Úterý 19. březen 2024 11:13
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

Index nákupních manažerů

img

Stagnace v průmyslu na začátku roku zklamala

15.03.2024 Česká průmyslová produkce v lednu vykázala meziroční nulu a proti předchozímu roku tak zůstal objem výroby stejný. Náš i tržní odhad počítal s 2% růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl ale nakonec slabší, navíc doplněný o výrazný pokles ve výrobě strojů a zařízení. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,3 %.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
img

Index ISM ve službách klesl

05.03.2024 Index nákupních manažerů ve službách ISM v únoru klesl na 52,6 b. oproti 53,4 b. v lednu. Trhy očekávaly pokles na 53 b.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.03.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval v bočním kanálu. Cena se už téměř dva týdny pohybuje do strany mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Nic se nemění. Ačkoli se během dne obchodovala směrem nahoru, nic neovlivnila a denní volatilita stěží přesáhla 30 pipů. Fundamentální i makroekonomické pozadí chybělo, takže začínající obchodníci neměli co analyzovat ani na čem pracovat. Byli jsme svědky dalšího "nudného pondělí", ale v poslední době k takovým událostem dochází i v úterý, ve středu, ve čtvrtek, stejně jako v pátek...
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, dorazí data z amerického trhu práce

04.03.2024 Vrcholem nadcházejícího týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ta drží depozitní sazbu na úrovni 4 % již od září loňského roku. Nyní se očekává, kdy bankovní rada zahájí cyklus snižování úrokových sazeb. S pravděpodobností limitně blížící se jistotě to nebude na tomto zasedání, ale trhy budou bedlivě sledovat jakýkoli náznak, který by více poodhalil začátek uvolňování měnové politiky. Zároveň bude představena také nová makroekonomická prognóza, která bude vzhledem k aktuálním údajům obsahovat nejspíše revizi inflace směrem níže, ale také nižší HDP v tomto roce. V takovém případě bude větší tlak na snižování sazeb, i přesto bude pravděpodobně prezidentka Christine Lagarde spíš zdrženlivější a bude zdůrazňovat nutnost vyčkání na další data, především ve vývoji mezd.
img

Co příští týden britskou libru čeká?

04.03.2024 Ve Spojeném království se toho příští týden moc dít nebude. V průběhu posledních pěti obchodních dní zveřejnilo Spojené království jen jednu zprávu, která nejdřív nevyvolala žádný zájem trhu. Trh se zdráhá obchodovat s librou, ale měna má stále potenciál klesat. Otázkou je, jakým způsobem a na jakém základě.
img

Co příští týden čekat pro britskou libru?

04.03.2024 Ve Spojeném království se toho příští týden moc dít nebude. V průběhu posledních pěti obchodních dní zveřejnilo Spojené království jen jednu zprávu, která nejdřív nevyvolala žádný zájem trhu. Trh se zdráhá obchodovat s librou, ale měna má stále potenciál klesat. Otázkou je, jakým způsobem a na jakém základě.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.03.2024 Pár GBP/USD se v pátek snažil pokračovat v klesajícím pohybu, ale ve druhé polovině dne ho rušila makrodata z USA. Pozornost obchodníků upoutaly dvě zprávy. Index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu dosáhl hodnoty 47,8 oproti předchozí hodnotě 49,1 a očekávané hodnotě 49,5. Index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity dosáhl v únoru hodnoty 76,9, která je také pod prognózami i předchozí hodnotou. Pokles dolaru během americké seance byl tudíž naprosto logický. Britské libře se bohužel stále nedaří zahájit nový klesající trend, který by nejvíc odpovídal celkovému fundamentálnímu pozadí. Trh často prostě odmítá libru prodávat, ale občas jsou dny, kdy proti růstu amerického dolaru pracuje makroekonomické pozadí.
img

Index ISM v průmyslu se snížil

01.03.2024 Index nákupních manažerů v průmyslu ISM se v únoru snížil na 47,8 b. oproti 49,1 b. v lednu. Trhy naopak očekávaly zvýšení na 49,5 b. Subindex placených cen klesl na 52,5 b. oproti 52,9 b. v lednu. Trhy očekávaly zvýšení na 53,2 b.
img

EUR/USD. 1. března. O osudu eura rozhodne inflace

01.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek provedl obrat ve prospěch amerického dolaru a klesl na úroveň 1,0797, která spolu s úrovní 1,0785 tvoří další zónu supportu. Nedávno se na grafu vytvořilo několik dalších úrovní. Euro se pohybuje v úzkém cenovém rozpětí, v jehož rámci neustále nachází nové úrovně supportu a rezistence. Odraz od zóny 1,0785–1,0797 bude působit ve prospěch evropské měny a obnoví růst směrem ke korekční úrovni 61,8 % – 1,0883.
img

Pokles v české výrobě pokračuje, tempo poklesu zpomaluje

01.03.2024 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru znovu vzrostl, když během února jeho hodnota stoupla z 43,0 na 44,3 bodů. Jde o druhý nárůst v řadě, který index dostal na nejvyšší hodnotu za poslední rok. Setrvání relativně hluboko pod hodnotou 50 bodů sice znamená, že tuzemská výroba se i nadále nachází v poklesu, tempo tohoto poklesu ale zpomaluje a naznačuje tak možné „odrážení ode dna“.
img

GBP/USD. 1. března. Medvědi opět narazili na svou oblíbenou úroveň

01.03.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD včera provedl nový obrat ve prospěch amerického dolaru a klesl na úroveň 1,2611, která již několik měsíců tvoří zónu supportu na úrovni 1,2584. Odraz od této zóny podpoří britskou libru a jistý růst směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,2715. Konsolidace sazby páru pod zónou 1,2584–1,2611 zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k úrovním 1,2517 a 1,2453.
img

Forex: Inflace v eurozóně v únoru pokračovala v poklesu

01.03.2024 Předběžná únorová inflace v eurozóně by podle našeho odhadu měla ukázat na pokračování dezinflačního trendu. Silný růst mzdových nákladů však stále udržuje zvýšenou dynamiku jádrových cen. Z domácích dat bychom se dnes mohli dočkat vzestupné revize růstu tuzemského HDP za Q4 23. Špatná ale u nás zůstává podobně jako v Německu nálada ve zpracovatelském průmyslu, což by měl ukázat index PMI.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal obstojný pohyb dolů (byť ne příliš silný), ale bez velkého významu. Jak dobře vidíme v grafu nahoře, pár se poslední jeden a půl týdne obchoduje v pásmu 1,0785 až 1,0888. I euro tedy prochází flat fází. Čtvrteční pokles páru nelze logicky vysvětlit. Německo ráno zveřejnilo několik zpráv, které euru neposkytly podporu. Někdo by se mohl ptát, co je špatně na tom, že euro se obchoduje směrem dolů. Problém je v tom, že euro začalo klesat už během americké seance, což naznačuje, že na vině nebyly údaje z Německa. I kdybychom předpokládali, že Američané začali na tyto zprávy reagovat, proč euro neklesalo hned při zahájení obchodní seance?
img

Index PMI z Chicaga klesl

29.02.2024 Index nákupních manažerů z Chicaga v únoru klesl na 44 b. oproti 46 b. v lednu. Trhy naopak očekávaly růst na 48 b.
img

Fidelity International: Co nám japonské obráběcí stroje naznačují o výrobě ve světě?

29.02.2024 Nedávný vývoj objednávek obráběcích strojů v Japonsku vykresluje pozitivní obrázek výroby v roce 2024. Investoři by se však měli mít na pozoru před nezmapovaným územím.
img

Nárůst rizikového apetitu ve světě skutečně prospívá měnovému páru GBP/USD

26.02.2024 Libra využila svého statusu rizikové měny a na pozadí rychlé rally světových akciových indexů v čele s těmi americkými uzavřela poprvé od poloviny ledna první týden v zelených číslech. Díky pozitivním podnikovým zprávám výrobce čipů NVIDIA byly na amerických, evropských a dokonce i japonských akciových trzích dosaženy nové rekordy. Japonský trh potřeboval k aktualizaci svého historického maxima 34 let! Pro pokračování rally na GBP/USD by však bylo dobré využít i jeho vlastních zdrojů.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
img

Co tento týden čekat od amerického dolaru?

26.02.2024 Tento týden se ve Spojených státech odehraje mnoho zajímavých událostí. V úterý bude zveřejněna významná zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Zprávy z poslední doby jsou pro trh velkým překvapením a já nevylučuji, že i tentokrát přinesou zajímavé údaje. Očekávání trhu jsou velmi negativní – pokles objemu objednávek se může pohybovat v rozmezí od 4 do 4,8 %. Pro dolar je tu ale jedna dobrá zpráva – jakékoliv snížení, i menší než očekávané, vyvolá pozitivní reakci trhu a posílí americkou měnu.
img

Důvěra v ekonomiku není nijak valná

23.02.2024 „Vývoj důvěry v českou ekonomiku v prvních dvou měsících letošního roku zatím nevěští nic dobrého. Po lednovém propadu totiž i v únoru se Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, snížil o 1,9 bodu na hodnotu 90,6. Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi firmami. Indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 2,8 bodu na hodnotu 89,9. A co je pro letošní vývoj české ekonomiky obzvlášť nebezpečné, k nejhlubšímu propadu důvěry v budoucí vývoj došlo v průmyslu – zde se index snížil o 4,7 bodu.
img

Index PMI v průmyslu klesl

22.02.2024 Index nákupních manažerů v průmyslu v únoru podle předběžných odhadů klesl na 46,1 b. oproti 46,6 b. v lednu. Trhy naopak očekávaly růst na 47 b. Index PMI ve službách vzrostl na 50 b. oproti 48,4 b. v lednu, přičemž trhy očekávaly růst na 48,8. b.
img

Předpověď pro EUR/USD na 22. února

22.02.2024 Měnový pár EUR/USD si ve středu udržel "býčí" náladu, ale téměř po celý den se obchodoval v úzkém cenovém rozpětí. Dnes se pár ustálil nad korekční úrovní 76,4 % (1,0823), což umožňuje očekávat další růst směrem k další korekční úrovni 61,8 % – 1,0883. Vzestupný trendový koridor charakterizuje náladu obchodníků jako "býčí". Obnovení poklesu eura nyní můžeme očekávat pouze po uzavření kotací pod tímto koridorem.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně dále klesá

22.02.2024 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny v únoru pokračuje v poklesu, avšak mírnějším tempem. K příznivějším výsledkům přispěl dominantní sektor služeb, který přerušil sérii poklesu trvající šest měsíců, a částečně tak vykompenzoval zhoršení ve zpracovatelském sektoru. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu u nákupních manažerů, který sestavuje společnost S&P Global.
img

GBP/USD. 22. února. Záznam z jednání FOMC dolar nepodpořil

22.02.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve středu provedl další odraz od oblasti supportu 1,2584–1,2611, což nám opět umožňuje očekávat růst britské libry směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,2715. Vzestupný trendový kanál podporuje býčí obchodníky. Domnívám se, že jsme svědky formování nové vzestupné sekvence, takže libra může dosáhnout úrovně 1,2715. Poté očekávám nový pokles tohoto páru.
img

Bitcoin překonává 50 000 dolarů, příliv spotových ETF pokračuje

20.02.2024 Bitcoin v minulém týdnu pokračoval ve své růstové trajektorii, posílil o 8 % a prolomil hranici 50 000 USD.
img

Nastává zlom v propadu českého průmyslu?

06.02.2024 „Vývoj průmyslové produkce v prosinci potvrdil, že loňský rok byl pro český průmysl více než špatný. Průmyslová výroba v posledním měsíci roku 2023 meziročně klesla o 0,7 %. Ze špatných výsledků velké části průmyslových odvětví se vymyká zejména výroba automobilů s růstem o 11,8 %, což ostatně platilo pro větší část druhého pololetí. S dlouhodobými problémy se naopak potýká především české strojírenství. Z dřívějšího premianta průmyslové výroby se stalo odvětvím, které ji spíše táhne dolů. I vinou problémů strojírenství skončil celý loňský rok pro český průmysl nelichotivě; průmyslová produkce byla v roce 2023 meziročně nižší o 0,4 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.02.2024 Pár EUR/USD na začátku obchodního týdne ztratil vůči dolaru půdu pod nohama. A začal s tím už v pátek. Nekorigoval, ani se neodrazil. Trh prostě dál prodával eura a kupoval dolary. Makroekonomické a fundamentální pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, i když dvě události si i tak zasluhovaly pozornost. Za prvé, index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor Spojených států, konkrétně pro americký sektor služeb. Za druhé, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. ISM index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor výrazně překonal prognózy, což podpořilo růst dolaru ve druhé polovině dne, a Powell ve svém projevu zachoval jestřábí rétoriku. Konkrétně zopakoval, že v březnu úrokové sazby nejspíš sníženy nebudou.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.02.2024 Pár GBP/USD v pondělí prodloužil silný pokles. Zatímco v pátek měl konkrétní důvody obchodovat se směrem dolů, a to silné ekonomické zprávy z USA, teď kromě Powellova nočního projevu nelze rozpoznat žádné další faktory. Ano, byl tu také index nevýrobního sektoru ISM, ale ten byl zveřejněn večer, takže nejspíš nepodpořil sílu amerického dolaru během rána a celého dne. Co se týká předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, ten jen zopakoval vše, co řekl po čtvrtečním zasedání FOMC. Klíčová byla hlavně věta, že březnové snížení sazeb není pravděpodobné. Toto prohlášení ve čtvrtek ohrozilo veškeré naděje dolarových skeptiků a v pondělí jim zasadilo poslední ránu.
img

Klíčové události 6. února: fundamentální analýza pro začátečníky

06.02.2024 V úterý nás čeká velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách a ve Velké Británii index nákupních manažerů ve stavebnictví. Obě události jsou druhořadého významu a patrně nevyvolají pohyby silnější než o 20–30 pipů. Makroekonomické pozadí ale ztrácí na významu. Euro udržuje downtrend, zatímco libra právě jeden zahájila. Lze tedy očekávat pokles jak eura, tak libry, i když nepřijdou žádné nové zprávy.
img

Index ISM ve službách stoupl

05.02.2024 Index nákupních manažerů ve službách ISM v lednu stoupl na 53,4 b. oproti revidovaným 50,5 b. v prosinci. Trhy očekávaly růst na 52 b.
img

Český průmyslový sektor pokračuje ve výrazném propadu

05.02.2024 Ve čtvrtek byl zveřejněn klíčový konjunkturální průzkum českého průmyslového sektoru, index nákupních manažerů PMI (Purchasing Managers Index) v průmyslu za leden. Přestože index vzrostl z prosincových 41,8 bodů na 43,0 bodů, stále se nacházel hluboko pod klíčovou 50-bodovou hranicí, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce. V průběhu ledna tak pokračovaly nepříznivé trendy z předchozího období. Průmyslová výroba dále výrazně klesala, stejně jako prodeje průmyslových podniků, a to kvůli velice utlumeným domácím i zahraničním poptávkovým podmínkám.
img

EUR/USD. Výhled na tento týden. Veškerá pozornost se upírá k Fedu

05.02.2024 Měnový pár EUR/USD uzavřel týden na úrovni 1,0787, a reagoval tak na nejnovější údaje z amerického trhu práce. Údaje o zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA výrazně překonala očekávání, takže dolar snadno získal zpět své ztracené pozice. Ještě několik hodin před zveřejněním se pár blížil k úrovni 1,09, ale údaje z trhu práce zafungovaly ve prospěch americké měny a zachránily situaci.
img

Ranní okénko - Vývoj na americkém trhu práce bude důležitý pro Fed

02.02.2024 Dnešek přinese měsíční data z amerického trhu práce, které mají prostor zpečetit posun sázek ohledně prvního snížení sazeb z letošního března až na květnové zasedání. Analytici očekávají relativně silný report, kdy medián počítá se vznikem 185 tisíc nových pracovních míst, po 216 tisících v prosinci. Lednový report je ale tradičně nevyzpytatelný, a zatímco některé odhady počítají se zrychlením proti prosinci, jiné instituce dokonce ani nevylučují možnost záporného výsledku v důsledku horšího počasí a některých statistických efektů souvisejících s revizemi dřívějších hodnot. První minuty po zveřejnění tak patrně nabídnou prostor pro zvýšenou volatilitu jak u akcií a dluhopisů, tak i na měnovém trhu. Z pohledu nezaměstnanosti je analytiky očekáván mírný nárůst z 3,7 % na 3,8 %, meziroční dynamika mezd by pak měla setrvat stejně jako v prosinci na +4,1 %.
img

Začátek roku se tuzemskému průmyslu nevydařil

02.02.2024 Nálada v českém průmyslu byla po celý minulý rok na bodu mrazu a nic se na tom nezměnilo ani na začátku roku 2024. Index nákupních manažerů PMI v lednu sice mírně vzrostl ze 41,8 na 43 bodů, stále však zůstává hluboko v pásmu recese (
img

Index ISM v průmyslu vzrostl

01.02.2024 Index nákupních manažerů v průmyslu ISM v lednu vzrostl na 49,1 b. oproti revidovaným 47,1 b. v prosinci. Trhy očekávaly 47,2 b. Rovněž subindex placených cen vzrostl na 52,9 b. oproti 45,2 b. v předchozím měsíci, přičemž trhy očekávaly růst na 46,9 b.
img

EUR/USD. 1. února. Údaje o inflaci podporují dolar

01.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu provedl růstový pohyb ke korekční úrovni 61,8 % (1,0883), odrazil se od ní a obrátil se ve prospěch americké měny a klesl pod Fibonacciho úroveň 76,4 % (1,0823). Konsolidace kotací pod touto úrovní umožňuje očekávat pokračování poklesu směrem k další korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Uzavření kurzu páru dnes nad 1,0823 bude příznivé pro měnu EU a určitý růst směrem k 1,0883.
img

Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku

01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
img

Optimismus mezi firmami roste

01.02.2024 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru na začátku roku vzrostl na 43,0 bodů z 41,8, téměř v souladu s naší i tržní prognózou. Situace v českém průmyslu ale zůstává napjatá, kdy přetrvává problém nízkého množství nových zakázek.
img

Tuzemský průmysl v problémech i na startu roku 2024

01.02.2024 Nálada v českém průmyslu byla po celý minulý rok na bodu mrazu a nic se na tom nezměnilo ani na začátku roku 2024. Index nákupních manažerů PMI v lednu sice mírně vzrostl ze 41,8 na 43 bodů, stále však zůstává hluboko v pásmu recese (
img

Index PMI v průmyslu vzrostl

01.02.2024 Index nákupních manažerů v průmyslu v lednu vzrostl na 43 b. oproti 41,8 b. v prosinci. Trhy očekávaly růst na 43,2 b.
img

Index nákupních manažerů z Chicaga klesl

01.02.2024 Index nákupních manažerů z Chicaga v lednu klesl na 46 b. oproti revidovaným 47,2 b. v prosinci. Trhy naopak očekávaly růst na 48 b.
img

Česká ekonomika se probouzí, co na to ČNB?

31.01.2024 Česká ekonomika se “bohudík” na konci roku 2023 zvládla oklepat z prudkého poklesu ve třetím kvartále a vzrostla o 0,2 % (meziročně zmírnila pokles na -0,2 %). To je v souladu s naším (minulý týden) aktualizovaným odhadem, který předpokládá po poklesu ekonomiky o 0,4 % v roce 2023 s letošním růstem o 1,4 %. I když ještě neznáme detaily HDP za čtvrtý kvartál 2023 (jedná se o první odhad) - z doprovodného komentáře vyplývá, že za stabilizací domácí ekonomiky stála především zahraniční poptávka.
img

Maxima indexu S&P 500: naděje v nadcházející zasedání Fedu a zisky tech firem

30.01.2024 Americké akciové indexy vykázaly v pondělí růst. Investoři se připravovali na náročný týden, kdy očekávali velké množství finančních zpráv společností s velkou tržní kapitalizací, nové ekonomické údaje a zasedání Fedu věnované měnové politice. Všechny tři hlavní americké akciové indexy vykázaly růst, přičemž nejvíc vzrostl hi-tech index Nasdaq (.IXIC). Index S&P 500 (.SPX) dosáhl nové rekordní zavírací úrovně. Po 3,3% růstu hlavního indexu v prvním měsíci roku 2024 revidoval BlackRock své hodnocení amerických akcií směrem nahoru.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, vycházejí výsledky HDP a inflace

29.01.2024 Přelom ledna a února nabídne další zajímavý týden, kdy na globálních trzích bude hrát prim zasedání americké centrální banky, spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Nouze o ekonomická data ale nebude ani v eurozóně, kdy dorazí výsledky lednové inflace, doplněné o údaje ohledně reálného vývoje jednotlivých ekonomik v závěrečném kvartálu roku 2023. Informace ohledně vývoje HDP v závěru loňského roku pak dorazí i z české ekonomiky, kde trh bude zároveň vyčkávat na poslední komentáře členů bankovní rady před zahájením mediální karantény.
img

No nového roku vstoupila ekonomika s obavami

24.01.2024 „Do nového roku vstoupila česká ekonomika s obavami. Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, se v lednu meziměsíčně snížil o 1,3 bodu na hodnotu 92,5. V posledním čtvrtletí loňského roku přitom třikrát po sobě rostl.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně v lednu polevil, ukázal průzkum S&P

24.01.2024 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny v lednu pokračuje v útlumu, ten je ale mírnější než v předchozím měsíci. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které zveřejnila společnost S&P Global. V Německu a ve Francii, tedy ve dvou největších ekonomikách eurozóny, se ale situace dál zhoršovala.
img

Ranní okénko - Výhled v eurozóně se zlepšuje pouze velmi pomalu

24.01.2024 Středa přinese pokračování předstihových ukazatelů, kdy za několik minut vychází výsledek tuzemského konjukturálního průzkumu, v průběhu dne pak dorazí také indexy nákupních manažerů (PMI) z hlavních evropských ekonomik a z USA. V případě Evropy by měl být obrázek vesměs podobný, a to postupné odrážení směrem vzhůru, stále ale na pozadí hodnot značících problémy zejména ve výrobním sektoru. Ve Spojených státech naopak předstihové ukazatele mohou varovat před postupným zpomalováním ekonomiky, na rozdíl od Evropy ale z vyšších úrovní. V Česku lze očekávat pozitivní dopad postupného ústupu inflace na důvěru spotřebitelů, byť výraznější skok může nabídnout až únorový výsledek, kdy bude známá hodnota inflace za leden.
img

Český trh práce….ochlazení na obzoru?

23.01.2024 Český pracovní trh se dlouhodobě počítá k těm “nejpřehřátějším” - zaměstnavatelé v Česku si dvakrát rozmyslí než propustí zaměstnance, protože jejich shánění nebylo v uplynulých pěti letech vůbec jednoduché. I český pracovní trh však v tuto chvíli začíná vykazovat první známky ochlazení. Doléhá na něj se zpožděním utažená měnová politika a útlum hospodářství z konce roku 2022 a roku 2023. Počet nezaměstnaných zatím nijak výrazně nenarostl a míra registrované nezaměstnanosti na konci roku stoupla jen lehce nad 3,7%.
img

Průmysl vstupuje do nového roku v útlumu

08.01.2024 „Pád českého průmyslu pokračoval i v závěru loňského roku. Průmyslová produkce se v listopadu meziročně snížila o 2,7 %. Měsíc před tím – v říjnu - sice průmyslová výroba po tříměsíčním propadu meziročně rostla o 1,9 %, ale jen díky výrobě automobilů, zatímco většina ostatních odvětví klesala. S problémy se dlouhodobě potýká řada klíčových odvětví, například strojírenství. Nešlo tedy o změnu dlouhodobého trendu útlumu českého průmyslu, což potvrdil i listopadový pokles.
img

Index ISM ve službách klesl

05.01.2024 Index nákupních manažerů ve službách v prosinci klesl na 50,6 b. oproti 52,7 b. v listopadu. Trhy očekávaly pokles na 52,5 b.
img

Index ISM v průmyslu vzrostl

03.01.2024 Index nákupních manažerů v průmyslu v prosinci vzrostl na 47,4 b. oproti 46,7 b. v listopadu. Trhy očekávaly růst na 47,1 b. Subindex placených cen v prosinci naopak výrazně klesl na 45,2 b. oproti 49,9 b. v listopadu, přičemž trhy očekávaly pokles na 49,5 b.
img

Klíčové události 3. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

03.01.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě je třeba upozornit na zprávy z USA, protože některé jsou pro trh a dolar poměrně důležité. Index nákupních manažerů ISM (PMI) ve zpracovatelském průmyslu je důležitější než S&P PMI a často vyvolává reakci trhu. Jeho hodnota za prosinec pravděpodobně nevykáže výrazný nárůst, ale i malý nárůst může posílit dolar. Překonání prognózované hodnoty 47,1 pomůže dolaru k dalšímu růstu.
img

Ranní okénko - Závěr týdne ve znamení dat z trhu práce

03.01.2024 Dnešek patří globálním ekonomickým datům, kdy v dopoledních hodinách vyjde informace o vývoji na německém trhu práce, během odpoledne pak dorazí dílčí údaje z amerického trhu práce doplněné o index ISM ve výrobě a zápisky z prosincového zasedání Fedu. Investoři s většími rozhodnutími ale patrně budou vyčkávat až na závěr týdne, ve kterém dorazí informace o vývoji inflace v eurozóně spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Ta nabídnou další vodítka o tom, jestli náznaky ohledně dřívějšího snižování sazeb mají reálné obrysy v přicházejících ekonomických datech, případně zda zpomalování nenabírá příliš rychlé tempo nesoucí známky přicházející recese.
img

Naději pro český průmysl střídá opětovný pesimismus

02.01.2024 Po dvou měsících růstu indexu nákupních manažerů (PMI) v české výrobě přinesl závěr roku 2023 opětovný propad. Index poklesl z listopadových 43,2 bodů na hodnotu 41,8. Proti našemu i tržnímu odhadu tak ukazatel nabral opačný směr a namísto mírného zlepšení signalizují data ostřejší pokles. Důvodem je zejména pokles výroby a nižší množství nových zakázek.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně se v prosinci překvapivě znovu snížila

15.12.2023 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v prosinci překvapivě znovu snížila. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu agentury S&P Global. Ekonomika zemí platících eurem se tak téměř jistě nachází v recesi, napsala agentura Reuters.
img

Index ISM ve službách vzrostl

05.12.2023 Index nákupních manažerů ve službách v listopadu vzrostl na 52,7 b. oproti 51,8 b. v říjnu. Trhy očekávaly růst na 52,3 b.
img

Celkový index ISM v průmyslu stagnoval

01.12.2023 Index nákupních manažerů v průmyslu ISM v listopadu zůstal na úrovni 46,7 b. jako v říjnu. Trhy očekávaly růst na 47,8 b. Naopak subindex placených cen ISM vzrostl na 49,9 b. oproti 45,1 b., přičemž trhy očekávaly růst 45,9 b.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Ifo: Německý automobilový průmysl pohlíží do budoucna dál s obavami

01.12.2023 Nálada v německém automobilovém průmyslu, který je nejdůležitějším průmyslovým odvětvím v zemi, se v listopadu dál zhoršila. Ukázal to dnes průzkum hospodářského institutu Ifo. Zmírnil se ale pokles ve zpracovatelském sektoru, jak vyplývá z průzkumu mezi nákupními manažery, který vypracoval finanční ústav Hamburg Commercial Bank (HCOB) ve spolupráci se společností S&P Global.
img

Průmysl brzdí, tuzemská ekonomika balancuje na hraně recese

01.12.2023 Nálada v českém zpracovatelském průmyslu se ani v listopadu výrazně nezlepšila. Index nákupních manažerů PMI sice oproti říjnu mírně vzrostl z 42 na 43,2 bodů, stále však zůstává viditelně pod hranicí 50 bodů, signalizující útlum průmyslového sektoru. Ten trvá – podobně jako v Německu – již od poloviny minulého roku a navzdory zábleskům zlepšení zůstávající vyhlídky na nejbližší měsíce nepřesvědčivé.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku

01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
img

Propad v průmyslu se zmírňuje, situace je ale dále složitá

01.12.2023 Index nákupních manažerů (PMI) v české výrobě ukázal v listopadu nárůst, který je v souladu s jak našim odhadem, tak s odhadem trhu. Hodnota stoupla z 42,0 na 43,2 bodu, což lze interpretovat jako pokračující zhoršování situace v českém průmyslu, ale v pomalejším tempu a s určitou nadějí na zlepšení. Firmy zároveň zůstávají relativně optimistické ohledně rychlosti oživení poptávky, což zabraňuje výraznějšímu tempu propouštění.
img

Ranní okénko - Příliv českých dat a pokles inflace v eurozóně

01.12.2023 Poslední den tohoto týdne přinese data i z české ekonomiky. Již za pár minut Český statistický úřad zveřejní druhý odhad HDP za třetí kvartál letošního roku včetně jeho struktury. Na základě aktuálních dat odhadujeme, že tuzemské hospodářství pokleslo mírněji (-0,2 % ve srovnání s předchozím čtvrtletí), než naznačuje první odhad (mezičtvrtletně -0,3 % a meziročně -0,6 %). Naše ekonomika jako jediná v rámci Evropské unie zatím nepokořila předcovidovou úroveň a zdá se, že ani v blízké době se to nepodaří, zejména kvůli stále utlumené spotřebě domácností. V dopoledních hodinách bude rovněž publikován index nákupních manažerů (PMI), kdy očekáváme jeho zvýšení ve zpracovatelském průmyslu z 42,0 na 42,8 bodů (medián trhu 42,9), tedy v podobných intencích jako v Německu i celé eurozóně. Ve 14:00 Ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci listopadu. Za deset měsíců letošního roku činil deficit ve výši 210,7 mld. Kč a naplánovaný schodek 295 mld. Kč se tak nejspíše podaří dodržet.
img

Ranní okénko - Důvěra domácností v ekonomiky setrvává nízká

28.11.2023 Dnes z evropského i amerického trhu dorazí zejména předstihová data. Jako první již vyšel výsledek spotřebitelské důvěry v Německu, kde došlo k mírnému zlepšení. V podobném směru šel i již dříve zveřejněný výsledek za celou eurozónu, zlepšení se dočkala i nálada u německých firem, ať už jde o Ifo index, či index nákupních manažerů.
img

Ranní okénko - Nálada v Německu roste, stále je ale pesimistická

24.11.2023 Dnes v ranních hodinách dorazí z tuzemské ekonomiky údaj o vývoji nálady u spotřebitelů a firem během listopadu. Nepříliš odlišná informace dorazí i z Německa, kde půjde o tzv. Ifo index, který sleduje náladu u tamních firem. Předstihová data pak očekáváme i ze Spojených států, kde se zpožděním dorazí indexy nákupních manažerů. Obchodování by ale mělo být i dnes spíše poklidné, kdy po včerejším Dni díkůvzdání otevře americká burza tradičně jen na půlden a vzhledem k minimu makroekonomických dat by volatilita měla zůstat nízká.
img

Forex: Sentiment indikátory se začínají mírně zlepšovat

24.11.2023 Německé ekonomice se v letošním třetím čtvrtletí nedařilo. Tamní HDP pravděpodobně mezičtvrtletně poklesl o 0,1 %. Předstihové indikátory se ale již odráží ode dna, což by podle nás po včerejších PMI měl dnes potvrdit i listopadový Ifo index. Jak se v listopadu vyvíjel sentiment domácností a firem u nás, naznačí konjunkturální průzkum ČSÚ. Svoje periodické ratingové hodnocení ČR dnes zveřejní agentura Moody’s.
img

EUR/USD: Euro je v nepříznivé situaci, protože eurozóna míří do recese

24.11.2023 Je náročné být optimistou, pokud jde o měnu regionu, jehož ekonomika se zmítá v problémech. Navzdory skutečnosti, že složený index nákupních manažerů (PMI) eurozóny v listopadu překonal odhady expertů Bloombergu, je již šestý měsíc v řadě pod kritickou hranicí 50 bodů, což ukazuje na pokles HDP. Zdá se, že měnový blok se spíše ponořil do recese, než aby se pomalu "vyhrabával" nahoru, jak zmiňuje Evropská komise. To je nepříznivé zejména pro EUR/USD.
img

Forex: Evropské předstihové indikátory se odráží ode dna

23.11.2023 Index nákupních manažerů v Německu i eurozóně jako celku v listopadu překvapil pozitivně, nadále ale setrvává v pásmu kontrakce. Svým výraznějším nárůstem očekávání překonal zejména německý PMI ve zpracovatelském průmyslu, který po říjnových 40,8 b. dosáhl 42,3 b. (konsenzus 41,2 b.). Celkově ale všechny složky PMI v Německu i eurozóně zůstávají pod hranicí 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem. Důvodem je hlavně slabá poptávka, která odráží pokles kupní síly domácností. Inflace však postupně odeznívá, zatímco vyšší růst nominálních mezd by měl pokračovat. To by podle nás mělo v kombinaci s vysokou mírou nahromaděných úspor pomoci k oživení poptávky a pozvolnému zlepšování předstihových indikátorů. V průmyslu by pak měl být zřetelný pozitivní vliv oživení čínské ekonomiky. Zlepšení na straně průmyslového PMI bude ale nadále pravděpodobně brzdit inverzní způsob zachycení zkracujících se dodavatelských lhůt.
C:\fakepath\trader-23112023-48-zm.jpg

Forex: Euro těží z lepších statistik v eurozóně, v USA se kvůli svátku neobchoduje

23.11.2023 Jednotná evropská měna těží z lepších statistik v eurozóně. Ve Spojených státech a v Japonsku se kvůli svátku neobchoduje, což omezuje počet obchodů. Euro k dolaru kolem 17:45 SEČ přidávalo 0,2 procenta na 1,0905 EUR/USD.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

S&P Global: Podnikatelská aktivita v eurozóně dál klesá, tempo ale polevilo

23.11.2023 Aktivita v podnikatelském sektoru v eurozóně se v listopadu dál snižuje, i když mírnějším tempem než v říjnu. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu u nákupních manažerů, který sestavuje agentura S&P Global. Podle analytiků tak sílí obavy, že dvacetičlenný blok, který používá společnou měnu euro, se nevyhne hospodářské recesi.
img

Stále stejně smutný příběh českého průmyslu

06.11.2023 „Pokles tuzemské průmyslové výroby se zrychlil. Průmyslová produkce v září meziročně klesla o 5,0 % ze srpnových 1,7 %. Aktuální data Českého statistického úřadu o vývoji české průmyslové výroby za říjen vypráví stejný smutný příběh jako v předchozích měsících. Český průmysl dusí upadající domácí i zahraniční poptávka, pokles objemu nových objednávek.
img

V září se propad v průmyslu prohloubil

06.11.2023 Česká průmyslová produkce během září meziročně poklesla o 7,8 %, negativní je i výsledek po očištění o kalendářní vlivy, který stále udává reálný pokles o 5,0 %. Výrazné zhoršení u tuzemského průmyslu je možné pozorovat také na meziměsíční bázi, kdy proti říjnu došlo k poklesu průmyslové produkce o 1,8 %. Trh očekával lepší výsledek zhruba na úrovni meziměsíční stagnace a dnešní čísla tak lze vnímat jako další negativní překvapení po slabším než očekávaném výsledku HDP za třetí kvartál.
C:\fakepath\trader-01112023-42-zm.jpg

Forex: Japonský jen posiluje, investoři čekají na výsledek zasedání Fedu

01.11.2023 Japonský jen posiluje. Tokio naznačilo, že by mohlo intervenovat, aby se pokusilo zastavit ztráty japonského jenu. V úterý japonská měna oslabila vůči euru na 15leté minimum a k dolaru na roční minimum. Investoři čekají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed).
img

Nálada ve zpracovatelském průmyslu se mírně zlepšila

01.11.2023 Index nákupních manažerů PMI v říjnu pouze mírně vzrostl ze zářijových 41,7 bodů na 42 bodů. Podmínky ve zpracovatelském průmyslu tak zůstávají v podstatě stále zhruba stejné jako v předchozích měsících. Přetrvává utlumená zákaznická poptávka, i nadále se snižují nové zakázky, ačkoli pomalejším tempem než v předchozích měsících. Další pokles zaznamenala i výroba, kterou ovlivňuje i odkládání a rušení již zadaných zakázek. Tempo snižování výroby však bylo nejpomalejší od května, zůstává však stále prudké.
img

Český průmysl v depresi

01.11.2023 Nálada v tuzemském průmyslu zůstala i v říjnu na bodu mrazu. Index nákupních manažerů PMI sice kosmeticky vzrostl z 41,7 na 42 bodů, nadále však setrvává hluboko v pásmu recese (
img

Situace ve výrobě se nezlepšuje, roste pesimismus

01.11.2023 Index nákupních manažerů (PMI) v tuzemské výrobě zaznamenal mírné zlepšení z 41,7 bodu na 42,0 bodu, stále jde ale o stav značící pokračující tempo zhoršování a hodnota se nachází hluboko pod neutrální hranicí 50 bodů. Proti odhadům jde vůči mediánu trhu o slabší než očekávaný výsledek, na úrovni našeho předpokladu.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Příliv nových zakázek v ruském průmyslu byl v říjnu nejvýraznější za 12,5 roku

01.11.2023 Příliv nových zakázek v ruském průmyslu byl v říjnu nejsilnější za 12,5 roku, ukázal dnes průzkum společnosti S&P Global. Aktivita v ruském průmyslu nadále vykazuje růst, a tak sílí i tlak na firmy, aby zvýšily produkci. Nedostává se ale pracovníků, uvedla agentura Reuters.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, sazby pravděpodobně nezvýší

01.11.2023 Trhy nedostávají pauzu, a i první listopadový den bude ve znamení ekonomických dat. Z Česka dorazí index nákupních manažerů ve výrobě, odpoledne ho doplní report o stavu státního rozpočtu za prvních deset měsíců letošního roku. Pro trhy důležitější ale bude večerní zasedání Fedu, kde americká centrální banka s největší pravděpodobností rozhodně o stabilitě sazeb.
img

Ekonomika eurozóny směřuje do recese

27.10.2023 Ekonomika eurozóny velice pravděpodobně nyní směřuje do recese, naznačuje to kompozitní index nákupních manažerů PMI za říjen, jehož hodnota poklesla ze zářijových 47,2 bodů na 46,5 bodů. Úroveň tohoto veledůležitého indexu se tak dostala ještě hlouběji pod kritickou 50-bodovou hranici, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce, a zároveň se dostala na 35-měsíční minimum. Ekonomický propad eurozóny tak pokračoval pátým měsícem v řadě. Přitom výstup soukromého sektoru klesal nejrychlejším tempem za více než poslední dekádu, pokud bychom abstrahovali od kritického pandemického období.
img

Ranní okénko - Nálada v ČR se zvedla

25.10.2023 Dnes zveřejní renomovaná instituce Ifo výsledky svého průzkumu v Německu, nicméně se neočekává významnější změna trendu v hodnocení aktuální situace ani budoucích očekávání. Nálada mezi podnikateli zůstává depresivní, kdy hůře firmy vnímaly současnou situaci naposledy v polovině roku 2020 a budoucnost na konci minulého roku. Od Evropské centrální banky se dozvíme, jak se vyvíjela v září peněžní zásoba M3, kdy je predikováno její snížení třetí měsíc v řadě a zároveň v září by její pokles byl tím nejsilnějším. Ze Spojených států amerických dorazí údaj o prodeji nových domů za září a trh odhaduje podobné číslo (680 tis.) jako v srpnu (675 tis.).
C:\fakepath\eurozona2.png

Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny překvapivě dál klesá, ukázal průzkum

24.10.2023 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se překvapivě dál snižuje, ukázaly dnes předběžné výsledky průzkumu agentury S&P Global. Hlavní index je nejníže téměř za tři roky a napříč eurozónou je patrný pokles poptávky. To podle analytiků signalizuje, že ekonomika může sklouznout do recese. Obchodní aktivita klesá i v Německu, které je největší ekonomikou eurozóny.
img

Nezaměstnanost v září zůstala beze změny

09.10.2023 V souladu s naším i tržním očekáváním zůstal podíl nezaměstnaných během září na stejné hodnotě jako v srpnu, a tedy na 3,6 %. V září bývá výsledek obvykle ovlivněn mírnou pozitivní sezónností, kterou tentokrát na datech není možné sledovat. Naopak došlo k nárůstu podílu nezaměstnaných o zhruba 0,03 p.b. To tak může naznačovat pomalé zhoršování podmínek na tuzemském trhu práce, které je v souladu s informacemi v rámci předstihových ukazatelů, jako je index nákupních manažerů (PMI) nebo konjukturální průzkum.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Zakázky německého průmyslu stouply víc, než se čekalo, výhled je ale nejistý

06.10.2023 Zakázky německého průmyslu se v srpnu zvýšily více, než se čekalo. Zájem byl o počítačové, elektronické a optické výrobky. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Podle agentury Bloomberg je to známka toho, že se klíčový výrobní sektor země, který trpí zpomalením světové ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami, možná stabilizuje. Výhled pro tento sektor ale zůstává nejistý, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\original-59d4a2dea6394a9b21c0e690c18cf855.jpeg

Akcie nadále pod tlakem, japonský jen u 150

03.10.2023 Mnozí investoři čekají na oslabení amerického dolaru a následný možný růst akcií. Jenže kdy k tomu dojde? Odpověď se možná dozvíme v pátek.
C:\fakepath\usdcad-02102023-2.png

Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD

02.10.2023 USD /CAD je jedním z nejžádanějších měnových párů v mezinárodním obchodování. V tomto článku prozkoumáme klíčové faktory ovlivňující směnný kurz páru, analyzujeme dynamiku cenových změn v roce 2023 a prozkoumáme krátkodobé a střednědobé prognózy poskytnuté odborníky.
img

Zářijový výsledek PMI nepotěšil

02.10.2023 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu po dvou měsících růstu v září opět poklesl, a to poměrně výrazně ze 42,9 na 41,7 bodů. Přestože v předchozích dvou měsících tento ukazatel vzrostl, potvrzuje se domněnka, že ani zdaleka český průmysl není z nejhoršího venku.
img

Klíčové události 2. října: fundamentální analýza pro začátečníky

02.10.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události, ale i tak se obchodníci mohou těšit na zajímavosti. Zaprvé na konečný index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za září pro Německo, EU a Spojené království. Tyto hodnoty se pravděpodobně nebudou výrazně lišit od původních odhadů, takže neočekáváme silnou reakci trhu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst

02.10.2023 Ve Spojených státech budou tento týden zveřejněny předstihové indikátory z průmyslu, které i nadále zůstanou pod padesátibodovou hranicí. Naopak ISM ze služeb bude indikovat další růst tohoto segmentu. Klíčová data z amerického trhu práce (Nonfarm Payrolls) by měla vykázat další poměrně vysoký počet nově vytvořených pracovních míst. Finální odhady PMI z eurozóny zřejmě potvrdí, že se ukazatel jak v průmyslu, tak i ve službách nachází ve fázi kontrakce. Zhoršení čeká i český PMI. Z domácích dat stojí za zmínku ještě české maloobchodní tržby. Ty zřejmě v srpnu po očištění o prodeje motorových vozidel v meziměsíčním srovnání mírně poklesly. V Polsku k jednacímu stolu zasedne tamní centrální banka. Ta podle našeho odhadu sníží klíčovou úrokovou sazbu o dalších padesát bazických bodů.
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila

01.10.2023 Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila, oznámil včera čínský statistický úřad. Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že je to další ukazatel, podle něhož se druhá největší ekonomika světa začíná odrážet ode dna.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v září dál klesá, tempo se ale zmírnilo

22.09.2023 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny v září pokračuje v poklesu, jeho tempo je ale mírnější než v srpnu. Ukázal to průzkum, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global. Vývoj podle ekonomů naznačuje, že ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí patrně vykáže pokles a zpět k růstu se nějaký čas nevrátí.
C:\fakepath\trader-07092023-uvod.jpg

Září jako měsíc nových příležitostí?

07.09.2023 S novým školním rokem se nám na trhy vrací volatilita, která po skončení období letních dovolených přinese svěží vítr, ze kterého budou moci profitovat zkušení obchodníci, zatímco začátečníci mohou toto období využít ke studiu a testování. Americké indexy nadále posilují navzdory rostoucím výnosům z amerických dluhopisů a zajímavá obchodní příležitost je jeví na ropě.
img

Index ISM ve službách vzrostl

06.09.2023 Index nákupních manažerů ve službách v srpnu vzrostl na 54,5 b. oproti 52,7 b. v červenci. Trhy naopak očekávaly pokles na 52,5 b.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně rychle klesá, v útlumu už je i sektor služeb

05.09.2023 Podnikatelská aktivita v eurozóně se snižuje rychleji, než se zdálo. Ukázala to zpřesněná data za srpen, která dnes zveřejnila společnost S&P Global. V útlumu už je i dominantní sektor služeb, což podle analytiků znamená, že eurozóna by se mohla ocitnout v hospodářské recesi.
img

Index ISM v průmyslu vzrostl

01.09.2023 Index nákupních manažerů v průmyslu ISM v srpnu vzrostl na 47,6 b. oproti 42,6 b. červenci. Trhy očekávaly růst na 47 b. Rovněž cenový subindex ISM vzrostl na 48,4 b. oproti 42,6 b. v červenci, přičemž trhy očekávaly růst na 44 b.
img

Tuzemský průmysl zůstává v útlumu

01.09.2023 Nálada v tuzemském průmyslu zůstala i v srpnu na bodu mrazu. Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu sice překonal tržní očekávání a mírně vzrostl na 42,9 bodů, nadále však indikuje poměrně znatelný pokles aktivity. Srpnový výsledek v Česku kopíruje vývoj v Německu, kde rovněž došlo ke stabilizaci PMI indexu, ale výrazně pod hranicí 50 oddělující pásmo expanze a recese.
img

Český PMI se v srpnu mírně zvýšil

01.09.2023 Index nákupních manažerů PMI se v sprnu zvýšil z červencových 41,4 bodu na 42,9 bodu a předčil tak naše i tržní očekávání. Ukazatel se však stále nachází hluboko pod padesátibodovou hranicí, značící fázi kontrakce. Sem ho tlačí silné propady ve výrobě i nových zakázkách. To se pak odráží ve snaze firem redukovat zaměstnanost, snižovat nákupy vstupů a vyskladňovat. Firmy tak měly v srpnu více volných kapacit, přičemž rozpracovanost klesla nejprudším tempem za poslední tři roky. Zlepšení situace v dodavatelských řetězcích pak vedlo k dalšímu tlaku na snižování cen vstupů a tím i nákladů firem. Ty pak situaci využívaly k podpoře prodeje a poskytování zákaznických slev. I tak ale čeští producenti dále snižovali objem výroby a výstup tak klesal již patnáctý měsíc v řadě.
img

Výhled ve výrobě se zlepšuje, stále ale zůstává pesimistický

01.09.2023 Srpnový index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru vykázal druhý nárůst v řadě, kdy z červencových 41,4 bodů vystoupal na hodnotu 42,9. Trh spolu s naším odhadem očekával mírnější nárůst a výsledek je nad všemi odhady analytiků pro agenturu Bloomberg. I přes pokračující korekci zůstává index hluboko pod hraniční hodnotou 50 bodů a poukazuje na přetrvávající problémy v českém průmyslu.
img

Index nákupních manažerů z Chicaga stoupl

31.08.2023 Index nákupních manažerů z Chicaga v srpnu stoupl na 48,7 b. oproti 42,8 b. v červenci. Trhy očekávaly růst na 44,2 b.
img

Invesco: Centrální bankéři se v Jackson Hole drží scénáře

31.08.2023 Minulý týden se v Jackson Hole konalo dlouho očekávané ekonomické sympozium. Pro ekonomy i pozorovatele je to jedna z "povinných" akcí, podobně jako konference v portugalské Sintře. Jak jsem vysvětlila svému nejstaršímu synovi, začínajícímu scenáristovi: „Je to jako okouzlující, hvězdně obsazená přehlídka filmů – je ale pro ekonomy místo filmařů." Abychom toto přirovnání posunuli ještě o kousek dál, přinášíme vám rekapitulaci sympozia v Jackson Hole inspirovanou stříbrným plátnem.
img

Scénáře dynamiky indexu amerického dolaru 30. srpna 2023

30.08.2023 Zítra budou účastníci trhu sledovat statistiky výdajů na osobní spotřebu a v pátek bude zveřejněna zpráva o trhu práce za srpen. Očekává se, že ukáže nárůst počtu nových pracovních míst mimo zemědělský sektor o 170 000 (oproti červencovým 187 000) a míru nezaměstnanosti stále na úrovni 3,5 %. Významný index nákupních manažerů (PMI) ISM ve zpracovatelském průmyslu vzroste podle očekávání v srpnu z 46,4 na 47,0 bodů.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/DKK | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | CAD/CHF | EUR/NZD | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | Active market | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Aussie | BRICS | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CME | CPI index | Call opce | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Channel | Close | Konsolidace | Custodian | Custody | DAX | Denní minima | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | ECN | ECOFIN | EFSF | EMA | EMS | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Hedge | High | Higher Low | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Křížový kurz | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NIKKEI Index | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Odvrácení rizika | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | Overnight | P/E | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Smart money | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | T-Bill | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Market Color | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | WSM | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Citigroup | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytický článek | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Směnárna | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Brent | Britské libry | BrokerJet.cz | Brokers | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | CAD USD | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | ČNB euro | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dluh Řecka | Dnešní události | Dolar | Dolar koruna | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Ekonomika ve světě | Elektřina | Engulfing | ETF fond | Etoro | EUR GBP | Eura | EURAUD | EURGBP | EURCHF | EURNOK | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex cz | Forex kalendář | Forex market | Forex Universe | Forex USA | Forex USD CZK | Forex USD EUR | Forex USD JPY | ForexFactory | ForexFactory.com | ForexTime | Forexu | Frank | Frank kurz | FX Street | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf zlato | Grafy online | Grafy zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Řecka | HDP USA | HighSky | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF JPY | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do komodit | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konfluence | Koruna posiluje | Koupit akcie | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurzovní lístek | Kurs zlotých vůči české koruně | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz britské libry | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz franku | Kurz GBP | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurz měny | Kurz novozélandského dolaru | Kurz NZD | Kurz PLN | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | Kurzy euro | Kurzy měn komodity zákony | Kurzy měn kuna | Kurzy měn kurzovní lístek | Kurzy měn libra | Kurzy měn měnový | Kurzy měn měnový kalkulátor | Kurzy měn měnový kalkulátor česká | Kurzy měn měnový kalkulátor ČSOB | Kurzy měn nákup a prodej | Kurzy měn nákup prodej | Kurzy měn norská koruna | Kurzy měn online | Kurzy měn on-line | Kurzy měn online kalkulačka | Kurzy měn Pardubice | Kurzy měn polský zlotý | Kurzy měn prodej | Kurzy měn převodník | Kurzy měn rubl | Kurzy měn seznam | Kurzy měn seznam.cz | Kurzy měn směnáren | Kurzy měn srovnání | Kurzy měn švýcarský frank | Kurzy měn turecká lira | Kurzy měn Ukrajina | Kurzy měn ukrajinská hřivna | Kurzy měn v bankách | Kurzy měn v Česka spořitelna | Kurzy měn v KB | Kurzy měn vývoj | Kurzy měn zlotý | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Měnový kalkulátor | Měnový kurz | Měny v Evropě | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Nákup EUR | Nákup EUR Česká spořitelna | Nákup eura | Nákup eura bez poplatku | Nákup eura v Komerční bance | Nákup komodit | Nejlepší kurz eura | Nejlepší dividendové akcie | Nejlepší kurzy | Nejlepší kurzy britské libry | Nejlepší kurzy euro | Nejlepší směnárna | Nejlepší úrokové sazby | Nejlevnější euro | Nejlevnější platba do zahraničí | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | New.brokerjet.cz | NewYorská burza | Nikkei 225 | No deposit bonus | No deposit bonus forex | No deposit bonus forex cz | Neuronové sítě | Norská koruna | Norská koruna kurz | Norsko měna | Numismatika | NWR akcie | NWR OKD | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | PinBar | Pioneer Investments | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej EUR | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké referendum | Řecké volby | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švédská koruna kurz | Švédsko ekonomika | Švícarský frank | Švýcarská centrální banka | Švýcarský frank bankovky | Švýcarský frank kurz | Švýcarský frank měna | Tapering | Tesla Motors | Throwback | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská hřivna | USD CZK | USD EUR | USD index | USD JPY | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj rublu | Vývoj USD | Webinář | Webináře | World Systems Market | World Systems Market inc | WSM facebook | WSM robot | WSM robot.com | WTI | Highsky.cz | XM | xTrade | xTrade Brokers | Zahraniční měny | Zajištěné fondy | Zajištěné fondy České spořitelny | Zásoby ropy ve světě | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato akcie | Zlato investiční cena kurzy | Zlato step | Zlato to je in | Zlato v minci | Zlatý dolar | Znak dolar | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zprávy z Řecka | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ING | Trading Central | Mojmír Hampl | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | WSP | Báze | Buy | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | EBITDA | Ekonomika Německo | Elon Musk | Equal weight | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hodnota dluhopisu | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Janet Yellen | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Německo - burza | Neutral (Hold) | Nizozemí - burza | Nominální hodnota | Nominální úrok | Norsko - burza | Obchod bez povinnosti | Obchodní den | Omega | P.A. | Peněžní trhy | PX index | Range | Redukce | Roadshow | ROCE | Sell | Small caps | SPAD | Španělsko - burza | Štěpení cenných papírů (split) | Švýcarsko - burza | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | YTM (výnos do splatnosti) | Zew Survey Index | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Žádosti o pracovní podpory | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | Denní změna | Hlavní trh | Míra alokace | Převis | Primární emise | Repo operace | Štěpení cenného papíru | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | M2 | Nové stavby a stavební povolení | Tržby | Výsledek hospodaření | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Paul Krugman | Jan Kovalovský | Tržní sentiment | Casino | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Trendový indikátor | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currencies | Dividendové akcie | Graf EUR/USD | Investment | Německá burza | Traders | Průvodce obchodováním komodit | IMPOSSIBLE | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Wells Capital Management | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Crédit Agricole CIB | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | BPI | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Natixis | Jackson Hole | Institut ZEW | CNOOC | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Omer Esiner | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | CME Group | Česká bankovní asociace | Caterpillar | CSI300 | ANZ | Sentix | SaxoTrader | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | MICEX | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | ActivTrades | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | MF Global | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Next Finance | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Destatis | Technické indikátory | Sentix index | Reálný obchodní účet | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Finanční trhy dnes | Index Fedu | Ekonomická expanze | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Světová měna | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Bloomberg komoditní index | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Trading Economics | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Pohyby eura | Averze k riziku | Kurz české měny | Pád burzy | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Commitments of Traders (COT) | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Renminbi | Cizí měny | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | William Hill | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Dividendová sezóna | Finanční stabilita | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Sentiment trhu | Linie podpory | Podnikatelé | Pro tradery | Zkušení investoři | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Zdravý rozum | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Cena cukru | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | Index britské libry | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Komentář k trhům | City | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Expirace opcí | Opční bariéry | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Den D | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na trzích | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Forexoví obchodníci | Supporty a rezistence | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pokles kurzu britské libry | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Britské banky | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Eurex | Index AEX | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Výrobní aktivita | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Index bank | Vývoj měnového kurzu | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Shenzhen | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ripple | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Neutrální výhled | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Euro Stoxx Banks | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rychlé zisky | Historická data | Index FTSEMIB | Akcie v západní Evropě | Poptávka investorů | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Klientské operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Slabé euro | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Trading nastavení | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa May | Zprávy a události | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výběr zisků | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Index cen domů | Investiční plány | Americké investiční banky | Indická rupie | Softbank | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | World Economics | Čínský statistický úřad | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Nástroje technické analýzy | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Česká koruna (CZK) | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Výhodné investice | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Irská centrální banka | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Aktivita centrálních bank | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Firemní data USA | Firemní data | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Pantheon Macroeconomics | Ekonomické průzkumy | Globtrex | Fed Rate Monitor Tool | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Morningstar | Flash Crash | Oliver Wyman | Carl Icahn | ex | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | MUFG | Zklamání investorů | Spekulativní investoři | Generali Investments | Bernstein Bank | Akcie Kofoly | RBroker | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Obchodování ropy | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Vstup na burzu | Fed fund futures | CIBC | BBVA | Zahraniční forex | Daňové změny | ČSOB Finanční trhy | Kalendář ekonomických dat | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | 7 dní s korunou | Úřad pro regulaci finančního trhu | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Obchodování s dolarem | Obchodníci s měnami | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Návratnost investic | Coinbase | Americký akciový trh | Patria Plus | Vladimír Pikora | MT4 Supreme Edition | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Hlavní fundamenty | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | ETH | ETC | Invesco | United Overseas Bank | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Kodak | Komentář Raiffeisenbank | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Hlavní světové burzy | RoboMarkets | MSCI World Index | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Conseq Investment Management | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Developed markets | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Zadlužená Itálie | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Slabší koruna | Wood Mackenzie | BitFlyer | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Komentář amerického prezidenta | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Obchodní aktivita | FAANG | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | CIBC Capital Markets | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Turecké liry | Krize v Turecku | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplata dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | LYNX Pro | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Norges Bank | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Rostoucí akciové trhy | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Obchodní signál | Long obchod | Marihuanové akcie | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Obchodní platforma MetaTrader | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Multi Asset Fidelity International | BinckBank | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Oživení akcií | Vývoj finančních trhů | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Globální index | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Zahraniční akcie | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování na burzách | Vysoké zisky | Podnikové investice | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Velké riziko | Odložení brexitu | Nakoupit akcie | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Investice do palladia | Palladiové akcie | Platformy pro obchodování | MetaTrader Supreme Edition | Vysoký výnos | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Norská centrální banka | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Atraktivní investice | IPO Airbnb | Obchodujte ropu | PINS | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Akciové futures | CNY | IPO Luckin Coffee | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Stav americké ekonomiky | TLTRO III | Boris Johnson | The Telegraph | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | iFX | Protesty v Hong Kongu | Investice firem | BCC | Token | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | South China Morning Post | Čínský trh | Wealth Management | Prezidentka ECB | Investiční omezení | Volný čas | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Ropné akcie | Index CRB | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Capital Partners | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Napětí na trzích | Nordea Bank | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | SIX | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Společnost MSCI | Zprávy z Německa | Indická ekonomika | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Americká cla | Asijské továrny | AMZN | Burzovní průvodce | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | FRS | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Natixis Investment Managers | Majitel firmy | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Ekonomika nového Zélandu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Růst podnikatelské aktivity | Obchodní praktiky | Centrální banka Nového Zélandu | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | Kurzarbeit | Měsíční předpovědi | MetLife | Sentiment českého průmyslu | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Rychlé zhodnocení | Profesionální obchodníci | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | McKinsey | TikTok | Huawei | Světové akciové indexy | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Největší kontrakt | Mediální společnosti | Investiční skupina | Zombifikace | HDP v USA | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Hongkong | AEX index | Výdaje státního rozpočtu | Larry Kudlow | Americký ministr obchodu | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Obchodní příměří | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Objem klesá | Budoucí podnikání | Evropské firmy | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Obchod | Jak začít investovat | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Hypotéza | Statistické údaje | Histogram | Inflace v říjnu | FRED | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Obrat trendu | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index | Maloobchodní sektor | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Coinbase Custody | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Počet obchodů | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ČEZ vydává dluhopisy | Česká měna dnes | Největší pokles | Příliv investic | Lagardeová | Fox News | Čínská armáda | Si Ťin-pching | Americký zpracovatelský průmysl | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Axe Capital | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Politická krize | Politická krize v Hong Kongu | Krize v Hong Kongu | Legislativa | Hongkongské akcie | Trendová linie | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Čínský průmysl | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Macquarie Asset Management | Švýcarská ekonomika | EUR Index | Oblast supportu | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Předseda Evropské komise | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Konkurenti | Aktivita čínských továren | Financovat | Nákupní manažeři | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Klíčový support | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Phil Hogan | Klíčové problémy | Problémy | Výzkumný institut | Soukromé podniky | Britové | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Cena za akcii | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Největší producent ropy | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Domácí průmysl | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | Časopis Forbes | Ford Motor | United Technologies | UTC | AbbVie | Allergan | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | NN Group | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Nexen Tire | Empresa Media | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Accor | Daniel Křetínský | Temelín | PMI z Německa | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Akcie opatrně | Německý PMI | Chování centrálních bank | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Zlepšení sentimentu | Metalurgie | Zpracování kovů | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Nová sazba | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař | Optimismus investorů | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Bankovní vklady | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Dovozní cla | Americké objednávky | Uber | Česká zbrojovka | EY | Důvěra domácností | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Purple Levels | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Koruna posílila | Peter Navarro | Index šanghajské burzy | Nálada v průmyslu | Aktivita ve výrobním sektoru | Index nákupních manažerů ČR | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Index PMI pro Itálii | Index PMI pro Německo | Pokles aktivity v průmyslu | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Šéfové amerických podniků | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Růst poptávky | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Objem objednávek | Stephen Poloz | Indikátor investičního sentimentu | Prodej automobilů | Chris Williamson | Američané | Russell 3000 | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropský maloobchod | Evropská inflace | Výroba aut | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Výprodeje akcií | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | O2 | Doporučení Koupit | O2 Czech Republic | Tovární objednávky v Německu | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Sodexo | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Automobilka BMW | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Evropský komisař pro obchod | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Dobrá čísla | Nájemné | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | MSCI Europe | Horší data | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Ptačí chřipka | Denní volatilita | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Google | Hospodářské noviny (HN) | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Americké hospodářství | Americký miliardář | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Většinový podíl | Finanční regulátor | Reakce investorů | Změny cen | Nový virus | Virus | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Zlepšení nálady v Německu | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Konkrétní cíle | Důchody | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Medvědí Pin Bar | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Vývoj měnového páru USD/CNH | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Viceguvernér ČNB | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | SBUX | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Růst akciových indexů | Aktuální rezistence | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Daňová optimalizace | Strach z koronaviru | Nálada výrobců | Průmyslníci | Pesimismus | Pesimismus výrobců | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Fresenius Medical | FME | Maloobchodní tržby v EU | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Údaje o vývoji trhu práce | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | America first | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Snowflake | Bipan Rai | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Propad průmyslu | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Galapagos | Biogen | Závěrečný kurz | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Marek Mora | Záznam z jednání ČNB | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Čínské stimuly | Pokračování poklesu | TWTR | Kurzové změny | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index pro zpracovatelský průmysl | Index nových objednávek | Aktivita v sektoru služeb | Ministerstvo financí ČR | Ekonomické dopady koronaviru | Index CSI 300 | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Dopad koronaviru | Noviny | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | PHIA | Šíření onemocnění | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Představitelé Číny | Index výroby zpracovatelského průmyslu | Slabá čísla | Zisky amerických akcií | Zásah centrálních bank | Intradenní volatilita | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Index nákupních manažerů v ČR | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Caixin/Markit | Průzkum Caixin/Markit | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Tovární objednávky v USA | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Změny trendu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Bankovky | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Index výrobní aktivity | Nízká cena ropy | Americká seance | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Bleskový průzkum | Pokles české ekonomiky | Asijská seance | Chod ekonomiky | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | Kolínská automobilka | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Důležitý support | Inflace v EU | ECB dnes | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Historie se opakuje | Historie | Horizontální linie | Počet nakažených | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Posílení dnes | Dnešní posílení | Zásobníky | Texas | PYPL | Waste Management | Euro na dolar | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Prohlášení politiků | KDU-ČSL | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Phil Smith | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Německý akciový index | Spoření | Fond ESM | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Riziko dalšího poklesu | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Bankovní systém USA | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Burza v Šanghaji | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Krizový fond | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | Hello Bank | Klid před bouří | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Aktivita v průmyslu eurozóny | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Index DXY | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | Březnová data | Globální hospodářské krize | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | LTV | Polský PMI | Dluhopisové emise | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Letecká společnost | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Aktivita ve službách | Vláda USA | Údaje | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Sentix indikátor | Únorová bilance zahraničního obchodu | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Vládní opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Masové propouštění | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Cigna | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Zastavení ekonomické aktivity | Dolar slábne | Mexický prezident | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Chřipka | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Bezprecedentní opatření | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Více peněz | Inflace v březnu | Anglo American | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Snížení likvidity | Indikace | Uzavření továren | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Global Wealth Management | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Dílčí index | Současný propad | Producenti ropy | Hrubý domácí produkt Číny | Průměrný výnos | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Rizikový apetit | Cenové pohyby | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | PMI ve službách | Evropské indexy | Podnikatelská aktivita v USA | Šíření nákazy COVID-19 | Aktuální očekávání | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Kristina Hooper | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | ADBE | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Huť Liberty | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | SMA 100 | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Dubnový PMI | PMI z výroby | UBS Global | Český státní rozpočet | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | Kanadská obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Alexander Krüger | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Macy’s | Evropský datový kalendář | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Oživení české ekonomiky | Rekordní schodek rozpočtu | Koronavirová nákaza | Ústup inflace | NKE | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Wienerberger | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Kurz eura k americkému dolaru | Dopad covid-19 | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Takeši Minami | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | CATL | Eli Lilly | GSK | AZN | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Čínské hospodářství | Odražení ode dna | Renault | PMI v eurozóně | Josh Frydenberg | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | Splunk | Bezpečnostní zákon | Umělé inteligence | Investovat peníze | Investment management | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Rizikovější měny | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Záchranný program | Průzkum statistického úřadu | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Výrobce aut | Bohumil Trampota | Průraz | Vedanta | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Čínské továrny | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Kommersant | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Lars Feld | Internetové prodeje | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Květnová inflace | Francouzský index CAC 40 | Největší světová ekonomika | Canopy Growth | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | APA | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Novo Nordisk | Sanofi | Prodeje automobilů | Prodej osobních automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | ZIL | Index průmyslové výroby | Představenstvo | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Průzkum Reuters | Podnikatelské aktivity v USA | IDEA | Instinkt | DSTI | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Koronavirové epidemie | Stimulační program | Míra zisku | Ziskové marže | Český stát | Podmínky ve výrobě | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Německá nezaměstnanost | Obchodování na evropských burzách | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Evropská nezaměstnanost | TTWO | Den nezávislosti | Medtronic | Objem zakázek | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Emirates | Společnost Emirates | KLM | Úspěchy | Ocenění | Šance | Německý maloobchod | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Společnost XTB | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Supervelmoci | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | HDP za Q2 | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Největší firmy | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Nálada zpracovatelů | Data z tuzemské ekonomiky | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Caixin Insight Group | Index výroby | Oživení v automobilovém průmyslu | Německý automobilový průmysl | Známky oživení | Výzkumy | Podpora ekonomice | Firmy v Evropě | Čínský sektor služeb | Pumový útok | Oslabení liry | Odhad vývoje ekonomiky | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Růst vývozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Damoklův meč | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Koupěschopnost | Deutsche Lufthansa | Zalando | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Prezidentské volby USA | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Czechoslovak Group | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Vládní koalice | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Adyen | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Růst důvěry | Světová rezervní měna | Globální pandemie | Projev šéfa centrální banky | Slábnoucí americký dolar | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Dění v USA | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | IT společnosti | České maloobchodní tržby | SMIC | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Kroger | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Jan Čermák | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Ropa dnes | Dnešní zasedání ČNB | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | LG Chem | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Politici | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Údaje o sentimentu | Micron | Stav ekonomik | Nárůst HDP | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | České strojírenství | Nová makro data | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Tokijská burza | Fiskální pomoc | Vývoj státního rozpočtu | Růst deficitu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Vinci | Test na koronavirus | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Oživení podnikatelské aktivity | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Snižování nezaměstnanosti | Celková míra nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Epidemická situace | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Jens Klatt | Americké prezidentské volby | Americké měny | Walgreens | Koncern | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Jitan Solanki | Růst zlata | Dílčí indexy | Pilulka Lékárny | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Průzkum PMI | Pokles indexu | Reálný HDP | ALV | První obchodní den | Futures na ropu | Moneta | Vlny koronaviru | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | CSCO | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Výsledky voleb | GLE | T-Mobile US | Tempo inflace | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Hospodářský vývoj | Číst grafy | Týdenní tržní výhled | Letecká doprava | QCOM | Pád cen | Kurz liry | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Mattoni | Aktivita v čínských továrnách | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Ekonomické uzavírky | Životní prostředí | NextEra Energy | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Swingový výhled | TABAK | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Lael Brainardová | Mutace koronaviru | Nákup libry | Ceny aktiv | Částečný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Nálada v české ekonomice | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | HYCM | Celní spor | EU-USA | Spor EU-USA | Celní spor EU-USA | Makléřská firma | Burzy v USA | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Aktivita v britském průmyslu | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu Británie | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Akcie farmaceutických firem | Neshody OPEC | Neshody OPEC+ | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Silné oživení | Růst průmyslu | Růst českého průmyslu | Počet pracovních míst | Dopad na akcie | TUI | Český maloobchod | JD Sports | JD | Kofola ČeskoSlovensko | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | Průmysl v listopadu | VMware | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CBC | Konopí | CARA | MJ | Měsíční data | WU | Inaugurace | Německé ceny | Longové obchody | Situace na trhu | Pravidla obchodování | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Nálada v ČR | Marriott | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Klíčové faktory | J&J | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Akvizice Air Bank | Dnešní HDP | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Finanční výsledky | Marek Španěl | Humana | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Amsterodam | Hlavní finanční trhy | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Trendové linie | Růstový trend | Prezident Federální rezervní banky | CETIN | CVS Health | CVS | V4 | Akcie Wells Fargo | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Manažeři hedgeových fondů | PMI indexy | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | Stimulační politika | Air | Aktivita v průmyslu ČR | Freeport-McMoRan | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Admirals | Trend na ropě | Silný růst | Banco Santander | Pandemie covidu-19 | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Fidelity | Pandemická omezení | Zámořské indexy | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | Holubičí tón | Americký výrobní sektor | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Vývoj pandemie | Discovery | Rekordní ztráty | Silný výhled | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Aktivita ve výrobním sektoru ČR | PMI index | Reuters analytik | ISM ve službách | Maloobchod v únoru | Ekonomická aktivita v západní Evropě | Ekonomická aktivita v zemích eurozóny | EDF | Uzavřít všechny pozice | Data o inflaci | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Evropské maloobchodní tržby | Advanced Micro Devices | AMD | Správa železnic | Cathie Wood | Optimistická očekávání | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Společnost Coinbase | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | LME | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Cena emisních povolenek | Santander | Tempo ekonomického růstu | Optimismus na trhu | Boční trend | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Panasonic | Akcie Intelu | Inflace v České republice | London Stock Exchange Group | Index hongkongských akcií | Arca Investments | Arca | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Plán obnovy | Trader X | TraderX | Jádrová inflace v eurozóně | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Turów | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | PCE index | Růst úroků | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Podstatné kurzotvorné zprávy | Výrobní aktivita v ČR | Data z trhu práce USA | Sektor služeb v USA | Spotřeba domácností | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Loterijní společnosti | Dodávky plynu | Penta | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Týdenní výkon | Jednotné měny | Alligator | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Významné zprávy | Vyšší úroveň | Obchodní výsledky | Obrovský potenciál | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Ústup pandemie | Vlna epidemie | Varianty koronaviru | | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Úvěrový trh | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | Obchodování v Evropě | Pomalejší inflace | Sklizeň obilovin | Očekávaná data | Zkušení obchodníci | Síla dolaru | Hliník | Chování spotřebitelů | Spotové ceny | UST | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | Český vývoz | Rada guvernérů | Americký trh | AI | Vasky | Konec recese | Inflace cen | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Pokles poptávky | Přístup k měnové politice | Divize | Načasování | Pinpoint Asset Management | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | ABB | Výsledek hlasování | Bilion | CAR | Dnešní report | Tuzemský HDP | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Letiště Václava Havla | HICP | Vnější prostředí | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Vývoj reálné spotřeby domácností | Chicagský index nákupních manažerů | Makro prostředí | Vývoj jádrové inflace (PCE) | Průmyslová aktivita ve střední Evropě | Růst aktivity | Jakub Rybacki | PIE | Růst výrobních cen | Tlumení QE | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | Phillips 66 | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | SWDA | Trh práce v USA | Subdodávky | Čínští výrobci | Aplikace TikTok | Páteční NFP | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | RWE Gas | Pioneer Natural Resources | Německý výrobce | První odhad HDP | První odhad | Home Depot | Medián | Bonusy | Očekávaná inflace | SPOT | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Sympozium | Ekonomické sympozium | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Růst výroby | Ranní glosa | DWS | Mediální společnost | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Nákladová inflace | Výrobní aktivita v USA | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Komise pro regulaci akciových trhů | CSRC | RBC | Qontigo | NFT | Non-fungible token | Honeywell International | Automatic Data Processing | Siemens Healthineers | Energetika | Společnost Siemens | Vodafone | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Solana | Evropský index | Týdenní výhled | Čínský index | Vyšší hodnoty | Televizní studio | Editis | Vydavatelství Editis | Výrobní podniky | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Warner Bros | Corporate Governance | Výsledek zasedání Fedu | Česká pošta | VanEck | BNP | Sentiment indikátory | Čepro | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Zemní plyn (LNG) | Inflace ve Francii | Míra inflace ve Francii | Energetická krize | Odhady růstu | Kellnerová | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Automotive | Charter Communications | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | ASEAN | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | Zdravotnictví | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Nedostatek surovin | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Ruský prezident | Meta | Allianz SE | Stavební výdaje | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Francouzský index | Regeneron Pharmaceuticals | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | British Petroleum | Průmyslový sektor | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Maloobchodní prodejce | Intuit | Macy's | Německé pojišťovny | Regulační úřady | Lockdowny | TIM | Pozemky | Ruský trh | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Změny klimatu | Omikron | Omicron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | Banka Credit Agricole | Broadcom | | Honeywell | Varianta koronaviru | Výhled české ekonomiky | Zlotý | BofA | Situace ve Spojených státech | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Zemědělci | Krypto komunita | Participace | Michael Brown | Caxton | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Počet nových míst | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Druhá největší světová ekonomika | Sekyra Group | Velcí developeři | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Malé banky | Focus | Cena USD/CAD | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Uniper | Tržby v Německu | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Jestřábí komentáře | Altria | Skupina Creditas | Zvyšování sazeb Fedu | Ruský plyn | Automobilka Toyota Motor | Neutrální vývoj | Uhelné elektrárny | Rady expertů | BofA Global Research | Hry | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Simon Peters | Významné úrovně | Shell Plc | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Růst dluhopisových výnosů | Napětí na Ukrajině | Časový plán | Základní úrok | Pár USD/CAD | Akcie automobilek | Závislost na Číně | Christoph Weil | Sev.en | Analýza indikátorů | Rusko-ukrajinský konflikt | Škoda Transportation | St. Louis | Blesk | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Uzavření transakce | Vojenský konflikt | Index PCE | Cenový index | TotalEnergies | Sankce | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Scope Ratings | Lowe's | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Napadení Ukrajiny Ruskem | Sberbank CZ | Švýcarská národní banka | Pojišťovna EGAP | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Ministr dopravy | Ruská vojska | MWh | Krize na Ukrajině | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Raytheon Technologies Corp | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Prima | CIPS | Dana Drábová | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Zemědělský svaz | Západní sankce | Zvyšování cen | APP | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Zisky české měny | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Potravinářská společnost | Verbální intervence | Meta Platforms Inc | Čínští investoři | Britský FTSE | Index podnikatelské aktivity v USA | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Společnost E.ON | Sankce uvalené na Rusko | Celkový trend | Měsíční report | Růst cen energií | Petr Fiala | Výsledek inflace | Warner Bros Discovery | WBD | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | Správa | Vlastnictví | Vzestupný trend | Investment Managers | Pokles produkce | Tradingové webináře | Rekordní inflace | NET4GAS | Volatilní vývoj | Korekční pohyb | Výsledky Wall Street | Šmejc | Boj s inflací | Oblasti supportu | Occidental | Petr Novotný | Reverzní formace | Dollar General | Covidové uzávěry | Indexy S&P | GEVORKYAN | Představitel Fedu | Borealis | Web3 | Mondelez International | Jan Frait | Atos | Finanční sektor v ČR | Akcie ABN | ABN | Roche | Škoda Group | Vývoj komoditního indexu | Vývoj komoditního indexu LME | Komoditní index londýnské burzy | Indikátor průmyslové výroby | Vývoj ceny preferenční akcie | Preferenční akcie | PPF Jiří Šmejc | Shrnutí obchodní seance | Snížení inflace | Zchlazení poptávky | Výroba v továrnách | Velmi volatilní | EdF | Kroky Fedu | Životní náklady | Propuštění | Přicházející recese | Změna trendu | Turistické sezóny | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Centrum | Nárůst zásob | Pokles kryptoměnového trhu | Obchodní aktivity v USA | Zvyšování cen energií | Kevin Tran Nguyen | Hike | Akcez | Prime | Air Products | Výrobce čipů Nvidia | Zpráva o inflaci | Upozornění | Neel Kashkari | České předsednictví | Pohyby na trhu | Analytik finančního ústavu | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Thomas Barkin | Hershey | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Investiční cíle | Společnost GEVORKYAN | Akcie banky | Pražský městský soud | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | EU a USA | Holding Agrofert | Zasedání Rady guvernérů | Jestřábí ECB | Oslabení USD | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Odrazy | Scope | Ruské ropy | Masato Kanda | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | Recese v eurozóně | Paroplynové elektrárny | MTLBK | Boj proti inflaci | Meopta | Convera | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Šuniči Suzuki | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Kurz japonské měny | Patrick Harker | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Organizace S&P | Organizace S&P Global | Těžba lithia | Giles Coghlan | Tržní odhad | Mero | Pozitivní nálada | SoFi Technologies | SoFi | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Zmírnění inflace | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Roche Holding | Roche Holding AG | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Chemický průmysl | CZ | Rafinerie | Aktivity v podnikatelském sektoru | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | ERÚ | Aktualizovaná prognóza | Pověst | Line | Technická analýza USD | Analýza USD | Server HN.cz | Ekonomické prostředí | Anheuser-Busch InBev | Světlo na konci tunelu | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Podnikové objednávky | Varování | Strukturální změny | Hospodářský pokles | Moët | Hennessy | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Růstový potenciál | General Plastic | GP Alliance | Vysoké sazby | Meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Měnová unie | Carlyle | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Německé podniky | Otevření Číny | Čínský zdravotnický systém | Zdravotnický systém | Čínské zdravotnické úřady | Zdravotnické úřady | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Estée Lauder | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | Koronavirové restrikce | Americké regulační orgány | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Úřad pro kontrolu měny | OCC | Úřad pro kontrolu měny (OCC) | Next | Guvernér Michl | Energetický regulační úřad | Petr Pavel | Znovuotevření Číny | Ekologové | Prezident Pavel | Zlepšující sentiment | Invest | Tatra Trucks | Pokles cen energií | Nexen | Nexen Tire u Žatce | Pokračující pokles | Finanční výsledky společnosti | Znovuotevření čínské ekonomiky | Investiční cíl | Dodávky energií | Obnovitelné zdroje | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Fnac Darty | Menšinový podíl | Heineken | Sol | Pivovary | Média | Pivovary CZ Group | Viceguvernérka | Raphael Bostic | SVB | Vklady | Sport | First Republic | Invesco Ltd. | Greensill | Krize důvěry | Převzetí banky | Válka | Skupina EPH | ČNB Aleš Michl | Nejvyšší propad | Spojení | Zvýšení cen ropy | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | CSG | Platba | JOLTS | Technické faktory | Pozitivní trendy | Nižší produkce | Závazek | Srovnávací základna | Celková investice | Náklady na půjčky | Graf páru | Baterie | Partnerství | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Nezávislost | Inflace ve Spojeném království | Piráti | Výrobní závody | Rychlost | Společnost Czech Media Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Merck & Co | Místní rozvoj | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Ztráty peněz | Podíl obnovitelných zdrojů | Nárůst long pozic | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Pozitivní signál | Časové rámce | Petr Kymlička | Patová situace | DIESEL | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Informace o vývoji inflace | Velké problémy | Správce fondu | Development | Vice | Ředitel skupiny PPF | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Čínské hospodářské oživení | Skončení přísné koronavirové politiky | Přísné koronavirové politiky | Firma Wienerberger | Výrobce pálených cihel | Uplynulý rok | Vývoj tržeb | Silná data | Směřování | Zprávy o měnové politice | Synot Invest | Společnost Synot Invest | Slavomír Pavlíček | Synot | Czech Media Invest (CMI) | Parlamentní listy | Our Media | Kodiaq | GasNet | Společnost GasNet | Macquarie Asset Management (MAM) | Dokončení transakce | Vítězství nad inflací | Navýšení sazeb | Odvody | Insolvenční návrh | Proinflační riziko | Packeta | Zdroje energie | Komárek | Nižší ceny | Nižší low | Uvolněná měnová politika | Měnová politika japonské centrální banky | Kurz jenu | Odbyt Tesly | Akcie velkých amerických bank | Zvýšení dividend | Platformy pro obchodování s kryptoměnami | DNO | Finanční podmínky | Hamburg Commercial Bank | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | HCOB | Cyrus de la Rubia | Souhrnný index nákupních manažerů | Levels | Věřitelé Arca Investments | Dassault Systemes | Řetězec Casino | BNP Paribas Personal Finance | Hello bank | Hello bank! | Obavy z recese v USA | Měnová politika americké centrální banky | Přehled měnového páru | Nejhorší výsledek | John Williams | Prezident newyorského Fedu | McKesson Corp | McKesson | Výhled v eurozóně | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Tokio | Graf měnového páru | Větrná energetika | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Obnovitelné zdroje energie | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Podíl Daniela Křetínského | Prognóza USD/CAD | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Technická analýza USD/CAD | USD/CAD v roce 2023 | Jak si vede USD/CAD | Ukazatele ekonomického rozvoje | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Monetární politika Bank of Canada | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Přehled měnového páru USD/CAD | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | Dlouhodobá prognóza | Analýza USD/CAD | Experti HSBC | Míra růstu HDP | Inflační indexy | Inflační indexy (CPI, PPI) | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | PPF Renáta Kellnerová | Kupující | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | Průmyslově-technologický holding | Technologický holding | Sporting Products | Dezinflační proces | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Společnost Kofola | STV Group | STV | Aktivita v podnikatelském sektoru | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Malina | Japonský trh | Texas Instruments | Nadšení | Dopad vysokých úrokových sazeb | Struktura | Baterie do elektromobilů | Alvin Tan | Zpráva organizace ADP | Nejvyšší japonský finanční diplomat | Japonský finanční diplomat | Finanční diplomat | Pohyby japonské měny | Investor Jan Čermák | TOP 09 | Sev.en Global | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | METROSTAV | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | SYNTHESIA | Pivovary CZ | Michelin | Snížení cen | ETF na bitcoin | Peníze z EU | Holding Czechoslovak Group | Historické maximum | ProCent | Class A | Emma Capital | Rok 2024 | Maspex | SAZKAmobil | Rudolf Špoták | Ladoga | Investiční skupina Penta | Zemědělský svaz ČR | Zlínská obuvnická firma Vasky | Rada ČTK | Lex Babiš | InterGen | Pardubický pivovar | Investiční skupina KKCG | Skupina KKCG | Jan Souček | ČT Jan Souček | Ministr dopravy Kupka | Věřitelé Arca | Zkrachovalé společnosti | e& | Automotodrom Brno | Automotodrom | Společnost Automotodrom | Společnost Automotodrom Brno | Trh Prime | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Huť Liberty Ostrava | Krajský soud v Ostravě | Krajský soud | Tameh Czech | Společnost Tameh Czech | Liberty Ostrava (LO) | Závěr roku | Dobrá zpráva | Holding | Platforms | Spojené státy americké | Platformy | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | 1D | Akcie výrobce robotických vysavačů | Výrobce robotických vysavačů | Výrobce robotických vysavačů iRobot | Ethereum ETF | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Vyšší časové rámce | EUR/USD a GBP/USD | Nákupy | Prodeje | Společnost S&P | Vlnový pattern | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Centrální banky vs. inflace | Šílenství měnové politiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Index moskevské burzy RTS
Index MSCI
Index MSCI All-Country
Index MSCI All Country World
Index MSCI All-Country World Equity
Index MSCI Emerging Markets
Index MSCI Europe
Index MSCI World
Index MSCI World ESG
Index nákladů práce

Následující klíčová slova

Index nákupních manažerů ČR
Index nákupních manažerů (PMI)
Index nákupních manažerů v ČR
Index nákupních manažerů ve výrobě
Index nálady investorů
Index Nasdaq
Index Nasdaq Composite
Index Nasdaq (NDX100)
Index Nasdaq (US100)
Index Nasdaq - Vývoj akciového indexu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
TopForex
FBS
reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít