Úterý 07. červenec 2020 21:04
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Státy EU

img

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

06.07.2020  Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.
img

Státy EU o půl roku prodloužily hospodářské sankce proti Rusku

29.06.2020 Státy Evropské unie dnes formálně schválily půlroční prodloužení hospodářských sankcí uvalených na Rusko za jeho přístup ke krizi na východě Ukrajiny. Postihy zaměřené na banky či energetické podniky se EU rozhodla zachovat, neboť Moskva podle ní dál neplní podmínky mírové dohody z Minsku. Informovala o tom dnes Rada EU. Sankce tak budou v platnosti nejméně do konce ledna 2021.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.06.2020

22.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. K nejvýraznějším přírůstkům aktuálně dochází v Brazílii. Na rostoucí trajektorii se nachází i Indie. Vývoj nových infekcí kontrastuje s optimistickým oceněním indexů. Na druhou stranu vypadá, že v Pekingu se daří držet situaci pod kontrolou. Investoři vnímají pozitivně, že v případě opětovného výskytu přistoupí k více adresným, nikoliv plošným opatřením – tj. chytré karantény namísto karantén rozsáhlých.
C:\fakepath\brexit.jpg

Přehled hlavních událostí kolem brexitu

12.06.2020 Přehled hlavních událostí brexitu (podle eurokomisaře Maroše Šefčoviče se možnost prodloužení přechodného období pro rozhovory EU s Británií definitivně uzavřela):
C:\fakepath\euro penize.jpg

Státy EU se přou, jak rozdělit peníze z fondu obnovy

09.06.2020 Státy Evropské unie se liší v názorech na rozdělení masivního fondu obnovy, který má pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí zpátky na nohy. Kromě sporů o objem fondu a zastoupení grantů a půjček nemají unijní země jednotný pohled ani na to, podle jakého klíče peníze rozdělit. Část států včetně Česka není spokojena s kritérii, jimiž podle nich Evropská komise zcela nezohledňuje dopady pandemie. O pokrizové obnově dnes na dálku jednají unijní ministři financí.
img

Slíbená pomoc vlády na podporu ekonomiky je vyšší než realita

11.05.2020 Slibovaná vládní pomoc české ekonomice je mnohokrát vyšší než reálná pomoc. Jde pouze o desetiny procent HDP místo slibovaných 20 % HDP.
img

Evropská komise zhoršila prognózu o rekordním propadu ekonomiky

07.05.2020 Hospodářství EU je kvůli pandemii způsobené důsledkem šíření koronaviru v troskách. Evropská komise očekává letošní propad o rekordních 7,4 % a snížila původní odhad o 9 procentních bodů. V zemích, kde je zavedeno euro, bude propad ještě o 3 desetiny procentního bodu výraznější.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídři EU jednají o penězích na oživení ekonomik

23.04.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes odpoledne zahájili obtížnou debatu o penězích, které by 27 států mělo společně vyhradit na oživení ekonomik ochromených pandemií nemoci covid-19. Političtí vůdci by na závěr dnešní videokonference měli pověřit Evropskou komisi přípravou parametrů fondu, který by měl v příštích letech pomoci nejpostiženějším hospodářským odvětvím a regionům.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídry EU čeká náročná debata o penězích na oživení ekonomik

22.04.2020 Dlouhodobý plán pro oživení ekonomik ochromených pandemií způsobenou koronavirem bude hlavní náplní čtvrtečního videosummitu lídrů zemí Evropské unie, kteří se budou snažit sblížit své často velmi odlišné postoje k objemu i charakteru unijní pomoci. Předseda Evropské rady Charles Michel dal před jednáním najevo, že neočekává konečnou dohodu, ale co největší posun v diskusi o vytvoření pokrizového fondu. Prezidenti a premiéři by se naproti tomu podle unijních činitelů měli bez zásadnějších obtíží shodnout na podpoře dříve navržených stimulů či koordinovaného plánu uvolňování koronavirových restrikcí.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Státy EU se přou o podmínky fondu na zotavení ekonomik

22.04.2020 Den před jednáním prezidentů a premiérů mají státy Evropské unie stále velmi odlišné pohledy na financování obnovy evropských ekonomik paralyzovaných koronavirem. Velká část unijních zemí sice v posledních dnech podpořila myšlenku, aby si EU vypůjčila peníze a ty následně poskytla jednotlivým státům, neshodnou se ale na tom, zda to má být formou přímých grantů, anebo formou úvěrů. Jednotný názor členské země EU stále nemají ani na výši fondu zotavení či na způsob rozdělování peněz, uvedl dnes nejmenovaný unijní činitel.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Schillerová: Opatření na podporu ekonomiky činí 1,2 bilionu Kč

22.04.2020 Celková opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru činí 1,19 bilionu korun. Z toho přímá podpora je 216 miliard korun a záruky na úvěry 951,5 miliardy korun. V pořadu České televize Události, komentáře to včera řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dalších 22 miliard korun odhaduje ministerstvo jako stimul ekonomiky díky odkladu záloh na daních nebo odkladu elektronické evidence tržeb. Částku zpochybnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
C:\fakepath\euro star.jpg

Mezi státy EU i firmami roste podpora pro zelené oživení ekonomik

21.04.2020 Stále více evropských vlád a velkých firem podporuje myšlenku, aby oživení evropské ekonomiky po koronavirové krizi vycházelo z klimatického plánu Evropské komise. K výzvě, aby chystané masivní investice byly v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu, se už připojilo 17 zemí včetně Slovenska. EK tvrdí, že navzdory tlaku z některých odvětví nehodlá tempo přechodu k ekologicky šetrnému hospodářství zpomalit.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Europoslanci chtějí, aby EU rychle a výrazně pomohla ekonomikám

16.04.2020 Evropská unie by měla urychleně přijít s robustním plánem na obnovu ekonomik stižených koronavirovou krizí. Shodli se na tom dnes poslanci Evropského parlamentu na úvod mimořádné plenární schůze, během níž budou schvalovat balíček návrhů Evropské komise určený na okamžitou pomoc zdravotnictví, zasaženým firmám či zranitelným lidem. Podle některých europoslanců by EU měla rychlými kroky odčinit své zaváhání z počátku šíření nákazy.
C:\\fakepath\\trhy.png

Dopady koronaviru a obchodních válek na trhy

31.03.2020 Díky strachu a uvědomění stále většího množství investorů, jak závažná situace nyní ve světě nastala a jaké dopady to může ještě v budoucnu přinést, jsme aktuálně svědky toho, jak „koronavirus“ v posledních týdnech doslova decimuje trhy. Není divu, že mezi nejvíce zasažené odvětví patří letecké společnosti, pohostinství a služby, které jsou s nimi úzce propojeny a jsou na nich tudíž závislé. Způsoby, jakými jsme byli každý den zvyklí pracovat i zavedené režimy lidí, to vše je nyní minulostí a velkou otázkou tak zůstává, co bude dál a jak se změní moderní tržní hospodářství? To v tuto chvíli nevíme.
C:\fakepath\euro3.jpg

Státy EU chtějí rychle použít kohezní peníze na boj s koronavirem

27.03.2020 Státy Evropské unie dnes vyzvaly Evropskou komisi (EK), aby umožnila co nejpružnější a nejrychlejší využití peněz ze strukturálních fondů na boj s koronavirem a jeho následky. Podle chorvatského předsednictví EU se na tom shodli unijní ministři během dnešní videokonference věnované kohezní politice.
C:\fakepath\eu.jpg

EK navrhla uvolnit rozpočtová pravidla EU, pomůže to zemím bloku

20.03.2020 Evropská komise dnes členským zemím bloku navrhla uvolnit rozpočtová pravidla Evropské unie, což vládám umožní snáze se vyrovnat s dopady koronavirové krize na jejich hospodářství. Oznámila to večer předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž tak Brusel vůbec poprvé využívá nouzovou klauzuli fiskálního Paktu stability a růstu. Státy EU komise vyzvala, aby její nynější návrh podpořily co nejdříve.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Vlády slibují desítky miliard eur, centrální banky snižují úroky

19.03.2020 Opatření vlád vybraných zemí a institucí na pomoc ekonomikám zasaženým šířením nového typu koronaviru (řazeno abecedně).
C:\fakepath\eu-18032020-lv.jpg

Státy EU schválily vznik nouzového fondu na boj s koronavirem

18.03.2020 Státy Evropské unie dnes formálně schválily vytvoření nouzového fondu ve výši 37 miliard eur (asi 990 miliard korun) na boj proti šíření koronaviru a zmírnění jeho ekonomických dopadů. Velvyslanci unijních zemí rovněž podpořili využití peněz z Evropského fondu solidarity pro oblasti zasažené nákazou. Informovala o tom dnes Rada EU.
C:\fakepath\WEF.jpg

USA, Británie a EU chtějí vzájemné obchodní dohody do konce roku

24.01.2020 Spojené státy, Evropská unie a Británie, která evropský blok na konci ledna opustí, chtějí do konce letošního roku uzavřít vzájemné obchodní dohody. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to ve čtvrtek uvedli jejich vysocí představitelé. Agentura AP v této souvislosti poznamenala, že pokud se to podaří, bude to možné považovat za velký úspěch. AP také připomíná, že většina obchodních dohod se dojednává roky.
C:\fakepath\ecb-19122019-lv.jpg

Gentiloni: Státy EU by měly lépe koordinovat fiskální politiku

19.12.2019 Země Evropské unie by měly lépe koordinovat svou fiskální politiku, řekl dnes eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni. Méně zadlužené země bloku by tak podle něj měly více utrácet, aby unijní ekonomiku povzbudily. Zároveň by pomohly zadluženějším zemím, které musejí v zájmu ozdravení veřejných financí šetřit. Gentiloni to prohlásil na konferenci, kterou ve Frankfurtu nad Mohanem pořádala Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Fed snížil úrokovou sazbu, ale do konce roku by k další změně dojít nemělo. Británie se dočká dalších předčasných voleb

01.11.2019 Členské státy EU v pondělí schválily odklad brexitu do konce ledna 2020. Předseda Evropské rady pak na svém twitterovém účtu uvedl, že pokud Británie schválí výstupní dohodu před uplynutím nové lhůty, tak může opustit EU i dříve. Čínští vyjednávači oznámili, že část obchodní dohody se Spojenými státy je již připravena, ale stále se podle nich objevují nové překážky. Čína počítá s tím, že by první fáze dohody mohla být podepsána již v polovině listopadu.
C:\fakepath\5701566_evropska-komise-v0.jpg

EK varovala Francii a Belgii kvůli stavu veřejných financí

05.06.2019 Evropská komise dnes varovala Francii a Belgii kvůli neuspokojivému stavu veřejných financí. Avšak na rozdíl od Itálie, jejíž situace je důvodem k zahájení disciplinárního řízení, tyto dva státy této hrozbě čelit nemusí, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Evropský parlament schválil rozpočet EU na příští rok

12.12.2018 Evropský parlament dnes schválil rozpočet Evropské unie na příští rok. Rozpočet počítá s platbami v objemu 148,2 miliardy eur (zhruba 3,8 bilionu Kč), což představuje nárůst o 2,4 procenta oproti letošnímu roku.
C:\fakepath\eu 14122014-4.png

Míra nezaměstnanosti v EU se nezměnila

30.11.2018 Míra nezaměstnanosti v eurozóně činila v říjnu 8,1 procenta, kde byla i v předchozím měsíci. Znamená to nejnižší hodnotu od listopadu 2008. Nezměnila se ani v celé Evropské unii, kde zůstala na 6,7 procenta, nejníže od začátku měsíčních statistik z ledna 2000. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Loni v říjnu byla míra nezaměstnanosti v eurozóně 8,8 procenta a v celé EU 7,4 procenta.
C:\fakepath\eu 14122014-4.png

Míra nezaměstnanosti v EU stagnuje

31.10.2018 Míra nezaměstnanosti v eurozóně činila v září, stejně jako v srpnu, 8,1 procenta, což je nejnižší hodnota od listopadu 2008. Nezměnila se ani v celé Evropské unii, kde zůstala na 6,7 procenta, což je nejníže od počátku měsíčních statistik v lednu 2000. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Loni v září byla míra nezaměstnanosti v eurozóně 8,9 procenta a v unii 7,5 procenta.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharsko by se mohlo zapojit do "čekárny" na euro do roka

27.04.2018 Bulharsko by se mohlo zapojit do mechanismu směnných kurzů označovaného ERM-2, který je jakousi dvouletou čekárnou na členství v eurozóně, do jednoho roku, pokud s tím budou souhlasit představitelé Evropské unie a Evropské centrální banky. Uvedl to včera bulharský premiér Bojko Borisov.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciový index | Fitch | Inflace | GBP/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Ekonomové | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Demo účet | ECB | ERM | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Investice | Investování | Komodity | Kurz | MMF | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pakt stability | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Standard & Poor's 500 | Statut | Trader | Trading | Trigger | Tržní kapitalizace | VaR | WTO | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | JPMorgan | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Výsledky | Bohatství | London Stock Exchange | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/USD | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Eura | Evropská banka | Evropská rada | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Kapitálové trhy | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Volkswagen | Webináře | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zpravodajství | Zisky | Mojmír Hampl | Andrej Babiš | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Burze | Investment | Aramco | Sky News | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Microsoft | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Agentura AP | Barrick Gold | Agentura DPA | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Úspěch | Ministr financí | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Investiční firma | Forbes | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Členství v EU | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Odchod z EU | Dostatek hotovosti | AAA | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Theresa Mayová | Česká vláda | Index cen domů | Příjmy | Finanční domy | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | Purple Trading | MUFG | Cena palladia | Anadarko Petroleum | ERM-2 | Jerome Powell | ESMA | Obchodní války | Raytheon | Obchodní válka | Podniky | Globální hospodářský růst | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | I-Trader | Primární nabídka | Obchodování se CFD | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Vstup do eurozóny | Refinitiv | Společnost Apple | Analytici společnosti | SABIC | FCC | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Americké HDP | Růst americké ekonomiky | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Boris Johnson | BrandZTop | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Volný čas | Gazprom | Digitální daň | Blackstone | Uranové akcie | Americké futures | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Šéfové států | Tomáš Pfeiler | Americká cla | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | Italská vláda | Vlastní akcie | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Jak obchodovat ropu | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Nejlepší vanadiové akcie | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Americký ministr obchodu | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Obchod | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Souhrn finančních trhů | Jeremy Corbyn | Vysoké riziko | Index DOW | Co bude | Erste Group | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Philip Lowe | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Hong Kong | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | AFP | Předseda Evropské komise | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Ekonomka | Financovat | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Wilbur Ross | Průmysl | Na burze | Nabídka Aramco | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Abkajk | Churajs | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Problémy | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Zasedání FOMC | Ruská ropa | Členské státy EU | Těžba ropy v Rusku | Předčasné parlamentní volby | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Penále | Plyn | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Akciové korporace | Ohlédnutí | Úroky | Registrace automobilů | Předseda | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Fiskální odpovědnost | Italský premiér | Eugal | NERV | Miliardy korun | Pracovní trh | IKEA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Budoucnost | Poradenství | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Rozpočtový přebytek | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Aktivace článku 50 | Trhy | Ministr obchodu Wilbur Ross | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | L.F. Investment | Pochybnosti | Nezaměstnanost v EU | Finanční úřad | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Sazby beze změny | SEC | Americké banky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Šířením nového typu koronaviru | Míra nezaměstnanosti v EU | Vývoj | Michel Barnier | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Ekonomické dopady nákazy | Vysoká rizika | Aerolinky | Nákupy akcií | Stimuly | Nízká cena ropy | Unijní instituce | Brusel | ČMZRB | Stimul | Vznik nouzového fondu | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Banky snižují úroky | Centrální banky snižují úroky | Opatření vlád | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Unilever | Zelený plán | Plán Bruselu | Rozpočtová pravidla EU | Pravidla EU | OSVČ | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Alena Schillerová | Ministryně financí | Pojišťovací společnosti | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Biliony | Evropský parlament | Ministryně financí Alena Schillerová | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomiky | Slovensko | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Organizace | Využití záchranného fondu eurozóny | Závislost | Koronakrize | Údaje | DPH | Marshallův plán | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Více peněz | Rozpočet EU | Madrid | Zelené oživení ekonomik | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Předseda poslaneckého klubu | Předseda poslaneckého klubu ODS | Vyjádření ekonomů | Události, komentáře | Debata | PMI ve službách | Maloobchod | NMS Market Research | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Členské státy | Členské země | Konsorcium | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | Prezidenti a premiéři | Nové úvěry | Výrobní PMI | Banky v eurozóně | Maroš Šefčovič | Michael Gove | Prodloužení přechodného období | Covid | Infekce Covid | Sankce proti Rusku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO)
Státní veterinární správa
Státní zásoby
Státní zemědělský intervenční fond
Status bezpečného přístavu
Status bezpečného útočiště
Statut
Statutární orgány
Statut celebrity
Statut fondu

Následující klíčová slova

Státy eurozóny
Státy G20
Státy používající euro
Státy s největší produkcí stříbra
Stav americké ekonomiky
Stav běžného účtu
Stav devizových rezerv
Stav devizových rezerv ČNB
Stavebnictví
Stavebnictví v březnu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
DeGiro
IG Markets
FXCM
reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít