Úterý 19. březen 2024 03:43
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
XTB trading konference 2024

Argentinské peso

C:\fakepath\Argentina-Milei.jpg

Milei podepsal sérii ekonomických opatření, lidé proti němu protestovali

21.12.2023 Argentinský libertariánský prezident Javier Milei ve středu podepsal dekret, který obsahuje 30 opatření, jež podle něho pomohou ekonomiku této latinskoamerické země vyvést z hluboké krize. Informovaly o tom agentury.
C:\fakepath\renault-20102023.jpg

Je pád akcií Renaultu opodstatněný?

20.10.2023 Probíhající výsledková sezona za třetí čtvrtletí ukazuje, jak mohou být trhy náladové. Zveřejnit čísla, která odpovídají očekávání analytiků, ještě nestačí k tomu, aby akcie rostla. Reakce trhu může být horší. Vrtošivou reakci trhů na sobě 19. října pocítila akcie automobilky Renault.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 6. října 2023

06.10.2023 Sergio Massa, jeden z kandidátů na úřad prezidenta Argentiny, tvrdí, že zavedení CBDC vyřeší hyperinflaci. Jeho protikandidát Javier Milei se domnívá, že to je ten nejhorší možný ekonomický nápad. Milei je navíc známý pro svůj probitcoinový přístup k ekonomice. Prezidentské volby v Argentině jsou tedy soubojem CBDC a bitcoinu.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

BBC: Jak se Argentina naučila milovat dolar a jak by mohla přijít o peso

17.08.2023 Pokud by pravicový politik Javier Milei, který v nedělních primárkách v Argentině dostal největší počet hlasů ze všech uchazečů o prezidentský mandát, zopakoval svůj úspěch i v říjnových volbách, mohla by zaniknout argentinská měna, kterou by nahradil americký dolar, uvádí server BBC News. Milei totiž ve svém programu slibuje plnou dolarizaci argentinské ekonomiky a zrušení argentinské centrální banky.
img

Ranní komentář: Nvidia včera +7 %, nákupy Buffetta a Tappera, ruský rubl, argentinské peso, Čína a dopad na ostatní společnosti

15.08.2023 Včera se začaly znovu zvedat akciové indexy a hlavně technologické tituly. Například Nvidia přidala přes 7 %, když ji částečně pomohl i bullish report od analytiků Morgan Stanley. Zveřejněny byly také nové 13F reporty. Ve videu jsme se zaměřili i na padající rubl a peso, nebo na dopady zpomalující Číny.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Big Mac index: Česká koruna byla v červenci podhodnocená k dolaru o 13 procent

07.08.2023 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního července podhodnocená vůči dolaru téměř o 13 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,58 dolaru, zatímco v Česku 105 Kč. Směnný kurz by tak měl být kolem 18,80 Kč/USD. Aktuální kurz je však kolem 22 Kč za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
img

Turecká lira dramaticky padá, už stojí méně než jednu korunu. Za Erdoganova prezidentování koruna vůči posílila o více než 900 procent, roku 2014 byla lira i za více než deset korun

07.06.2023 Turecká lira se včera před půlnocí středoevropského času propadla pod psychologickou úroveň jedné koruny české, a to poprvé v historii. Dnes ráno se lira prodává za 0,976 koruny, tudíž dále oslabuje. Rekordně slabá je turecká měna také vůči dalším měnám, například americkému dolaru, vůči němuž klesla na historické minimum dnes ráno.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rubl oslabil nejvíce od začátku roku, je nejníže od loňského dubna

07.04.2023 Ruský rubl dnes oslabil nejvíce od začátku roku a vůči euru i dolaru se ocitl nejníže od loňského dubna. Přispěla k tomu jednak devizová krize v Moskvě, ale také prodej podniků, k němuž v Rusku přistoupily západní firmy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Argentina-Brazilie.png

Argentina a Brazílie plánují společnou měnu, připojit by se mohly další země

23.01.2023 Brazílie a Argentina plánují vytvořit společnou měnu, připojit by se k ní mohly i další země regionu. Informují o tom místní média v souvislosti s návštěvou brazilského prezidenta Luize Inácia Luly da Silva v Argentině. Jde o první zahraniční cestu Luly od jeho nástupu do úřadu začátkem ledna, v Buenos Aires se Lula také v úterý zúčastní summitu Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC).
img

Graf dne: Turecká lira je na cestě k nejvyššímu týdennímu zisku od roku 2001

13.11.2020 Turecká lira je na dobré cestě k nejvyššímu týdennímu zisku za posledních 19 let. Jen za posledních 5 obchodních seancí vzrostla na páru s americkým dolarem o 12 % a aktuálně se nachází v blízkosti úrovně 7,60 USDTRY, kde se pohybovala naposledy na konci září. Obchodníci doufají v návrat standardní měnové politiky poté, co turecký prezident Erdogan jmenoval nového guvernéra turecké centrální banky a slíbil mu svoji podporu. Turecká měna také těží z domluveného příměří v Náhorním Karabachu. Ani prudký vzestup z posledních dní by ale tureckou měnu neměl ubránit od letošní ztráty. Pár USDTRY od počátku roku roste stále o významných 29 %. Z měn Emerging Markets zaznamenávají v tomto roce vyšší ztráty pouze brazilský reál a argentinské peso.
img

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

02.07.2020 Máme za sebou první polovinu roku, která bude bezesporu patřit mezi ty, které se zapíší do dějin, a to vlivem pandemie covid-19 a jejího dopadu do globální ekonomiky a finančních trhů. Ty reagovaly na obavy z ekonomických důsledků restriktivních vládních opatření dramatickým nárůstem rizikové averze a v podstatě úprkem od jakýchkoliv rizikovějších aktiv směrem k těm bezpečnějším. Tyto tendence byly zřejmé i na devizovém trhu.
img

Loni v korunách zvláště vydělávaly řecké či ruské akcie, dále třeba bitcoin; palladium a zlato dosáhly historického maxima. Nafta v ČR během roku 2019 zlevnila navzdory zdražení ropy a oslabení koruny k dolaru

01.01.2020 V loňském roce po přepočtu do korun nejvýrazněji rostla řecká, ruská, novozélandská, americká a rumunská burza. V korunovém vyjádření hlavní indexy těchto burz přidaly po řadě 47,7 procenta, 46,1 procenta, 33,2 procenta, 29,9 procenta a konečně 29,8 procenta. Pokud vezmeme v potaz nejen hlavní burzovní indexy (jakým je třeba v případě burzy americké ukazatel Standard & Poor’s 500), ale také indexy ostatní, pořadí se poněkud změní.
img

Graf dne: V roce 2019 se dařilo CAD, naopak HUF byl v těžké defenzivě. Česká koruna se nemá za co stydět...

30.12.2019 Pohyby na měnových trzích nebyly v právě končícím roce až na několik výjímek (argentinské peso, turecká lira, ukrajinská hřivna) nijak extrémní. Z nejdůležitějších světových měn se dařilo CAD, který na páru s USD dosud vzrostl o více než 4 %. Vzhledem k relativní síle USD se jednalo o výborný výkon, za kterým stál dobrý ekonomický výkon a měnová politika Bank of Canada. Pozitivní bilanci si také udržela britská libra a švýcarský frank. Na druhé straně spektra se objevil maďarský forint a také švédská koruna, které naopak centrální banky příliš nepodržely. Euro, které mělo v zádech uvolněnou měnovou politiku ECB, ztrácí dosud v roce 2019 více než 2 %. Česká koruna patří ke měnám, kterým se naopak docela dařilo. Na páru s USD přišla pouze o 1 %. CZK pomohl stabilní ekonomický růst a jestřábí politika ČNB, která drží jedny z nejvyšších sazeb v Evropě. Pár EURCZK se v závěru roku pohybuje v blízkosti úrovně 25,45 a USDCZK v blízkosti 22,70.
img

Koruna letos ze všech měn světa nejvíce oslabila vůči ukrajinské hřivně

20.12.2019 Ze všech světových měn letos vůči koruně nejvíce posílila ukrajinská hřivna. Od 1. ledna do 20. prosince zpevnila vůči české měně o více než 21 procent. Ještě v první půli ledna bylo možné za korunu pořídit bezmála 1,27 hřivny, nyní už ani ne 1,02 hřivny. Druhé místo obsazuje ruský rubl. Vůči němu koruna za stejné období ztrácí bezmála čtrnáct procent. Posilování dalších dvou měn v pořadí pak letos nedělalo radost mnohým z tuzemských „dovolenkářů“. Vůči egyptské libře ztratila koruna rovněž necelých čtrnáct procent a v porovnání s thajským bahtem pak necelých deset procent. Během letoška tak kvůli tomu Čechům citelně zdražila dovolená v Egyptě a Thajsku.
img

Denné zhrnutie: Trump obnovuje clá, akcie klesajú

02.12.2019 Akciové trhy v Európe a USA zažívajú pomerne výraznú vlnu výpredajov. Za negatívnou náladou na trhoch stoji tradične americký prezident Donald Trump, ktorý vyhlásil, že v prípade, ak nedôjde do 15. decembra k podpísaniu prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou, pristúpi k zvýšeniu ciel, ktoré majú vstúpiť do platnosti 15. decembra. Toto vyjadrenie prezidenta Trumpa je v rozpore s jeho predchádzajúcimi vyjadreniami počas minulého týždňa (resp. s vyjadrením Bieleho domu), že v prípade, ak by nedošlo k podpísaniu obchodnej dohody do 15. decembra, USA pristúpia k ďalšiemu odkladu ciel. Nové správy však vzbudili u investorov obavy v tom, či sa obchodná dohoda opäť neskomplikuje.
img

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
img

Argentina zbankrotovala, a to už podeváté

30.08.2019 Podle pátečního prohlášení ratingové agentury Standard & Poor’s se Argentina dostala do tzv. defaultu na svém dluhu (dluhopisech), čímž de facto zbankrotovala, a to z toho důvodu, že oznámila plány na opoždění plateb z celkového dluhu ve výši 101 miliard dolarů. Tento restrukturalizační plán tak představuje devátý bankrot v dějinách země a třetí ve 21. století.
img

Prezident Argentiny po volební prohře lidem slíbil finanční úlevy

14.08.2019 Argentinský prezident Mauricio Macri dnes představil soubor ekonomických opatření, která mají pomoci lidem zasaženým hospodářskou krizí. Jde zejména o zvýšení sociálních dávek, snížení daní z příjmu a zmrazení cen benzinu, uvedla agentura Reuters. Macri tak učinil po drtivé porážce v nedělních předběžných volbách, které výrazně snížily jeho šance na znovuzvolení. Argentinské peso se ale z hlubokého propadu nevzpamatovalo.
img

Politické napětí kazí náladu na trzích: Akcie s dolarem klesají

12.08.2019 Narůstající napětí v Hongkongu se dnes připojilo k obavám z dalšího vývoje americko-čínské obchodní války a kazí odpoledne náladu na trzích. Wall Street otevřela v červeném, evropský index Index Euro Stoxx 600 přišel o ranní až 1% nárůst, dolar na páru s eurem umazal zisky a odpoledne lehce ztrácí a desetileté americké dluhopisy se zlatem jsou opět v kurzu.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik jsou stále atraktivní investice

09.04.2019 Výrazným výprodejem si minulý rok prošly měny rozvíjejících se ekonomik a nebyla za tím vždy špatná kondice v domácí ekonomice. Růst úrokových sazeb v USA a s tím spojený silnější americký dolar se z velké části podepsaly na horším sentimentu. Již koncem roku se některé měny zdály silně podhodnocené, a ačkoliv za první kvartál žádné výraznější zpevnění nepřišlo, index MSCI naznačuje, že zde prostor pro zpevnění stále je.
img

Koruna letos turistům radost nedělá. Slábne vůči většině jiných měn, z měn vyhledávaných turistických destinací sílí jen proti turecké liře

31.03.2019 Špatná zpráva pro české turisty. Pomalu se blíží doba dovolených a koruna zatím letos podává matný výkon. Za první tři měsíce letošního roku dokázala z přibližně 140 světových měn posílit pouze vůči necelé dvacítce z nich. Z měn vyhledávaných turistických destinací zpevňuje prakticky jenom vůči turecké liře, a to o 2,6 procenta. Jen o trochu lepší je její výkon za posledních dvanáct měsíců. To si připisuje zhodnocení vůči necelé třicítce měn z oněch 140. Od konce loňského března dokázala koruna z měn oblíbených turistických destinací posílit o více než pětinu vůči zmíněné turecké liře, o zhruba desetinu vůči tuniskému dináru a o přibližně procento vůči srílanské rupii.
img

Predpoveď mien rozvíjajúcich sa krajín je krutá, až na jednú výnimku

26.02.2019 Po nepriaznivom začiatku roka 2019, kde najviac strácajú meny ako Rumunský leu alebo Argentínske peso oproti euru sa očakáva, že Polsky zloty v druhom kvartáli 2019 posilní. Polsky zloty bol oslabený kvôli Európskej Únii a takmer 4 ročným rekordne nízkym sadzbám, no analytik Joanna Bachert vraví, že odraz je blízko pretože Poľsko má potenciál odolať oslabeniu rastu EÚ.
img

Jaký bude podle Fidelity International rok 2019 pro dluhopisy?

24.01.2019 Kvalita a bezpečnost cenného papíru bude mít v roce 2019 rozhodující roli pro výnosy těchto nástrojů, myslí si Martin Dropkin, globální ředitel úvěrového výzkumu ve Fidelity International. Evropské dluhopisy investičního stupně nabídnou podle něho během příštích 12 měsíců lepší příležitosti než dluhopisy z USA. V roce 2018 se vysoké kolísání projevilo napříč všemi trhy. Centrální banky začaly couvat z nastavených měnových politik a s tím, jak FED omezuje svou rozvahu nebo jak se Evropská centrální banka připravuje k ukončování odkupu aktiv, se výnosy celkově přizpůsobují a rizikové prémie vstupují znovu do hry.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: První týden v roce 2019 přinese slabší PMI

02.01.2019 První pracovní den roku 2019 bude ve znamení indikátorů PMI v eurozóně, které v prosinci zůstaly pod svým dlouhodobým průměrem. Rovněž český index nákupních manažerů v prosinci poklesl na nejnižší hodnotu za posledních 15 měsíců. Rok 2018 nebyl pro kurz eura vůči dolaru příliš příznivý, společná evropská měna ztratila přes pět procent a nepomohlo jí ani mírné posílení v závěru roku. Rovněž regionální měny během roku následovaly euro, vůči kterému ještě navíc oslabily.
img

Rok 2018 s korunou

02.01.2019 Česká koruna má za sebou turbulentní rok 2018, který jí přinesl řadu výzev. Jak se očekávalo, na začátku letošního roku sice pokračovala v posilování, ale poté, co si Spojené státy v březnu začaly hrát s myšlenkou obchodních válek, začalo oslabovat euro a s ním v ruku v ruce i regionální měny.
img

Okénko finančního trhu 31.12.2018

31.12.2018 Pokud abstrahujeme od mozambického meticalu, tak si česká koruna s 5,7 % v minulém roce připsala titul nejvíce posilující měny vůči euru. Tento rok je však všechno jinak. Leden započala na hodnotách mírně nad EUR/CZK 25,50, nicméně původně posilující trend si dlouho neudržela.
img

Čeká dolar temná budoucnost?

09.11.2018 Čína přísahá, že se podobným směrem nevydá. To dává smysl z několika důvodů. Za prvé, silný a stabilní juan by pomohl prohloubit zájem o vyrovnávání dovozů do Číny v juanu, což představuje základní stavební kámen čínské strategie nové cesty. Za druhé, Čína má nyní, po letech obrovských přebytků, svůj běžný účet téměř vyrovnaný na nule, protože spotřeba dovozu v Číně – zejména energií – rostla daleko rychleji než vývoz. Slabší měna by pravděpodobně oslabila čínskou nákupní sílu u klíčových dovozů rychleji než by dokázal jakýkoli nárůst vývozu vyrovnat, zejména díky tomu, že čínský vývoz se posouvá vzhůru v hodnotovém řetězci alespoň tam, kde země nekonkuruje cenově.
img

Emerging meny sa stabilizovali. Počas negatívnej nálady na trhoch dokonca rástli.

18.10.2018 V rámci všetkých možných rizík v posledných dňoch zanikla jedna dobrá správa. Skončili sa výpredaje aktív emerging ekonomík. Tie dokázali rásť aj napriek negatívnej nálade na trhoch, ktorá im obvykle nepraje. Od 9.10., teda od zatváracej hodnoty pred silnými výpredajmi na akciách, získala turecká líra voči doláru viac ako 10%, viac ako 3% získal juhoafrický rand a zhruba 3% argentínske peso. Celkovo väčšina EM mien voči doláru za tento čas posilnila. Zopár ich aj oslabilo, boli to však minimálne poklesy – čínsky juan a peruánsky sol stratili len 0,27%.
img

10 let od krize. Čeká nás další?

14.09.2018 Letos v září si připomínáme desáté výročí od pádu americké banky Lehman Brothers a od globální finanční krize. Poučili jsme se, anebo se opět řítíme do dluhové pasti? A jak zareagují na další případnou dluhovou krizi centrální banky?
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna udržela dopolední růst

12.09.2018 Česká měna udržela dopolední růst, kterým reagovala na slova guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka o úrokových sazbách. Den zakončila na 25,57 Kč/EUR, o sedm haléřů silnější než v úterý. Zpevnila také k dolaru o 15 haléřů na 22,00 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Rozbřesk: Rozvíjející se trhy znovu klepou na “medvědí bránu”

07.09.2018 Rozvíjející se trhy se znovu vracejí do medvědího teritoria. S blížícím se výročím pádu Lehman Brothers jako by znovu ztrácely půdu pod nohama - index MSCI emerging markets je opět oproti svým lednovým historickým maximům o více než 20 % níže. Na vině nejsou pouze tradiční “otloukánci” jako Turecko nebo Argentina, ale především strach z opětovné eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Akcie začínají ztrácet, dolar díky růstu rizikové averze znovu zpevňuje

04.09.2018 Po včerejším klidném startu nového týdne se dnes na finanční trhy začínají vracet objemy. Ty přitom v Evropě posílají většinu akciových indexů do červených čísel, přičemž pod tlakem jsou dnes také futures na indexy v USA. Nálada na trzích se tak pomalu mění znovu k horšímu, i když jsou korekce zatím jen relativně nízké, stejně tak jako je nízká i úroveň rizikových přirážek.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik by opět měly podpořit v růstu dolar

04.09.2018 Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira. Peso dokonce překonalo v procentuální ztrátě proti dolaru tureckou liru. Peso ztratilo od začátku roku více jak 50%, zatímco turecká lira ztratila téměř 44%.
img

Môže kolaps líry a pesa ohroziť globálnu ekonomiku?

03.09.2018 V pretekoch o najslabšiu menu v tomto roku po najväčšom výplachu od uvoľnenia kurzu meny v decembri 2015 prebralo opäť od tureckej líry prvenstvo argentínske peso. To aktuálne stráca medziročne zhruba 50%, pri líre je to niečo cez 40%. Klesajú aj ďalšie emerging markets meny, na tieto dve sa však ani zďaleka nechytajú.
img

Rozbřesk: Jak si povedou rozvíjející se trhy po konci prázdnin?

03.09.2018 Školní rok začíná na trzích klasicky pomaleji, protože v USA je na programu ještě Labour day. Hlavní díl pozornosti v následujících čtrnácti dnech ovšem tak jako tak padne na to, jak návrat větších objemů na trh ovlivní vrtkavou náladu na rozvíjejících se trzích. Nejslabší z nich (Argentina, Turecko) neprožily vůbec hezké léto a z návratu do školy mají strach. Argentinské peso se v závěru uplynulého týdne dostalo znovu pod tlak poté, co prezident Mauricio Macri žádal přes YouTube Mezinárodní měnový fond, aby urychlil platby ze záchranného balíku. Na jeho žádost reagovaly trhy 12% propadem pesa (35 % za posledních čtrnáct dní !) a centrální banka musela pro jeho stabilizaci sáhnout k dalšímu zvýšení úrokových sazeb - o 15 % na 60 %.
img

Je nyní na řadě Argentina?

31.08.2018 Zdá se, že trhy vnímají situaci v Turecku podobně jako jiné epizody oslabení, které jsme zažili za poslední roky. A také jako něco, co pravděpodobně nezpůsobí nákazu na dalších rozvíjejících se trzích. Ráda bych se připojila k tomuto názoru, ale je pro mě těžké uvěřit, že jde pouze o izolovaný problém a že se věci brzy vrátí k normálu.
img

Kľúčová miera inflácie FEDu je najvyššie od roku 2012. Dolár posilňuje.

30.08.2018 Z USA dnes dorazili júlové čísla osobných príjmov a výdavkov. Ich medzimesačné headliny dopadli podľa očakávaní, medziročné zmeny však ukázali zaujímavé veci.
img

Rozbřesk: Vláda se shodla na růstu platů, porostou opět rychleji než v soukromé sféře

30.08.2018 Vláda se shodla na tom, že platy zaměstnanců ve veřejné sféře porostou příští rok o osm procent. Všechny profese sice nedostanou stejně, půjde však o další rok v řadě, kdy státní zaměstnanci v průměru dostanou přidáno pravděpodobně více než soukromý sektor. I tak zatím nedochází k nijak dramatickému rozevírání nůžek mezi veřejnou a soukromou sférou - tedy k ničemu, co bychom již neznali. V tuto chvíli je mediánová mzda v soukromém sektoru lehce nad 27 tisíci korun, zatímco ve veřejném sektoru lehce nad 30 tisíc, tedy přibližně o 13 % více.
C:\fakepath\argentina 27012014.png

Argentina požádala MMF o dřívější uvolnění peněz z půjčky

29.08.2018 Argentinská vláda požádala Mezinárodní měnový fond (MMF) o dřívější uvolnění peněz ze záložního úvěru 50 miliard USD (1,1 bilionu Kč), který fond schválil zemi v červnu. Oznámil to dnes argentinský prezident Mauricio Macri. Argentinské peso se dnes propadlo na nové rekordní minimum vůči americkému dolaru.
C:\fakepath\argentina 27012014.png

Argentina kvůli korupčnímu skandálu a Turecku zvyšuje úroky

14.08.2018 Argentinská centrální banka zvýšila hlavní úrokovou sazbu na 45 procent z dosavadních 40 procent. Reaguje tak na propad domácí měny peso kvůli korupčnímu skandálu a měnové krizi v Turecku.
img

Rozvojové ekonomiky pod tlakem rizikové averze trhu

02.07.2018 Koruna po zvýšení úrokových sazeb ČNB v minulém týdnu dále oslabuje (o rozhodnutí ČNB jsme psali minulý týden). Začátkem týdne se pohybuje na úrovni EUR/CZK 25,98 a USD/CZK 22,30. Vůči euru je tak nejslabší od začátku října minulého roku a vůči dolaru od července. Oslabování se ale netýká pouze české koruny.
img

Emerging markets měny za sebou mají hodně slabé čtvrtletí

28.06.2018 Druhý kvartál se nám pomalu chýlí ke svému konci a především pro měny emerging markets(EM) ekonomik se o příznivý kvartál rozhodně nejednalo. Pod tlakem byly prakticky všechny, přičemž hned pět z koše nejvíce obchodovaných EM měn zaznamenalo ztráty vyšší než 10 %. Ze všech nejhůře na tom bylo argentinské peso, které od začátku dubna ztratilo více než čtvrtinu ze své hodnoty.
img

Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy

25.05.2018 Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
img

Dolárové šorty zaplačú

08.05.2018 20. marca, keď sa EURUSD obchodoval na úrovni 1,2350, sme zverejnili analýzu „Veľké posilnenie dolára na obzore?“. Odvtedy je americký dolár silnejší o 5%, a otázkou je, čo ďalej.
img

Argentina kvůli slabé měně zvýšila úrokovou sazbu na 40 procent

04.05.2018 Argentina stupňuje boj proti slabému kurzu domácí měny a vysoké inflaci. Centrální banka proto dnes zvýšila základní úrokovou sazbu na 40 procent z předchozích 33,25 procenta. Ke zvýšení úroků tak za posledních osm dnů přistoupila už potřetí, naposledy to bylo ve čtvrtek.
img

Egypt – ďalšia obeť dolára

06.11.2016 Brazília, Juhoafrická republika, Argentína, Čína, Rusko, Nigéria, Azerbajdžan. K uvedeným obetiam amerického dolára sa tento týždeň zaradil aj Egypt. Ako píše Al Jazeera: „Nedostatok dolárov dostal domácu menu v posledných mesiacoch pod silný tlak“. Egypt bol donútený devalvovať svoju libru o 48% na úroveň $16, aby splnil podmienky MMF na získanie pôžičky o veľkosti $13 miliárd.
img

Rubl na dolaru padá na letošní minima, vadí mu fx převody ruských firem i nízké ceny ropy

28.12.2015 Ruský rubl pokračuje v pádu posledních měsíců. Dnes na páru s americkým dolarem ztrácel až 3,2 % a obchodoval se až na...
EURCHF H4 27012014.PNG

Zvýšené riziko přeje CHF a JPY

27.01.2014 Finančními trhy se ke konci minulého týdne prohnaly události, které nadále zmrazily zájem o měny nově...
usdars 27012014.png

Kurz argentinské měny je podle ministra na odpovídající úrovni

27.01.2014 Argentinská měna klesla na úroveň, kterou místní vláda považuje za adekvátní. V rozhovoru zveřejněném...
argentinske peso 24012014.png

Argentinská měna prudce klesá

24.01.2014 Argentinské peso (ARS) dnes vůči americkému dolaru oslabilo o 11 procent, což představuje jeho nejprudší...
img

Koruna končí rok 2012 nad 25 k euru a 19 k dolaru. Králi zlotý a forint, výrazně oslabil jen

31.12.2012 Česká koruna navršuje rok 2012 nad úrovní 25,1 koruny ke společné evropské měně euro a nad 19 korunami k...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Inflace | EUR/USD | USD/CHF | AUD/USD | Rusko | USA | Británie | Britská libra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/NOK | USD/SEK | USD/MXN | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Durace | ECB | ECU | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Figúra | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | Hedge | High | High Yield | Index PX | Indikátor | Intraday | Investice | Investor | Japonský jen | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Obchodník | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Real-time | Repo sazba | Resistance | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Support | Swap | Swing | Swiss | Tightening | Tištění peněz | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Jihoafrický rand | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Japonská měna | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Conseq | Riziková averze | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Přenos | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Big Mac | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Co je volatilita | Conference Board | CZK | České koruny | Dánská koruna | Devizové trhy | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Egyptská libra | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Exchange | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index euro | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurs měny | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Management | Market | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dolaru | Největší světové ekonomiky | Norská koruna | Oslabení koruny | Pád akcií | Patria Finance | Patria Online | Pips | Pivot | Polská měna | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rates | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | Trade Brokers | Trh | Turecká měna | Ukrajinská hřivna | US dollar | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj australského dolaru | WTI | X-Trade | Zahraniční měny | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | DXY | EIA | ING | Benzín | Buy | Dluhopisový index | EBITDA | EV | Indie | Ministerstvo financí | P/S | Revalvace | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Komise | Majors | Volby | Pivot Pointy | Blog | Currency | Stock market | Capital Economics | DPA | Bankovní sektor | MSCI | Investing.com | EM Quest Capital | Argentinská měna | Next Finance | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Dění na finančních trzích | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Volatility report | Averze k riziku | Zero Hedge | Globální trhy | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Společná evropská měna | Rada ČNB | Malý prostor | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Swapy | Fidelity International | Posilování koruny | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Economist | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | Dollar Index | Velké banky | Americký akciový index | Obchodníci na finančních trzích | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Utahování měnové politiky | Propad | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | Citi | S&P | Agentura Fitch | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéř | Rekordní maxima | Chevron | Konsensus | Mzdy | Průzkum | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa May | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Očekávání analytiků | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Indická rupie | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Hlavní ekonom | Očekávání | Purple Trading | Ruské akcie | Vstup na burzu | Zahraniční forex | FocusEconomics | BHS | René Remšík | Akciové společnosti | Vladimír Pikora | Palladium | BTC/USD | MiFID II | Ray Dalio | Štěpán Hájek | EUR/RUB | Kurz eurodolaru | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Krypto | Analytik finančních trhů | Obchodní válka | Rozvojové ekonomiky | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Propad domácí měny | Krize v Turecku | Měny rozvíjejících se ekonomik | Posílení rublu | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Tvrdý brexit | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prezident Trump | Zpomalování světové ekonomiky | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Atraktivní investice | Inflace v ČR | CNY | MSCI Emerging Markets | Brexit bez dohody | Býčí výhled | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Akciový růst | Akcie automobilky | Silný dolar | Akciové alokace | US500 | Finanční situace | Akcie Renaultu | Nová měna | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Automobilky | Prezident Donald Trump | Trinity | LNG | Trh práce | Myšlenka | Růst cen | Server BBC | Nadhodnocení | Miliardy | Průzkumy | Domácí měny | Automobilový sektor | Velká krize | Jan Vejmělek | HUF | CBDC | Stavebnictví | Problémy | NAFTA | Nejistoty | Ranní komentář | Prohlášení | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Automobil | Ministr hospodářství | Pohyby na měnových trzích | Hospodaření | Placení daní | Vývoj měnového páru USD/SEK | Katastrofální dopady | Poradenství | Komunikace | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Pandemie | Vysoká inflace | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | COVID-19 | Nejvýraznější ztráty | Vývoj | Výkyvy | Bankovky | Další vývoj | Pandemie COVID-19 | Senátorka | Hotovost | Graf dne | Růst | Jair Bolsonaro | The Economist | Ekonomiky | Brazilský prezident | Výkonnost dolaru | Práce | Nejvyšší soud | Úspory | Rizikové averze | Posílení | Shell | Soud | Latinská Amerika | Vývoz | Auta | CL | Renault | Argentina | JDE | ČR | Průraz | Prezidentská kampaň | Subvence | Covid | Analytik Purple Trading | LULU | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocený | Peso | Nvidia | Politici | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Ruské firmy | Nařízení | Technologické tituly | Zveřejnění výsledků | Elektroauta | Silná inflace | Platidlo | Prodej | El País | Deník El País | Messi | Společnosti | Národní měny | Opatření | Latinskoamerické země | Zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Pravidla hry | Společnost | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Zlotý | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Prezident Jair Bolsonaro | Petr Lajsek | Hry | Instituce | BBC News | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Západní firmy | Invaze | Technický výhled trhu | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Cenový strop na ruskou ropu | Lula | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Strop na ruskou ropu | Střední třída | Vývoj měnového páru USD/NOK | Sergio Massa | Společenství latinskoamerických a karibských států | CELAC | Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) | Europa Press | Latinskoamerická ekonomika | Lula da Silva | Argentina a Brazílie | Buenos Aires | Výhled trhů | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Opoziční kandidát | Rychlost | Dekret | Vice | Zveřejnění výsledků hospodaření | Index Big Mac | Pohled na euro | Pozitivní momentum | Pád akcií Renaultu | Celý automobilový sektor | Přechod k elektromobilitě | Problém devizového trhu | Evropská elektroauta | Vývoj akcií Renault za poslední měsíc | Vývoj akcií Renault | Akcie automobilky Renault | Výborné fundamenty | Austral | Jogger | Vedení Renaultu | Operační marže | YPF | Milei | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Dopravní subvence | ProCent
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

ARES CAPITAL
Arete Industrial
AREX
ARFOREXTRADING
Argentina
Argentina a Brazílie
Argentinská centrální banka
Argentinská centrální banka (BCRA)
Argentinská ekonomika
Argentinská měna

Následující klíčová slova

Argentinský prezident
Argentinský senát
Argo Blockchain
Argo Blockchain (ARB.UK)
Argonaut Securities
Argor-Heraeus
Argos Capital
Argument pro obchodování
Argumenty o přijetí eura
Argyle Group
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít