Klíčová slova - Benchmarky

Akcie přešlapují, výnosy opět rostou. Německu hrozí uzávěra do Velikonoc
12.01.2021 U klíčových akciových indexů dnes nesledujeme zásadní pohyb. Evropské benchmarky se během dne sesunuly mírně do záporu z pozic těsně v plusu. Wall Street naproti tomu obchoduje mírně v zeleném. Pražská burza si připisuje 0,4 pct, ačkoli ji brzdily ČEZ a Erste. Pokračující jízdu CZG dnes překonává Kofola s růstem přes 11 pct.

Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru
08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.

⛽Ropa roste po rozhodnutí OPEC+ 📈
04.12.2020 Oba ropné benchmarky ropy - Brent a WTI - dnes přidávají více než 2 % po rozhodnutí OPEC+ o kvótách pro rok 2021. Ropní producenti se dohodli na růstu produkce od ledna o 500 tis. barelů ropy denně. Rozhodovat o dalším postupu se bude každý měsíc. Další revize strategie bude pravděpodobně na programu na konci prvního kvartálu 2021. Trh očekával, že OPEC+ prodlouží současné kvóty ve výši 7,7 mil. barelů ropy denně. Dubnová dohoda hovořila o poklesu těžebních kvót na 5,7 mil. barelů ropy denně.

Akcie navyšují zisky - sází na Bidena, nebo na Trumpa?
03.11.2020 Hlavním akciovým trhům se i dnes velice dobře daří. Americký S&P 500 stoupá o 2,2 pct, zhruba stejně jako Stoxx Europe 600. DAX nebo CAC40 jsou na tom ale ještě lépe. Nabízí se otázka, co drží takový optimismus na trzích, a jestli se nespustily sázky na jednoho, či druhého vítěze amerického prezidentského klání.

📈 Ropa roste o 3% díky Trumpovi 🔼
05.10.2020 Na finančních trzích vládne na počátku týdne pozitivní nálada. Média píšou o zlepšujících se zdravotních vyhlídkách amerického prezidenta, který by mohl brzy opustit nemocnici. Trump byl hospitalizován kvůli koronaviru. Jedním z nejvíce rostoucích aktiv je dnes ropa. Benchmarky Brent i WTI přidávají více než 3 %. Brentu se podařilo vzrůst zpět nad 40 dolarovou úroveň. Ropa WTI se obchoduje nad 38 dolary za barel.

Dolar ke koruně klesá na 22,00, akcie se obchodují smíšeně
28.08.2020 Americké akcie jako obvykle rostou a dnes je to znovu hlavně o technologiích, takže index Nasdaq s půlprocentním růstem překonává ostatní benchmarky. V Evropě ovšem akcie zůstávají v červeném, přičemž DAX navyšuje ztráty na 0,7 pct.

Ropa roste o 3,5 % na nejvyšší úrovně od března
05.08.2020 Ropě se dnes daří po včera zveřejněných zásobách ropy API z USA. Oba hlavní ropné benchmarky Brent (OIL) a WTI (OIL.WTI) rostou o několik procent. Růstu pomáhá také oslabující americký dolar. Brent prorazil úroveň 45 dolarů za barel a obchoduje se na nejvyšších úrovních od března. Hladina 45 dolarů je tak nyní hlavní rezistencí před zveřejněním zásob ropy a ropných produktů v USA (16:30). Žádná důležitá rezistence není v dohledu.

VIDEO: Může pokračovat rally na ropě?
09.06.2020 Cena ropy se v posledních týdnech zdvojnásobila. Hlavní ropné benchmarky Brent a WTI se dostaly nad 40 dolarů za barel poprvé od začátku března. Může rally na ropě pokračovat? Dvojvládí Saúdské Arábie a Ruska nad organizací OPEC+ přineslo stabilizaci nabídky. Poptávka po palivech v USA však zaostává za očekáváním a je otázkou, zda WTI bude moci i nadále růst rychleji než Brent. Americká EIA očekává deficit na ropných trzích už v nejbližších měsících. Takový scénář dalšího vývoje by měl pozitivní dopad na trh s ropou.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.05.2020 1) Asijské akcie byly i poslední den v týdnu nejvíce ovlivňovány děním v Hongkongu a čínskou snahou zvyšovat svůj vliv v oblasti. Nejistota pramenila z toho, že investoři nevěděli, jaké kroky vůči Číně oznámí na dnešní tiskové konferenci americký prezident.

VIDEO: Je už to nejhorší na ropě za námi?
13.05.2020 Cena ropy v posledních týdnech rostla s postupným globálním uvolňováním opatření proti koronaviru. K růstu poptávky se navíc přidaly další omezení na straně nabídky. Některé země OPEC+ si dobrovolně navýšily produkční kvóty. Nabídka a poptávka po ropě se přiblížily a tlak na růst zásob klesl. Stále však zůstávají nezodpovězené otázky, které mohou s cenami ropy řádně zahýbat. Jak by se mohly dále vyvíjet hlavní ropné benchmarky Brent a WTI?

Rozbřesk: Ropný trh v deliriu, ceny poprvé v historii záporné
21.04.2020 Koupil bych barel ropy, kolik mi zaplatíte? Že vám na té otázce něco nesedí? Po dluhopisových trzích a záporných úrokových sazbách se nyní staví na hlavu také globální ropný trh. Ten čelí největší krizi v historii, což během včerejšího obchodování vyústilo v propad květnového futures kontraktu na severoamerickou ropu WTI o nevídaných 300 % (!). Poprvé v historii tak lehká ropa WTI zakončila obchodování v záporu, a to konkrétně na ceně -37 dolarů za jeden barel.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří po růstu v úterý opět většinou padaly s výjimkou Austrálie. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Japonsku, kde se podnikatelská nálada zhoršila na dlouhodobé minimum.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.03.2020 1) Obchodování na evropských burzách začalo dnes v plusu. Zhruba půl hodiny po startu seance indexy na západě kontinentu přidávaly i více než 5 %. Investory potěšila mimo jiné čísla o šíření koronaviru v Itálii, jež naznačují, že země na Apeninském poloostrově dostává situaci pod kontrolu. Dopoledne benchmarky zisky navyšovaly.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.03.2020 Evropské akciové indexy vstoupily do dnešního obchodování v minusu. Index STOXX Europe 600 ráno klesal o 1,9 % na 285,48 bodu poté, co v úterý skončily burzovní indexy v plusu v reakci na odhodlání vlád za každou cenu bojovat s ekonomickými dopady šíření koronaviru. Dopoledne burzovní benchmarky ztráty prohloubily.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019
02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.

Akciím stále věříme, byť jsme realizovali část zisků
22.11.2019 Akciové trhy od začátku letošního roku velice silně rostou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připisuje zhodnocení 20 %. Nejvíce se přitom daří akciím v USA, jejichž index S&P 500 připisuje zisk dokonce 24 %. Relativně nejméně se kvůli obchodním válkám daří akciím z rozvíjejících se trhů, jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 9 %.

Breaking news: Ropa WTI padá o více než 3%
14.10.2019 Na ropných trzích dnes vidíme výprodej. Oba hlavní ropné benchmarky Brent (-2,8 %) i WTI (-3,0 %) výrazně klesají. Špatná nálada se prohloubila poté, co Čína oznámila potřebu dalšího jednání před podpisem částečné obchodní smlouvy s USA. Opět se potvrdilo, že i přes výrazně zvýšené napětí na Středním východě se obchodníci zajímají hlavně o poptávkovou stranu trhu. Co se týká geopolitických faktorů, tak íránský prezident Hassan Rouhani potvrdil, že disponuje nahrávkou, na které dvě střely zasáhly v minulém týdnu íránský tanker v Rudém moři. Zároveň tvrdí, že útok byl "bezpochyby proveden vládou". Nicméně ani toto prohlášení si nezískalo větší pozornost. Ropné trhy se tak aktuálně pohybují v blízkosti svých intradenních minim.

Breaking news: Ropa zůstává po zveřejnění zásob v USA v blízkosti denních minim
25.09.2019 Týdenní report stavu zásob ropy a ropných produktů v USA zatím nedokázal ropě pomoci v zastavení dnešních ztrát. Naopak růst zásob místo očekávaného poklesu drží ropné benchmarky Brent i WTI v blízkosti dnešních minim.

Ceny ropy klesá v reakci na report o zvyšování produkce Saúdské Arábie
23.04.2019 Ropné benchmarky Brent i WTI po poledni klesají v reakci na nový report Bloombergu o navyšování produkce Saúdské Arábie. Země je dle agentury připravena rychle navýšit těžbu v případě, že íránské exporty zkolabují. Americký prezident Donald Trump včera zveřejnil rozhodnutí, že neprodlouží výjimky na importy íránské ropy. Brent v reakci klesl k úrovni 74 dolarů za barel.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.04.2019 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Náladu na trzích podporovala jednak silná data z amerického trhu práce, jednak příznivé zprávy o postupu obchodních jednání mezi USA a Čínou. Negativně naopak působila přetrvávající nejistota ohledně brexitu.

Zlá správa pre AUD: Ceny železa kolabujú.
27.11.2018 Cena železnej rudy včera skolabovala. Benchmark na 62%-nú železnú rudu klesol o viac ako 8,4%, čo predstavuje najvyšší pokles za posledný rok a pol. Aktuálne je jej cena najnižšia od júla. Za týždeň dokonca padla o viac ako 15%. Ďalšie, menej používané benchmarky (s odlišným obsahom železnej rudy), taktiež skolabovali.

Na další finanční krizi si budeme muset ještě počkat
15.10.2018 Minulý týden zasel výprodej na akciových trzích paniku mezi investory. Báli se totiž, že jde o počátek nové krize. Ve skutečnosti však vyvolala pád kombinace několika faktorů. Analytik Saxo Bank Peter Garnry proto říká, že jde zatím jen o bouři ve sklenici vody.

Trhy nemají jednoznačný směr, soustředí se na geopolitická rizika
09.08.2018 Čtvrteční seance zatím patří k nejlínějším v tomto měsíci. Objemy na některých akciových indexech jsou až čtvrtinu pod třicetidenním klouzavým průměrem. Evropské indexy vykazují lehké ztráty (s výjimkou DAXu). Americké indexy nenabídly hned po otevření trhů jednoznačný směr.

Ranní videokomentář: Dobrá čísla z trhu práce v USA nakopla trhy, nejsilnější ale byla libra
04.06.2018 Konec minulého týdne se nesl v pozitivním duchu. Trhy ocenily dobré výsledky amerických fundamentů a také potvrzení schůzky Donalda Trumpa a Kim Čong Una v příštím týdnu. Zároveň se uklidňuje situace okolo Itálie. Dařilo se akciovým indexům. Celý minulý týden ovšem zakončil frankfurtský DAX v záporu. Americký dolar ani přes pozitivní fundamenty nebyl ochoten výrazněji posílit. Nejvíce se v pátek z hlavních světových měn dařilo libře, naopak nejslabší byl kanadský dolar. Závěr týdne nepřál ropě, která si ale stále udržuje výrazné rozdíly (okolo 11 dolarů) mezi hlavními benchmarky severomořským Brentem a texaským WTI. Tento týden nenabídne velké množství fundamentů. Pozornost obchodníků se začíná soustředit na schůzku FOMC v příštím týdnu.

Akciová rekapitulace
07.01.2018 Evropské akcie se v pátek dostaly na nejlepší hodnoty od dubna minulého roku a zaznamenaly tak nejlepší týden, přičemž britské a švýcarské benchmarky dosáhly rekordy, které vyvolaly optimismus ohledně posilování regionální ekonomiky a čerstvých nových vrcholů na Wall Street.

Rozbřesk: Co žene korunu vpřed?
05.10.2017 Česká koruna se natrvalo usadila pod 26,00 EUR/CZK a zdá se, že se v nejbližších seancích bude pokoušet své zisky rozšiřovat. A to nehledě na výraznou překoupenost koruny, která se v nejbližších týdnech může ještě zvýšit. Hlavní důvod dobré nálady na koruně? Nepovažujeme za něj ani tak vyšší sázky na růst oficiálních sazeb ČNB, ale spíše sbližování mezi oficiálními a tržními sazbami.

Jak profitovat na spreadu v cenách ropy?
02.10.2017 Ceny ropy během září velice slušně vyrostly. Za tímto růstem stály jak krátkodobé faktory v podobě výpadku produkce v USA, tak i dlouho očekávané vybalancování trhu nabídky a poptávky, o kterém členové kartelu OPEC mluví již téměř 3 roky. Jednotlivé typy kontraktů se však vyvíjely rozdílně. Evropský benchmark Brent totiž přidal mnohem více než americký protějšek WTI, čímž na trhu vznikla zajímavá investiční příležitost.

Nemecké voľby neovplyvnili investovanie do akcií
25.09.2017 Nemecké parlamentné voľby boli už štvrté významné voľby v EU počas tohto roka a dopadli pre vedúcu stranu CDU, na čele ktorej je Angela Merkelová, dosť zle. Pravicová strana AfD získala až prekvapivo veľa hlasov a prvý krát sa dostala do Nemeckého parlamentu. AfD má presne opačný program ako CDU, ktorej vládne Merkelová a AfD sú proti Európe a hlavne proti migrantom. Merkelovú teraz čaká ťažká úloha zložiť vládu, nakoľko sa AfD spolu so socialistami prehlásili za opozíciu po získaní viac než 20% hlasov v nedeľných voľbách. CDU tak vyhrala voľby, ale je to pre túto stranu najhorší možný výsledok a preto sme videli negatívne otvorenie trhov. Euro otvorilo o cca 50 pips nižšie voči doláru aj jenu a pokračovalo v prepade aj počas dňa.

Ropa projevuje ztráty po severokorejském testování rakety
17.09.2017 Nymex futures nedávno poklesl o 0,3 % na 49,76 USD za barel. Brent futures klesl o stejné procentní rozpětí na 55,31 U...

USDJPY: Dolar v silném zisku kvůli pozitivnímu sentimentu
11.09.2017 Pár USDJPY se v pondělí ráno obchodoval výš o 0.70% během londýnské seance a nacházel se kolem 108.50. Sentiment se během víkendu výrazně zlepšil.

Akcie klesajú po Cohnových vyjadreniach, nervozita stúpa
18.08.2017 Situácia na trhoch sa dramaticky skomplikovala po tom, čo ekonomický poradca Bieleho Domu Gary Cohn vo štvrtok oznámil, že je šokovaný a znechutený Trumpovou reakciou na pochod nacionalistov v Charlottesville. Pochod si vyžiadal zatiaľ jednu obeť a niekoľko zranených.

Ropa rastie na 6 týždňové maximá, Brent je naspäť nad 50 USD/barel
20.07.2017 Európska ropa Brent sa vo štvrtok dostala nad psychologickú úroveň 50 USD za barel a vyskočila na 6 týždňové maximá. Ropa pokračovala v raste po stredajšej pozitívnej seanse, kedy čierne vzrástlo po poklese zásob v USA.

NZDUSD: Kiwi v malém zisku před daty z trhu práce
02.05.2017 Novozélandský dolar, přezdívaný i kiwi se obchodoval v zisku vůči zelené bankovce během Americké seance v úterý. NZDUSD pár byl v plusu 0.15% a pohyboval se kolem úrovně 0.6920.

Portfolio manažer Consequ 14. nejlepším do 40 let na světě
14.03.2017 Martin Pavlík, portfolio manažer Conseq Investment Management je dle hodnocení serveru Citywire 14. nejlepším portfolio manažerem do 40 let na celém světě, a to v tříletém období do ledna 2017.

Burzovní grafy: Předvánoční klid posunul americké indexy mírně výše
25.12.2016 V klidném předvánočním týdnu americký akciový index S&P 500 posílil o 0,25 %. Situace na trzích se prakticky nezměnila, býci se již chystají sčítat letošní zisky.

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?
11.09.2016 Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.

Týdenní shrnutí v kostce: Post-brexitovský týden přinesl uklidnění, akcie, komodity i rizikové měny rostly
01.07.2016 Výsledky britského referenda o vystoupení země z EU na sklonku minulého týdne byly pro trhy šokem. S jeho dopady se ovšem dokázaly i přes mohutné pohyby poprat. Ještě pondělní obchodní den se nesl v negativním duchu, následující seance už přinesly opatrný optimismus. Většině rizikových aktiv se podařilo zmírnit ztráty, některé už je dokonce kompletně smazaly. Přestože situace ve Velké Británii je v souvislosti s Brexitem v mnohých aspektech stále nejasná, tak nejvyšší reakce na finančních trzích máme zřejmě za sebou.

Schůzka velkých ropných producentů v Dauhá se blíží. Co čekat?
13.04.2016 V neděli 17. dubna se uskuteční konference velkých ropných producentů v katarském Dauhá. Mělo by se jí zúčastnit všech...

Detailní analýza ropy – záznam webináře
18.03.2016 Rád bych na tomto místě zveřejnil záznam středečního webináře XTB o ropě, který jsme si pro zájemce připravili s koleg...

Sumár dňa: 8.2.2016
08.02.2016 Druhý februárový týždeň nezačal pre akciové trhy práve najlepšie. Na európskych akciách sme dnes zaznamenali prepad na...

[Investor] Indexové investovanie: too big (not) to fail
28.01.2016 Investor Bill Ackman a jeho spoločnosť Pershing Square sú známe kvôli dvom veľkým kauzám. Prvou je jeho označenie spol...

Forex: Z regionálních měn si polepšil polský zlotý
27.01.2016 Kurz koruny vůči euru si včera užíval extrémně klidného obchodování. Po celý den se pohyboval v úzkém pásmu mezi 27,02 – 27,025 CZK/EUR...

Sumár dňa: 20.1.2016
20.01.2016 Počas dnešného obchodného dňa sme opäť sledovali silný výpredaj na akciových trhoch. Čínske akcie počas noci nedokázali nadviazať na včerajší viac ako 3%-ný rast a dnes poklesli o 1%. Japonský Nikkei 225 dokonca stratil vyše 3.7% a japonský akciový index Topix dnešným dňom klesol o viac ako 20% zo svojich posledných maxím a tým oficiálne vstúpil do medvedieho trhu.

Technická analýza - Dolar začal obchodování pod pivotem mírným posílením, rozhodnou akciové trhy a evropská inflace
05.01.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,0849 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...

Rubl na dolaru padá na letošní minima, vadí mu fx převody ruských firem i nízké ceny ropy
28.12.2015 Ruský rubl pokračuje v pádu posledních měsíců. Dnes na páru s americkým dolarem ztrácel až 3,2 % a obchodoval se až na...

Ohlédnutí za rokem 2015
21.12.2015 Rok 2015 by se dal nazvat rokem silného dolaru. Americký dolar během prvního čtvrtletí pokračoval ve své spanilé jízdě z loňska a během zbytku letošního roku nabrané zisky udržel. Žádná velká korekce se nekonala a i díky slušnému ekonomickému růstu a podpory centrální banky zůstal USD silný.

Spread Brent-WTI se uzavírá, Američané budou moci vyvážet ropu
16.12.2015 Rozdíl v cenách mezi ropnými benchmarky Brent a WTI dnes klesl na nejnižší úroveň od začátku roku. Intradenní spread s...

Saúdové dnes udělali rozruch na ropě, trh začíná být nervózní z blížícího se zasedání OPEC
23.11.2015 Ceny ropy dnes povyskočily prudce vzhůru po zprávách z oficiální tiskové saúdskoarabské agentury o ochotě země spolupr...

Vysoký růst zásob ropy v USA srazil ropu na dvouměsíční minima
12.11.2015 Cena ropy pokračuje v poklesu. Severomořský Brent i texaská ropa WTI se dostaly na dvouměsíční minima po zveřejnění zá...

Brent opět dobyl 50 USD hladinu. Překoná 4 týdenní chop?
06.10.2015 Situace na ropě nebyla v posledních týdnech příliš zajímavá. Benchmarky Brent i WTI se držely v relativně úzkém pásu n...

Sumár dňa: 22.9.2015
22.09.2015 Dnešný makroekonomický kalendár bol až na dáta švajčiarskej obchodnej bilancie za mesiac august a prieskum výroby rich...

Týdenní shrnutí v kostce: Fed trhy neuklidnil, propadlíky jsou DAX, USD a cukr
18.09.2015 Na čtvrteční zasedání Fedu se čekalo dlouhou dobu. Nakonec jsme se dočkali překvapení, ovšem spousta obchodníků si ho ...

Týdenní shrnutí v kostce: Brutální pády vystřídala korekce, měnám vládl JPY, a obří obrat předvedla ropa
28.08.2015 Situace na finančních trzích byla v posledních seancích v mnoha ohledech extrémní. Po vlně výprodejů v uplynulém týdnu přišel hned v pondělí výrazný propad. Mnohé akciové indexy za sebou mají nejhorší výkony od poslední finanční krize. Extrémními výkyvy si prošla ropa. Ta nejprve prohloubila šestiletá minima, aby ve čtvrtek rostla o více než 10 %. Pořádnou porcí volatility si prošel také eurodolar, jehož týdenní range přesáhl 500 pips. Index volatility VIX přesáhl v pondělí 50 bodů. V těchto výšinách se pohyboval naposledy v roce 2011! Jen obtížně se hledají důvody tak výrazných výkyvů na finančních trzích. Ve všech pádech se skloňuje Čína, která v tom ovšem může být trochu nevinně. Větší porci nejistoty může obchodníkům způsobovat změna prostředí v souvislosti s plánovaným růstem úrokových sazeb v USA. Bez výrazného ekonomického růstu a nové likvidity od centrálních bank chybí síla, která by hnala finanční aktiva na vyšší hodnoty. Bez vážných důvodů tak přišel výběr zisků. Následné pozitivní korekce ukázaly, že panika obchodníků se dokáže přetavit v euforii cobydup. Nejdůležitějším fundamentem týdne, který navíc přišel ve správný čas, bylo čtvrteční zveřejnění druhého odhadu amerického HDP ve 2Q. Růst o 3,7 % byl výrazně nad odhadem 3,2 % a zároveň na hony vzdálený slabému růstu o 0,6 % v 1Q. Fundament trhy zastihl uprostřed významné korekce, kterou nadále podpořil. Z USA přišel v tomto týdnu lepší také spotřebitelský sentiment a prodeje zboží dlouhodobé spotřeby. Na sklonku týdne se začalo opět spekulovat, že zářijový růst úrokových sazeb ještě není úplně ztracen, i když členové FOMC se k tomuto tématu vyjadřovali spíše pesimisticky.

Komoditný výhľad na 38. týždeň
16.09.2014 Výhľad na drahé kovy meníme z medvedieho na neutrálny. Naše ciele na zlate (1250, neskôr zmenený na 1230) a striebre (18.50, neskôr zmenený na 18.40)...

Komoditný výhľad na 28. týždeň
07.07.2014 Drahé kovy v súlade s našimi očakávaniami z minulého týždňa nepokračovali v raste, pretože dobré dáta z americkej ekonomiky (hlavne trh práce) posilnili...

Cenami ropy Brent hýbou spekulace o dohodě znesvářených stran v Libyi. Zlato se naopak drží svého ustáleného rozpětí
07.04.2014 Energetický sektor kvůli vyhlídkám obnovení dodávek ropy z Libye oslabil. Platina se vzpamatovala z březnových ztrát. Sójové boby a kukuřice rostou, pomohly jim příznivé klíčové zprávy ze zemědělského sektoru.

Keynes: vzor každého tradera
02.04.2014 Jednou z najdiskutovanejších postáv modernej ekonómie je určite John M. Keynes. Nie, nebojte sa, nebudem opäť rozoberať jeho myšlienky, ktoré sú pre jeden tábor posvätné a pre druhý kacírske. Nedávno som narazil na zaujímavý článok o tomto anglickom gentlemanovi, ktorý sa týkal jeho tradingu.

Kreatívny Fed, ECB ako mŕtvy chrobák
10.03.2014 Po dátach trhu práce v USA väčšinou zvykne prísť útlm v podobe prázdnejšieho kalendára. Víkendové a dnešné ranné dáta však značne negatívne...

Averze k riziku nahrává zlatu. Ropě WTI dochází u hranice 100 dolarů za barel dech
29.01.2014 Většina hlavních finančních trhů se v uplynulém týdnu vyvíjela naopak, než napovídaly současné trendy. To vedlo ke zvýšené volatilitě a nejistotě, kam budou trhy v krátkodobém horizontu směřovat. Averzi k riziku pak ještě podpořily zprávy o zpomalení z rozvíjejících se trhů. K tomu všemu je ještě třeba přičíst začátek roku, tedy období, kdy investoři hledají vhodné obchodní strategie na další měsíce. Tato averze způsobila, že americký dolar oslabil – zejména kvůli nákupům japonského jenu a stahováním přílišného množství krátkých pozic. Některé přední akciové trhy pak doplatily na propad akcií a měn u rozvíjejících se zemí. Například index S&P 500 už klesá dva týdny v řadě. Naopak vzpruha se dostavila u dluhopisových trhů a výnos u desetiletých amerických státních dluhopisů se snížil až na dvouměsíční minimum.

Vyhlídky pro růst ekonomiky jsou zase o něco příznivější, komodity se tak vrací zpátky do hry
20.01.2014 V uplynulém týdnu komodity poprvé od začátku roku v souhrnu rostly, a mohly za to být vděčné hlavně oživení ve všech sektorech. Tedy až s výjimkou vzácných kovů, které se dočkaly vybírání zisků po dobrých výsledcích z počátku ledna. Nejlépe se dařilo energetickému sektoru, přičemž ztráty benzinu dokázaly vynahradit zemní plyn a ropa WTI. Druhé místo pak obsadily vzácné kovy – silné zisky si konkrétně připsaly nikl s olovem, což kompenzovalo i menší ztráty u mědi. Zemědělskému sektoru se vedlo smíšeně – dobrý týden zažívaly sójové boby a živý dobytek, zatímco minusové hodnoty jsme i nadále mohli vidět u kávy a cukru.

Nový rok začal slibně pro vzácné kovy, ale ne pro ropu
07.01.2014 První (a zkrácený) obchodní týden roku 2014 odstartoval zisky u zlata a stříbra, které přitom v minulém roce patřily k těm nejvíce ztrátovým...

Zmluva s diablom
27.06.2013 Kým väčšina obchodníkov sústrediacich sa na hlavné akciové benchmarky a EURUSD teraz pravdepodobne „vstre...

Německý DAX tento týden oslavuje
10.05.2013 Hlavní burzovní index ekonomického tahouna západní Evropy, tedy Německa, navázal v tomto týdnu na hlavní americké b...

Čas na páteční vybírání zisků?
18.01.2013 Jak na hlavním měnovém páru EURUSD, tak na akciových trzích máme několik vykřičníků, které by mohly poněkud odradit...

Index S&P500 stojí před těžkými překážkami
07.01.2013 Ačkoliv se po novoročním „výstřelu“ index S&P500 rychle vzdálil startovací čáře, v grafu naznačený cenový „gap“ lák...

Norská inspirace: Jak na správu bohatství, které nechcete „projíst“?
15.10.2012 Bohatý člověk. Snad příliš bohatý na strategii drobného investora, snad příliš chudý na strategie institu...

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to jen o dolaru, vzkazuje Citi
04.06.2012 Třetím měsícem v řadě se v květnu velké hedgeové fondy prokazatelně stahovaly ze svých investic na poli komodit. Rýsují tak nejdelší sestupnou sérii od finanční krize roku 2008. Nejvíce medvědí nálada od počátku roku vládne na mědi, ropě, zlatu a stříbru, obilí i topném oleji, ukazují data Commodity Futures Trading Commision (CFTC), podle kterých fondy v posledním květnovém týdnu omezili své čisté pozice v komoditních futures a opcích o 8,1 procenta na 620.715 kontraktů a od počátku května kumulovaně o 26 procent. Euro proti americkému dolaru k počátku června padlo na 23měsíční minima, nezaměstnanost v eurozóně vylétla na 11 procent a nečekaný růst vykázala i ve Spojených státech. Je to jen o síle amerického dolaru? Ne zcela, snaží se svou analýzou ukázat Citi.

Eurodolar u 1,23 po recesním PMI a rekordní nezaměstnanosti v eurozóně. Dolar v květnu zvítězil nad akciemi, dluhopisy i komoditami
01.06.2012 Česká koruna k euru oslabila přes 25,80 CZK/EUR, kam se dostala na závěru včer...

Ríša tisíc a jeden historického summitu
24.05.2012 Najsledovanejšou a najočakávanejšou udalosťou včerajšieho obchodovania...

Akciové indexy – časový alert
09.03.2012 Z pohledu času a vývoje druhé velké růstové vlny, která byla tvořena od konce...

Večerné zhrnutie
23.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...

Večerné zhrnutie
14.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...

Večerné zhrnutie
03.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...

Večerné zhrnutie
12.11.2010 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...

Ranný budíček
12.11.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Panika na trhu v noci pokračovala. A mala dva...

Večerné zhrnutie
01.11.2010 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...

Večerné zhrnutie
27.08.2010 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...

Ranný budíček
27.08.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Obchodovanie na ázijsk&yacut...

US akcie (sumarizácia)
28.06.2010 Výpredajom v poslednej hodine sa podarilo medveďom nakloniť misky váh na svoju stranu. Vš...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Grexit | Ruský rubl | HDP | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | SPX500 | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Svíčkové formace | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bund | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOT | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Chop | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trhy | Floating | Hedge fondy | Forward | Futures | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indexový fond | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Odvrácení rizika | Oscilátor | P/E | Penzijní fond | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | RSI | Rally | Rating | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Spotová cena | Spread | Support | Swap | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Zisk | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Index cen | Eurostat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Riziková averze | Index strachu | Kybernetická měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Carry trades | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | DAX 30 | Denník | Dolar | Dolary | Eura | EURGBP | EURHUF | EURCHF | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do podílových fondů | Investiční | Investing | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz čínského jüanu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | Norská koruna | Paládium | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Management | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | TopForex | Trh | USD index | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Webinář | Webináře | WTI | Highsky.cz | Zemní plyn | Zlotý kurz | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Báze | Cenové rozpětí | Dluhopisový index | Ekonomika Číny | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Range | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Kontrakt | Trendový indikátor | Burzovní grafy | Volby | Futures trading | Cukr | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Stock market | Zlatý standard | Markit | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | Wells Fargo | MSCI | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | Investing.com | EPFR Global | Sója | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Averze k riziku | Ministr financí | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Evropské banky | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Seeking Alpha | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Hedžovat | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | US akcie | Cena Brentu | Prezident ECB | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Economist | Economic | Akcie bank | Forwardy | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Turbulence na trzích | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Akcie v Japonsku | AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Fibo | Propad | Německý index DAX | Denominace | Kryptoměny | Frankfurtský DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index bank | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Čínské akciové trhy | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Francouzská ekonomika | Bankéř | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dobré výsledky | Silné euro | Odhady trhu | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Manažeři fondů | Výběr zisků | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Oslabování eura | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Měny&Sazby | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Vývoj úrokových sazeb | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | IHS Markit | Bill Gross | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Keystone XL | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | Ropné měny | Index Topix | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | Trumpova cla | Jamie Dimon | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Pokles ceny | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akcie v Evropě | Trh s ropou | Tvrdý brexit | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prezident Trump | Zpomalování světové ekonomiky | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | CNY | MSCI Emerging Markets | Brexit bez dohody | Snížení sazeb | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Akciový růst | Americké futures | Akciové alokace | Uvolňování měnových politik | Breaking news | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Měsíčník finančních trhů | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Patterny | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Německá průmyslová výroba | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | PLN/EUR | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Růst cen | Server CNBC | Vývoz z Japonska | Index DOW | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Kybernetická měna Bitcoin | Si Ťin-pching | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Americká data | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | ADP | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Propouštění | Impuls | 2222 | Tvorba pracovních míst | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | GBP/EUR | Nálada | Kofola | Míra | Francouzská centrální banka | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Přelom roku | Severokorejský vůdce | Americká politika | Míra inflace v eurozóně | Předběžné výsledky | Trump | Prezident | Trhy | Aktivita firem | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | České měny | Epidemie koronaviru | Pandemie | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Výdaje | Optimismus na trzích | SEC | Britský statistický úřad | COVID-19 | Obavy z dopadu koronaviru | OIL.WTI | Největší ztráty | Společnost IHS Markit | Cenová válka | Americké výnosy | Nouzový stav | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Investované finanční prostředky | Honba za hotovostí | Třída aktiv | Anton Siluanov | Burzovní benchmarky | Hlavní benchmark | Benchmark pražského parketu | Louisiana | Krize způsobená koronavirem | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Rizika Itálie | Růst | Koronavirové krize | Instituty | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Rekordní čtvrtletní pokles | Války | Práce | Opatření proti šíření koronaviru | Statistiky | Nákup ropy | Červnový kontrakt | Tempo růstu spotřebitelských cen | Ropa roste | Vakcína | Republikánský prezident | CZG | Střední Evropa | Rally na ropě | Příjmy a výdaje | Ant | Ceny | Důležitá rezistence | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Slabý dolar | Sílící dolar | Biden | Obchodování dnes | Energetický sektor | Mutace viru | FTSEMIB
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE