvažuje kontrakty na bitcoin

13.12.2017 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o tom, že by na svém trhu Eurex mohl spustit obchodování s termínovými kontrakty na digitální měnu bitcoin. Informoval o tom dnes mluvčí společnosti. Dodal nicméně, že bude ještě "určitou dobu" trvat, než firma učiní konečné rozhodnutí.
img

Rozbřesk: Katalánské napětí na trzích polevuje. Proč ale?

06.10.2017 Situace v Katalánsku má ke klidu daleko. Není jasné, kdy a jak Katalánci eventuálně vyhlásí nezávislost ani jak na to zareaguje Madrid. I přesto však napětí na trzích včera polevilo. Španělské akcie po třech dnech poklesu prudce vzrostly (2,5%) a výnos desetiletého španělského dluhopisu poklesl o více než 8 bazických bodů. Proč?
img

Akcie ČEZ dotáhly pražskou burzu k pátému růstu v řadě

03.10.2017 Pražskou burzu dnes akcie elektrárenské společnosti ČEZ dotáhly k pátému růstovému dnu v řadě. Index PX přidal mírných 0,04 procenta na 1051,20 bodu. V červených číslech ale skončily všechny čtyři finanční tituly. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
purple-trading-05062017.png

6 kroků k lepším obchodním výsledkům

05.06.2017 Měnový trh forex je jedním z nejobchodovanějších finančních trhů, které jsou dnes obchodníkům dostupné. Forex patří mezi mimoburzovní trh (over-the-counter, OTC), díky kterému si můžete zajistit další alternativní zdroj příjmu. Přestože je samotný koncept obchodování na forexu jednoduchý, tedy „levně nakoupit a za draho prodat“ či naopak, když přijde na samotné rozhodování kdy a jak obchodovat, není vše tak jednoznačné, jak se na první pohled může zdát, a bez důležitých znalostí, dovedností a zkušeností nelze dosáhnout dlouhodobě ziskových výsledků.
img

Pražská burza mírně posílila, akcie CME přidaly přes šest procent

06.03.2017 Pražská burza v úvodu týdne mírně posílila, index PX dnes vzrostl o 0,14 procenta na 975,57 bodu. Výrazně, přes šest procent, zdražily akcie mediální CME a nápojářské Kofoly, které si připsaly více než tři procenta. Z větších emisí rostly akcie O2 a Erste Bank, nedařilo se Komerční bance a ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
ilustracni.png

7 kroků ke stabilně ziskovému tradingu + Infografika

06.02.2017 Určitě jste to zažili – lákavé nabídky na snadné a rychlé zisky, nulové poplatky, dokonce i garance a finanční bonusy po vkladu! Takhle často funguje továrna na forexové tradery. Avšak realita je taková, že tichá většina na trzích prodělává. Nulové poplatky, garance ani bonusy nepomáhají. Zarážející je, že mnohdy není na vině špatná strategie ani psychologie tradera.
img

Pět zemí a politiků, kteří by měli těžit z Trumpova vítězství

17.11.2016 Pravicoví i levicoví experti předpovídali, že pokud v amerických prezidentských volbách zvítězí Donald Trump, dojde ke katastrofě. Diplomaté od Mexika až po Jižní Koreu vyjadřovali „znepokojení“. Trump skutečně zvítězil, ale nezdá se, že by všichni čekali další světovou válku. Z pragmatických i cynických důvodů s ním pravděpodobně bude jednat řada světových vůdců a někteří z nich jej i uvítají. Které země a kteří politici by z jeho zvolení mohli těžit nejvíce?
img

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
img

Forex: Zlotý nereagoval na návrhy řešení polských politických témat

31.05.2016 Kurzy středoevropských měn byly včera v podstatě beze změny. Česká koruna se během celého den pohybovala mezi 27,02-27,025 CZK/EUR. Ve víkendovém vystoupení budoucího guvernéra Jiřího Rusnoka nezazněla žádná překvapivá informace, na kterou by trhy reagovaly.
italie 13122013-2.png

Itálie dohodla s EK program očištění bank

27.01.2016 Itálie se po téměř roce jednání dohodla s Evropskou komisí na způsobu očištění italských bank od části špatných...
img

Ochrana proti negativnímu zůstatku – proč je tak důležitá

24.09.2015 Ochrana proti negativnímu zůstatku (NBP – Negative Balance Protection) je pravděpodobně jedna z nejcennějších služeb, kterou vám retailový forexový broker může nabídnout.
img

Akcie: Souhrn dění v uplynulém týdnu na BCPP

14.04.2014 Zahraniční burzy většinou korigovaly předchozí růsty a domácí trh nebyl výjimkou. Ve čtrnáctém týdnu oslabil akciový i...
img

Ozvěny trhu: Z leadera strašákem

20.03.2014 V posledních několika letech jsme si zvykli, že globálním trhům začíná udávat směr největší asijská ekonomika, Čína. Investiční...
esm fond.jpg

Německý ústavní soud dal zelenou ESM

18.03.2014 Evropský záchranný mechanismus ESM a fiskální pakt neodporují německé ústavě. Ústavní soud v Karlsruhe dnes s konečnou platností zamítl všechny stížnosti podané proti oběma...
img

Rakousko straší nálepka vratkých bank. Erste a další nechtějí řešit pád Hypo Alpe Adria

19.06.2013 V Rakousku stoupá napětí kolem způsobu řešení padlé banky Hypo Alpe Adria. Jde o účast Erste a dalších bank na krytí c...
img

Rakousku zbývá pár dní na rozetnutí Hypo Alpe Adria. Erste a další brojí proti špatné bance

19.06.2013 V Rakousku stoupá napětí kolem způsobu řešení padlé banky Hypo Alpe Adria. Jde o účast Erste a dalších bank na krytí c...
img

Euro oslabilo oproti dolaru

15.05.2013 Kurz společné evropské měny proti dolaru včera oslabil. I přes dopolední posilující tendence, kdy se euro kótovalo...
nemecko ministr financi.jpg

Schäuble: Bankovní unie v EU se musí tvořit postupně

13.05.2013 Bankovní unie v eurozóně se bude muset vytvářet postupně ve více krocích, protože centralizace řešení...
irsko.jpg

Irsko přestane ručit za banky

27.02.2013 Irsko už nebude ručit za vklady svých zbylých tří bank, které přežily finanční krizi. Země tak ukončí neslavnou...
ecb budova.jpg

ECB: Tlak na banky a finanční trhy polevil

14.12.2012 Tlak na banky a finanční trhy v poslední době citelně polevil, rizika ale přetrvávají a všechny části trhu pořád...
eu summit.jpg

Přehled výsledků jednání summitu EU

19.10.2012 Lídři EU se v noci na dnešek na summitu dohodli, že chtějí do konce letošního roku...
euro lupa.png

Milníky dluhové krize v eurozóně

08.10.2012 Dluhová krize v eurozóně trvá již více než dva roky a za tu dobu se stalo velké množství událostí, které zásadně ovlivnily vývoj měnových trhů (nejvíce samozřejmě euro). Na toto téma dostáváme především od začínajících traderů, kteří začátek dluhové krize nezažili, velké množství dotazů. Proto jsem se rozhodl připravit shrnutí těch nejdůležitějších událostí od počátku EURO krize. I pro tradery, kteří tyto události sledují od počátku a mnohdy se v záplavě informací na toto téma ztrácí, bude následující shrnutí jistě praktickým vodítkem.
img

Samaras: Při Grexitu padne životní úroveň Řeků o 60 až 70 %. Pomoc potřebujeme nutně, vydržíme nejdéle do listopadu. MMF váhá?

05.10.2012 V případě, že by došlo na odchod Řecka z eurozóny, životní úroveň v zemi propadne o 60 až 70 procent a si...
img

Samaras: Při Grexitu padne životní úroveň Řeků na pětinu. Pomoc potřebujeme nutně, vydržíme nejdéle do listopadu. MMF váhá?

05.10.2012 V případě, že by došlo na odchod Řecka z eurozóny, životní úroveň v zemi propadne během několika měsíců o...
nemecko.jpg

Německá koalice: ECB by měla dohlížet na velké banky

20.09.2012 Zákonodárci z německé vládní koalice navrhují, aby Evropská centrální banka (ECB) v rámci nové úpravy dohlížela v EU...
merkelova.jpg

Merkelová se zastává šéfa Bundesbanky

18.09.2012 Německá kancléřka Angela Merkelová se včera znovu zastala šéfa Bundesbanky Jense Weidmanna...
eurusd 13092012.gif

Pozornost trhu se soustředí na rozhodnutí Fedu

13.09.2012 Euro vůči americkému dolaru ve středu posílilo. K růstu přispělo rozhodnutí německého ústavního soudu...
img

Ranní zprávy

13.09.2012 Evropa - Po rozhodnutí německého ústavního soudu posvětit záchranný fond eurozóny ESM pod podmínkou, že ...
eurusd 12092012-4.gif

Euro po rozhodnutí německého soudu roste

12.09.2012 Evropská měna dnes k dolaru posílila nejvýše za čtyři měsíce nad 1,2900.
img

Německo se o nejvyšší rating bát nemusí, vzkazuje Fitch a chválí stabilitu evropské velmoci

08.08.2012 Před dvěma týdny vládu Angely Merkelové i investory vystrašila agentura Moody?s,...
img

Merkelová ukázala nejistotu ohledně plánů Evropy. Euro zamířilo na minima

18.07.2012 Nemohu si být jista, že „Evropský projekt“ bude fungovat, pronesla německá kancl...
spanelska banka.jpg

Eurozóna zmírní požadavky na Španělsko

10.07.2012 Eurozóna nejpozději do konce července poskytne Španělsku 30 miliard eur na pomoc tamním bankám.
img

Jak dál? - diagram protikrizových opatření a šance na úspěch dle Deutsche

18.06.2012 „Konec řečí, je čas na rázný zásah,“ vzkazují analytici Deutsche Bank politikům v Evropě a stejně přímo nabízejí rychlé a přehledné shrnutí dostupných zbraní pro boj s krizí a jejích účinnosti. Jak ukázala krátkodobost rally po posledních dvou významnějších pozitivních zprávách – pomoc pro španělské banky a řecké volební „Ano“ eurozóně, pro stabilizaci situace je třeba sáhnout hlouběji do základů evropské politiky.
img

Bankovní unii potřebujeme do roka a do dne, volá šéf EK. Německo o ní nechce slyšet bez fiskální unie. ČR také proti

12.06.2012 Kdo si při pohledu na návrh nové bankovní regulace v Evropě posteskl kvůli ...
soffin.png

Německý fond SoFFin vykázal ztrátu 13 mld eur

30.04.2012 Německý státní fond pro stabilizaci finančního trhu SoFFin vykázal v loňském roce ztrátu 13,1 miliardy eur.
eurusd 26032012.gif

Pravidelný týdenní forex komentář - FXstreet.cz

26.03.2012 Pravidelný týdenní forex komentář k měnovému páru EUR/USD - FXstreet.cz ...
img

Řecké doho(a)dy: Po bouři snaha na všech stranách barikády

16.02.2012 Pondělní telekonference nepřinesla vyřešení finanční záchrany Řecka, pročistila ...
img

Standard Chartered: Rizika rozpadu eurozóny vzrostla

02.01.2012 Rizika rozpadu eurozóny se zvýšila, protože evropští političtí vůdci zatím žádné smysluplnější řešení dluhové krize nenabídli, uvedl pro britský nedělník Sunday Telegraph šéf banky Standard Chartered Peter Sands. "Eurozóna vstupuje do roku 2012 s velmi nepříznivými vyhlídkami ... a zvýšenou možností, že ji některé země opustí," řekl Sands. "Nikdo by neměl podceňovat, jak velký dopad to bude mít, protože by bylo velmi těžké zvládnout riziko nákazy, i kdyby šlo jen o Řecko... Mělo by to dopad na celý svět," řekl. Naopak guvernér francouzské centrální banky v den desátého výročí zavedení hotovostního eura vyjádřil víru v zářnou budoucnost společné měny, pokud se podaří prosadit dohoda z prosincového summitu Evropské unie.
img

Jak obnovit evropský růst

28.12.2011 Dluhová krize v Evropě řádí už tak dlouho, že někteří lidé začínají pokládat za ...
img

Evropa, USA a Čína v příštím roce, snaha o zachování kapitálu a ztráty kvůli inflaci

22.12.2011 Očekává se, že světová ekonomika příští rok poroste pouze o 3 %. Evropa si prodě...
img

Zdroje: Navýšení zdrojů EFSF na bilion eur selže, naděje se upíná k ECB a MMF

29.11.2011 Snaha Evropy o navýšení zdrojů evropského záchranného fondu EFSF na jeden bilion...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Market Profile | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Dluhová krize | Programování | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Ben Bernanke | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bonita | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Denní minima | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dow Jones Industrial | Downgrade | Durace | ECB | ECN | ECOFIN | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Grafy | High | High Yield | IFO index | IFRS | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | Lot | Low | MMF | MT4 | Makléř | Záloha | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Order | Pakt stability | Peněžní politika | Peněžní zásoba | Pip | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | Příkaz | RRR | Rally | Rating | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SICAV | SNB | STP | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Slippage | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Statut | Stop-Loss | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Zajištěný fond | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Patria Forex | Admiral Markets | Indexy | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | News trading | ČSOB | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FxPro | NinjaTrader | Forexový trader | Dukascopy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Zlatý důl | Poker | Kasina | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokers | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena investičního zlata | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | CZK EUR | Česká ekonomika | České akcie | Daňové přiznání | Diskuzní fórum | DJIA | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Emisní kurz | ETF fondy | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Chci investovat | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční majetek | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | J&T | Jak investovat | EBay | JP Morgan | Kapitálové trhy | KB forex | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna euro | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz euro koruna | Kurz euro online | Kurz euro střed | Kurz forint | Kurz frank | Kurz hřivna | Kurz japonský jen | Kurz kanadský dolar | Kurz koruna | Kurz koruna euro | Kurz libra | Kurz libra euro | Kurzy | Libra | Libra euro | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | MQL | Nákup dluhopisů | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování přes internet | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Opční strategie | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Patria-direct.cz | Pepperstone | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecké volby | Řízení rizik | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Světové měny | Trh | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Webináře | WTI | Založení účtu | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | Backtestování | ZEW | Mojmír Hampl | Put | Andrej Babiš | Dluhové trhy | EBITDA | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Opční prémie | P/BV | Prospekt | Protistrana | ROCE | Tier 1 | Tranše | Underweight | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Investiční dotazník | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | WebTrader | Jan Kovalovský | Komise | Majors | Trader Workstation | Ticková data | Volby | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | 1 milion | Burze | Penny stocks | Currency | Dividendové akcie | Impulzivní chování | Investment | Analytický servis | Asijské obchodování | Unicredit | DPA | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Kathimerini | Investing.com | Standard Chartered | BBC | Reporty | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Diamanty | Investovaný kapitál | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Podnikatelé | Pro tradery | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Dopady na euro | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Milionáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Kurzy středoevropských měn | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Forexoví tradeři | Globální finanční krize | Forexové trhy | Bankovní regulace | Velké banky | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Forexoví obchodníci | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Akcie mediální skupiny CME | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | Eurex | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Akcionáři | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Blockchain | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Poskytovatelé likvidity | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kapitalizace | Úspěch na forexu | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Velké zisky | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Hřivna | Index cen domů | Americké investiční banky | Čekající příkaz | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Návratnosti investice | Oslabování dolaru | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Ziskové obchodování | Monopoly | Obchodování forexu | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Belgie | Přístup k financím | Rozjednané prodeje domů | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Politico | Forexový broker | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Bitstamp | Ranní nadhoz | Krize eura | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Forex účet | Obchodování na zámořských trzích | Patria MobileTrader | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | LBMA | Nákupy zlata | Zajištění portfolia | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Analytici Patria | Analytici Patria Finance | Investor Plus | Velký třesk | MobileTrader | Spekulativní investice | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | CBOE Global Markets | Kontrakty na bitcoin | Index Topix | Možnost diverzifikace | Patria garance | Nejlepší tradeři | Ochrana před negativním zůstatkem | Asijské trhy | Úspěšný trading | 24SAFE | Saxo | FinTech | Hodnota majetku | Bitcoiny | Lockheed Martin | Růstové akcie | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Obchodní aktivita | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Investiční platforma | Japonský akciový index | CSI 300 | Forint | Výplaty dividend | Šéf Fedu | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | Czech Fund | Měny v regionu | I-Trader | Brookings Institution | Kompozitní index | Julius Baer | Brookings | Trh s ropou | Brexitová dohoda | Tvrdý brexit | Roční výnos | Automatické obchodní strategie | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Rizikovedluhopisy.cz | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Index spotřebitelské důvěry | Majetek | Zpomalení světové ekonomiky | Vysoké zisky | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Aktivní trader | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | CNY | Bondster | Německé firmy | Finanční svět | Investice firem | Snížení sazeb | Záporné sazby | Spready a poplatky | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Globální akciové indexy | Situace na trzích | AMZN | Obchodování přímo z grafu | Hospodářská recese | PPF | Italská vláda | Thomas Cook | AKAT | Kurzarbeit | ESG | Nízké daně | Výše investice | Alipay | ByteDance | TikTok | Digitalizace | Čistý zisk | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Investiční skupina | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Studie | Podřízené dluhopisy | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Největší pokles | Amazon | Úrok | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Americká data | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Poptávka po úvěrech | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | Jan Vejmělek | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Seriózní trading | Váš trading | Problémy | Soukromé podniky | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Soukromý sektor | Penále | Nálada | Prezident Světové banky | David Malpass | Airbus | Míra | Úroky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Smartwings | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Šperky | Zlepšení sentimentu | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Ministr hospodářství | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Úbytek | NERV | Počet investorů | Stratég | Snižování stavů | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Izraelská ekonomika | Investiční platformy | Ziskovost | Hospodaření | Objem objednávek | Bruno Le Maire | Letecké společnosti | Budoucnost | Soukromí investoři | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Bankroty | SAP | Kryptoměny bitcoin | Zájem o nová auta | Nová auta | Spotřebitel | Ceny energií | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Francouzská vláda | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Instagram | Trhy | Americké hospodářství | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Jüan | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Americký kongres | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Analytik skupiny | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Směrnice EU | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | DRFG | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Střední podniky | Goldplating | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Exekuce obchodu | Obrovské ztráty | Aerolinky | Lufthansa | Profitovat | Technologičtí giganti | MSCI China | Americká centrální banka dnes | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Vyšší úrok | Průzkum Fidelity | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Půjčky pro firmy | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Úvěrový program | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Algoritmy | Koronavirová krize | MPSV | MF | Náhrady mezd | Podat daňové přiznání | OSVČ | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Páka | Hotovost | Fiskální balík | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Úřad práce | Extrémní volatilita | Tým Admiral Markets | Politická rozhodnutí | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Evropský parlament | Živobytí | Ekonomiky | Psychologie tradera | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Organizace | LTV | Letecká společnost | Umělá inteligence | Práce | Zelené energie | Údaje | Dlužník | DPH | Ropný průmysl | Chudé země | Nouzové nástroje Fedu | Nástroje Fedu | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Kontrarozvědka | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Postoj investorů | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Trade | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Sociální síť | Air France | Posílení | Státní peníze | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Zaměstnanci | Rakouská vláda | Soud | Oddlužení | Bankovní akcie | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Dluhy | Členské státy | RBI | Auta | Vývoj ekonomiky | Trh s diamanty | Diamantová burza | Burza v izraelském Tel Avivu | Diamantová čtvrť | Izraelský trh s diamanty | Problémy diamantového průmyslu | Diamantový index RapNet | Diamantový index | Index RapNet | RapNet | Rapaport | Protikoronavirová opatření | Federace diamantových burz | Get Diamonds | De Beers | Alrosa | Záchrana Smartwings | Vakcína | Prezident SB | Rozpočtový úřad Kongresu | Manažeři | GTAI | Vliv černého zlata | Podnikatelské aktivity | EasyJet | Renault | Umělé inteligence | Ekologické podmínky | Vládní pomoc | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Záchranný balík | Špatné zprávy | Antivirus | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Šéf SB | Banky v eurozóně | WSF | Smartwings koronavirus | Pomoc leteckým společnostem | Největší evropská aerolinka | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Práce z domova | Živnostníci | Ekonomická elita | Čeští majitelé firem | Majitelé firem | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Ocenění | Ceny | Praha | Dlouhodobé výsledky | Důvěra | Margrethe Vestagerová | WeCHat | Přístup k inflaci | Výpadek příjmů | Dění v USA | Venezuela | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Ekonomické dopady pandemie | Politici | Biden | Omezení výplaty dividend | Ranní okénko | Udržitelné investování | Měnový fond | Udržitelné investice | Množství peněz | CZKCASH | Solární energie | Moneta | Technologické tituly | RBAG | Vakcína proti covidu-19 | CEZ1 | Blockchainové technologie | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | H&M | Data o vývoji HDP | P2P | Peer-to-peer | Růst ceny | Pomoc firmám | Salutem | Salutem Fund | Údaj o HDP | MONET.CZ | MONET | Admirals | Ochrana investorů | Czech Development Fund SICAV | Czech Development Fund SICAV (CDF) | CDF | Skupina DRFG | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | CREIF | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | AVANT | AVANT investiční společnost | Pavel Zahradil | Česká společnost | Bondster.cz | Česká investiční platforma | Platforma Bondster | Investiční platforma Bondster
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

GAO
Gaotu Techedu
Gap
Gap (GPS.US)
Gap (mezera)
Gap odtržení
Gap Peel
Gap směrem dolů
Gap směrem nahoru
Gap vyčerpání

Následující klíčová slova

Garanční fond obchodníků s cennými papíry
Garantovaná dividenda
Garmin Ltd. (GRMN)
Garrett Nelson
Gary Gensler
Garyville
Gatecoin
Gatesův majetek
Gator a Aligator
GATT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít