Čtvrtek 04. červen 2020 01:13
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Lithium

img

Dobývání lithia u Cínovce je odsouhlaseno

22.05.2020 Ministerstvo životního prostředí udělilo v dubnu poslední potřebný souhlas a stanovením dobývacího prostoru pro těžbu lithia u Cínovce v Krušných horách.
img

Lithium opět v popředí zájmu. Akcie European Metals Holdings za poslední měsíc zdražily o více než 40 procent, strategické partnerství s ČEZ je pro trh dobrou zprávou

20.11.2019 Akcie australské společnosti European Metals Holdings (EMH) zdražily od začátku listopadu na londýnské burze o znatelných více než 39 procent, za dnešek přidávají aktuálně 3,5 procenta. Cena akcií vzrostla během první poloviny listopadu, poté, co firma poslední říjnový den signalizovala, že proces hloubkové kontroly, prováděný podnikem ČEZ, se chýlí ke konci. Trh tedy následně spekuloval, že celý proces dopadne příznivě a ČEZ a EMH strategické partnerství uzavřou. Tak se nyní děje, byť podmíněně. Podmínkou je právě zdárné dotažení due dilligence. Za celý letošní rok akcie EMH přidávají k dnešnímu dni více než 39 procent, za posledních třicet dní pak přes 40 procent (viz graf níže).
img

Trh s bateriemi je závislý na Kongu, Číně i Austrálii. Drtivá většina surovin na výrobu akumulátorů pochází z pěti zemí

30.10.2019 Drtivá většina surovin na výrobu lithiových baterií pochází jen z několika zemí světa. Trh s akumulátory je tak závislý na dodávkách z Konga, Číny, Austrálie, Chile a Argentiny. Ceny vzácných kovů může ohrozit politická situace v těchto státech. Nejproblematičtější jsou dodávky vzácného kobaltu, kdy 59 % veškeré produkce pochází z nestabilního Konga.
img

Kobalt jako investice budoucnosti? Momentálně ztrácí na síle

27.08.2019 Kobalt je prvek, který se podobně jako lithium využívá při výrobě baterií do smartphonů, motorů a různých dalších zařízení. Z důvodu rozmachu elektromobilů a obav o nedostatek komodity pro výrobu baterií do akcií producentů kovu začali investovat i světoví miliardáři. Jenže hodnota kobaltu se nachází v červených číslech. Zatímco ještě v březnu 2018 dosahovala historicky nejvyšší úrovně 95 250 USD za metrickou tunu, od vrcholu klesla přibližně o 66 procent a během uplynulého pátku se pohybovala na hodnotě 32 638 USD za metrickou tunu.
img

3 nejlepší vanadiové akcie roku 2019

20.08.2019 Vanad je relativně neznámá surovina. Mnoho investorů však netuší, že se cena vanadia mezi lety 2016 a 2018 desetkrát zvýšila. Poslední dobou však cena vanadu značně propadla. Podívejte se blíže na tuto komoditu a zjistěte, jakým způsobem lze do vanadu investovat. V následujícím článku objevíte 3 nejlepší vanadiové akcie v roce 2019.
img

6 nejdůležitějších investičních trendů pro rok 2019

15.08.2019 Nejžhavějšími loňskými investičními trendy v roce 2018 byly kryptoměny (Bitcoin, Blockchain & Co.) na začátku roku a marihuanové akcie. Pokud investoři naskočili však na rozjetý vlak okolo těchto 2 fenoménů, mohli značně zhodnotit investované finance.
img

Megatrend E-mobility: 3 nejlepší elektromobilní akcie roku 2019

31.07.2019 Elektromobilní (e-mobility) trh je v pohybu. Od roku 2011 se počet elektromobilů prodaných na celém světě každý rok téměř zdvojnásobil. Pouze v loňském roce se počet prodaných elektrických a plug-in hybridních vozů zvýšil o 2 miliony podle průzkumu globálního výhledu elektrických vozidel Mezinárodní organizace pro elektřinu (IEA).
img

Těžba lithia v ČR – ČEZ půjčí EMH 2 miliony eur

17.07.2019 Energetickou skupinu ČEZ vlastní ze 70 % stát. Nyní prozkoumává možnosti těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Firmě European Metals Holdings, která má na těžbu přednostní právo, poskytne půjčku 2 miliony eur, v přepočtu asi 51,2 milionu korun.
img

ČEZ se zapojí do průzkumu těžby lithia na Cínovci, akcie společnosti European Metal Holdings v reakci poskočily o více než 20 procent

16.07.2019 Z hlediska trhu je angažmá ČEZ v průzkumu možnosti těžby lithia na Cínovci jednoznačně pozitivní zprávou. Akcie společnosti European Metal Holdings (EMH) poskočily na londýnské burze po zveřejnění zprávy o více než dvacet procent (viz graf níže), na nejvyšší úroveň od loňského března. V očích trhu se totiž zvyšuje pravděpodobnost, že se na Cínovci lithium jednou opravdu začne těžit. To by cenu daných akcií zřejmě i mnohonásobně zvýšilo. EMH disponuje přednostním právem k těžbě a ČEZ navíc zváží, zda do ní kapitálově vstoupí, což jen podporuje apetýt investorů po akciích EMH.
img

Grafen může vést k revoluci v akumulaci energie

13.06.2019 Světový energetický průmysl spolu s rostoucím počtem automobilů na elektrický pohon, e-kol, smartphonů a vývojem solární energie tlačí technologie baterií do dříve nemyslitelných řešení. Posledních 25 let se drží na čele lithium-iontová baterie, která dokáže vtěsnat velké množství energie v malém prostoru. Podle výzkumné společnosti CCS Insight lithium-iontové baterie a související technologie nabíjení dosahují svých limitů, a vytvořila se tak potřeba hledat alternativní technologie. Jednou z nich je napájecí jednotka založená na grafenu.
img

Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět vyhrocenější, což „odnese“ i Česko

29.05.2019 Ve středu eskalovalo hned několik napjatých mezinárodních vztahů. Vyhrocení každého jednoho z nich má přitom potenciál vážně ochromit světový ekonomický růst. Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět o něco vyhrocenější, což „odnese“ i Česko.
img

Čína ovládá světovou produkci vzácných kovů, lithia či kobaltu. V krajním případě může způsobit obdobu ropného šoku 70. let

22.05.2019 Čína má po ruce několik ekonomických zbraní, kterými nyní může „kontrovat“ úderu, který jí a jejím firmám v čele s Huawei uštědřuje administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mezi ty klíčové patří čínská měna a čínské nerostné bohatství. Ani s jednou z těchto zbraní to však není tak úplně jednoduché.
img

Po Palladiu míří vzhůru i lithium

18.03.2019 Lithium-iontové baterie jsou pro svět elektromobilů a moderní energetiky momentálně nepostradatelné. Atraktivita tohoto kovu roste a pozornost investorů se čím dál tím více soustřeďuje tímto směrem, podobně jako je to v případě palladia. Jenže zásoby lithia jsou omezené a poptávka roste. Kromě baterií do elektrických aut, se kov navíc využívá i do smartphonů, tabletů, či spotřební elektroniky.
img

Investice do lithia – 3 nejlepší lithiové akcie pro rok 2019

04.03.2019 Lithium je kov hojně využívaný pro výrobu baterií. Používá se při výrobě elektromobilů, chytrých telefonů, tabletů a další populární spotřební elektroniky.
img

Lithiový trh ovládne silný gigant se 70% podílem produkce

05.11.2018 Poptávka po lithiu, komponentě baterií do elektromobilů, mobilních telefonů a jiných elektronických zařízení, neustále roste, přičemž dominuje hlavně Chile, Argentina a Austrálie.
img

Práva na lithium

29.10.2018 V nedávné době ministr průmyslu podepsal memorandum s australskou firmou European Metals Holding – EMH. Ta má v ČR těžit lithium. Opět je kolem události mnoho povyku. Na českém lithiu zase bude vydělávat soukromý investor, a ještě navíc z ciziny.
img

Australská firma EMH má povolení zahájit průzkumné vrty kvůli těžbě lithia. Báňský úřad není informován.

22.10.2018 Australská společnost European Metals Holdings – EMH učinila značný pokrok v rozvoji svého projektu těžby lithia a cínu u Cínovce.
img

Lithium: Česko má „kauzu“, zatímco svět pospíchá s těžbou

05.10.2018 V Česku už tradičně před volbami oživuje média „těžba lithia pod Cínovcem“, ve světě se přitom v těchto dnech připravují tři velké těžební společnosti na vstup na burzu. Akcionáři se spoléhají na odhady, že s růstem elektromobility se celosvětová poptávka po lithiu do roku 2025 zdvojnásobí.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie

07.09.2018 Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k výbušnému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako investiční příležitost se stává stále zajímavější.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie

06.09.2018  Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním...
img

Pozor na vše kolem Itálie, lithium nabírá na síle

24.05.2018 Globální akcie jsou po nedávném pokusu o růst ve stavu transu. Nová italská vláda, severokorejské rozhořčení nad vojenským cvičením jižního souseda spolu s USA, slabé světové makroekonomické ukazatele a vyšší sazby znamenaly pro akciové trhy silný protivítr. Akciové trhy se proto v současnosti drží v pozadí a nacházejí se přesně ve středu mezi lednovými nejvyššími hodnotami a únorovými minimy.
img

Investice do kobaltu – 100% zhodnocení během jednoho roku

19.04.2018 Kobalt je relativně neznámý kov. Kov o němž jako investoři neslýcháme příliš často. Přesto se cena kobaltu v posledních pár letech vyšplhala na dvojnásobek ceny. Investice do kobaltu je proto stále více zajímavější volbou jak diverzifikovat své portfolio.
img

I přes růst tržeb těžební společnosti investují opatrně

16.04.2018 Rostoucí ceny surovin prospívají společnostem zabývajícím se jejich těžbou, jejichž hospodářská výkonnost se v uplynul...
img

Obchodování s komoditami: Velký průvodce obchodováním 11 komodit

11.04.2018 Když se řekne obchodování s komoditami, většině lidem se vybaví zlato a ropa. Právě o těchto komoditách se nejčastěji mluví ve spojitosti se surovinami. Nejsou to ale jediné významné komodity, které se dají obchodovat na finančních trzích.
img

Apple se zaměří na nákup kobaltu přímo od producentů

06.04.2018 Kobalt je integrální součástí iPhone baterií, a proto si Apple nutně musí zajistit dostatečné dodávky zásob této komodity. Společnost jedná o dlouhodobých kupních smlouvách přímo s producenty kovu, který momentálně zaznamenává strmý růst poptávky v souvislosti s boomem v oblasti výroby elektromobilů.
img

Čína má enormní zájem o lithium z Kanady navzdory australské snaze vyvinout levnější baterie

28.03.2018 Popularita elektromobilů v Číně vede k vytvoření sítě obchodních kontaktů s průmyslovými firmami až v kanadském Quebecu. Zájem přitom projevili nejen zpracovatelé, pro které jsou quebecké těžební projekty významnou obchodní příležitostí, ale i samotní výrobci baterií.
img

Lithium jako investice? Stává se hitem i pro drobné investory

21.02.2018 Nejen v Česku se lithium v posledních měsících stalo hitem zpravodajství. Zatímco u nás vzbudilo rozruch z politických důvodů, na světových trzích je spolu s palladiem předmětem nebývalého investičního zájmu. Navzdory momentální silnější korekci by se růstová dynamika neměla zpomalit, protože trh sází na vyjádření řady odborníků, které tyto „nové“ cenné kovy považují za klíčové nerostné zdroje budoucího desetiletí.
img

Investice do lithia – 5 nejlepších lithiových akcií pro rok 2018

12.01.2018 Lithium je kov hojně využívaný pro výrobu baterií. Používá se při výrobě elektromobilů, chytrých telefonů, tabletů a další populární spotřební elektroniky.
img

Rozbřesk: Komodity v minulém roce nepřesvědčily, co rok 2018?

09.01.2018 Komoditní trh se v roce 2017 rozhodně nenudil, ovšem i přes mocný finiš ve druhé části roku investory příliš nepotěšil. Komoditní index agentury Bloomberg, který mapuje vývoj cen koše 22 hlavních komodit, vynesl bídné 2 %. Jiné komoditní indexy vykazují sice zisky vyšší, ale stále nikterak přesvědčivé. Komodity tak přenechávají záři reflektorů jiným aktivům, především akciím, které zažily snový rok – například akciový index S&P 500 vynesl 20 %. Na stranu druhou, celková výkonnost komoditních indexů říká jen pramálo o tom, jak si vedly jednotlivé skupiny komodit.
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

TESLA dokončuje největší lithium-iontovou baterii na Světě

23.11.2017 Tesla dokončila instalaci největšího lithium-iontového akumulátoru na světě a zapne jej v příštích dnech. 100-megawattová baterie v jižní Austrálii je navržena tak, aby zajistila bezpečnost státní elektrické sítě. Uchovává dostatek energie na napájení 30 000 domácností po dobu přibližně jedné hodiny.
img

Velký zájem o lithium tlačí na další otevírání nových dolů

11.11.2017 V Mexiku se bude těžit lithium pro automobilku Tesla pod taktovkou společnosti Bacanora Minerals, která současně získala poloviční podíl v těžbě lithia v německé části Krušných hor. Významná ložiska lithia v České republice bude těžit australská firma European Metals.
img

Australané budou o těžbě lithia v ČR jednat s novou vládou

02.11.2017 Australská společnost European Metals Holdingsmají zájem o těžbu lithia v ČR na Cínovci i nadále. Slibují, že dodrží memorandum a budou o tom jednat s novou vládou.
img

Strategické suroviny chce kontrolovat stát

18.10.2017 Vláda chce do budoucna více posílit kontrolu nad strategickými surovinami v České republice. Ložiska našich nerostů, jako je kobalt, wolfram, grafit i uhlí, bude do budoucna přednostně zkoumat státní podnik Diamo. Pouze v případě, že tato státní firma nebude mít o dané naleziště zájem, budou se do průzkumů moci zapojit také soukromí investoři. Tak by to mělo být. Tohle nerostné bohatství by mělo být státní a zisk by měl jít na rozvoj naší země.
img

Obchod s lithiem na londýnské burze

09.09.2017 Elektrické automobily a zelená energetika jsou asi hlavními oblastmi, kde se stále více hovoří o lithiu. O zavedení kontraktu na lithium uvažuje ale i londýnská burza kovů LME. Jako potíž se jeví skladování. Lithium zřejmě půjde v příštích letech na dračku. Nejlehčí kov nachází své využití v bateriích do elektromobilů, mobilních telefonů, v bateriových systémech sloužících k přechovávání elektrické energie zejména z větru, slunce a dalších obnovitelných zdrojů. Další je možné použití lithium-iontových akumulátorů ve spotřební elektronice, jako jsou počítačové tablety a chytré telefony. Poradenská společnost Roskill oznamuje odhad na poptávku po lithiu zvýšený 4x do roku 2025.
img

Poptávku u komodit změní i elektroauta

03.09.2017 Očekávaný nárůst poptávky po lithiu, mědi, kobaltu, manganu i grafitu a naopak propad zájmu o olovo a platinu se očekává ve velké míře. Zmíněné suroviny olovo a platina totiž nacházejí uplatnění v akumulátorech a katalyzátorech nynějších vozů. Automobilový průmysl v současné době prochází revolucí. Tradiční vozy spalující benzin a naftu jsou čím dál více nahrazovány hybridy a elektromobily. Francie a Velká Británie podporují tyto změny ve velkém. Plánují od roku 2040 zakázat úplně prodej vozů poháněných jen benzinem či naftou. Změna celkové struktury poptávky po autech se ve velkém také projeví na trhu s komoditami.
img

Světem hýbe lithium

19.08.2017 Společnost Tesla Motors, za kterou stojí známý americký podnikatel Elon Musk staví novou továrnu, kterou pojmenovala Tesla Gigafactory. Továrna stojí v americké Nevadě nedaleko města Sparks. Doslova na poušti postavili největší továrnu na baterie na světě. Bude produkovat více lithium-iontových akumulátorů, než je nynější celková světová produkce dohromady, komentoval ještě nedávno stavbu Elon Musk. Továrna bude také zásobovat nový Model 3.
img

Státní majetek? Nikoliv. Lithium na Cínovci vytěží Australané.

20.07.2017 Pokud si myslíte, že nalezené Lithium by mělo být státním majetkem a z výnosu bychom měli těžit všichni, asi tomu tak nebude. Výtěžek na rozvoj naší české republiky nepůjde. Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní připravuje zásadní dokument týkající se budoucí těžby lithia na Cínovci. Memorandum je připravované s australskými těžaři a tamní vládou, a má zajistit, že lithium z Cínovce se bude zpracovávat v České republice. Moc lidí ale práci nezíská. Austrálie je největším producentem lithia na světě. Loni se vytěžilo 36 000 tun a z toho v Austrálii 14 300 tun. Dalším významným těžařem je Chile s 12 000 tun.
komodity.jpg

Jak si vedou komodity?

17.07.2017 Z komodit v prvním pololetí nejvíce vzrostla cena pšenice (o 16 procent) a vody (o 12 procent). Naopak ceny plynu klesly o 13 procent a ropy o 11 procent. Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (14,5 procenta). Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant. Cena zlata stoupla o dvě procenta, ale stříbro zlevnilo o sedm procent a platina o osm procent.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Akciová burza | Ekonomické události | Objemy obchodů | Spready | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Breakout | Burza | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Downtrend | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | IPO | ISIN | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Low | MMF | Měna | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Obchodník | Opce | P/E | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spotová cena | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Euronext | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investovat | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Aktivum | Index | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Burzovní zpravodajství | Cena | Cena akcií | Cena komodit | CFD kontrakty | Čínská měna | CZK | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | Jak investovat | Jedno euro | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | London metal exchange | Londýnská burza | Londýnská burza kovů LME | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Nákup akcií | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Shares | Stoxx | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | Bill Gates | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | WGC | Hlavní trh | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Know-how | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Penny stock | Rhodium | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | KPMG | CNN | RBS | Microsoft | Burzovní společnosti | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Barrick Gold | Akcie Starbucks | Brazílie | Čínská centrální banka | Firemní dluhopisy | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Londýnská akciová burza (LSE) | Renminbi | Multi-Asset obchodování | Energie | Bloomberg TV | Henry Hub | Index německých akcií DAX | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Rosněfť | Kybernetické měny | Cena cukru | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Golden Gate CZ | Miliardáři | Pozornost investorů | Firmy | Širší index S&P 500 | Glencore | Britská centrální banka | Cenné kovy | Deutsche Börse | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Režim devizových intervencí | TradingView | Citi | S&P | Agentura Fitch | Cena mědi | CzechInvest | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Erste | Saúdská Arábie | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Zajištění | Obilniny | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Exxon | Chevron | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Zisky firem | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Příjmy | Kapitálové strategie | ČTK | Bankovní společnost | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | iShares Silver Trust | Investoři do komodit | Mercedes | Audi | Globtrex | Oslabování měny | LCH Clearnet | ALO diamonds | Obchodování ropy | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Cena palladia | Globtrex.com | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Bitcoin Cash | Akcie Tesly | Investiční firmy | Palladium | Technologie blockchain | Hodnota všech kryptoměn | LYNX Trading | xPartners | ETC | Panevropský index STOXX 600 | Air Berlin | Bílá ropa | Investice do lithia | Investovat do palladia | Jak fungují akcie | E-book o investování | Ceny lithia | Vzácné kovy | TRON | Co je kobalt | Kobalt | Investice do kobaltu | Globální akcie | Obchodní války | Německá centrální banka | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Nákup zlata | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Jonáš Mlýnek | Czech Fund | I-Trader | Finanční skupina | Lithiový trh | Ruská centrální banka | Marihuanové akcie | LYNX WhatsApp | Tlak na akcie | EK | Evropská komise | Veřejný dluh | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Majetek | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Cena komodity | Zájem investorů | Jak na obchodování | Slábnutí čínské měny | Akcie firmy | Americké společnosti | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Ropné akcie | Investiční bublina | Biotechnologické akcie | Gazprom | Coffee | Uranové akcie | Farmaceutické akcie | Vanadiové akcie | Vanad | Konglomerát | Televize CNBC | Nejlepší vanadiové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Tým FXstreet.cz | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Cena kobaltu | Politická situace | Německá vláda | Strategické partnerství | LNG | Čínské podniky | Skupina ČEZ | CETA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Firma | BAT | Studie | Index DOW | Akcie australské společnosti | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | Vývoj akcií EMH | EMH | Americký Senát | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Hodnota kybernetické měny | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | AFP | Předpovědi | General Motors | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Koruna zpevnila | PSA Group | Worldpay | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Airbus | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Ministerstvo životního prostředí | Energetické společnosti | Premiér Andrej Babiš | Dobývání lithia
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Listopadová inflace
Listopadové maloobchodní tržby
List The Guardian
List The Wall Street Journal
Litecoin
Litecoin CFD
Litecoin (LTC)
Lite Forex
Lite Options
Lithiový trh

Následující klíčová slova

Littinvest
Live Crypto
Live Forex
Live obchodování
Livestock
Live trading
Live Trading Asistent
Live Trading Room
Live trading Tomáše Vobořila
Live Trading Tour
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít