Klíčová slova - Inflace v USA

Ekonomický kalendář: Spotřebitelská inflace v USA pod drobnohledem
26.02.2021 Výprodej na akciových trzích pokračuje, ale v mírnějším tempu, než jakého jsme byli svědky včera na Wall Street. Německý DAX krátce po otevření propadl, ale rychle se zbavil největších ztrát po začátku standardní obchodní seance. Hlavním tématem na trzích je prudký růst výnosů. Nicméně členové Fedu se neúnavně snaží mírnit obavy. Dnešní kalendář nenabízí data 1. kategorie. Zajímavé bude až odpoledne se statistikami spotřebitelské inflace a osobních příjmů a výdajů, které budou zveřejněny ve 14:30. Vývoj spotřebitelské inflace sleduje pozorně Fed, takže zvláště tyto výsledky mohou přinést tržní reakci. Na videokonferenci se dnes potkají ministři financí G20 s centrálními bankéři, ale nečeká se žádné důležité rozhodnutí pro finanční trhy. Je také dobré zmínit, že dnes je poslední seance měsíce, takže mohou nastat výraznější pohyby související s úpravou portfolií fondů.

Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce
25.02.2021 Plošná karanténa z loňského jara sice připomněla, že je třeba stále počítat s americkým dolarem, současně ale potvrdila odolnost eura. Počátkem loňského dubna totiž nastal obrat trendu a euro začalo vůči dolaru opětovně posilovat. Koncem listopadu prolomilo hranici 1,2 dolaru za euro a přelom roku zakončilo ještě silnější. V současnosti je euro na nejvyšších úrovních od března 2018 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo vydat směrem ke slabším hodnotám. Do bezpečného přístavu však promlouvá stále významnější faktor ovlivňující hodnotu tradičních světových platidel, kterým je dominantní kryptoměna bitcoin.

EURUSD se odrazil od rezistence na 1,2180
24.02.2021 Během dnešní seance jsme svědky poklesů na hlavním měnovém páru. Výnosy desetiletých bondů stále pokračují v růstu. Dnes navýšily roční maxima vzestupem na 1,41 %. Růst výnosů je důsledkem obav z růstu inflace v USA, přestože dnes guvernér Fedu Powell řekl, že může trvat až 3 roky k dosažení inflačního cíle. Vyšší výnosy lákají kapitál do USD. Z technického pohledu se EURUSD odrazil od klíčové rezistence na 1,2180. Pokud bude pokles pokračovat, tak nejbližší support vidíme na 1,2090. Naopak medvědí setup by přerušil vzestup páru nad zmíněnou zónu 1,2180. V tomto případě by dle standardního výkladu TA byl vytvořen býčí signál - tedy průraz nad "neckline formace inverzní hlavy a ramen.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.2.2021
22.02.2021 Výnosy delších amerických vládních dluhopisů se vydaly prudce nahoru. Vzhledem k dolarocentrické povaze globálního finančního systému se vývoj na amerických vládních bondech propisuje do výnosů státních obligací po celém světě. Výnos desetileté splatnosti se aktuálně nachází těsně pod 1,4 %. Většina investičních bank v prosinci 2020 předpokládala, že se výnos desetiletého papíru vyšplhá na tuto úroveň až konci letošního roku. Nyní Wall Street cílovou úroveň výnosů reviduje směrem nahoru. Prognóza do konce roku činí 1,75 % - 2%. Návrat růstu a inflačních tlaků vládní dluhopisy s fixním kupónem znehodnocuje. Nárůst výnosů souvisí i se stimuly Bidenovy administrativy. Ta k jejich financování využívá emisí delších splatností. Z tohoto důvodu dochází k významnému steepeningu výnosové křivky. Rozdíl mezi výnosy desetileté a dvouleté splatnosti se aktuálně nachází na úrovni 1,27 procentního bodu, nejvýše od ledna 2017. Tento vývoj stojí i za poklesem akcií z posledních dní. Dlouhodobě platilo, že se konkurenční vztah mezi akciovými a dluhopisovými trhy projevoval až v momentě, kdy se výnosy 10Y US GB nacházely nad úrovní 3 %. Vzhledem k obrovskému nárůstu zadlužení však existují obavy, že i nárůst výnosů ke 2 % může být pro řadu firem nebezpečný.

Lednová inflace v USA slabší, než se očekávalo
11.02.2021 Přírůstek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se začátkem února pravděpodobně dále mírně zmírnil. Trh očekává 758 tisíc nových žádostí, tedy o 21 tisíc méně než v předcházejícím týdnu. Počet pokračujících žádostí se očekává na úrovni 4,4 oproti předchozím 4,6 milionů. Data za poslední tři týdny poukazují na stabilnější situaci. Americký trh práce ovšem zůstává i nadále v obtížné situaci, na kterou znovu upozornil šéf Fedu Powell během svého včerejšího vystoupení v Ekonomickém klubu v New Yorku. Zmínil, že monetární politika sama o sobě nebude stačit na dosažení cíle maximální zaměstnanosti a podpora bude muset přijít také ze strany fiskální politiky. Upozornil přitom na nerovný vývoj na trhu práce. Ve vyšších příjmových kategoriích se zaměstnanost během covidového období snížila zhruba o 4 %, zatímco u nízkopříjmových skupin, pro které je složitější budovat úspory, se jedná o pokles okolo 17 %. Míra nezaměstnanosti v lednu sice klesla z 6,7 % na 6,4 %. Tento vývoj však nereflektuje skutečný vývoj na pracovním trhu, jelikož řada lidí vyčkává s aktivním hledáním zaměstnání na zklidnění epidemické situace.

Forex: Dolar oslabuje; přispívá k tomu přetrvávající slabá inflace v USA
10.02.2021 Dolar dnes klesl na dvoutýdenní minimum, oslabuje vůči euru a britské libře. Přispěla k tomu přetrvávající slabá inflace ve Spojených státech a pokles výnosů z dluhopisů americké vlády.

BREAKING: Americká inflace nenaplnila očekávání
10.02.2021 Meziroční tempo růstu indexu spotřebitelských cen CPI v USA zůstalo v lednu nezměněno na 1,4 %. Očekávání trhu bylo nastaveno na vzestup cen o 1,5 %. Aktuální tempo růstu cen zůstává výrazně pod 2,3 %, které americká ekonomika zaznamenala v únoru 2020 před atakem pandemie.

Ranní okénko - Fiskální pomoc a inflace v USA
10.02.2021 Z pohledu ekonomických dat je dnešní evropský i domácí kalendář prázdný, a budeme tak vyčkávat na odpolední zveřejnění americké inflace za leden. Tamní prosincový meziměsíční růst spotřebitelských cen byl revidován z 0,4 % na 0,2 % a pro leden činí medián tržního odhadu 0,3 %. V meziročním srovnání by se tak míra inflace posunula z 1,4 % na 1,5 %. K výraznějšímu pohybu by nemělo dojít ani v jádrové složce inflace, která dle trhu ubrala desetinu procentního bodu a zakotvila na 1,5 %. Stejně jako v případě eurozóny působily v lednu směrem k vyšší inflační dynamice ceny pohonných hmot. Naopak by mělo být nadále pozorovatelné zpomalování cen v oddíle služeb. Výhledově lze očekávat citelnější zrychlení inflace ve druhém čtvrtletí letošního roku, a to především vlivem nízké srovnávací základny způsobené poklesem cen na jaře minulého roku, kdy byly nižší obzvlášť ceny energií, jež následovaly propad cen ropy na světových trzích. Nicméně tento efekt bude pouze přechodný. Proinflačně se projeví také fiskální impulz, který bude díky výměně administrativy v Bílém domě vyšší a měl by napomoci k rychlejšímu uzavření mezery výstupu způsobené pandemií. Dle návrhu prezidenta Bidena by se měl fiskální impulz vyšplhat až na 1,9 billionu USD. Balíček se ale nevyhne resistenci. Republikáni by se obecně mohli zdráhat odsouhlasit takto silný fiskální impulz (1,9 bilionu USD představuje 9 % HDP) tak krátce po tom posledním, který prošel v prosinci. I ze strany některých demokratických senátorů již zazněla kritika. Apelují například na nižší navýšení minimální mzdy či na přesnější zacílení pomoci. Konečná suma tak bude pravděpodobně nižší. Z hlediska dopadů na inflaci odstartovala navrhovaná výše fiskální pomoci zajímavou ekonomickou debatu. Bývalý ministr financí USA Larry Summers argumentoval, že suma balíčku je možná až přehnaně vysoká. Zdůraznil, že s přičtením oněch 600 miliard z prosince výše fiskální pomoci třikrát převyšuje aktuální mezeru výstupu. Ta by dle hrubých odhadů mohla činit zhruba 900 miliard USD, což by odpovídalo rozdílu mezi nynějším HDP a jeho hodnotou, kdyby se ekonomika bývala nacházela na předpandemickém trendu. Pro srovnání Summers připomíná fiskální podporu z roku 2009, která dosahovala jen poloviny tehdejší mezery výstupu. Odvíjí z toho obavu o rostoucí inflaci citelněji přesahující inflační cíl Fedu. Inflační swap 5y5y, tedy pětiletý s platností za pět let, sloužící jako měřítko trhem očekávané inflace se sice zvýšil, nicméně nikterak dramatický vývoj nepozorujeme. Aktuálně trh vidí na dlouhodobějším časovém horizontu inflaci okolo 2,45 % oproti 2,30 % na začátku ledna.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.2.2021
08.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že EU stále zaostává za USA. V Izraeli data ukazují, že vzhledem k proočkovanosti výrazně klesá podíl hospitalizovaných ve věkové kategorii nad 60 let. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování.

Ranní okénko - Tuzemská inflace míří pod 2 %
08.02.2021 Tento týden nás čekají důležité události z české ekonomiky. Zahraniční obchod a průmysl patrně v závěru roku dále poskytly podporu ekonomice a inflace pravděpodobně zamířila pod inflační cíl. Dále nás čekají data z německého průmyslového sektoru a lednová inflace v USA, kde se v porovnání s vývojem v eurozóně očekává pouze mírný nárůst spotřebitelských cen. O víkendu by také dle původního plánu mělo dojít ke skončení nouzového stavu. Nepříznivá epidemická situace však otevírá debatu k jeho prodloužení.

Inflace v USA v prosinci zrychlila na 0,4 procenta
13.01.2021 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech v prosinci ve srovnání s předchozím měsícem vzrostly o 0,4 procenta. Tempo růstu tak zrychlilo z listopadových 0,2 procenta a bylo nejvyšší za čtyři měsíce. Přispěly k tomu hlavně ceny pohonných hmot, uvedlo dnes americké ministerstvo práce.

Ekonomický kalendář: Jednání o Brexitu stále zvyšuje rizikovou averzi na trzích
11.12.2020 Evropa dnes otevřela do negativního teritoria po nejednoznačných výsledcích včerejší Wall Street a asijské seance. Dnes probíhá druhý den summitu EU, ale zástupci už dosáhli kompromisu v otázce rozpočtu i záchranného fondu EU. Pesimismus však převažuje v otázce Brexitu. Nedohoda je stále pravděpodobnějším scénářem, i když velká část trhu stále sází na dohodu "v poslední minutě". Dnes nebudou zveřejněna žádná data první kategorie. Odpoledne je však na programu výrobní inflace v USA a spotřebitelská důvěra University of Michigan.

Přichází inflace nebo pád cen?
23.11.2020 Nabídka zboží a služeb zůstává kvůli restriktivním opatřením omezená. Na druhou stranu domácnosti i firemní sektor je plný optimismu, který doprovází rostoucí akciové trhy a naplno úvěrující banky. Tento mix je proto živnou půdou pro růst cen. Kam v této době nasměrovat své finance na finančních trzích?

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně se zadrhává
13.11.2020 ČNB dnes zveřejní záznam z měnového jednání z 5. listopadu a krátce nato údaje o platební bilanci ke konci září. Ministr zdravotnictví Blatný připravuje na pondělní jednání vlády návrh o prodloužení nouzového stavu o 30 dní. Z eurozóny dorazí údaje o zaměstnanosti a zpřesněný odhad HDP za třetí kvartál. V USA bude zveřejněn další indikátor sentimentu.

Ranní okénko - Průmyslová výroba v eurozóně zvolní tempo
12.11.2020 Dnes nás čeká zveřejnění údajů o průmyslové výrobě v eurozóně a říjnové inflaci v USA. Zprávy o vakcíně proti koronaviru vedou na trzích k vlně optimismu a prezidentka ECB Lagarde zopakovala připravenost centrální banky poskytnout ekonomice další stimul.

Forex: Inflace v USA bude příští rok nad cílem
12.11.2020 Po včerejším svátečním dni se dnes na trh vrátí aktivita a zajímavější bude i ekonomický kalendář. Inflační data upozorní na rozdíl mezi deflačním vývojem v Německu a relativně robustními inflačními tlaky v USA, kde pro rok 2021 očekáváme inflaci nad dvouprocentním cílem Fedu. Stále solidní výsledky průmyslové výroby v eurozóně za září budou komentovány s obavami o výsledek v dalších měsících.

Ranní okénko - Týden v duchu inflace
12.10.2020 Týden se ponese v duchu inflace spotřebitelských cen. Tuzemská zářijová inflace je na řadě dnes. Očekáváme zpomalení její meziměsíční dynamiky, což je dáno především negativním sezónním vlivem poklesu cen dovolených. Naopak ceny potravin působily opačným směrem. V meziročním vyjádření dojde vzhledem k nízké základně ke zvýšení spotřebitelských cen.

Co čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?
09.10.2020 Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám. Výnosy z dlouhodobých dluhopisů a akcie s malou kapitalizací jsou na vzestupu a zlato se vrátilo nad 1900 dolarů za unci. Tato očekávání vycházejí z nejnovějších průzkumů, podle nichž roste pravděpodobnost, že Joe Biden porazí 3. listopadu Donalda Trumpa.

Ekonomický kalendář: Prim dnes hrají inflační data z USA
11.09.2020 Ekonomický kalendář dnes nabídne některé zajímavé fundamenty. Číslem jedna bude index CPI z USA, který by měl mít na náladu na trzích největší dopad. Mimo to však se svým projevem vystoupí více členů bankovní rady ECB. Guvernérka Lagardová vystoupí na tiskové konferenci Euroskupiny. Po včerejším zasedání ECB by mohla přijít s určitými detaily nastavení měnové politiky. Nicméně ještě zajímavější by měl být projev Phillipa Lanea, člena bankovní rady ECB, na téma měnové politiky. Jeho obvykle "akademičtější přístup" by mohl nabídnout pohled na měnovou politiku z jiné perspektivy než včerejší projev Lagardové.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nízká inflace donutí ECB rozšířit pandemický program, tento týden to ale nebude
07.09.2020 Světovému kalendáři bude dominovat zasedání Evropské centrální banky. Odhad růstu HDP pro Q3 může ECB revidovat směrem nahoru, inflační výhled bude ale chmurný. Euru tak čtvrteční zasedání zřejmě neprospěje. Ve Spojených státech spotřebitelské ceny i ceny průmyslových výrobců pravděpodobně uberou na tempu. To bude platit i pro českou inflaci, která v srpnu zřejmě stagnovala. Výsledky českého průmyslu by naopak měly ukázat solidní růst.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.8.2020
17.08.2020 Čínská centrální banka poskytla bankám dodatečnou likviditu v hodnotě $100 mld. To poslalo podpořilo čínské indexy. Akce centrální banky souvisí jednak se zhoršováním americko-čínských vztahů. Autority v největší asijské zemi tak chtějí zabránit oslabení trhů. Dalším důvodem, proč se i čínská centrální banka rozhoupala ke stimulům, je méně výrazné oživení na straně spotřeby. Průmyslová produkce zaznamenala výraznější zotavení, což zohledňuje předchozí stimuly ze strany čínské vlády.

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá
14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.

Forex: Čeká se zpomalování inflace v ČR
13.08.2020 Spotřebitelské ceny dle našeho odhadu i odhadů trhu v červenci zpomalily meziroční růst. Nejistota odhadů je stále zvýšená. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA by měl pokračovat v sestupu.

Graf dne: Jádrová inflace v USA vyskočila nejvíce od roku 1991
12.08.2020 Meziroční tempo indexu CPI v USA vzrostlo v červenci o 1 % z červnových 0,6 %. Očekávání analytiků byla nastavena na růst o 0,8 %. Jedná se o nejvyšší meziroční růst za poslední čtyři měsíce. Jádrová inflace (bez volatilních cen potravin a paliv) vzrostla o 1,6 % z předchozích 1,2 %. Trh však čekal pouze nárůst o 1,1 %. Na měsíční bázi vzrostla inflace o 0,6 %. Odhad analytiků byl na poloviční úrovni. Jednalo se o nejvyšší meziměsíční nárůst za poslední takřka 3 dekády. Růst se týkal hlavně cen automobilů, paliv a textilu. Vysoký růst inflace je důsledkem konce protikoronavirových opatření a návratu spotřebitelů do maloobchodních řetězců. Návrat inflace na předkrizové úrovně se z posledních dat zdát být rychlejší, než se dosud soudilo. Nemělo by se však jednat o začátek nové inflační vlny. Vyšší nezaměstnanost by totiž měla držet růst mezd na nižších úrovních, než bylo standardem před koronavirovou krizí.

Forex: Inflace v USA nad odhady ponechala trh klidným
12.08.2020 O překvapení dneška se postaral výsledek inflace v USA za červenec. Spotřebitelské ceny rostly meziměsíčně o 0,6 %, což bylo dvakrát rychleji, než trh čekal. Meziroční růst cen se zvýšil na 1,0 % z 0,6 %. Hlavní díl překvapení přitom leží v jádrové inflaci bez cen potravin a energií. Zde se ceny meziměsíčně zvýšily o 0,6 %, když se čekalo 0,2 % a meziroční tempo vzrostlo na 1,6 % z předchozích 1,2 %, když se čekalo 1,1 %. Inflace sice zůstává nízko, ale takový skok, za kterým mimojiné stálo zdražení oděvů a ojetých aut, je pozoruhodný. Zda jde o jednorázový výkyv či trend ukáží až další měsíce. Reakce finančního trhu byla relativně slabá. Výnosová křivka v USA se na okamžik dál mírně zvýšila a dolar po zveřejnění vůči euru lehce oslabil. Akciové trhy v USA i Evropě jsou dnes opět v lehkém plusu.

Okénko trhu - Inflace v USA citelně zrychluje
12.08.2020 Evropský průmysl v červnu podle očekávání pokračoval v postupném zotavování z pandemického propadu. Po sezónním očištění tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 9,1 % a ve srovnání s loňským červnem tak byl o 12,3 % nižší. Červnové zlepšení tím ovšem mírně zaostalo za očekáváními a tempo dohánění se oproti květnu citelně snížilo. Největší skok zaznamenala výroba zboží dlouhodobé spotřeby a investičních statků, kterých meziměsíčně přibylo 20,2 resp. 14,2 %. Dlužno ovšem dodat, že právě investiční zboží se dosud nacházelo v mimořádném útlumu a i po aktuálním zlepšení zaostává za loňským výsledkem o 15,9 %. Z geografického pohledu se červen vydařil průmyslníkům na Slovensku (+21,7 % m/m), v Maďarsku (17,1 %) v Rumunsku (16,3 %). Ve srovnání s loňskem pak za červen největší ztráty eviduje Portugalsko (-14, 8 %), Španělsko a Německo (shodně -14,1 %).

Koruna prudce posiluje vůči dolaru. Padající dolar zdražuje zlato, mnozí se začínají obávat citelnějšího celosvětového nárůstu inflace
02.08.2020 Bohatí lidé a zámožné rodiny z celého světa se začínají vážně obávat o další osud dolaru. Americká měna v posledních týdnech citelně oslabuje. Je za tím strach z války i z inflace.

Ranní nadhoz - Z Ameriky dorazí indikace o tempu zotavení
15.07.2020 Český běžný účet platební bilance vykázal v květnu přebytek na úrovni 4,2 mld. Kč, k čemuž přispělo kladné saldo zboží a služeb ve výši 19,6 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu kapitálu v objemu 16,9 mld. Kč. Přímých zahraničních investic přiteklo 5,1 mld. Kč, zatímco portfoliových odteklo 44,2 mld. Kč.

Okénko trhu - Evropský průmysl se zvedá jen pomalu
14.07.2020 Český běžný účet platební bilance vykázal v květnu přebytek na úrovni 4,2 mld. Kč, k čemuž přispělo kladné saldo zboží a služeb ve výši 19,6 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu kapitálu v objemu 16,9 mld. Kč. Přímých zahraničních investic přiteklo 5,1 mld. Kč, zatímco portfoliových odteklo 44,2 mld. Kč.

Ekonomický kalendář: Dočkáme se výsledků velkých amerických bank
14.07.2020 Evropské akciové trhy dnes otevřely do červených čísel. Následují tak včerejší negativní obrat na Wall Street. Dnes je na programu několik zajímavých makrodat včetně zveřejnění německého ZEW indexu a americké inflace. Největší dopad by však měly pravděpodobně mít hospodářské výsledky velkých amerických bank. Ukážou, jak se jim dařilo v prostředí nízkých úrokových sazeb s hrozbou šíření koronaviru v zádech. Zajímavé bude sledovat výši rezerv na ztráty z nesplácených bankovních úvěrů.

Forex: Korunou dnes zveřejněná inflace nezahýbala
10.06.2020 Akciové trhy v USA i Evropě dnes klesaly. Americký dolar vůči euru mírně oslabil k EUR/USD 1,1370. Čeká se především na večerní zasedání amerického Fedu. Od toho se změna v nastavení měnové politiky nečeká, ale velmi důležitá bude následná komunikace související s představením nové prognózy.

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?
13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Nižší ceny ropy zpomalují inflaci napříč ekonomikami
12.05.2020 Saudská Arábie dál snižuje svou produkci ropy na nejnižší objem za posledních osmnáct let ve snaze zvýšit ceny černého zlata na globálních trzích. Ty ale rostou jen velmi mírně. Naopak jejich nedávný pokles se už stihnul propsat do skokového zpomalení inflace napříč ekonomikami, které navíc podporuje zamrznutí poptávky z důvodu zavedených bezpečnostních opatření. Dubnový pokles cen ukážou dnes i čísla z USA. Tam by měla inflace zůstat pod cílem centrální banky i v nejbližších letech. Potřebu dalšího uvolňování měnových podmínek signalizovala i Česká národní banka. Na to včera reagovala koruna skokovým oslabením. Dnes by však měla část svých ztrát opět umazat.

Riziko inflace na vzestupu
31.03.2020 Očekávaná inflace je stále mírná, ale rychle stoupá riziko, že narušení dodavatelských řetězců potravin kvůli protekcionismu a logistickým překážkám povede v nacházejících týdnech i měsících k jejímu zvýšení.

Ranní nadhoz - koruna stále ztrácí, dnes zasedá ECB
12.03.2020 Guvernér ČNB J. Rusnok soudí, že česká ekonomika se nachází ve slušné kondici a na přicházející horší časy je dobře připravena. Nízké zadlužení, zdravý bankovní sektor, devizové rezervy a vlastní měna vytvářejí pro českou ekonomiku poměrně komfortní situaci. Díky nízkému zadlužení má vláda dostatečný prostor nahradit pokles poptávky domácností zvýšením svých výdajů. Deficit státního rozpočtu plánovaný pro letošní rok ve výši 40 miliard korun je podle něho číslo už spíš teoretické a deficit bude nepochybně vyšší. ČNB bude podle něho také uvažovat o uvolnění měnových podmínek, v tuto chvíli však pro to nevidí akutní potřebu.

Britská centrální banka snížila úroky
11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.

Akcie dál výrazně klesají, výnosy dluhopisů jsou na minimech
06.03.2020 Akcie na světových trzích kvůli dopadům šíření nového koronaviru dál výrazně klesají, ztráty mají hlavní asijské trhy a silným poklesem otevřela také Evropa. Investoři většinou za peníze z prodeje akcií nakupují zlato či státní dluhopisy nejbonitnějších zemí. Výnosy klíčových dluhopisů americké vlády proto klesají na stále nová minima s tím, jak v důsledku vyšší poptávky roste jejich cena. Totéž se týká dluhopisů německé vlády.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Pokles úrokových sazeb USA bude hlubší, než trh čeká
13.02.2020 Dnes zveřejněná data ukáží, že růst spotřebitelských cen zůstává utlumen. Šéf Fedu signalizoval, že americká centrální banka nebude v případě potřeby váhat přistoupit ke kvantitativnímu uvolňování. Deficit běžného účtu platební bilance ČR vykáže za prosinec prohloubení.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další propad německé ekonomiky
10.02.2020 Investoři budou i nadále sledovat vývoj koronaviru v Číně. V Evropě očekáváme potvrzení stagnace eurozóny a další propad německé ekonomiky v závěru minulého roku. Inflace v USA v lednu mírně zrychlila. Ta tuzemská se opět posunula o pár desetin nad toleranční pásmo centrální banky, zatímco ekonomika v závěru minulého roku dále zpomalovala. V obdobném trendu se vyvíjí i zbytek regionu, který si ale stále drží významně vyšší hodnoty tempa růstu.

Rozbřesk: Českou korunu posiluje vyšší inflace a optimismus. Co čekat dál?
15.01.2020 Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od nového roku si tak připsala skoro jeden a půl procenta (optikou posledních let nebývale prudký zisk) a je na dostřel od post-intervenčních maxim. Co stojí za poslední vlnou optimismu a má šanci vydržet?

Evropské akcie míří dolů navzdory Americe a dobrým datům
14.01.2020 Po včerejším opatrném obchodování s evropskými akciemi, které většinou mířily dolů, překvapila Wall Street růstem na nová maxima. Jenže Evropa si inspiraci nevzala a dál jde vlastní cestou. Pokles hlavních indexů dnes dopoledne činí kolem 0,6 procenta.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.12.2019
09.12.2019 Ve středu se uskuteční zasedání americké centrální banky. Pravděpodobnost snížení sazeb se na tomto zasedání blíží nule. To koresponduje se slovy Jeroma Powella o pauze v uvolňování. Americká centrální banka nebude více uvolňovat měnovou politiku s ohledem na robustní spotřebu domácností a rekordně nízkou nezaměstnanost. Nadpoloviční šance „cutu“ až na červencovém zasedání.

Slušné zisky dluhopisů a konsolidace akcií. Eurodolar koketuje s 1,10
14.11.2019 Dnešek nabídl smíšené zprávy z hlavních ekonomik i od firem. Makrodata z Japonska a Číny zaostala za očekáváními, naopak německé HDP překvapilo mírně pozitivně. Odpoledne se přidala o trochu vyšší výrobní inflace v USA, která však trhy nijak nevystrašila. Co se týče firemních výsledků, Cisco nabídlo kombinaci slušných čísel za 3Q a slabého výhledu. To je pro tuto výsledkovou sezónu docela typické a zatím se s tím trhy vypořádávaly s velkým přehledem. Ne tak u zmíněné akcie, která propadla, ovšem nejde o titul, který by měl určovat náladu na celém trhu.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Ekonomika ČR zřejmě zpomalila
14.11.2019 Eurozóna by měla potvrdit slabý růst ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Německo se vyhnulo technické recesi, ale růst zůstává slabý. Česká ekonomika pravděpodobně mírně zpomalila.

Je Trumpova rally u konce?
30.04.2018 Americké akciové trhy se doposud z korekce, která začala před třemi měsíci, nevzpamatovaly. Přitom ekonomice Spojených států se daří velice dobře a ve srovnání s Evropou by letos nemělo dojít k výraznému zpomalení růstu. Je tedy nynější korekce příležitostí nakoupit americké akcie, nebo se na další maxima už zřejmě v rámci tohoto cyklu nedostaneme?

EURUSD: Dolar roste po zasedání FOMC
15.06.2017 Včera to byl pro EURUSD pár velmi volatilní den a dolar nejprve prudce propadl po slabých amerických datech, ale po rozhodnutí FOMC všechny ztráty vymazal. EURUSD pár se ve čtvrtek ráno obchodoval ve ztrátě cca 0.25% a byl při 1.1190 během Londýnské seance.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | Béžová kniha | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MT4 | Risk | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Open | Peněžní trh | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Support | Swap | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Kurz koruny | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | MT5 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Penzijní fondy | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena stříbra | CFD akcie | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investiční služby | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Komoditní | Kurs eura | Kurz amerického dolaru | Kurz forintu | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Risk Management | Ropy | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tesla Motors | TopForex | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Webinář | Zdanění výnosů | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | EIA | ING | Christine Lagarde | Indie | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | ROCE | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Tržní sentiment | Komise | Volby | Burze | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Nordea | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Sentix index | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Earnings | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Economic | Inflační tlaky | Index japonských akcií Nikkei | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britský ministr financí | Walmart | Propad | Měnová opatření | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Bankéři | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Ekonomická situace | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Daňové změny | ING Groep NV | Goldenburg Group | Virtuální mince | Nejpopulárnější kryptoměny | Jerome Powell | Panevropský index STOXX 600 | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Bitcoiny | Slabší koruna | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Inflace v eurozóně | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Trhy v USA | Rostoucí akciové trhy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Goldenburg Group Ltd | Christopher Dembik | Růst zisků | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Sazby Fedu | Výsledková sezóna v USA | Obchodování na burzách | Makroekonomické strategie | Odhad analytiků | Inflace v ČR | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Obchodní aktivity | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Ztráty dolaru | NVDA | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Čínský trh | Prezidentka ECB | Týdenní makrokalendář | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Tomáš Pfeiler | Zprávy z Německa | Bohatí | Thyssenkrupp | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | Denní graf | Očekávání trhu | Snížení daní | Český HDP | Předstihové indikátory | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | TikTok | Automobilky | Deficit | Jednání o brexitu | Varta | Býčí signál | Objem | Data z USA | František Táborský | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | FRED | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | ČSÚ | Ekonomika ČR | Slušné zisky | Zisky dluhopisů | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Projev Lagardové | Lagardeová | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Vládní bondy | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Impuls | Visa | Enel | Ceny potravin | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Německý ZEW index | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Goldenburg | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | GBP/EUR | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | United Technologies | AbbVie | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Americké centrální banky | ČNB dnes | Impeachment | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Fed index | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Boháči | Uber | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Přelom roku | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Události v ČR | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Američané | Netflix | Výroba aut | Daimler | Budoucnost | Experti | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Horší časy | Ministerstvo práce | Peníze z prodeje akcií | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Bankroty | SAP | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Trump | Čínské indexy | ZEW indexy | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Šíření nového koronaviru | Šíření koronaviru | American Express | Asijské indexy | Index japonských akcií | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Burzy v Hongkongu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Dopady koronaviru | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | SEC | Zisky dolaru | Americké banky | Firemní sektor | Medvědi | Lednová inflace | Pokles úrokových sazeb USA | Šéf amerického Fedu | Průmyslová výroba eurozóny | Galapagos | Akcie AbbVie | Americká inflace | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ministerstvo financí ČR | Správci aktiv | Prudký propad | Střední podniky | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Nová data | Šok | Současná cena | Nástroje měnové politiky | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Vývoj na trhu | Lufthansa | Nouzový stav | Mince | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Důvěra v německou ekonomiku | Stimul | Odhad inflace | Světová ekonomická krize | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Negativní korelace | Spotřebitelská nálada | Uložení svých peněz | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Delta Air Lines | Úbytek pracovních míst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Allianz | Karanténa | Riziko inflace | Ekonomiky | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Nezaměstnanost v USA | Nvidia Corp | Práce | Koronakrize | FAO | Údaje | DPH | Eni | UnitedHealth Group | Ministři | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | JPM.US | WFC.US | Celková inflace | Výpadky | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | Nové dluhopisy | Maloobchodní tržby v USA | Úspory | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Before market open | Market open | Procter & Gamble | Statistiky | Bankovní prázdniny | Indikace | Nizozemsko | Uvolňování karanténních opatření | Posílení | Omezení pohybu | Výkon dolaru | Joe Biden | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | 3M | Sazba Fedu | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Epidemiolog | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Dodání likvidity | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | Zadlužení | Macy’s | Obchodování na globálních trzích | Evropský datový kalendář | Členské státy | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | Vakcína | CL | Moderna | Koronavirová pandemie | Bohatí jedinci | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Průraz | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Sanofi | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Propad cen | Covid | Dodávání likvidity | Nové žádosti o podporu | Peníze z vrtulníků | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Akcie těžařů | Progres | Forward guidance | HDP za Q2 | Bohatí lidé | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Padající dolar | Zdražuje zlato | Objem dovozu | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Zpomalování inflace | Deutsche Lufthansa | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Indikátory sentimentu | Dluhopisy a zlato | Ceny v eurozóně | Měnová politika Evropské centrální banky | Pokles hospodářství | Inflace spotřebitelských cen | Zdanění | Budoucí vývoj | Biden | Fiskální pomoc | Data z pracovního trhu | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Nejvýraznější růst | Epidemická situace | FiveThirtyEight | CPI v USA | Foot Locker | Příležitosti k obchodování | Trumpova rally | Protiepidemická opatření | Epidemické situace | Moneta | Plošná karanténa | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Průmysl v eurozóně | Pád cen | Vývoj akciového indexu PX | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | Silný indikátor | NFIB | Indikátor NFIB | GameStop | Vakcinace | Očkování | Tony Christoforou | Mutace koronaviru | Zlepšení ekonomického výhledu | Vakcína a covid | Vývoj německé ekonomiky | Evropské centrální banky | Nezaměstnanost v lednu | Akcie Gamestop | Investoři z Redditu | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Automobilka Tesla
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE