Pondělí 18. říjen 2021 09:58
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Interactive Brokers - pay-less-HU
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - E-shopy

img

Zásilka z Číny za stovku zdraží asi už za týden až na tři stovky. Do praxe má k 1. říjnu vstoupit zrušení osvobození od DPH u drobných zásilek ze zemí mimo EU

23.09.2021 Drobné zásilky do 22 eur (asi 560 korun) ze zemí mimo EU podle všeho podraží již zhruba za týden, k 1. říjnu. Nově už totiž nebudou podléhat osvobození od daně z přidané hodnoty (DPH). Novelu zákona o DPH, která tuto změnu zavádí, již definitivně schválil parlament.
img

Zásilka z Číny za stovku zdraží brzy až na tři stovky. Poslanci dnes mají jednat o zrušení osvobození od DPH u drobných zásilek ze zemí mimo EU

14.09.2021 Drobné zásilky do 22 eur (asi 558 korun) ze zemí mimo EU podle všeho podraží - a po dnešku je pravděpodobnost zdražení ještě vyšší než doposud. Nově už totiž nebudou podléhat osvobození od daně z přidané hodnoty (DPH). Novelu zákona o DPH, která tuto změnu zavádí, má dnes projednat Sněmovna. Poté, co ji vrátil Senát.
img

Odložená spotřeba navyšuje tržby obchodníků

07.09.2021 „Tržby obchodníků v České republice narůstají výrazně rychleji než ve zbytku Evropské unie. To dokládá dobrou finanční kondici českých domácností, kterým v průběhu pandemie výrazně vzrostly úspory,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Internetové obchody změnily spotřební chování Čechů

05.08.2021 „Ani po otevření kamenných obchodů nedošlo k poklesu prodejů na internetu. E-shopy naopak hlásí další růst tržeb. Z toho lze usuzovat, že si spotřebitelé v průběhu pandemie osvojili nové zvyky, kterých se již zřejmě nevzdají,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Chování spotřebitelů se trvale změnilo

08.07.2021 „Tržby na internetu dál rostou, přestože se již otevřely kamenné prodejny. Z toho lze usuzovat, že se chování českých spotřebitelů trvale změnilo a ani po konci pandemie se již nevrátí do starých kolejí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Čechům tikají poslední chvíle na to, aby objednali levné zboží z čínského e-shopu. Poslanci dnes Brzy výrazně podraží, kvůli zavedení DPH

19.05.2021 Čechům odtikávají poslední dny, aby si bezpečně objednali drobné zboží z čínských e-shopů. To do Evropy, ke konečnému zákazníkovi často putuje až dva měsíce. Přitom letos 1. července končí osvobození levných a drobných čínských zásilek do 22 eur od DPH.
img

Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

06.05.2021 „Lidé si v pandemii naspořili peníze, které postupně začnou utrácet. Díky tomu dojde k realizaci odložené spotřeby, což výrazně podpoří tržby obchodníků. Již nyní jsou patrné výrazné meziroční růsty tržeb u prodejů motorových vozidel. Data však částečně zkresluje nízká srovnávací základna z minulého roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Maloobchod prochází radikální transformací

07.04.2021 „Kamenné prodejny se předělávají na výdejny zboží nakupovaného po internetu. Obchodníci, kteří nereflektují trend přechodu do online prostředí, jsou vytlačováni z trhu. V přímém přenosu tak můžeme sledovat radikální transformaci maloobchodního prodeje vyvolanou pandemií koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Otevírání obchodů se blíží, Češi v nich v nákupním boomu utratí až 200 miliard. Dosud své nákupy musely odkládat, tržby proto citelně klesají hlavně kamenným prodejcům, částečně nevratně

07.04.2021 Únorový propad maloobchodních tržeb v ČR byl nižší, než se čekalo. Meziročně se tržby propadly o 5,8 procenta neočištěně, po očištění dokonce jenom o rovná tři procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s osmiprocentním poklesem neočištěných tržeb.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
img

Co je VPN?

16.03.2021 VPN, jinými slovy Virtuální Soukromá Síť, je kvalitně zabezpečené a šifrované připojení v síti. Jinak řečeno, VPN vám umožňuje prohlížet si internet v soukromí. Znáte to, dnes se na internetu sleduje úplně vše. V podstatě je každý uživatel internetu sledován různými boty a to nonstop. Je zmapováno vaše chování na internetu, nejčastěji navštěvované weby, e-shopy a sleduje se, na jaký obsah se rádi díváte. Zkrátka jste pod neustálým dozorem "Velkého bratra".
img

Internetový prodejce Mall uvažuje o vstupu na burzu

15.03.2021 Podle zdrojů serveru Mergermarket uvažuje společnost Mall Group, která je vlastníkem internetového obchodu Mall.cz a slovenského ekvivalentu Mall.sk o primárním úpisu svých akcií na trhu. IPO by pro firmu, která se nachází v červených číslech, znamenalo získání dalšího kapitálu pro své podnikání.
img

Češi loni v obchodech utráceli skoro jako před pandemií, letos své útraty ještě navýší, a to díky rouškovnému a zejména díky zrušení superhrubé mzdy. E-shopy loni měly nejlepší rok za sedm let

05.02.2021 Obyvatelé ČR v prosinci 2020 navýšili své spotřebitelské výdaje nejvýrazněji od propuknutí pandemie. Naposledy totiž v meziročním pohledu rostly maloobchodní tržby (bez zahrnutí motorových vozidel) v únoru 2020, tedy ještě před úderem pandemie.
img

Zítra e-shopy ve velkém spouští povánoční slevy, třeba za oblečení ale letos Češi kvůli koronaviru utratí o 20 miliard méně než loni. S reklamací se otálet nevyplácí

24.12.2020 Zítřkem, tedy prvním svátkem vánočním, začíná tuzemským e-shopům druhé nejsilnější prodejní období v roce: povánoční výprodeje. V předvánočním čase, v listopadu a v části prosince před Štědrým dnem, lidé v českých e-shopech utratili bezmála 70 miliard korun. Před koncem tohoto období, tedy ještě před Štědrým dnem, už některé e-shopy zahájily sezónu „povánočních“ slev. Hlavní období povánočních slev ale začíná právě až zítra. Potrvá do první poloviny ledna.
img

Vláda rozhoduje, hrozí, že obchody s potravinami se teď zavřou na čtyři dny, lze čekat „návaly“. Kamenné obchody čekají další ztráty, neboť po Vánocích, v době výprodejů, zůstanou zavřené

23.12.2020 Vláda dnes rozhoduje o pátém, nejtvrdším stupni systému PES. Pokud bude zavedený, budou mít zřejmě od 27. 12., kdy má být spuštěn, otevřeny pouze obchody s potravinami, lékárny a drogerie. Navíc bude zřejmě platit zákaz nedělního prodeje. Neděle připadá na 27. 12. To znamená, že třeba potraviny by lidé mohli v některých řetězcích nakupovat po dnešku opět až v pondělí 28. 12.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Soumrak kamenných prodejen v přímém přenosu

07.12.2020 „E-shopy likvidují kamenné prodejny, které kvůli šíření koronaviru mají omezené možnosti prodeje. Můžeme tak pozorovat obří transformaci maloobchodního prodeje v přímém přenosu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Česko rozvolňuje

03.12.2020 Dneškem se ČR téměř vrací do dřívějších kolejí a otevírá obchody, hospody, restaurace, fitness centra a další zařízení, která byla od října omezena či zcela uzavřena v rámci boje s druhou vlnou pandemie. Částečný lockdown byl tentokrát kratší než ten jarní, ale i tak za sebou zanechal hluboký propad v tržbách některých obchodníků, ke dnu opět srazil výnosy cestovních kanceláří a vůbec firem působících v oblasti cestovního ruchu a osobních služeb. Zkrátka všude tam, kam ještě zcela nepronikla e-commerce, ať už proto, že na to zákazníci nebo firmy příliš neslyší nebo to zkrátka ani nejde.
img

Koruna rekordně posiluje, vzniká ta další tlak na pokles cen elektřiny či plynu. Domácnostem ovšem příští rok zdraží voda, bydlení i kvůli vyšším nájmům nijak nezlevní

29.11.2020 Česká měna během letošního listopadu posiluje vůči euru nejvýrazněji od června 2008, plyne z dat společnosti Purple Trading. Od začátku tohoto měsíce koruna zpevnila z kursu 27,18 na 26,16 za jedno euro. Pokud si kurs udrží ještě i během pondělního obchodování, půjde právě o nejvýraznější měsíční posílení české měny za posledních více než dvanáct let.
img

Falešné slevy se nevyhnuly ani letošnímu Black Friday. Vždy neplatí ani to, že by dnes nebo v tomto týdnu bylo údajně zlevněné zboží levnější než jindy v roce

27.11.2020 Právě dnes vrcholí takzvaný „Black Week“, neboli týden slev a akčních nabídek – byť leckdy falešných. Velké předvánoční nakupování kulminuje stále populárnějším „Black Friday“ – „Černým pátkem“. Žně zaznamenají například české e-shopy, které se mohou během „Black Weeku“ a následujících tří předvánočních, adventních týdnů těšit na tržby čítající zhruba 35 miliard korun, a 75 procent více než loni. Vyplývá to z dosavadního listopadového zájmu o nákup na tuzemských e-shopech, která je právě zhruba o tři čtvrtiny vyšší než loni, alespoň co se tedy nárůstu objemu tržeb týká.
img

Black Friday se blíží. E-shopy v ČR větří rekordní rok, vyplatí se nakupovat na německých e-shopech a není třeba se tolik bát pozdního online nákupu v Číně

24.11.2020 „Vánoční šílenství“ letos vypuklo dříve a odehrává se online (na e-shopech). Stálicemi je elektronika jako jsou mobily, herní konzole, chytré hodiny, ale letos také notebooky (zde obchodníci říkají, že některé jsou nedostatkové a lepší to bude až v lednu či únoru). Oblíbené jsou také menší domácí spotřebiče, které nám zjednodušují život a podporují zdravý životní styl, kromě kávovarů také třeba smootiovače, multifukční hrnce. Frčí také fitness pomůcky. Pro děti elektronické hračky pro děti, lego nebo značkové oblečení, sportovní vybavení.
img

Investiční jistota

09.10.2020 Rychle a bezpečně uložit peníze, aby nedevalvovaly. To je cíl. Cesta vede nákupem fyzického zlata. V první polovině letošního roku vzali lidé prodejny a e-shopy doslova útokem. Řeč je o cihlách, slitcích i mincích. Prodejci zažili žně, zlato je jistotou v době nestability. Dění, politiky i ekonomiky. Bylo a bude jím vždy.
img

Češi v květnu překvapivě silně utráceli, hlavně za elektroniku či domácí potřeby. Koronavirus jako by se jich netýkal, ovšem to vše hlavně jen na dluh

08.07.2020 Češi v květnu v obchodech utráceli více, než se čekalo. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu se tak meziročně propadly pouze o 0,7 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s poklesem tržeb o 6,4 procenta.
img

Německé potraviny i e-shopy teď budou pro řadu Čechů ještě lákavější. Jejich nápor lze čekat po pondělním otevření hranic, ale zejména od července, od kdy v Německu platí nižší DPH

14.06.2020 Po třech měsících se v pondělí plně otevřou hranice s Německem. Už nebude třeba zvláštních povolení, testování nebo pobytu v karanténě po přechodu hranice. Postupně se aktivizují pendleři, tedy přeshraniční pracovníci, ale také všichni ti čeští zákazníci, kteří vyhledávají německé příhraniční obchody a hypermarkety. Nakupují v nich zejména potraviny a drogistické zboží. Nejen kvůli ceně, ale i kvůli leckdy vyšší kvalitě a „poctivosti“.
img

České e-shopy měly díky koronaviru v dubnu rekordní nárůst tržeb, nákupním hitem byly dezinfekce, dětská pyžama a set-top boxy. Naopak tržby v ubytování klesly o 96 procent

05.06.2020 Tuzemský maloobchod vykázal v dubnu svůj nejhlubší meziroční propad minimálně od začátku tohoto tisíciletí, tedy za celé období od ledna 2001. Platí to jak pro maloobchod bez zahrnutí motoristického segmentu, tak pro ten, který jej zahrnuje. V případě maloobchodu bez zahrnutí motoristického segmentu propad činí 10,6 procenta. V případě maloobchodu se zahrnutím motoristického segmentu propad činí 21,2 procenta. Došlo tedy k prohloubení propadu také v porovnání s letošním březnem, kdy už byl pokles rekordní.
img

Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře

02.06.2020 Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
img

Čeští miliardáři skupují významný podíl v amerických obchodních domech Macy's. Akcie Macy's se letos propadly o 70 procent

11.05.2020 Čeští miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč skupují akcie obchodních domů Macy's, jež se letos propadly o 70 procent. Jejich investiční společnost Vesa už je čtvrtým největším akcionářem, s pětiprocentním podílem. Miliardáři podle agentury Bloomberg povedou konstruktivní jednání o budoucnosti ikonických obchodních domů.
img

Česká e-commerce před největší příležitostí za 20 let, promění ji jen někteří

31.03.2020 Do roku 2003 většina e-commerce odborníků věřila, že čínský e-commerce trh bude brzy patřit hráčům s americkým kapitálem. eBay zde podporoval EachNet, zkušenosti lokálních firem s B2C e-commerce byly mizivé. Jenže pak se „něco stalo“. A pár měsíců poté se dominantním hráčem čínské e-commerce trhu stala Alibaba, původně B2B obchodní společnost, následovaná do té doby málo známou společností JD.com, která ještě nedávno prodávala cédéčka a vypalovačky. To něco byla epidemická krize způsobená první vlnou SARS. Onemocnělo jí 5000 lidí a po sobě zanechala 350 mrtvých.
img

Nálada českých spotřebitelů se v prosinci zlepšila meziměsíčně nejvýrazněji za více než pět let, obchodníci tedy mohou čekat rekordní tržby z povánočních výprodejů

27.12.2019 Důvěra českých spotřebitelů se v prosinci v porovnání s listopadem poměrně citelně zvýšila. Hodnota příslušného indexu meziměsíčně stoupla o 2,8 bodu, nejvýrazněji od listopadu 2014, tedy za více než pět let. Důvěra spotřebitelů je nyní nejvyšší od letošního srpna. Obchodníci tedy mohou vyhlížet vysoké tržby i během povánočních výprodejů. Z prosincového šetření Českého statistického úřadu plyne, že se pro nadcházející období snížily obavy spotřebitelů z jejich vlastní finanční situace, oproti listopadu také klesla jejich obava z růstu cen.
img

Alza.cz – Krásný český jednorožec

03.12.2019 E-shopy v poslední letech zažívají nejen v Česku velice dynamický a bouřlivý rozvoj a růst. Stačí vzpomenout na americký Amazon nebo čínskou Alibabu. V Česku je jedničkou Alza.cz. I podle intenzity reklamy v pražském metru se není čemu divit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Investiční zlato | Čína | Finance | Peníze | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Investice | Investiční společnost | Komodity | Kurz | MMF | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | P/E | Platforma | Poplatek | Pozice | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Splatnost | Trading | Trend | Ukazatel | Výnos | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Investiční příležitosti | FTSE | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Fond | EU | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Makrodata | Conseq | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Delta | Index | Podpora | Přenos | Akcie Erste | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká mincovna | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční mince | Investiční výdaje | ISM | EBay | Jedno euro | JP Morgan | Kurs koruny | Kurz dolarů | Maďarsko | Management | Market | Minimální mzda | Nemovitosti | Oslabení koruny | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Reuters | Ropy | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Volkswagen | Zkušenost | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Andrej Babiš | Daniel Beneš | EBITDA | EV | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | Markit | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Home Credit | Macquarie | Polská centrální banka | Magnát | Realitní magnát | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Energie | Zlevnění ropy | Rada ČNB | Podnikatelé | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Referendum | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Pozornost investorů | Firmy | České firmy | IHS | S&P Global | Miliardy dolarů | Summit EU | Alibaba | Halliburton | Propad | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | CzechInvest | Ztráty | Erste | Unipetrol | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | BDO | Exxon | Mzdy | Dobré výsledky | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Investiční plány | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Pokles ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | IHS Markit | Purple Trading | Skupina PPF | Zahraniční forex | BHS | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Conseq Investment Management | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Finanční skupina | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Zadluženost | Michal Stupavský | Mergermarket | Čínské firmy | Majetek | Inven Capital | Globální dluh | Zvýšení sazeb | Státní fond | Odhad růstu ekonomiky | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | PPF | Finanční situace | Finanční údaje | Nízká nezaměstnanost | Loterie | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Jednorožec | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | Objem | Call centra | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Skupina ČEZ | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | BAT | Olívia Lacenová | Souhrn finančních trhů | Studie | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Black Friday | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | 5G | České hospodářství | Vládní bondy | Financovat | EET | Alza.cz | Průmysl | ADP | Mindset | Společnost ČEZ | Propouštění | Impuls | Čínské zboží | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Prodeje akcií | Prognózy | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Vánoce | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Nejziskovější | Nike | Bydlení | Česká zbrojovka | Nálada českých spotřebitelů | Bezdůvodné vrácení zboží | Vrácení zboží e-shopu | Poskytnutí slevy | Ztráta | NERV | ACEA | Miliardy korun | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Apache | O2 | Miliardy eur | Budoucnost | Nedostatek zakázek | Ministerstvo práce | Podnik | Tržby obchodníků | Silnější koruna | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Bankroty | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Onboarding | Digitální komunikace | Komunikace | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | WHO | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Makrodata USA | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Výstupy | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Správce daně | Čínská vláda | Student Agency | Adidas | Americká společnost | Ministerstvo dopravy | Státní dluh ČR | COVID-19 | Bez rizika | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Mzda | Společnost IHS Markit | Nouzový stav | Mince | Profitovat | Tencent | Záchranné balíčky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Pokles tuzemské ekonomiky | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Úvěrový program | Značný pokles | Žádosti o podporu | Internetový obchod | Národní rozvojový fond | Koronavirová krize | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Škoda | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zlaté spoření | Spoření | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Ratingová agentura S&P | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Úder koronaviru | E-commerce | Česká e-commerce | MALL | MALL.cz | Platba MALL Pay | MALL Pay | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Schodek | Organizace | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | IATA | DPH | Obchodovat s cennými papíry | Radovan Vítek | Možnosti obchodování | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Rozpočtový schodek USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | EP | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Dopravci | Soud | Zboží z čínských e-shopů | Zadlužení | Bezpečnost | Američtí regulátoři | Čeští miliardáři | Patrik Tkáč | Macy’s | Společnost Macy’s | Akcie společnosti Macy’s | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Svaz dovozců automobilů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Fischer | OKD | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Stravenkový paušál | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Výrobní PMI | Ajťáci | Genesis Capital | Londýnské burzy | Antivirus | Rekordní nárůst | České e-shopy | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Hertz Global Holding | Hertz Global | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Německé potraviny | Nižší DPH | Agrofert | Covid | Druhá vlna pandemie | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Druhá vlna | Firma ČEZ | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Skupina Smartwings | E.ON | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Makro zprávy | COVID III | Důvěra | Turistický ruch | Odhad vývoje ekonomiky | PPF Petra Kellnera | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Zprávy z USA | VHM | Online nakupování | Pokles tržeb | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Vakcína proti koronaviru | Program Antivirus | Politici | Klimatický plán | Biden | Druhá vlna koronaviru | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Lockdown | Michal Drtina | Měnový fond | Globální veřejný dluh | Koncern | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Hospodářský vývoj | Letecká doprava | Spotřební daň z nafty | Česká televize | Daňový balíček | Tesco | LATAM Airlines | Vakcinace | Virgin Atlantic | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | EC Investments | Počasí | Online prostředí | Makrodata EMU | Rozvolnění | Silný růst | Výrazný růst | VPN | Zablokování Suezského průplavu | Příležitosti | Prodej | Chování spotřebitelů | Chování | Internetové obchody | Česká pošta
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Erste Asset Management
Erste Bank
Erste Bank Sparkassen
Erste Group
ESA 2010
Escondida
Escondida v Chile
ESET Robert Šuman
ESG
ESG investování

Následující klíčová slova

eSignal
ESI Group
E&S Investments
Eskalace kolem Íránu
Eskalace konfliktu
Eskalace napětí
Eskalace obchodního napětí
ESLP
ESM
ESMA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít