Úterý 19. březen 2024 11:49
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
CapXmaster
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
CapXmaster

Cizí měny

img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
C:\fakepath\komodity-26022024-1.jpg

Komodity: Historie komoditních trhů

26.02.2024 Komoditní trhy hrály po staletí významnou roli ve světě obchodu a financí. Tyto trhy poskytují prostředí pro nákup a prodej různých surovin a primárních produktů, známých jako komodity. V tomto článku se ponoříme do historie komoditních trhů, prozkoumáme, co jsou komodity, typy obchodovaných komodit, jak fungují komoditní trhy a časovou osu jejich vývoje.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka obnoví měnové kontroly, rubl v reakci posiluje

12.10.2023 Ruská centrální banka dnes podpořila rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina znovu zavést měnové kontroly, aby se zastavilo prudké oslabování rublu. Vláda ve středu pozdě večer oznámila, že Putin podepsal dekret o znovuzavedení kapitálových kontrol pro nezveřejněný seznam 43 vývozních firem. Rubl se dnes dopoledne v reakci na to vyšplhal na více než dvoutýdenní maximum. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
C:\fakepath\trader-09082023-43-zm.jpeg

Ruská centrální banka nebude do konce roku nakupovat zahraniční měny

09.08.2023 Ruská centrální banka nebude od čtvrtka až do konce roku nakupovat zahraniční měny. Cílem tohoto kroku je snížit výkyvy na finančních trzích, uvádí se v prohlášení banky. Zároveň ale banka bude pokračovat v prodeji zahraničních měn.
img

Skupině innogy loni v Česku výrazně klesl zisk

27.06.2023 Energetické skupině innogy loni v Česku klesl čistý zisk téměř o 70 procent na 551 milionů korun. Tržby naopak meziročně dvojnásobně stouply na 67,68 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin, na kterou dnes upozornil server Ekonomický deník. Loňský hospodářský výsledek skupiny byl ovlivněn zejména výrazně horším výsledkem hospodaření společnosti innogy Energie, která je dodavatelem zemního plynu a elektřiny.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

BBC: Kolik má Rusko rezerv a jak dlouho vydrží?

09.02.2023 Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.
img

Bank of Japan bude i nadále dodržovat uvolněnou politiku

25.01.2023 Podle bývalého výkonného ředitele odpovědného za měnovou politiku během epidemie ztrácí americký dolar půdu pod nohama vůči japonskému jenu. Bank of Japan však pravděpodobně postupně ukončí mimořádná opatření ke stabilizaci výnosové křivky, jakmile se v dubnu tohoto roku ujme úřadu nový guvernér. Mimořádná opatření totiž pravděpodobně potrvají několik měsíců. Bývalý ředitel Eiji Maeda v rozhovoru uvedl, že "je pravděpodobné, že Bank of Japan podnikne kroky během prvních šesti měsíců po zvolení nového guvernéra". Navzdory tomu regulátor "pravděpodobně bude nadále udržovat měkkou měnovou politiku, aby udržel nízké výnosy dluhopisů", i když YCC skončí a negativní úroková sazba se vrátí do pozitivní trajektorie.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 3. ledna 2023

03.01.2023 Skupina ruských zákonodárců pod vedením Anatolije Aksakova, předsedy Výboru pro finanční trh, předložila návrh zákona o digitálním rublu – digitální měně centrální banky (CBDC) vydávané ruským měnovým úřadem. Dokument navrhuje legislativní změny, jejichž smyslem je vytvořit podmínky k realizaci projektu.
img

Exportéři a importéři před koncem roku řeší stanovení vhodného směnného kurzu. Na co by si měli dát pozor?

27.12.2022 Závěr roku je období, kdy se společnosti mimo jiné intenzivně připravují na ten nadcházející. K tomu patří i sestavení plánu nákladu a výnosů, což může být obzvlášť složité pro firmy, které mají obchodní partnery mimo Českou republiku. Ty musí totiž řešit mimo jiné stanovení kalkulačního kurzu, tedy částky, kterou budou v příštím roce používat pro přepočet z cizí měny do české koruny. V době všeobecné nejistoty a volatility na měnových trzích jde přitom o náročný úkol. Jaké aspekty by měly brát v potaz, aby snížily kurzové riziko, ale zbytečně se nepřipravovaly o zisky v případě, že se bude kurz koruny vyvíjet v jejich prospěch?
img

Budoucnost ruské ekonomiky pod vlivem sankcí

01.03.2022 Novinářka Statista Katharina Buchholzová nedávno shromáždila údaje o tom, kde je uloženo zlato ruské centrální banky. Zdá se, že v současné době jde o klíčové téma, protože vlády celého světa uvalují na Rusko sankce. K 30. červnu 2021 byla Čína jediným největším zahraničním držitelem rezerv ruské centrální banky s 13,8 % celkových ruských rezerv. Uvádí se, že jde o kombinaci zlata a cizí měny a zhruba stejný podíl aktiv držených v čínské měně jüan.
img

FX swapy vs. měnové swapy

23.02.2022 Swapy jsou derivátové kontrakty, které slouží účelu směny finančních nástrojů mezi dvěma stranami. Tyto finanční nástroje mohou nabývat různých hodnot, avšak nejoblíbenější je směna hotovosti, kdy se obě strany dohodnou na určité pomyslné jistině. Banky v praxi tuto jistinu nemění.
C:\fakepath\sazby-1302022.png

Sazby v praxi

13.02.2022 Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) už nikoho nepřekvapuje. Asi to má i smysl, no v minulém týdnu jsem se v praxi setkal s tím, jak se to promítá do reálného uvažování lidí. A tím nemám na mysli jen hypotéky nebo nějaká spoření.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Devizové rezervy ČNB na konci ledna stouply na 157 miliard eur

08.02.2022 Devizové rezervy České národní banky (ČNB) se ke konci ledna meziročně zvýšily o 21,6 miliardy eur na více než 157 miliard eur. Ve srovnání s prosincem byly vyšší zhruba o 3,8 miliardy eur. Meziročně i meziměsíčně stouply rezervy také v korunách a dolarech. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB. Eurová hodnota devizových rezerv za rok 2021 vzrostla o přibližně osm procent, informovala centrální banka.
img

Komentář k zasedání ČNB

03.02.2022 Dnes došlo ke zvýšení úrokových sazeb na 4,5 %. V tomto roce se přitom můžeme dostat až na hranici 5 %, teoreticky i přes, ale to bude záviset na tom, jak se bude inflace vyvíjet v čase – očekáváme, že ještě v první polovině roku bude vyšší. Jakmile ale dojde k zastavení jejího růstu a začínajícímu poklesu, přikročí ČNB zřejmě k postupnému mírnému snižování sazeb.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 4,5 procenta, je nejvyšší od 2002

03.02.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od počátku roku 2002. Zároveň dnes šlo o čtvrté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.
C:\fakepath\trader-23112021-43-zm.jpg

Forex: Turecká lira kvůli Erdoganově podpoře snižování sazeb propadla o 15 procent

23.11.2021 Turecká lira se dnes propadla o 15 procent a zaznamenala tak svůj druhý nejhorší den v historii. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan předtím obhajoval nedávné snížení úrokových sazeb a slíbil, že navzdory všeobecné kritice a prosbám o změnu kurzu svou "ekonomickou válku za nezávislost" vyhraje. Lira se k dolaru propadla až na 13,4500 USD/TRY.
C:\fakepath\trader-04112021-23-zm.jpg

Forex: Koruna reagovala zvýšení úrokových sazeb posílením k euru i dolaru

04.11.2021 Koruna dnes zareagovala na nečekaně výrazné zvýšení úrokových sazeb bankovní radou České národní banky (ČNB) a proti středečnímu závěru posílila. K euru zpevnila česká měna o 16 haléřů na 25,36 EUR/CZK. Vůči dolaru si polepšila o šest haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 21,98 USD/CZK.
C:\fakepath\dolary.jpg

Kvantitativní uvolňování je alternativní nástroj měnové politiky

04.11.2021 Výběr informací o takzvaném kvantitativním uvolňování měnové politiky (americká centrální banka - Fed - oznámila, že začíná omezovat svá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky, tedy takzvané kvantitativní uvolňování):
img

Rozbřesk: Rekordní přebytek běžného účtu platební bilance je neudržitelný

14.09.2021 Hlavní pozornost finančních trhů sice v posledních týdnech směřuje k inflaci a s ní spojené reakci centrální banky, avšak v ekonomice probíhají i jiné zajímané trendy, které jsou zachyceny – a někdy docela ukryty – ve statistických výkazech, jimž se v lepších časech pozornost v podstatě nevěnuje.
img

Ranní glosa: Rekordní přebytek běžného účtu platební bilance je neudržitelný

14.09.2021 Hlavní pozornost finančních trhů sice v posledních týdnech směřuje k inflaci a s ní spojené reakci centrální banky, avšak v ekonomice probíhají i jiné zajímané trendy, které jsou zachyceny – a někdy docela ukryty – ve statistických výkazech, jimž se v lepších časech pozornost v podstatě nevěnuje.
C:\fakepath\obrazek-23032021-1.png

Hedging v praxi aneb klidné spaní

23.03.2021 Pokud bychom hedgování měli shrnout do páru klíčových slov, vyjádřil bych se jasně, snižování rizika. To je v podstatě myšlenka všech strategií zajištění (dále jen hedging). Jak rád říkám, Websterova definice hedgingu zní: pozice účastníka trhu neboli také obchodníka s cílem snížit jeho vystavení rizika cenovým pohybům a volatilitě celkově. Je dobré mít nějaké zkušenosti s korelací instrumentů na trhu, k tomuto tématu se budu brzy věnovat v dalších článcích. Tak to na úvod a pojďme do praxe.
C:\fakepath\ronda-invest-1.jpg

Jak investovat peníze vydělané nejen na forexu?

10.11.2020 Rozhovor s obchodním ředitelem P2B platformy RONDA INVEST a.s. – panem Lukášem Blažkem.
C:\fakepath\btc.png

Bitcoin jako bezpečný přístav

29.10.2020 Bitcoin v minulém týdnu prorazil hranici 13000 dolarů a pokračuje tak v rostoucím trendu, který započal ke konci března. V těchto mezích se pohyboval naposledy na přelomu června a července minulého roku. Stále se tedy stává více jakýmsi bezpečným přístavem pro investory a jejich peníze v této korona krizové době. Díky statistikám víme, že 98 % investorských „hodlerů“ je již v plusu. Většina investorů do bitcoinu totiž vstoupila na trh na konci roku 2017, kdy se hodnota bitcoinu pohybovala okolo 10 000 dolarů za minci.
C:\fakepath\purpe.jpg

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank

09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
C:\fakepath\foto.png

Každá změna přináší i nové příležitosti

03.04.2020 Rozhovor s Magdalénou Korniovou, generální ředitelkou společnosti Dom Maklerski BOS SA (Bossa).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.3.2020)

23.03.2020 V minulém týdnu došlo ke vstupu do třech obchodů podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil. Nejprve došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně v průběhu týdne došlo k aktivaci short obchodu prolomením dolní vstupní S/R zóny – také tento obchod vydělal a byl ukončen na Profit-Targetu. A na konci týdne pak došlo k aktivaci třetího obchodu (shortu), který také došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Takže minulý týden 100% úspěšnost.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Dolar po nejnovějších krocích centrálních bank mírně slábne

20.03.2020 Dolar po nejnovějších opatřeních hlavních světových centrálních bank mírně slábne - za týden by ale mohl posílit nejvíce od finanční krize z roku 2008. Dolarový index ztrácel kolem 17:45 SEČ 0,4 procenta na 102,37 bodu.
C:\fakepath\akcie-usa-20032020.jpg

Shrnutí obchodování: Akcie v USA posilují díky vládním opatřením na pomoc ekonomice

20.03.2020 Akcie ve Spojených státech včera po nedávných hlubokých propadech dokázaly uzavřít obchodování se zisky. Podpořila je další nouzová opatření světových vlád na pomoc ekonomice a finančním trhům. Ta mají odvrátit hlubokou a dlouhotrvající recesi, kterou by mohla vyvolat krize kolem šíření nového koronaviru. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\fed-19032020-lv.jpg

Fed se dohodl s devíti centrálními bankami na swapových operacích

19.03.2020 Americká centrální banka (Fed) se dohodla s dalšími devíti zahraničními centrálními bankami na swapových operacích, v jejichž rámci od nich bude přijímat cizí měny a poskytovat za ně dolary. Fed dnes oznámil, že cílem opatření je pomoci uspokojit poptávku po dolarech a zmírnit napětí na finančních trzích, za kterým stojí obavy z ekonomických dopadů koronaviru.
C:\fakepath\top-10032020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2020 1) Akcie v Asii po pondělním hlubokém propadu obnovily růst. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 uzavřel se ziskem 0,85 % na 19.867,12 bodu. V pondělí se propadl na tříleté minimum, dnes ale po počátečním propadu zaznamenal nejprudší jednodenní nárůst od února 2018.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka připravuje intervenci na podporu měny

10.03.2020 Ruská centrální banka připravuje intervenci na podporu měny, rozhodla se tak poprvé po pěti letech. Ruský rubl totiž po kolapsu cen ropy oslabil k dolaru na čtyřleté minimum. Banka dnes uvedla, že začne na devizových trzích preventivně prodávat cizí měny, aby omezila celkovou kolísavost. Není ale jasné, v jak velkém rozsahu bude takto banka intervenovat, informovala agentura Reuters.
img

Zajistěte si investici proti měnovému riziku

10.12.2019 Běžný investor hodnotí výkonnost svých investic primárně v domácí měně. Pokud se rozhodneme pro nákup cizoměnových aktiv, je nezbytné zajímat se rovněž o vývoj měnových kurzů, nikoli pouze o cenu samotného instrumentu. Kromě tržního rizika (spojeného s nejistotou budoucí tržní ceny aktiva) a jiných se totiž vystavujeme také riziku kurzovému (představující nejistotou ohledně vývoje budoucího tržního kurzu).
img

Makroekonomický výhled: Neřízená střela jménem dolar

04.10.2019 Rok 2019 si budou investoři pamatovat jako začátek konce největšího měnového experimentu v historii. Měnová politika se dostala na konec své dlouhé cesty, která končí jejím selháním.
C:\fakepath\frank.jpg

Švýcarsko znovu intervenuje

03.10.2019 Švýcarský frank proti euru letos posiluje o jednotky procent. K tomu mu pomáhá uvolnění měnové politiky v eurozóně a zároveň se veze na rizikové vlně, kdy se zvyšující se pravděpodobností globální recese láká vystrašené investory do svého bezpečného přístavu. To se ale nelíbí Švýcarské národní bance (SNB), která prohlašuje, že je připravena vstoupit na trh a intervencemi zastavit zisky franku.
img

Maržové obchodování – jaké má výhody a rizika?

02.08.2019 Maržový účet vám dává více možností, které můžete a nemusíte využít. Marže je pro mnoho obchodníků stále synonymem rizika, ale pravdou je, že rizikem je hlavně pokud nechápeme jak funguje.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik jsou stále atraktivní investice

09.04.2019 Výrazným výprodejem si minulý rok prošly měny rozvíjejících se ekonomik a nebyla za tím vždy špatná kondice v domácí ekonomice. Růst úrokových sazeb v USA a s tím spojený silnější americký dolar se z velké části podepsaly na horším sentimentu. Již koncem roku se některé měny zdály silně podhodnocené, a ačkoliv za první kvartál žádné výraznější zpevnění nepřišlo, index MSCI naznačuje, že zde prostor pro zpevnění stále je.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v říjnu stouply

07.12.2018 Devizové rezervy České národní banky se v listopadu proti předchozímu měsíci zvýšily na 124,440 miliardy eur. V říjnu dosáhly po revizi 124,353 miliardy eur. Proti loňskému listopadu byly vyšší o 1,5 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes banka zveřejnila. Také v korunách a v dolarech devizové rezervy meziměsíčně stouply, meziročně pak byly v korunách vyšší, naopak v dolarech klesly.
img

Proč je obchodování na forexu tak dostupné

05.12.2018 Dozvíte se, co je to forex trading a ukážeme vám, jak nízké jsou požadavky, abyste mohli začít v tomto oboru působit.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v říjnu stouply

07.11.2018 Devizové rezervy České národní banky se v říjnu proti předchozímu měsíci zvýšily o téměř 1,9 miliardy na 125 miliard eur. Meziročně byly vyšší o 925 milionů eur. Vyplývá to z informací, které dnes banka zveřejnila. Také v korunách devizové rezervy meziměsíčně i meziročně stouply, naopak v dolarech byly proti letošnímu září i loňskému říjnu nižší.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v září klesly

08.10.2018 Devizové rezervy České národní banky se v září proti předchozímu měsíci snížily o 905 milionů na 123,1 miliardy eur. Meziročně byly nižší o 1,184 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes banka zveřejnila. V korunách devizové rezervy meziměsíčně i meziročně klesly. Také v dolarech byly proti letošnímu srpnu i loňskému září nižší.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

Devizové rezervy ČNB v srpnu stouply

07.09.2018 Devizové rezervy České národní banky se v srpnu proti předchozímu měsíci zvýšily o 744 milionů na 124,2 miliardy eur. Meziročně byly vyšší o 53 milionů eur. Vyplývá to z informací, které dnes banka zveřejnila. V korunách devizové rezervy meziměsíčně stouply, oproti loňskému srpnu klesly. V dolarech byly proti letošnímu i loňskému červenci nižší.
img

Turecko ruší daň z úspor v lirách, zvyšuje daň z devizových úspor. Lira umazává včerejší ztráty

31.08.2018 Turecká lira ve čtvrtek odpoledne klesla do blízkosti svého historického minima vůči dolaru. Na něj se propadla v polovině srpna. Tehdy se dolar přechodně prodával i za více než sedm lir. Bezprostředním důvodem včerejšího oslabení byla zpráva médií o rezignaci člena měnového výboru turecké centrální banky. Liře pochopitelně nepomohl ani nepříznivý sentiment vůči rozvíjejícím se trhům, posílený prohlubující se krizí v Argentině. Dnes ráno však lira posiluje. Umazala tak své včerejší ztráty a opět se dostala pod úroveň 6,5 liry za dolar. Důvodem je rozhodnutí tureckých úřadů dočasně snížit, či dokonce zrušit daň z úročení úspor v liře při současném zvýšení zdanění úspor v zahraničních měnách. Opatření má podpořit liru omezením její směny za cizí měny.
C:\fakepath\ceska_narodni_banka.jpg

Devizové rezervy ČNB v červenci klesly

07.08.2018 Devizové rezervy České národní banky se v červenci snížily proti předchozímu měsíci o 483 milionů na 123,2 miliardy eur. Meziročně byly nižší o 1,2 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. Také v korunách devizové rezervy meziměsíčně i meziročně klesly. V dolarech byly proti červnu vyšší a proti loňskému červenci naopak nižší.
C:\fakepath\cnb.jpg

Devizové rezervy ČNB v červnu klesly na 123,6 mld eur

10.07.2018 Devizové rezervy České národní banky v červnu klesly od předchozího měsíce o 230 milionů na 123,6 miliardy eur. Meziročně byly nižší o 1,1 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. V korunách devizové rezervy meziměsíčně stouply, v porovnání s loňským červnem však byly nižší. Naopak v dolarech meziměsíčně klesly a meziročně stouply.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes zastavila oslabování

04.07.2018 Česká měna dnes zastavila oslabování, přesto ale zůstává nad 26 korunami za euro. Vůči evropské měně dnes posílila o sedm haléřů na 26,05 Kč/EUR. K dolaru si pak koruna polepšila ve srovnání s úterním závěrem o pět haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 22,37 Kč/USD.
img

Analytici: Slabší korunu lidé cítí v dražším jídle a benzinu

04.07.2018 Spotřebitelé pociťují slabší korunu především v dražších pohonných hmotách a dovážených sezonních potravinách, například ve vyšších cenách ovoce a zeleniny, shodli se analytici oslovení ČTK. Češi si také připlatí při výměně cizí měny na cestě do zahraničí. Kurz české měny podle nich o prázdninách spíše neposílí. Koruna v minulých dnech oslabila nad hranici 26,00 Kč/EUR a je tak nejslabší od loňského léta.
C:\fakepath\cnb-07062018-1.png

Devizové rezervy ČNB v květnu stouply

07.06.2018 Devizové rezervy České národní banky v květnu stouply od předchozího měsíce o 1,8 miliardy na 123,9 miliardy eur. Meziročně byly nižší o 110 milionů eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. V korunách devizové rezervy meziměsíčně také stouply, v porovnání s loňským květnem však byly nižší. Naopak v dolarech meziměsíčně klesly a meziročně stouply.
img

Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro

27.05.2018 Rozdíl v kurzu se mezi českými bankami pohybuje až okolo 50 haléřů za euro. Kurz eura je stěžejní i při přepočtu měn zemí mimo eurozónu na koruny. V případě Turecka, Chorvatska či Egypta je tak možné za směnu 10.000 Kč zaplatit až o 500 korun více, vyplývá z analýzy banky Creditas. Navíc nikoliv poplatky za výběr, ale kurzy měny určují, kolik klienty reálně stojí výběr cizí měny z bankomatu v zahraničí.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

Devizové rezervy ČNB v dubnu stouply

09.05.2018 Devizové rezervy České národní banky v dubnu stouply o 182 milionů na 121,71 miliardy eur. Meziročně byly nižší o 2,9 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. V korunách devizové rezervy meziměsíčně také stouply, naopak v porovnání s loňským dubnem byly nižší. Naopak v dolarech meziměsíčně klesly a meziročně byly vyšší.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Devizové rezervy ČNB v březnu klesly

06.04.2018 Devizové rezervy České národní banky v březnu klesly o 1,4 miliardy na 121,74 miliardy eur. Meziročně byly vyšší o 24,1 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. Devizové rezervy se meziměsíčně snížily i v korunách a dolarech, v porovnání s loňským březnem v obou těchto měnách vzrostly.
C:\fakepath\cnb 14122014.png

Devizové rezervy ČNB v únoru stouply

07.03.2018 Devizové rezervy České národní banky v únoru vzrostly o 1,41 miliardy na 123,5 miliardy eur. Meziročně byly vyšší o téměř 18 miliard eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. Devizové rezervy meziměsíčně a meziročně stouply i v korunách, v amerických dolarech byly proti lednu nižší a proti loňskému únoru vyšší.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

Devizové rezervy ČNB v lednu klesly na 121,8 miliardy eur

07.02.2018 Devizové rezervy České národní banky v lednu klesly o 1,55 miliardy na 121,8 miliardy eur. Meziročně naopak o 25,2 miliardy eur vzrostly. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\cnb-08012018-1.png

Devizové rezervy ČNB v prosinci stouply na 123,4 miliardy eur

08.01.2018 Devizové rezervy České národní banky loni v prosinci stouply o 479 milionů na 123,4 miliardy eur. Meziročně vzrostly o 42,1 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. Devizové rezervy byly meziměsíčně a meziročně vyšší i v amerických dolarech a korunách.
img

Europlatba investory potěší. Lze zasílat eura bez poplatků po celé EU.

30.12.2017 Pokud jde o nákup ojetého vozu nebo jiného zboží, což už je delší dobu v zahraničí díky posilující koruně mnohem výhodnější než u nás, bude pro spoustu Čechů velmi lákavý.
C:\fakepath\cnb 14122014-2.png

Devizové rezervy ČNB v listopadu klesly na 123 miliard eur

07.12.2017 Devizové rezervy České národní banky v listopadu klesly o 1,088 miliardy na 123 miliard eur. Meziročně naopak vzrostly o 42,6 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Česká národní banka. V amerických dolarech byly rezervy vyšší, v korunách za měsíc klesly, ale meziročně stouply.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v říjnu klesly

08.11.2017 Devizové rezervy České národní banky v říjnu klesly od září o 623 milionů na 123,7 miliardy eur. Meziročně naopak stouply, a to o 45 miliard eur. Vyplývá to z dnes zveřejněných předběžných údajů centrální banky.
C:\fakepath\cnb 14122014.png

Devizové rezervy ČNB v září klesly těsně pod 124 miliard eur

06.10.2017 Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v září klesly o 217 milionů na 123,9 miliardy eur. Ve srovnání s loňským zářím rezervy naopak stouply, a to o 50,5 miliardy eur. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací centrální banky.
cnb 08012014.png

Devizové rezervy ČNB v srpnu klesly

07.09.2017 Devizové rezervy České národní banky v srpnu klesly o 171 milionů eur na 124,2 miliardy eur. Proti konci loňského srpna naopak stouply o téměř 53,6 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
TOP5-08082017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2017 1) Většina investorů si asi ještě dobře pamatuje, kterak Švýcarská centrální banka (SNB) ukončila, velice nečekaně a ke zlobě mnoha obchodníků, v lednu 2015 svůj několikaletý závazek držet kurz EUR/CHF nad úrovní 1,2000. Učinila tak jistě i proto, aby nemusela dál hromadit cizí měny. Záměr jí podle všeho ale příliš nevychází. Ve skutečnosti SNB pokračuje v hromadění deviz dál. Objem devizových rezerv SNB se zvyšuje po exitu (polovina ledna 2015) zhruba podobně rychle jako před ním.
cnb 08012014.png

Devizové rezervy centrální banky klesly

08.08.2017 Devizové rezervy České národní banky v červenci klesly o 425 milionů eur na 124,3 miliardy eur. Proti konci loňského července, kdy devizové rezervy v eurech činily 68,4 miliardy, se ale téměř zdvojnásobily. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 08012014.png

Devizové rezervy ČNB v červnu vzrostly

10.07.2017 Devizové rezervy České národní banky v červnu vzrostly o 872 milionů eur na 124,9 miliardy eur. V květnu přitom zaznamenaly meziměsíční pokles. Vyplývá to z informací, které dnes ČNB zveřejnila. Oproti konci loňského června, kdy devizové rezervy v eurech činily 67,43 miliardy, se rezervy téměř zdvojnásobily.
img

ČNB je ve ztrátě desítek miliard

08.06.2017 Česká národní banka (ČNB) včera zveřejnila i poslední informace o objemu intervencí před jejich vypnutím 6. dubna. Celkem naše centrální banka nakoupila cizí měny za 2050 mld. korun, což představuje asi 43 % HDP. Už dva měsíce po opuštění intervenčního režimu však počítá z těchto investic obrovské ztráty.
cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB po téměř roce nárůstu v květnu klesly

07.06.2017 Devizové rezervy České národní banky po téměř roce nárůstu v květnu klesly. Snížily se o 728 milionů eur na 123,91 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které dnes centrální banka zveřejnila. Zastavení růstu souvisí s ukončením intervenčního režimu, kdy ČNB na trhu nakupovala eura, aby zabránila posílení koruny pod 27 Kč/EUR. V dubnu, kdy ČNB intervence ukončila, na trhu utratila zhruba 18 miliard korun.
cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v dubnu stouply o 1,5 miliardy eur

09.05.2017 Devizové rezervy České národní banky vzrostly za duben o 1,5 miliardy eur na 124,5 miliardy eur, zatímco v předchozích měsících stoupaly měsíčně o více než deset miliard. Vyplývá to z informací, které dnes ČNB zveřejnila. Zpomalení růstu souvisí s ukončením intervenčního režimu, kdy ČNB na trhu nakupovala eura, aby zabránila posílení koruny pod 27 Kč/EUR. V březnu na trhu utratila více než půl bilionu korun. ČNB intervence ukončila 6. dubna.
cnb 14122014-2.png

Devizové rezervy ČNB v březnu stouply na 122,6 miliardy eur

07.04.2017 Devizové rezervy České národní banky vzrostly ke konci března od února o 17 miliard eur na 122,6 miliardy eur. V korunovém vyjádření se zvýšily o 462,5 miliardy Kč, v dolarech byly vyšší o 19,2 miliardy USD. Z údajů, které centrální banka dnes zveřejnila, rovněž vyplývá, že i v únoru masivně intervenovala. Na forexovém trhu utratila zhruba 220 miliard korun za nákup eur, což byl po letošním lednu druhý nejvyšší měsíční objem od zahájení intervencí v listopadu 2013. Ve čtvrtek forexové intervence ČNB skončily.
cnb-07032017-2.png

Devizové rezervy ČNB v únoru stouply

07.03.2017 Devizové rezervy České národní banky vzrostly během února o 8,8 miliardy eur a na konci měsíce činily 105,4 miliardy eur. V korunovém vyjádření se zvýšily o 237,3 miliardy Kč, vyšší byly i v dolarech. Vyplývá to z dnešních údajů České národní banky. Podle nich také centrální banka v lednu masivně intervenovala. Na forexovém trhu utratila za nákup eur zhruba 391 miliard korun, což byl nejvyšší měsíční objem od zahájení intervencí v listopadu 2013.
cnb.jpg

Devizové rezervy ČNB v lednu vzrostly

07.02.2017 Devizové rezervy České národní banky ke konci ledna stouply proti prosinci o 15,3 miliardy eur na 96,6 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém a dolarovém vyjádření. Z údajů, které centrální banka dnes zveřejnila, rovněž vyplývá, že loni v prosinci opět intervenovala na forexovém trhu, a to výrazně více než v listopadu.
cnb 14122014-2.png

Devizové rezervy ČNB loni vzrostly

06.01.2017 Devizové rezervy České národní banky za loňský rok stouply o 21,7 miliardy eur. Výraznější růst zaznamenaly již v roce 2015, přičemž v dřívějších letech rostly nejvýše o jednotky miliard eur. Rezervy ČNB v eurech činily na konci roku 80,97 miliardy eur. Rezervy meziročně vzrostly i v dolarovém a korunovém vyjádření. Z údajů, které dnes centrální banka zveřejnila, rovněž vyplývá, že banka v listopadu opět intervenovala na forexovém trhu, ale výrazně méně než v říjnu.
cnb 14122014.png

Devizové rezervy ČNB stouply o 1,8 miliardy

07.12.2016 Devizové rezervy České národní banky ke konci listopadu vzrostly proti říjnu o 1,8 miliardy eur na 80,3 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém vyjádření, v dolarovém klesly. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb.jpg

Devizové rezervy ČNB stouply o pět miliard

08.11.2016 Devizové rezervy České národní banky ke konci října vzrostly proti září o pět miliard eur na 78,4 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém a dolarovém vyjádření. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 14122014-2.png

Devizové rezervy ČNB stouply o 2,8 mld. eur

07.10.2016 Devizové rezervy České národní banky se ke konci září zvýšily proti srpnu o 2,8 miliardy eur na téměř 73,4 miliardy eur. Vzrostly také v korunovém a dolarovém vyjádření. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 14122014.png

Devizové rezervy ČNB stouply o 2,1 mld. eur

07.09.2016 Devizové rezervy České národní banky ke konci srpna vzrostly proti červenci o zhruba 2,1 miliardy eur na 70,5 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém a dolarovém vyjádření. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v červenci vzrostly

08.08.2016 Devizové rezervy České národní banky ke konci července vzrostly proti červnu o zhruba 678 milionů eur na 68,11 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém a dolarovém vyjádření. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
Koruna_Euro_713.jpg

Devizové rezervy ČNB v červnu vzrostly

08.07.2016 Devizové rezervy České národní banky ke konci června vzrostly proti květnu o téměř 232 milionů eur na 67,685 miliardy eur. Zvýšily se také v korunovém vyjádření, v dolarovém naopak klesly. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
Mojmir-Hampl-CNB4-1.png

Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem

13.06.2016 Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
cnb 25112013.png

Devizové rezervy ČNB v květnu vzrostly

07.06.2016 Devizové rezervy ČNB v květnu pokračovaly v růstu. Proti konci dubna vzrostly o 1,65 miliardy eur na 67,304 miliardy eur. Rezervy centrální banky stouply také v dolarovém a korunovém vyjádření. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v dubnu rostly

06.05.2016 Devizové rezervy ČNB se po březnovém poklesu v dubnu vrátily k růstu. Proti konci března vzrostly o 1,247 miliardy eur na 65,587 miliardy eur. Rezervy centrální banky stouply také v dolarovém a korunovém vyjádření. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB v eurech klesly

07.04.2016 Devizové rezervy České národní banky v eurech letos v březnu poprvé od července 2014 meziměsíčně klesly. Proti konci února se snížily o 401,5 milionu eur na 64,156 miliardy eur. Také v korunovém vyjádření rezervy po desetiměsíčním růstu klesly, snížily se o 10,86 miliardy korun na 1,736 bilionu korun. V dolarech se rezervy zvýšily o 2,77 miliardy na 73 miliard dolarů. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB.
cnb 1110.jpg

Devizové rezervy ČNB pokračovaly v růstu

08.03.2016 Devizové rezervy České národní banky v únoru pokračovaly v růstu. Od konce ledna se zvýšily o 2,457 miliardy eur na 64,659 miliardy eur. Únorový nárůst byl mírnější než lednový, který představoval 3,2 miliardy eur a byl nejvýraznější od loňského srpna. V ostatních měsících loňského roku rostly rezervy v eurech o jednu až dvě miliardy. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila ČNB. Rezervy stouply i v dolarovém a korunovém vyjádření.
ceska koruna 28072013.png

Devizové rezervy ČNB pokračovaly v růstu

08.02.2016 Devizové rezervy České národní banky v lednu pokračovaly ve výrazném růstu. Od konce loňského roku se zvýšily o 3,2 miliardy eur na 62,46 miliardy eur. Naposledy takto výrazně stouply loni v srpnu, v ostatních měsících loňského roku rostly zhruba o jednu až dvě miliardy eur. Rezervy stouply i v dolarovém a korunovém vyjádření. Z údajů, které dnes centrální banka zveřejnila, rovněž vyplývá, že banka v prosinci opět intervenovala na forexovém trhu.
cina-rezervy-08022016.png

Čínské devizové rezervy klesly

08.02.2016 Čínské devizové rezervy v lednu klesly o 99,5 miliardy dolarů na 3,23 bilionu dolarů, tedy na nejnižší úroveň...
forex-dane-07012016.png

Forex a daně - Co skutečně danit?

07.01.2016 Je milé, že se zde na diskusním fóru rozproudila diskuse na téma daně, to znamená, že se lidem daří, ale CO přesně tedy danit?
cina a euro.png

Čínské devizové rezervy v srpnu klesly

08.09.2015 Čínské devizové rezervy klesly v srpnu o rekordních 93,9 miliardy dolarů na 3,557 bilionu USD. Oznámila to...
img

Fed bude vyhlašovat sazby, překvapí Yellen trhy?

15.06.2015 Zatímco evropská ekonomika stále zápasí se zotavením, americká ekonomika vykazuje zjevné známky konjunktury. Data publikovaná v minulém týdnu skončila výrazně nad očekáváním a potvrdila tak sílu amerického spotřebitele. Nad očekáváním skončily maloobchodní tržby, které v květnu meziměsíčně vzrostly o 1,2 %, což je nejrychlejší tempo za více než pět let. Výrazně výše se posunul také index spotřebitelského sentimentu podle Michiganské Univerzity, který za červen vzrostl na 94,6 bodů vůči očekávaným 91,3 bodům.
img

Akcie Facebook prolomily klíčovou rezistenci, přijdou rekordy?

04.06.2015 Akciové trhy v posledních dnech nenacházejí impulz k výraznějšímu pohybu a celková situace je nastavena neutrálně, když investoři vyčkávají na zítřejší data z amerického trhu práce. Míra nezaměstnanosti by v květnu podle analytiků měla zůstat na úrovni 5,4 %, zatímco počet nově vytvořených pracovních míst je odhadován na 226 tisíc. Proti dubnu by se tak jednalo o mírný nárůst.
img

Humana jedná o převzetí, akcie na historických maximech

01.06.2015 Závěr týdne se nesl na vlně negativního sentimentu, když hrubý domácí produkt USA klesl v prvním kvartálu letošního roku o 0,7 %. Ačkoliv byl propad v konečném výsledku menší, než se očekávalo, jedná se o nejhorší výkon americké ekonomiky od roku 2009. Akciové indexy na zveřejněná data reagovaly více než 0,5% propadem, konkrétně DJIA -0,64 %, NASDAQ Composite -0,55 % a S&P 500 -0,63 %.
img

Výhled na týden: Stojí americká ekonomika před silným propadem?

25.05.2015 Poklidné obchodování v průběhu minulého týdne narušila páteční US makrodata. Index spotřebitelských cen CPI měřící inflaci v dubnu vzrostl více, než se očekávalo. Hlavní CPI bez vlivu potravin a energií v dubnu vzrostl o 0,3 % z březnových 0,2 %. To je nejrychlejší tempo od ledna 2013. Nečekaný tlak na růst cenové hladiny může mít dopad na další rozhodování FEDu a dřívější zvýšení úrokových sazeb v tomto roce.
img

Akcie aerolinek pod silným tlakem

21.05.2015 Na akciových trzích v posledních dnech přetrvává nerozhodnost spojená s nízkou volatilitou a úzkým cenovým rozpětím, když investoři vyčkávají na páteční vystoupení světových centrálních bankéřů. V rámci diskusního fóra na téma „Inflace a nezaměstnanost v Evropě“ vystoupí guvernér ECB (European Central Bank) Mario Draghi, guvernér Bank of England Mark Carney a guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda. Nezávisle na tom v pátek promluví také guvernérka Fedu Janet Yellenová, která na ekonomické konferenci v Rhode Island bude řešit otázky ohledně výhledu americké ekonomiky.
img

Akcie Intel těží ze zvýšených doporučení, Apple z tweetu Carla Icahna

19.05.2015 Akciové trhy v pondělním obchodování navázaly na optimisticky laděný závěr z minulého týdne a index S&P 500 se posunul na nová maxima ve výši 2129,2 bodů. Hlavní benchmark tak roste již čtvrtým dnem v řadě, tažen především sektory zdravotní péče a smíšených konglomerátů. Brzdou je naopak i nadále sektor základních materiálů, který zatěžuje přetrvávající pád cen akcií těžařů, když ceny energetických komodit vlivem klesající poptávky pokračují ve svém dlouhodobém sestupu.
img

Výhled na týden: Útěk z bezpečných aktiv potvrzuje konjunkturu

18.05.2015 Investoři po celém světě se ve velkém zbavují bezpečných státních dluhopisů a výnosy tak raketově rostou. Zatímco ještě koncem dubna se výnosy německých desetiletých dluhopisů pohybovaly pod úrovní 0,1 %, koncem minulého týdne se výnos vyšplhal až na 0,7 %. Obdobné výrazné vzestupy výnosů bylo možné zaznamenat i na japonských a amerických desetiletých dluhopisech. Zdá se tedy, že s rozbíhající se americkou i evropskou ekonomikou investoři definitivně opouštějí bezpečné přístavy a jsou připraveni své prostředky přesunout do rizikovějších aktiv.
img

Zotavení nepálské ekonomiky po zemětřesení

06.05.2015 Je pravděpodobné, že celkové náklady vzniklé v důsledku zemětřesení budou mnohem vyšší, než se původně očekávalo. Přímý dopad je odhadován...
ukrajina 10122013.png

Ukrajina zrušila zákaz komerčních transakcí

26.02.2015 Ukrajinská centrální banka včera večer nečekaně odvolala zákaz většiny komerčních transakcí s devizami, který zavedla teprve včera ráno. Svůj krok nezdůvodnila. Zákaz během včerejšího dne zkritizoval ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk, poškozuje podle něj ekonomiku. Navíc bance vytkl, že svůj krok s vládou nijak nekonzultovala a on se o všem dozvěděl až na internetu.
eurdkk-05022015-5.png

Dánská centrální banka snížila klíčový úrok

05.02.2015 Dánská centrální banka dnes počtvrté za tři týdny snížila svou klíčovou úrokovou sazbu a srazila ji na nové minimum minus 0,75 procenta. Kodaň tím brání kurz měny před výrazným posílením, které by mohlo dánskou korunu vytlačit ze stanoveného úzkého rozpětí vůči euru. To by podkopalo dlouhodobý základ dánské hospodářské politiky.
eurusdh4 13062014.png

Forex v časech fotbalových

13.06.2014 Včerejší úvodní utkání mistrovství světa mezi Brazílií a Chorvatskem bylo plné vášní, zvratů a kontroverze, kdy po...
cnb 25112013.png

ČNB nakoupila devizy za 200 miliard Kč

25.11.2013 Česká národní banka při intervencích k oslabení české měny nakoupila do 20. listopadu devizy v hodnotě zhruba 200 miliard korun. Podle guvernéra ČNB Miroslava Singera už aktivní přítomnost centrální banky na trhu není vždy nezbytná. Sdělil to dnes mluvčí ČNB Marek Petruš.
img

ČNB: Nejčastější mýty opřádající intervence

12.11.2013 Rozhodnutí České národní banky začít používat jako nástroj měnové politiky kurz koruny, oznámené minulý čtvrtek, vyvolalo bouřlivou diskuzi odborné i široké veřejnosti. Ve veřejné debatě, která se rozpoutala na toto téma, se ale podle ČNB objevuje řada mýtů, které centrální banka cítí potřebu vyvrátit. Zprostředkováváme Vám proto níže v nezměněné podobě dokument ČNB, kde centrální banka mýty identifikuje a vyvrací. ČNB v úvodu dokumentu říká, že sílu veřejné diskuse nepovažuje za překvapivou, protože se jedná o jedno z nejzásadnějších rozhodnutí měnové politiky za poslední desetiletí. Zároveň jde podle autorů - Tomáš Holub a Petr Král ze Sekce měnová a statistiky ČNB - o krok, který má v první fázi své nepříjemné důsledky pro občany v podobě zvýšení cen dováženého zboží, v delším období však nad nimi převáží pozitivní důsledky oslabení kurzu v podobě udržení cenové stability a rychlejšího oživení hospodářského růstu.
img

Tomšík (ČNB): Intervence zabrání ztrátě pracovních míst, podpoří spotřebu. Prevence vyjde ekonomiku levněji než léčba deflace

08.11.2013 Hlavní přínos devizových intervencí vidí Česká národní banka v udržení a tvorbě nových pracovních míst a zabránění ztr...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Daně a trading | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/DKK | AUD/CAD | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investiční web | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Dealer | Demo účet | Derivát | Devalvace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ECB (European Central Bank) | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Forward | Futures | G7 | Grafy | Hedging | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | PRIBOR | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Průmyslové objednávky | Put opce | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swap | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Regulátor | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Měnový koš | Jihoafrický rand | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Blue chips | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Analytický tým | Portfolio manager | Obchodní transakce | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Datum vypršení platnosti | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Vnitřní hodnota | Akcie Facebook | Aktuální cena eura | Americká centrální banka | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bossa.cz | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Čínská ekonomika | CitFin | Co je to forex | Co jsou komodity | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB intervence | Dánská koruna | Dánská měna | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dolar | Dolary | Egyptská libra | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektronické obchodování | Elektřina | Eura | Exchange | Expirace | Finanční kapitál | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | Forex a daně | Forex zprávy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat peníze | Jedno euro | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní trh | Kurz ČNB | Kurz CZK | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz švýcarského franku | Kurzy | E15 | Kurzy měny | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup EUR | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria Finance | Patria Online | Pavel Šafařík | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Signály | Spekulace na pokles | Spořící účty | Hodnocení brokerů | Státní dluhopisy | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Ukrajinská hřivna | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Zahraniční měny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ZEW | DXY | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Put | Andrej Babiš | Buy | CEE | Ex-dividend | IRS | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | CTA | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Intervenční nákupy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Sběrný účet | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | S/R zóny | Rozhovor | Blog | Cukr | Retail | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Broker forex | Burze | Cena eura | Investment | Traders | Dow Jonesův index | DPA | Crowdfunding | RBC Capital Markets | Microsoft | MSCI | Generali Investments CEE | David Marek | Investing.com | NATO | Ole Hansen | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Sója | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Technický výhled | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Bavlna | Vývoj na komoditních trzích | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Trading v praxi | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Chytrý Honza | Creditas | Globální trhy | Zajištění investice | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Henry Hub | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Posilování koruny | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Náklady na zajištění | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Forwardy | Akcie v Asii | Japonská burza | Evropská dluhová krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měn | Americké akciové indexy | Zprávy a analýzy | Akce centrálních bank | Miliardy dolarů | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Fibo | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Americké indexy | Saúdská Arábie | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Čínské devizové rezervy | Výrobní index PMI | Guvernér banky | Ethereum | Nižší kurz | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Historická data | Objem intervencí | Spotové operace | Klientské operace | Přehled devizových obchodů | Stav devizových rezerv ČNB | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Aktivní investování | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Ochota investovat | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Příjmy | ČTK | Aktuální cena | Obchodování na měnových trzích | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Zhodnocování měny | Devizy | Carl Icahn | Zajištění proti kurzovému riziku | ex | Purple Trading | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Generali Investments | Forwardový kurz | Spotový kurz | Nákupy cizí měny | Zahraniční forex | Ukončení měnových intervencí | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Obchodníci s měnami | World Gold Council | Cena hliníku | Bitcoin rally | Obchodování indexů | ETH/USD | Digitální zlato | Měnové zajištění | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Kryptoměna ethereum | Štěpán Hájek | Správce portfolia | Lithium | Obchody s měnami | Conseq Investment Management | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Devizy prodej | Saxo | Obchodní války | Krypto | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | Globální růst | Silný americký dolar | L.F. Investment Limited | Americké dluhopisy | Turecké liry | Pokles ceny | Měnové turbulence | Nákup zlata | Ekonomické krize | Pokles turecké liry | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nové peníze | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Long obchod | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | Co je forex trading | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Jiné měny | Napětí na finančních trzích | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Silnější americký dolar | Úrokové sazby ČNB | Intercontinental Exchange (ICE) | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Sazby ČNB | Švýcarská centrální banka (SNB) | Obchodní jednání | Obchodní rozhodnutí | LYNX Idea Center | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Atraktivní investice | Statistický úřad | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Slabší dolar | Sójové boby | Obiloviny | Příjmy Ruska | Silnější euro | Snížení sazeb | Maržové obchodování | Maržový účet | Výnosové křivky | Silný dolar | Poskytování úvěrů | Prodej na krátko | Měnové kontroly | Shrnutí obchodování | Dánská centrální banka | Pozornost finančních trhů | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Denní graf | Poptávka po ropě | Vyzkoušet si trading | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Výška světového dluhu | Bank for International Settlements | Kakao | Ceny kakaa | Snižování rizika | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Střadatelé | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Objem | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Statistické údaje | Snižování úroků | Příliv zahraničního kapitálu | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Technické analýzy | Radomír Jáč | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Co bude | Statistici | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Pohyby kurzu | Domácí měny | Dlužníci | SMA | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | Na burze | CBDC | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Hospodářský výsledek | Řídit riziko | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Běžný investor | Dopad kurzového pohybu | Ceteris paribus | Úrokový diferenciál měn | Nákup cizoměnového aktiva | Problémy | Podíl akcií | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Konzervativci | Celkový zisk | Penále | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Společnost Microsoft | Škoda Auto | Míra | InterContinental | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Údaje o americké ekonomice | Bydlení | COTTON | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | Koruna posílila | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Commodity index | Americké dolary | Aktualizované údaje | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Zpráva COT | Poradenství | Vývoj měnového páru USD/TRY | Ukazatele | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Dobré zprávy | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Pohyby cen | Změny cen | Jüan | Pokles | Situace | České měny | Coronavirus | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | L.F. Investment | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Prodávající | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Bez rizika | Noviny | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Největší ztráty | Americký Fed | Pokračování klesajícího trendu | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Výkyvy | Aktuální Price Action | Propad rublu | Nákupy deviz | Denní nákupy deviz | Nákupy deviz do státních rezerv | Pokles domácí měny | Dolar k rublu | Nástroje měnové politiky | Loko-Invest | Kirill Tremasov | Ekonomika Evropské unie | Pomoc ekonomice | Vysoká rizika | Prudký pokles | Bankovky | Tržní podmínky | Profitovat | Desetileté dluhopisy | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Půjčky v dolarech | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Přerušení toku dolarů | Refinancování dluhů | Získávání nových půjček | Onemocnění | Markéta Fišerová | Měnověpolitické operace | Nouzová opatření | Opatření světových vlád | Vyrovnat ztráty | Hlavní americké indexy | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Euro na dolar | Pravda Capital | Jan Pravda | Martin Hronec | Pravda Capital SICAV | Kvantitativní investiční společnost | Investiční svět | Obavy z ekonomických dopadů | Vyplácet dividendy | Hlavní centrální banky | Četnost swapových operací | Škoda | Komerční banky | Návrh zákona | Asociace | Iracionální | Spoření | Tým Admiral Markets | Růst | Poslanci | Signál | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výprodej ropy | Koronakrize | Magdaléna Korniová | Branch Manager | Dom Maklerski BOS SA | FXCuffs | Swapové body | Poplatky za držení pozice přes noc | Investiční management | Údaje | Dlužník | Novela zákona | Přehled forexových obchodů | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Přebytek běžného účtu | Inflace v české ekonomice | Více peněz | Nové dluhopisy | Majitel | Úspory | Statistiky | Investiční manažer | Trade | Premiér Andrej Babiš | Debata | Posílení | Swingové minimum | Období volatility | Cestování | 3M | Náklady na financování | Omezení kvůli koronaviru | Čistá ztráta | Zadlužení | Bezpečnost | Průmyslové kovy | Účet platební bilance | Hlavní trendy | Volatility trhu | Spekulovat | Potenciální zisk | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Urals | Investovat peníze | Investment management | JDE | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Průraz | Špatné zprávy | Ruské úřady | Výplata | Covid | Chesapeake | Letecký průmysl | MAM | Postupy centrálních bank | Spuštění hyperinflace | Koloběh zadlužení | Rétorika centrálních bank | Řízení cen | Nový trend | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Kolísání cen | Zastavení růstu | Důvěra | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Hnojiva | Trh s futures | Zvýšení daní | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Seznam Zprávy | Transparentnost | Forwardové body | Robusta | Očekávání ČNB | Politici | Průměrný kurz koruny | Pokles spotřebitelských cen | Česká republika | Energetický sektor | Futures a opce | Obchodování s futures | Futures na ropu | UMA | RONDA INVEST | Úvěry podnikatelům | RONDA INVEST a.s. | Přebytek obchodní bilance | Představitelé ČNB | Derivátové trhy | Počasí | Investiční manažeři | Měnová situace | Bilanční suma | Tržní ceny | MXN | Čisté krátké pozice | Zlatý kříž | Aleš Hála | Druh obchodníků | FX Opce | Out of Money | Použití opcí | Použití opcí v hedgování | Hodnota Opce | ETF investoři | LME | Uran | Situace v eurozóně | Oslabení | London Metal Exchange (LME) | Plány | Cíle | Konkurence | Prodej | Shortování | Futures na sojové boby | Technologie | Vývoj měnového páru USD/RUB | Hliník | Výroční zprávy | Světová burza | Otevřené pozice | Energetická skupina | Rekord | Bilion | Chování | Trh práce v USA | Dojima | Budoucí pohyby | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vyšší úroky | SPOT | Funkční období | Ranní glosa | Společnosti | Ředitel pro investice | Opatření | Dna | ANO | RBC | Vysoká poptávka | Energetika | Ruský rozpočet | 100 SMA | Pracovní den | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | FNB | Příjmy z ropy | Obilí | Pozornost | Vývoj měnových kurzů | Prohloubení deficitu | Digitální rubl | Společnost | Obchodní ředitel | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Přístup k obchodování | TIM | Společnost innogy | Innogy | Semih Tumen | Znehodnocování turecké měny | Turecké měny | Podpora vývozu | Opoziční politici | Propad měny | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Ekonom Komerční banky | Konvergence | Miliardy USD | Ocel | Instituce | Spotřební zboží | Ebury | Tomáš Kudla | Revolvingový úvěr | Kontokorent | Toky firemních peněz | Úroky na revolvingu | Sankce | Dmitrij Polevoj | Budoucnost ruské ekonomiky | Zlato ruské centrální banky | Statista | Rezervy držené v eurozóně | Novinářka Statista | Katharina Buchholzová | Světové produkce | Dopady války na Ukrajině | Dodávky zemního plynu | Zajištění kurzového rizika | Online platformy | Technický výhled trhu | Realitní sektor | Rezervní fond | Obchodní instrument | Skokové posílení | Prime | Energetické komodity | Oznámení centrální banky | Promsvyazbank | Nadměrná volatilita | Analýzy trhu | Války na Ukrajině | CZ | Nižší minima | Nižší maxima | Financial stability board | Národní bezpečnost | Západní země | WTI a Brent | Právo | Výprodeje | Invest | Média | Typ investorů | Závazek | Dekret | Vice | Kapitálový fond | Kolísání kurzu | Výhledy | Oblasti forexu | Nárůst cen energií | Stříbro a platina | Devizové příjmy | Kupující | Obchodovaných komodit | Vzestup zlata | Ekologické události | Obchodování s komoditními futures | Platformy | 1M | COT (Commitment of Traders) | Pobřeží slonoviny | Chicago Board of Trade | Chicago Board of Trade (CBOT) | Nákupy | Prodeje | Martin Wasyliw | Commodity | Historie komoditních trhů | Co jsou komodity? | Typy obchodovaných komodit | Jak fungují komoditní trhy? | Prostředí pro nákup a prodej | Nákup a prodej | Nákup a prodej různých surovin | Prodej různých surovin | Druhy komodit | Hospodářská zvířata | Topný olej | Olej | Potravinářský průmysl | Živočišné komodity | Živý skot | Mlékárenský průmysl | Krmný dobytek | Příklady fyzických komoditních burz | New York Mercantile Exchange | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | ICE | Obchodování s derivátovými kontrakty | Kontrakty vázanými na komodity | Fyzické trhy komodit | Fyzické trhy | Trhy komodit | Podkladové komodity | Budoucí pohyby cen komodit | Budoucí pohyby cen | Pohyby cen komodit | Fyzické dodávky | Jak je to s cenou komodit? | Budoucí tržní podmínky | Velikost kontraktu pro komodity | Velikost kontraktu | Obchodované komodity | 5 000 bušlů | 1 000 barelů | Hurikány | Sucha | Hurikány a sucha | Co jsou futures kontrakty? | Převzetí aktiva | Spekulovat na budoucí cenu | Časová osa komoditních trhů | Osa komoditních trhů | Ekonomické obchodování | Převod komodit | Moderní komoditní trhy | Rané počátky | Časová osa | Významný vývoj | Rané formy obchodování s komoditami | Formy obchodování s komoditami | Formy obchodování | Rané formy obchodování | Nejstarší zaznamenané obchodování | Japonská burza rýže | Burza rýže | Obchodníci s rýží | Rýžové lístky | Účtenky | Příslib výměny | Lístky | Tikety | Obchod s rýžovými tikety | Burza Dojima | Burza futures | Burza futures a opcí | Obchodování se zemědělskými komoditami | Kontrakty na obilí | Futures kontrakty na obilí | Standardizované futures kontrakty | Standardizované futures | Futures na sójové boby | Moderní burza | Oves | New York Board of Trade | Board of Trade | Rozvoji obchodování | Rozvoji obchodování s futures | Futures na obilí | New York Cotton Exchange | Butter and Cheese Exchange | Cotton Exchange | Burza pro forwardy | Opční smlouvy | Open-outcry obchodování | Veřejná dražba | Elektronický systém | COMEX | Vývoj elektronického obchodování | Open-outcry | Efektivnější systém | Obchodování na parketu burzy | Obchodování na parketu | Retail obchodníci | Komoditní trhy dnes | Popularita obchodování | Popularita obchodování s komoditami | Politické otřesy | Vyvíjející se technologie | Přístup k obchodování s komoditami | Nové ekonomiky | Ekonomiky rozvíjejících se trhů | Nové zdroje | Ukázka open-outcry | Zásobování průmyslu | První moderní burza | Poslední burza v Evropě | Nižší provize | Obchody prostřednictvím online platforem | Vzdělávací nástroje | Programy technické analýzy | Běžný malý trader | Malý trader | Obchodování na burze v Londýně | Obchodování na burze v USA | Suroviny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

City Markets
Citynationfx-trading
Citywire
CI.US
Civic Science
Civilní letectví
Civitas Resources
Civitas Resources Inc.
CIX Markets
CIX Trader

Následující klíčová slova

Cizoměnový dluh
CKB TRADERS INVESTMENT
CK Hutchison
CL
Clamount Investments
Clamount Investments Limited
Cla na americké zboží
Cla na čínské zboží
Cla na dovoz
Cla na dovoz čínského zboží
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít