Úterý 19. březen 2024 04:40
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei SwiftTrader

Obchodní deficit

C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se loni snížil nejvíce za posledních 14 let

08.02.2024 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se loni snížil nejvíce za posledních 14 let. Dovoz klesl, zatímco vývoz vyskočil na rekordní úroveň. Ve včerejší zprávě o tom informovalo americké ministerstvo obchodu. Spojené státy minulý rok koupily poprvé za dvě dekády více zboží z Mexika než z Číny, všiml si list The New York Times (NYT). Mexiko se jinými slovy stalo hlavním dovozcem do USA.
C:\fakepath\Cina-Cesko.jpg

Čínské investice v ČR nedosáhly plánovaných objemů

21.12.2023 Výběr informací o čínských investicích v ČR (čínská skupina CITIC Group prodala fotbalový klub Slavia Praha miliardářovi Pavlu Tykačovi):
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina prudce devalvovala měnu a škrtla energetické a dopravní subvence

13.12.2023 Argentina v úterý prudce devalvovala měnu a škrtla energetické a dopravní subvence. Nový prezident Javier Milei, který se úřadu ujal v neděli a hned varoval před tvrdými opatřeními, chce šokovou metodou ozdravit strádající ekonomiku, kde inflace výrazně přesahuje 100 procent. Ministr hospodářství Luis Caputo v televizi oznámil devalvaci argentinského pesa o 54 procent na 800 pesos za jeden americký dolar. Argentina má druhou největší ekonomiku v Jižní Americe.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Dombrovskis: EU nechce přerušit vztahy s Čínou, i když se snaží snížit závislost

25.09.2023 Evropská unie nemá v úmyslu přerušit vztahy s Čínou, i když podniká kroky ke snížení ekonomické závislosti a rizik. Na pekingské univerzitě Čching-chua to dnes řekl eurokomisař pro obchod Valdis Dombrovskis. Sedmadvacítka bude podle něj důraznější při prosazování spravedlivé hospodářské soutěže a hájení svých zájmů. Očekává se, že místopředseda unijní exekutivy své obavy probere s čínským vicepremiérem Che Li-fengem, uvedla agentura Reuters.
img

Dolar kvůli novým údajům koriguje poklesem, ale komoditní měny zůstávají pod tlakem. Přehled USD, NZD, AUD

31.08.2023 Pokles důvěry spotřebitelů v USA a zpráva o volných pracovních místech (JOLTS), potvrzující názory na měkčí trh práce, než se očekávalo, vedly k výprodejům dolaru. Americké akcie prudce vzrostly: index S&P 500 vzrostl o 1,5 %, což znamená třetí den růstu v řadě, zatímco výnos amerických dluhopisů klesá, což je způsobeno poklesem výnosu dvouletých dluhopisů v důsledku snížených předpovědí pro sazbu Fedu.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Dovoz do USA byl v červnu nejnižší za více než rok a půl, obchodní deficit klesl

08.08.2023 Deficit obchodní bilance Spojených států se v červnu snížil, dovoz totiž klesl na nejnižší hodnotu za více než rok a půl. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu, tak naznačuje zpomalení domácí poptávky. Deficit obchodu se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 4,1 procenta na 65,5 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\EU staty.jpg

Eurostat: Deficit EU v obchodu s Ruskem klesl na třetinu úrovně před válkou

03.03.2023 Obchodní deficit Evropské unie s Ruskem se v prosinci snížil na třetinu úrovně před válkou na Ukrajině, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Klesl dovoz uhlí, plynu a ropy z Ruska. Unie se snaží odstřihnout od ruského plynu a ropy a najít alternativní zdroje, vzhledem k tomu, že Moskva po začátku invaze přerušila dodávky plynu do EU. Brusel také od 5. prosince zakázal dovoz ruské ropy do unie po moři.
C:\fakepath\trader-16022023-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.02.2023 1) Norské ropné a plynárenské firmy výrazně zvýšily plán letošních investic, koncem loňského roku totiž navrhly ještě desítku nových projektů. Největší podnikatelský sektor v zemi očekává, že letos investuje 187,8 miliardy norských korun (NOK; 406,6 miliardy Kč). Loni v listopadu počítal s investicemi za 149,7 miliardy NOK. Ukázal to průzkum norského statistického úřadu.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Obchodní deficit Japonska byl v lednu kvůli dovozu energií rekordní

16.02.2023 Obchodní deficit Japonska v lednu vzrostl na rekordních 3,5 bilionu jenů (577,3 miliardy Kč). Hlavním důvodem je růst cen energií, který výrazně zvýšil dovoz, naopak růst vývozu zpomalil. Rekordní byl i deficit s největším obchodním partnerem, kterým je pro Japonsko Čína. V předběžné zprávě to dnes uvedlo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Čína loni zůstala největším obchodním partnerem Německa, je jím už sedm let

08.02.2023 Objem obchodu mezi Německem a Čínou se loni zvýšil o 21 procent na rekordních 298 miliard eur (7,1 bilionu Kč). Čína tak už sedmým rokem zůstala nejdůležitějším obchodním partnerem Německa, navzdory varování některých politiků před přílišnou závislostí Berlína na této asijské zemi. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na údaje, které jí poskytl německý statistický úřad.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA loni vzrostl o 12,2 procenta na rekord

07.02.2023 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v loňském roce prohloubil o 12,2 procenta na rekordních 948,1 miliardy USD (21,1 bilionu Kč), protože Američané rekordně nakupovali zahraniční zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. V samotném prosinci deficit po dvou měsících prudkého poklesu stoupl meziměsíčně o 10,5 procenta, protože dovoz se zvýšil a vývoz dále klesl.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Reuters: Vývoz z Německa do Ruska loni klesl o 45 procent, nejvíce za 20 let

24.01.2023 Vývoz z Německa do Ruska loni klesl o 45 procent na 14,6 miliardy eur (přes 348 miliard Kč), což je nejméně od roku 2003. Ukazují to předběžná data německého Výboru pro hospodářské vztahy s východní Evropou, na která se dnes odvolává agentura Reuters. Za propadem je vliv sankcí, které západní státy zavedly vůči Rusku po jeho invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko mělo loni rekordní obchodní deficit

19.01.2023 Deficit zahraničního obchodu Japonska loni stoupl na rekordních 19,97 bilionu jenů (3,5 bilionu Kč). Vyšší ceny energií a surovin a prudký pokles jenu výrazně zvýšily náklady na dovoz a kompenzovaly růst vývozu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
img

Indická vláda nadále prosazuje program monetizace zlata

03.11.2022 Silná poptávka po zlatě a stříbře během svátků Dhanteras a Diwali v Indii vytváří nový tlak na národní hospodářství a nutí vládu, aby se znovu zaměřila na svůj program monetizace zlata.
img

Rostoucí dolar drtí světové kupce ropy

24.10.2022 Snížení světového ropného benchmarku ze 128 dolarů za barel je spojeno s růstem dolaru o 15 %. Toto snížení znamená, že ceny pohonných hmot jsou stále důležitým faktorem, který zvyšuje životní náklady.
img

Hlavní asijské ukazatele ukazují poklesy až o 1,5 %

17.10.2022 Hlavní asijské ukazatele vykázaly poklesy až o 1,5 %. Shanghai Shanghai Composite index, Shenzhen Composite index a korejský KOSPI ztratily 0,1 %, 0,02 % a 0,18 %, ve stejném pořadí. Další ukazatele vykazovaly větší propady. Hongkongský index Hang Seng klesl o 1,19 %, japonský Nikkei 225 klesl o 1,4 % a australský index S&P/ASX 200 se propadl o 1,44 %.
img

Evropský akciový trh v očekávání zpráv z Ameriky zamrzl

14.10.2022 Přední akciové indikátory západní Evropy zaznamenaly ve čtvrtek na pozadí negativní dynamiky akciového trhu Spojených států a Asie odlišné směry. Účastníci trhu navíc pozorně sledují zveřejnění výsledků hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Ranní shrnutí (22.09.2022)

22.09.2022 FOMC včera zvýšila sazbu o 75 základních bodů, což je v souladu s očekáváním, a dot-chart ukázal střední prognózu sazeb na konec roku 2022 na 4,4 % (nárůst z 3,4 % v červnových projekcích).
img

Asijské indikátory vykazují smíšené obchodování

15.09.2022 Hlavní asijsko-pacifické ukazatele vykazovaly smíšené obchodování. Některé z nich mírně vzrostly. Australský index S&P/ASX 200 si připsal 0,27 %, Hang Seng Index vzrostl o 0,25 %, japonský index Nikkei 225 prudce vzrostl o 0,19 %. Ostatní ukazatele poklesly. Korejský KOSPI přišel o 0,2 %, zatímco čínský Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 1,01 % a 2,15 %.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

IW: Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla

19.08.2022 Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla. Německé přímé investice v zemi a obchodní deficit s Čínou dosáhly nových maxim, a to navzdory politickému tlaku na Berlín, aby se od Pekingu odklonil. Vyplývá to z průzkumu Institutu německého hospodářství (IW), o kterém dnes informovala agentura Reuters. Růst německého vývozu do Číny zároveň výrazně oslabil, uvedl institut s odvoláním na ekonomy, kteří poukazují na trend směřující k větší lokální produkci na čínském trhu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 1. července

01.07.2022 Pár GBP/USD včera testoval úroveň 1,2122. V té době byla linie MACD daleko od nuly, takže sestupný potenciál byl omezený. Krátce poté se linie posunula na úroveň 1,2180, ale protože byla linie MACD stále daleko od nuly, růstový potenciál byl rovněž omezen. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika v prvním kvartálu klesla v ročním přepočtu o 1,5 procenta

26.05.2022 Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o 1,5 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu. Výsledek je o desetinu procentního bodu horší, než ukazoval první rychlý odhad statistiků zveřejněný před měsícem. Jde o první pokles hrubého domácího produktu (HDP) od roku 2020.
img

3 důvody, proč zlato nyní zůstává nejlepším aktivem

29.04.2022 Tento týden zlato kleslo na 2měsíční minimum pod tlakem silnějšího amerického dolaru. Přesto si drahý kov stále zachovává vysoký růstový potenciál. Pojďme zjistit proč.
img

Nový měnový řád: co se stane s dolarem a inflací na Západě

11.03.2022 S ohledem na geopolitický vývoj je oblast digitálních aktiv stále atraktivnější. Pro někoho je to obcházení sankcí, pro jiného cesta k záchraně úspor a prostá víra v budoucí závažné změny ve světě financí v kontextu jeho decentralizace a svobody. Co se pak stane s dolarem?
img

Globální obchod v roce 2022 předznamenávají boje dodavatelských řetězců s řadou omezení

21.02.2022 Výpadky, se kterými se potýkají globální řetězce, zůstanou do značné míry aktuální až do druhého pololetí letošního roku. Až následně dojde ke zlepšení. Důvody pro setrvání nepříznivého stavu v prvním pololetí budou opětovný výskyt ohnisek nákazy covidu-19, pokračující politika nulového výskytu covidu-19 v Číně a omezení logistiky v období okolo čínského Nového roku.
img

Obchodní deficit USA se za měsíc zvýšil o 13,7 mld. USD

07.01.2022 Obchodní deficit USA se v listopadu zvýšil. Zvýšení bylo způsobeno nárůstem nákladů na dovoz. Svůj podíl na tom měl maloobchod, který téměř znemožnil zaplnění regálů v maloobchodních prostorách kvůli předvánočním nákupům. Přispěla k tomu také zvýšená poptávka po zahraniční ropě.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se vinou rekordního dovozu prudce prohloubil

06.01.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v listopadu zvýšil o 19,4 procenta na 80,2 miliardy dolarů (1,7 bilionu Kč), což je blízko rekordu. Schodek se prudce prohloubil vinou rekordního dovozu zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Zahraniční obchod tak podle analytiků byl pravděpodobně brzdou hospodářského růstu ve čtvrtém čtvrtletí.
img

V Asii roste dolar, obavy z Omikronu klesly

08.12.2021 Index amerického dolaru se snížil o 0,09% na 96,245. Měnový pár USD/JPY se zvýšil na 113,68, to je o 0,19%. Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) Dříve svou úrokovou sazbu ponechala beze změny na úrovni 0,10%. Nyní měnový pár AUD/USD vyrostl o 0,37% na 0,7075.
C:\\fakepath\\trader-07122021-50-zm.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v říjnu klesl, export vystoupal na rekord

07.12.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil o 17,6 procenta na 67,1 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Je to nejnižší hodnota za šest měsíců a největší procentuální pokles od dubna 2015. Velké oživení exportu, který vystoupal na rekord, pomohlo vyrovnat mnohem menší nárůst dovozu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. V září schodek dosáhl rekordní výše.
img

Asijské ukazatele následují ty americké a klesají

19.11.2021 Asijsko-pacifické ukazatele následují ty americké a klesají. Shanghai Composite se propadl o 0,13 %, Shenzhen Composite o 0,18 % a Hang Seng o 1,44 %. Jihokorejský KOSPI klesl o 0,18 % a japonský Nikkei 225 o 0,74 %, kdežto australský S&P/ASX 200 0,19 % získal.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v září vystoupil na rekord

04.11.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září vyšplhal na rekord a překonal i odhady. Především kvůli poklesu vývozu vzrostl proti srpnu o 11,2 procenta na 80,9 miliardy dolarů (1,8 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst čínského vývozu v červenci zpomalil

08.08.2021 Čínský export se v červenci meziročně zvýšil o 19,3 procenta, jeho růst však zpomalil z červnových 32,2 procenta. Vyplývá to ze včerejších údajů čínského celního úřadu. Vzestup počtu případů nákazy koronavirem přiměl úřady v některých částech Číny k zavedení nových restrikcí, což vedlo k dočasnému přerušení výroby v některých továrnách, napsala agentura Reuters.
img

Americký dolar neudržel optimismus na trhu

10.05.2021 Minulý týden americký dolar neudržel vzestupný trend a oslabil na minima posledních 2 měsíců. Optimismus na finančních trzích a pozitivní ekonomická data nutí investory volit rizikovější aktiva s prodejem amerického dolaru, který je považován za bezpečnou měnu.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v březnu vystoupil na rekord

04.05.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 5,6 procenta na rekordních 74,4 miliardy USD (1,6 bilionu Kč). Důvodem byl hlavně růst domácí poptávky, který zvýšil dovoz na rekord. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. Podle analytiků by se schodek mohl zvyšovat i nadále, protože ekonomická aktivita v USA se zotavuje rychleji než v jiných zemích, s nimiž Američané udržují čilé obchodní vztahy.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Obchodní schodek USA v lednu stoupl kvůli rekordnímu dovozu zboží

05.03.2021 Obchodní deficit Spojených států v lednu vzrostl, protože dovoz zboží se v důsledku oživení spotřebitelské poptávky vyšplhal na rekordní maximum. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva obchodu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.2.2021)

08.02.2021 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci úspěšného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Obchodní deficit USA loni dosáhl dvanáctiletého maxima

05.02.2021 Obchodní deficit Spojených států v loňském roce vzrostl o 17,7 procenta na 679 miliard dolarů (14,6 bilionu Kč). Dosáhl tak nejvyšší úrovně za 12 let, ukázaly údaje, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Ifo: Čína má největší přebytek běžného účtu, překonala Německo

22.01.2021 Přebytek bilance běžného účtu Německa se loni již pátý rok za sebou snížil a Čína v době pandemie covidu-19 překonala největší evropskou ekonomiku a má nyní největší přebytek běžného účtu na světě. Vyplývá to z průzkumu ekonomického institutu Ifo.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska loni kvůli pandemii klesl nejvíce za 11 let

21.01.2021 Vývoz z Japonska v loňském roce klesl o 11,1 procenta na 68,41 bilionu jenů (14,2 bilionu Kč). To byl nejvyšší propad za 11 let. Pandemie nemoci covid-19 prudce snížila poptávku po průmyslovém zboží, jako autech. Bilance zahraničního obchodu pak poprvé za tři roky skončila v přebytku, který činil 673,73 miliardy JPY. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar byl s vyhlídkou demokratického Senátu nejníž od března 2018

06.01.2021 Americký dolar dnes s vyhlídkou možného ovládnutí amerického Senátu demokraty klesl nejníže od března 2018. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se v průběhu dne propadl až na hodnotu 89,20 bodu, posléze ale mírně posílil. Vůči švýcarskému franku dolar klesl nejníže za šest let a nejdráže za zhruba tři roky se k dolaru prodávalo i euro. Krátce po 17:05 SEČ ale už dolarový index přidával 0,3 procenta na 89,73 bodu.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\\fakepath\\usa4.jpg

Deficit obchodu USA se v září díky vyššímu vývozu snížil

04.11.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 4,7 procenta na 63,9 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Ke snížení schodku přispěl vyšší vývoz potravin a kapitálového zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Analytici však varují, že další zlepšení schodku by mohla mírnit nová omezující opatření, která mají v Evropě zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\Trump2.png

Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa

25.10.2020 Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web stanice CNN, staví proti znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Jeho výkon mandátu označují za "nepřetržitý útok na demokracii". Současný nájemce Bílého domu podle signatářů reaguje neobratně na pandemii nemoci covid-19 a šíří nebezpečné dezinformace.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Obchodní deficit byl v USA v červenci nejvyšší za 12 let

03.09.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v červenci ve srovnání s předchozím měsícem vzrostl o 18,9 procenta na 63,6 miliardy USD (1,4 bilionu Kč), což je nejvíce za 12 let. Důvodem je rekordní růst dovozu, který výrazně překonal nárůst vývozu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Údaje naznačují, že zahraniční obchod by mohl být brzdou ekonomického růstu ve třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský export za pololetí klesl o 15,4 procenta, nejvíc od 2009

20.07.2020 Japonský export se v prvním pololetí snížil o 15,4 procenta, informovalo dnes japonské ministerstvo financí. Jedná se o největší meziroční pokles od finanční krize v roce 2009. Zahraniční poptávku po automobilech a ostatním průmyslovém zboží utlumila pandemie nemoci covid-19. Ekonomové nicméně očekávají, že v druhém pololetí se pokles vývozu zpomalí, protože mnoho zemí otevírá své ekonomiky a snaží se stimuly oživit poptávku.
img

Americký obchodní deficit se zvyšuje

07.05.2020 Deficit amerického obchodu se v březnu zvýšil, když Spojené státy zaznamenaly rekordní pokles exportu.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie v Asii po propadu ceny ropy prudce klesají

09.03.2020 Akcie na asijských trzích dnes výrazně klesají, především kvůli nejhlubšímu propadu cen ropy od války v Perském zálivu před téměř 30 lety. Ceny ropy klesly o více než 30 procent v reakci na oznámení Saúdské Arábie, že odběratelům sníží cenu a že od dubna výrazně zvýší těžbu. To je vnímáno jako zahájení cenové války s Ruskem, které na schůzce s členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) odmítlo podpořit snahu Rijádu o koordinované snížení těžby.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.2.2020

17.02.2020 Čínská centrální banka snížila mezibankovní sazbu o 10 bps. Investoři očekávají masivnější stimulus srovnatelný s rokem 2015. Před pěti lety dosáhla celková velikost stimulů až 10% HDP. Shanghai Composite přidává 2,3%.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
C:\fakepath\USA.jpg

Obchodní deficit USA loni poprvé ze šest let klesl

05.02.2020 Deficit Spojených států v obchodování se zbožím a službami se loni snížil o 1,7 procenta na 616,8 miliardy dolarů (14 bilionů Kč). Zaznamenal tak první zlepšení za šest let, částečně proto, že celní válka mezi Washingtonem a Pekingem vedla k propadu dovozu zboží z Číny. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
img

Graf dne: Americký obchodní deficit klesl v roce 2019 poprvé po šesti letech

05.02.2020 Americký obchodní deficit klesl v roce 2019 z nejvyšších úrovní od roku 2008. Ke snížení zároveň došlo poprvé po šesti letech. Deficit klesl o 1,7 % na 616,8 mil. dolarů (dle statistik amerického ministerstva obchodu). Mezi hlavní faktory patřilo snížení importů z Číny (díky novým clům) a také pokles importů ropy (díky expanzi ropného průmyslu v USA). Rozdíl mezi exporty a importy zůstává stále přibližně o pětinu vyšší, než byl na konci roku 2016, kdy se americkým prezidentem stal Donald Trump.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.1.2020)

27.01.2020 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který však skončil na Stop-Lossu (falešný průraz). Následující den však došlo k opětovnému prolomení této hladiny podle pravidel mé strategie a tím k opětovnému short obchodu, který následně již pokračoval dle plánu do zisku, nicméně nestihl dorazit do na svůj plný Profit-Target, jelikož trh zavřel svou páteční obchodní seanci. Celkově tak týden skončil v zisku.
C:\fakepath\top-23012020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.01.2020 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v minusu kvůli obavám z nového koronaviru. Nejvíce ztratily čínské akcie, jež oslabily zhruba o 3 %. Zaznamenaly tak nejprudší jednodenní pokles za téměř devět měsíců. Investoři prodávali zejména akcie podniků, které působí v dopravním a zábavním průmyslu, například leteckých společností či provozovatelů kin a zábavních parků.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko vloni opět vykázalo obchodní deficit

23.01.2020 Japonsko druhý rok v řadě zaznamenalo obchodní deficit, který loni dosáhl 1,6 bilionu jenů (331 miliard Kč). Export se totiž potýká se slabší poptávkou v Číně, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA je nejnižší za více než tři roky

07.01.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v listopadu díky poklesu dovozu snížil o 8,2 procenta na 43,1 miliardy dolarů (976 miliard Kč). Je tak nejníže od října 2016, tedy od nástupu Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta. Deficit klesl třetí měsíc po sobě a byl nejnižší za více než tři roky, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. Trumpova protekcionistická politika se tak jeví jako úspěšná.
C:\\fakepath\\TradeDeficit-23122019.PNG

USA ve čtyřech grafech

23.12.2019 Vánoční svátky jsou v tomto roce naplánovány do poloviny pracovního týdne. Objem obchodování, volatilita i nové makroekonomické statistiky by tedy měly být až do konce roku omezeny především na Asii, kde lidé chodí normálně do práce. Rád bych se proto v oddechovém módu podělil o několik zajímavých grafů, které zapadají do okénka fundamentální analýzy a vyprávějí příběh o stále ještě největší světové ekonomice, Spojených státech.
img

Obchodní válka mezi USA a Čínou – jaký má vliv na světovou ekonomiku?

11.12.2019 Probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou neustále eskaluje a pravděpodobnost kýženého kompromisu rychle klesá. Tento konflikt nemá dopad pouze na zúčastněné státy, ale má samozřejmě obrovský a kritický dopad na celou světovou ekonomiku.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA klesl nejníže za rok a půl

05.12.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 7,6 procenta na 47,2 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Dostal se tak nejníže od loňského května. Schodek klesl už druhý měsíc za sebou a procentní pokles byl nejnižší od ledna. Nižší byl i deficit obchodu s Čínou. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\92898879.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se v srpnu po čtvrt roce zvýšil

04.10.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v srpnu po tříměsíčním sestupu zvýšil, zatímco politicky citlivý schodek obchodu s Čínou klesl. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu, podle nějž obchodní deficit meziměsíčně narostl o 1,6 procenta na 54,9 miliardy dolarů (bezmála 1,3 miliardy Kč). Schodek obchodu s Čínou naopak klesl o 3,1 procenta na 31,8 miliardy dolarů.
C:\fakepath\USA.jpg

Obchodní deficit USA v červenci klesl, i ten s Čínou

04.09.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v červenci klesl ve srovnání s červnem o 2,7 procenta na 54 miliard dolarů (1,3 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Vývoz vzrostl o 0,6 procenta, zatímco dovoz o 0,1 procenta klesl. Snížil se přitom i politicky citlivý schodek obchodu s Čínou, a to o 500 milionů na 29,6 miliardy dolarů.
C:\fakepath\flag+dollar+us+economy+generic+mgn.jpg

Obchodní deficit USA v pololetí vzrostl

02.08.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v prvním pololetí zvýšil o 7,9 procenta na 316,33 miliardy USD (7,3 bilionu Kč). Vývoz se téměř nezměnil, dovoz ale o 1,5 procenta vzrostl. Pozorně sledovaný schodek obchodu s Čínou klesl o 10,1 procenta na 167,04 miliardy USD. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\USA.jpg

Růst ekonomiky USA zpomalil na 2,1 procenta

26.07.2019 Tempo růstu ekonomiky Spojených států ve druhém čtvrtletí zpomalilo na 2,1 procenta z 3,1 procenta v předchozím kvartálu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Zpomalení je nicméně slabší, než odhadovali analytici, kteří v průměru počítali s růstem kolem 1,8 procenta.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Schodek obchodu USA v dubnu klesl

06.06.2019 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v dubnu nečekaně snížil, dovoz totiž klesl na nejnižší úroveň za 15 měsíců. Politicky citlivý deficit v obchodu s Čínou se ale zvýšil. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že celkový schodek v dubnu klesl o 2,1 procenta na 50,8 miliardy dolarů (skoro 1,2 bilionu Kč). Obchod by mohl podpořit ekonomiku, jejíž tempo se zpomaluje po dočasném zvýšení vývozu a hromadění zásob ze počátku letošního roku.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Obchodní schodek EU s Čínou se loni prohloubil na 185 mld. eur

27.05.2019 Schodek Evropské unie v obchodování s Čínou se loni prohloubil na 185 miliard eur (4,8 bilionu Kč) ze 178 miliard v roce předchozím. Dovoz z Číny se zvýšil o pět procent na 395 miliard eur, vývoz do Číny pak vzrostl o šest procent na téměř 210 miliard eur. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

MMF: Cla USA na čínské zboží platí téměř celá američtí dovozci

24.05.2019 Cla, která Spojené státy uplatňují na dovoz zboží z Číny, poškozují nezamýšlený cíl. Vybíraná cla totiž téměř celá nesou na svých bedrech američtí dovozci. Vyplývá to z včera zveřejněné studie Mezinárodního měnového fondu (MMF), z níž čerpal server televize CNBC.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.5.2019)

13.05.2019 V minulém týdnu nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře. Nebyla totiž prolomena žádná vstupní S/R zóna a trh se pouze pohyboval v 80pipovém rozpětí bez jasného směru – velmi nízká volatilita. Takže týden bez obchodů podle breakoutů S/R zón.
img

Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?

10.05.2019 Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?
img

USA a vyšší cla na čínské zboží

10.05.2019 Americký prezident Donald Trump naplnil, co slíbil. Uvalil na Čínu za porušení dohod vyšší cla na čínské zboží za 200 miliard dolarů ročně. Peking nyní chystá odvetu a obchodní válka pokračuje.
img

Forex: Americká centrální banka zůstává holubičí navzdory rychlejší inflaci

10.05.2019 Hlavní pozornost dnes bude mít americká inflace. Ta podle našich odhadů v dubnu vzrostla nad dvě procenta. Nic to však nezmění na holubičím postavení amerického Fedu. Nižší spotřebitelský deflátor ponechá centrální banku nečinnou až do příštího roku. Slavit však může americký prezident. Obchodní bilance Spojených států s Čínou je nejnižší za poslední tři roky. Tuzemský trh práce se vrátí na svá listopadová minima. Nicméně na obzoru se už ukazují známky uvolnění tuzemského trhu práce.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Schodek obchodu USA s Čínou klesl

09.05.2019 Obchodní deficit Spojených států se v březnu zvýšil o 1,5 procenta na 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč). Vývoz se zvýšil o 1,0 procenta na 212 miliard dolarů, dovoz o 1,1 procenta na 262 miliard USD. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Ostře sledovaný schodek v obchodování s Čínou ale klesl a dostal se na pětileté minimum.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump ještě nerozhodl o clech na auta z EU

05.05.2019 O dovozních clech na auta z Evropské unie (EU) jsem ještě nerozhodl, uvidíme, co bude, řekl v pátek ve Washingtonu americký prezident Donald Trump. Připomněl, že EU se ke Spojeným státům podle jeho názoru chovala v obchodních záležitostech neférově a že obchodní deficit USA s EU narostl na 181 miliard dolarů (4,2 bilionu Kč).
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.4.2019)

22.04.2019 V minulém týdnu EUR/USD nabídl pouze jednu obchodní příležitost, na kterou jsem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen na Profit-Targetu. K jinému obchodu nedošlo. Pokud jste obchodu také využili, tak gratuluji.
C:\fakepath\usa 14122014.png

Obchodní schodek USA v únoru klesl

17.04.2019 Obchodní deficit Spojených států v únoru překvapivě klesl na osmiměsíční minimum, zejména díky nižšímu schodku v obchodování s Čínou. Americké ministerstvo obchodu dnes uvedlo, že celkový deficit se snížil na 49,4 miliardy dolarů (1,1 bilionu Kč) z lednových 51,1 miliardy dolarů.
C:\fakepath\trump-fed.jpg

Trump vyzval centrální banku, aby snížila úroky

05.04.2019 Prezident Donald Trump vyzval americkou centrální banku (Fed), aby snížila úrokové sazby. Její dosavadní politika zvyšování sazeb ekonomiku podle prezidenta zbrzdila. Trump také navrhuje, aby Fed znovu přistoupil k mimořádným podpůrným opatření známým jako kvantitativní uvolňování měnové politiky.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Deficit zahraničního obchodu USA klesl

27.03.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v lednu, i díky oživení amerických dodávek sóji do Číny, prudce klesl. Snížil se o 14,6 procenta na 51,1 miliardy dolarů z prosincových 59,9 miliardy. Byl to největší pokles od března 2018. Export z USA v lednu vzrostl poprvé po třech měsících, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Obchodní jednání Spojených států a Číny nabírají na obrátkách

22.03.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v zisku. Index Dow Jones posílil o 0,8 %, S&P 500 získal 1,1 % a Nasdaq si polepšil o 1,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou finančních institucí (-0,3 %). Nejlépe si vedly technologické firmy (+2,5 %) a realitní developeři (+1,8 %). Zajímavostí včerejšího dne bylo zahájení obchodování s akciemi světoznámého výrobce jeanů Levi Strauss. Navrhovaná cena pro IPO byla ve výši 17 USD za akcii (původní výše byla dokonce pouze v rozmezí 14-16 USD). Obchodování s těmito akciemi však zahájilo skokovým růstem na více jak 22 USD za akcii. Jedná se tedy o extrémně vydařený druhý vstup na burzu této společnosti po přibližně 34 letech. Levi Strauss vstoupil na burzu již v roce 1971 a následně ji opustil v roce 1985.
img

Trump požaduje vyrovnanou obchodní bilanci s Čínou

21.03.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ziskově. Index Dow Jones roste o 0,6 %, S&P 500 stoupá o 0,5 % a technologický Nasdaq posiluje o 0,9 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejvíce daří technologickým firmám (+1,7 %) a realitním developerům (+1,4 %). Jediným ztrácejícím sektorem jsou finanční instituce (-0,6 %). Před chvílí byly v amerických médiích zveřejněny další informace ohledně obchodních jednání s Čínou. Americký prezident Donald Trump doporučuje svému jednacímu týmu, aby Čína snížila obchodní deficit s USA. Peking údajně nabídnul po posledním setkání obou prezidentů, že zrealizuje nákupy amerického zboží ve výši 1,22 bilionu dolarů v horizontu příštích šesti let. Avšak Trump by chtěl toto číslo minimálně zdvojnásobit, ideálně ztrojnásobit. Při trojnásobku by došlo k vyrovnání obchodní bilance mezi oběma státy.
C:\fakepath\usa.jpg

Obchodní deficit USA je za loňský rok nejvyšší za deset let

06.03.2019 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se loni vyšplhal na 621 miliard dolarů (14,1 bilionu Kč) a je nejvyšší za deset let. Oznámilo to dnes ministerstvo obchodu. Na rekordu je pozorně sledovaný deficit s Čínou a nově také s Mexikem a s Evropskou unií.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Obchodní přebytek eurozóny se loni kvůli vyššímu dovozu snížil

15.02.2019 Obchodní přebytek eurozóny s okolním světem se loni bez očištění od sezonních vlivů kvůli vyššímu dovozu snížil na 194,2 miliardy eur (pět bilionů Kč) z 234,9 miliardy v roce 2017. Zatímco import loni vzrostl o 6,2 procenta, export jen o 3,7 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\budget-deficit.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA v listopadu klesl

06.02.2019 Deficit zahraničního obchodu USA v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 11,5 procenta na 49,3 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Dostal se tak nejníže od června. Předtím se pět měsíců za sebou zvyšoval. K výraznému snížení schodku přispěl pokles dovozu mobilních telefonů a ropných produktů, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Naučme Čínu se chovat, než nás všechny přeroste

25.01.2019 Aktuálně probíhají obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou za účelem dosažení férovějšího a volnějšího obchodu. Americká administrativa již zavedla cla na dovoz čínských výrobků v hodnotě 250 mld. dolarů a podle posledních dat se jí podařilo zpomalit druhou největší ekonomiku. Co však Spojené státy štve možná trochu více a moc se o tom nemluví, je fakt, že čínská ekonomika začíná pomalu srovnávat s krok s tou americkou a té se nevyhnutelně blíží její konec na vrcholu, jakožto největší ekonomiky světa. Spojené státy chtějí snížit obchodní deficit, přitom dělají službu nadcházejícím generacím. Netřeba připomínat jak například společnost Huawei sbírá osobní data uživatelů.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní schodek USA v říjnu stoupl

06.12.2018 Rekordní dovoz vyhnal schodek zahraničního obchodu Spojených států v říjnu na 55,5 miliardy dolarů (1,26 bilionu Kč), což je nejvyšší úroveň od října 2008. V porovnání se zářím se deficit zvýšil o 1,7 procenta. Hlavní podíl na tom má pokračující pokles vývozu sojových bobů a nebývale vysoký dovoz spotřebního zboží. Vyplývá to ze zprávy ministerstva obchodu.
C:\fakepath\turecko 28012014.png

Inflace v Turecku se poprvé po měsících zmírnila

03.12.2018 Meziroční růst spotřebitelských cen v Turecku v listopadu poprvé po několika měsících mírně zpomalil. V porovnání s předchozím měsícem se snížil o více než tři procentní body na 21,6 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. V říjnu inflace poprvé za 15 let překonala hranici 25 procent. Za nynějším zmírněním inflace je silnější turecká lira, nižší daně a slevy zboží.
C:\fakepath\eu 14122014-2.png

EK pro letošek čeká v EU27 růst o 2,2 %

08.11.2018 Ekonomika 27 zemí Evropské unie letos poroste o 2,2 procenta, odhaduje ve své podzimní makroekonomické prognóze Evropská komise. Také v příštím roce bude podle ní růst pokračovat, byť pomaleji, na úrovni dvou procent hrubého domácího produktu (HDP). Pro rok 2020 nyní komise očekává růst o 1,9 procenta. Předpověď poukazuje na zpomalující globální ekonomiku a vyšší míru napětí v mezinárodních obchodních vztazích.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní deficit USA v září vzrostl

02.11.2018 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v září už čtvrtý měsíc za sebou vzrostl a politicky citlivý schodek obchodu s Čínou vystoupil na nový rekord. Rekordní byl také dovoz do země. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že obchodní deficit se zvýšil na 54 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) ze srpnových 53,3 miliardy USD.
img

Japonsko a Čína se chystají zlepšit své obchodní vztahy

25.10.2018 Japonský ministr Šinzo Abe se dnes v Pekingu setká s čínským prezident Si Ťin-Pchingem a schůzka by měla trvat až do soboty. Jejich schůzka bude významná především, protože se jedná o první samostatnou cestu japonského vrchního představitele za uplynulých sedm let. Čína a Japonsko by měly podepsat během týdne řadu dohod a to uprostřed nervózního prostředí, kdy Spojené státy vyvíjí obchodní tlak na Čínu. Oba asijské státy by měly dospět k užším obchodním vztahům.
C:\fakepath\TOP5-18102018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.10.2018 1) Zvýšení úrokových sazeb na zářijovém zasedání vedoucích představitelů americké centrální banky (Fed) podpořili všichni jeho účastníci. Ukázal to zveřejněný zápis ze zasedání. Tento jednomyslný postoj by mohl posílit očekávání, že Fed v prosinci přikročí k dalšímu zvýšení úroků. Americké akcie po zveřejnění zápisu zamířily dolů.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Spojené státy neoznačily Čínu za měnového manipulátora

18.10.2018 Vláda Spojených států zatím neoznačila Čínu ani žádného jiného ze svých obchodních partnerů za měnového manipulátora. Ve své pravidelné pololetní zprávě zveřejněné v noci na dnešek americké ministerstvo financí uvedlo, že nedávné oslabení čínského jüanu pravděpodobně zhorší americký obchodní deficit, úředníci však zjistili, že se zdá, že Peking se výrazněji nesnaží přímo zasahovat do hodnoty měny.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Schodek zahraničního obchodu USA vzrostl

05.10.2018 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v srpnu zvýšil o 6,4 procenta na šestiměsíční maximum 53,2 miliardy dolarů (téměř 1,2 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Deficit se zvyšuje už tři měsíce a je možné, že bude mít dopad na hospodářský růst ve třetím čtvrtletí, upozorňují analytici, které citovala agentura Reuters. Na rekordu je deficit s Čínou.
img

Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží

18.09.2018 Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.9.2018)

10.09.2018 Minulý týden nabídl celkem dvě obchodní příležitosti podle mého pravidelného týdenního komentáře. Nejprve došlo k prolomení horního swing maxima, což aktivovalo long obchod a trh následně přesně došel do svého cíle a byl ukončen na Profit-Targetu (PT).
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro a libra dnes posilují

05.09.2018 Euro a libru dnes na forexových trzích posilují zprávy o pokroku jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Obě měny zpevňují vůči dolaru. Ještě dopoledne přitom americká měna těžila z vyhlídky na rozšíření obchodních cel na další čínské výrobky ze strany Spojených států.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní schodek USA v červenci vzrostl

05.09.2018 Obchodní deficit Spojených států se v červenci vyšplhal na pětiměsíční maximum. Zatímco export klesl, import vystoupil na maximum a rekordní byly rovněž schodky v obchodování se zbožím s Evropskou unií a Čínou. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva obchodu. Americký prezident Donald Trump přitom usiluje o snižování obchodního deficitu.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Růst vývozu z Číny v červenci zrychlil

08.08.2018 Růst vývozu z Číny v červenci navzdory novým americkým clům nečekaně zrychlil, výrazně se však zvýšil i dovoz díky solidní domácí poptávce. Přebytek obchodní bilance klesl na 28,05 miliardy USD (617,5 miliardy Kč) z červnových 41,47 miliardy USD. Přebytek obchodu s USA se sice mírně snížil, zůstává však blízko rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní schodek USA vzrostl

03.08.2018 Schodek zahraničního obchodu USA zaznamenal v červnu nejvyšší růst za více než rok a půl. Předchozí růst vývozu sójových bobů totiž zeslábl a dražší ropa zvýšila hodnotu dovozu. Schodek činil 46,3 miliardy USD (1,03 bilionu Kč) a proti předchozímu měsíci se zvýšil o 7,3 procenta, což byl nejvyšší procentní růst od listopadu 2016. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\022678on.jpg

Správnou odpovědí na cla USA je jednota unie, míní Paříž i Berlín

13.07.2018 Správnou odpovědí na případné zvyšování celních bariér ze strany Spojených států je jednotný postup evropských zemí. Před novináři se na tom dnes v Bruselu shodli francouzský ministr financí Bruno Le Maire a jeho německý kolega a vicekancléř Olaf Scholz. Spojené státy nyní v gradujícím obchodním sporu s EU zvažují uvalení vysokých cel na dovoz evropských automobilů, což by například na Německo mělo významný dopad.
img

EURGBP: Libra zůstává výše navzdory slabým datům

10.07.2018 Britská libra se obchodovala v zisku v úterý ráno a EURGBP kros se nacházel ve ztrátě cca 0.25% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 0.8845, což je kousek nad 200 denním průměrem.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní deficit USA byl v květnu nižší

06.07.2018 Deficit zahraničního obchodu USA se v květnu snížil na nejnižší úroveň za rok a půl a vývoz byl rekordní díky růstu dodávek sóji a komerčních letadel. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že obchodní schodek v květnu činil 43,1 miliardy USD (950,3 miliardy Kč), což byl nejnižší údaj od října 2016, a proti dubnu klesl o 6,6 procenta. Schodek obchodu s Čínou však vzrostl.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cable | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | ECB | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Gap | Grafy | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Parita | Parita kupní síly | Čekající příkazy | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spot | Spread | Stagflace | Sterling | Support | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Vega | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Akciové deriváty | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | EPS | Forex signály | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Čínské investice | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | EURGBP | EURHUF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | ForexTime | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování na burze | IronFX | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Japonský obchod | JP Morgan | JPY USD | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komoditní | Krize v Řecku | Kurz amerického dolaru | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz NZD | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy EUR | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s Čínou | Online obchodování | Oslabení měny | PayPal | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | Řízení rizika | Shanghai Composite Index | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové ceny ropy | Světové měny | Švédské koruny | Švýcarské banky | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny stříbra | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | XM | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | ING | Benzín | Put | Báze | Buy | Ekonomika EU | Hold | Index produkčních cen | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Small caps | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | WSJ | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Under-weight | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Tržní sentiment | Commission | Komise | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Cukr | Vzdělání | Burza dnes | Burze | Canadian stock market | Stock market | Traders | Zlatý standard | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Securities Research & Consulting | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Institut ZEW | CNOOC | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | State Street | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | CSI300 | ANZ | DIW | Sentix | Institut nákupních manažerů (ISM) | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | EGL | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Nová Čína | ANZ Bank | Moody's Analytics | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Bezpečné měny | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Forbes | Prezident ECB | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měn | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Denominace | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Index AEX | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Hospodářský růst USA | CzechInvest | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | PetroChina | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Zajištění | Čínské devizové rezervy | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Oversea-Chinese Banking | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | NYSE Euronext | Poplatky | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Vyhlídky eurozóny | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Čekající příkaz | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Silný kurz dolaru | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled domácí ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Globtrex | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Mizuho | MUFG | Zhodnocování dolaru | Makléřské firmy | Akcie Kofoly | J.P. Morgan | Bankovní index | Vstup na burzu | BBVA | Euler Hermes | Daňové změny | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Bureau of Economic Analysis | Globtrex.com | World Gold Council | Protiruské sankce | Americký akciový trh | MT4 Supreme Edition | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | ETC | Index S&P/ASX 200 | Štěpán Hájek | Lithium | Rakuten | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Drobní investoři | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | CONSOB | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Šéf Fedu | LYNX Pro | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | USMCA | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Mileniálové | Silnější dolar | Dodávky ropy | Největší kryptoměna | Předpovědi Saxo Bank | Primární nabídka | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Ceny kryptoměn | Index hongkongské burzy | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Globální dluh | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Investice do palladia | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Short obchod | Obchodování platiny | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Celní válka | State Street Global Markets | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Čínský trh | Prezidentka ECB | Investiční omezení | Záporné sazby | Digitální daň | Capital Partners | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Burzovní průvodce | Akcie podniku | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Thomas Cook | Finanční situace | Obchodní praktiky | Centrální banka Nového Zélandu | iShares | MetLife | GOOGL | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Trump dnes | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Mediální společnosti | Ropný gigant | HDP v USA | Německá vláda | AEX index | LNG | Objem | Konec obchodní války | Call centra | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Obchod | Smíšené obchodování | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Zpomalování čínské ekonomiky | Supreme Edition | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Global Markets | Americký průmysl | Parlamentní volby | CFDWorld | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Global Finance | Studie | IW | Bývalý ministr financí | Bilance | Vývoz z Japonska | Vývoz ze země | Přebytek obchodu | Index DOW | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Statistici | Největší pokles | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Růst japonské ekonomiky | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Čínský vývoz | Čína a USA | Rozvoj | Stavebnictví | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | NAFTA | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Alstom | Moskva | Jim Yong Kim | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | CITIC Group | Míra | RWE | Vivendi | Empresa Media | Médea | Accor | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Americké výrobky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Nejistota kolem brexitu | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Smartwings | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Šperky | AXA | Eurokomisař | FedEx | FDX | xStation5 | Martin Kryštoff | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Ropný deficit | Celkový deficit | Vývoj deficitu obchodní bilance | Bydlení | Vánoční svátky | Vývoj výstavby nových bytů | Vývoj přírůstku nových pracovních míst | Dovozní cla | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Kraft Heinz | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Wirecard | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Obchodní podmínky | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Bernie Sanders | Pracovní trh | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Altria Group | Netflix | NFLX | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Trumpova protekcionistická politika | Micron Technology | Microchip Technology | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Sodexo | Čínský HDP | Vývoz v listopadu | RBA | Ifo | Experti | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | SAP | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Akcie Morgan Stanley | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Britský pracovní trh | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Slabé měny | American Express | Ratingová agentura Fitch | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Ekonom Ifo | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | SBUX | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Pesimismus | Akcie v Číně | BP | Fresenius Medical | FME | Převody peněz | Změna dohody NAFTA | Adidas | Americká společnost | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Čínské stimuly | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | PHIA | Spekulativní pozice | Stabilita | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Snížení těžby | Aktuální Price Action | Index australské burzy | Australské burzy | Zpomalení japonské ekonomiky | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Stimuly | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | PYPL | Euro na dolar | Další pokles | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Chris Rupkey | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Sněmovna reprezentantů | Politická rozhodnutí | Záchranný balíček | Růst | Německý parlament | United Airlines | American Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | Allianz | Německý statistický úřad | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Společnost Walt Disney | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Obchodní schodek USA | Obchodní schodek | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Vláda USA | Údaje | IATA | Mexiko | Eurokomisaři | Obchodovat s cennými papíry | Coface | Pavel Tykač | Ministři EU | Možnosti obchodování | Dopady koronavirové krize | Ministři | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Výpadky | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | USD za barel | Japonský export | SaxoStrats | Trade | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Postavení USA | Reddit | Surové ropy | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Cestování | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Společnost Gilead | Dopravci | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Růst výnosů | Vývoz z USA | Obchodní deficit Spojených států | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Bankovní akcie | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Americký obchodní deficit | Deficit amerického obchodu | Obchodní přebytek | Státy eurozóny | Wu-chan | Zadlužení | Bezpečnost | Toyota Motor | Společnost Avast | Auta | Xiaomi | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | Recyklace | CL | Rally na stříbře | Zboží z Číny | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | EasyJet | Renault | Argentina | Kia | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Salesforce | Hospodářský institut | Hertz | Dlouhodobý výhled | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Bývalý prezident | Zbrojovka | CBO | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Společnost BP | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Poptávka po zlatě | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Subvence | Index Nikkei 225 | Japonský vývoz | Dluh Británie | Covid | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Chesapeake | ONS | Společnost Uber | Výdaje japonských domácností | Ekonomická předpověď | Ant | Sony | Japonská společnost | Americký výrobce letadel | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Chrysler | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Společnost XTB | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Bretton Woods | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Ant Group | Indonésie | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Zvýšené napětí | Hyundai Motor | NYT | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | BHP Group | Hnojiva | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Zvýšení daní | Americký soud | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Geely Automobile Holdings | Měna peso | Odborníci | Peso | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Přímé investice | Novozélandská ekonomika | Jan Čermák | Zadlužení Německa | Caroline Bainová | Americký podnik | Evropský statistický úřad | Politici | Němečtí politici | The New York Times (NYT) | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | List The New York Times | Pracovní místa | Cineworld | Společnost Cineworld | Odvolací soud | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Výrobce letecké techniky | Koncern | Digitální převody peněz | Nařízení | Epidemické situace | Oliver Hart | Alvin Roth | George Akerlof | Zvolení Trumpa | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Odklad splátek | Sumitomo | Inflace v Číně | Obchodní politika | Růst ekonomiky EU | Představitelé americké centrální banky | Spotřebitelská poptávka | Přebytek obchodní bilance | Li Auto | GameStop | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Trumpova vláda | Rodrigo Catril | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Celní války | Autopůjčovna Hertz | DOT | Silné oživení | Samsung Electronics | Rio Tinto | Evropské centrální banky | WU | Josep Borrell | Philips | BlackBerry | Giovanni Staunovo | Dnešní seance | Obchodní deficit USA | Kauza Reddit | Kov | Prezident Joe Biden | Bilance obchodu | Evropský výrobce letecké techniky | Zlepšení ekonomiky | ZINC | Air | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Admirals | Obchodní přebytek Číny | Silný růst | Britská společnost | Záchranný plán | Ján Čarný | Ceny surovin | Objednávky | Nárůst objemů | Optimismus na trhu | Přeprodané oblasti | Panasonic | Indická centrální banka | Těžaři | Německé společnosti | Oslabení | Zisk před zdaněním | Evropské společnosti | FAST | Příležitosti | Úroveň supportu | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Dodávky plynu | Platidlo | Konkurence | Prodej | Nové prognózy | Pozitivní vliv | Obchodní výsledky | Obchodování a investice | Technologie | Americký výrobce | Nové zákony | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Pivovar | Včerejší seance | Podíl Číny | Globální ceny | Odvětví | BHP | Divize | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Živnostenské banky | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Vnímání | Takata | Automobilové součástky | Růst čínského vývozu | Čínští výrobci | Celkový obchodní přebytek | Celkový obchodní přebytek Číny | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Důležité zprávy | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Německý výrobce | Meituan | ASX | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Uhlí | Moët Hennessy Louis Vuitton | UBS Group | UBS Group AG | Německá automobilka Volkswagen | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Odhady růstu | DAI | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Zákonné platidlo | Vylepšení teorie aukcí | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Pozornost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Evergrande Group | Soud v Haagu | Společnost | Tým InstaForex | Nexi | TIM | Omikron | Varianta omikron | | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Fwdbonds | Christopher Rupkey | Mahir Rasheed | Obchodní tipy | Sumitomo Mitsui | Unimex Group | Miliardy USD | Ocel | Válka na Ukrajině | Akciový index Nasdaq | Komoditní analytik | Finanční rok | Závislost na Číně | Rainbow | CITIC | Decentralizace | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Podnikatelský sektor | Sankce | Sedmadvacítka | Japonský Nikkei 225 | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Západní sankce | Obchodování s Ruskem | Čínští investoři | Britský FTSE | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Válka Ruska proti Ukrajině | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Analýza transakcí | Hlavní ekonom Saxo Bank | Dow Jones Industrial Average | Podíl Ruska | Stavební společnosti | Životní náklady | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Centrum | Prime | Závislost německé ekonomiky | Německé ekonomiky | Dovoz z Ruska | Vyspělé země | Ruské ropy | Masato Kanda | Náměstek ministra financí | Ekonom společnosti | Plaza Accord | Monetizace zlata | Monetizace | Vysoké inflace | CZ | Varování | Ceny ropy a plynu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Pivovary | Média | JOLTS | Nespokojenost | Vice | Finanční problémy | SK Slavia Praha | SK Slavia | Dovoz do USA | Deficit obchodní bilance Spojených států | Vztahy s Čínou | Investor Jan Čermák | Podvody | Milei | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Dopravní subvence | ProCent | Čínské investice v ČR | Investice v ČR | Slavia Praha | Fotbalový klub Slavia Praha | Fotbalový klub Slavia | Fotbalový klub | Klub Slavia Praha | Klub Slavia | Slavia
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Obchodníci s ochotou riskovat
Obchodníci s ropou
Obchodníci s rýží
Obchodníci s termínovými kontrakty
Obchodníci s velkými zásobami
Obchodníci texaské ropy
Obchodníci v New Yorku
Obchodnický život
Obchodní cykly
Obchodní činnost

Následující klíčová slova

Obchodní deficit Spojených států
Obchodní deficit USA
Obchodní definice
Obchodní den
Obchodní deník
Obchodní deníky
Obchodní den tradera
Obchodní disciplína
Obchodní divize
Obchodní dny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít