Pondělí 27. září 2021 03:03
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital
reklama
Admiral Markets
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Předseda představenstva

img

Týden na akciových trzích: Zatím co burzy v Evropě a USA padají, pražská jede rázně vpřed

17.09.2021 Americké maloobchodní tržby, motor tamní ekonomiky, dopadly lépe, než se čekalo. A hned to bylo na akciích znát. Americká inflace, na rozdíl na naší, dopadla dobře. Žádné nečekané překvapení, čísla byla v souladu s očekáváním. Makro tedy dopadlo dobře. Nicméně se na scénu vrací debata o zvyšování daní. Podle toho také vypadalo obchodování v tomto týdnu. Jeden den krásně zelený, druhý v červeném teritoriu (tab. č. 2).
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Prodeje zlata a stříbra v ČR výrazně rostou, u Golden Gate stouply o 22 procent

15.09.2021 Prodeje zlata a stříbra v Česku výrazně rostou. U největšího českého obchodníka Golden Gate CZ v srpnu činily 352 milionů korun, což byl meziroční nárůst o 22 procent. Proti roku 2019 prodeje vzrostly o 40 procent, řekl dnes ČTK předseda představenstva společnosti Libor Brůna.
img

Česká zbrojovka Group SE: Změny ve vlastnické struktuře

14.09.2021 Česká zbrojovka Group SE (CZG, její akcie se obchodují na BCPP) oznámila v tiskovém prohlášení změny ve vlastnické struktuře a hlasovacích právech u majoritního akcionáře Česká zbrojovka Partners SE. Podíl Česká zbrojovka Partners SE na základním kapitálu CZG se snížil na 81,22 %.
img

Slovenské dráhy koupí od Škody Transportation a ŽOS Trnava vlaky za 2 mld.

09.09.2021 Slovenský národní dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes podepsal smlouvu o nákupu devíti nových elektrických vlakových jednotek za 76,28 milionu eur (1,94 miliardy Kč) s konsorciem firem Škoda Transportation a ŽOS Trnava. ČTK o tom dnes informovala ZSSK. Součástí smlouvy je také opce na dalších 11 souprav. Konsorcium uspělo ve veřejné soutěži a ZSSK už v srpnu oznámila, že s ním uzavře smlouvu.
img

Tilray se připravuje na vstup na americký trh s marihuanou

18.08.2021 Akcie společnosti Tilray (TLRY.US) rostou v průběhu dnešní seance o více než 4 % poté, co tato kanadská marihuanová společnost oznámila plán na nákup konvertibilního dluhu amerického producenta MedMen Enterprises. Tilray investuje do MedMen, aby si zajistila výhodnou pozici vstupu na americký maloobchodní trh s marihuanou, který by mohl být legalizován na federální úrovni. "Díky akceleraci trendu globální legalizace marihuany se můžeme soustředit na budování vedoucí světové značky s cílovými tržbami ve výši $4 mld. na konci fiskálního roku 2024," řekl Irwin Simon, předseda představenstva a CEO, ve svém vyjádření. Dále také uvedl, že transakce s MedMen "je stěžejním krokem směrem k dosažení našich cílů. Pracujeme na tom, aby byla společnost Tilray na čele trhu s marihuanou, jakmile to legalizace dovolí."
img

AMISTA a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství

09.08.2021 Investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.
img

Patria sází na nemovitosti: do svého fondu kupuje nákupní parky v Kolíně a Mohelnici

03.08.2021 Patria Logisticko-Retailový Fond koupil dva maloobchodní parky o celkové rozloze 12 000 metrů čtverečních. Do jeho majetku přibyly Retail park Kolín – Ovčáry a Retail park Mohelnice. Prodejcem byla developerská společnost KPD Group.
img

Škoda Auto zvýšila v 1. pololetí tržby o 35,2 pct na 10,2 mld. eur

30.07.2021 Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto vzrostly v prvním pololetí letošního roku tržby o 35,2 procenta téměř na 10,2 miliardy eur (asi 260 miliard Kč). Celosvětové dodávky vozů zákazníkům v prvním pololetí vzrostly v porovnání se stejným obdobím minulého roku o 20,8 procenta na 515.300 vozů, informovala dnes firma v tiskové zprávě. Loni celkový výsledek firmy ovlivňovala pandemie koronaviru a několik týdnů uzavřené výrobní závody. Letos situaci komplikuje nedostatek čipů, firma tak musí rušit řadu směn, na dva týdny téměř zcela zastavila výrobu.
img

České spořitelně stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o 43,4 pct na 6,6 mld Kč

30.07.2021 České spořitelně v letošním prvním pololetí stoupl čistý zisk meziročně o 43,4 procenta na 6,6 miliardy korun. Za růstem zisku je nižší tvorba rezerv a lepší provozní výkonnost, uvedla dnes banka v tiskové zprávě. Provozní zisk vzrostl o 1,4 procenta na 10,3 miliardy korun, rostly vklady i úvěry.
img

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč

29.07.2021 Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 5,03 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o 500 milionů. Firma EG.D, dříve E.ON Distribuce, má za sebou loni rekordní investice. Vyplývá to z výroční zprávy. O výsledcích dnes informoval Ekonomický deník.
img

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 %

28.07.2021 Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118.480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.
img

Novým předsedou představenstva CZG je Jan Drahota

02.07.2021 Novým předsedou představenstva společnosti CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“ nebo “Skupina”) se s účinností od 1. července 2021 stal Jan Drahota, jenž zároveň v rámci Skupiny působí jako její finanční ředitel. Rozhodlo o tom představenstvo Skupiny, které současně za svou místopředsedkyni zvolilo Janu Růžičkovou.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
img

Pražská burza oslabila, cena nejobchodovanějších akcií Monety klesla

22.06.2021 Pražská burza dnes oslabila, index PX po pondělním růstu klesl o 0,24 procenta na 1163,14 bodu. Dolů ho táhly zejména akcie bank. Největší objemy obchodů dnes opět připadly na Monetu Money Bank, dosáhly téměř 141 milionů korun. Cena akcií banky, jejíž akcionáři na dnešní valné hromadě sice nejprve schválili spojení s bankovní části PPF, následně ale neodsouhlasili jeho financování, klesla o půl procenta na 79,40 Kč. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Firmy podnikatelů Křetínského, Tkáče, Havrlanta a PPF kupují Planeo Elektro

10.06.2021 PPF, EC Investments a Rockaway Capital kupují skupinu FAST, která vlastní řetězec prodejen elektroniky Planeo Elektro. Cenu transakce nezveřejnily. Firmy to dnes oznámily v tiskové zprávě, obchod ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
C:\fakepath\i-09062021-lv.gif

Makléřská firma Interactive Brokers plánuje nabídnout obchodování kryptoměn

09.06.2021 Americká makléřská firma Interactive Brokers Group (IB) plánuje nabídnout zákazníkům možnost obchodovat kryptoměny. Přiměl ji k tomu tlak klientů, uvedla firma podle agentury Bloomberg ve svém dnešním sdělení. Firma, jejíž služeb využívají i čeští zákazníci, se tak připojí k seznamu poskytovatelů plateb jako je PayPal a internetových brokerů, kteří svým zákazníkům umožňují nakupovat, držet a prodávat stále populárnější digitální měny.
img

Interactive Brokers Central Europe expanduje ve střední a jihovýchodní Evropě

01.06.2021 Interactive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), globální makléřská společnost, dnes oznámila, že její maďarský subjekt se připojí k Budapešťské burze cenných papírů (BSE), druhé největší burze ve střední a východní Evropě podle tržní kapitalizace a likvidity, jako registrovaný makléřský subjekt od 12. prosince 2020 s licencí Magyar Nemzeti Bank (MNB). Jedná se o součást strategických plánů firmy expandovat ve střední a jihovýchodní Evropě prostřednictvím maďarského subjektu Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE).
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v prvním čtvrtletí 2021 výnosů v hodnotě 2 miliardy korun

27.05.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za první tři měsíce roku 2021 končící 31. března.
img

Akcie spoločnosti Agora sa odrazili po výsledkoch za Q1

25.05.2021 Agora Inc (API.US), platforma pre interakciu API v reálnom čase, oznámila svoje výsledky za prvý štvrťrok, ktorý sa skončil 31. marca 2021. Celkové výnosy za štvrťrok dosiahli 40,2 milióna dolárov, čo predstavuje nárast o 13,1% oproti 1. štvrťroku 2020. Čistá strata za štvrťrok bola vo výške 14,7 milióna dolárov oproti čistému príjmu 3,0 milióna dolárov za rovnaké obdobie pred rokom. Počet aktívnych zákazníkov k 31. marcu 2021 bol 2 324, čo predstavuje nárast o 97,6% z 1 176 k 31. marcu 2020. Tony Zhao, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Agora uviedol, že spoločnosť otvorila rok ďalším štvrťrokom silného rastu.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE oznamuje dokončení akvizice Coltu

24.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Skupina; PSE: CZG) dnes oznámila, že po získání všech potřebných regulatorních souhlasů od amerických a kanadských orgánů úspěšně dokončila akvizici 100% podílu ve společnosti Colt Holding Company LLC (dále jen Colt), mateřské společnosti amerického výrobce zbraní Colt’s Manufacturing Company LLC a rovněž jeho kanadské dceřiné společnosti Colt Canada Corporation.
img

Akcie Palo Alto vyskočily o 5 % díky dobrým hospodářským výsledkům a pozitivnímu výhledu

21.05.2021 Akcie Palo Alto Networks (PANW.US) vyskočily o 5 % díky nad očekávání dobrému reportu hospodářských výsledků za fiskální Q3 a pozitivnímu výhledu. Tržby společnosti vzrostly na $1,07 mld. z $869,4 mil. před rokem (FactSet konsenzus: $1,06 mld.). Upravený zisk dosáhl na $1,38 na akcii ($1,17 před rokem). Očekávání bylo nastaveno na $1,29 na akcii.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlato dnes zdražilo, za měsíc cena stoupla o 5 procent

12.05.2021 Cena zlata dnes vystoupala na 1833 dolarů (cca 38.520 Kč) za troyskou unci. Za poslední měsíc vzrostla o pět procent, meziročně o více než 100 dolarů (cca 2100 Kč), řekl dnes ČTK na základě dat agentury Bloomberg předseda představenstva českého lídra trhu s investičními kovy Golden Gate CZ Libor Brůna. Mezi hlavní důvody růstu podle něj patří klesající hodnota peněz, rostoucí dolar a stimulace ekonomik ze strany centrálních bank.
img

Rekordní čtvrtletní nárůst zákazníků o 67 tisíc, čistý zisk 19,5 mil. EUR a výnosy 40,8 mil. EUR. Předběžné výsledky XTB za první čtvrtletí 2021.

03.05.2021 V prvním čtvrtletí 2021 vygenerovalo XTB konsolidovaný čistý zisk 19,5 milionu EUR, což je o 121,3 % více než v předchozím čtvrtletí, kdy byl zisk 8,8 milionu EUR. Konsolidované výnosy dosáhly 40,8 mil. EUR (4. čtvrtletí 2020: 30,6 mil., Nárůst o 33,4 %). V prvním čtvrtletí letošního roku získala skupina XTB rekordní počet nových zákazníků - více než 67 tisíc, což znamená mezičtvrtletní nárůst o 75 %. V prvním čtvrtletí také poprvé v historii společnosti aktivně investovalo více než 100 000 klientů XTB.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2020 rekordních výnosů 6,8 miliardy korun

31.03.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své předběžné konsolidované neauditované finanční výsledky za rok 2020.
img

Škodě Auto klesl zisk o 52 %, plánuje investice za 2,5 miliardy eur

24.03.2021 Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby se snížily o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.
img

Akcie spoločnosti FedEx vzrástli o 7% vďaka lepším hospodárskym výsledkom

19.03.2021 Akcie spoločnosti FedEx (FDX.US) vzrástli o viac ako 7% po tom, čo spoločnosť zverejnila pozitívne štvrťročné čísla. Spoločnosť zarobila 3,47 USD na akciu, zatiaľ čo analytici očakávali nižší zisk vo výške 3,23 USD za akciu. Príjmy vzrástli o 23% na 21,50 miliárd dolárov a prekonali trhové prognózy vo výške 19,97 miliárd dolárov, a to vďaka zvýšeniu objemu dodávok elektronického obchodu poháňaného pandémiou počas sviatočnej sezóny prepravy.FedEx očakáva vo fiškálnom roku 2021 zisk EPS vo výške 17,60 až 18,20 dolárov za. „Očakávame, že dopyt po našom neprekonateľnom elektronickom obchode a medzinárodných expresných riešeniach zostane v dohľadnej budúcnosti veľmi vysoký,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Fred Smith v správe o príjmoch spoločnosti FedEx.
img

Rekordný rok XTB: Zisk 89,9 milióna EUR, Tržby 178,3 milióna EUR a viac ako 112 tisíc nových klientov. Predbežné finančné výsledky skupiny XTB za rok 2020.

11.02.2021 V roku 2020 dosiahlo XTB najvyšší prevádzkový zisk v histórii firmy – 178,3 milióna EUR (v porovnaní s rokom 2019 ide o nárast o 233,4 %), najvyšší čistý zisk – 89,9 milióna EUR (rast o 597,4 %) a EBIT – 115,4 milióna EUR (medziročný rast o 689,3 %). XTB tiež získalo rekordný počet nových klientov – 112 000 (nárast o 206,5 % v porovnaní s rokom 2019). Skupina tiež prekonala hranicu štvrť milióna klientov.
C:\fakepath\xtb-08022021-1.jpg

Rekordní rok XTB: Zisk 89,9 milionu EUR, Tržby 178,3 milionu EUR a více než 112 tisíc nových klientů. Předběžné finanční výsledky skupiny XTB za rok 2020.

08.02.2021 V roce 2020 dosáhlo XTB nejvyšší provozní zisk v historii firmy - 178,3 milionu EUR (ve srovnání s rokem 2019 jde o nárůst o 233,4 %), nejvyšší čistý zisk - 89,9 milionu EUR (růst o 597,4 %) a EBIT - 115,4 milionu EUR (meziroční růst o 689,3 %). XTB také získalo rekordní počet nových klientů - 112 000 (nárůst o 206,5 % oproti roku 2019). Skupina také překonala hranici čtvrt milionu klientů.
img

Daimler plánuje oddělení divize nákladních vozů i změnu názvu

03.02.2021 Německý automobilový koncern Daimler plánuje oddělení divize nákladních vozů a autobusů Daimler Truck a uvedení jejích akcií na burzu. Oznámila to dnes firma. Dodala, že zbývající část podniku zahrnující výrobu osobních vozů by se v budoucnosti měla přejmenovat na Mercedes-Benz.
img

Buducnost stříbra? Hlavním tahounem jeho ceny budou solární panely, 5G sítě a elektromobily

26.01.2021 Stříbro, je jedním ze vzácných kovů, které má široké využití. Jeho hodnotu oceňují ve šperkařství, medicíně, ale také díky svým jedinečným vlastnostem nachází uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Jeho budoucnost je díky novým technologiím na vzestupu. Solární panely, 5G sítě a elektromobily se bez něho neobejdou. Také mezi investory má tato komodita své jisté místo jako dlouhodobá investice, která si uchovává svoji hodnotu a jeho obliba stále roste. Jeho atraktivnosti jistě napomáhá i jeho dostupná cena a vysoká likvidita.
C:\fakepath\wb-15122020-lv.gif

Buffett: Kongres by měl rychle pomoct drobným podnikatelům

15.12.2020 Americký Kongres by měl rychle pomoci drobným podnikatelům, kteří jsou "vedlejšími oběťmi" koronavirové pandemie. Spojené státy jsou v ekonomické válce, řekl dnes v televizi CNBC s odkazem na uzavírání americké ekonomiky známý miliardář a investor Waren Buffett.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Rok 2020 – rekordní rok pro zlato

08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla za prvních devět měsíců roku 2020 rekordních výnosů 5,0 mld. Kč

24.11.2020 Praha (24. listopadu 2020) ― CZG – Česká zbrojovka Group SE, která patří k nejvýznamnějším evropským výrobcům ručních palných zbraní, dnes oznámila vybrané konsolidované neauditované finanční výsledky za první tři čtvrtletí roku 2020.
img

Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků

12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
C:\fakepath\p-09112020-lv.gif

Pfizer tvrdí, že jejich vakcína má přes 90procentní účinnost

09.11.2020 Americká farmaceutická společnost Pfizer dnes oznámila, že její experimentální vakcína proti covidu-19 vykázala více než 90procentní účinnost. K závěru společnost dospěla na základě předběžných dat z rozsáhlé studie. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Americké prezidentské volby skončily, výsledek zatím nejistý, zlato vyčkává

06.11.2020 Událost, na kterou se upírají zraky celého světa, se blíží ke svému závěru. Americké prezidentské volby jsou bezesporu nejočekávanější, nejsledovanější a nejnapínavější v historii USA. Celý svět nyní sleduje, jak asi dopadnou a jakou cestou se USA vydají příští čtyři roky. Zbývá dopočítat poslední hlasy, v několika státech a celý svět se dozví, kdo se stane na čtyři roky nejmocnějším mužem světa. Jak na tuto událost reagují finanční trhy?
img

Cena zlata i přes své propady bude dlouhodobě posilovat

26.10.2020 Rekordní cena zlata v srpnu a její následný pád dokazuje, že zlato není vhodný investiční nástroj pro krátkodobé spekulativní investice. Na investici do žlutého kovu je třeba pohlížet jako na dlouhodobé bezpečné uložení finančních prostředků, které minimálně deset let nebudou potřeba, pak se tato investice stoprocentně vyplatí.
img

Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start

05.10.2020 Lékárenská a technologická společnost Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start pražské burzy, který je určený pro menší firmy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800.000 akcií společnosti, ukončení příjmu objednávek je stanoveno na úterý 20. října. Prvním obchodním dnem bude pondělí 26. října. Cenové rozpětí nabídky je 350 až 424 korun za akcii. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Česká zbrojovka získala veřejnou nabídkou akcií 812 milionů korun

02.10.2020 Česká zbrojovka Group SE (CZG) získala ve veřejné nabídce akcií na pražské burze 812 milionů korun, opce může přinést dalších 81,2 milionu Kč. Firma upsala 2,8 milionu nově vydaných akcií, v opci k pokrytí případného zvýšení nabídky se zavázala poskytnout až 280.000 nynějších akcií. Obchodování s akciemi CZG na hlavním trhu pražské burzy začíná dnes s otevírací cenou 290 korun za akcii. ČTK to dnes oznámila firma.
img

CZG - Česká zbrojovka Group SE získala ve veřejné nabídce akcií 812 mil. Kč

02.10.2020 Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Společnost) dokončila úpis svých akcií v rámci veřejné nabídky (dále jen Nabídka), v níž získala celkem 812 milionů Kč určených k financování rozvojových plánů Společnosti ve Spojených státech. Nad rámec primární nabídky poskytl jediný akcionář CZG, jímž je společnost Česká zbrojovka Partners SE, opci navýšení umožňující prodej dalších 280 000 akcií v hodnotě až do výše 81,2 milionů Kč. Obchodování akciemi CZG na hlavním trhu (Prime Market) Burzy cenných papírů Praha (BCPP) začíná dnes pod symbolem CZG. Otevírací cena byla stanovena na Kč 290 za akcii.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

Česká zbrojovka Group SE oznamuje záměr nabídnout své akcie k obchodování na pražské burze

09.09.2020 CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Společnost), jejíž akcie byly s účinností od 1. června 2020 zapsány na hlavním trhu (Prime Market) Burzy cenných papírů Praha („BCPP“), oznamuje svůj záměr uskutečnit veřejnou nabídku svých akcií („Nabídka“). Podrobné informace o Nabídce budou zveřejněny v prospektu, jakmile jej schválí Česká národní banka („Prospekt“).
img

PLATINA A PALLADIUM, DRAHÉ KOVY, KTERÉ ROVNĚŽ ZASÁHL KORONAVIRUS

24.08.2020 Rok 2019 byl rok palladia, kdy jeho cena atakovala jednu hranici za druhou, ani platina nezůstala v loňském roce pozadu. Nicméně přišel rok 2020 s koronavirovou krizí, která významně zasáhla právě i trh s těmito drahými kovy.
img

Škoda považuje návrat na loňská čísla ve 4. čtvrtletí za možný

31.07.2020 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto čeká po meziročním propadu provozního zisku a tržeb v prvním pololetí vlivem pandemie koronaviru postupné oživení trhu ve třetím čtvrtletí. Považuje za možné, že ve čtvrtém čtvrtletí se vrátí na loňskou úroveň, uvedla dnes Škoda Auto v tiskové zprávě. Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard Kč) z 824 milionů eur před rokem. Tržby Škody Auto v pololetí klesly o více než čtvrtinu na 7,5 miliardy eur (196,5 miliardy Kč) z 10,2 miliardy eur před rokem.
img

Provozní zisk Škody Auto v pololetí prudce klesl

30.07.2020 Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard Kč) z 824 milionů eur před rokem. Oznámil to mateřský koncern Volkswagen. Automobilový průmysl letos těžce zasáhla koronavirová krize. Tržby Škody Auto v pololetí klesly o více než čtvrtinu na 7,5 miliardy eur (196,5 miliardy Kč) z 10,2 miliardy eur před rokem.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
img

Nové byty v Praze do července zdražily o 6,1 procenta

22.07.2020  Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci 1. pololetí meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta na 108.261 korun za metr čtvereční. Tempo zdražování vzrostlo z 1,6 procenta na konci března. Mezičtvrtletně se ceny zvýšily o 1,8 procenta. Počet prodaných bytů za prvních šest měsíců meziročně klesl o čtyři procenta na 2400. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které zveřejnily na tiskové konferenci. Za posledních pět let stouply ceny novostaveb v hlavním městě o 95 procent.
img

Odbyt automobilky Škoda Auto v pololetí klesl téměř o třetinu

17.07.2020  Automobilce Škoda Auto v letošním prvním pololetí klesl meziročně odbyt o 31,3 procenta na 426.700 vozů. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen. Poptávku po automobilech letos výrazně ovlivnila koronavirová krize. V červnu se už ale odbyt Škody Auto meziročně snížil pouze o 16 procent na 94.600 vozů po květnovém propadu o více než 45 procent.
img

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akcie Commerzbank po nečekané rezignaci vedení zpevňují

06.07.2020 Akcie Commerzbank po nečekané páteční rezignaci generálního ředitele a předsedy představenstva dnes výrazně zpevňují. Příčinou odchodu dvou nejvyšších členů vedení přitom byly jednak klesající zisky této druhé největší banky v Německu, částečně ale i nízké ocenění akcií banky. Po poledni akcie Commerzbank přidávaly zhruba osm procent, zatímco širší trh skoro dvě procenta.
img

Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců

29.06.2020  Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to dnes oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku, přesný počet bude záviset na vývoji ve společnosti. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
img

Zlato stoupá na osmileté maximum, obavy z koronaviru se vrací a tlačí investory do bezpečných vod

24.06.2020 „Cena zlata se v květnu stabilizovala a v červnu mírně klesala, protože se kapitál přesouval do akcií a obligací. Zvýšení počtu případů koronaviru po celém USA vyvolalo přes víkend nové obavy z recese delší, než se očekávalo. Florida zaznamenala tři dny za sebou rekordní počet případů. Odborníci se obávají pádu dolaru, vyvolaným růstem amerického dluhu a napjatými globálními obchodními vztahy. Oslabený dolar pak povede ke zhodnocení ceny zlata,“ uvádí Lukáš Jankovský, předseda představenstva společnosti Zlaťáky.
img

Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

09.06.2020 Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent. Extrémní poptávka po fyzickém zlatě a stříbře způsobila dočasný nedostatek zlata na trzích a stále trvající nedostatek stříbra, uvedli dnes hlavní tuzemští prodejci zlata pro ČTK. Přesná čísla neuvedli. V současné době se cena zlata na světových trzích pohybuje kolem 1720 dolarů za troyskou unci (v přepočtu 40.454 Kč), přičemž v polovině května ceny atakovaly sedmiletá maxima na úrovni 1765 USD za unci. Historické maximum zlata ze září 2011 činilo více než 1912 dolarů za troyskou unci.
img

Palladium pokořilo na konci května hranici 2 000 dolarů za trojskou unci

05.06.2020 Na konci května se palladium přehouplo přes hranici 2 000 dolarů za trojskou unci a dnes se jeho cena stále drží nad 1 950 dolarů. Hlavní důvodem je optimismus spojený s opětovným otevřením čínské ekonomiky a plánovaným rozjezdem automobilek, které byly nuceny uzavřít své provozy v důsledku koronavirové krize.
img

Češi opět potvrzují, že jejich finanční gramotnost roste

25.05.2020 V současné době lidé více než dříve přemýšlejí o rodinných financích. Každá krize vyvolává otázky, zda mají lidé dostatečně chráněn svůj majetek. Může však přinášet i novou investiční příležitost, kam své peníze uložit, aby neztrácely na hodnotě. Zlato je tradičně bezpečný přístav pro dlouhodobé investice. Jak ukazují čísla společnosti Zlaťáky, Češi se vrhli na nákup zlata již v polovině března.
img

Společnost Xiaomi v žebříčku Global 2000 časopisu Forbes

15.05.2020 Časopis Forbes zveřejnil žebříček Global 2000 pro rok 2020. Společnost Xiaomi Corporation zabývající se výrobou chytrých telefonů a inteligentního hardwaru propojeného prostřednictvím platformy Internet of Things, oznámila umístění na 384. pozici v žebříčku. Ve srovnání s minulým rokem si Xioami polepšilo o 42 příček.
img

Rychlá, turbulentní doba pro obchodníka se zlatem

04.05.2020 Investiční zlato a stříbro jsou nástroje, který slouží lidem k uchování majetku v nejistých dobách. Za minulé krize v letech 2008-2015 cena zlata vystoupala až k 1 900 USD za unci. Letos se díky pandemii koronaviru a jeho dopadu na ekonomiku přehoupla přes 1 700 USD za unci. Zlato však zažívá, jak růst, tak i strmé poklesy (stejně jako akcie, komodity a další), což je specifikum dnešní doby. Prudké propady generují nákupní příležitosti a investoři vybírají hotovost, aby za ni mohli nakoupit to, co je momentálně ve výprodeji.
C:\fakepath\sh-30042020-lv.jpg

Shell poprvé od války sníží dividendu, má výrazně nižší zisk

30.04.2020 Britsko-nizozemská energetická společnost Shell poprvé od druhé světové války sníží dividendu. Firma dnes také uvedla, že kvůli poklesu poptávky vlivem pandemie téměř o čtvrtinu sníží produkci ropy a zemního plynu. Čistý zisk v prvním čtvrtletí firmě klesl meziročně o 46 procent na 2,9 miliardy dolarů (72,2 miliardy Kč). Výsledek ale i tak překonal očekávání analytiků.
img

Podnikatelé v cestovním ruchu se obávají jeho zhroucení

01.04.2020  Podnikatelé v cestovním ruchu upozorňují, že hrozí nenávratné zhroucení a praktická likvidace zahraniční turistiky v České republice a cestovního průmyslu s nevyčíslitelnými dopady. V otevřeném dopise to dnes napsali premiérovi Andreji Babišovi (ANO), kterého zároveň vyzvali, aby je pozval ke společným jednáním na řešení současné situace. Dopis inicioval předseda představenstva cestovní agentury Invia Jaroslaw Czernek, připojily se k němu další cestovní agentury, kanceláře, hotely i turistická střediska, celkem stovka firem. Dopis má ČTK k dispozici.
img

Vedení Fiat Chrysler si dočasně kvůli koronaviru sníží mzdy

31.03.2020 Vedení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles si dočasně sníží mzdy kvůli koronavirové pandemii, aby se zabránilo propouštění. S odvoláním na dopis, který zaměstnancům zaslal šéf podniku Mike Manley, o tom dnes informovala agentura Reuters.
img

Zlato prorazilo hranici 1 600 USD za unci. V eurech je nejdražší v historii.

19.02.2020 Koronavirus a sílící hrozba splasknutí čínské bubliny vystřelila cenu zlata na rekordní hranici nad 1 600 USD za unci. V letošním roce je to již podruhé, první výrazný růst způsobila potyčka mezi USA a Íránem na začátku roku.
img

O2 loni zvýšila výnosy na 38,8 miliardy

27.01.2020  Operátor O2 zvýšil loni výnosy o dvě procenta na 38,76 miliardy korun. Čistý zisk stoupl kvůli investicím pouze o 0,2 procenta na 5,46 miliardy Kč. Firma zvýšila počet zákazníků u všech svých služeb, nejvíce, o více než 100.000, přidala O2 TV. Spotřeba mobilních dat vzrostla o 30 procent. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
img

Papcel v insolvenci

30.08.2019 Společnost Papcel ve svém insolvenčním návrhu neuvedla všechen majetek. Chybí zásoby hutního, spotřebního a drobného materiálu.
trump.jpg

Studie: Trumpův protekcionismus je škodlivý pro svět i USA

12.09.2017 Obchodní politika Spojených států po nástupu prezidenta Donalda Trumpa do funkce čím dál více sází na protekcionistická opatření, jejichž cílem má být podpora domácí ekonomiky a zajištění pracovních míst. Ve skutečnosti jsou však takováto opatření škodlivá pro světovou ekonomiku a především pro samotné americké hospodářství, tvrdí studie německé Bertelsmannovy nadace.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Koruna | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Bezpečný přístav | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Objemy obchodů | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | Dluhopis | EBIT | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Exekuce | FX | Fed | Finanční trhy | Forexový obchodník | Futures | Fúze | GAAP | IFRS | IPO | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Margin | Market Maker | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Příkaz | Rally | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Long Term | Směnný kurz | Spotový trh | Spread | Tištění peněz | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Obchodování s cennými papíry | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | RMB | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | ČSOB | Partners | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Online trading | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Přenos | Akcie Erste | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Bezpečná investice | Brokers | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Index PMI | Instrument | Investice do fondů | Investice na burze | Investiční zlato a stříbro | Investiční | Investiční kovy | Investiční mince | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | J&T Banka | J&T | Jak investovat | Jak obchodovat forex | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz USD | E15 | Maďarsko | Management | Market | Minimální mzda | Nákup akcií | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování forex | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Oslabení měny | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tesla Motors | Trh cenných papírů | Trh | Tržní podíl | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj zlata | Webináře | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | Buffett | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | EV | Free float | Indie | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Private banking | Prospekt | PX index | REIT | Roadshow | ROCE | Itálie | Spojené státy | Denní změna | Hlavní trh | Minimální množství | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Know-how | Genesis | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | DPA | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Home Credit | Macquarie | TLTRO | Zlaté mince | Oslabení eura | Petr Koblic | Šéfka Fedu | Ceny nemovitostí | Kurz EUR/USD | Finanční systém | Finanční gramotnost | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Finanční centrum | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | KBC | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Referendum | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Firmy | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Akcie bank | IHS | Objem investic | Miliardy dolarů | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | FactSet | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Bezpečné dluhopisy | CzechInvest | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Prodej aut | Akcionáři | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | BDO | Exxon | Chevron | Mzdy | Slabé euro | Makléřské společnosti | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Příjmy | xStation | ČTK | Obchodování forexu | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | J&T Finance Group | Očekávání | Mercedes | Audi | Globtrex | IHS Markit | TPG Capital | Purple Trading | Bitstamp | Skupina PPF | Bankovní index | Cena palladia | Vývoj směnných kurzů | Globtrex.com | IBKR | World Gold Council | Zlato.cz | Zásoby zlata | Obchodování na pražské burze | Spekulativní investice | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | Štěpán Hájek | Lithium | Investiční skupiny | Automatizované obchodování | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Kobalt | Wood & Company | Burzovní trh | Burzovní trh START | Globální akcie | Ekonomické výsledky | Obchodní války | FinTech | PANW | Obchodní válka | Evropské akciové trhy | Obchodovat forex | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Nákup zlata | Výplaty dividend | Geopolitika | Fond kvalifikovaných investorů | Trh Start | Nové peníze | Použití finanční páky | FKI | Úrokový výnos | Finanční skupina | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Roční výnos | Posilování české koruny | Týden na akciových trzích | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Aktiva centrálních bank | Česká firma | Čínské firmy | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Makléřská společnost | Inven Capital | Poptávka po zlatu | Zvýšení sazeb | Státní fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Obavy investorů | Inflační očekávání | Obchodní aktivity | Odhad růstu ekonomiky | Společná měna | Nabídka akcií | Americké společnosti | Fibo retracement | Trhy.cz | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Svět investování | STAR | Růst ceny zlata | Akcie Commerzbank | Výkonný ředitel | Jan Rohrbacher | Akcia | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Konglomerát | Indická ekonomika | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Cena žlutého kovu | Zájem o stříbro | Depozitní sazby | IMK | Saudi Aramco | PPF | Hospodářský výhled | Thomas Cook | Finanční údaje | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Investice do fondu | Hospodářské krize | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | IOT | Strategické partnerství | Trinity | Objem | Obchod | Zájem o investici | Myšlenka | FRED | Skupina ČEZ | CETA | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Primární nabídky | Firma | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Pfizer | USA a Čína | Rostoucí trendová čára | Růst cen | Zůstatek | Studie | 4G | Vysoké riziko | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Co bude | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Mike Manley | Generální ředitel | Česká měna dnes | Příliv investic | Placebo | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Legislativa | Vicepremiér | 5G | AFP | Technická analýza EUR/USD | Inflační cíle | Evropští investoři | České hospodářství | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | Financovat | Wüstenrot | EET | SMA | Omezení těžby | E-shopy | Průmysl | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Propouštění | Čínské zboží | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Pojišťovny | Zbývající akcie | Total | Prognózy | Nejistoty | Kotační výbor | Cena za akcii | Evropský průmysl | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Výsledek voleb | Plyn | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Časopis Forbes | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles | Farmaceutická společnost | Airbus | Dieselgate | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Šperky | Nabídka a poptávka | Automobil | Skupina AXA | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů | Miliardy korun | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Růst poptávky | Černé labutě | Návratnost | Daimler | Dividendová politika | O2 | Miliardy eur | Budoucnost | Výplaty dividendy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Mercedes-Benz | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Ukazatele | Technologická společnost | Velikost ztráty | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Filantrop | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Finance Group | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Jindřich Fremuth | O2 Jindřich Fremuth | Generální ředitel O2 | Ředitel O2 | Investice v roce 2018 | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Firmy v ČR | Výnosy firmy v ČR | Mobilní operátor | Tomáš Kouřil | Finanční ředitel | Meziroční růst | IFRS 16 | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Jumpshot | Jednatel | Jednatel společnosti | Ceny Bitcoinu | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | BP | Dodávky na trh | Student Agency | Rekordní hodnoty | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Obchodovanie | Prodávající | Americká inflace | Státní dluh ČR | COVID-19 | Bentley | Bankovnictví v České republice | Stabilita | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Šok | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | WP | Restrikce | Poradci | Lufthansa | Nouzový stav | Indické akcie | Mince | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Snížení dividendy | Šíření viru | Vysoce likvidní | Burzy cenných papírů | Světová ekonomická krize | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Další pokles | Národní rozvojový fond | Koronavirová krize | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Kongres | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Enormní zájem | Dopad pandemie koronaviru | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Potenciál | KNF | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Air Bank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Podnikatelé v cestovním ruchu | Český cestovní průmysl | Cestovní průmysl | Hotelnictví | Invia | Jaroslaw Czernek | Invia Jaroslaw Czernek | Práce | Rozvojová banka | Vláda USA | Podíl na trhu | Afrika | Model Y | Údaje | DPH | Mexiko | Obchodovat s cennými papíry | Radovan Vítek | Patenty | Možnosti obchodování | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Výpadky | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Vývoj ceny stříbra v USD | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Premiér Andrej Babiš | Debata | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Zisk automobilky | Zisk automobilky Škoda | Provozní zisk automobilky Škoda | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Oil Majors | Energetická společnost | Společnost Shell | Chad Holliday | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Tweet | Dopravci | PAMP | Zpracovatelé zlata | Největší zpracovatelé zlata | Valcambi | Argor-Heraeus | Fondy obchodované na burze | Soud | Koncern Volkswagen | Čtvrtletní zisk | Dlouhodobý trend | Dosáhnout zisku | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | O2 CR | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Technologický pokrok | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Global 2000 | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Zahájení dodávek | Svaz dovozců automobilů | Experimentální vakcína | Marek Brávník | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Koronavirová pandemie | Kupci | EasyJet | Fischer | Jan Sýkora | OKD | JDE | ČR | Stravenkový paušál | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Akcie České zbrojovky | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Prime Market | EXIMAT | CZ-USA | Zbrojovka Brno | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Pozitivní sentiment | Genesis Capital | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Rekordní nárůst | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Prodej zlata v Česku | Poptávka po zlatě | David Marášek | Nikola | Teorie černé labutě | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Rozsáhlé investice | Agrofert | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Rostoucí trend | Per rollam | Covid | Představenstvo | Výhled hospodaření | Firma ČEZ | Práce z domova | Skupina Smartwings | Martin Zielke | Stefan Schmittmann | Šéf banky | Cerberus | Dopad pandemie | Výrazný propad | E.ON | Větší riziko | Zájem o investování | Ocenění | SAE | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Omar Arnaout | Společnost XTB | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Důležitá rezistence | Celkový výsledek | Úloha zlata | World Gold Organization | COVID III | Provozní zisk Škody Auto | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Časový horizont | Cenové hladiny | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Počty nakažených | VHM | eMan | Počet akcií | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Holdingová společnost | Společnost eMan | Odborníci | Zdanění | Pilulka.cz | Program Antivirus | Elektromobily | Ambasador | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Klimatický plán | Biden | Softwarová společnost | Omezení výplaty dividend | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | José Mourinho | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Americké prezidentské volby | Dušan Kunovský | Klíčový okamžik | Akciové portfolio | Koncern | Nařízení | Burzy v Evropě | Moneta | Zveřejnění výsledků | Výsledky voleb | Výhra Joe Bidena | Výhra Donalda Trumpa | Provozní zisk společnosti | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Celosvětová poptávka po zlatě | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Společnost CZG | Akcie spoločnosti | Česká televize | Mountfield | Stock Spirits | Daňový balíček | Životní prostředí | Tesco | Siemens | EC Investments | FDX.US | FedEx (FDX.US) | Peloton | Voda | Makléřská firma | Online prostředí | Růst ceny | Tržby z prodeje | Znehodnocení úspor | Tilray | TLRY | CARA | Klienti XTB | Bilanční suma | Thomas Peterffy | Dnešní seance | Rekordní rok | Výsledky XTB | Finanční výsledky | X Open Hub | XOH | X Open Hub (XOH) | Podnikání XTB | Dynamický růst | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Colt | Akcie společnosti Tilray | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Air | Pandemie covidu-19 | Umění | Jan Rožek | Krok za krokem | Pepco | Provozní výsledky | Rostoucí ceny | XTB MENA | XTB MENA Limited | Skupina XTB | Nárůst zákazníků | Benxy | Interactive Brokers Group | Pandemie COVID | Analytické fórum | Kurzotvorné zprávy | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | PANW.US | Palo Alto Networks (PANW.US) | Akcie Palo Alto Networks (PANW.US) | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Agora | Agora Inc | API.US | Agora Inc (API.US) | Akcie spoločnosti Agora | API | ZS | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | Prodejní ceny | Podstatné kurzotvorné zprávy | René Holečka | Lubomír Kovařík | René Holeček | Dennis Veilleux | Interactive Brokers Central Europe | Nasdaq: IBKR | IBCE | Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE) | Magyar Nemzeti Bank | Magyar Nemzeti Bank (MNB) | MNB | Salvador | IB | Interactive Brokers Group (IB) | IB Thomas Peterffy | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Firma FAST | FAST ČR | Firma FAST ČR | Sluggeria | Skupina FAST | Zdeněk Pech | Příležitosti | Central Group | Skanska | Prodej | Týdenní výkon | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Navýšení kapitálu | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Jan Holeček | Skanska Reality | UST | Výroční zprávy | Americký trh | Energetická skupina | E.ON ČR | EG.D | E.ON Energie | E.ON Distribuce | Klíčové společnosti | AMISTA | Rakouská bankovní skupina | Stefan Dörfler | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Rodinné vztahy | Patria Logisticko-Retailový Fond | Retail park Kolín | Retail park Kolín - Ovčáry | Retail park Mohelnice | KPD Group | Patria investiční společnost | Nina Kozáková | Patria investiční společnosti | Super Zoo | Deichmann | Style | Jysk | ČSOB Wealth Office | Wealth Office | Služba Wealth Office | Exkluzivní služba | Pavel Tichý | Předseda představenstva Patria | ČSOB Private Banking | KBC Group | Logisticko-Retailový Fond | Tomáš Pribiš | Ondřej Horák | Vít Vařeka | Drahota | Akcie Tilray (TLRY.US) | Společnosti | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Slovenské dráhy | Evropský index | Evropský index (Stoxx Europe 600) | Zprávy z pražské burzy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Předseda
Předseda AKAT ČR
Předseda ČEZ
Předseda ČKMA
Předseda dozorčí rady
Předseda Evropské komise
Předseda Evropské rady
Předseda podnikové rady
Předseda poslaneckého klubu
Předseda poslaneckého klubu ODS

Následující klíčová slova

Předseda představenstva Patria
Předseda senátního výboru
Předseda slovenské sněmovny
Předseda správní rady
Předsedkyně Evropské komise
Předsednictví EU
Předsedové vlád
Předsevzetí
Představenstvo
Představenstvo ČEZ
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Roadshow
Potvrďte prosím... Zavřít