Sobota 23. říjen 2021 17:17
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Rostoucí náklady

C:\fakepath\trader-12102021-30-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry, investoři zvažují dopad cen na oživení

12.10.2021 Ceny ropy se dnes pohybují jako na houpačce. Obchodníci hlavně zvažují, jaký vliv by mohly mít vyšší ceny energií na oživení světové ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-12102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.10.2021

12.10.2021 Americké akcie včera oslabily. Investoři jsou opatrní a čekají na začátek zveřejňování firemních výsledků za třetí čtvrtletí. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,72 procenta a uzavřel na 34.496,06 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,69 procenta na 4361,19 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 0,64 procenta na 14.486,20 bodu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v září podle odhadů rostla dále nad čtyři procenta

08.10.2021 Meziroční inflace v září stoupla na 4,4 až 4,7 procenta ze srpnových 4,1 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků. Důvodem je vývoj cen potravin a růst cen souvisejících s bydlením, především ohlášené zdražení energií u některých dodavatelů. Data o inflaci zveřejní Český statistický úřad v pondělí 11. října. V meziměsíčním srovnání by podle ekonomů v září měly ceny mírně klesnout, především díky tradičnímu sezonnímu zlevnění dovolených.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Růst cen plynu v Evropě prudce zrychluje, megawatthodina zdolala 160 eur

06.10.2021 Růst cen zemního plynu v Evropě prudce zrychluje. Cena klíčového termínového kontraktu s dodáním v listopadu se dnes zvýšila až o 40 procent a poprvé překročila 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
C:\fakepath\graf global.jpg

Bloomberg: Nedostatek pracovníků po celém světě je hrozbou pro ceny potravin

03.10.2021 Nedostatek pracovníků po celém světě ohrožuje dodavatelské řetězce u potravin. Ať jsou to sběrači ovoce, pracovníci na jatkách, řidiči kamionů, skladníci, kuchaři nebo číšníci, celý globální potravinářský ekosystém se hroutí kvůli nedostatku zaměstnanců. Někteří zaměstnavatelé jsou proto nuceni výrazně zvyšovat mzdy. Hrozí tak, že ceny potravin, které už prodražují rostoucí náklady na suroviny a dopravu, se zvýší ještě víc. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

KOMENTÁŘ (ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 30. září 2021):

01.10.2021 Bankovní rada ČNB na zářijovém zasedání zvýšila svou repo sazbu o plné tři čtvrtiny procentního bodu, což je z historického pohledu nejvýraznější jednorázové zvýšení úrokových sazeb české centrální banky od roku 1997.
img

KOMENTÁŘ (PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2021)

01.09.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v srpnu mírně zpomalil: zpracovatelský sektor hlásí silný růst zakázek, zároveň jej ale i nadále trápí výrazné prodlevy a komplikace na straně dodávek potřebných surovin a dílů.
img

Rozbřesk: Ceny ve pracovatelském průmyslu nejvyšší za téměř 22 let a výrobní inflace stále na vzestupu

17.08.2021 I když se výrobní inflace v červenci dostala na sedmnáctileté maximum, stále ještě nekulminovala. Poslední data statistického úřadu ukazují další prudké zvýšení cen průmyslových výrobců v ČR. Za poslední měsíc se tyto ceny v průměru zvýšily o 1,6 %, v meziročním srovnání jsou výše už o 7,8 %. Přímo ve zpracovatelském průmyslu se dokonce výrobní inflace přiblížila na dohled deseti procent, a je tak nejvyšší za téměř 22 let.
img

Rozbřesk: Česká inflace začíná nabírat na síle

11.08.2021 Podobně jako v dalších evropských zemí i v Česku se začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku, když meziroční celková inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %, tedy nejvyšší hodnotu za posledních čtrnáct a půl roku (delší kompaktní časová řada není k dispozici).
img

Rozbřesk: Kondice průmyslu zůstala i v červenci příznivá

03.08.2021 Série příznivých zpráv z eurozóny pokračovala i včera, když byly zveřejněny finální červencové výsledky indexů nákupních manažerů v průmyslu. Za celou eurozónu sice mírně poklesly a dostaly se tak na tří až čtyřměsíční minima, nicméně i nadále zůstávají většinou nad hranicí šedesáti bodů. Znamená to jen zpomalování dosavadního boomu tohoto odvětví, které rozhodně nemá nouzi o zakázky.
img

Rozbřesk: Trhy tento týden čekají evropské PMI a zasedání ECB

19.07.2021 Hlavní ekonomickou zprávou minulého týdne byla v tuzemsku nepochybně inflace, která dopadla lehce nad očekáváním trhu i samotné ČNB. Nové inflační trendy však čísla o inflaci sama o sobě neodhalila. Potvrdilo se, že za inflací i nadále stojí především vyšší ceny dopravy ovlivněné zejména pohonnými hmotami, dražší alkohol a tabák a v neposlední řadě i rostoucí náklady na bydlení. V oblasti HORECA, která měla asi největší potenciál překvapit, zatím k žádnému dramatickému zdražení nedošlo.
C:\fakepath\top-17062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Investoři vyhodnocovali novou makroekonomickou prognózu americké centrální banky (Fed) a data z Austrálie a Nového Zélandu.
img

Pandemie zvýšila zájem o zajišťování se proti kurzovému riziku o více jak 50 %

17.06.2021 Zájem českých firem o zajištění se proti kurzovému riziku výrazně stoupl. Dle dat společnosti SAB Finance, poskytovatele devizových obchodů, vzrostl za posledních 14 měsíců zájem o měnový forward o více než 50 %. Tuzemští exportéři se tak snaží zajistit proti stále posilující koruně, aby mohli zůstat konkurenceschopní. Nejde přitom pouze o fenomén velkých firem – z důvodu významné volatility přistupují k zajištění i menší podniky s cílem ochránit svůj obchod před nepříznivým vývojem, který pro ně může být existenční. Zajištění se proti kurzovému riziku patřilo k tématům online diskuze odborníků vysílané živě z České národní banky, které se zúčastnil viceguvernér ČNB Marek Mora, člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda a za Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR Evžen Reitschläger. Hlavním partnerem akce byla společnost SAB Finance.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.06.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v květnu vzrostl na svou historicky nejsilnější úroveň a výrazně překonal očekávání trhu. Tuzemští průmysloví výrobci hlásí zrychlení tempa růstu výroby a nových objednávek, firmy si ale zároveň stěžují, že jejich výrobní kapacita je omezována nedostatky v dodávkách potřebného materiálu a komponent. Nedostatky v zásobování, komplikace v dopravě a s tím související růst nákladů vytvářejí tlak jak směrem k růstu cen vstupů pro průmyslové výrobce, tak směrem k růstu výrobních cen. Průzkum PMI tedy kromě silného růstu aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu zároveň hlásí růst inflačních tlaků.
img

Analýza Fidelity International: Jak investovat do nápojů

31.05.2021 Mnozí z nás vzhlíželi k prvnímu drinku v hospodě nebo restauraci jako k milníku na cestě lockdownem a opětovným otevřením. Jednoduché, rychlé, společenské, není nic sladšího než malé vítězství v podobě osvěžujícího nápoje. Ať už se jedná o oslavu, setkání, truchlení nebo jen schoulení se na pohovce, dát si něco k pití je součástí tohoto všeho, takže se nápojový průmysl stal hlavní silou moderního konzumu.
img

Inflace opět mírně zvolnila

10.03.2021 Spotřebitelské ceny v únoru dále zbrzdily o jednu desetinu procentního bodu z 2,2 % na 2,1 % meziročně a skončily tak mírně pod tržním očekáváním (2,2 %) a naším odhadem (2,3 %). Inflace sice pokračuje ve zpomalování, a to již 7. měsíc v řadě, ale nadále velmi pomalu. V meziměsíčním vyjádření se dostavilo očekáváné zdražení spotřebitelských cen, které bylo ovšem oproti lednu slabší (o 0,2 %) než se očekávalo (o 0,3 %).
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Státní rozpočet pokračuje v rekordech

01.03.2021 Nikoliv překvapivě přinesl další pandemický měsíc i další historicky největší „sekeru“ státního rozpočtu, která za uplynulé dva měsíce roku činí již 86,1 mld. Kč. Neškodně tak ve srovnání působí ta loňská ve výši 27,4 mld. Kč a jedná se i o citelný nárůst oproti letošnímu lednu, kdy šlo „jen“ o 31,5 mld. Kč.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

Rozbřesk: Inflace mírně pod prognózou ČNB

11.11.2020 Nová prognóza ČNB úspěšně prošla prvním testem. Včera zveřejněná říjnová inflace skončila jen jednu desetinu procentního bodu pod odhadem centrální banky, a tak ČNB ve svém komentáři nemohla vyjádřit nic jiného než spokojenost, a to dokonce i s vývojem všech složek inflace. Nákladové tlaky však podle ČNB zůstanou v české ekonomice dál zvýšené, jen namísto rychle rostoucích mezd bude inflaci pohánět slabá koruna. Podle centrální banky inflace na konci roku ještě vzroste na tři procenta a k jejímu poklesu do blízkosti dvouprocentního cíle dojde (sice jen na chvíli) už v prvním čtvrtletí příštího roku.
img

Rozbřesk: Červencová inflace dopadla podle očekávání ČNB, Francie vysílá proti Turecku letadlovou loď

14.08.2020 Červencová inflace dopadla tak, jak ve své nejnovější prognóze předpokládala ČNB a nenaplnila se proto nižší očekávání trhu. Meziroční inflace vzrostla o jednu desetinu procentního bodu na 3,4 % a opět se tak vzdálila horní hranici cílového intervalu centrální banky. Jádrová inflace dokonce vzrostla na 3,7 % a byla tak nejvyšší od roku 2007 (delší srovnatelná časová řada není k dispozici). Potvrdilo se, že inflační tlaky v ekonomice zůstávají vysoké a nic na tom nezměnila ani recese, respektive hluboký propad poptávky v první polovině roku.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
img

Ranní nadhoz - další indikátory potvrdí výrazný pokles sentimentu

30.03.2020 Americký prezident D. Trump prodloužil trvání mimořádných omezení kvůli šířícímu se koronaviru do konce dubna. Amerika s více než 140 tis. nakaženými nedávno předskočila i Čínu a je zde tedy v absolutní hodnotě nejvíce nakažených. Přitom nákaza v USA ještě nedosáhla svého vrcholu. Lze proto očekávat, že toto číslo ještě značně naroste.
img

Rozbřesk: Bank of England nečekaně a mimo zasedání snižuje úrokové sazby

11.03.2020 Ekonomická data dál zůstávají ve stínu koronaviru. Ne proto, že by nebyla důležitá, ale především proto, že přicházejí se zpožděním a novou „realitu“ v podstatě ještě nestihla zachytit. Týká se to vlastně i české únorové inflace, která se sice znovu vzdálila cílové hodnotě centrální banky, nicméně pravděpodobně rozhodně ne na dlouho.
img

Tržby obchodníků zpomalily tempo růstu

13.01.2020 „Rostoucí náklady na nájemné, energie a mzdy nutí obchodníky zdražovat zboží a služby. V ekonomice si můžeme všimnout dynamického růstu cenové hladiny, což má přímý vliv na vývoj tržeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Schůzka FOMC: Powell si strategicky nechal pootevřená dvířka

13.12.2019 Prosincová schůzka nepřinesla žádné velké změny. Úrokové sazby zůstaly stejné a Fed jen zopakoval svůj názor, že ekonomika šlape podle plánu. Během následné diskuse byl velkým tématem nedávný vývoj na repo trhu.
C:\fakepath\aramco.jpg

Aramco - nejziskovější společnost i největší ropná firma světa

06.12.2019 Saudi Aramco je největší ropnou společností světa. Zajišťuje zhruba deset procent světové produkce ropy a její rezervy této suroviny v objemu kolem 270 miliard barelů se podílejí na celkovém objemu ověřených světových zásob asi 15 procenty. Společnost loni denně vytěžila 10,3 milionů barelů ropy.
japan grafy.jpg

Spotřebitelské ceny v Japonsku rostly v říjnu nejvíc za pět let

29.11.2013 Spotřebitelské ceny v Japonsku rostly minulý měsíc nejrychleji za pět let. Bez zahrnutí cen potravin a energií se dokonce zvyšovaly nejrychleji za posledních 15 let. Na oživování tamní ekonomiky poukazují i další údaje, podle kterých se výroba podniků v říjnu zvyšovala druhý měsíc za sebou.
japan grafy.jpg

Spotřebitelské ceny v Japonsku zrychlily růst

27.09.2013 Spotřebitelské ceny v Japonsku rostly v srpnu nejrychleji za pět let. Jádrová inflace, jež nezahrnuje nestabilní ceny potravin, v srpnu činila 0,8 procenta. Meziroční tempo růstu cen tak zrychlilo z 0,7 procenta v červenci a bylo nejvyšší od listopadu 2008, kdy ceny vzrostly o jedno procento. K růstu přispěly hlavně vyšší ceny energií a slabší jen, který zdražil dovoz.
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Francie | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodník | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | Cena ropy | Komerční banka | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Bohatství | IEA | Euronext | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Microsoft | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Elektřina | Eura | Evropská měna | Fiskální rok | Fondy | Graf | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak vydělat | Kam investovat | Komoditní | Libra | Makroekonomické ukazatele | Měnový forward | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Oslabení měny | Oslabování koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Roboti | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní rozpočet | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | WTI ropa | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zprávy | Zisky | Put | CEE | ISM indexy | Měď | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Velcí hráči | Burze | Traders | Zlatý standard | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Rabobank | Jackson Hole | Price Futures Group | Microsoft | Generali Investments CEE | Investing.com | Ole Hansen | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | Brazílie | Úspěch | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Znalost | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Fidelity International | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Sázení | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Daňové příjmy | Intervence centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Nervozita | Alibaba | Propad | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční injekce | Dnešní údaje | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Mzdy | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Alphabet | ČTK | Zvýšení volatility | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Generali Investments | Ranní nadhoz | Alokace aktiv | Zahraniční forex | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Spekulativní investice | LYNX Trading | NEST | Jak fungují akcie | Airbnb | Saxo | FinTech | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Graf vývoje | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | USMCA | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Mileniálové | Drahé komodity | Cena plynu | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Nervozita na trzích | Primární nabídka | Slabá koruna | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Základní úroková sazba | Refinitiv | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | SABIC | Obchodovat s akciemi | Inverness Counsel | Sazby ČNB | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | IPO Airbnb | IPO Instacart | Statistický úřad | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Ceny pohonných hmot | Sharpe ratio | Oživení světové ekonomiky | Nabídka akcií | Snížení sazeb | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Pokles cen | Štěpán Křeček | Nové akcie | AMZN | ISM index | Shrnutí obchodování | SAB Finance | Prosus | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Snížení daní | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | CzechTrade | Obchodujte | Trinity Bank | Digitalizace | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Káva | Ropná firma | Ceny benzínu | Hongkong | Trinity | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Společnost SAB Finance | Trh práce | Vyšší sazby | Standardní odchylka | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Růst průmyslové výroby | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Data ze Spojených států | Hlavní události | Radomír Jáč | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Borsa Italiana | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Skupina OPEC+ | Amazon | Fortune | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Miliardy | Vyhlídky | 5G | EUR Index | Zveřejněná data | Data o HDP | Financovat | EET | Hospodaření státu | Průmysl | ADP | Růst japonské ekonomiky | PLN | Na burze | Impuls | Arabian American Oil Company | Standard Oil | Socony-Vacuum | Hospodářský výsledek | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Agricultural Bank of China | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Nejziskovější společnost | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Šinzó Abe | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Společnost Aramco | NAFTA | Vládní výdaje | NTT (Docomo) | Prognózy | Obchodní smlouvy | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Nálada | Prohlášení | Moskva | Míra | Úroky | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Investujte | Americké centrální banky | Dot-com | Bydlení | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Evropské PMI | Americký index | Stabilní společnosti | Hospodaření | Růst poptávky | Americká WTI ropa | Návratnost | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Finální odhad | Ministr energetiky | Světová banka (SB) | Hodnota investic | Zemědělství | Podnik | Česká inflace | Tržby obchodníků | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Cenové tlaky | Nájemné | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Google | Koronavir | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Americká společnost | Rozhodování | Americké ekonomiky | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Šok | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Spotřebitelské ceny v únoru | Cenové války | Cílování inflace | Vysoká rizika | Akcie včera | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Zrychlení inflace | Třída aktiv | Stimul | Propad poptávky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Volatilita akciových trhů | Rozhodnutí bankovní rady | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | MF | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Banka JPMorgan | Potenciál | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Organizace | Závislost | Náročná práce | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Skupina OPEC | Nejsilnější růst | CIA | Celková inflace | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Globální výhled | Býčí vyhlídky | Statistiky | Malé podniky | USD za barel | Reddit | Posílení | Podpůrná opatření | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Dovoz | Dosáhnout zisku | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Koronavirová nákaza | RBI | Auta | JD.com | Levné peníze | Vakcína | Spekulovat | Fiskální stimul | Předsedkyně Evropské komise | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Zadlužení firem | Reálná ekonomika | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Waymo | Americké úrokové sazby | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Objem vládních stimulů | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Druhá vlna | Práce z domova | Ziskové marže | Akcie Coca-Cola | Exporty | Ant | Sony | Úspěchy | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Američtí politici | Spotřební daně | Znovuotevření ekonomiky | Akcie těžařů | Silvercorp Metals | Zlatá horečka | Čínská společnost | Ant Group | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Produkční ceny | Počet akcií | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | SPAC | Inspirace | Zdanění | Výkon ekonomiky | Projev šéfa Fedu Powella | Robusta | Program Antivirus | Politici | Diverzifikovat | Grubhub | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Měnový fond | AEX | Naspers | Akciové portfolio | Akcie Sony | Průzkum PMI | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Pinduoduo | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Životní prostředí | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | ABNB | Změny úrokových sazeb | TABAK | Očkování | Mutace viru | Spotřebitelská nálada v USA | Carnival | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Počet pracovních míst | Akcie Prosus | JD | Evropské centrální banky | Akcie Gamestop | KFC | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | SWKS | Skyworks Solutions | Obchodování na asijských akciových trzích | Rozvolnění | Anheuser-Busch inBev | Zinek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Zásoby plynu | Posílení české měny | Výrobní ceny v eurozóně | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Platební prostředek | HoReCa | Data o inflaci | Ceny ropy Brent | Cigarety | Rostoucí ceny | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Phil Flynn | Oslabení | Cíle | Zajišťování se proti kurzovému riziku | Zájem o zajišťování se | Zájem o zajišťování | Zajišťování | Zajišťování se | SAAC | Státní Komise pro dohled a správu | Seraphine Capital | Vesmírné projekty | Kosmické startupy | Parket londýnské burzy | Kontrolovat rizika | McDonald's | Trh dnes | Ústup pandemie | Malajsie | Odvětví | Dřevo | Růst aktivity | Série příznivých zpráv | Logistika | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Káva robusta | Extrémní počasí | Tim Ghriskey | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Meziroční inflace v září | Inflace v září
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Ross Walker
Rostoucí akciové trhy
Rostoucí akciový trh
Rostoucí americké akciové trhy
Rostoucí ceny
Rostoucí ceny komodit
Rostoucí ceny ropy
Rostoucí klín
Rostoucí kurz eura
Rostoucí mzdy

Následující klíčová slova

Rostoucí palladium
Rostoucí počty nakažených
Rostoucí potenciál
Rostoucí příjmy
Rostoucí riziková averze
Rostoucí struktura
Rostoucí struktura ceny
Rostoucí svíce
Rostoucí šance
Rostoucí trend
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít