Úterý 19. říjen 2021 19:53
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Inovace

C:\fakepath\Gates.jpeg

Gates chystá v Británii investice do technologií šetrných k přírodě

19.10.2021 Spoluzakladatel americké softwarové společnosti Microsoft Bill Gates se dohodl na spolupráci s britskou vládou a hodlá ve Spojeném království investovat do technologií, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Zaměří se na to, aby nové technologie byly cenově dostupnější, informovala dnes agentura Reuters.
img

Farmaceutická společnost Pfizer hledá startupy v České Republice

15.10.2021 Pfizer podpoří české startupy se zaměřením na technologie v odvětví zdravotnictví. Umožní jim přihlásit se do platformy Pfizer Healthcare. Z těchto startupů bude vybráno jen 5 kandidátů. Ti budou reprezentovat svůj nápad porotě složené z odborníků. Pokud uspějí, získají tak přístup k síti firemních odborníků, marketingovým nástrojům i cenným kontaktům.
C:\fakepath\g7.png

Představitelé G7 schválili zásady pro digitální měny centrálních bank

14.10.2021 Finanční představitelé skupiny G7, která sdružuje sedm největších ekonomik světa, schválili 13 zásad veřejné politiky pro digitální měny centrálních bank (CBDC). Tyto měny by měly být založeny na transparentnosti, právu a správném řízení ekonomiky. Ve svém sdělení to ve středu uvedli ministři financí a centrální bankéři G7.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní

13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron zveřejnil investiční plán za 30 miliard eur, počítá se stavbou reaktorů

12.10.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zveřejnil svůj pětiletý investiční plán v hodnotě 30 miliard eur (762 miliard Kč) zaměřený na dekarbonizaci průmyslových gigantů, na podporu start-upů a na přesun výroby některých produktů do Francie. Země se podle něj stane lídrem v oblastech, jako je jaderná či obnovitelná energie. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Největší banka na Středním Východě a v Africe se připojuje k síti Ripple

09.10.2021 Katarská národní banka plánuje použít technologii blockchainu Ripple ke zpracování mezinárodních plateb. Firma Ripple uzavřela novou spolupráci. Dle podmínek smlouvy přijme QNB řešení RippleNet, které společnosti Ripple poskytuje pro okamžité platby. Po připojení k RippleNet budou moct společnosti vytvořit nový kanál k převodu peněz.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Stinná stránka Bitcoinu, aneb proč zatím nepřijímat platby v kryptoměně?

22.09.2021 Bitcoin zažívá velký boom. Stále více firem zavádí možnost přijímat platby v této měně, Salvador jej dokonce nedávno přijal jako oficiální státní měnu. My v Ekonomických stavbách se přirozeně zajímáme o inovace, a proto intenzivně přemýšlíme, zdali už nenastal čas umožnit lidem zaplatit svůj dům či měsíční splátku Bitcoinem?
C:\fakepath\g-20092021-lv-1.jpg

FT: Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

20.09.2021 Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.
img

Catherine Yeung, Fidelity International: „Regulace čínského kyberprostoru ovlivní investice“

16.09.2021 Radost nad rozvojem čínského konkurenta Uberu, společnosti Didi, netrvala dlouho, protože Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost zakázal společnosti registrovat nové zákazníky. Úřad toto omezil z důvodů obav o bezpečnost při ukládání uživatelských dat ve společnosti Didi. Důsledky byly jasně viditelné na akciovém trhu: prudce klesl. Tituly, jako je tento, opět způsobují turbulence v čínském technologickém sektoru. Nejen o tomto tématu jsme si povídali s Catherine Yeung, investiční ředitelkou Fidelity International.
img

Jak na investiční portfolio: Příručka kapitálového stratéga

15.09.2021 Drobní investoři se často nadchnou pro jednotlivé akciové tituly a s nimi spojené příběhy. Nejednou také začínají tím, že se ptají, které akcie si povedou nejlíp. To ale není dobrý začátek – nejprve se musí zamyslet nad základními stavebními kameny svého portfolia, kterým se říká beta a alfa, a nad tím, kolik do těchto dvou komponent investovat. Teprve když jsou položené základy, měl by investor začít přemýšlet o jednotlivých titulech.
img

Salvador je ode dneška první zemí na světě, kde lze platit bitcoinem

07.09.2021 Salvador drží 400 bitcoinů, oznámil den před jejich zavedením jako oficiální národní měny prezident země Nayib Bukele. Cena kryptoměny v reakci v pondělí večer přidala 1,49 procenta na 52.680 dolarů (1,1 milionu Kč) a poblíž této hodnoty setrvává i dnes ráno, kdy zákon o zavedení bitcoinu jako platebního prostředku v zemi vstoupil v platnost. Podle analytiků agentury Reuters by se cena bitcoinu teď mohla vydat do pásma 56.000 až 56.300 dolarů.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína se v příštích letech chystá více regulovat značnou část ekonomiky

12.08.2021 Čína se v příštích letech chystá více regulovat značnou část své ekonomiky. Představila desetibodový plán, který bude platit do roku 2025 a dotkne se národní bezpečnosti, technologií a monopolů v této druhé největší světové ekonomice. Peking s plánem přichází poté, co se už zaměřil na technologický sektor a firmy činné ve vzdělávání, informuje server BBC.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
img

Evropa oficiálně vykročila směrem k digitální měnové budoucnosti

22.07.2021 Zahájení spolupráce Evropské centrální banky s Centrální bankou ve Španělsku nyní znamená první krok k oficiální regulaci trhu s kryptoměnami v Evropě. Nad vznikem legislativně-regulačního rámce pro kryptoměnová aktiva a jejich poskytovatele v celé EU přemítají evropské regulatorní orgány od roku 2018. Původně bylo zavedení jednotného licenčního režimu pro všechny členské státy EU plánováno na rok 2024.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Společnost Philip Morris International oznámila dohodu o převzetí společnosti Fertin Pharma

09.07.2021 Akvizice přibližuje společnost PMI k cíli, aby do roku 2025 prodej bezdýmných výrobků utvářel více než polovinu celkových tržeb z jejího podnikání a zároveň vytváří příležitost pro další růst PMI mimo oblast nikotinu.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Ministři financí zemí V4 jednali o plánech obnovy a digitální dani

22.06.2021 Ministři financí zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě jednali o plánech obnovy a podpory hospodářství po pandemii covidu-19 a o investicích. Dohodu o globální minimální dani navrženou skupinou nejvyspělejších zemí G7 uvítali, ale stále upřednostňují mezinárodní řešení na půdě Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva financí, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo by se podle institutu Ifo mělo vyhnout zvyšování daní

21.06.2021 Budoucí německá vláda by se měla zaměřit na zajištění hospodářského růstu a vyhnout se zvyšování daní, které by zotavování ekonomiky z koronavirové krize brzdilo. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo. V Německu se v září budou konat parlamentní volby.
C:\fakepath\usa4.jpg

Zákonodárci v USA navrhují omezit sílu velkých technologických podniků

13.06.2021 Skupina zákonodárců v americké Sněmovně reprezentantů představila návrhy zákonů, které mají omezit sílu velkých technologických podniků, jakou jsou Amazon či Google. Jeden z navrhovaných zákonů by mohl vést dokonce k rozdělení těchto podniků. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\high-frequency-trader-31052021.png

Přinese hluboké učení zásadní impuls do odvětví HFT?

31.05.2021 Vysokofrekvenční obchodování (HFT) je druh algoritmického obchodování charakterizovaný složitými počítačovými algoritmy, které vstupují a vystupují z obchodních pozic ve zlomcích sekund. Těží přitom ze strategií arbitráže za účelem zisku z veřejných trhů. Obchodníci běžně využívají spread mezi bid-ask cenou akcie. Pro typického retailového obchodníka se to může jevit jako nadbytečné, protože výdělek by byl nepatrný. U HFT se zisk ze spreadu akumuluje a jelikož provedou tisíce obchodů je možné vydělat vysoké sumy peněz.
img

Británie ohlásila ambicióznější plán na snížení emisí

20.04.2021 Británie chce snížit emise skleníkových plynů výrazněji, než původně plánovala. Do roku 2035 mají oproti roku 1990 klesnout o 78 procent. Nový ambicióznější plán dnes podle agentury AP oznámila vláda premiéra Borise Johnsona.
C:\fakepath\krypto-20042021.png

Škodia firmám Bitcoiny na balance sheetoch?

20.04.2021 Mít v rozvaze (balance sheet) více než 90 000 BTC ukazuje, že akcie společnosti jsou na černé listině bank. Jsou zaměřené převážně na kryptoměny.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí chce globální minimální daň pro korporace

06.04.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera vyzvala ostatní země, aby společně s Washingtonem prosadily minimální daň pro korporace po celém světě. Snaží se potvrdit pozici Spojených států jako lídra světové ekonomiky, napsal list Financial Times (FT).
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína stanovila cíl letošního růstu HDP na více než šest procent

05.03.2021 Čína stanovila na letošní rok cíl růstu ekonomiky na více než šest procent. Ve zprávě pro Všečínské shromáždění lidových zástupců to dnes uvedl premiér Li Kche-čchiang. Představil rovněž plány na investice do technologií. Čína loni cíl růstu kvůli pandemii poprvé od roku 2002 nezveřejnila. Hrubý domácí produkt (HDP) země nakonec zvýšila o 2,3 procenta, což bylo nejméně za 44 let. Čína však byla jedinou velkou ekonomikou, které se podařilo vykázat růst.
img

Hodnota společnosti Pilulka překročila hranici 100 mil. EUR

17.02.2021 Emise společnosti Pilulka Lékárny, a.s. přesáhla tržní kapitalizaci 100 mil EUR (2,75 mld. Kč), cena za akcii činí 1 100 Kč.
img

FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!

17.02.2021 Fintech akcie získávají oblibu u mnoha investorů. Jedná se o akcie společností, které se zaměřují na využívání technologií ve finančním a bankovním sektoru. Tato oblast zažívá poslední roky nebývalý rozkvět. Vzniká mnoho nových zajímavých společností a projektů. Do roku 2021 analytici očekávají, že investice do tohoto sektoru přesáhnou až 30 miliard dolarů.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
C:\\fakepath\\KV_Top10-25012021.png

10 zajímavých akcií pro rok 2021

25.01.2021 Rok 2020 je za námi. Na jeho začátku téměř nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o zatím nejdivočejší rok pro celou řadu investorů. Nakonec přinesl mnoho investičních příležitostí ať už na forexu, komoditách či na akciovém trhu. Akciové trhy začátkem roku výrazně oslabily, avšak následně přidaly desítky procent a dosáhly na nová maxima.
C:\fakepath\top-20012021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v plusu. Pod nulou den zakončila z hlavních trhů jen burza v Tokiu. O nastavení měnové politiky jednala čínská centrální banka. Základní úrokovou sazbu ponechala podle očekávání beze změny na úrovni 3,85 %.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie čínské firmy Alibaba kvůli tlaku ze strany úřadů oslabují

28.12.2020 Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba dnes pokračovaly v poklesu, důvodem jsou obavy z tlaku čínských úřadů na podnikatelské aktivity zakladatele firmy. Akcie dnes na hongkongské burze ztrácely až 9,2 procenta a dostaly se na nejnižší úroveň od června. Za poslední dvě obchodní seance tržní hodnota firmy klesla o 116 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

IPO Airbnb: Vstup na burzu bude ještě v prosinci 2020!

04.12.2020 Dlouho očekáváné a odkládané Airbnb IPO se přeci jen uskuteční ještě tento rok. V prosinci 2020 vstoupí Airbnb na burzu NASDAQ a akcie se budou obchodovat pod symbolem „ABNB“. Regulační orgán SEC (Securities and Exchange Comission) obdržel potřebné dokumenty a IPO již nic nestojí v cestě.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

S&P Dow Jones Indices začne sestavovat indexy pro kryptoměny

03.12.2020 Společnost S&P Dow Jones Indices začne v příštím roce sestavovat indexy pro kryptoměny. Stala se tak dalším finančním podnikem, který vstupuje do oblasti digitálních měn, informovala dnes agentura Reuters. Společnost S&P Dow Jones Indices je známá zejména díky svým americkým akciovým indexům S&P 500 a Dow Jones.
img

Digitální výstava Renishaw Virtual-Expo ukazuje metrologické inovace

01.12.2020 Nejnovější metrologické inovace a technologie pro digitalizaci výroby jsou nyní ihned dostupné prostřednictvím interaktivní on-line výstavy „Renishaw Virtual-Expo“. Ve stáncích zaměřených na kalibraci strojů, 3D tisk z kovů, měřicí přístroje či Průmysl 4.0 firma představuje svá inovativní řešení.
img

První e-commerce firma vstoupila na pražskou burzu, zájem o Pilulku byl enormní

20.10.2020 Praha, 20. října 2020 - Společnost Pilulka Lékárny, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl enormní a převýšil nabízené množství akcií o 536 %. Pilulka se také upsala za nejvyšší cenu v rámci stanoveného pásma rozpětí. Obchodování s akciemi společnosti Pilulka Lékárny, a.s. bude zahájeno 26. října za upisovací cenu 424 Kč.
img

Udržitelné investování podle kritérií ESG – objevte hodnocení ESG v obchodní platformě LYNX

09.10.2020 Dlouhodobě udržitelné investice oprávněně přitahují pozornost stále více investorů. S nejnovější aktualizací obchodní platformy LYNX můžete snadno zjistit, zda vaše akcie splňují kritéria ESG. Vy si vyberete, která kritéria jsou pro vás důležité, a poté se vám zobrazí, zda daná akcie splňuje vaše osobní požadavky. V následujícím článku stručně probereme investování podle ESG a ukážeme vám, jak najít tato data v obchodní platformě LYNX.
img

Renishaw: české strojírenství z krize vyvedou inovace a investice

01.10.2020 Dlouhá a vleklá krize čeká tuzemské strojírenské podniky, pokud nebudou investovat do inovací podporujících přechod k elektromobilitě. Strojírenství zaměřené na výrobu součástek pro spalovací motory nemůže v budoucnu prosperovat. Firmy by měly investovat do vývoje ideálně 10 % z celkového obratu.
img

Megatrendy: Zlatý věk konektivity

22.09.2020 Jestliže krize způsobená koronavirem SARS-CoV-2 zasáhla všechna odvětví hospodářství, jedno odvětví naopak očividně posílila: nové technologie v nejširším slova smyslu. Digitalizace, online zábava a nové formy komunikace, o něž jsou snahy již několik let, se během omezení pohybu lidí staly novým standardem. Jak vysvětlují Sumant Wahi a Jon Guinness, manažeři portfolia globální strategie konektivity ve Fidelity International, změna paradigmatu je synonymem investičních příležitostí.
img

Rozbřesk: Německé automobilky tlačí marně na šrotovné, ve hře je kapitálová pomoc

09.09.2020 Německé automobilky začínají volat po znovuzavedení šrotovného a po kapitálových injekcích státu. Výroba německých automobilek je stále zhruba 40 % pod maximy z let 2017 a 2018 a i když jsou v posledních měsících nové objednávky zase vzhůru, na rychlý obrat k lepšímu to zatím nevypadá. Německá vláda zatím odolávala zavedení šrotovného na jiné typy vozidel než elektromobily. A to platí i po včerejší schůzce šéfů automobilového průmyslu se zástupci vlády. Na rozdíl od roku 2009 tak zatím německé automobilky marně čekají na výraznější vzpruhu, a především subdodavatelské řetězce začínají mít vážnější potíže. Zástupci německé vlády tak na včerejší schůzce slíbili, že se pokusí vymyslet, jak jim eventuálně kapitálově pomoci.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
img

Crypto newsletter: Tržní sentiment na Bitcoinu dosáhl na roční maximum

07.08.2020 Trh s kryptoměnami si během posledních seancí prošel boomem. Téměř všechny hlavní měny prorazily své klíčové úrovně rezistence. Bitcoin po proražení úrovně 10 tis. dolarů pokračoval vzhůru a v současnosti ho od dalšího růstu "zdržuje" rezistence na úrovni 12 tisíc. Další z kryptoměn jako Ripple nebo Ethereum rostly ještě výraznějším tempem. Ripple přidal 42 % a Ethereum se v tomto týdnu už obchoduje se ziskem 26 %.
img

Analytici Fidelity International vidí příležitosti v trendu konektivity

06.08.2020 Aktivita jak spotřebitelů, tak firem, se přesouvá z offline prostředí do online a z online do mobilní sféry. Je to dlouhodobý směr, který přináší inovace, ale i mění mnoho odvětví. Fond společnosti Fidelity International FF - Global Communications Fund z tohoto trendu těží. Do hloubky rozumí technologiím v pozadí těchto změn i novým obchodním modelům a má opravdu globální perspektivu.
img

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26.07.2020  FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o se...
img

Boj s pandemií nevyhrajeme lokálním, ale spíše globálnějším přístupem

09.07.2020 V průběhu tří desítek let od konce studené války a zejména po přelomovém přijetí Číny do WTO v roce 2001 se svět díky technologiím a globalizaci úzce propojil a integroval. Od Trumpova nástupu na prezidentský stolec se ale zdá, že se toto celistvé uskupení kvůli sobeckým zájmům, vzájemné nedůvěře a hledání vnějšího nepřítele znovu rozpadá. A díky pandemii Covid-19 se tento proces během několika málo měsíců neuvěřitelně zrychlil. Náš národ na prvním místě je v současné době modus operandi nejen v politice, ale i při plánování dodavatelských řetězců soukromých firem, které si během krize prošly zatěžkávací zkouškou.
img

Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

02.07.2020 Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Dnes prakticky není možné představit si naši společnost bez digitálních her. Mezi mladšími generacemi se jedná o stále populárnější aktivitu. Od příchodu internetu se hry nesmírně rozrostly, protože hráči mohou hrát společně z pohodlí svého domova.
img

Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích

16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
C:\fakepath\burza.jpg

Nový německý stimulační plán by mohl stát až 80 miliard eur

31.05.2020 Německo pracuje na novém balíku opatření na podporu ekonomiky v hodnotě 75 až 80 miliard eur (až 2,2 bilionu Kč). Informoval o tom list Bild am Sonntag. Opatření mají podpořit oživení německého hospodářství z útlumu způsobeného koronavirovou krizí, napsala agentura Reuters.
img

Nový investiční fond Czegg Ventures chce rozdělit miliardu mezi 30 rodinných firem

29.05.2020 Skupina Starteepo investora Františka Bostla spouští 1. června investiční fond s názvem Czegg Ventures, který bude zaměřený na české malé a střední podniky rodinného typu, a bude investovat do jejich akcií a dluhopisů. Pro své investice bude využívat stávající tržní platformy pražské burzy jako akciový trh Start nebo dluhopisový Free Market. Fond cílí na roční výnos 7 až 8 %.
img

Krize popohnala banky k digitalizaci a otevírá jim možnost k růstu

19.05.2020 Omezení spojená s koronavirovou pandemií přinesla mnoho potíží, ale s nimi také nové příležitosti. V časech karantény se totiž ještě více než dříve ukázalo, jak důležité je držet krok s dobou a digitalizovat své služby. Nejinak je tomu samozřejmě i ve světě bankovnictví, kde se digitální kontakt s klientem stal alfou a omegou vztahu mezi ním a bankou. Peněžní ústavy tak mohou této příležitosti využít a skrze inovace se snáze odlišit od konkurence.
img

Digitální revoluce v bankovnictví: klienti ČSOB jako první v ČR úspěšně obchodovali s využitím technologie blockchain

18.05.2020 Klienti ČSOB vůbec poprvé využili k placení technologii blockchain, která umožňuje bezpečné přímé obchody mezi firmami bez prostředníka. Jedná se o vůbec první transakce uzavřené na inovativní platformě we.trade v ČR.
img

Demografické nedostatky ovlivní ekonomiku

06.04.2020 Mnozí investoři jsou toho názoru, že nejnovější vývoj na trzích v souvislosti s pandemií viru COVID-19 představuje jen dočasný propad 10letého dlouhodobě býčího trhu, podobný těm, k nimž došlo v letech 2011 a 2016. Jejich hlavním argumentem je, že uvolněná monetární politika, tedy nízké úrokové sazby a přizpůsobivá monetární politika, jako je QE, zafunguje jako hlavní hnací síla trhu.
img

Nejlepší technologické akcie roku 2020

01.04.2020 Investice do technologických akcií byly po celá desetiletí fascinující a mnoho z těchto společností stálo v tomto tisíciletí opakovaně na stupních vítězů. Společnosti zabývající se technologiemi nejen změnily naše každodenní životy, ale také přinášely skvělé výnosy na akciovém trhu.
img

Cílování inflace, nejčistší měnově-politický systém, slaví 30 let

11.03.2020 Letos uplyne 30 let od započetí cílování inflace (IT); měnově politického systému, který v roce 1997 přijala i ČNB, a který, přes jistá specifika, je většinovou podstatou politiky FED, ECB i SNB.
img

Nejlepší FinTech akcie roku 2020

26.02.2020 FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.
img

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26.02.2020 FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Bloomberg: Nejinovativnější ekonomikou světa je nově Německo

20.01.2020 Nejvíce inovativní ekonomikou světa je nově Německo. Podle letošního žebříčku inovativnosti sestavovaného každoročně agenturou Bloomberg tak přerušilo šest let trvající nadvládu Jižní Koreje. Česká republika si podle osmého vydání této statistiky oproti loňsku polepšila o jednu pozici: je na 24. místě a je tak nejinovativnější v rámci takzvané visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Průzkum hodnotí například výdaje na vědu a výzkum, počet přihlášených patentů nebo hustotu zastoupení technologických firem,
img

Česká republika je po šesti letech nejinovativnější ekonomikou Visegrádské skupiny, v předvečer „Davosu“ jde o nepochybně dobrou zprávu

19.01.2020 Česko si pro letošní rok polepšilo v mezinárodním žebříčku inovativnosti, jejž každoročně sestavuje agentura Bloomberg. Celkově v žebříčku Bloomberg Innovation Index získalo 70 bodů a posunulo se z loňského 25. místa na světě na příčku 24. O jednu pozici tak nyní překonává Polsko, což značí, že je nejinovativnější ekonomikou Visegrádské skupiny. To se zatím Česku podařilo jen jednou, v roce 2014. Bloomberg daný žebříček sestavuje od roku 2013 (viz graf níže).
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bloomberg: Bitcoin za deset let vzrostl o devět milionů procent

07.01.2020 Vynořil se z popela finanční krize a byl navržen tak, aby obešel banky i vládní úřady, které se utápěly v největší katastrofě na Wall Street za desítky let. Prosazoval se pomalu, provázela ho řada skandálů s podvody a krádežemi, které mnohé odradily a přinesly přísnější regulaci. Jakmile se mu však dostalo větší pozornosti, ukázal se nejvýkonnějším aktivem desetiletí. Řeč je o bitcoinu, největší digitální měně světa. Jeho hodnota koncem loňského roku činila zhruba 7200 dolarů (163.000 Kč) a od července 2010 se zvýšila o více než devět milionů procent, uvedla agentura Bloomberg.
img

Z malé kanceláře evropskou centrálou. Saxo Bank slaví 10 let na českém trhu

26.09.2019 V září 2019 je to rovných 10 let, kdy na český trh vstoupila dánská investiční společnost Saxo Bank. Z malé pobočky o šesti lidech se za tu dobu rozrostla osminásobně a v roce 2017 otevřela na Náměstí Republiky novou centrálu pro střední a východní Evropu. Z jednoho místa v srdci Evropy dnes Saxo Bank servisuje 28 zemí a více než 20 000 klientů, kterým nabízí unikátní digitální přístup k investování na globálních finančních trzích.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

22.02.2019 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

EU přivítala návrh Německa a Francie na rozpočet eurozóny

20.11.2018 Ministři financí eurozóny přivítali návrh Německa a Francie na společný rozpočet eurozóny, který by mohl být klíčem pro balík reforem, o němž se bude jednat na prosincovém summitu euroskupiny. Je ale zapotřebí na něm dále pracovat. Výhrady k plánu vyjádřila Itálie, informovala agentura Reuters. Ministři rovněž jednali o zjednodušení restrukturalizace státního dluhu.
img

Axiory Europe

09.06.2015 Axiory Europe je revoluční projekt brokerské společnosti s licencí pro správu portfolia, který kombinuje inovativní technologii pro profesionální obchodníky a reálný přístup na finanční trhy.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Offshore | Bitcoin | Harmonic trading | Price Action | Intradenní obchodování | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Programování | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AMEX | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CCI | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Kongesce | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LES | Likvidita | Lot | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Market Makeři | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní systém | Obchodník | Opce | P/E | Pasiva | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | RRR | RSI | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spot | Spread | Stagflace | Stochastic | Support | Swing | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Axiory | Indexy | OSN | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Futures kontrakt | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Deloitte | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Regulace | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Microsoft | Akcie PayPal | Akcie Shell | Akcie Visa | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny zlata | CISCO | CZK | Do čeho investovat | Dolar | Elektronické obchodování | Elektřina | Eura | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Ichimoku Kinko Hyo | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak investovat do zlata | Komoditní | Konfluence | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Management | Manuál | Market | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Neuronové sítě | Obchodní platformy | Online obchodování | Opční strategie | Patria Finance | PayPal | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Psychologie trhu | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnárny | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Státní dluhopisy | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webináře | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy online | Zisky | CNBC | ATR | Dolarové dluhopisy | Buffett | DMA | Andrej Babiš | Back office | Bill Gates | CEE | Centrální depozitář | Depozitář | Due diligence | EBITDA | Indie | IRS | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Range | Redukce | REIT | ROCE | Small caps | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Hlavní trh | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Full-service broker | Volby | Pivot Pointy | Fibonacci trading | Úspěšný trader | Butterfly | Know-how | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Currency | Dividendové akcie | Investment | Traders | Profi obchodní systémy | Aramco | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Ole Hansen | S&P Dow Jones Indices | BBC | FX společnosti | Petr Koblic | Riksbank | Thomson Reuters | Diamantová formace | Short squeeze | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Internetová bublina | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Energie | Tržní nálada | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Časová pásma | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Forbes | Americké firmy | Sázení | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Xetra | Globální finanční krize | Velké banky | Algoritmus | Obchodníci na finančních trzích | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Obchodování v Asii | Finančnictví | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Moody's | Benchmarky | Britská banka Barclays | Ztráty | Bezpečné útočiště | Historická maxima | Evropský trh | Erste | Philip Morris | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Finanční poradci | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Poskytovatelé likvidity | Zahraniční firmy | Obchodování s finančními deriváty | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Dobré výsledky | Predikce | Globální obchod | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | FCA | Světové trhy | Investovat do akcií | Ministři financí EU | Výnosy | Investiční plány | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Země G7 | Monopoly | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Konsenzus | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Bitfinex | Morningstar | Venture Capital | ex | Purple Trading | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Cena palladia | Goldenburg Group | Breakout Trader | Návratnost investic | Investiční firmy | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Technologie blockchain | Úspěšní obchodníci | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Online sázení | Ethereum Classic | ETC | Binance | NEST | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Tether | Lithium | Jak fungují akcie | Ceny lithia | Digitální peněženky | Drobní investoři | Zájem o digitální měny | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Free Market | Složené úročení | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | OPEC+ | Kurzy měnových párů | Vysoké standardy | Výsledky obchodování | Podniky | Odpovědné investování | Čínské měny | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Full-time trader | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | RDSA | Royal Dutch Shell | KLB Legal | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | HKD | Manažer fondu | Trendové čáry | Použití finanční páky | Brookings Institution | Brookings | Obchodování s korunou | Mileniálové | Trh s kryptoměnami | Roční výnos | Goldenburg Group Ltd | Next Generation | Christopher Dembik | Regulační orgán | Starteepo | Kim Fournais | Výkonnost akcií | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pojištění vkladů | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Majetek | Analytici společnosti | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Dluhopisy s vysokým výnosem | Jak se obchoduje | Obchodní přístup | Profesionální trader | Makroekonomické strategie | Palladiové akcie | Mezinárodní investoři | IPO Uber | Nejvýznamnější burza | Banking Software Company | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Akciový stratég | Investiční rady | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Jak na obchodování | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Chainalysis | Sharpe ratio | Elliottovy vlny | Boris Johnson | Riziko recese | Začít obchodovat | Nabídka akcií | BCC | Stablecoin | Crypto newsletter | Čínský trh | Volný čas | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Ropné akcie | STAR | Biotechnologické akcie | Defenzivní akcie | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Akciový výprodej | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Nové akcie | AMZN | Prosus | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | PPF | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Vyjednávání o brexitu | Úpis akcií | UCITS | Finanční údaje | Pictet | Snížení daní | Saxo Bank v Praze | Centrála Saxo Bank | Fintech specialista | Přístup k investování | Investování na globálních finančních trzích | Digitální přístup k investování | Zkušenost s obchodováním | ESG | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Cena akcie | Obchodujte | Trinity Bank | Investice do fondu | Konfluence více faktorů | Alipay | Digitalizace | S&P 500 Index | Prodávat své akcie | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Zombifikace | Lineární regrese | Německá vláda | Patterny | Trinity | Obrovské množství peněz | PXE | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | České startupy | Myšlenka | Standardní odchylka | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Alibaba Group | Konkurenceschopnost | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Technické analýzy | USDC | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | PEGI | Pfizer | Svíčková formace | Jakub Hodan | Borsa Italiana | Server BBC | Studie | 4G | Server CNBC | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekologie | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | IPO Saudi Aramco | IPO Alibaba | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | 5G | Inflační cíle | FT | Globální trh | Financovat | Master Candle | Předpovědi | Technologický sektor | Akcie Saudi Aramco | Průmysl | Předvolební průzkumy | Eva Miklášová | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Další rozvoj | Rozvoj | CFD World | Celebrity | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Cena za akcii | Goldenburg | Soukromý sektor | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Fidelity National Information Services | FIS | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Události roku | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Kupní síla | Evoluce | Automobil | Regulátoři | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | xStation5 | AAPL | Snap Inc | Tým RoboMarkets | Peter Altmaier | Dot-com | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Visa (V) | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Singapur | Obchodní podmínky | Ziskovost | Maximální propad | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Dlouhodobí investoři | Prodej automobilů | Exact Sciences | Intelligent Systems | Návratnost | Přežití bitcoinu | Russell 3000 | Internetoví giganti | Netflix | Celsius Network | Alex Mashinsky | Půjčky v kryptoměnách | Změny globálního finančního systému | Bitcoinové bubliny | Největší bitcoinové bubliny | List Financial Times | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Dramatické dopady | Zemědělství | ASML | Poradenství | Podnik | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Alibaba Group Holding | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Thunbergová | Greta Thunbergová | Kancléřka Merkelová | Digitální onboarding | Onboarding | Digitální komunikace | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Google | WhatsApp | Instagram | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finanční ředitel | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Burzy v Šanghaji | Vstupy | Výstupy | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Platit daně | Čínská vláda | Prodeje aut | Převody peněz | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Nejlepší biotechnologické akcie | Trendové indikátory | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Vitali Butbaev | Správci aktiv | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Akcie SimCorp | SimCorp | Akcie Ingenico | Ingenico | Střední podniky | Čínské banky | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Současná cena | Příležitost k nákupu | Volatilita na finančních trzích | WP | Cílování inflace | Vysoká rizika | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Hlavní měny | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Akcie Tencent | Tencent | MSCI China | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Masivní propad | Fiskální politiky | Tržby společnosti | Cenový vývoj | Třída aktiv | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Politbyro | Pandemie COVID-19 | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Volatilita akciových trhů | Ekologické organizace | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Internetový obchod | Bilion dolarů | Krize způsobená koronavirem | Algoritmy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Pravidla EU | Kalifornie | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | Další růst | Růst | Německý parlament | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Biliony | Potenciál | The Economist | Výroba automobilů | Karanténa | Viry | Nejlepší palladiové akcie | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Akcie Apple (AAPL) | Microsoft (MSFT) | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Práce | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Možnosti obchodování | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Profitabilnější | Německé automobilky | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Activision Blizzard | IMF | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Dluhové úlevy | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Malé podniky | Colorado | Trade | Nizozemsko | Znovuzavedení šrotovného | SARS-CoV-2 | Reddit | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Seznam brokerů | Cestování | Americký HDP | Shell | Společnost Shell | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Greenpeace | Dovoz | Dosáhnout zisku | Regulační orgány | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | Psychologické hladiny | Dominance bitcoinu | Auta | JD.com | Rostoucí potenciál | Konsorcium | We-trade | Digitální revoluce v bankovnictví | Digitální revoluce | Revoluce v bankovnictví | Klienti ČSOB | Manažerka | Spekulovat | Manažeři | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Aktivity společnosti | Akcie v Hongkongu | Americká obchodní komora | Umělé inteligence | Argentina | China Daily | Spoluzakladatel | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Jan Sýkora | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Průraz | Nový investiční fond | Czegg Ventures | Fond Czegg Ventures | Skupina Starteepo | Fundraising | Jaroslav Palát | Prabos plus | František Bostl | Záchranný balík | Slabá poptávka | Stimulační plán | Německý stimulační plán | Němečtí ministři financí | Bild am Sonntag | Rozpočet eurozóny | Waymo | Square | Býčí trend | Big data | Akcie big data | Nepřipravenost | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Obchodování pomocí Price Action | Plán investic | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Akcie Wirecard | Práce z domova | Ziskové marže | Letecký průmysl | Fintech společnosti | eSports | eSports ETF | Online hry | Boom na trhu | Akcie Take Two Interactive | Take Two Interactive (TTWO) | TTWO | Akcie Electronic Arts | Electronic Arts (EA) | Reshoring | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Klientská podpora | MAM | Ant | Prostor pro další růst | Alexandr Solženicyn | Sony | Životní úspory | Mladé generace | Reputace | Reputace společnosti | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | American Depositary Receipt | Technologické společnosti | Merkelová | Akcie těžařů | Silvercorp Metals | Zlatá horečka | Americké vládní dluhopisy | Čínská společnost | Silné momentum | Měnící tržní podmínky | Zkušený obchodník | IPO Ant Group | Ant Group | Indonésie | Analytici Fidelity International | Digitální ekonomika | Fond FF | Global Communications Fund | Ocelářství | WeCHat | Tržní sentiment na Bitcoinu | Sentiment na Bitcoinu | Časový horizont | Vstupy do pozic | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Worldometers | Podhodnocený | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Počet akcií | Období zvýšené volatility | Coca-Cola | Přístup na burzu | Klimatické změny | Badger | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Vodíkový pohon | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Ambasador | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Snížit emise | Grubhub | Biden | Renishaw | České strojírenství | Pracovní místa | Česká republika | Udržitelné investování | Lockdown | Měnový fond | AEX | Naspers | Výkon společností | Michael Saylor | MicroStrategy | Významné riziko | Akciové portfolio | Udržitelné investice | Akcie Sony | Množství peněz | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny, a.s. | Pilulka Lékárny | Nařízení | HDP Asie | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Technologické tituly | Společnost Pfizer | Pinduoduo | Blockchainové technologie | Indexy pro kryptoměny | Sestavování kryptoměnových indexů | Výdělky | Proražení | Nastavení trhů | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | GME | GameStop | Akcie Airbnb | ABNB | TABAK | Očkování | Balík stimulačních opatření | Přístup na finanční trhy | Nálada investorů | Carnival | Svět kryptoměn | Online prostředí | Indikátory volatility | DOT | Brands | Zdravotní péče | Akcie Prosus | JD | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | ACT | Inaugurace | Akcie Gamestop | KFC | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | SWKS | Skyworks Solutions | HAS | Zinek | Obchodování s emisemi | ETS | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Emise společnosti Pilulka Lékárny | Hodnota společnosti Pilulka | V4 | FinTech akcie 2021 | Obchodování FinTech akcií | Rizika a příležitosti | Hypoport (HYQ) | Akcie Hypoport (HYQ) | HYQ | Akcie Fidelity National Information | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Fidelity National Information Services (FIS) | Akcie Visa (V) | Akcie Square | Akcie Square (SQ) | Square (SQ) | Negativní vývoj | Obchodování s emisemi (ETS) | Riziková prémie | Cíl letošního růstu HDP | Cíl letošního růstu | Technologické podniky | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Fidelity | Riziko likvidity | Průmyslové společnosti | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | Aleš Hála | Zvolení Joe Bidena | Vývoj pandemie | Distribuované účetní knihy | DLT | Výhled Saxo Bank | Jobs Plan | Údaje MMF | Daň pro korporace | Globální finanční systém | Společnost MicroStrategy | IMC | Akvizice BTC | Akcie MicroStrategy | British American Tobacco | Imperial Brands | Nikotin | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Objednávky | Platby v kryptoměně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Václav Holler | CRYFIN | Odvětví HFT | Vysokofrekvenční obchodování (HFT) | Deep Learning | Hluboké učení | Odvětví HFT tradingu | Nayib Bukele | Salvador | Zákonodárci v USA | Plány | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Zajištění hospodářského růstu | Ministři financí zemí V4 | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Didi | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Společnost Didi | Technologie | Růst společnosti | Rizikový profil | Hliník | Koncentrace | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | TSMC | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | AI | Odvětví | Služby související s kryptoměnami | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | Regulace MiCA | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | Varianta delta | Boom | Bilion | Vnímání | Skleníkové plyny | Cena kryptoměny | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Společnosti | Chivo | Salvadorci | Národní měny | Opatření | Vrcholy | Catherine Yeung | David Mencl | Ekonomické stavby | Paras Anand | RippleNet | QNB | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Zavádění kryptoměn | Zásady pro digitální měny | Investice do technologií šetrných k přírodě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Initial Balance
Initial Coin Offering
Initial Margin
Initial margin (počáteční záloha/marže)
Initial Public Offering
Initial Public Offering (IPO)
INLOOPX
Innovative Industrial Properties
Innovative Industrial Properties (IIPR)
INO.com

Následující klíčová slova

Inovativní řešení
Inovativní trader
Inovátorovo dilema
Inovestments
InPost
INPST
INPST.NL
INR
INR - Indian Rupee
INSEE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít