Pondělí 29. listopad 2021 19:32
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Bernstein Bank
reklama
Purple Trading CUP
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Minimální mzda

img

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně

05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.
C:\fakepath\nobelovka3.jpg

Práce laureátů Nobelovy ceny změnila ekonomii díky experimentům

11.10.2021 Práce ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, vyvozují poznání o světě díky experimentům na základě skutečného chování lidí v reálném prostředí. Zároveň jejich přístup odráží změny v ekonomické vědě v posledních desetiletích, kdy bez využití experimentů a měření nemá odborná práce a její následná aplikace do praxe téměř šanci na úspěch. Inspiraci by si z výsledků tohoto přístupu měly vzít i vlády. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Před Vánocemi najme Amazon v Anglii 20 tisíc sezonních pracovníků

30.09.2021 Ve Velké Británii je teď poptávka po sezonních pracovnících. Společnost Amazon zaměstná lidi v třídících a doručovacích centrech. Minimální mzda za hodinu práce bude začínat na deseti librách, to je v přepočtu přibližně 295 Kč. V některých případech se částka může pohybovat i kolem 11,10 libry. Tyto částky odpovídají červnovému nárůstu mezd klasikých zaměstnanců. Společnost dále shání lidi, kteří by rozváželi balíčky za minimální hodinovou mzdu 13-15 liber.
img

Ministryně Maláčová žádá dramatické zvýšení minimální mzdy, na 18 tisíc korun. Poškodilo by podnikatele, firmy, obce i kraje – velká daň za volební hlasy navíc

07.06.2021 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých dnešních slov navrhne navýšení minimální mzdy ze stávajících 15 200 korun na rovných 18 tisíc korun, a to s účinností od ledna příštího roku.
C:\fakepath\Venezuela-bolivar.jpg

Venezuelská vláda zvýšila minimální mzdu o 289 procent

02.05.2021 Venezuelská vláda zvýšila minimální měsíční mzdu o 289 procent. Oznámil to ministr práce Eduardo Piňate. Venezuelská ekonomika je sedmým rokem v recesi a čtvrtým rokem ji trápí vysoká inflace, tzv. hyperinflace.
img

V Evropské unii jsou obrovské rozdíly v nastavení minimálních mezd

10.02.2021 „V kontextu Evropské unie můžeme o minimální mzdě v České republice prohlásit, že je směšně nízká. Kdybychom se chtěli dostat k průměru Evropské unie měla by se minimální mzda pohybovat kolem úrovně 55 procent mediánu mezd. To by oproti současnosti znamenalo nárůst přibližně o 2 000 korun na 17 200 korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Biden.jpg

AP: Bidenův test - naplánovat růst v politicky rozdělené zemi

19.01.2021 Když Joe Biden vstoupil do Bílého domu jako viceprezident, ekonomika byla samý kráter. Nezaměstnanost rostla, akcie se hroutily, miliony Američanů byly v počátečním stádiu ztráty domova kvůli prasknutí bubliny na trhu s bydlením. O 12 let později se Biden vrací do Bílého domu jako prezident a ekonomika je poničená pandemií, píše agentura AP. Tentokrát je ale situace odlišná.
C:\fakepath\dolary.jpg

Biden představil balík na pomoc ekonomice ve výši 1,9 bln. USD

15.01.2021 Nastupující prezident Spojených států Joe Biden ve čtvrtek (místního času) představil chystaný soubor opatření na podporu ekonomiky ve výši 1,9 bilionu dolarů (40,8 bilionu korun). Prostředky mají směřovat na boj s pandemií covidu-19, ulevit domácnostem i nastartovat hospodářský růst, informovala agentura Reuters.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

ČSSD žádá pro rok 2021 až takřka pětkrát rychlejší růst mzdy minimální v porovnání s mzdou průměrnou. Jejich návrh by těžce poškodil podnikatele, firmy, obce i kraje

16.11.2020 Plán vlády na další zvýšení minimální mzdy, o němž se má jednat dnes, signalizuje, že jak řada politiků, tak odboráři si odmítají přiznat ekonomickou realitu. Vláda zatím řešením koronavirové krize zatížila hlavně živnostníky, firemní sféru, banky, ale také kraje a obce. A pochopitelně – prostřednictvím citelného navýšení dluhu – všechny daňové poplatníky.
img

Rozhazovačné orgie nekončí, odbory žádají jedno z nejvýraznějších navýšení minimální mzdy v tomto tisíciletí. Koronavirus si spletli s živou vodu

25.08.2020 Podle odborářů je koronavirus tuzemské ekonomice zjevně živou vodou. Žádají totiž takové navýšení minimální mzdy, jaké nebylo běžné ani v době uplynulých let prosperity. Nyní tedy odboráři zjevně míní, že prosperita je v době koronaviru ještě výraznější, takže si mohou dovolit žádat víc. Ekonomiku ale bohužel neskrápí žádná „živá voda“, jak by se mohlo zdát z odborářských požadavků, nýbrž dluh. Dluhem celá země hasí krizi, která by v důsledku koronavirové nákazy jinak již dávno vzplála. Dluhové hašení ukolébává nejvíce snad právě odboráře, což je na pováženou. Kdy jindy než v této náročné době by měli demonstrovat svůj soucit s tou částí společnosti, jež není odborově organizována.
img

Okénko trhu - Růst důvěry v českou ekonomiku zpomalil

24.08.2020 Dnes zveřejněný výsledek konjunkturálního průzkumu v České republice za srpen ukazuje, že růst důvěry v ekonomiku výrazně zpomalil. Zatímco v červenci se souhrnný ekonomický index meziměsíčně zvýšil o 9,5 bodu, v srpnu vzrostl oproti červenci o pouhých 0,3 bodů na úroveň 87,0. Indikátor důvěry mezi podnikateli meziměsíčně stoupl o 0,8 bodů na hodnotu 85,5. Zvýšila se důvěra v sektoru průmyslu, stavebnictví a obchodu. Důvěra ve službách se naopak zhoršila. Vzhledem na výsledek pátečních PMI indexů zveřejněných pro eurozónu není dnešní slabší výsledek šetření konjunkturálního průzkumu nijak překvapivý. Dokonce je patrný obdobný vývoj v České republice a eurozóně jako celku: důvěra v průmyslovém odvětví se meziměsíčně zlepšila nebo zůstala beze změny, zatímco důvěra v sektoru služeb zaznamenala zhoršení.
img

Okénko trhu - americký trh práce nadále silný

06.03.2020 České mzdy si udržely svižný růst i v závěru loňského roku, když meziročně přidaly 6,7 %. Po očištění o cenové vlivy dosáhl reálný růst mezd 3,6 %. Mediánová mzda dosáhla 31 202 Kč a poprvé překročila 30 tisíc Kč. Výrazně si polepšili zaměstnanci ve veřejné sféře, zejména ve školství, zdravotnictví a sociálních službách, naopak mzdová dynamika v průmyslu byla podstatně nižší. Průmysl se v závěru loňského roku ocitl v recesi, zaměstnanost v tomto odvětví klesala, takže růst mezd na úrovni 5 % lze hodnotit jako nadále velmi slušný. Stále napjatou situaci na trhu práce dokládá i to, že zaměstnanci, kteří opustili výrobu, dokázali nalézt uplatnění například ve službách, kde se pracovní síly nedostává. Nízká míra nezaměstnanosti tak bude i letos přispívat k růstu mezd, navíc je v rozpočtu počítáno s dalším navýšením platů ve státní sféře a od ledna se zvýšila i minimální mzda. Naproti tomu bude růst mezd tlumen zpomalováním ekonomiky a postupným slábnutím napětí na trhu práce. Pro letošní rok tak počítáme s průměrným nominálním růstem mezd mírně nad šesti procenty.
img

Minimální mzda rozděluje Evropskou unii

13.02.2020 „Minimální mzda v naší zemi je nižší než v Polsku, Litvě a Řecku. Česká republika však patří do skupiny zemí Evropské unie, kde minimální mzda rychle narůstá,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Okénko trhu - Zástupci koalice se shodli na nárůstu minimální mzdy

27.11.2019 Zástupci koaličních stran se dnes domluvili na nárůstu minimální mzdy o 1 250 Kč na 14 600 Kč a to s platností od ledna. Jedná se tak o jistý kompromis mezi požadavky odborářů, kteří si představovali navýšení o více než 1 600 Kč, a zaměstnavatelů, kteří vzhledem ke zpomalující ekonomice i snižujícímu objemu zakázek navrhovali nárůst jen o 700 Kč. Se zvýšením minimální mzdy souvisí také odpovídající nárůst tzv. zaručené mzdy, která pro některé odborné profese byla doposud v rozmezí 13 350 až 26 700 Kč, nově bude odstupňována v intervalu 14 600 až 29 200 Kč. Minimální mzda tak vzroste o téměř deset procent, zatímco průměrná mzda tento rok roste v průměru jen přibližně o 7,3 %. Návrh ještě musí schválit vláda, podle premiéra má dostatečnou podporu.
img

Dopady zvyšování minimální mzdy na českou ekonomiku

18.11.2019 V české ekonomice pobírá minimální mzdu přibližně 150 000 zaměstnanců. Mezi těmito lidmi existuje skupina, která minimální mzdu pobírá proto, aby ušetřila na daních. Časté je to například u číšníků. Ti k minimální mzdě dostávají další část výplaty ze spropitného, které se nedaní. Vzhledem k této skutečnosti číšníci pobírají vyšší čistou mzdu, než kdyby měli vyšší než minimální mzdu a ze spropitného by nic nedostávali. V tomto případě vede růst minimální mzdy k legalizaci části příjmů a má pozitivní dopad na státní rozpočet.
img

UBER vs LYFT

03.05.2019 Druhá polovina roku 2018 byla ve znamení spekulací o vstupu technologických gigantů, zejména pak ze sféry sdílené ekonomiky. Předpokládalo se, že vstoupí Lyft (LYFT), Uber (UBER), AirBnb, Palantier, Piterest (PINS).
img

LYFT inc. (NASDAQ: LYFT) 29/03/2019, Price: $72

29.03.2019 Lyft v pátek kompletoval S-1 form pro SEC a definitivně potvrdil záměr veřejné nabídky akcií. Společnost se sídlem v San Francisku bude obchodována na NASDAQ pod označením LYFT. Spoluzakladatelé Logan Green a John Zimmer prohlásili, že i nadále drží kontrolu (většinový podíl akcií) nad hlasováním navzdory tomu, že každý z nich vlastnil pouze 0,05% akcií společnosti. Toto prohlášení potvrzuje zprávy z února, že oba si zachovají většinovou kontrolu prostřednictvím dohledu nad akciemi. Lyft oficiálně učinil první krok k veřejnému obchodování svých akcií v čele v soutěži o prvenství v IPO s firmou Uber, která stále potřebuje několik týdnů k finalizování příprav na veřejnou nabídku.
C:\fakepath\recko foto.jpg

MMF: Řecko musí pokračovat v reformách

12.03.2019 Řecko musí pokračovat v nedokončených reformách hospodářství, aby snížilo rizika ohrožující ekonomické oživení ve střednědobém horizontu. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond ve své první zprávě o řecké ekonomice od doby, kdy země ukončila svůj třetí záchranný program. V letošním roce má ekonomika vzrůst o 2,4 procenta a příští rok tempo růstu zpomalí na 2,2 procenta.
img

LYFT inc.

04.03.2019 Lyft v pátek kompletoval S-1 form pro SEC a definitivně potvrdil záměr veřejné nabídky akcií. Společnost se sídlem v San Francisku bude obchodována na NASDAQ pod označením LYFT. Spoluzakladatelé Logan Green a John Zimmer prohlásili, že i nadále drží kontrolu (většinový podíl akcií) nad hlasováním navzdory tomu, že každý z nich vlastnil pouze 0,05% akcií společnosti. Toto prohlášení potvrzuje zprávy z února, že oba si zachovají většinovou kontrolu prostřednictvím dohledu nad akciemi. Lyft oficiálně učinil první krok k veřejnému obchodování svých akcií v čele v soutěži o prvenství v IPO s firmou Uber, která stále potřebuje několik týdnů k finalizování příprav na veřejnou nabídku.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ZEW index ukáže naději pro německou ekonomiku

19.02.2019 I dnes zůstává světový ekonomický kalendář poloprázdný. Nejdůležitější statistikou je ZEW index z Německa, který snad již ukáže světlo na konci tunelu pro tamní ekonomiku. Naopak statistici ukáží, že polské ekonomice se daří a generuje velmi slušný mzdový růst.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německo napřesrok zvýší minimální mzdu

31.10.2018 Německý kabinet se dnes dohodl na zvýšení minimální mzdy. V příštím roce by tak minimální hodinová mzda v Německu měla stoupnout o 35 centů na 9,19 eura (238 Kč) a v roce 2020 o dalších 16 centů na 9,35 eura (242 Kč). Opatření by se mohlo podle agentury Reuters týkat více než dvou milionů lidí a mohlo by podpořit spotřebitelské výdaje, které jsou v posledních letech hlavním motorem růstu německé ekonomiky.
nemecko 08012014-3.png

Německo zvažuje výjimku z minimální mzdy

02.01.2017 Německá vláda chce zavést výjimku z povinnosti vyplácet minimální mzdu. Týkala by se migrantů, kteří musí k vykonávání své práce v Německu získat dodatečnou kvalifikaci. S odvoláním na interní dokument ministerstev práce, financí a školství o tom dnes informoval list Süddeutsche Zeitung.
nemecko 08012014.png

Minimální mzda v Německu má stoupnout

28.06.2016 Minimální hodinová mzda v Německu by začátkem příštího roku měla stoupnout o čtyři procenta na 8,84...
britanie 08012014.png

Britská míra nezaměstnanosti klesla

15.06.2016 Míra nezaměstnanosti v Británii klesla během tří měsíců do dubna na rovných pět procent. Dostala se tak na...
britanie 08012014-2.png

Británie zvýšila minimální mzdu

01.04.2016 V Británii dnes vstoupilo v platnost zvýšení minimální hodinové mzdy o 7,5 procenta na 7,20 libry, výdělek se...
rok-2015-shrnuti-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2015

14.12.2015 Blíží se konec roku, a tak se pojďme společně podívat na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2015. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších tak, jak po sobě následovaly.
japonsko 14122014.png

Míra nezaměstnanosti v Japonsku klesla

27.11.2015 Míra nezaměstnanosti v Japonsku v říjnu klesla na dvacetileté minimum 3,1 procenta ze zářijových...
nemecko 08012014.png

Reálné mzdy v Německu výrazně rostou

22.09.2015 Reálné mzdy v Německu se v letošním druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 2,7 procenta. Zaznamenaly tak...
vyhled 2015-26122014-2.png

Hlavní ekonomické události v roce 2015

29.12.2014 Před závěrem roku je čas připravit se na události, které se plánují pro rok příští. Podívejme se tedy, jaké ekonomické události ve světě očekáváme v roce 2015. Budeme se věnovat těm nejdůležitějším, které jsou naplánovány již nyní. Plán se samozřejmě bude měnit a vyvíjet, proto na našem serveru vždy najdete informace o veškerém aktuálním dění. Zaměříme se na události, které nejvíce rozhýbávají forexový trh, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři.
francie.jpg

Francie hledá řešení hospodářského růstu

25.09.2014 Největší francouzský svaz zaměstnavatelů Medef včera vyzval vládu k radikálním krokům, které by podpořily...
img

Tři věci, které nelze dlouho skrývat: Slunce, Měsíc a pravda

07.08.2014 Co se bude dít dál? Konsenzuální předpovědi vývoje trhu se zřejmě brzy zhroutí. Hlavní ekonom a investiční ředitel Sax...
nemecko 08012014-2.png

Německo schválilo minimální mzdu

11.07.2014 V Německu bude od příštího roku zavedena minimální mzda ve výši 8,50 eura za hodinu. Dnes se pro ni vyslovila...
nemecko 08012014-3.png

Německý parlament schválil minimální mzdu

03.07.2014 Dolní komora německého parlamentu dnes drtivou většinou schválila plošné zavedení minimální mzdy 8,5 eura...
nemecko zeme.jpg

Německá vláda schválila minimální mzdu

02.04.2014 Německá vláda dnes schválila zavedení plošné minimální mzdy ve výši 8,50 eura za hodinu. Podle plánů kabinetu...
swiss_franc.jpg

Švýcarsko řeší téma minimální mzdy

26.02.2014 Navrhované zavedení minimální mzdy ve Švýcarsku by poškodilo konkurenceschopnost země a vedlo k propouštění...
nemecko 07062013.jpg

Loňská zaměstnanost v Německu na maximu

02.01.2014 Počet zaměstnaných v Německu loni dosáhl nového maxima 41,8 milionu a rekordní byl sedmý rok za...
img

Minimální mzda v Německu vs. EUR/USD?

18.12.2013 Německá ekonomika šlape a v rámci Evropy se těší nejvyšší konkurenceschopnosti. Proto si může nově zformovaná vláda velké koalice pod vedením Angely Merkelové dovolit zavést minimální mzdu, která v Německu prozatím nebyla ukotvena v zákoně a jejíž výše by měla být 8,50 euro (235 Kč) za hodinu. Podle průzkumů pracuje 17 % Němců za nižší hodinovou sazbu, takže lze hovořit o menším zemětřesení na německém trhu práce, které ovlivní celou evropskou ekonomiku. Jak z toho vyjde euro?
img

Německé platy čekají změny. Merkelová zavede minimální mzdu. Ve hře omezení výplat shora a placené dálnice pro cizince

25.11.2013 Jasno o nové vládě v Německu by konečně mělo být v polovině týdne. Již nyní se ale rýsuje kostra politických změn, kte...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD a ROPY

15.10.2013 Americké akciové trhy včera uzavřely poblíž denních maxim. Dow Jones i S&P 500 dosáhly na zelená čísla a připsaly...
img

Makro: Bílý dům chce oživit hospodářský růst, vytvářet nová pracovní místa v USA

13.02.2013 Bílý dům představil v úterý večer soubor návrhů - některé nové a některé starší, z prvního funkčního období prezidenta...
eurusd 12022012.gif

FXstreet: Týdenní FOREX komentář

13.02.2012 Týdenní forex komentář k měnovému trhu a analýza EUR/USD.
Recko33.jpg

Řecko přijalo podmínky mezinárodních věřitelů

13.02.2012 Včera večer před půlnocí padlo v Řecku klíčové rozhodnutí pro osud země.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Broker | Burza | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MMF | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Oscilátor | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Profit Target | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Short | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | CHF | NZD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Sázka | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Makro | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Erste | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektřina | Eura | Evropská měna | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Irsko | Kurz EUR | Kurz franku | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Nákup akcií | Nemovitosti | Penzijní společnosti | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká krize | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Světové ceny ropy | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Buffett | Andrej Babiš | Daniel Beneš | Intermediate | Matthias Müller | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Investment | Traders | Evropské obchodování | Markit | DPA | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Home Credit | DIW | Sentix | TradingFloor.com | Macquarie | Agentura AP | Agentura DPA | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Rizikový kapitál | Evropské banky | Trendový kanál | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Referendum | City | Program OMT | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | České firmy | Economist | IHS | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Index volatility VIX | Die Welt | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Standard & Poor's (S&P) | Uvolňování měnové politiky | Propad | Minimální mzda v Německu | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | CzechInvest | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Nejistota | Erste | Unipetrol | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Odvrátit deflaci | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | BDO | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Politico | Globtrex | IHS Markit | Keystone XL | Okénko trhu | Skupina PPF | BHS | Globtrex.com | ETC | Lithium | Investiční skupiny | Rakuten | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Airbnb | Virtuální měny | Události ve světě | Podniky | Domácí měna | Měny v regionu | Finanční skupina | Ruská centrální banka | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Česká firma | Financial Times (FT) | Zadluženost | Společnost Apple | Majetek | Inven Capital | Data z ekonomiky | Silný trh | Zvýšení sazeb | IPO Lyft | Státní fond | PINS | Lyft (LYFT) | Odchod z eurozóny | Statistický úřad | Odhad růstu ekonomiky | BrandZ | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | Štěpán Křeček | Ekonomické problémy | Růst mezd | Televize CNBC | PPF | Snížení daní | Loterie | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Mediální společnosti | Investiční skupina | Trinity | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Skupina ČEZ | ČSÚ | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Maďarská centrální banka | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Jan Švejnar | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | FT | České hospodářství | EET | Omezení těžby | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Propouštění | Firma Apple | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Prognózy | Těžba ropy v Rusku | Konzervativci | Plyn | Koruna zpevnila | Prohlášení | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Centrální banky USA | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Skupina AXA | AXA | Nejziskovější | Česká zbrojovka | NERV | Hlavní ekonomické události | Snižování stavů | Miliardy korun | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Američané | O2 | Tovární objednávky v Německu | Miliardy eur | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Podnik | Bloky | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Trump | Prezident | Koronavirus | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Operátor O2 | Mobilní operátor | Zdravotní pojištění | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Jumpshot | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Pesimismus | Student Agency | Ministerstvo dopravy | Státní dluh ČR | COVID-19 | Šíření onemocnění | Průměrná mzda | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Mzda | České mzdy | Mediánová mzda | Společnost IHS Markit | Pomoc ekonomice | Nouzový stav | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Analytik České spořitelny | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Burzy cenných papírů | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Úvěrový program | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Bilion dolarů | Národní rozvojový fond | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Škoda | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Asociace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Alena Schillerová | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Biliony USD | Biliony | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Bulharsko | Ekonomiky | Schodek | Práce | Rozvojová banka | Údaje | DPH | Obchodovat s cennými papíry | Radovan Vítek | Možnosti obchodování | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Dodavatelské řetězce | Majitel | Ron Klain | EP | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Omezení pohybu | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Soud | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Omezení investic | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Svaz dovozců automobilů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Fischer | Ztráty zaměstnání | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Andrej Babiš (ANO) | Základní příjem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Genesis Capital | Londýnské burzy | Antivirus | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | 100 procent HDP | Covid | Představenstvo | Firma ČEZ | IDEA | Skupina Smartwings | Chorvatsko | E.ON | Ocenění | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Amazon | COVID III | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | VHM | Růst důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Průměrné mzdy | Zdanění | Program Antivirus | Politici | Klimatický plán | Biden | Česká republika | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Centrální banky USA (Fed) | Měnový fond | Nancy Pelosiová | Koncern | Bidenovo vítězství | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Česká televize | Výše mezd | Daňový balíček | Očkování | Zadlužování | Balík na pomoc | Balík na pomoc ekonomice | Venezuelská vláda | Eduardo Piňate | Ministr práce | Venezuelská ekonomika | Objem transakcí | Objem transakcí v cizích měnách | Daňový poplatník | Chování | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Práce laureátů Nobelovy ceny | Práce laureátů | Nobelovy ceny | Chování lidí | Chování lidí v reálném prostředí | Využití experimentů | Zvýšení minimální mzdy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Minh Trang
Mini forex
miniFX
miniFX strategie
Mini lot
Mini loty
Minima eurodolaru
Minimalizovat ztráty
Minimální marže
Minimální množství

Následující klíčová slova

Minimální mzda v Německu
Minimální objem obchodování
Minimální rezervy bank
Minimální sazby daně
Minimální velikost obchodu
Minimální výše kapitálu
Ministerstvo dopravy
Ministerstvo energetiky
Ministerstvo financí
Ministerstvo financí České republiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
BidAskBit
IronFX
FX Global
reklama
Purple Trading CUP
Potvrďte prosím... Zavřít