Pondělí 18. říjen 2021 12:06
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Úspory

img

V průmyslu se zdražuje nejrychleji od roku 1993. Růst cen se naplno rozjel i ve stavebnictví a zemědělství

18.10.2021 „Zdražování stále nabírá na obrátkách. Je tak zřejmé, že rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb bylo správné a v následujících měsících zřejmě dojde k jejich dalšímu růstu. V případě, že bychom rázně nezakročili proti inflaci, rekordně vysoké úspory Čechů vzniklé v pandemii by byly spáleny na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord

14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

11.10.2021 „Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Jak zareaguje český trhy na volební překvapení?

11.10.2021 Výsledky českých voleb nemají tradičně na trhy výraznější dopad. Na rozdíl od sousedního Polska a Maďarska je Česko spojováno s menší mírou politického rizika a volby zpravidla nepřináší “revoluční” změny s nevratnými dopady na ústavu nebo klíčové instituce. I když v následujícím textu přinášíme několik argumentů, proč může být výsledek parlamentních voleb pro česká aktiva střednědobě lehce pozitivní, bezprostřední reakce trhů bude pravděpodobně nevýrazná.
img

Ranní glosa: Jak zareaguje český trhy na volební překvapení?

11.10.2021 Výsledky českých voleb nemají tradičně na trhy výraznější dopad. Na rozdíl od sousedního Polska a Maďarska je Česko spojováno s menší mírou politického rizika a volby zpravidla nepřináší “revoluční” změny s nevratnými dopady na ústavu nebo klíčové instituce. I když v následujícím textu přinášíme několik argumentů, proč může být výsledek parlamentních voleb pro česká aktiva střednědobě lehce pozitivní, bezprostřední reakce trhů bude pravděpodobně nevýrazná.
img

Lidé průměrně spotřebovávají 27 236 korun měsíčně

30.09.2021 „Lidé v průměru utrácí o 2 530 korun měsíčně více než před rokem. Může za to odložená spotřeba z koronavirových časů i zdražování drtivé většiny zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí meziročně stoupla o 8,1 pct

30.09.2021 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) proti stejnému loňskému období stoupla o 8,1 procenta a mezičtvrtletně o jedno procento. Předchozí odhad z konce srpna uváděl meziroční nárůst hrubého domácího produktu o 8,2 procenta, mezičtvrtletní výsledek zůstal beze změny.
C:\fakepath\akcie-28092021-2.jpg

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
img

Stinná stránka Bitcoinu, aneb proč zatím nepřijímat platby v kryptoměně?

22.09.2021 Bitcoin zažívá velký boom. Stále více firem zavádí možnost přijímat platby v této měně, Salvador jej dokonce nedávno přijal jako oficiální státní měnu. My v Ekonomických stavbách se přirozeně zajímáme o inovace, a proto intenzivně přemýšlíme, zdali už nenastal čas umožnit lidem zaplatit svůj dům či měsíční splátku Bitcoinem?
C:\fakepath\c-21092021-lv-4.jpg

Schillerová: Růst sazeb ČNB není příliš šťastný kvůli zahájení konsolidace

21.09.2021 Očekávané zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou není podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) příliš šťastné s ohledem na to, že návrh státního rozpočtu na příští rok již počítá se zahájením konsolidace veřejných financí. Vyplývá to z vyjádření ministryně na dnešním setkání s podnikateli. Schillerová už v neděli uvedla, že se jí růst sazeb nelíbí, protože to podle ní citelně zdraží obsluhu státního dluhu, stoupne tlak na růst mezd a zkomplikuje soukromé investice. Guvernér ČNB Jiří Rusnok následně uvedl, že další zvýšení úrokových sazeb je nutné. Cílem zvyšování sazeb je totiž prostřednictvím snížení dostupnosti úvěrů a tím celkové poptávky v ekonomice brzdit inflační tlaky. Navíc bankovní rada ze zákona podle něj nemůže přijímat pokyny od kohokoliv, včetně vlády.
img

Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi

20.09.2021 Lidé si v 12. emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisy Republiky, za 5,6 miliardy korun. To je největší objem od zahájení prodeje dluhopisů na konci roku 2018. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. V předchozí 11. emisi si lidé koupili státní dluhopisy za 4,4 miliardy korun. Dnes MF zahájilo prodej 13. emise dluhopisů určených pro občany, tzv. Dluhopisů Republiky. Ty bude možné koupit do 23. prosince.
img

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech

14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
img

Online platforma Bondster.cz jako první umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny

13.09.2021 Česká investiční platforma Bondster.cz přichází s unikátním řešením na poli P2P investic nejen v Česku, ale také v Evropě. Způsoby zajištění půjček pro investory obohatila o bitcoiny, od čehož si slibuje ještě větší zájem o P2P investování.
img

Maláčová s Babišem se přetahují, kdo více zvýší platy ve veřejné sféře. Přitom již nynější přidávání je neudržitelné a vysoce předčí růst mezd v soukromé sféře

12.09.2021 Politici se před volbami předhánějí ve slibování platového navýšení. Premiér Andrej Babiš před týdnem záměr zvyšování platů ve veřejné sféře zdůvodnil vyšší inflací. Ministerstvo financí ji ve své aktuální, srpnové prognóze letos odhaduje na 3,2 procenta, příští rok pak na 3,5 procenta.
C:\fakepath\hsbc-10092021.jpg

Jsou akcie bank podhodnocené?

10.09.2021 Akcie bank celosvětově s příchodem pandemie prudce propadly. Následně sice ztráty z velké části smazaly, ale nebyla to žádná spanilá jízda na býčím trhu, kterou jsme mohli sledovat u technologických akcií, e-commerce nebo šílenství v podobě meme akcií.
img

Poptávkové i přetrvávající nákladové tlaky vytlačily inflaci nad 4 %

10.09.2021 Spotřebitelské ceny v srpnu vystřelily na 4,1 % z červencových 3,4 %. Meziměsíčně dosáhly 0,7 % oproti odhadovaným 0,2 %. Jedná se o pro srpen nebývale vysoký přírůstek. V jistém smyslu zažíváme aktuálně to, co bylo před pár měsíci pozorovatelné v USA, kde jsou s otevřením ekonomiky napřed. Tamní inflace výrazně přestřelovala očekávání a ustálila se až v červenci.
img

Růst cen je nejrychlejší za 13 let

10.09.2021 „Do ekonomiky se pumpovaly peníze o sto šest. Ve stejné době se přitom pozastavovaly výrobní kapacity, což snížilo množství produktů na trhu. Prudké zdražování je logickým důsledkem těchto činů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nová éra zlaté horečky způsobená COVID-19

09.09.2021 Drahé kovy jsou považovány za bezpečný přístav v době politické, ekonomické a společenské krize. První vlna koronavirové krize v 2020 způsobila strmý růst a pád zlata. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup tohoto kovu a obchodníci s drahými kovy dokonce hovoří o nové éře zlaté horečky. Jak se bude cena zlata dál vyvíjet a proč teď rozhodně neprodávat?
img

Ženy a investování

07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
img

Odložená spotřeba navyšuje tržby obchodníků

07.09.2021 „Tržby obchodníků v České republice narůstají výrazně rychleji než ve zbytku Evropské unie. To dokládá dobrou finanční kondici českých domácností, kterým v průběhu pandemie výrazně vzrostly úspory,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Babiš s Hamáčkem se přetahují, kdo více zvýší platy ve veřejné sféře. Přitom již nynější přidávání je neudržitelné a vysoce předčí růst mezd v soukromé sféře

05.09.2021 Politici se před volbami předhánějí ve slibování platového navýšení. Premiér Andrej Babiš dnes záměr zvyšování platů ve veřejné sféře zdůvodnil vyšší inflací. Ministerstvo financí ji ve své aktuální, srpnové prognóze letos odhaduje na 3,2 procenta, příští rok pak na 3,5 procenta.
img

Americká centrální banka uklidňuje trhy

31.08.2021 Šéf americké centrální banky ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování. „Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne. V pátek pak podrobně informoval o tom, proč považuje nárůst inflace jako dočasný. Mimo jiné je způsobena časově omezeným nabouráním odběratelsko-dodavatelských řetězců,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Centrální banka tak údajně zůstane i nadále zdrženlivá ohledně případného zvyšování úrokových sazeb.
img

Prezident Zeman žádá úspornější rozpočet, bude hrozit provizorium. Jde o výstrahu i dalším stranám, než jsou ty vládní

29.08.2021 Prezident Miloš Zeman dal včera zřetelně najevo, že rozpočet na příští rok to u něj nebude mít tak snadné jako rozpočet na rok letošní. A to přesto, že navrhovaný schodek na rok 2022 je o 110 miliard korun nižší než deficit, s nímž rozpočet může počítat letos. Letos vláda může spadnout do minusu až 500 miliard korun, což se ale nestane. Finální deficit se bude pohybovat kolem 410 miliard korun.
img

Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback

19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

Čínské přístavy kolabují, Čechy i proto čekají nejdražší Vánoce v historii. Chtějí-li se vyhnout dalšímu zdražování, měli by pod stromeček nakupovat už nyní

18.08.2021 Třetí největší kontejnerový přístav světa v čínském městě Ning-po zůstává od minulé středy nadále částečně uzavřený. Celosvětově se proto stupňují obavy z vyhrocení mezinárodní přepravní krize. Vzhledem k již existujícím prodlevám a prodlouženým dodacím lhůtám tato krize letos závažně poznamená předvánoční nákupní sezónu, která je v Evropě či Severní Americe tradičně vrcholem celého nákupního roku.
img

Inflace zvedla úrokové sazby. Komu se nyní vyplatí spořicí účet?

17.08.2021 Se stoupající inflací vzrostly také úrokové sazby. Bankovní rada České národní banky je v červnu zvedla poprvé od loňského února a další zvyšování lze během letoška ještě očekávat. Tyto změny by se měly propsat také na spořicí účty, které jsou tak nyní pro zákazníky výhodnější. Platí to ale pro všechny?
img

Drahota sílí. Nečekaně silná inflace v otázkách a odpovědích

10.08.2021 Češi se musí připravit na inflaci, jakou dlouho nezažili. Tím hůře jim bude, že se nyní potkají citelná inflace s velmi chabě úročenými vklady v bankách. Běžné spoření tak bude představovat nejrychlejší cestu do chudoby. Citelná inflace bude totiž úspory rychle požírat. Doba nutí lidi investovat. Často i velmi rizikově, třeba do pochybných firemních dluhopisů. Bude tedy pokračovat enormní zájem Čechů o investice do nemovitostí. S růstem inflace však dojde také k růstu sazeb ČNB a k růstu sazeb hypoték. Hořká kombinace dále zdražujících nemovitostí a zdražujících hypoték učiní vlastní bydlení nedostupné pro nové zástupy Čechů.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
img

📊 Akcia týždňa - Robinhood (30.07.2021)

30.07.2021 Hospodárske výsledky od hlavných amerických technologických spoločností tento týždeň pritiahli pozornosť akciových investorov. Na Wall Street však bola tiež pozorne sledovaná ďalšia udalosť - debut americkej spoločnosti Robinhood (HOOD.US), ktorá ponúka aplikáciu na obchodovanie vhodnú pre maloobchodníkov. Prvý deň obchodovania však možno považovať za veľké sklamanie, keďže akcie poklesli o 8%.
img

Forex: Tuzemská ekonomika se vrací k růstu

30.07.2021 Po zklamání z amerického růstu ekonomiky dnes vykáže výsledky za druhé čtvrtletí eurozóna i Česká republika. V obou případech očekáváme silné oživení. Tomu nahrává uvolnění drtivé většiny protipandemických opatření a rekordní úrovně předstihových ukazatelů. Tržní korunové sazby pokračují před zasedáním ČNB v růstu a podporují korunu na cestě k silnějším úrovním.
img

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 %

28.07.2021 Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118.480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes po měsíci opět zvýší úrokové sazby

27.07.2021 Opětovné zvýšení sazeb ze strany maďarské centrální banky je všeobecně očekáváno, z domova lze do mediální karantény čekat další vyjádření tuzemských centrálních bankéřů před zasedáním ČNB příští čtvrtek. Z eurozóny se dočkáme zpomalení meziročního tempa růstu peněžní zásoby a úvěrové aktivity. Zklamání čekáme od odpoledních dat objednávek zboží dlouhodobé spotřeby či spotřebitelské důvěry, jenž budou zveřejněny v USA.
C:\fakepath\forex-19072021.jpg

Short EUR/CZK - je čas oprášit obchod desetiletí?

19.07.2021 Po skončení intervencí České národní banky v dubnu 2017 naskočila koruna na posilující trend. Komu se tehdy podařilo prodat eura za 27 korun, tomu se povedl výjimečný obchod s nízkou mírou rizika. Česká i globální ekonomika se nyní znovu vrací do normálu a ČNB i ekonomická veřejnost mluví o dalším trendovém posilování koruny.
img

EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí

16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
img

Raiffeisenbank: S lidmi zpět v obchodech tržby rostly

08.07.2021 Rychlé rozvolňování protiepidemických restrikcí maloobchodu svědčí. V květnu si tržby včetně prodejů aut připsaly meziročně 16,5 % v souladu s naším odhadem, po vyloučení kategorie aut vzrostly o 8,1 %, více než se čekalo. U dubnových čísel byla současně provedena menší revize ve prospěch vyššího růstu. Meziměsíčně si tržby v maloobchodu připsaly solidní růst o 7,3 % (po očištění o sezónní vlivy). Včetně prodeje aut o 4,7 %.
img

Šest Čechů z deseti nemuselo během pandemie sáhnout na své úspory

07.07.2021 Pandemie v loňském a letošním roce výrazně ovlivnila rodinné rozpočty a vnímání peněz jako takových. Lidé masivně spořili, protože neměli za co utrácet a byli ve spotřebě opatrnější nebo se jim zvýšily příjmy. Z průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 61 % Čechů nemuselo během pandemie čerpat peníze z našetřených rezerv. Jenom malý zlomek obyvatelstva se uchýlil k půjčce. Necelých 40 % respondentů očekává v brzké době zlepšení své finanční situace.
img

Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?

30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
img

Světová ekonomika vyhlíží významné oživení. Do formy jí pomůže očkování i touha spotřebitelů utrácet. Ty české nevyjímaje

29.06.2021 Klíčem k opětovnému návratu do normálu se bez pochyby stane úspěšně zvládnutá očkovací kampaň, avšak samotné oživení globální ekonomiky bude mít mnoho forem. Pod tlakem se ocitne především americká ekonomika, evropská bude nabírat tempo v klidnějších podmínkách. Synchronizaci ekonomického růstu v jednotlivých regionech výrazně ovlivní pomalé tempo očkovacího procesu v Asii a v rozvojových zemích.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
img

Rozhovor s Patrikem Klempárem

22.06.2021 Když mi bylo asi 17, tak jsem měl brigádu u jedné stavební firmy a náš tehdejší stavbyvedoucí se neustále díval na grafy. Nakonec jsem se s ním o tom začal bavit a začal jsem tak trochu vyzvídat. Ukázal mi nějaké stránky, ze kterých čerpá a ještě ten večer jsem si založil demoúčet, na jméno brokera už si dnes nevzpomenu. Každopádně moje první cvičné obchody byly na komoditách, sledoval jsem hodně kávu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo by se podle institutu Ifo mělo vyhnout zvyšování daní

21.06.2021 Budoucí německá vláda by se měla zaměřit na zajištění hospodářského růstu a vyhnout se zvyšování daní, které by zotavování ekonomiky z koronavirové krize brzdilo. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo. V Německu se v září budou konat parlamentní volby.
img

Každý pátý Čech má naspořeno více než 300 tisíc Kč

18.06.2021 České domácnosti mají podle ČNB na svých účtech zhruba o 350 miliard korun více než před pandemií. Celkové vklady domácností u bank tak překročily hranici tří bilionů a jsou vůbec nejvyšší v historii. Z průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 21 % Čechů má ušetřeno více než 300 tisíc Kč, oproti tomu 26 % disponuje úsporou menší než 10 000 korun. Většina těchto finančních rezerv je držena na běžných nebo spořicích účtech.
img

Maraton inflačních čísel

15.06.2021 Pokračující růst spotřebitelských cen u nás i ve světě vyvolává dohady, zda je současný stav jen přechodnou záležitostí, nebo naopak začátkem dlouhodobého trendu. Americká inflace vystoupala v meziročním srovnání na 5 %, což představuje třináctileté maximum. Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Inflace v Česku se vrátila pod horní hranici tolerančního pásma, tedy pod 3 % na 2,9 %. Ještě před měsícem však dosahovala 3,1 %. „Ať už bude inflace krátkodobá či dlouhodobá, každý investor a střadatel by se měl zamyslet nad podobou svých finančních rezerv. Jedinou efektivní obranou, jak své finance vhodným způsobem ochránit před inflací, je odvážně se rozhlédnout po vhodných finančních nástrojích,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
img

Pražská burza mírně rostla, dařilo se ČEZ, Avastu či českým bankám, klesla Erste

09.06.2021 Pražská burza dnes po jednodenním poklesu mírně posílila, index PX stoupl o 0,19 procenta na 1180,24 bodu. Nahoru ho táhly energetický ČEZ, technologický Avast či tuzemské banky. Naopak se nedařilo Erste Bank, ztratila ale méně než v úterý. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Češi mají majetek v nemovitostech, 6 % jako investici

09.06.2021 Podle aktuálního průzkumu společnosti EMA data odhaduje třetina Čechů hodnotu svého majetku na 1 až 5 milionů korun. Dvě třetiny populace přitom kromě úspor vlastní také nemovitost, každý dvacátý ji používá jako investici. Nejvýhodnější jsou podle analýzy společnosti Lusq takové investice v regionech, konkrétně v Ústeckém kraji.
img

Poptávka raketově roste. Realitkám chybějí nemovitosti a o slevách se nevyjednává

07.06.2021 Že po vynucené covidové pauze trh rezidenčních nemovitostí oživí, se čekalo. Zájem však předčil odhady a dobré nabídky se v nabídce ohřejí často jen na několik hodin. Poměrně časté jsou čekací listiny lidí ochotných dát vyšší cenu, než vlastník žádá – aby měli jistotu, že právě oni se stanou novými vlastníky. A zdaleka nejde jen o pražský fenomén. Podobně jsou na tom i další větší města. Hlavním impulsem k nákupům je strach z rostoucí inflace.
img

Kurzy tradingu – vyplatí se?

03.06.2021 V současné době čelíme čím dál tím většímu zájmu o obchodování s akciemi. Nováčci hledají způsob, jak zhodnotit své úspory, mnohdy snížené kvůli pandemii covid-19. Stávající dlouhodobý investoři zase hledají nové možnosti výdělku než jen držení akcií v delším časovém horizontu.
img

Jak se připravit na inflaci? Investovat, i do whisky

01.06.2021 Pokud Češi nechtějí o své vydělané peníze do budoucna přicházet, kvůli nulovým, ba záporným úrokovým a citelné inflaci, musí investovat. Spoření nestačí. Post-pandemická doba bude v tomto ještě neúprosnější než časy předpandemické. Ekonomika na to již reaguje – nabízí nové možnosti investování, včetně toho do whisky.
img

Komentář Raiffeisenbank: Bankovní statistika - duben 2021

31.05.2021 Bilanční suma bankovního sektoru v dubnu vzrostla o 3,1 % a v nominálním vyjádření poprvé překročila hranici 9 000 mld. Kč (9 029 mld. Kč). Za měsíčním nárůstem stojí stále pokračující trend růstu bankovních vkladů, který se odráží v navýšení v bilančních položek – Vklady a úvěry u centrálních bank (+7,2 % meziměsíčně) a Dluhové cenné papíry v držení bank (+4,3 % meziměsíčně). V meziročním srovnání je celková suma aktiv vyšší o 4,2 %.
img

Akcie jsou růstově naladěny před rozpočtem a daty

28.05.2021 Evropské akciové trhy vykazují zisky zhruba do půl procenta, přičemž slušně se vede třeba DAXu. Včerejším zprávám se podařilo pozornost investorů přitáhnout zpět k tématu oživení, a třebaže se s tím pojí i předpoklad vyšších inflačních tlaků, efekt na akcie je celkově pozitivní. Preference se stěhují lehce k cyklickým sektorům.
img

Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura

28.05.2021 Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem.
img

U voleb pozor na úspory. Program Pirátů a STAN šalamounsky obsahuje cestu ke zdanění úspor běžných střadatelů zavedením záporného úroku z nich

23.05.2021 Dvě klíčové vyzývatelské opoziční koalice už si odbyly představení svého volebního programu. V ekonomické oblasti volí realističtější přístup koalice Pirátů a STAN. Ta má v mnoha aspektech svůj ekonomický program rovněž sestavený šalamounsky, svým způsobem někdy až zrádně – například volič toužící po snížení dluhu Česka tak může skončit v pasti eura, i se zdaněním vlastních celoživotních úspor. Zato trojkoalice SPOLU sice na voliče žádnou osudovou past nelíčí, zase ale zjevně spoléhá na to, že drtivá většina voličů si program nepřečte, natož aby si udělala základní propočty slibovaných priorit.
img

Káva ve světě citelně zdražuje, oblíbený nápoj zdraží i v českých kavárnách

21.05.2021 Káva celosvětově citelně zdražuje. Navíc se zvyšuje cenový rozdíl mezi kávou typu arabica, kterou upřednostňují kavárenské řetězce typu Starbucks, před levnější variantou robusta. Tento rozdíl se nyní nachází na více než šestiletém maximu (viz graf níže).
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN

18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.
img

Jak se připravit na inflaci: Utrácet a investovat

18.05.2021  Koruna nad očekávání posiluje. Když loni v květnu dělala Česká národní banka své pravidelné šetření mezi českými i zahraničními analytiky, shodli se, že v květnu 2021 bude jedno euro za 26,20 koruny. Ve skutečnosti se nyní prodává za méně než 25,50. Fanoušci eura si před rokem stěžovali, že slabá koruna je hlavním zdrojem na evropské poměry citelné inflace. A že s eurem by tuzemská inflace byla nižší. Dnes vidíme, že znatelná inflace přetrvává i po zpevnění tuzemské měny. Za rychlejší inflací v ČR, než jakou vykazuje eurozóna, je třeba předně hledat jiné příčiny. Např. to, že mzdový růst v Česku v předpandemických letech výrazně předčil mzdový růst v eurozóně.
img

Přichází doba zdražování

17.05.2021 „Po výrazném zvýšení tempa růstu spotřebitelských cen se začínají zvyšovat i ceny výrobců. Patrné je to hlavně v průmyslu, stavebnictví a rostlinné výrobě. Vysoké úspory domácností se tak snadno mohou stát obětí inflace, která je bude znehodnocovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Nový hlavní problém pro trhy = inflace

17.05.2021 Nový hlavní problém pro globální trhy nese jméno inflace. Pandemie COVID 19 sice není zdaleka za námi, ale ve vyspělém světě investoři zatím mají všechny důvody sázet na to, že druhá polovina roku bude díky vakcíně výrazně lepší než ta první. Na scénu však přichází nečekaná komplikace v podobě inflace. Ta vzrostla v dubnu jak v USA, tak v eurozóně i ve střední Evropě výrazně rychleji, než se očekávalo. A nešlo jen o očekávané meziroční zdražování pohonných hmot (a v česku piva). Vysoko je i jádrová inflace. Optimisté tvrdí, že je to dočasný fenomén spojený s koncem pandemie, kdy zadržované úspory a nedostatek výrobních kapacit přechodně zvýší inflaci. Kde ale vzít jistotu, že to bude skutečně jen přechodný fenomén? A bez této jistoty mohou podle pesimistů centrální bankéři víc a víc přemýšlet nad tím, že je třeba rychleji sundat nohu z plynu a začít hledat brzdový pedál.
img

Česko míří do výrazné inflace. Největší chybou je nechat peníze v bance, ceny nemovitostí pravděpodobně dále porostou

16.05.2021 Inflace bude. Do nadcházejících let se na ni musí každý připravit. Prakticky každého tak či onak zabolí. Zatím ale není jasné, která podoba inflace bude dominovat; zda inflace cen aktiv, nebo inflace spotřebitelská.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Rozbřesk: Inflaci v Česku zrychlují pohonné hmoty

11.05.2021 Inflace v dubnu druhým měsícem v řadě zrychlila na 3,1 % při odhadu podle ČNB na 2,9 % a při našem odhadu 2,5 %. Hlavním tahounem jsou meziročně dražší pohonné hmoty. Před rokem v průběhu první vlny pandemie cena ropy na globálních trzích propadla do okolí 20 USD za barel, zatímco dnes se díky oživení v globálním obchodě a sázkám na pokračující oživení pohybuje pod 70 USD za barel – na dvouletých maximech. Ceny pohonných hmot tak kvůli tomu jsou meziročně dvouciferně dražší.
img

Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny

10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
C:\fakepath\krypto-07052021.jpg

Musk vyzval k opatrnosti při investování do kryptoměn

07.05.2021 Americký podnikatel a miliardář Elon Musk dnes vyzval k opatrnosti při investování do kryptoměn, které nicméně označil za "slibné". Šéf britské centrální banky Andrew Bailey ve čtvrtek prohlásil, že kryptoměny nemají žádnou vnitřní hodnotu. Lidé, kteří do nich investují, by podle něj měli být připraveni na to, že mohou o všechny investované peníze přijít.
img

Ekonomika zažila poslední špatné čtvrtletí

30.04.2021 „Pandemická opatření poškozovala ekonomiku a zvyšovala zadlužení země i v prvním čtvrtletí letošního roku. Díky postupnému rozvolňování by se však situace měla začít zlepšovat od druhého čtvrtletí letošního roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Biden2.jpg

WSJ: Bidenovo ohromující utrácení dá ve volbách šanci republikánům

29.04.2021 Prezident Joe Biden má podle průzkumu RealClearPolitics po 100 dnech ve funkci podporu 53 procent Američanů. To je o 12 procentních bodů více, než měl 100 dnů po nástupu do úřadu předchozí prezident Donald Trump - ale i tak je to druhá nejnižší podpora pro jakéhokoliv prezidenta USA po roce 1945. V komentáři nazvaném "Joe Biden je muž za šest bilionů dolarů" to k plánovaným výdajům nynějšího prezidenta napsal komentátor ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ) Karl Rove.
img

Ozvěny trhu: Jestřábi se vracejí

29.04.2021 Dnes nám začíná mediální karanténa před zasedáním bankovní rady ČNB k měnové politice, které se uskuteční za týden. Na tomto jednání bude představena nová prognóza vývoje české ekonomiky. My v Komerční bance jsme ji zveřejnili právě včera.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta

25.04.2021 Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta. Čtvrtinu tohoto nárůstu povedou Spojené státy. Naopak podíl čínské ekonomiky bude o něco nižší. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IW: Spotřebitelské výdaje v Německu loni kvůli pandemii výrazně klesly

20.04.2021 Spotřebitelé v Německu loni v důsledku pandemie vynaložili na soukromou spotřebu v průměru minimálně o 1250 eur (zhruba 32.000 Kč) méně než v předchozím roce. V součtu to znamenalo pokles spotřebitelských výdajů o 116 miliard eur (tři biliony Kč). Spotřeba se tak meziročně propadla o 6,1 procenta, což je nejvýrazněji za 70 let. Vyplývá to ze studie Institutu německého hospodářství (IW), na kterou dnes odkazuje agentura DPA.
C:\fakepath\top-19042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie

19.04.2021 Spotřebitelé po celém světě si od začátku pandemie covidu-19 vytvořili dodatečné úspory v objemu 5,4 bilionu dolarů (116,5 bilionu Kč). Nyní se jejich důvěra v ekonomiku zvyšuje, což otevírá cestu k silnému oživení spotřebitelských výdajů. Píše o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na odhady ratingové agentury Moody's. Ta při odhadování výše dodatečných úspor vycházela ze srovnání s vývojem v roce 2019.
img

Rozbřesk: Klopýtnutí evropského průmyslu. A ruský rubl pod tlakem

15.04.2021 Čísla z evropského průmyslu moc optimismu nenabízejí. Kompletní obrázek za měsíc únor ukazuje lehký paradox. Zatímco výroba šlápla na brzdu (-1 % meziměsíčně a -1,6 % meziročně), nálada podle průzkumů zůstává vysoká a stejně tak dobře vypadají nové zakázky. Zdá se tedy, že stejně jako v Česku tak v celé eurozóně začal být znát nedostatek subdodávek…, a to především v automobilovém průmyslu. To ostatně potvrzují i průzkumy mezi průmyslníky, například v rámci indexu PMI.
C:\\fakepath\\eu penize.jpg

ECB: Evropané chtějí, aby digitální euro bylo soukromé, bezpečné a levné

14.04.2021 Občané eurozóny očekávají, že připravované digitální euro, na němž pracuje Evropská centrální banka (ECB), bude soukromé, bezpečné a levné. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes ECB zveřejnila. ECB připravuje elektronickou formu hotovosti, která by doplnila bankovky a mince a zároveň omezila konkurenci. Tu pro klasické peníze představují digitální měny, jako je bitcoin, tether nebo později i diem, na které pracuje Facebook.
img

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti, ukázal průzkum Generali Investments CEE

14.04.2021 Téměř desetina Čechů si peníze stále odkládá v hotovosti. Mezi lidmi se základním vzděláním je to dokonce pětina, ukázal průzkum Generali Investments CEE k projektu Lví podíl. Dalších 14 % respondentů pak považuje za nejlepší našetřené peníze ponechat na běžném účtu.
img

Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“

09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
img

Inflace jako cesta z dluhové krize. Hodnotové akcie možná zrychlí

09.04.2021 Rostoucí výnosy od začátku roku odráží zrychlující ekonomické zotavení a signalizují návrat inflace. Velkou mírou se pod tím podepsaly mohutné fiskální a monetární stimuly a jak to už bývá, tak se rostoucí zadlužení zaplatí buď vyššími daněmi nebo inflací. V následujících letech můžeme nejspíše čekají obojí, což je pro investory signál přesunout opět pozornost k hodnotovému investování.
img

Maloobchod v únoru snížil meziroční pokles

07.04.2021 I přesto, že se únor stejně jako začátek roku nesl ve znamení vládních restrikcí, dokázal maloobchod částečně snížit meziroční ztráty. Včetně prodeje automobilů tržby v maloobchodu poklesly o 4,9 %, vyjma o 5,8 %. Výsledek byl tak značně lepší, než činila naše i tržní očekávání. Kalendářní efekty meziroční pokles dále snižují na 3 %.
img

Blokace Suezu potrvá déle, než se čekalo, Čechům může zdražit kávu i benzín. Každá další hodina blokace stojí devět miliard korun

26.03.2021 Vyproštění obřího kontejnerového plavidla, které po najetí na mělčinu již čtvrtým dnem blokuje Suezský průplav, si vyžádá minimálně dalších pět dní. Podle agentury Bloomberg to uvádějí zdroje obeznámené se situací. To znamená, že 400 metrů dlouhá a 220 tisíc tun vážící loď bude v úzkém hrdle průplavu zaklíněná alespoň do středy. Ztěžuje se tak přeprava například energetických surovin či zemědělské produkce.
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar, ale ztrácí i proti svým regionálním konkurentům. Proti koruně je například polská měna na nejslabších úrovních za posledních deset let. Jak k tomu došlo, když polská ekonomika je fundamentálně zdravá, a navíc si průběžně užívá štědrého finančního polštáře v podobě dotací z fondů EU?
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar,...
img

Střídaní času je zabijácké. Kvůli úspoře 50 haléřů z 60 tisíc korun kvůli němu v ČR každoročně umírají desítky lidí, více než kolik zemře kvůli klíšťatům

23.03.2021 O nadcházejícím víkendu se opět odehraje změna času, jež měla být poslední. Měla. Evropští poslanci už před dvěma lety podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce letošním. Jenže kvůli pandemii koronaviru se rušení střídání času odkládá.
img

Vláda Čechům snížila daně, ti ale neutrácejí. Peníze hromadí na účtech i v obavě ze zdražování, třeba elektřiny, zatímco Česká národní banka vyhlíží nákupní mánii po odeznění pandemie

15.03.2021 Lednový lockdown odradil Čechy od utrácení ještě více, než se čekalo. Tržby v maloobchodě poklesly meziročně o devět procent, což je historicky druhý nejvýraznější pokles. Výrazněji se propadly už jen loni v dubnu, kdy vrcholil jarní lockdown roku 2020. Stejně jako tehdy i nyní v lednu byla důvodem dramatického propadu tržeb uzavírka podstatné části tuzemského maloobchodu a služeb, jež nastala po rozvolnění ze sklonku loňska. Češi omezili své výdaje výrazněji, než se čekalo, neboť analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů propad čítající 5,8 procenta. Své výdaje omezili nejvíce za oděvy a obuv, za které utratili o 74,1 procenta méně než loni. Klesaly ale výdaje také za domácí potřeby, kosmetiku, počítače, mobily i elektroniku či za lékárenské zboží.
img

Po pandemii Čechy zachvátí nevídaná nákupní mánie, utratí až 200 miliard korun, odhaduje centrální banka. Hrozí tedy také silná inflace

14.03.2021 Češi už rok, od propuknutí pandemie a uzavření ekonomiky, hromadí na svých účtech velké peníze. Střední třída v ČR má podle odhadu České národní banky nyní v úsporách o zhruba o 120 miliard korun více, než by měla za situace bez covidové pandemie.
C:\fakepath\sp-index-11032021.png

Přestřelí inflace cíl FEDU?

11.03.2021 Včera odpoledne byla ve Spojených státech zveřejněna data inflace za měsíc únor. Největší světová ekonomika zatím nedokázala vytvořit takové inflační tlaky, kterých se všichni investoři obávají a za únor spotřebitelské ceny dokonce zpomalily z 1.4 % na 1.3 %. Další fiskální stimuly však napovídají, že americká ekonomika zažije v následujících měsících nevídaně rychlé oživení a inflace může výrazně přestřelit cíl amerického FEDu.
img

Rozbřesk: Nezvládnutá čtvrtá vlna pandemie versus rozvolňování v Německu

04.03.2021 Nezvládnutá třetí a čtvrtá vlna pandemie Česko uvrtává do vlny pesimismu, která se nejvíce projevuje v nejpostiženějších službách – cestovním ruchu, pohostinství, hoteliérství a části obchodu. Pohled do zbytku Evropy, který je určující pro zahraniční poptávku, však zdaleka tak pesimistický není. V sousedním Německu jsou přírůstky nových nakažených (po přepočtu na obyvatele) oproti Česku zhruba desetinové, dál klesají a od pondělka vedly naopak k uvolnění vládních nařízení – do škol se vrátili žáci základních škol a otevřeli se opět kadeřnictví a některé další vybrané služby. Rozvolňování má postupovat v dalších pěti krocích…, za předpokladu, že se bude situace dál vylepšovat (od 8.3. se teoreticky mohou otevřít sportoviště pro 10 a méně sportovců).
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Bloomberg: Lidé v době pandemie ušetřili 2,9 bilionu USD

03.03.2021 Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejícího s pandemií dodatečných 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu Kč). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro silné oživení z recese způsobené pandemií, uvedla s odvoláním na své výpočty agentura Bloomberg.
img

Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP

02.03.2021 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za čtvrtý kvartál 2020 přinesl vylepšení růstu ekonomiky z původně avizovaných 0,3 % na 0,6 % mezičtvrtletně, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 4,7 % oproti původním 5,0 %. Celkově tak česká ekonomika uzavřela loňský rok se ztrátou 5,6 %. Současně byl revidován i výsledek za třetí kvartál, který přinesl zlepšení z původních 6,9 % k/k na 7,1 % k/k. Meziroční ztráta ve třetím čtvrtletí tak činila 4,9 %. V kontextu zásahu, jaký koronavirus představuje, se jedná o dobré výsledky, když s příchodem pandemie ukazovaly tržní odhady na dvouciferný pokles.
img

Nově může každý investovat do sudů české whisky, s výnosem osm procent ročně. Má to smysl?

02.03.2021 Výrobce české whisky Trebitsch nově nabízí možnost investovat do sudů naplněných destilátem, aby získal kapitál pro zvýšení kapacity pálení. Ve skladech firmy teď v dubových sudech zraje 40 tisíc litrů whisky, letos plánuje přidat dalších 80 tisíc litrů čerstvě vypáleného destilátu. Peníze vložené do soudků firma plánuje investorů úročit osmi procenty ročně. Má taková investice smysl?
img

Státní rozpočet za únor prohlubuje schodek na 86,1 mld. Kč

01.03.2021 Stát hospodařil za první dva měsíce letošního roku s deficitem 86,1 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,4 % a výdaje naopak vzrostly o 18,1 %. Vzhledem k lednové statistice, domácímu vývoji pandemie a schválenému navýšení plánovaného rozpočtu není oznámený výsledek překvapením. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj inkasa přímých daní. V případě daně z příjmu fyzických osob můžeme poprvé vidět čistý efekt daňových změn v letošním roce. Její inkaso kleslo meziročně o čtvrtinu, zatímco celkové daňové příjmy jsou nižší zhruba o deset procent. Do srovnání ale vstupují pouze první dva měsíce minulého roku, které ještě nebyly dotčeny covidovou krizí. Další výraznou položkou je daň z příjmu právnických osob, kterou ovlivňuje její čtvrtletní splatnost záloh. Proto aktuálně vykazuje největší ztrátu vůči plánu Ministerstva financí. Ten navíc stále počítá s původní verzí státního rozpočtu s deficitem 320 mld. Kč, čímž zveřejněný únorový výsledek ztrácí na vypovídací hodnotě.
C:\fakepath\bitcoin-25022021.png

Zase ten Bitcoin

25.02.2021 Není to tak dlouho, co jsem psal o Bitcoinu, jak mě baví. Také jsem psal o tom, jak neuvěřitelně nestabilní je to věc a tím pádem, i jak nepraktická z dlouhodobého pohledu. Nic proti myšlence virtuálních měn nemám, ale tohle mi hodně připomíná divoký západ, kdy pravomoc šerifa končí u prvního stromu za městem a dál je už jen naprosté bezvládí a libovůle.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Lednová inflace v USA slabší, než se očekávalo

11.02.2021 Přírůstek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se začátkem února pravděpodobně dále mírně zmírnil. Trh očekává 758 tisíc nových žádostí, tedy o 21 tisíc méně než v předcházejícím týdnu. Počet pokračujících žádostí se očekává na úrovni 4,4 oproti předchozím 4,6 milionů. Data za poslední tři týdny poukazují na stabilnější situaci. Americký trh práce ovšem zůstává i nadále v obtížné situaci, na kterou znovu upozornil šéf Fedu Powell během svého včerejšího vystoupení v Ekonomickém klubu v New Yorku. Zmínil, že monetární politika sama o sobě nebude stačit na dosažení cíle maximální zaměstnanosti a podpora bude muset přijít také ze strany fiskální politiky. Upozornil přitom na nerovný vývoj na trhu práce. Ve vyšších příjmových kategoriích se zaměstnanost během covidového období snížila zhruba o 4 %, zatímco u nízkopříjmových skupin, pro které je složitější budovat úspory, se jedná o pokles okolo 17 %. Míra nezaměstnanosti v lednu sice klesla z 6,7 % na 6,4 %. Tento vývoj však nereflektuje skutečný vývoj na pracovním trhu, jelikož řada lidí vyčkává s aktivním hledáním zaměstnání na zklidnění epidemické situace.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Saúdská Arábie prodá na burze podíly v dalších firmách

10.02.2021 Saúdská Arábie se letos chystá přes akciovou burzu prodat podíly v dalších firmách. Na trhu by se tak po úspěšné primární veřejné nabídce (IPO) akcií společnosti Saudi Aramco z konce roku 2019 měly objevit další velké emise, uvedla dnes agentura Reuters. Vláda spoléhá na zájem investorů, kteří mají kvůli omezení pohybu v důsledku pandemie značné úspory.
C:\fakepath\top-10022021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2021 1) Začátek týdne se nesl ve znamení dolarového výprodeje. Ten oslabil proti všem hlavním měnám a například i proti koruně. Jedním z důvodů dolarových ztrát může být opětovné zažehnutí reflačních očekávání navázaných na fiskální stimul v možné výši 1,9 bilionu dolarů. Posilování eura zřejmě zpomalí vlivem pomalého průběhu vakcinace proti viru COVID-19. Ani jedna ze čtyř největších ekonomik eurozóny nedosáhla proočkovanosti vyšší než 2,82 % populace. Proočkovanost na úrovni 18,11 % hlásila Velká Británie. Na to konto posilovala libra, která v kombinaci s vakcinací těží především z pozitivního ekonomického výhledu.
img

Akcie GME díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
C:\fakepath\akcie-25012021.png

Rizika dividendových akcií

25.01.2021 Při výběru vhodné akcie figuruje spousta aspektů, podle kterých můžeme tituly vybírat. Hodnota akcie, růstový potencionál, zisky nebo například velikost vyplácené dividendy. Orientovat se podle velikosti dividendy je v dnešní době populární. Na první pohled se to může zdát, jako nejjednodušší cesta k pasivnímu příjmu, jenže investování do těchto společností je často spojeno se několika riziky, které si málokdo dokáže uvědomit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Síla měn | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | GBP/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Měnový trh | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bund | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Depreciace | Derivát | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | EMA | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floor | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | Grafy | HFT | High | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Spot | Spread | Swiss | Termínovaný vklad | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Maturity | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Bank of China | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Barack Obama | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Gordon Gekko | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Euronext | Vývoj dolaru | Burzovní makléř | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | High frequency trading | Makro | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Dukascopy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Microsoft | Akcie online | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Bezpečná investice | Běžný účet | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Degiro | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | EURIBOR | Evropské měny | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční portfolio | Investiční záměr | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování peněz | Investování pro začátečníky | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak zbohatnout | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nejlepší investice | Nemovitosti | Online broker | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Online | Pips | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | Spořící účet | Spořící účty | Srovnání brokerů | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Termínované vklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Změna času | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | Andrej Babiš | Báze | Buy | Buyout | CEE | Čistý dluh | Diskont | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Hold | Christine Lagarde | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | REIT | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Forex Pro | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Úspěšný obchodník | Úspěšný investor | Know-how | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Zlatý standard | Aramco | Unicredit | Danske Bank | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Evercore ISI | Oxford Economics | ABN Amro | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | Caterpillar | Institut Ifo | Investing.com | YouGov | NATO | Moody's Analytics | Barrick Gold | Agentura DPA | Sója | Opinium | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Obchodník na forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Obchodní styl | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Cenné kovy | Investiční bankéř | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Intervence centrálních bank | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Fitch Ratings | Zpřísňováním měnové politiky | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | TradingView | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Šéf britské centrální banky | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Elektronické peníze | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Britská vláda | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | TRY | Indická rupie | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Kapitálové strategie | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Devizy | Morningstar | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Makléřské firmy | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Daňové změny | Investopedia | Cena palladia | BHS | René Remšík | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Zlato.cz | LBMA Gold | LBMA | Nákupy zlata | Anadarko Petroleum | Spekulativní investice | Palladium | Investování do kryptoměn | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | LYNX Trading | ETH | ETC | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Binance | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Štěpán Hájek | Robinhood | Tether | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Chuť investovat | Patrik Klempár | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Investování s LYNX | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Saxo | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Konzervativní investice | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Slabší koruna | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Graf vývoje | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Investiční platforma | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | TradeCentrum | Obchodování akcií | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | FKI | Stavební spoření | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Brexitová dohoda | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Sázka na nejistotu | The Big Short | Steve Carell | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Daňové reformy | Růst zisků | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Denní objem obchodů | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Globální index | Financial Times (FT) | Inflační vývoj | Společnost Apple | Úrokové sazby ČNB | Majetek | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Klasické peníze | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Dluh vlád | Velké riziko | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Palladiové akcie | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Michal Uma | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Finanční produkty | Kvartální výsledky | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Splácení dluhu | Primární veřejná nabídka | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Ceny obilovin | Bondster | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Sharpe ratio | Globální HDP | Boris Johnson | Economist Intelligence Unit | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Lari | Gruzínská měna | Kurz gruzínské měny | Národní banka Gruzie | Blockchainové akcie | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Ropné akcie | Zhodnocení finančních prostředků | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Maržové obchodování | Maržový účet | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Akcia | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Prodej na krátko | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Prosus | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Britské domácnosti | Finanční situace | UCITS | Korunové sazby | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Bankovní statistika | ESG | GOOGL | Akcie Splunk | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Sjednocení měny | Zlaté ETF | Demo účty | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Sestavování portfolia | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Huawei | Michal Cibulka | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Čerpání evropských peněz | Ropná firma | Michal Dvořák | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Ropné firmy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | Objem | Evropské firmy | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Muhammad bin Salmán | Státní investiční fond | RPSN | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Myšlenka | Standardní odchylka | Analýza dat | FRED | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Tadawul | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | IW | Server CNBC | Datový kalendář | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Poskytovatelé úvěrů | Obchodování akcií u LYNX | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Nízké úrokové sazby | Den díkůvzdání | Úrok | Louis Vuitton | Implikované volatility | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Výměny akcií | Americká data | Billions | 5G | Finanční rezervy | Dlužníci | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Wall Street Warriors | Vzestup peněz | Vlk z Wall Street | Záměna | Trading Places | Enron: The Smartest Guys in the Room | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Outsider | Team Spirit | | Život Warrena Buffetta | Becoming Warren Buffett | Konkurenti | Glengarry Glen Ross | The Wall Street Code | Banking On Bitcoin | Den před krizí | Betting on Zero | Boiler Room | Rogue Trader | Velká krize | Too Big to Fail | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Peníze nikdy nespí | Money Never Sleeps | Barbaři za branou | Barbarians at the Gate | Floored | Chasing Madoff | Quicksilver | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Propouštění | CBDC | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Lukáš Lipovský | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Obchodujte přes LYNX | Diverzifikace ekonomiky | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Půjčka | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Newmont Mining | Americká ropná společnost | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | UTC | Federální obchodní komise | Centrální banky USA | Airbus | Goldcorp | Záložna | Ústavní soud | Míra | InterContinental | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Vánoce | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Bankovní vklady | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Nákupy centrálních bank | Dot-com | Bydlení | Uber | Ipsos | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | SPD | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Tripadvisor | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Investiční platformy | Nálada na globálních trzích | Shortování akcií | Halving | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Stabilní společnosti | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Objem objednávek | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | Inovace | List Financial Times | Stoupající trend | Dobrá data | Washington | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | INR | Horší časy | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřesněná data | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Skončení intervencí | Kryptoměny bitcoin | Velikost ztráty | Spotřebitel | Nájmy | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Účastnické fondy | Francouzská vláda | Trump | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | Google | Nákaza koronavirem | Internetové monopoly | Trhy | Čínské úřady | WHO | Aktivita firem | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Slabé měny | Koruna oslabuje | Vir | Jüan | Negativní dopad | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Pravidelné investice | Důchody | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Očekávané události | Starbucks | Boeing | Aktuální technická analýza | Vstupy | Lehká ropa WTI | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Investovať do kryptomien | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | FCF | BP | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Adidas | Americká společnost | Institut IOBE | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Prodávající | Spuštění bitcoinů | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Ekonomické dopady koronaviru | Globální indexy | Prudký propad | Index aktivity | Největší ztráty | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Šok | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Nakoupit zlato | Guru | Vládní opatření | Mladší investoři | Výkyvy | Předpokládané ztráty | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Robert Novoměstský | WP | Sazby hypoték | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Aerolinky | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Italské dluhopisy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Největší pády | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Míra nejistoty | Třída aktiv | Silný pokles | TPCA | Oznámení firmy | Šíření viru | Stimul | Nákupy aktiv | Vedlejší účinky | Barel WTI | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Investiční svět | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Katar | Salmán | MF | Ošetřovné | Komentátor | Jana Maláčová | Kongres | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Stop-Lossy | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Enormní zájem | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Olympijské hry | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | The Economist | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Výhody obchodování | Živobytí | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Krizový fond | Riziko inflace | Equa Bank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Hotelnictví | LTV | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Aktivita ve službách | Afrika | Údaje | Dlužník | DPH | Mexiko | Ztrátové obchody | Omyl | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Pojišťovna | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Big Short | Ministři | Ekonomické oživení | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | CIA | Tajné služby | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Celková inflace | Výpadky | Novela zákona o dluhopisech | Více peněz | Rozpočet EU | EIU | Kde investovat | Jiří Makovský | Foxtrade Invest | Foxtrade | Případ Foxtrade | Luboš Pánek | Majitel | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | AMC | Statistiky | Indikace | Uzavření továren | Malé podniky | Odhady škod | Návrat ekonomiky zpět | Poradenské společnosti | Colorado | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Propad ceny | Americké produkce | S&P500 | Průměrný výnos | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | ODS | Premiér Andrej Babiš | Rizikový apetit | Oslabení akcií | Reddit | Debata | Tweety | Surové ropy | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Nové zakázky | Joe Biden | Dluh Itálie | Zrušení daně z nabytí | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Úřad INSEE | InterContinental Hotels Group | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Ostravská huť Liberty | Ostravská huť | Huť Liberty | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Náklady na financování peněžních trhů | Náklady na financování | Financování peněžních trhů | Co může ECB udělat? | Energetické úspory | Shell | Maloobchod | Halving bitcoinu | Halving roku 2020 | Halving roku | ATH | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Federal Reserve | Soudní dvůr | Soud | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Zajistit se na stáří | Spořit na důchod | Richard Siuda | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Oživení hospodářství | Dosáhnout zisku | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australská ekonomika | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Ekonomické výhody | Američtí regulátoři | Akcie a dluhopisy | Leasing | O2 CR | Evropský datový kalendář | Dluhy | Podezřelé transakce | Ceny zeleniny | Cenné papíry likérky Stock | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | RBI | Hrozba COVID-19 | Propad daňových příjmů | Auta | Ojetiny | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Silný fundament | Dopad covid-19 | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | Digitální revoluce | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Fiskální stimul | Marek Brávník | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Kupci | Renault | Splunk | The Ascent of Money | Inside Job | The Wolf of Wall Street | Enron | Quants | America Psycho | The Corporation | The China Hustle | Komunistická strana | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | Pronájem nemovitosti | Investované peníze | JDE | Nezkušení investoři | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Aeroports de Paris | Aena | Unie | Republikánský prezident | ČR | Jihoevropské státy | Salesforce | Koronavirové pandemie | Inflace v Německu v květnu | Nissan | Francouzská automobilka | Nové úvěry | Zadlužení firem | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | PEPP | Prodej podílů | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Gambling | Globální nálada | Dobrá globální nálada | Sentiment na finančním trhu | Vedení společnosti | Antivirus | Waymo | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Býčí trend | Big data | Alteryx | Cloudera | Domo | Elastic | MongoDB | New Relic | Oracle | Progress Software | Talend | Akcie big data | Tchaj-wan | Prodej zlata v Česku | Poptávka po zlatě | David Marášek | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Platební bilance ČR | Globální poptávka | Nevada | Prodeje automobilů | Spořit na spořicím účtu | Jak investovat v době krize | Banky.cz | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Infekce Covid | Changpeng Zhao | Vzestup Robinhoodu | ZIL | Snížení nákladů | Druhá vlna | Instinkt | Ministryně hospodářství | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Koronavirové epidemie | Míra zisku | Objem aktiv | Český stát | Dostupnost bydlení | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Ant | Michal Lukáč | Sony | Tulipánová horečka | Tulipánová mánie | Carolus Clusius | Tulipány | Pěstovat tulipány | Tulipánoví brokeři | Semper Augustus | Tulipánové cibule | Tulipánová aktiva | Kolaps na tulipánovém trhu | Nizozemská vláda | Životní úspory | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Tolerance rizika | Riskování | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Spotřeba ve Francii | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny kávy | Úspěchy | Ocenění | Šance | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | DS | Chrysler | Jeep | Dodge | Maserati | Alfa Romeo | Ram | Americký maloobchod | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Květnový růst | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Celkové daňové příjmy | Spotřební daně | Technologické společnosti | Noble Energy | Společnost Chevron | Reálná hodnota | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Market cap | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | Silvercorp Metals | Nálada v eurozóně | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Exor | HDP za Q2 | Předčasné splacení hypotéky | Zlatá horečka | Insolvence | Vepřové maso | Franco Nevada | Čínská společnost | Obsazenost hotelů | Důvěra | Turistický ruch | Rekordní deficit | Objem peněz na finančním trhu | Ant Group | Situace na americkém trhu práce | Indonésie | Produkce v průmyslu | Časový horizont | Cenové hladiny | Letecká přeprava | Turecký prezident | Ekonomické zotavování | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Online nakupování | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Zhodnocení prostředků | Počet akcií | Růst důvěry | Turecká lira (TRY) | Jihoafrický rand (ZAR) | Snížení DPH | Globální pandemie | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Analýza ceny | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | SPAC | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | Brexitové dohody | Southwest Airlines | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Ceny mědi | Konvertibilní peso | Kuba | Odborníci | Peso | Dvojí peso | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Inspirace | Větší zdanění | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Dolarové úrokové sazby | FCA a PSA | Automobilky FCA a PSA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Přímé investice | Banky v ČR | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Politici | Vývoj ceny akcie | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Hospodářství východní Asie | Východní Asie | Allianz Global Wealth | Allianz Global Wealth Report 2020 | Allianz Global Wealth Report | Zadlužení země | Grubhub | Nárůst HDP | Biden | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Digitální euro | Ranní okénko | Česká republika | John McAfee | McAfee | Poptávka po akciích | Lockdown | AEX | Naspers | CPI v USA | Bezpečného útočiště | Dušan Kunovský | Kompenzační programy | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akcie Sony | Obchodníkem na forexu | Investovat do vzdělání | Investiční projekt | Umění obchodování | Přijmout rizika | Množství peněz | Nástup druhé vlny koronaviru | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Moneta | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | Pravidelný příjem | UMA | Zveřejnění výsledků | Odklad splátek | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Pinduoduo | Snižování daní | Nabízené dluhopisy | Praktické tipy | Diem | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Dluhopis Republiky | Úřad pro kontrolu finančních trhů | NAO | Používání hotovosti | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | ABNB | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Investice státu | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Rychle zbohatnout | Mutace viru | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Uzavírání ekonomiky | Chyby při investování | Voda | Lukáš Novotný | Intervenovat proti vlastní měně | Norwegian Cruise | Carnival | Emise dluhopisů | P2P | Peer-to-peer | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Německá inflace | DOT | Aktuální technická analýza ceny zlata | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Akcie Newmont Goldcorp | Silné oživení | Zdravotní péče | Akcie Prosus | TUI | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | JD | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Analýza Oxford Economics | Akcie automobilky Stellantis | Akcie společnosti Stellantis | Carlos Tavares | Monica Bosiová | Konopí | MJ | Měsíční data | Inflační ekonomika | Situace na trhu | Akcie MONETA | Vhodné akcie | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | KFC | Marriott | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | Melvin | Citron Research | Melvin Capitals | GameStop (GME) | Co je Reddit | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Manipulace s cenami | Regulační úřad pro cenné papíry | Sociální média | Short Interest | Melvin Capital | Fond Melvin Capitals | Short Interest Ratio | Outstanding shares | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Intradenní pohyby | Aktivity WallStreetBets | Velké investiční fondy | Bilanční suma | SWKS | Skyworks Solutions | Stimuly v USA | Rozvolnění | Finanční výsledky | Proočkování populace | Dánská společnost | Zinek | Kov | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Třetí vlna | Air | Investování do Bitcoinu | Finanční zdraví | Míra inflace v Německu | Trebitsch | Whisky Trebitsch | Nárůst výnosů | Silný růst | Pandemická opatření | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Fidelity | Cena nemovitostí | Systematické riziko | Silná inflace | Vývoj ceny akcií | ForexNation | Hodnotové akcie | Pandemická krize | Nárůst sazeb | Suezský průplav | Očkování v USA | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Citelná inflace | Míra úspor domácností | Míra úspor | Nejvyšší růst | Maloobchod v únoru | Firemní daně | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Češi a investice | Vliv koronaviru na investice | Vliv koronaviru | Občané eurozóny | Akcia týždňa | Silvia Ardagnaová | Cigarety | Spotřebitelské výdaje v Německu | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Strach z inflace | ERA | Rostoucí ceny | TMZ | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Platby v kryptoměně | David Kögler | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Ochrana investorů | Obavy z inflace | Oslabení | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Kurzy tradingu | Dlouhodobé obchody | Peter Višňovský | LEXXUS | Spotřeba domácností | Byt na investici | LUSQ | EMA data | Miloslav Lafek | Salvador | Cíle | Příležitosti | Podpora finančního zdraví | Politické dilema | Prodeje dluhopisů | Výprodejní tlak | Central Group | Skanska | Gigafactory | Konkurence | Revolut | Prodej | Zvyšování daní | Zajištění hospodářského růstu | Gepard Finance | Úročené vklady | Obrovský potenciál | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Technologie | Protipandemická opatření | Ekonomický šok | Hliník | Skanska Reality | Vnímání peněz | UST | Tempo zdražování | Vývoj základní úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Vývoj běžného účtu platební bilance | Short EUR/CZK | Průmyslové odstávky | Mutace delta | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | HOOD | Načasování | Varianta delta | Pesimistická nálada | Boom | Uzavření obchodování | Rekord | Delta mutace | Instant Research | HOOD.US | Akcie Robinhood | Robinhood (HOOD.US) | Provozní náklady | HICP | Harmonised Index of Consumer Prices | Vnímání | Marriott International | Drahota | Byty | Infin | Čínské přístavy | Zájem Čechů | Vlna pandemie | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Evergrande | Nákladová inflace | Rychlý růst | ANO | Honeywell International | Ženy a investování | Roman Pilíšek | Vývoj ceny akcií Citibank | Vývoj ceny akcií HSBC | Česká společnost | Bondster.cz | Česká investiční platforma | Platforma Bondster | Investiční platforma Bondster | Marika Čupa | Růst sazeb ČNB | David Mencl | Ekonomické stavby | Čínský finanční systém | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | Inflace v září | Majetek ruského státního investičního fondu | Fond národního blahobytu | FNB | Fond národního blahobytu (FNB) | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Úspěšný podnikatel
Úspěšný systém
Úspěšný trader
Úspěšný trading
Úspěšný týden
Úspěšný vstup na burzu
Uspět na finančních trzích
Uspět na Forexu
Uspět na trzích
Uspět v tradingu

Následující klíčová slova

U.S. Steel
U.S. Steel Corp
U.S. Steel Corp (X.US)
UST
Ústavní soud
USTR
Ústřední zpravodajská služba
Ústřední zpravodajská služba (CIA)
Ústup inflace
Ústup pandemie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple vyroci
Potvrďte prosím... Zavřít