Středa 01. prosinec 2021 00:48
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Goldman Sachs Group

img

Tento týden vstoupí na trh třetí bitcoinový futures ETF

23.11.2021 Podle agentury Bloomberg se na trhu objevil třetí botcoinový futures ETF. Bitcoinový ETF (ticker X BTF) byl spuštěn v úterý, přibližně měsíc po vytvoření fondu ProShares Bitcoin Strategy Fund. Důvodem byla skutečnost, že SEC (Komise pro cenné papíry a burzu) minulý týden odmítla nabídku fyzické podpory.
C:\fakepath\2018-12-28t213851z_4_181229-063605_haf.JPG

SATS DJIA Live 12/2021

22.11.2021 Jak jsem slíbil v minulém příspěvku, uvádím seznam společností, které nakoupím první prosincový pracovní den a prodám poslední prosincový pracovní den:
img

Americké akcie na konci obchodování klesly, Dow Jones Industrial Average klesl o 0,58 %

18.11.2021 V závěru obchodování na newyorské burze ztratil index Dow Jones 0,58 %, index S&P 500 0,26 % a index NASDAQ Composite 0,33 %.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku poprvé po 13 letech stoupla na 3000 USD za tunu

13.09.2021 Cena hliníku dnes na Londýnské burze kovů (LME) poprvé po 13 letech vystoupila nad 3000 USD (64.500 Kč) za tunu. Hlavním důvodem jsou obavy o plynulost dodávek v situaci, kdy poptávka dál zvyšuje, uvedla agentura Bloomberg.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
C:\fakepath\eurusd-14072021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.7.2021

14.07.2021 Americké akcie včera nejprve posilovaly a indexy S&P 500 a Nasdaq během dne stouply na nové rekordy. Zisky si však neudržely a nakonec uzavřely se ztrátou kvůli slabší poptávce při aukci 30letých amerických státních dluhopisů, než čekali investoři. Náladu na trhu včera ovlivnila také zpráva o inflaci za červen a výsledky hospodaření bank JPMorgan a Goldman Sachs, které odstartovaly sezonu čtvrtletních výsledků.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Fundamentální analýza | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Spotřebitelská důvěra | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Německo | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of England | Bankovní rada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Béžová kniha | CBOE | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | IPO | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Momentum | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Portfolio | Rally | Riziko | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Standard & Poor's 500 | Ticker | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | WTO | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | BNP Paribas | Zisk | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | London Stock Exchange | Euronext | RBNZ | Obchodovat | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Investiční banky | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Swissquote | Index cen | Index CPI | Eurostat | LYNX | BTC | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Obchodníci | Vzdělávání | Delta | EPS | Index | Podpora | Akcie Alibaba | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Brent | Brokers | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Daňové přiznání | DJIA | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický růst | Etoro | Exchange | Finanční prostředky | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Krize eurozóny | Volná pracovní místa | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Volatility | Volkswagen | Vývoj inflace | WTI | XM | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Diskont | Ex-dividend | Hold | IRS | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | IG Group | Burze | Investment | Traders | Markit | Raymond James | Deutsche Bundesbank | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | LPL Financial | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | BBC | Sentix index | Zvyšování sazeb | Halifax | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Ministr financí | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Akcie bank | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | Ekonomická rizika | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Eurex | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Historická maxima | Nejistota | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Japan Exchange Group | Kapitalizace | Výhled | Tradeweb | Obchodování na newyorské burze | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Krize | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | ČTK | Země G7 | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Tisková konference ECB | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | Vývoj ceny hliníku | Bitcoinový ETF | ING Groep NV | Aleš Michl | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Index volatility CBOE | Jerome Powell | CBOE Global Markets | Robinhood | Burzy kryptoměn | Saxo | FinTech | Krypto | Virtuální měny | Německá centrální banka | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Forint | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Ruská centrální banka | Intercontinental Exchange | IG | Index spotřebitelské důvěry | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Dolarová aktiva | Platformy pro obchodování | TradeWeb | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | Sharpe ratio | NVDA | Guvernér Fedu | Svět investování | Ropné akcie | Uranové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Italská vláda | Dot plot | Novozélandská centrální banka | Britská obchodní komora | Internet of Things | Akcie roku | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Digitalizace | Analytik GfK | Rozpočet | Německá vláda | IOT | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | CPI v eurozóně | Global Markets | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Bilance | Index DOW | GM | Nálada spotřebitelů | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Hong Kong | INTC | Walt Disney | 5G | Christine Lagardová | Průmysl | ADP | Na burze | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Stavebnictví | European Central Bank | Ceny zboží | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | United Technologies | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | InterContinental | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | AXA | Regulátoři | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Disney | Andrew Bailey | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Nejlepší akcie | Yandex | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Wirecard | Organizace Conference Board | Hospodaření | Zvýšení inflace | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Washington | Daimler | Micron Technology | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Ministerstvo práce | Proinflační | Vyšší inflace | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Prezident | AMGN | Koronavirus | Trhy | Čínské úřady | Nejlepší ropné akcie | Šíření koronaviru | American Express | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | NSBroker | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | SBUX | Obchody | Výdaje | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | Capital Group | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | Marek Mora | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Index CSI 300 | Gilead Sciences | FinTech akcie | Index aktivity | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Restrikce | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Mince | Profitovat | Maloobchodní tržby v Číně | Členové bankovní rady | Inflace v EU | Anton Siluanov | Obnova ekonomiky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Přísná opatření | Oeystein Olsen | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Výrobce letadel | Alena Schillerová | Ministryně financí | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Práce | Údaje | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Výpadky | WMT | Microsoft Corp | Procter & Gamble | USD za barel | CMC | Kontrakty na ropu | Premiér Andrej Babiš | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Institut GfK | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | 3M | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Zaměstnanci | Gilead | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Rally na akciích | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Bezpečnost | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Merck KGaA | Merck | Výzkumné společnosti | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Sektor služeb | CL | Státní podpora | Advance Auto Parts | Komunistická strana | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Costco | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Index Nasdaq Composite | APA | Plán investic | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Největší evropská ekonomika | Covid | Index průmyslové výroby | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Situace na trhu práce | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Ceny emisních povolenek | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Povinnost podávat daňové přiznání | Pár EUR/USD | Mezinárodní firmy | Důvěra | Obnovení růstu | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Monex | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | SPAC | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | NAHB | Evropský statistický úřad | Micron | Biden | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Česká republika | Průmyslové zakázky | Centrální banky USA (Fed) | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akcie Sony | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | ALV | Futures na ropu | Pandemický program | SAP AG | CVX | CSCO | MMM | JNJ | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Martin Malý | Šťastné obchodování | MCD | QCOM | Snižování cel | S&P Global Inc | Životní prostředí | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Coinbase Global | NBP | IPO společnosti | MGM | Futures na ropu WTI | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Makléřská firma | DOT | Zvýšení ceny | Brands | Shopify | USCBC | Acacia Communications | MRK | WU | Situace na trhu | Philips | PEP | Deliveroo | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Vypuknutí pandemie | Zpráva o měnové politice | UNH | Ark Invest | Anheuser-Busch inBev | Kov | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Flow Traders | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | VIV | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Robinhood Markets | SPWR | Manufacturing PMI | Air | IPO Coinbase | Akcie ropy v roce 2021 | Banco Santander | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Makléřské služby | GameStop akcie | IPO Deliveroo | Archegos Capital | Archegos | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Paychex | PAYX | Korporátní daně | Special Purpose Acquisition Company | Ark | Cathie Wood | LME | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Verizon | Comcast | Santander | Kellogg | Konsensus trhu | Inflace v České republice | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | Aktuální problémy | Ruský ministr | Salvador | FAST | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | Jak profitovat | Stress testy | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Hliník | Iberdrola | Capital Panda | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Načasování | Nálada mezi německými spotřebiteli | Delta mutace | CAR | HICP | KBC Group | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Pioneer Natural Resources | Koninklijke Ahold Delhaize | Akcie Home Depot | Home Depot | CRH | Rozbor | ASX | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Opatření | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Konfederace | Těžba v Číně | Cena hliníku dnes | Doing Business | Pracovní den | Airbus SE | BNP | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | Dohoda o globální dani | Automotive | Kryptoměnové společnosti | ProShares | Allianz SE | Společnost | SATS DJIA | Tým InstaForex | Bit Brother | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Futures na americký dolarový index | APA Corporation | TJX Companies | TJX | TechnipFMC | Odonate Therapeutics | StoneCo | Lockdowny | Dostupný kapitál | Bitcoinový futures | Bitcoinový futures ETF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Gold FX Trading
Gold Horizen Ltd
Golding Financial
Golding Financial Limited
GoldingFX
GoldmanCFD
Goldmani
Goldman Sachs
Goldman Sachs Asset Management
Goldman Sachs BDC

Následující klíčová slova

Goldman Sachs Growth Markets
Goldman Sachs (GS.US)
Goldmans Banc
Goldmint
Goldplating
Gold’s Gym
Gold/Silver Ratio
Goldstarway
GoldTech Media Services OU
GoldTech Media Services OU trading
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít