Neděle 07. březen 2021 15:39
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
XTB konference brezen 2021
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Black Friday

img

Výsledky za 4Q: Apple, Facebook, Tesla

28.01.2021 Ve Spojených státech pokračuje výsledková sezona za čtvrtý kvartál a společnosti počítají, jak se jim dařilo poprat se s pandemií v roce 2020. Zatím to vypadá, že ziskovost velkých technologických společností nebyla zas tak negativně ovlivněna a tržby Applu dokonce poprvé překonaly 100 miliard dolarů. Co dalšího výsledky přinesly a jak silné zůstávají výše zmíněné tituly v portfoliích investorů?
img

Zítra e-shopy ve velkém spouští povánoční slevy, třeba za oblečení ale letos Češi kvůli koronaviru utratí o 20 miliard méně než loni. S reklamací se otálet nevyplácí

24.12.2020 Zítřkem, tedy prvním svátkem vánočním, začíná tuzemským e-shopům druhé nejsilnější prodejní období v roce: povánoční výprodeje. V předvánočním čase, v listopadu a v části prosince před Štědrým dnem, lidé v českých e-shopech utratili bezmála 70 miliard korun. Před koncem tohoto období, tedy ještě před Štědrým dnem, už některé e-shopy zahájily sezónu „povánočních“ slev. Hlavní období povánočních slev ale začíná právě až zítra. Potrvá do první poloviny ledna.
img

Akciové fondy jsou od začátku roku v kladných číslech

21.12.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost 1,17 %, v říjnu vykazovaly -2,05 %. Dluhopisové fondy si v listopadu připisují zhodnocení 0,95 %, v říjnu 3,07 % a peněžní fondy zaznamenaly nejvyšší meziměsíční propad za listopad a vykazují tak 0,43 %, pro připomenutí v říjnu si připisovaly 5,14 %. Smíšené fondy si připisují 1,88 %, v říjnu to bylo 0,57 %. Komoditní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -5,97 % a v říjnu poklesly o -6,23 %. Nemovitostní fondy si na konci listopadu odepsaly -8,46 %, v říjnu měly pokles -8,74 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
C:\fakepath\spx.png

Burzovní grafy: Býci vyhnali americké akcie na nové rekordy

29.11.2020 Den díkůvzdání a období po něm patří mezi sezónní orientační body na americkém akciovém trhu, na něž se vážou historicky více či méně platné pravidelnosti ve vývoji. V týdnu zkráceném právě o tento volný den americký akciový index S&P 500 posílil o 2,27 %.
img

Falešné slevy se nevyhnuly ani letošnímu Black Friday. Vždy neplatí ani to, že by dnes nebo v tomto týdnu bylo údajně zlevněné zboží levnější než jindy v roce

27.11.2020 Právě dnes vrcholí takzvaný „Black Week“, neboli týden slev a akčních nabídek – byť leckdy falešných. Velké předvánoční nakupování kulminuje stále populárnějším „Black Friday“ – „Černým pátkem“. Žně zaznamenají například české e-shopy, které se mohou během „Black Weeku“ a následujících tří předvánočních, adventních týdnů těšit na tržby čítající zhruba 35 miliard korun, a 75 procent více než loni. Vyplývá to z dosavadního listopadového zájmu o nákup na tuzemských e-shopech, která je právě zhruba o tři čtvrtiny vyšší než loni, alespoň co se tedy nárůstu objemu tržeb týká.
img

Black Friday je plný podvodů

27.11.2020 „Lidé by při nákupech neměli sledovat jen výši slev. Ty jsou totiž mnohdy zavádějící. Spíše by se měli orientovat podle koncových cen, které je vhodné srovnávat na internetu s nabídkami u dalších obchodníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Den díkůvzdání by měl přinést na trhy zklidnění

26.11.2020 Včerejšek zakončil úspěšnou první polovinu týdne, která se na finančních trzích nesla ve znamení optimismu. Dnešním dnem de facto začíná v USA prodloužený víkend. Den díkůvzdání tradičně následuje Black Friday, kdy se Američané vydávají na předvánoční nákupy. Uvidíme, jak to bude vypadat letos ve světle koronavirové pandemie. Samotný dnešek by tak měl být klidný, což naznačuje i ekonomický kalendář. Ten pouze dnes ráno přinese německou spotřebitelskou důvěru (GfK), která samozřejmě doplatí na v současnosti eskalující druhou pandemickou vlnu. Měnový přehled eurozóny za říjen potvrdí pozitivní dopad programů ECB.
img

Black Friday se blíží. E-shopy v ČR větří rekordní rok, vyplatí se nakupovat na německých e-shopech a není třeba se tolik bát pozdního online nákupu v Číně

24.11.2020 „Vánoční šílenství“ letos vypuklo dříve a odehrává se online (na e-shopech). Stálicemi je elektronika jako jsou mobily, herní konzole, chytré hodiny, ale letos také notebooky (zde obchodníci říkají, že některé jsou nedostatkové a lepší to bude až v lednu či únoru). Oblíbené jsou také menší domácí spotřebiče, které nám zjednodušují život a podporují zdravý životní styl, kromě kávovarů také třeba smootiovače, multifukční hrnce. Frčí také fitness pomůcky. Pro děti elektronické hračky pro děti, lego nebo značkové oblečení, sportovní vybavení.
img

Rozbřesk: Týden napoví o dopadu druhé vlny pandemie na ekonomiky. Ke slovu znovu brexit?

23.11.2020 Do Vánoc zbývá již jen pár týdnů a konec roku pravděpodobně bude ve znamení dvou větších témat – druhá vlna pandemie a brexit. To vše za předpokladu, že nás ještě něčím v nejbližších týdnech nepřekvapí Donald Trump.
C:\fakepath\spx.png

Index S&P 500 po vylepšení historických maxim klesl zpět do pásma pod 3 600

22.11.2020 Americký akciový index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordních 3 626 bodech, od úterý se ale postupně sunul níže a týden uzavřel slabší o 0,77 %.
img

Za Dušičky letos Češi utratí necelou miliardu. Mnozí netuší, že pietní předměty budou moci nakupovat i zítra, protože počítají s plošným zákazem nedělního prodeje

31.10.2020 Dušičky, které letos připadají na pondělí, 2. listopadu (Památka zesnulých), jsou z ekonomického hlediska stále čtvrtým nejvýznamnějším svátkem v Česku. Po suverénně vedoucích Vánocích, Silvestru a Velikonocích (viz tabulka níže).
C:\fakepath\graf.png

Nejsou investoři kvůli americkým volbám zbytečně nervózní?

06.10.2020 Jeden z největších potencionálních katalyzátorů a zdrojů aktuální nervozity jsou volby na prezidenta Spojených států. Volby sebou přináší obrovskou várku nejistoty ohledně vítěze amerických voleb, jaká politika bude implementována a jestli vůbec současný prezident výsledek uzná a oficiální stanovisko nebude trvat déle, než je zvyklé. Podle některých investičních bank z Wall Street jsou však investoři možná příliš nervózní a většina rizik je již započítána v aktuálním vývoji.
img

Nálada českých spotřebitelů se v prosinci zlepšila meziměsíčně nejvýrazněji za více než pět let, obchodníci tedy mohou čekat rekordní tržby z povánočních výprodejů

27.12.2019 Důvěra českých spotřebitelů se v prosinci v porovnání s listopadem poměrně citelně zvýšila. Hodnota příslušného indexu meziměsíčně stoupla o 2,8 bodu, nejvýrazněji od listopadu 2014, tedy za více než pět let. Důvěra spotřebitelů je nyní nejvyšší od letošního srpna. Obchodníci tedy mohou vyhlížet vysoké tržby i během povánočních výprodejů. Z prosincového šetření Českého statistického úřadu plyne, že se pro nadcházející období snížily obavy spotřebitelů z jejich vlastní finanční situace, oproti listopadu také klesla jejich obava z růstu cen.
img

Jsou lepší listopadová data z Číny indikátorem zotavení ekonomiky?

16.12.2019 V pondělí ráno byl zveřejněn set makroekonomických statistik za listopad z Číny. Výborných výsledků dosáhla průmyslová produkce, která meziročně vzrostla o 6,2 % - nejvíce od června. Výsledek výrazně překonal očekávání na úrovni 5,1 %. Lepších výsledků jsme se dočkali také v oblasti maloobchodních prodejů, které meziročně vyskočily o 8 %. Investice do fixních aktiv vzrostly o 5,2 % za prvních 11 měsíců tohoto roku.
img

Rozbřesk: Slabší česká spotřeba nahrává stabilním sazbám

02.12.2019 České HDP ve třetím kvartále bylo nakonec přepsané o desetinku výše a potkalo se ve finále s naším původním odhadem (0,4% mezikvartální a 2,5% meziroční růst). Zůstává ovšem za očekáváním ČNB, a to o 0,2 procentního bodu proti čerstvé listopadové prognóze. To jako by dávalo za pravdu těm členům bankovní rady, kteří kvůli obavám z většího zpomalení ekonomiky nechtěli na posledním zasedání poslechnout doporučení prognózy dál zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\akcie.jpg

Americké akcie oslabily kvůli sporu kolem Hongkongu

29.11.2019 Americké akcie dnes oslabily kvůli obavám, že diplomatický spor kolem demonstrací v Hongkongu bude mít negativní dopad na obchodní rozhovory mezi Spojenými státy a Čínou. Akcie maloobchodních řetězců se navíc dostaly pod tlak kvůli známkám toho, že Američané o Black Friday, tedy v takzvaný "Černý pátek", utrácejí za tradičně zlevněné nabídky spíše v internetových obchodech než v kamenných prodejnách.
C:\fakepath\trading1.jpg

Prečo sa nespoliehať na analýzy ostatných?

29.11.2019 Asi takmer každý trader rád hľadá informácie, snaží sa nájsť toho čo najviac aby vedel obchodovať s čistým svedomím, že urobil všetko preto aby zarobil. Dôležité je však vedieť pozrieť sa na analýzy na internete aj iným pohľadom, nebrať ich tak smrtelne vážne ale skôr ako odrazový mostík pri hľadaní informácií.
img

Ranní komentář: Trhy díky svátku v USA na nízkých objemech stagnují

29.11.2019 Včerejší seance na trhy žádné větší změny nepřinesla. V USA se kvůli oslavám Dne díkůvzdání neobchodovalo, takže byly objemy na ostatních otevřených trzích hluboce podprůměrné. Něco podobného nás přitom pravděpodobně čeká také dnes, kdy budou trhy v USA otevřeny jen polovinu obchodní seance (Black Friday).
img

Black Friday se blíží, bude rekordní. Češi utratí desítky miliard, u žen vedou oděvy a obuv, u mužů elektronika

23.11.2019 Právě začíná takzvaný „Black Week“, neboli týden slev a akčních nabídek – byť leckdy falešných. Velké předvánoční nakupování vyvrcholí v pátek, 29. listopadu, stále populárnějším „Black Friday“ – „Černým pátkem“. Žně zaznamenají například české e-shopy, které se mohou během „Black Weeku“ a následujících tří předvánočních, adventních týdnů těšit na tržby čítající více než 20 miliard korun.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Maloobchodní tržby v Německu klesly nejvíce za 11 let

31.01.2019 Tržby v německém maloobchodě vykázaly v prosinci největší propad za 11 let, a vyslaly tak varovný signál o chování německých domácností. Podle dnešní zprávy spolkového statistického úřadu se tržby reálně snížily o 4,3 procenta, meziroční pokles pak činil 2,1 procenta.
img

Nákupy na internetu nebo raději v kamenných obchodech?

19.01.2019 V dnešní době existují různé webové stránky, přes které můžete nakoupit naprosto cokoliv. Takto 1 věc naleznete na něk...
img

Americkú jadrovú infláciu spomalil Black Friday. Zrejme dočasne

13.12.2017 Ostro sledovaná jadrová inflácia z USA sklamala. V novembri rástli jadrové ceny medzimesačne o 0,1% (čakal sa rast na úrovni 0,2%) a jej medziročný rast spomalil z 1,8% na 1,7% (čakalo sa že ostane na úrovni 1,8%). Čiže sa vzdialila od dvojpercentného inflačného cieľa. Dolár v reakcii na toto číslo oslabil, zlato vzrástlo a výnosy z amerických dlhopisov klesli. Tieto pohyby reflektovali pokles pravdepodobnosti zvýšenia dvoch sadzieb v USA do marca zo 69% na 65%.
img

Kde sa vzal Black Friday a čo vlastne znamená?

24.11.2017 Sviatok všetkých nákupných maniakov. To je tzv. Black Friday, teda Čierny piatok. Deň, keď obchodné reťazce ponúkajú rekordné zľavy, čím lákajú zákazníkov, aby nešetrili a míňali. Aj vďaka tomuto „sviatku“ zaplavujú internet bláznivé videá, kde sa ľudia ako zmyslov zbavení doslova bijú o darčeky. Kde sa však tento sviatok vzal a prečo sa mu hovorí čierny?
img

Black Friday jsou vánoční prodejní akce ale ne výprodej na finančních trzích

25.11.2016 Dnešní černý pátek se vztahuje na tradiční předvánoční prodejní akce a s pádem na finančních trzích nebude mít nic společného. Dnešní nálada bude totiž na trzích poklidná. Den mezi státním svátkem a víkendem v USA spousta finančníků využije k předvánočním přípravám a ne obchodování. Z makroekonomických dat dnes vyčnívá pouze struktura HDP za třetí čtvrtletí ve Velké Británii, která ukáže na soukromou spotřebu jako hlavního tahouna růstu.
img

Den díkůvzdání a Black Friday poznamenají obchodní aktivitu na trzích

24.11.2016 Máme tady čtvrtý listopadový čtvrtek a tedy Den díkůvzdání v USA. Hned poté, co Američané stráví krocaní večeři, se zítra ráno vypraví ve velké předvánoční nákupy, které obchodníci podpoří velkými slevami. Maloobchodní tržby za nadcházející víkend budou ekonomy velmi sledovaným indikátorem celkové síly americké spotřebitelské důvěry. Zatímco v maloobchodě budeme svědky nákupního šílenství, finanční trhy budou naopak trpět ze stejného důvodu nízkou obchodní aktivitou. Dnešní struktura německého HDP ukáže, proč předběžný odhad za Q3 16 zklamal. Listopadový Ifo ale potvrdí vzestup aktivity s blížícím se koncem roku. Solidní ekonomickou důvěru by měl potvrdit i český konjunkturální průzkum.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | Brexit | Video | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Německo | Francie | Apple | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Česká koruna | Americké akcie | Podílové fondy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Dluhopisové fondy | Broker | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Grafy | IFO index | IPO | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Korekce | Kurz | MT4 | Měnový pár | Měny | Poplatek | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Support | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | EMU | Evropa | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Fundamenty | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Josef Košťál | Zisk | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Obchodovat | Investment Banking | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Nasdaq Composite | USDX | Obchodní seance | Facebook | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Podpora | Akcie dnes | Analytika | Analýzy | Banka | Broker Consulting | Cena | CZK | Devizové trhy | Dolar | Ekonomický kalendář | Evropské měny | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | ISM | EBay | JP Morgan | Komoditní | Kurz CZK | Markets | Míra inflace | Recenze | Reuters | Ropy | Signály | Smíšené fondy | TopForex | Trh | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | EIA | Obchodní den | ROCE | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Burzovní grafy | Volby | Burze | Investment | Dow Jonesův index | The New York Times | TLTRO | BBC | Reporty | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Euro vůči dolaru | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Earnings | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Spotřebitelský indikátor | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Alibaba | Propad | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Posílení koruny | Nejistota | Tempo růstu | Tesla | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Mzdy | Dnešní zprávy | Predikce | Průzkum | Přebytek ropy | Výnosy | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Indikátory důvěry | ČTK | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Purple Trading | Zahraniční forex | BHS | Nemovitostní fondy | Štěpán Hájek | Dlouhodobé investování | Výkonnost fondů | Peter Bukov | Analytik TopForex | Růstové akcie | OPEC+ | Události ve světě | Regionální měny | Akcie společnosti | Graf indexu | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Trhy v USA | Americké volby | Reakce trhu | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Majetek | Statistický úřad | Graf indexu S&P 500 | České HDP | Pokles cen | Štěpán Křeček | Čeští investoři | Index podílových fondů | Denní graf | Finanční situace | Obchodní praktiky | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Politická situace | Německá vláda | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | Alibaba Group | Německé hospodářství | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | BAT | Index DOW | Amazon | Den díkůvzdání | Miliardy | Fáze obchodní dohody | Pozornost obchodníků | 5G | Makroekonomické reporty | E-shopy | Jan Vejmělek | Dnešní data | Impuls | Čínské zboží | Ceny zboží | Problémy | Vládní výdaje | Nejistoty | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Konec roku | Trumpova administrativa | Vánoce | Šperky | Nálada německých spotřebitelů | Nejbližší support | Bydlení | Analytik Broker Consulting | Nálada českých spotřebitelů | Bezdůvodné vrácení zboží | Vrácení zboží e-shopu | Poskytnutí slevy | NERV | Akciové indexy v USA | Koruna posílila | Peking | Ziskovost | Američané | Hodnota investic | Ukazatele | Americké akcie dnes | Trump | Prezident | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Pokles | Situace | České měny | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Las Vegas Sands | Las Vegas | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Valuace | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Největší ztráty | Vývoj | Vývoj na trhu | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Největší propad | Fiskální balíček | Spotřebitelé | Značný pokles | Domácnosti | Peněžní zásoby | Růst | Signál | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Organizace | Práce | Údaje | DPH | Lukáš Vokel | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Životní styl | Posílení | Maloobchodní tržby v Německu | Obchodní přebytek | Facebook Shops | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Střední Evropa | České e-shopy | Covid | Druhá vlna pandemie | Dodávání likvidity | Druhá vlna | Šance | Ceny | Online nakupování | Prolomení supportu | Snížení DPH | Biden | Aktuální reakce trhů | Zveřejnění výsledků | Norwegian Cruise Line
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Bittrex International
Bit24coin
Bjornar Tonhaugen
BK Asset Management
BK Coin
B&K Investment
BKS Express
BlackBerry
BlackBerry (BB)
Black Box

Následující klíčová slova

Black Lifes Matter
Black Monday
Black Monday China
Black Parrot
BlackRock
BlackRock Ben Powell
BlackRock Global Allocation Fund
BlackRock iShares ETF
BlackRock Strategic Income Opportunities
Black-Scholes
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB konference brezen 2021
Potvrďte prosím... Zavřít