Středa 01. prosinec 2021 02:29
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Pandemie covidu-19

img

6 akcií, které je dobré koupit během stagflace

30.11.2021 Pandemie covidu-19 narušila globální dodavatelské řetězce a způsobila rekordně vysokou inflaci v mnoha rozvinutých zemích. Několik velkých ekonomik nyní poprvé od finanční krize v roce 2008 čelí stagflaci. V důsledku toho investoři hledají bezpečná aktiva, aby si uchovali svůj kapitál, jako jsou akcie společností se silným cash flow a akcie se stabilními dividendami. Podívejme se na 6 akcií, které si pravděpodobně během stagflace povedou dobře.
img

Akciové fondy letos získaly více peněz než v posledních 20 letech dohromady

29.11.2021 Jestli existuje jen jedna statistika, která by chuť po akciích v letošním roce vystihla, pak je to hodnota, která přišla letos do akciových fondů.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na nový rekord nad 75 eury

25.11.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na nové maximum nad 75 eury (více než 1900 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami byl v EU zaveden v roce 2005 a růst jejich ceny z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají ke zdražování energií.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka letos podruhé zvýšila úrokovou sazbu

25.11.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
C:\fakepath\trader-22112021-38-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, skupina OPEC+ by mohla upravit plán na zvýšení produkce ropy

22.11.2021 Ceny ropy dnes zpevňují. Přispěly k tomu zprávy o tom, že skupina OPEC+ by mohla upravit plán na zvýšení produkce ropy, pokud velké spotřebitelské země uvolní tuto surovinu ze svých rezerv nebo se poptávka po ní sníží vlivem pandemie covidu-19.
C:\fakepath\Powell3.jpg

Powell stojí v čele Fedu od roku 2018, je chválen za odvrácení finanční krize

22.11.2021 Vizitka šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella (68; americký prezident Joe Biden dnes navrhl, aby Powell strávil v úřadu další čtyřleté období):
C:\fakepath\Powell.jpg

Biden navrhl, aby šéf Fedu Jerome Powell zůstal ve funkci další čtyři roky

22.11.2021 Prezident Spojených států Joe Biden dnes navrhl, aby současný šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell strávil v úřadu další čtyřleté období. Oznámil to dnes Bílý dům, prezidentův návrh ještě musí potvrdit Senát. Powellovo první funkční období skončí v únoru.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 70 eur za tunu

22.11.2021 Cena emisních povolenek dnes poprvé překročila hranici 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu, ukazují grafy. Systém obchodování s povolenkami byl v Evropské unii zaveden v roce 2005 a růst cen z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají i k růstu cen energií.
C:\fakepath\trader-16112021-54-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, přetrvávají však obavy ohledně vývoje poptávky

16.11.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, jejich výraznějšímu růstu nicméně brání vyhlídky na stoupající těžbu a obavy z dopadů šíření koronaviru na poptávku. Severomořská ropa Brent si krátce po 18:00 SEČ připisovala zhruba 0,7 procenta na 82,65 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o zhruba 0,2 procenta na 81,07 dolaru za barel.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Růst polské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 5,1 procenta

12.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,1 procenta. Uvedl to dnes ve svém prvním odhadu polský statistický úřad. V předchozím čtvrtletí růst činil 11,2 procenta, což bylo meziročně nejvyšší tempo v historii Polska. Hospodářské oživení ale ztrácí na síle i v ostatních zemích střední Evropy, včetně České republiky.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Severoamerické firmy kvůli silné poptávce a nedostatku lidí urychlují robotizaci

12.11.2021 Poptávka po průmyslových robotech ze strany severoamerických podniků se v prvních třech čtvrtletích letošního roku vyšplhala na rekordní maximum. Průmyslové firmy zvyšováním automatizace reagují na silnou poptávku po svých produktech a na problémy se získáváním potřebných pracovníků, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Tempo růstu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na 1,3 procenta

11.11.2021 Tempo růstu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na 1,3 procenta z 5,5 procenta v předchozích třech měsících. Přispěl k tomu nárůst počtu nakažených koronavirem a globální potíže v dodavatelských řetězcích, uvedl dnes ve své zprávě britský statistický úřad (ONS). Silnější růst hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí byl z valné části výsledkem rušení protipandemických opatření.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový schodek USA na začátku nového fiskálního roku výrazně klesl

11.11.2021 Rozpočtový schodek Spojených států se v říjnu meziročně snížil o 42 procent na 165 miliard dolarů (3,6 bilionu Kč). Rozpočtové příjmy se díky vyššímu výběru daní od jednotlivců i podniků vyšplhaly na nejvyšší říjnovou úroveň v historii. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí. Říjen byl prvním měsícem nového fiskálního roku v USA.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý vývoz v září klesl druhý měsíc za sebou, meziměsíčně o 0,7 pct.

09.11.2021 Objem německého vývozu v září po očištění o sezonní a kalendářní vlivy klesl druhý měsíc za sebou. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Oproti srpnu klesl o 0,7 procenta na 112,3 miliardy eur (2,8 bilionu Kč). Analytici čekali, že se meziměsíčně nezmění. Dovoz téměř stagnoval. Ve srovnání se srpnem vzrostl o 0,1 procenta na 99,2 miliardy eur. Odborníci čekali, že v září posílí o 0,6 procent. Narušení dodavatelských řetězců komplikuje oživení největší evropské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\google.png

Tržní hodnota majitele Googlu poprvé překonala hranici dvou bilionů dolarů

08.11.2021 Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, dnes poprvé překonala hranici dvou bilionů dolarů (43,6 bilionu Kč). Stala se tak po firmách Apple a Microsoft třetí americkou veřejně obchodovanou společností, která tuto hranici pokořila, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Růst vývozu Číny v říjnu zpomalil, přebytek zahraničního obchodu je rekordní

08.11.2021 Růst čínského vývozu v říjnu zpomalil, ale překonal prognózy. Přispěla k tomu rostoucí světová poptávka před vánočními svátky, zmírnění energetické krize a zlepšení situace v dodavatelských řetězcích, které jsou vážně narušené vlivem pandemie covidu-19. Dovoz za očekáváním analytiků zaostal, což patrně poukazuje slabou domácí poptávku. Odhady výrazně převýšil i přebytek zahraničního obchodu, který říjnu stoupl na rekordních 84,54 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) ze zářijových 66,76 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský celní úřad.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Míra nezaměstnanosti v USA v říjnu klesla na 4,6 procenta

05.11.2021 Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v říjnu klesla na 4,6 procenta ze zářijové hodnoty 4,8 procenta. Americká ekonomika přitom vytvořila asi 531.000 pracovních míst, což je více, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo práce. Údaje signalizují, že největší ekonomika světa opět nabírá na tempu po výrazném zpomalení růstu ve třetím čtvrtletí, za kterým stál nárůst počtu případů nákazy koronavirem.
C:\fakepath\trader-04112021-34-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou po rozhodnutí OPEC+ zvýšit těžbu jen podle plánu

04.11.2021 Ceny ropy dnes rostou po rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců v čele s Ruskem zvýšit od příštího měsíce těžbu jen podle plánu. Jejich růst ale mírní zpráva televize Al-Arabíja, že Saúdská Arábie brzy bude dodávat na trh poprvé od vypuknutí pandemie covidu-19 přes deset milionů barelů denně.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

EBRD zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta

04.11.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta z dříve očekávaných čtyř procent. V příštím roce ale počítá se zrychlením růstu na 4,6 procenta. To představuje zlepšení proti letní prognóze, která počítala na příští rok s růstem ekonomiky o 3,8 procenta. Vyplývá to z dnešní zprávy EBRD.
img

Škoda Auto v období od ledna do září téměř zdvojnásobila provozní zisk

28.10.2021 Automobilka Škoda Auto v období od ledna do září téměř zdvojnásobila provozní zisk na 900 milionů eur (zhruba 23 miliard Kč) ze 469 milionů eur před rokem. K růstu provozního zisku přispěl příznivý vývoj měnových kurzů a marží. Ve své výsledkové zprávě to dnes oznámil mateřský koncern Volkswagen.
img

Výsledky Volkswagenu zasáhl nedostatek čipů, firma zhoršila výhled pro dodávky

28.10.2021 Německému automobilovému koncernu Volkswagen ve třetím čtvrtletí klesl provozní zisk meziročně o 18,5 procenta na 2,6 miliardy eur (zhruba 67 miliard Kč). Hospodářské výsledky podniku zasáhl globální nedostatek čipů, který vedl k výpadkům ve výrobě. Oznámila to dnes firma. Zároveň zhoršila odhad celoročních dodávek automobilů zákazníkům. Nyní předpokládá, že dodávky zůstanou zhruba na loňské úrovni, zatímco dříve počítala s jejich nárůstem.
img

Itálie kvůli summitu G20 přechodně zavede hraniční kontroly

27.10.2021 Itálie kvůli víkendovému summitu hospodářských mocností ze skupiny G20 v Římě od dnešní noci přechodně zavádí kontroly na svých hranicích, které jsou uvnitř schengenského prostoru volného pohybu osob a zboží. Italské ministerstvo vnitra oznámilo, že kontroly hranic začnou dnes ve 22:00 SELČ a skončí 1. listopadu ve 13:00 SEČ.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Automobilka Tesla zcela ovládla trh s elektromobily

26.10.2021 Automobilku Tesla, která se zaměřuje výhradně na výrobu automobilů s elektrickým pohonem, založili v roce 2003 američtí technologičtí podnikatelé Martin Eberhard a Marc Tarpenning. O rok později se k nim přidal americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk, který je podle žebříčku časopisu Forbes druhým nejbohatším člověkem na světě. Před ním je zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Forbes Muskův majetek odhadl na 151 miliard USD (3,3 bilionu Kč). V nově založené automobilce Musk, který je nyní generálním ředitelem, vedl zkonstruování prvního elektromobilu Tesla Roadster, který se začal prodávat v roce 2008.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Největší světový těžař diamantů varoval, že dodávky budou několik let omezené

25.10.2021 Největší světový těžař diamantů, ruská skupina Alrosa, varoval, že dodávky drahých kamenů budou několik let omezené, mimo jiné kvůli odstávkám dolů a nedostatku nových těžebních projektů. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\\fakepath\\Itálie.jpeg

Agentura S&P Global zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie

24.10.2021 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie ze stabilního na pozitivní. Signalizovala tím možné zvýšení úvěrového ratingu, který se nyní nachází na úrovni BBB. Agentura své rozhodnutí zdůvodnila reformním úsilím italské vlády, které by podle S&P Global mělo podpořit hospodářský růst, a tím příznivě ovlivnit stav veřejných financí.
C:\fakepath\trader-22102021-27-zm.jpeg

Rozpočtový schodek USA v uplynulém fiskálním roce klesl

22.10.2021 Rozpočtový schodek Spojených států v uplynulém fiskálním roce dosáhl 2,77 bilionu dolarů (více než 61 bilionů Kč) a byl tak druhý nejvyšší v historii. Klesl však z rekordních 3,13 bilionu dolarů v předchozím roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo financí. Fiskální rok ve Spojených státech začíná v říjnu a končí v září.
C:\\fakepath\\eurozona.jpg

MMF: Evropa by se měla vyhnout inflační spirále, vzestup cen energie poleví

20.10.2021 Evropa by se měla vyhnout inflační spirále, protože nynější vzestup cen energie by měl v příštím roce polevit. Uvedl to dnes podle agentury Reuters šéf evropského odboru Mezinárodního měnového fondu (MMF) Alfred Kammer.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní

13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
C:\fakepath\top5-12102021-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.10.2021 1) Akcie Wise ztratily až 8,5 procenta poté, co tři clearingové společnosti uvedly, že spolupracují s velkými evropskými a americkými bankami na tom, aby byly přeshraniční platby stejně rychlé jako domácí.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy

12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron zveřejnil investiční plán za 30 miliard eur, počítá se stavbou reaktorů

12.10.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zveřejnil svůj pětiletý investiční plán v hodnotě 30 miliard eur (762 miliard Kč) zaměřený na dekarbonizaci průmyslových gigantů, na podporu start-upů a na přesun výroby některých produktů do Francie. Země se podle něj stane lídrem v oblastech, jako je jaderná či obnovitelná energie. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Počet zaměstnaných v Británii je na rekordu, míra nezaměstnanosti klesla

12.10.2021 Britští zaměstnavatelé v září vytvořili 207.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách se tak ocitl na rekordu. Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce srpna klesla na 4,5 procenta z předchozích 4,6 procenta, kde byla na konci července. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Čerstvá data by podle analytiků mohla přispět k tomu, že britská centrální banka zvýší úrokové sazby.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Le Maire: Výkon francouzské ekonomiky se letos vrátí na předkrizovou úroveň

12.10.2021 Francouzská vláda zlepšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 6,25 procenta z dříve předpokládaných šesti procent. Oznámil to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že výkon francouzské ekonomiky by se měl v prosinci vrátit na úroveň období před příchodem koronavirové krize.
C:\fakepath\Intercos.jpg

Největší italský výrobce kosmetických produktů Intercos míří na burzu

12.10.2021 Největší italský výrobce kosmetických produktů Intercos hodlá tento měsíc uvést své akcie na milánskou burzu. Oznámila to včera firma. Dodala, že v rámci primární veřejné nabídky (IPO) chce prodejem nově vydaných akcií získat až 60 milionů eur (1,5 miliardy Kč). Peníze pak použije na financování svých růstových plánů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10102021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.10.2021)

11.10.2021 Minulý týden byl z pohledu mé obchodní strategie velmi úspěšný. Dočkali jsme se dvou obchodů a oba skončily v zisku. Vše jsem s předstihem uveřejnil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který dokonale přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později ke konci týdne pak ještě došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který také velmi rychle a přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Takže minulý týden byla 100% úspěšnost mé strategie a pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\nobelovka.jpeg

Švédská akademie věd oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii

11.10.2021 Švédská Královská akademie věd dnes oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii. Po týdnu tak skončí vyhlašování letošních nositelů prestižního ocenění, kdy byli postupně zveřejňováni laureáti cen za lékařství, fyziku, chemii, literaturu a mír.
img

Automobilka Tesla přesune sídlo z Kalifornie do Texasu, oznámil Musk

08.10.2021 Tesla oficiálně přesune své sídlo z kalifornského Silicon Valley do Texasu. Na valné hromadě akcionářů americké automobilky to oznámil generální ředitel společnosti Elon Musk. Výrobu na západním pobřeží Spojených států podle něj ale firma zachová.
C:\fakepath\trader-07102021-zm-28gif.JPG

Forex: Dolar oslabuje, investoři vyhlížejí páteční statistiku pracovního trhu v USA

07.10.2021 Dolar mírně oslabuje, pohybuje se poblíž ročního maxima z minulého týdne. Investoři vyhlížejí páteční statistiku o americkém pracovním trhu a to, jak na ni zareaguje americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF vyzval vlády, aby si vytvořily plán na snížení dluhu po pandemii

07.10.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval vlády, aby začaly pracovat na fiskálních plánech, které jim pomohou snížit zadlužení nahromaděné kvůli vysokým výdajům na řešení dopadů pandemie covidu-19. Podle fondu je důležité, aby se jednotlivé země už začaly vracet k udržitelným rozpočtům a aby jejich rozpočtové politice důvěřovali investoři. MMF to dnes uvedl ve zprávě nazvané Fiscal Monitor.
img

Zdroje: EK se chystá Apple obvinit z narušování hospodářské soutěže

06.10.2021 Evropská komise (EK) se chystá obvinit společnost Apple z praktik narušujících hospodářskou soutěž. Případ se týká technologií NFC čipu. Americké firmě hrozí vysoká pokuta a mohlo by ji to donutit zpřístupnit její systém mobilních plateb konkurentům. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na obeznámené zdroje. EK se k věci odmítla vyjádřit, Apple zatím na žádost o komentář nereagoval.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF: Globální inflace by se příští rok měla vrátit na úrovně před pandemií

06.10.2021 Globální růst spotřebitelských cen by měl letos na podzim dosáhnout svého vrcholu a do poloviny příštího roku se vrátit na úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Přetrvává však riziko, že tlak na růst cen spojený s výpadky v dodavatelských řetězcích bude trvalejšího rázu. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\Polsko.jpg

Světová banka zlepšila výhled polské ekonomiky pro letošní i příští rok

06.10.2021 Světová banka (SB) zlepšila odhad růstu polské ekonomiky na letošní i příští rok. Letos by se tak měl hrubý domácí produkt (HDP) Polska zvýšit o 4,5 procenta místo dříve předpokládaných 3,8 procenta. Informovala o tom dnes agentury PAP.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Růst cen plynu v Evropě prudce zrychluje, megawatthodina zdolala 160 eur

06.10.2021 Růst cen zemního plynu v Evropě prudce zrychluje. Cena klíčového termínového kontraktu s dodáním v listopadu se dnes zvýšila až o 40 procent a poprvé překročila 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Johnson na výroční konferenci konzervativců slíbil přebudování britské ekonomiky

06.10.2021 Británie změní směr a podobu svého hospodářství, země se přestane spoléhat na levnou importovanou pracovní sílu, prohlásil dnes premiér Boris Johnson. Britská ekonomika takovou změnu dlouho potřebovala, poznamenal šéf kabinetu na závěr výroční konference své vládní Konzervativní strany v době, kdy se Britové potýkají mimo jiné s nedostatkem pohonných hmot.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa mírně zlevňuje kvůli vyhlídkám na rychlejší růst těžby OPEC+

01.10.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají kvůli očekávání, že skupina OPEC+ by mohla přikročit k rychlejšímu zvyšování těžby. Severomořská ropa Brent kolem 16:55 SELČ vykazovala pokles o 0,3 procenta na 78,08 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela půl procenta na 74,65 dolaru za barel.
C:\fakepath\Vietnam.jpg

Vietnamská ekonomika kvůli pandemii klesla o rekordních 6,17 procenta

29.09.2021 Vietnamská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla ve srovnání se stejným obdobím loni o rekordních 6,17 procenta. Příčinou jsou pandemická omezení, uvedl dnes vietnamský statistický úřad GSO. Ten data zveřejňuje vždy před koncem daného čtvrtletí a později vydá zpřesněnou zprávu. Ve druhém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil, růst činil 6,57 procenta.
C:\fakepath\ů-28092021-lv.gif

Lagardeová: Ekonomika eurozóny za sebou po pandemii to nejhorší ještě nemá

28.09.2021 Ekonomika eurozóny ještě šok z pandemie covidu-19 zcela nestrávila. Odrazila se ode dna, ale to nejhorší za sebou ještě nemá. Na zahájení fóra o centrálním bankovnictví, které se letos koná on-line, to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou, Brent se vyšplhal na tříleté maximum

24.09.2021 Cena severomořské ropy Brent se dnes vyšplhala na nejvyšší úroveň od října 2018. K jejímu růstu přispívají obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Krátce před 16:50 SELČ vykazoval Brent nárůst o 0,6 procenta na 77,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala půl procenta na 73,65 dolaru za barel.
C:\fakepath\i-24092021-lv.gif

Podnikatelská nálada v Německu se v září opět zhoršila

24.09.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v září třetí měsíc za sebou zhoršila, výrobci se potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\s-23092021-lv-4.jpg

Růst španělského HDP ve druhém čtvrtletí byl upraven na 1,1 z 2,8 pct.

23.09.2021 Španělská ekonomika přidala ve druhém čtvrtletí jen 1,1 místo dříve uváděných 2,8 procenta. Výrazně upravený údaj dnes ve své konečné zprávě zveřejnil španělský statistický úřad. Zotavování z pandemie covidu-19 bylo v zemi pomalejší než původní předpoklady.
C:\fakepath\n-23092021-lv.gif

Norská centrální banka zvýšila základní úrok z nuly na 0,25 procenta

23.09.2021 Norská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu z nuly na 0,25 procenta. Uvedla rovněž, že v budoucnosti počítá s jejím dalším zvyšováním. Připojila se tak k rostoucímu počtu zemí, které v době stoupající inflace začaly zpřísňovat měnovou politiku.
img

Důvod, proč by Bitcoin mohl být v bezpečí před globální krizí na akciovém trhu

22.09.2021 Někteří považují Bitcoin za tzv. digitální zlato, vzácného uchovatele hodnoty. Jiní Bitcoin považují za technologický projekt či typ softwaru s odpovídající sítí. To, že Salvador přijal Bitcoin jako zákonné platidlo bude podle všeho důkaz funkce směnných prostředků, kterou Lightning Network nabízí. Řešení škálování druhé vrstvy nabízí okamžité a levné převody, i když ke vstupu nebo výstupu ze sítě potřebuje pravidelné transakce na blockchainu.
C:\fakepath\n-22092021-lv.gif

Ifo: Oživení německé ekonomiky brzdí problémy v dodavatelských řetězcích

22.09.2021 Mnichovský výzkumný institut Ifo dnes zhoršil odhad letošního růstu německé ekonomiky o 0,8 procentního bodu na 2,5 procenta. Důvodem jsou výpadky v dodavatelských řetězcích, které brzdí oživení ekonomiky z útlumu způsobeného koronavirovou krizí. Odhad na příští rok však institut o 0,8 procenta zlepšil, hospodářský růst by tak měl dosáhnout 5,1 procenta.
C:\fakepath\p-21092021-lv.gif

Polská vláda zlepšila výhled ekonomiky, letos čeká růst až o 4,9 procenta

21.09.2021 Polská ekonomika si v letošním roce vede lépe, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak měl zvýšit o 4,8 až 4,9 procenta místo dosud předpokládaných čtyř procent. Uvedl to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Ten rovněž oznámil úpravy rozpočtu, za kterými stojí překvapivě vysoké rozpočtové příjmy.
C:\fakepath\akcie-20092021.jpg

Akcie v Evropě zahájily týden poklesem, panevropský index klesl o 1,7 pct.

20.09.2021 Akcie v Evropě zahájily týden poklesem. Nejvíce odepsaly akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\top-20092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2021 1) Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Evropské akcie klesají, panevropský index odepisuje téměř dvě procenta

20.09.2021 Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\londyn-20092021.jpg

V Británii se chystá zvedat mzdy nejvíce firem za posledních deset let

20.09.2021 V Británii se chystá zvýšit mzdy nejvíce firem od globální finanční krize, tedy od doby před více než deseti lety. Podniky totiž po brexitu a po pandemii covidu-19 obtížně hledají zaměstnance, uvedla Konfederace britského průmyslu (CBI). Podle jejích zjištění plánuje 44 procent firem zvýšit mzdy o inflaci, zatímco 24 procent je hodlá zvednout nad inflaci. To je v procentuálním vyjádření nejvíce od roku 2009, kdy se tyto údaje začaly zveřejňovat.
img

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail na 17 procent

17.09.2021 Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Tempo růstu průmyslové výroby v USA v srpnu zpomalilo více, než se čekalo

15.09.2021 Tempo růstu průmyslové výroby ve Spojených státech v srpnu meziměsíčně zpomalilo na 0,4 procenta z červencových 0,8 procenta. Zvolnění je výraznější, než se čekalo. Přispěly k tomu dopady hurikánu Ida a přetrvávající nedostatek surovin i pracovních sil v důsledku pandemie covidu-19. Informovala o tom dnes americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\top-14092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Z makrodat se investoři zaměřili na finální červencová data o japonské průmyslové výrobě. Nyní trhy čekají na zprávu o americké inflaci, která vyjde odpoledne.
C:\fakepath\london6.jpg

Počet zaměstnaných v Británii se dostal na úroveň před pandemií

14.09.2021 Britští zaměstnavatelé vytvořili v srpnu rekordních 241.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách je tak nad úrovní před vypuknutím pandemie covidu-19. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce července klesla na 4,6 z 4,7 procenta, kde byla na konci června.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit rozpočtu USA v srpnu klesl o 15 procent, pomohl růst daňových příjmů

14.09.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v srpnu meziročně klesl o 15 procent na 171 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč). Daňové příjmy, k jejichž zvýšení pomohlo oživení ekonomiky, rostly rychleji než výdaje na programy zaměřené na překonání dopadů pandemie covidu-19. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 10,5 procenta

12.09.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 10,5 procenta, tedy nejprudším tempem od roku 2000. Uvedl to ruský statistický úřad ve své zpřesněné zprávě. Opravil tak svůj odhad z poloviny srpna, podle kterého růst činil 10,3 procenta.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Spojené arabské emiráty představily rozsáhlý plán na podporu ekonomiky

06.09.2021 Spojené arabské emiráty (SAE) včera představily rozsáhlý plán, který má podpořit konkurenceschopnost domácí ekonomiky a přilákat zahraniční investice v hodnotě 550 miliard dírhámů (3,2 bilionu Kč) během příštích devíti let. Plán zahrnuje investice do technologií i opatření k přilákání kvalifikované pracovní síly ze zahraničí, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-01092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 1.9.2021

01.09.2021 Americké akcie včera mírně oslabily, zůstaly však v blízkosti svých rekordních maxim. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,11 procenta a uzavřel na 35.360,73 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,13 procenta na 4522,68 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,04 procenta na 15.259,24 bodu.
C:\fakepath\euro3.png

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 60 eur za tunu

30.08.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii dnes poprvé překročila 60 eur (přes 1500 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami je hlavním nástrojem EU k omezování emisí skleníkových plynů a byl zprovozněn v roce 2005.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu druhý měsíc za sebou zhoršila

25.08.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu druhý měsíc za sebou zhoršila. Firmy se obávají přetrvávajících problémů v dodavatelských řetězcích a dalšího nárůstu počtu případů nákazy koronavirem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
img

VW už má aféru Dieselgate dávno za sebou

24.08.2021 Dne 29. července 2021 oznámil VW výsledky za první pololetí letošního roku - i přes pandemii dosahuje provozní výsledek rekordní úrovně 11,4 miliardy eur. Výnosy jsou o 10 % vyšší a zisk na akcii je o 30 % lepší, než se čekalo. Díky vynikajícím výsledkům nemají pozůstatky minulosti tak velký vliv na cenu akcií. Porsche čelí v USA soudnímu sporu. Důvodem jsou nároky související s emisním skandálem spojeným s Volkswagenem, protože Porsche je největším akcionářem Volkswagenu.
C:\fakepath\money.jpg

Studie: Objem dividend letos ve světě vzroste skoro o 11 procent

23.08.2021 Objem dividend vyplacených akcionářům letos ve světě vzroste o 10,7 procenta na 1,39 bilionu dolarů (přes 30 bilionů Kč). Předpovídá to studie, kterou dnes zveřejnila britská investiční společnost Janus Henderson. Celková částka vyplacená na dividendách by tak měla dosáhnout druhé nejvyšší úrovně v historii, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\top-20082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.08.2021 1) Japonské akcie dnes uzavřely nejníže za letošní rok. Dolů je táhly automobilky a na ně navázaná odvětví. Toyota ve čtvrtek snížila svůj plán výroby, což umocnilo obavy ohledně oživení ekonomiky po pandemii covidu-19. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 klesl o 0,98 % na 27 013,25 bodu, což je nejnižší hodnota od loňského 28. prosince. Za celý týden tento burzovní ukazatel ztratil 3,4 %, což je nejhlubší týdenní ztráta od poloviny května. V polovině února index překonal poprvé od srpna 1990 hranici 30 000 bodů.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polský HDP ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 10,9 procenta

13.08.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 10,9 procenta po poklesu o 0,9 procenta v prvním kvartálu. Uvedl to dnes ve svém prvním odhadu polský statistický úřad. Podle serveru BusinessInsider.com.pl tak polská ekonomika zažila nejprudší meziroční růst v historii a překonala dosavadní rekord ze čtvrtého čtvrtletí 1997, kdy HDP stoupl o 10,8 procenta.
C:\fakepath\wall street.jpg

Britská společnost Cineworld uvažuje o vstupu na akciový trh v USA

12.08.2021 Britská společnost Cineworld uvažuje o vstupu na akciový trh ve Spojených státech, aby tak zlepšila svou finanční situaci, kterou tvrdě zasáhla pandemie covidu-19. Oznámila to dnes firma. Cineworld je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice. Většinu svých zisků firma vytváří v USA, kde v roce 2018 koupila řetězec kin Regal.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v EU i v eurozóně v červnu znovu klesla

12.08.2021 Průmyslová výroba v Evropské unii i v zemích eurozóny se v červnu ve srovnání s předchozím měsícem snížila. Evropský statistický úřad Eurostat dnes uvedl, že v celé EU klesla o 0,2 procenta a v zemích platících eurem o 0,3 procenta. Meziročně se však zvýšila o zhruba desetinu.
C:\fakepath\top-12082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo většinou v minusu. Společnost Foxconn reportovala kvartální hospodářské výsledky, které překonaly očekávání trhu. Investoři nadále sledují i vývoj kolem pandemie covidu-19 - podle Světové zdravotnické organizace může počet nákaz koronavirem počátkem příštího roku překonat hranici 300 milionů.
C:\\fakepath\\japonsky-jen.jpg

Červencový počet bankrotů v Japonsku byl nejnižší za půl století

10.08.2021 Počet firemních bankrotů v Japonsku se minulý měsíc meziročně snížil o 40 procent na 476 případů. To představuje nejnižší červencový počet bankrotů za půl století. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné společnosti Tokyo Shoko Research. Za poklesem počtu bankrotů stojí finanční podpora podniků ze strany vlády, která je reakcí na negativní dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý vývoz vzrostl více, než se čekalo, i přes problémy v zásobování

09.08.2021 Přebytek bilance zahraničního obchodu Německa v červnu stoupl na 13,6 miliardy eur (346 miliard Kč) z upravené květnové hodnoty 12,8 miliardy eur. Zvýšil se vývoz i dovoz. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Vývoz stoupl více, než se čekalo i přes problémy s dodávkami ve zpracovatelském průmyslu, což naznačuje solidní oživení největší evropské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-06082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.8.2021

06.08.2021 Americké akcie včera posílily, indexy S&P 500 a Nasdaq Composite uzavřely na rekordech. K růstu přispěly zejména příznivé údaje o trhu práce ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,78 procenta na 35.064,25 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,60 procenta na 4429,10 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, zpevnil o 0,78 procenta na 14.895,12 bodu.
img

Strategy Analytics: Jedničkou na evropském trhu se smartphony se stala Xiaomi

02.08.2021  Dodávky chytrých telefonů v Evropě se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 14 procent na 50 milionů přístrojů. Jedničkou na evropském trhu se smartphony se poprvé stala čínská společnost Xiaomi, která tak odsunula na druhou příčku jihokorejského rivala Samsung. Informovala o tom dnes výzkumná skupina Strategy Analytics na svých internetových stránkách.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (2.8.2021)

02.08.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl dvě obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře. Nejprve trh prolomil první horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do prvního cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 1 (PT1). Druhá polovina obchodu však skončila na Break/Evenu. Další obchod byl realizován následně po prolomení další vstupní S/R zóny, ovšem tento obchod skončil na Stop-Lossu. Volatilita na forexu se pomalu začíná zvyšovat, i když stále zůstává na nízkých hodnotách.
img

České spořitelně stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o 43,4 pct na 6,6 mld Kč

30.07.2021 České spořitelně v letošním prvním pololetí stoupl čistý zisk meziročně o 43,4 procenta na 6,6 miliardy korun. Za růstem zisku je nižší tvorba rezerv a lepší provozní výkonnost, uvedla dnes banka v tiskové zprávě. Provozní zisk vzrostl o 1,4 procenta na 10,3 miliardy korun, rostly vklady i úvěry.
C:\fakepath\euro.jpg

Ekonomika EU ve čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, vymanila se z dvojité recese

30.07.2021 Ekonomika Evropské unie se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu. Vymanila se tak z dvojité recese, kterou způsobila pandemie covidu-19. Statistický úřad Eurostat dnes ve svém prvním rychlém odhadu oznámil, že hrubý domácí produkt (HDP) EU se proti předchozím třem měsícům zvýšil o 1,9 procenta. Svižný růst vykázalo Německo, Itálie i Francie, k růstu se vrátila i česká ekonomika, i když v jejím případě růst výrazně zaostal za očekáváním.
C:\fakepath\s-30072021-lv.gif

Švédské hospodářství se již podle ekonomů plně zotavilo z dopadů pandemie

29.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Švédska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o deset procent. Oznámil to dnes švédský statistický úřad. Podle ekonomů se tak švédské hospodářství plně zotavilo z negativních dopadů koronavirové krize a dostalo se nad úroveň z období před jejím příchodem, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil na 6,5 procenta

29.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok zvýšil o 6,5 procenta. Růst zrychlil z 6,3 procenta v prvním kvartálu, výrazně však zaostal za očekáváním analytiků. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Výkon ekonomiky už podle agentury AP ale překonal úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19.
C:\fakepath\Microsoft.jpg

Čtvrtletní zisk Microsoftu stoupl téměř o polovinu, tržby překonaly očekávání

28.07.2021 Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 47 procent na 16,5 miliardy dolarů (téměř 360 miliard Kč). Oznámila to včera firma. Čtvrtletní tržby Microsoftu překonaly očekávání analytiků, protože poptávku po jeho cloudových službách v době pandemie covidu-19 podpořil rozmach práce a vzdělávání z domova.
img

Pražská burza v úvodu týdne posílila, dařilo se akcím Erste Bank

26.07.2021 Pražská burza v úvodu týdne rostla. Index PX dnes posílil o 0,69 procenta na 1198,42 bodu. Nahoru ho táhly především akcie Erste Bank, dařilo se i pojišťovně VIG. V červeném naopak zakončila obchodování Moneta Money Bank. Aktivita na trhu byla nízká. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\Německo.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červenci nečekaně zhoršila

26.07.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci překvapivě zhoršila. Přispěly k tomu přetrvávající problémy v dodavatelském řetězci a obavy z růstu počtu nových případů nákazy koronavirem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka výrazně zvýšila úroky, snaží se tlumit inflaci

23.07.2021 Ruská centrální banka ve snaze tlumit inflaci dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 6,50 procenta. Přikročila tím k nejvýraznějšímu zvýšení úroků od roku 2014. Banka rovněž oznámila, že ruská ekonomika podle jejích odhadů dosáhla ve druhém čtvrtletí úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Zlepšila také odhad růstu ekonomiky na letošní rok.
img

Netflix téměř zdvojnásobil zisk, růst počtu předplatitelů ale zpomaluje

21.07.2021 Americká internetová televize Netflix ve druhém čtvrtletí téměř zdvojnásobila zisk, růst počtu předplatitelů ale výrazně zpomalil. Vedení firmy to ve výsledkové zprávě mimo jiné přičítá zpoždění v produkci nových filmů a seriálů, které způsobila pandemie. Potenciální předplatitele navíc láká i konkurence, například služba Disney+. Netflix proto nyní sází i na videohry, které přidá na svou platformu bez zvýšení předplatného.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Duolingo míří na burzu, hodnota podniku by mohla dosáhnout až 3,4 miliardy USD

20.07.2021 Americká společnost Duolingo, která provozuje stejnojmennou aplikaci pro výuku jazyků, míří na burzu. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) by podnik mohla ohodnotit až na 3,4 miliardy dolarů (zhruba 74 miliard Kč), uvedla včera firma. Duolingo se vstupem na americký akciový trh Nasdaq snaží využít rychlého růstu zájmu o nástroje pro internetové vzdělávání, který je důsledkem pandemie covidu-19, poznamenala agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy na dohodu OPEC+ ohledně těžební politiky reagují poklesem

19.07.2021 Cena ropy dnes reaguje na nedělní dohodu skupiny OPEC+ poklesem. Ropný kartel začne od srpna postupně zvyšovat těžbu. Předchozí neshody skupina vyřešila novými těžebními kvótami pro několik členů.
C:\fakepath\opec-ropa-18072021.jpeg

Skupina OPEC+ se dohodla na postupném zvyšování těžby

18.07.2021 Zástupci zemí skupiny OPEC+ se dohodli na postupném zvyšování těžby od srpna. Do konce roku budou měsíčně zvyšovat denní produkci o 400.000 barelů ropy, uvedla skupina v prohlášení po dnešním jednání. Ropný kartel tak chce zmírnit ceny suroviny, které během zotavování světové ekonomiky z pandemie covidu-19 vystoupaly na dvouapůlletá maxima.
C:\fakepath\ropa-16072021.png

Komodity: Ceny ropy díky příznivým údajům o americké ekonomice zastavily pokles

16.07.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu přispívají solidní údaje o ekonomice Spojených států. Severomořská ropa Brent si kolem 18:50 SELČ připisovala zhruba 0,4 procenta na 73,77 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak vykazovala růst o půl procenta na 72,04 dolaru za barel.
img

Odbyt Škody Auto v pololetí stoupl o pětinu, v samotném červnu však klesl

16.07.2021  Odbyt automobilky Škoda Auto v prvním pololetí meziročně vzrostl o 20,8 procenta na 515.300 vozidel. V samotném červnu se však meziročně snížil, a to o pět procent na 89.900 vozů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. Odbyt celé skupiny Volkswagen v pololetí vzrostl o 27,9 procenta na 4,978 milionu vozů. V červnu se zvýšil o 6,5 procenta na 856.300 vozů.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Počet zaměstnaných v Británii v květnu stoupl nejvíce od začátku pandemie

15.07.2021 Počet zaměstnanců na výplatních páskách se v Británii v květnu meziměsíčně zvýšil o 356.000, což je nejvyšší nárůst od počátku pandemie covidu-19. Britská ekonomika oživuje díky rušení protipandemických uzávěr. Informoval o tom dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti se v tříměsíčním období do konce května zvýšila na 4,8 procenta ze 4,7 procenta ze tří měsíců do konce dubna.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.7.2021)

05.07.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl sell obchodní příležitost, na kterou jsem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 1 (zbytek pozice skončilo na Break/Even). Následně pak podle pravidel mé strategie došlo k prolomení také druhé S/R zóny, čímž se aktivoval druhý sell obchod, který také přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 2. Pokud jste využili mých obchodů, tak gratuluji k zisku.
C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

Buffett: Dopady pandemie jsou velmi nerovnoměrné, nejistota přetrvává

30.06.2021 Hospodářské dopady pandemie covidu-19 jsou mimořádně nerovnoměrné. Zatímco statisíce či miliony malých firem utrpěly strašlivé škody, většina velkých společností si vede převážně dobře. V rozhovoru s televizí CNBC to řekl americký investor Warren Buffett. Nejistota spojená s pandemií podle něj zdaleka neskončila.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

UNCTAD: Pandemie letos opět způsobí velké ekonomické škody v turistickém sektoru

30.06.2021 Kolaps mezinárodní turistiky v důsledku pandemie covidu-19 by mohl světové ekonomice v letošním roce způsobit ztrátu 1,7 až 2,4 bilionu dolarů (zhruba 36,4 až 51,4 bilionu Kč). Ve své zprávě, kterou vydala společně se Světovou turistickou organizací (UNWTO), to dnes předpověděla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Ztráta by tak mohla dosáhnout podobné úrovně jako v loňském roce, kdy podle odhadů UNCTAD činila 2,4 bilionu dolarů.
C:\fakepath\g20.jpg

Zástupci zemí G20 vyzvali ke spravedlivější distribuci vakcín a pomoci Africe

30.06.2021 Ministři zahraničí členských zemí skupiny G20 na prvním osobním jednání v posledních dvou letech volali po spolupráci na mezinárodní úrovni při řešení krizí, jako jsou pandemie covidu-19 nebo klimatické změny, a spravedlivější distribuci vakcín ve světě. Summit největších světových ekonomik v jihoitalském městě Matera se mimo jiné zaměřil na problematiku oživení světové ekonomiky po pandemii a také možnosti posílení rozvoje Afriky, uvedla agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Break/Even | Breakout | Broker | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Grafy | IPO | Index DAX | Index PX | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodní systém | Pakt stability | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swiss | Termínový kontrakt | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | RBNZ | Oanda | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Finanční plán | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP Ruska | HDP v EU | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Komoditní | Krach na newyorské burze | Kurz amerického dolaru | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Patria Online | PayPal | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Buffett | Bill Gates | Čistý dluh | Dluhové trhy | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Vzdělání | COT | Burze | Investment | Aramco | Rhodium | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | DPA | Jefferies | Institut ZEW | RBC Capital Markets | CNN | VP Bank | Microsoft | Evercore ISI | Oxford Economics | ABN Amro | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Action Economics | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Moody's Analytics | RBC Capital | Agentura AP | PVM | EPFR Global | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Akcie Starbucks | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Energie | Severomořská ropa | Vizionář | Tržní nálada | Podnikatelé | Malý prostor | Londýn - ICE | New York - Nymex | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Ekonomická aktivita | City | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Standard & Poor's | Akcie těžařských společností | Index britských akcií FTSE 100 | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Daňové příjmy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Obchodování v Asii | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Index burzy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kryptoměna | Výhled | Francouzská ekonomika | Poplatky | Rekordní minima | Propad akcií | Organizace ADP | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Predikce | Summit G7 | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | IHS Markit | Mizuho | Rhodium Group | Bitstamp | Rystad Energy | Fúze a akvizice | Bankovní index | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Tokyo Shoko Research | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Obchodování s kryptoměnami | Digitální zlato | Jerome Powell | Invesco | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Cena kryptoměny ethereum | Oxfam | Lightning Network | Robinhood | Tether | Investiční skupiny | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Obchodní války | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Bitcoiny | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | CSI 300 | Akciový trh v USA | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Akcie v Evropě | Úrokový výnos | NIESR | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Cena plynu | Long obchod | Konzultační společnosti | Primární nabídka | Daňové úlevy | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Výkyvy na trzích | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Americké podniky | Německé akcie | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | Globální dluh | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Norská centrální banka | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Nabídka akcií | Stablecoin | Americké společnosti | Ferrari | Vietnamská ekonomika | Trhy.cz | Capital Partners | Pokles cen | Jan Rohrbacher | Ministerstvo obchodu | Řešení krizí | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Kjódó | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Tamás Varga | Snížení daní | Jihokorejská centrální banka | Exchange Bank of Canada | Nobelova cena za ekonomii | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | Digitalizace | New Deal | Nový úděl | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Mediální společnosti | Německá vláda | Německý vývoz | Výsledkové zprávy | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Rijád | Hlavní index burzy | Index burzy v Paříži | Bílý dům | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Nobelovy ceny za ekonomii | Včerejší obchodování | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Mohammed Barkindo | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | USDC | Parlamentní volby | IIF | Obchodovat na burze | Švédský statistický úřad | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Institut německého hospodářství | IW | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Údaje o obchodu | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Philip Lowe | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Administrativa prezidenta | Disney+ | 5G | AFP | FT | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Na burze | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Rozvoj | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Britové | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Konzervativci | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | David Malpass | HDP Německa | Společnost Huawei | Airbus | Společnost Microsoft | Dieselgate | Zahájení obchodování | Porsche | Sev.en Energy | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Francouzská centrální banka | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Tabáková firma | Firma Philip Morris ČR | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Automobil | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Eurokomisař | Italský premiér | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Britský hrubý domácí produkt | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Údaje o ekonomice USA | Bydlení | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | Ztráta | Miliardy korun | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Placení daní | Růst poptávky | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Erik Bregar | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Oživení globální ekonomiky | Krach | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Stabilní výhled | Změny cen | Vir | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Starbucks | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | Americká společnost | Strategy Analytics | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Výkon francouzské ekonomiky | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Údaje o ekonomice | Akcie 3M | Ekonomické aktivity | Bentley | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Index CSI 300 | Společnost Berkshire Hathaway | Výroba v Číně | Index aktivity | Italský ministr hospodářství | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Míra nezaměstnanosti v EU | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Snížení těžby | Vládní opatření | Výkyvy | Aktuální Price Action | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Robert Novoměstský | Ekonomika Evropské unie | Rishi Sunak | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Poradci německé vlády | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tencent | Opatření vlády | Průmyslová výroba v Číně | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Stimuly | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Tržby společnosti | Největší propad | Třída aktiv | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Dnešní čísla | Anton Siluanov | Spotřebitelé | EPFR | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Měnový výbor banky | Onemocnění | Účetní ztráty | Loňský zisk | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Nová stimulační opatření | Texas | Fed včera | Bilion dolarů | Další pokles | Oeystein Olsen | Koronavirová krize | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Klaus Regling | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony | Bankovní asociace | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Německý statistický úřad | Americký investor | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Unijní země | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | VW | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Švédská vláda | Letecká společnost | Závislost | Práce | Světový potravinový program | Model Y | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Thierry Breton | Ropný průmysl | Cigna | Cestovní omezení | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Alexandr Novak | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Španělská vláda | Německé automobilky | Rozpočtový schodek USA | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výpadky | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | WisdomTree | Anglo American | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Země skupiny G20 | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Bankovní prázdniny | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rizikové averze | Kevin Flanagan | Guvernér australské centrální banky | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Nabídka ropy | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Soukromá spotřeba | Posílení | Znovusjednocení země | HSBC Asset Management | Výkon dolaru | Joe Biden | Rating Itálie | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Evropské méně | Ekonomika oživuje | Cestování | 3M | Zisk automobilky | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Ekonomická realita | Spotřebitelské výdaje v USA | Výzkumná skupina | Maloobchod | Zaměstnanci | Zvyšováním těžby | Soud | Koncern Volkswagen | Švédská ekonomika | Čtvrtletní zisk | Thomas Gitzel | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Šéfka EK | Dluhy | Ben Broadbent | Viceguvernér britské centrální banky | Společnost Avast | Prognóza MMF | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Technologický pokrok | Výzkumné společnosti | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Alrosa | Sektor služeb | Prezident SB | Rozpočtový úřad Kongresu | Martin Winterkorn | Manažeři | Nové studie | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Americká obchodní komora | Realitní společnosti | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Tempo růstu HDP | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | CBO | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Výbor ekonomických poradců | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Průmyslová výroba v EU | Italská centrální banka | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Jozo Perić | Foxconn | Projev šéfa Fedu | 100 procent HDP | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Společnost Rhodium | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Výrobci aut | Průzkum Reuters | Pomoc podnikům | Koronavirové epidemie | ONS | Hlavní index Hang Seng | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | Pawel Borys | PFR | MAM | Počet firemních bankrotů v Japonsku | Výrazný propad | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Ceny | Praha | Kolaps | Květnový růst | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Zakladatel Amazonu | Model 3 | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Výhled německé ekonomiky | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Rekordní deficit | Margrethe Vestagerová | Situace na americkém trhu práce | Odhad vývoje ekonomiky | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Rozšíření produkce | Oživení poptávky | Setkání zemí OPEC | Velký propad | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | PLUG | Vesa Equity | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Unijní ministři | Coca-Cola | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Transparentnost | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Přímé investice | Celkové investice | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Korporátní daň | Ekonomické dopady pandemie | Cena kávy arabica | Arabica | Ropa dnes | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Pandemie v Evropě | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Pracovní místa | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Společnost Cineworld | Největší centrální banky | Energetický sektor | Měnový fond | Švédská akademie věd | Akademie věd | Nobelova cena | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké měny | Bezpečného útočiště | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Zásoby benzinu | Moneta | Vlny koronaviru | Zynga | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Akcie Coca-Coly | China Telecom | Polská vláda | Pád cen | Snižování daní | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Přebytek obchodní bilance | Situace ve stavebnictví | GameStop | Bayer | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Vesa Equity Investment | Mutace koronaviru | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Oslabování měn | Počasí | Zvýšení těžby | Silné oživení | Zdravotní péče | Rio Tinto | Tržby z prodeje | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Oživování světové ekonomiky | Nákupní obchod | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Streamovací služby | Očkování proti covidu | Bilanční suma | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Výrobní aktivity | Obchodování na asijských akciových trzích | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti GameStop | ADP report zaměstnanosti | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dánská společnost | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Norská ekonomika | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Globální zadlužení | Celosvětové zadlužení | V4 | Robinhood Markets | Zásoby plynu | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Příznivé údaje | Silný růst | Britská společnost | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Státní výdaje | Tempo očkování | Institut IWH | IWH | Pandemická omezení | Výrazný růst | Nový americký prezident | Výhled růstu ekonomiky | Hlavní index CSI 300 | Geoffrey Okamoto | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Hodnota hotovosti | Hodnota hotovosti v oběhu | Fungování ČNB | Ronald Simpson | Zablokování Suezského průplavu | ViacomCBS | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Míra úspor domácností | Míra úspor | Reuters analytik | Globální finanční systém | Umění | Škoda ENYAQ | Prudký růst cen | Bitcoinové transakce | Fiskální rok ve Spojených státech | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Ceny ropy Brent | Silvia Ardagnaová | Spotřebitelské výdaje v Německu | Rozpočtový schodek Německa | Schodek veřejného sektoru | Schodek veřejného sektoru Německa | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | PatronFX | Forex TB Limited | Forex TB | Počet firemních bankrotů v Anglii | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Ekonomická obnova | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Šéf fondu ESM | Dluhový strop | Reformy fiskálních pravidel EU | Reformy fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel EU | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Hodnocení současné situace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Pokles polské ekonomiky | Plán obnovy | EEX | Palo Alto | Akcie Royal Mail | Vesa | Obavy z inflace | Oslabení | Sektor evropských bank | Zvýšení plánu výroby | Index burzy ve Frankfurtu | Akcie Airbusu | Růst cen nemovitostí | Návrat poptávky | Dříví | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | První zvýšení sazeb | Inflace v OECD | Salvador | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Přímé investice z Číny | Přímé investice z Číny do EU | Investice z Číny | Investice z Číny do EU | Objem přímých investic z Číny | Objem přímých investic | Platidlo | Wise | Konkurence | Prodej | Italské hospodářství | Výkon britské ekonomiky | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Plán obnovy po pandemii | Italský plán obnovy | Italský plán obnovy po pandemii | Gepard Finance | Index podnikatelské nálady | WISE | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Výhled polské ekonomiky | Odhad růstu polské ekonomiky | Zájem analytiků | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | StoneX | Kevin Solomon | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Prodejci automobilů | Ponaučením z pandemie | Ponaučením z pandemie covidu-19 | Krizové situace | Kybernetické hrozby | Hrozivé možnosti | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | MAN | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Videohry | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Tkáč | Capital Panda | Smartphony | Odbyt Škody Auto | Odbyt Škody | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Mutace delta | Duolingo | Společnost Duolingo | Aplikace Duolingo | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Internetové vzdělávání | Sledování ceny | Odvětví | Divize | CNN Business | Načasování | Varianta delta | Pinpoint Asset Management | Zisk Microsoftu | Softwarová společnost Microsoft | Intelligent Cloud | Azure | More Personal Computing | Xbox | Rekord | Příjmy z reklamy | Počasí v Brazílii | Bilion | Nedostatek mikročipů | Švédské hospodářství | Hrubý domácí produkt (HDP) Švédska | University of Michigan | Rakouská bankovní skupina | Stefan Dörfler | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Mateřská společnost | Dvojité recese | Jakub Rybacki | Výsledky za první pololetí | Růst čínského vývozu | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Počet bankrotů v Japonsku | Rozpočtové příjmy | Britská společnost Cineworld | Mooky Greidinger | Polský HDP | Dění v Afghánistánu | Meituan | SpaceX | ETF Invesco China Technology | Invesco China Technology | Americká ministryně financí | Steve Daines | Republikánský senátor | Aktivistické skupiny | 350.org | Jmenování Powella | Funkční období | ASX | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Proočkovanost | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Uhlí | Spojené arabské emiráty (SAE) | Plány na podporu ekonomiky | Ceny plynu | Britští zaměstnavatelé | Konfederace | Los Angeles | Doing Business | Čínské realitní společnosti | Křetínský a Tkáč | Investiční fond Vesa Equity Investment | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Zvedat mzdy | Matthew Percival | Vishnu Varathan | Potíže čínské společnosti | Alor Broker | Neuznání volebních výsledků | Jednotné Rusko | Potíže v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Zvýšení základní úrokové sazby | Přebudování britské ekonomiky | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Narušování hospodářské soutěže | NFC | Apple Pay | Služba Apple Pay | Snížení dluhu po pandemii | Snížení dluhu | Fiskální plány | Zvýšení důvěryhodnosti | Fiskální pravidla | Změny daní | Objem německého vývozu | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Clarivate Analytics | David Audretsch | David Teece | Výzkum v oblasti podnikání | Vylepšení teorie aukcí | Intercos | Tržby společnosti Intercos | Výrobce kosmetických produktů | Firma Intercos | Počet zaměstnaných v Británii | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Investice do BTC | Akcie Wise | Zavádění kryptoměn | Energetické krize | Zdražování energií | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Rozpočtový schodek Spojených států | Úvěrový rating Itálie | Daniele Franco | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | Výsledky Volkswagenu | Vývoj měnových kurzů | Růst vývozu Číny | Globální dodavatelské řetězce | Tempo růstu britské ekonomiky | Využívání robotů | Jeff Burnstein | Růst polské ekonomiky | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | TIM | Bezpečná aktiva | Broadcom | | Honeywell
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Pandemická situace v Británii
Pandemická situace v Indii
Pandemická situace v USA
Pandemické nákupy dluhopisů
Pandemický program
Pandemický program odkupu aktiv
Pandemie
Pandemie a akciové trhy
Pandemie a práce z domova
Pandemie COVID

Následující klíčová slova

Pandemie COVID 19
Pandemie Covid19
Pandemie COVID-19
Pandemie koronaviru
Pandemie letos
Pandemie nemoci
Pandemie nemoci COVID-19
Pandemie v Česku
Pandemie ve Spojených státech
Pandemie v Evropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit vanoce
Potvrďte prosím... Zavřít