Sobota 27. duben 2024 13:06
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Jestřábí postoj

img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu vyplývá, že předchozí týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Cena se většinou pohybovala do strany a makroekonomické pozadí bylo slabé. Ačkoli došlo k několika fundamentálním událostem, které mohly potenciálně vyvolat nový růst dolaru a pokles eura, trh v této fázi neměl zájem otevírat další short pozice. Proto většinou ignoroval projevy představitelů Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky. To ale mohla být chyba, protože například předseda Fedu Jerome Powell dal jasně najevo, že centrální banka nehodlá v červnu snížit hlavní úrokovou sazbu, jak trh očekával. Powell uvedl, že přetrvávající zvýšená inflace nejspíš zpozdí případné snížení sazeb Fedu. Stejného názoru bylo i několik jeho kolegů. Fed tedy bude dál vykazovat jestřábí postoj. Je také možné, že zvýšení sazeb zváží nakonec ještě letos.
img

Dolar je pod kontrolou

19.04.2024 Čím víc pozitivních zpráv o americké ekonomice slyšíme, tím víc trh věří, že pár EUR/USD směřuje k paritě. Societe Generale říká, že pokud Federální rezervní systém v roce 2024 nesníží sazbu federálních fondů, propadne se tento měnový pár minimálně na úroveň 1,05. V tom případě byly konzistentně nízké počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti na úrovni 212 000 za týden končící 13. dubna dalším důkazem správnosti měnové politiky. Tento názor vyjádřila prezidentka clevelandské Federální rezervní banky Loretta Mesterová a my nemáme důvod jí nevěřit.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 12. dubna. Libra znovu nedokázala opustit totéž pásmo.

12.04.2024 Pár GBP/USD se znovu pokusil usadit se pod úrovní 1,2516, kterou lze v grafu 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Zaznamenali jsme pokus o průraz této úrovně, ale byl spíš jen na oko. Předchozího dne se zdálo, že aby se medvědi vymanili ze 4měsíčního flatu, potřebují udělat ještě jeden malý krok, ale i to bylo nakonec nad jejich síly. Takže i poté, co pár ve středu klesl o 200 pipů, přetrvává flat a může to tak být neomezeně dlouho. Možná i další čtyři měsíce.
img

Graf dňa: NZDUSD (10.04.2024)

10.04.2024 Klíčovou makro událostí dne během dnešní seance na trzích APAC bylo kromě rozhodnutí agentury Fitch o ratingu také rozhodnutí RBNZ o úrokových sazbách. Rada bankéřů rozhodla, že sazba OCR by měla být zachována na úrovni 5,5 % (v souladu s odhady trhu). Ačkoli reakce na novozélandský dolar nebyla přehnaná, byla spíše jestřábí. Důvodem byly komentáře v zápisu z rozhodnutí, které naznačovaly ochotu RBNZ udržet úrokové sazby na zvýšené úrovni před delším obdobím.
img

Ekonomický kalendář – zpráva o CPI v USA, rozhodnutí BoC a zápis z FOMC

10.04.2024 Futures ukazují na vyšší otevření dnešní seance na starém kontinentu a v USA. Stalo se tak po včerejší mírně lepší seanci na Wall Street a smíšeném sentimentu na trzích APAC. Nejdůležitějšími údaji dne byly zpráva o CPI z USA, rozhodnutí BoC a zápis z FOMC.
img

Přehled páru GBP/USD. 8. dubna. Inflace v USA může znovu nepříjemně překvapit

08.04.2024 I měnový pár GBP/USD vykazoval v pátek nelogické a bezdůvodné pohyby. Mohlo by se zdát, že sestupný trend libry je stále neporušený, ale není to tak. Stačí přepnout na časový rámec 24H, kde je zřetelný čtyřměsíční flat. V grafu 4H tedy pozorujeme střídání krátkodobých vzestupných a sestupných trendů. Momentálně se cena drží u spodní hranice bočního kanálu – úrovně 1,2500. Tato úroveň je přibližná. Minulý týden se pár nelogicky odchýlil od úrovně 25 a ignoroval silné makroekonomické pozadí v USA. V pátek se pak nakrátko propadl, což by obchodníky nemělo mást. Teď je nový uptrend mnohem pravděpodobnější a je jedno, jestli tento pohyb odpovídá fundamentálnímu pozadí.
img

Co příští týden čeká euro?

08.04.2024 Právě jsme viděli silné americké údaje a velmi slabou reakci trhu. Chtěl bych zdůraznit, že poptávka po americké měně měla stoupnout mnohem výrazněji, ale trh se celý týden soustředil spíš na prodej dolaru než na jeho nákup. V důsledku toho není aktuální zpravodajské pozadí pro účastníky trhu příliš zajímavé, takže má menší význam než obvykle.
img

Akciové indexy mezitím smazaly ztráty a Bowmanová z Fedu se přidala k jestřábím bankéřům 📃

05.04.2024 Bowmanová ve svých dnešních komentářích po zprávě o trhu práce naznačila, že měnová politika Fedu musí zůstat restriktivní, aby znovu získala kontrolu nad inflací. Bankéřka poznamenala, že pokrok v boji proti inflaci se zpomaluje, nebo dokonce zastavuje. Pokud se ukáže, že inflace je "lepivější", než naznačovaly původní prognózy, a dokonce se vrátí k vzestupnému trendu, není vyloučeno další zvýšení úrokových sazeb.
img

EUR/USD: ECB může předběhnout Fed

05.04.2024 Z Evropské centrální banky se čím dál častěji ozývají signály holubičího charakteru, které naznačují, že regulátor začne na červnovém zasedání snižovat úrokové sazby. Poslední zprávy o růstu CPI za březen, které odrážejí zpomalení inflace v Německu i v celé eurozóně, tyto předpoklady jen "potvrdily". Naznačuje to i zápis z březnového zasedání ECB.
img

Klíčové události 5. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.04.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Německo, EU a Spojené království zveřejní své vlastní údaje o PMI ve stavebnictví. EU mezitím také zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. Neočekáváme, že by tyto zprávy měly na účastníky trhu výrazně zapůsobit. Ve Spojených státech však budou zveřejněny údaje o NonFarm Payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrné mzdy. Všechny tři zprávy mají přímý dopad na Federální rezervní systém a jeho rozhodnutí o měnové politice. Pokud údaje předčí očekávání, může dolar zahájit růstový pohyb, což by byl nejlogičtější možný postup. Alespoň na měnovém páru EUR/USD, kde přetrvává klesající trend.
img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového EUR/USD 27. března

27.03.2024 K otestování hladiny 1,0852 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, čímž potvrdil prodejní signál, a pár se propadl do oblasti 1,0831. V důsledku toho došlo k poklesu o 20 pipsů. Údaje o spotřebitelské důvěře v Německu a zpráva o HDP ve Španělsku euro podpořily, ale silné zprávy z USA, zejména pokud jde o spotřebitelskou důvěru, vyvíjely na pár tlak. Dnes může euro pokračovat v poklesu, k čemuž napomohou prohlášení člena Výkonné rady Evropské centrální banky Piera Cipolloneho a člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Holubičí postoj bude na euro vyvíjet tlak. Na jednotnou měnu může působit i pokles ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
img

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami

27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. března

26.03.2024 Odpoledne byla v době růstu linie MACD od nuly otestována úroveň 1,0838, což omezilo potenciál páru stoupat v rámci klesajícího trendu. Krátce nato přišel druhý test, a to v okamžiku, kdy MACD klesala z překoupené zóny, což vedlo ke druhému scénáři pro short pozice, ale pár aktivně neklesal. Včera euro podpořil projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Odpoledne dolar stále klesal, i když někteří představitelé Federálního rezervního systému dali najevo jestřábí postoj. Dnes dopoledne bude zveřejněn předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a změna objemu HDP ve Španělsku. HDP je druhořadá zpráva, takže obchodníci budou sledovat údaje z Německa. Dobrá zpráva může podpořit euro. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Forex: Koruna s regionem pod tlakem, nehledě na “opatrnou” ČNB

25.03.2024 Česká koruna si vzpruhu ze zasedání ČNB (daného konzervativním poklesem sazeb o 50bps a zdůrazňováním pro-inflačních rizik) moc dlouho neužila. Během čtvrtečního a pátečního obchodování byla česká měna opět pod tlakem. Částečně to může být dané tím, že část trhu má stále problém s tím “uvěřit” bankovní radě relativně jestřábí rétoriku - i když v posledních týdnech se očekávaná trajektorie sazeb bezesporu posunula směrem vzhůru.
img

EUR/USD. Přehled týdne. Poslední březnový akord

25.03.2024 Pár EUR/USD klesá již druhý týden po sobě. Pokud se podíváme na graf EUR/USD, vidíme, že od 8. března se pár obchodoval kolem hladiny 1,0980, ale poté začal postupně klesat. Navzdory výrazným korekčním pullbackům a občasným flatům se pár obecně pohybuje směrem dolů. Ani holubičí výsledky březnového zasedání FOMC nezlomily dolarové býky. S nedávným propadem bychom však měli být opatrní. Tento cenový pohyb nevypadá spolehlivě: americký výrobní index PMI, který zůstal v zelených číslech a dosáhl několikaměsíčního maxima, dolar podpořil. Trh zároveň jako by zapomněl, že Federální rezervní systém ponechal svůj bodový graf, naznačující tři snížení sazeb v tomto roce, beze změny. Růst dolaru se zdá být nadměrný, ale čím jsme si jisti, je, že v tomto kole zvítězili medvědi.
img

Co sdělila Christine Lagardeová?

21.03.2024 Ve středu se ve Spojených státech i v Evropské unii odehrála spousta důležitých událostí. Dopoledne ve Frankfurtu vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, což způsobilo například pokles poptávky po euru. Připomenu, že jsem pokles eura čekal a vlnový pattern směřoval několik měsíců po sobě dolů. Trh ale s vytvořením předpokládané vlny 3 neboli C nespěchá. Aby snížil poptávku po euru, potřebuje neustálou podporu zpráv. A té se mu dostává!
img

EUR/USD. Nejdůležitější týden měsíce března

18.03.2024 V průběhu tohoto týdne nás čeká spousta fundamentálních událostí. Na programu bude především zasedání amerického Federálního rezervního systému, který ve středu oznámí výsledky svého březnového zasedání. To však není jediná významná událost tohoto týdne – projev předsedy Fedu Jeromea Powella (nezávisle na tiskové konferenci po zasedání), indexy ZEW, PMI, IFO, zprávy o nemovitostech a stavebnictví v USA a tak dále. Není pochyb o tom, že volatilita se v nadcházejících dnech zvýší. Nahlédněme do ekonomického kalendáře nejdůležitějšího týdne v měsíci březnu.
img

Co příští týden čekat od dolaru?

18.03.2024 Zasedání Federálního rezervního systému. To je vše, co je třeba říct. Zasedání americké centrální banky bylo, je a bude klíčovou událostí pro dolar i celý měnový trh. Jistě, ne každé zasedání Fedu vede ke změnám měnové politiky, které trh prostě nemůže ignorovat. Každé zasedání je ale příležitostí vidět a slyšet důležité informace, které ovlivní osud dolaru na několik příštích týdnů.
img

USD/JPY: jen spadl do jemu důvěrně známé pasti

12.03.2024 Měnový pár USD/JPY se minulý týden po dvou týdnech, kdy se pohyboval v rozmezí, prudce propadl. Dva týdny se obchodníci v klidu pohybovali na úrovních mírně nad 150. Pullbacky ve směru dolů vystřídaly býčí impulsy – cena se stabilně pohybovala v kruhu. Dne 5. března však vzali moc do svých rukou prodávající USD/JPY. Jen během několika dní stáhli cenu o 400 pipsů dolů. Dnes pozorujeme korekci, ale o obnovení býčího pohybu je zatím předčasné hovořit. Takové předpovědi jsou dokonce nebezpečné: vždyť pokud index spotřebitelských cen, který bude v USA zveřejněn na začátku americké seance, nebude na straně dolaru, mohou se iniciativy opět chopit prodávající.
img

Politika Fedu zůstává jestřábí

11.03.2024 Postoj Federálního rezervního systému zůstává poměrně přísný. Euro a britská libra po pátečních nákupech rychle klesaly, v čemž je podpořily čerstvé statistiky o americkém trhu práce. Cílem tohoto přehledu je ale probrat trochu jiné téma. Zvláštní pozornost přitahuje projev Neila Kashkariho, prezidenta minneapoliské Federální rezervní banky. Fed podle něj letos sníží úrokové sazby jen dvakrát, přičemž scénáře počítají s jediným snížením sazeb v roce 2024. Kashkari uvádí, že chystané údaje ovlivní postoj výboru na nadcházejícím zasedání Federálního rezervního systému.
img

Forex: Koruna v očekávání, co přinese zasedání ECB

04.03.2024 Minulý týden nabídl údaje, které měly potenciál zahýbat s kurzem české koruny. Z tuzemské ekonomiky to byl středeční výsledek cen výrobců, který zajisté pozorně sleduje i Česká národní banka jako jeden ze signálů možného budoucího vývoje spotřebitelské inflace. Lednový údaj cen v průmyslu potvrzuje, že cenové tlaky v české ekonomice jsou na ústupu a dávají bankovní radě prostor pro další snižování sazeb.
img

GBP/USD: obchodní plán na 1. března. GBP se opět dostává pod prodejní tlak

01.03.2024 Pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2671 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a vytvoření falešného průrazu zde vytvořily vynikající vstupní bod k prodeji libry. Instrument se v důsledku toho propadl o více než 25 pipů. Nákupní aktivita v oblasti 1,2644 při falešném průrazu vedla odpoledne k růstu zpět k úrovni 1,2671. Prodejci se ale nechtěli vzdát. Medvědi nakonec dali signál k otevření short pozic, což znamenalo další výprodej libry šterlinků.
img

Výnosy amerických státních dluhopisů podporují dolar. Přehled USD, CAD, JPY

29.02.2024 Nejnovější údaje z USA se ukázaly být mnohem slabší, než se očekávalo. Index spotřebitelské důvěry Conference Board poprvé za poslední čtyři měsíce klesl na 106,7 b. (očekávala se hodnota 115 b.) z lednové revidované hodnoty 110,9 b. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se v lednu snížily o více než 6 % a zdá se, že na nízké úrovni jsou také podnikatelské investice. Očekávání oživení amerického průmyslového sektoru se nenaplňují; nyní se všichni soustředí na čtvrteční zprávu ISM.
img

Bude zlato tento týden pokračovat ve svém růstu?

26.02.2024 Podle posledního týdenního průzkumu o zlatě se názory investorů a analytiků rozcházejí. Main Street je ve svých názorech i nadále stabilní s celkově vyrovnaným býčím postojem, zatímco u analytiků pro tento týden jasně převažuje býčí prognóza.
C:\fakepath\burza-23022024.jpg

Akcie nadopované růstem Nvidia dělají vrásky Fedu

23.02.2024 Rally pokračuje! Tento týden investory příjemně překvapily výsledky Nvidia, které poslaly nahoru nejen akcie samotné společnosti, ale povzbudily optimismus napříč akciovými trhy.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Fundamentální analýza | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Česká měna | Středoevropské měny | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Česká koruna | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | EUR/CZK | Měnový trh | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Bundesbank | CCI | CME | COT report | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Dezinflace | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Flat | Forward | Futures | Grafy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Kiwi | Klouzavý průměr | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Long | Long pozice | Loonie | MACD | MIFID | MT4 | Makléř | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Rally | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Stop-Loss | Support | Take Profit | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Obchodování | Regulátor | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | ForexLive | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Investiční banky | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Zásoby ropy | Financial Times | Obchodníci | NZDUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Conference Board | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Euro dnes | Fiskální rok | Fondy | Forex.com | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Ichimoku | Index PMI | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Libra | Libra šterlinků | Management | Míra inflace | Moving Average | Norská koruna | Pokles eura | Prodej dolaru | Prodej eura | Prognóza | Ropy | Sázky | Signály | Société Générale | Švýcarská centrální banka | Trh | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | ZEW | EIA | Buy | Christine Lagarde | P.A. | ROCE | Sell | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | COT | Global forex | Graf EUR/USD | NATO | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Snižování úrokových sazeb | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Obchodní signály | Fundamentální faktory | Objem investic | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Člen rady guvernérů | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Výrobní index PMI | Nízká volatilita | Prodejní signál | Představitelé Fedu | Výhled | Payrolls | Mzdy | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Odhady trhu | Predikce | Obchodování eura | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Ekonomické údaje | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | xStation | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Jednání FOMC | Očekávání | CME FedWatch | Mizuho | Jerome Powell | MiFID II | Výnosy desetiletých dluhopisů | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Posilování dolaru | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Šéf Fedu | Cenový kanál | Banka Mizuho | Reakce trhu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Obchodní signál | Prognóza ECB | Politika Fedu | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Hodnota indexu | Majetek | Růst dolaru | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Začínající obchodníci | Růst cen ropy | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Intradenní strategie | Oživení světové ekonomiky | Snížení sazeb | Wealth Management | Prezidentka ECB | FedWatch Tool | Výnosové křivky | Snížení úroků | Výnosy amerických státních dluhopisů | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Tým FXstreet.cz | S&P 500 Index | Patterny | Objem | Obchod | Trh práce | Histogram | Obrat trendu | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | TradingEconomics | Růst cen | Lagardeová | Vyhlídky | Trendová linie | Federální rezervní banky | SMA | Předpovědi | USDIDX | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Velikost pozice | Stavebnictví | Ceny zboží | Člen bankovní rady | Zasedání FOMC | Prognózy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Nálada | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Forward PE | Bydlení | Stratég | US100 | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Klesající trend | Odhad spotřebitelské důvěry | Ifo | Krátké (short) pozice | Nejbližší rezistence | Zpráva COT | Poradenství | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Cenové tlaky | Nižší růst | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Americké hospodářství | Negativní dopad | Pokles | Situace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Medvědi | Prodávající | Inflace v lednu | Pokračování poklesu | Údaje z USA | FedWatch | Sestupný trend | Vývoj | Výkyvy | Inflace v únoru | Profitovat | Index výrobní aktivity | Zrychlení inflace | Stimul | Inflace v EU | Makroekonomické predikce | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Signál | Dlouhé (long) pozice | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Býčí potenciál | Potenciál | Ekonomiky | Akcie Nvidia | Práce | Údaje | Celková inflace | Inflace v březnu | Bob Haberkorn | RJO Futures | Podnikatelské investice | Statistiky | USD za barel | Posílení | Zasedání Evropské centrální banky | Dosáhnout zisku | Zveřejněné údaje | CL | Spekulovat | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Klesající trendová linie | JDE | Rizikovější měny | Unie | Překoupené zóny | Průraz | Tržní situace | Výrobní PMI | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | Medvědí potenciál | Členové Fedu | Bezpečná měna | Fundamentální pozadí | Šance | Ceny | Evropské investiční banky | Společnost XTB | Korekční fáze | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Významné události | Zprávy z USA | Trh s futures | Kanadská ekonomika | Výrobní index | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Nvidia | Vývoj ceny akcie | PMI ve zpracovatelském průmyslu | CPI v USA | Americké měny | Růst zlata | Nařízení | Zveřejnění výsledků | Číst grafy | Růst průměrné mzdy | Proražení | Životní prostředí | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | CARA | Situace na trhu | Pravidla obchodování | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Trendové linie | FOMC minutes | Manufacturing PMI | Silný růst | Analýza EUR/USD | Výhled pro EUR/USD | xStation 5 | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Přeprodané oblasti | Cenové úrovně | Ochota riskovat | API | Oslabení | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Nové prognózy | Dolar dnes | Obchodování na trhu | Počet nezaměstnaných | Rada guvernérů | Pokles poptávky | Načasování | Základní sazby | Velké instituce | Společnosti | Opatření | Dna | ANO | Minulá výkonnost | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Klima | Vanguard | Společnost | MAST | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | | Rotace | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Hráči na trhu | Konvergence | CME FedWatch Tool | Analytik trhů | Instituce | Murray | Adam Button | Index PCE | Pokles inflace | Analýza transakcí | Korekční pohyb | Nákupní aktivita | Oblasti supportu | Christopher Waller | Obchodní instrument | Vývoj amerického akciového indexu | Marketingová komunikace | Překoupené oblasti | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Zveřejnění zpráv | Obchodování páru EUR/USD | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analýzy sentimentu | CZ | Obrat v měnové politice | Index cen výrobců | Bankovní rady ČNB | Vysoké sazby | Nejdůležitější události | Výprodeje | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Stavebnictví v USA | Kazuo Ueda | Raphael Bostic | Zprávy o trhu | Dobré obchodní signály | Pohyb zlata | Americký regulátor | Práce v Německu | Klesající inflace | Obavy ze zrychlení inflace | JOLTS | Sázky na pokles sazeb | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Michelle Bowmanová | Vice | Růst akcií Nvidia | Velké objemy | Finanční podmínky | Holubičí postoj | Sebevědomí | Oficiální údaje | Odhadovaná cena | Nadšení | Yardeni | yardeni.com | tradingeconomics.com | Růst libry | Eskalace | Michael Barr | Nové údaje | Ukazatel inflace | Ochlazování inflace | Rok 2024 | Další snižování sazeb | Maryland | Dobrá zpráva | Reálné hodnoty | Jádrový CPI | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | D1 | Bannockburn | Wealth | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | APAC | Analýza fundamentálních událostí | Vstup na trh | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Vývoj ceny akcie Nvidia | Ceny akcie Nvidia | Výsledky Nvidia | Q4 tržby | Vývoj výnosu 10letých amerických vládních dluhopisů | Porovnání vývoje Forward PE | Porovnání vývoje Forward PE u akciových indexů | Forward PE u akciových indexů | PE u akciových indexů | Marže Nvidia | Poměr Forward PE | Optimismus napříč akciovými trhy | Rally pokračuje | Jestřábí postoj americké centrální banky | Postoj americké centrální banky | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Vlnový pattern | Současný stav | Důležité informace | Zasedání Bank of Japan | Vlnová analýza | Financial | Rezervy | Údaje o prodejích | 256/2004 | Migrace | Urputnost | Eskalace geopolitického napětí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Jessica Amir
Jestřáb
Jestřábí cyklus
Jestřábí ECB
Jestřábí Fed
Jestřábí hlasy
Jestřábí komentáře
Jestřábí komentáře Fedu
Jestřábí politika
Jestřábí politika amerického Fedu

Následující klíčová slova

Jestřábí postoj americké centrální banky
Jestřábí přístup
Jestřábí tlak
Jestřábi z Fedu
Jet Capitals
Jet Industrial Lease
JETO TRADE
Jet Trade Forex Investment
Jevgenij Loktjuchov
Jevgenij Suvorov
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít